LUCHTVAART KERKNIEUWS NED OOST-INDIE BUITENLAND UIT DE OMGEVING MAANDAG 2 NOVEMBER 1931 HE LE1DSCHE COURANT rWEEDE BLAD - PAG. 7 ZES MILITAIRE VLIEGTUIGEN OMLAAG GESTORT. Fouten in de constructie de oorzaak. Te Buenos-Aires zijn Zaterdag zes mili taire vliegtuigen bij proefvluchten omlaag gestort. De inzittenden werden of gedood of gewond. De vliegtuigen waren vervaai- digd bij een pas gestichte Argentïjnsche vliegtuigenfabriek in de provincie Cordo ba. De ongelukken zijn het gevolg van fouten in de constructie. De regecring heeft direct een nauwkeurig oudeizcck be volen. NOODLANDING VAN EEN FARMAN- VLIEGTUIG. Bemanning en Ned. reizigers zonder letsel. Een Farman-vliegtuig van de lijn Am sterdam—BrusselParijs, bestuurd door den piloot Favreau, moest giVermiddag we gens motordefect te Obourg in Henegou wen landen. Daarbij is do machine tegen boomstronken gebotst, waardoor het lan- lingsgestel werd afgerukt, terwijl bij het neerkomen op den neus de schroef brak. In het vliegtuig zaten behalve de bestuur der. twee mecaniciens en enkele >.eder- landsche reizigers, fron hunner liep even- we' letsel op De g03i.i"vi en post werden per spoor doorgewonden en ook de reizi ger? konden op deze wij*.* hun rei3 voort zelen. Het toestel zal tor plaatse hersteld worden. Een nieuwe motor is reeds onder weg. „Tel/' LONDEN—KAAPSTAD IN 61/2 DAG. Miss Peggy Solaman, de 19-jarige doch ter van een in Londensche kringen zeer geziene familie, tracht een recordvlucht naar Zuid-Afrika te maken. Vrijdagavond om 11 uur vertrok zij van het vliegveld Lympne en om half een des nachts arri veerde zij op Le Bourget. Na benzine te hebben geladen, vloog zij door naar Rome, waar zij Zaterdagochtend om -wart -voer tien aankwam. Bijna onmidde,,ijk. nadat de benzinetanks opnieuw gevuld waren en miss Peggy iets had gegeten, klom zij in de cockpit en vertrok naar Athene, waar zij om 5.30 des middags aankwam en dus oen afstand van 1600 mijl in 101/2 uur had af gelegd. Zondago >i'ead om 4 „uur is Mi-s Solaman wee*- uit A'ie.-e naar Cairo ver trokken. Miss Solaman maakt den tocht in een klein Puss-Moth-vliegtuig, „Good Hope" genaamd. Zij wordt vergezeld door Store, een ervaren vlieger, die als navigator en tweed piloot fungeert. Het plan is van Cairo via Khartoem, Juba, Broken Hill, Boelawaja en Kimberley naar Kaapstad te vliegen en den tocht, door zoo weinig mo gelijk rust te nemen, in 6 1/2 dag af te leggen, hetgeen een record zou zijn. De vliegers zijn met revolvers gewapend, om zich eventueel te kunnen verdedigen, in dien zij in de wildernis zouden moeten da len. Verder hebben zijkauwgummi bij zich om zoo noodig lekken in de benzinetank te stoppen. „Tel." Botsing tusschen vier vliegtuigen. Nabij de luchthaven van Buenos-Aires heeft zich het ongewone geval voorgedaan, dat ten gevolge van den mist vier vlieg tuigen in de lucht in botsing kwamen. Eén vlieger werd gedood, vijf andere vliegers en inzittenden werden gewond. De zeereerw. heer J. M. N. Smulders, secretaris van het bisdom Haarlem, is on gesteld en in de Maria-srichting opgeno men. Zijneerw. zal een rustkuur moeten ondergaan. De hoogw. abt der St. Paulusabdij te Oosterhout Dom. J. de Puniet O.S.B. ver blijft sedert een tweetal weken in de Ma- ria-stichting te Haarlem, waar hij nu en kele dagen geleden een lichte operatie heeft ondergaan. De patiënt maakt het, naar wij vernamen, thans heel goed. m ARRESTATIE VAN INLANDSCH OFFICIER v. JUSTITIE. Verdacht van verduistering. Aneta seint uit Soekaboemi: Een in- land-soh officier van Justitie, belast met de inning van door het landsgerecht opgelegde boeten, is op last van het parket gearres teerd. Hij wordt verdacht van verduiste ring van twintigduizend gulden aan in de laatste vijf jaar geïnde boeten. Hij legde een bekentenis af. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Hebt gij uