HARTOG's MAANDAG 2 NOVEMBER 1831 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 VEUR. DE DUBBELE RAAD. De Commissie van ingezetenen inzake voorgestelde grensregeling van 's-Graven- hage is in openbare vergadering bijeen gekomen. Voorz. Burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft; aanwezig alle leden, ue- halve de heer de Baars; er is een vaca ture wegens vertrek van den heer Van Bommel. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd woiden goedgekeurd. De heer Van Meizen, die op de le ver gadering niet aanwezig was, legt alsnog de vereischte eeden af en wordt als lid gem- stalleerd. Behandeling grensregeling van 's-Gra- venhage, zooals deze door Ged. iStaten de zer Provincie is voorgesteld. De voorz. geeft het woord aan de verga dering. De heer Zuidwijk (R.K.) zegt, dat de Commissie tweemaal n bespreking heeft ge houden en de Comm. zoo goed als geheel het eens is met de voorgestelde giensrege- ling van Ged. Staten; de heer Langendoen zal rapport uitbrengen. De heer JLangenuoen zegt, dat de com missie ook de linancieele zijde dezer kwes tie bekeken heeft, waarop de voorz. ano- woordt, dat de financieele zijde hier ge heel buiten beschouwing blijft; het gaat hier alleen over de grensregeling met Den Haag, zooals door Lied. Staten is voorge steld. De heer Langendoen brengt alsdan na mens de Commissie rapport uit, waaruit wij o.m. aanstipten, dat door de Commissie 'de bestaande grens tusschen Veur en Voor buig als zeer onvoldoende moet worden geacht. De spoorbaan van de Z. H. E. S. M. zal als natuurlijke grens een groote verbete ring blijken, zoowel voor een vlotte uitvoe ring van bouw en wcgenplan als voor eet verxeer met en tus-seüen de aangrenzende Gemeenten. De aan Veur te voegen wijk van Voor burg gaat thans met Veur reeds een geheel vormen. Alle bezwaren, geuit door ue be woners van dat gedeelte van Voorbuig te gen annexatie door Veur, zijn slechts van persoonlijk linancieelen aard, die boveu- uien nog als tijdelijk aangemerkt kunnen worden en binnen niet te laugen tijd ge heel verdwijnen zullen. De door vele leden der Commissie uit gesproken meening is, dat aan een grens wijziging als vuoigestelu, de uitdiukkelijno voorwaarde verboden moet worden, dat door V eur aansluiting kan verxregen wor den op het rioolnet van Voorbuig, even tueel Den Haag. Een overdracht van eigen dommen van V oorburg in het desbetrefren- de wetsontwerp dient zoodanig geiegeid te worden, dat door die overdracht op de be woners van Veur geen grootere lasten zul len drukken als thans het geval is! Terrein als de Gemeenteremiging van Voorburg, zal daartoe door Veur niet ge bruikt kunnen worden; de Openbare {School, hoewel daar onmisbaar, wordt 'door" eernge leden als te duur beschouwd. In de memorie van toelichting komt voor de 'volgende zin: Overigens ligt het in het voornemen zoo spoedig mogelijk de Ver eeniging van de Gemeenten Ötompwijk en Veur te bevorderen, naar aanleiding waar van vele leden van meening zijn, dat de vooigestelde grenswijziging en genoemde bevordering tot vereenigmg van beide Ge meenten twee onderwerpen zijn, welke niet los van elkaar kunnen behandeld worden. Na de annexatie van een zeer belangrijk deel van {Stompwijk door Den Haag zou slechts het minder belangrijke deel van ötompwijk, hoewel uitgestrekt ui opper- %rlakte, doch financieel zwak overblijven en na de annexatie zou Veur slechts interesse hebben bij dat deel van ötompwijk, dat on middellijk aan Veur grenst. Enkele leden zijn echter van meening, I dat de zin betreffende een voornemen zoo spoedig mogelijk de Vereeniging van Veur J en Ötompwijk te bevordeien niet thuis hoort in deze memorie, waar slechts toe- j gelicht wordt een grenswijziging van Den I Haag met andere Gemeenten. 1 Na het tot stand komen van de voorge stelde grenswijziging van Den Haag zien die leden in een samenvoeging van Veur met ötompwijk noch een belang van Veur noch een algemeen belang, doch wel dege lijk een belemmering voor de goede ont wikkeling van Veur. Immers het overgeble ven deol van Stompwijk zou zich in geen enkel opzicht kunnen aanpassen aan Veur, wat betreft de belangen, enz., terwijl Veur een last wordt opgelegd, die Veur niet kan dragen, noch aanvaarden. Die enkele leden zijn tevens van mee ning, dat door het plaatsen van dezen zin in de emmorie, in verband met de gedachte van sommige leden, dat na de grenswijzi ging met den Haag een samenvoeging van Veur niet het resteerende deel van ötomp wijk bij vele inwoners op verzet zal stui ten, het vaststellen van hun meening betreE- fende het uitbreidingplan Den Haag, zoo danig beïnvloed is, althans kan zijn, dat met het plan niet accoord gegaan kan wor den. De voorz. zegt het eens te zijn met het rapport, dat do grens met Voorburg onvol doende is. Over de financieele zijde der overdracht kan de voorz. niets zeggen; dit komt later bij het wetsontwerp; B. en W. zullen echter steeds de belangen van Veur behartigen. Wat de samenvoeging van Veur en Stompwijk betreft, dit is hier niet aan de orde; het gaat enkel over de grensregeling met Den Haag. Als het later gaat over sa men voeging van Ötompwijk en Veur, wordt opnieuw een Commissie benoemd. De heer SingeiTand spijt het, dat voor deze vergadering nog niet eerst een huis houdelijke vergadering is gehouden. Hij zegt, dat de C.H. en A.R. raads- en com missieleden van Ötompwijk en Veur samen hebben vergaderd over deze zaak en een rapport hebben opgesteld. 2.1. kan echter deze grensregeling en de eventueele samen voeging van Veur en ötompwijk niet los van elkaar behandeld worden. De voorz. zegt, dat bier alleen de grens regeling met Den Haag aan de orde is en als men ook over de samenvoeging begint, gaat men buiten de orde. De heer Slingerland merkt op, dat toch ieder zijn meening heeft en deze meening Ged. Staten toch wei kenbaar kan worden gemaakt. De voorz. zegt, dat hier de zaak alleen door een V eurschen bril bekeken moet wor den, los van Ötompwijk. De heer Meijer merkt op, dat het hier toch alleen gaat over de grensregeling met Den Haag voor de Gemeente Veur en niet voor Ötompwijk, zoodat z.i. de zaken ge scheiden moeten gehouden worden. Er worden hierover nog enkele bespre kingen gevoerd, waarna de voorz. zegt, dat hij in stemming zal brengen, of de heer Slingerland zijn rapport kan voorlezen of niet; met 7—2 stemmen wordt besloten het rapport niet Le doen voorlezen. De voorz. zegt, dat de C.H. en A.R. het recht heb ben het rapport rechtstreeks aan God. Sta ten te zenden. De voorgestelde grensregeling van 's-Gra- venhage c.a., zooais doof Ged. Öt. is voor gesteld en door het rapport der Commis sie 19 toegelicht, wordt z.h.s. aangenomen, met alleen den heer Öl cgerland tegen. De voorz. zegt, dat dë leden nog het rapport en de sLukken, enz., welke naar Ged. Staten gezonuen woruen, zullen moe ten goedkeuren en dat niets zal worden weggezonden, voordat de Commissie haar stem hieraan gegeven heeft. Hij zal gaarne de Commissie in alles zooveel mogelijk voorlichten en van dienst zijp. Hierna slui ting. WASSENAAR Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Woensdag, a-s., des voormiddags te 9.4a uur. Agenda. 1. Notulen vorige vergade ring. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek subsi die Christel. Oranjevereenignig. 4. Verzoek subsidieverhooging muziekvereeniging „Excel sior". 5. Verzoek subsidie R.K. Lyceum voor meisjes Den Haag. 6. Bezwaarschrift aanslag retributie. 7. Uitloting obligatiën geldleening. 8. Voorschot woningbouwvereeniging „St. Wil- librordus". 9. Wijziging begrooting 1931. 10. Aanvrage beschikbaarstelling gelden voor bouw gymnastieklokaal bij R.K. Jongensschool 11. Wijzigng Bouwverordening. 12. Wijziging UIT DE OMGEVING LISSE. Werkverschaffing. Vandaag is in deze gemeente een aanvang gemaakt met het ver schaffen van werk aan aan werkloozen. Hinderwet B. en W. dezer gemeente heb ben, ingevolge de Hinderwet, vergunning ver leend aan de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's Gravenhage, tot het oprichten van een ben- zine-installatae met ondergrondsch reservoir en bovengrondsche aftap-inrichting op het perceel plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 133, kadastraal bekend gemeente Lisse ie sec tie D. no. 1931. Dlphterie. Binnen deze gemeente is een geval van diphterie geconstateerd. Verlotingen. B. en W. dezer gemeente hebben vergunning verleend tot het houden van een verloting aan: lo. het bestuur van de Lissesche IJsclub op 2 November a.s. ten bate dier vereeniging; 2o, de eerw. Zusters van het St. Agatha-ge- sticht alhier, in de St. Nicolaasweek, ten bate van arme kinderen. Arbeidsbeurs. Bij den plaatselijken cor respondent der Arbeidsbemiddeling en Werk loosheidsverzekering in deze gemeente staan ingeschreven 117 werkzoekende personen, t.w.: 93 landarbeiders, 1 stoffeerder, 3 timmerlieden, 4 metselaars, 6 schilders, 6 chauffeurs, 1 mon- teur-wasscher, 1 kantoorbediende en 2 schip pers. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. De heer G. Schouten, ser geant-kampwachter aan de Rijksschietbanen alhier vertrekt met 31 Dec. uit deze gemeente. In diens plaats is benoemd de heer De Geus, sergeant-majoor-administrateur, bij het le Reg. Infanterie. Jubilé Dinsdag 3 Nov. zal het 20 jaar geleden zijn dat mej. R. v. d. Valk als gedienst- willige in functie trad bij de fam. Slotema- ker. Een van het vroegere systeem dus. Het zal mej. v. d. V. dien dag niet aan belangstel ling ontbreken. Pachtprijzen. In 'n bijeenkomst van vele tuinders werd besloten aan verschillende land eigenaren te verzoeken een hiervoor benoemde commissie in gehoor te willen ontvangen om de nood waarin de tuinders in het algemeen verkeeren en o.m. ontleend aan officieele cij fers der Tuinbouwver. Katw. Omstr. bloot te leggen en te bespreken wat in deze met de welwillende medewerking van de landeigena ren zou kunnen worden gedaan om in den onhoudbaren toestand van de tuinders en bloembollenkweekers verlichting te brengen. Het R.K. Kerkbestuur heeft de pacht prijzen van de landerijen, eigendom van de R.K. Kerk, ook voor het jaar 1931 aanmer kelijk verlaagd. Centrale verwarming. De centrale ver warming in de R.K. Kerk zal Zondag 8 Nov. a.s. door den zeereerw. heer pastoor Schip horst worden ingewijd en 9 Nov. in gebruik worden gesteld. RIJNSBURG Bloemenhandel. Betaald werd voor snij- bloemne per 100 stuks: Anjers rood en rose ƒ1.201.40, snijbloemen per bos: Mont Blanc 3034 ct, Normandië 14—17 ct. Flory Kinw 2632 ct. King of the White 2428 ct. Sous d'or 3034 ct. Triumphant 3034 ct. Snij bloemen per stuk: Raynante 912 ct. Chry santben Pulling 1016 ct. Mecco 912 ct. Rozen per bos van 20 stuks: Rosalandia 60 65 ct. Golden Ophelia 7080 c.t Had'ey 90 1.10 Butterfly 7080 ct. Columbia 7080 ct Tandheelk. Inrichting v. Katwijk verplaatst naar Noordwijk a. Zee, Hoofdstr. 95 boven Kapsalon LANGENDIJK. SPREEKUUR: eiken Woensdag van 11—4 uur 10140 Rëisonkosten worden vergoed. FEUILLETON. LIEFDE OVERWINT Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 14) „De jongen, die onze geiten hoedt, heeft het hem zelf hooren zeggen. Die was een dag of drie geleden 's morgens vroeg in 't bosch en op verboden terrein. Hij zag Karei aankomen en is toen tusschen het kreupelhout gekropen en daar heeft hij een heele boel afgeluisterd. Alles kon hij niet verstaan, maar toch weet hij zeker, dat Karei haar vanavond uitsluitsel zou ge ven. Toen Hanna wegging, zag hij, dat Karei slecht kon loopen en nu heb ik hoo ren zeggen, dat een wilddief hem zóó toe getakeld had en dat zijn been nog niet be ter is en dat moet wel, want hij is al in een dag of drie niet in het bosch geweest. Van dat uitsluitsel zal vanvond misschien niet veel komen en als hij kan loopen, zal hij wel thuis bij Hanna zitten om haar be richt te brengen. Dat was een nieuwtje voor de Houtmans, waarover men nog lang praatte en wel met zoo'n vuur, dat niemand merkte, hoe Frans langzaam van de rustbank opstond en stil uit de kamer sloop. Terwijl Gerhard vertelde, dat Karei een zeer been had en dus moeilijk kon loopen, had Frans, naar hij meende, 'n kapitaal idee gekregen. Als hij nu eens, zoo dacht hij naar het dal in 't bosch ging, waar de herten bij maanlicht altijd kwamen grazen, en dan dien anderen reebok eens kon schieten, wat zouden die houtvester en zijn zoon dan op hun neus kijken De oude Kraus zou van avond wel thuis blijven en Karei wel niet in het bosch komen om zijn ronde te doen. De weg was dus vrij. Zoo zacht mogelijk sloop hij naar boven, naar zijn kamer en zocht zijn buks op, die hij in een kist verborgen had en verliet dan door een achterdeur den molen, voorzich tig rondkijkende of iemand merkte, dat hij er stiekem tusschenuit ging. Maar er was geen levende ziel te bespeuren en dus ver liet hij ongezien het molenerf om zich naar het bosch te begeven. XI. Karei was zenuwachtig het bosch inge- loopen, waar het tusschen de boomen ta melijk duister was. Wel was de maan aan 't opkomen, maar het was eerste kwartier en ze gaf dus heel weinig lcht. Dit was voor hem nochtans geen bezwaar, aangezien hij eiken voetbreed grond in het bosch kende. De behandeling, die hij van zijn vader ondervonden had, had zijn geheele ziel in opstand gebracht en hij had zich geweld moeten aandoen om tijdens het onderhoud niet te zondigen tegen het vierde gebod. Waarom zijn vader zoo'n gruwel ijken he kei had aan Hanna Mertens was hem een raadsel. Hij wist niets op haar gedrag aen te merken en had zelfs gezegd, dat het een bra'af meisje was en dat hij 't ver schrikkelijk zou gevonden hebben, als door den dood van den vader moeder en doch ter te gronde zouden zijn gegaan.- En in weerwil van die uitspraak, stond zijn va der niet toe, dat hij haar ten huwelijk, vroeg. Allerlei dolle, dwaze gedachten flitsen hem door het hoofd. Zou hij, tegen den wil van zijn vader in, haar loch ten hu welijk vragen en den vreemde met haar in trekken? Maar dat ging niet. Hij zou haar moeten onderhouden. Ze zouden moe ten leven en waarvan? Of zou hij binnen een paar dagen, als ze beiden wat kal mer waren geworden, nog eens een poging bij zijn vader wagen en probeeren diens tegenstand te overwinnen Ook hiervan zag hij het onmogelijke in. Hoe langer hij over alles nadacht, hoe verwarder het in zijn hoofd werd. Hij zag geen uitweg. Moedeloos bleef hij een oogenblik staan en keek naar de lucht, waaraan de maan nu was verschenen als een sikkel, verlich tend het woud met een matten glans. Hij zette zijn hoed af en liet den koelen avond wind spelen door zijn haren nat van zweet. Dat deed hem goed. Daar voelde hij iets langs zijn beenen strijken. Hij was nog zoo zenuwachtig, dat hij er van schrok. Hij keek en zag, dat het zijn hond Pluto was, die kwispelstaartend naast hem stond. Het trouwe dier was zóó gewend met hem uit te gaan, dat hij hem ongeroepen was ge volgd. Karei boog zich voorover en streel de hem over den gladden kop. „Beste hondzei hij, hem streelend. „Jij houdt ten minste nog van me, al ben je maar een dier Kom, we gaan samen naai Hanna toe, jongen! Ik heb geen prettige boodschap voor haar, maar daar valt nu eenmaal niets aan te veanderen. Hoe eer- des ze 't weet, hoe beter! En dan zullen we wel verder zien. Misschien komt alles j later nog wel terecht Hij vervolgde zijn weg. Daar bleef Plu to, die voor hem uit liep, plotseling staan. JIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 3 November. Huizen 1875 M Uital. K. R. O.-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00—11.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.151.45 Concert K.R.O.-Trio. I.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Gramofoonpl. 4.00 Gramofoonpl. 5.00 Concert K.R.O. Kunstensemble. 6.20 Bedrijfs-controlecur8U8. 6.45 Engelsche taalles. 7.10 Praatjes over de Poolgebieden. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.0011.00 Uit Schiedam: Concert K. R. O.-orkest m. m. v. J. v. Rijeselberg, zang en Fr. Boshart, vleugel. O.a. uit de Peer Gynt suite, Grieg. C.a. 9.30 Vaz Dias. II.0012.0o Gramofoonpl. Hilversum 298 M Uitsl. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Lezing over het besmettingsge vaar. 11.0011.30 Cursus Ziekenverpleging. 11.3012.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. J. Stroomenbergh, bas. 12.002.00 Concert door Ensemble o. 1. v. A. Nooteboom. M. m. v. Toos Schleyer, zang. 3.30 Gramofoonpl. 3.00 knipcursus. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Kinderuur. 5.307.30 Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. O.a. ouverture „Barbier van Se- villa", Rossini. (6.30—7.00 Beschouwingen over de huidige crisis). 7.30 Engelsche taalles. 8.00 Zangrecital door Vera Janacopulos 8.30—9.15 „De Strafzaak Vivienne Ware", Kennth M. Ellis. (Derde zitting). 9.15—10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Pierre Palla, orgel en Boris Lensky, viool. 10.00 Vaz Dias. 10.1511.00 Vervolg concert Kovacs Lajos. 11.0012.00 Gramofoonpl. D a v e n t ry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Kookpraajte. 12.20 Concertorgelbespeling. 1.20 Orkestconcert. 2.25 Voor de scholen. 2.50 Muziekles. 3.55 Fransche les. 4.25 Weerpraatje 4.50 Concert. Trocadero-orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Nieuwsberichten. 6.50 Pianomuziek v. Schuhman. 7.10 Fransche lezing. 7.40 Variété, Balalaika-orkest. 8.50 Literaire causerie. 9.20 Nieuwsberichten. subsidieregeling bewaarscholen. 13. Wijziging dienst schoolartsen en gemeentegeneesheer. 14. Advies grenswijzigng. 15. Beantwoording vra gen. Parkeerverbod. Voor het gedeelte van den Rijksweg, liggende binnen de bebouwde kom den Deijl is door het gemeentebestuur een parkeerverbod uitgevaardigd. Waar de weg ter plaatse niet breed en het verkeer, vooral op Zondagen uiterst druk is, verdient deze maat regel toejuiching. De eigenaars van de ver schillende café's denken er niet zoo over. Aangezien zij voor het meerendeel weinig open grond bij hun zaak hebben, kunnen bezoekers van hun inrichtingen niet meer parkeeren. Botsing. Op den Rijksweg nabij de Nar cislaan heeft een botsing plaats gehad tusschen een luxe auto en een vrachtauto met het ge volg, dat beide zwaar werden beschadigd. Al verkeerde Karei in een sombere stem ming, hij was te veel jager om niet te merken, dat Pluto iets bespeurde, dat niet in den haak was. „Wat is er, Pluto?" vroeg hij zacht. De verstandige hond lite en half onder drukt gebrom hooren en keek onbeweeg lijk naar het kreupelhout, dat een dertig tal meters van hen af stond. „Hij vertrouwt de zaak niet", dacht Ka- rel. „Zou er in dat boschje misschien een wilddief op de loer liggen? Als dat waar is Bij deze gedachte traden alle andere gedachten op den achtergrond. Hij dacht niet meer aan zijn vader, aan geen Hanna Mertens, aan niets anders, dan dat hij nu misschien dan strooper, die hem een dag of wat terug die loer gedraaid had, te pakken zou kunnen krijgen. Hij bukte zich naar Pluto en streek hem over den rug. „Pak 'm, Pluto, pak 'mzei hij. De hond keek hem aan, gromde even en zetten dan poot voor poot zijn weg voort in de richting van het kreupelbosch. Karei spande de hanen van zijn tweeloopsbuks en volgde geruischloos. Dé pantoffels, die hij bij zijn vlucht uit het huis vergeten had uit te trekken om ze voor laarzen te ver wisselen maakten zijn loopen onhborbaar en zoo slopen ze beiden, man en hond, naar het dal. Hoe dichter hij bij 't boschje kwam hoe harder zijn hart ging kloppen. Op jagesrmanier zorgde Karei er voor tel kens aeter een dikken boom te komen, die als duiking dienen moest bij een onver- wachten aanval van zijn vijand. Nu was hn dicht bij 't kreupelhout gekomen ei; keek op zij van een boom onderzoekend rond Zijn vermoeien hal hem niet bedro gen. Op dezelfde plek. waar hij ze!f drie 9.40 Concert v. h. B.B.C.-orkest o.m. Ged. v. d. 4e Symphonic, Glazounov. 10.40 Mozaik (3). 10.5512.20 Dansmuziek. Radio P a r is 1725 M 8.05, 12.50, 1.25, 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Les Saltimbanques van L. Ganne. Langenberg 473 M. 6.25—7.20, 9.35—10.20, 10.20—10.35, 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.20—5.20 Orkestconcert. 7.35 Hutertus; koor, orkest, solisten o.a. uit „Jahreszeifcen", Haydn. Ka 1 u n d b o r g 1153 M 11.201.20, 2,20—4.20 Orkestconcert en solisten. 7.20—9.05 „De Wevers", tooneelspel van G. Hauphmann. 9.2010.20 Fransche muziek o.a. uit Le Cid, Massenet. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M 5.08 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 St. Hubertusconcert. 9.50 Gramofoonpl. 338 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.5o Gramofoonpl. 8.20 Werken van Debussy en Massenet, o.a. uit „L'Enfant prodigue", De'bussy en „Manen" Massenet. Rome (Napels) 441 M. 7.30 Gramofoonpl. 8.20 Concert en tooneeluitzending. Z e e s e n 1635 M. 7.35 Zie Langenbeng. 9.35 Lezing en berichten. Hierna ver slag van de Zesdaagsohe te Berlijn en vervolgens tot 11.20 Dansmuziek. HILVERSUM NU STORINGSVRIJ? Gedurende de jongste vergadering van de „Union Internationale de radiodiffu- sion" in Rome is naar wij vernemen een onderlinge overeenkomst- getroffen tus schen eenige zenders, die elkaar wederkêe- rig stoorden. Hierdoor heeft Huizen een veel gunstiger golflengte-positie gekregen, De golflengte van Hilversum wordt iets verschoven n.l. van 1004 kHz naar 1003 kHz. Turijn, de beruchte stoorder heeft haar golflengte afgestaan aan Tallin (een zender van 10 K.W. in Estland) en werkt thans op een golflengte van 1096 kHz. Tal lin heeft thans een golflengte van 1013 kHz. Waar de zend-energie van beide sta tions nagenoeg gelijk is en de afstand Tal-1 lin—Nederland 2 keer zoo groot is als Tu- rijn-Nedcrland zal dit een groote verbete ring beteekenen. De kristallen van den Hilversumschen zender worden bijgeslepen voor de gewij zigde golflengte en geplaatst zoodra Turijn haar nieuwe plaats heeft ingenomen. Do Engelsche zender „North National" op 301.5 M. (995 kHz.) Verschilt met Hilversum dan 11 kHz. legen 9 kHz. tijdens den ouden toestand. De storing van dit station worot dus ook verminderd. Geslipt. Op dezelfde plaats kwam een motorrijder door slippen te vallen. Zijn op de duo zittende echtgenoote liep verschillende verwondingen op. Geboren: Petrus Sjoerd z. van J. L. G. Hoekstra en P. J. Hoogendoorn Johannes Petrus z. van B A. W. Snelderwaard en E. C. G Rooijakkers Theo Lambertus z. van L. S. A. Kooistra en R. W. Heijerman Leo- nardus Maria d. van F. C. WestgeestJ van Veen Petrus Antonius z. van A. L. Voor ham en A. C. Korlekaas. Ondertrouwd: E. P. van Velsen en A. K. ten Brinke G. J. Scholtes en J van den Barselaar A. P. Bunnik en L. van Leeu wen J. D. Pigeau en I. M. H. Scharpke. Overleden: Susan Adelbert Corneille Rijnenberg 63 j. ongeh. dagen geleden op de 'oer. gezeten had, hukte een donkere ges talmet met 't gezicht gekeerd naar het dal en met het geweer schecvaardig in de hau l. Een tak, aic kraakte onder Karei's voet, deed den s'roo- per hel hoofd omkeerc-i en een oogenblik later schoot Pluto met woedend geblaf op hem toe. Dc strooper vloog. verschrikt overeind. Ui. zijn houding was niet op te maken, of hij wilde vluchten, Jan wel of bij te genstand wilde bieden. ,.Ha!triep Karet hem met donderende stem toe. „öta, of ik geef vuur' Weg met jo nowrer De man kromp 'neen van schrik. „Weg je geweer 1" "Het geweer gleed op den grond. „Wie ben je? Je naam!" Geen antwoord. Alleen het diepe adem halen van den wilddief weid gehoord. Ka rel trad, met aangelogdcn buks, een paar passen vooruit. De man voor hem lief het hoofd op de borst zakken als om zijn gezicht te verbergen. „Wie ben je En wat voer je hier uit in het bosch Spreek Een paar onverstaanbare woorden wer den gehoord. Nu kwam Karei vlak bij hem en op 't zelfde oogenblik probeerde do ma" weg te vluchten. „Halt!" klok het commando. „Als je probeert te vluchten, schiet ik I" „Laat me gaan", steunde dc wilddief, „voor dezen eencn keer. Ik zal nooit meer stroopen, dat zweer ik." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9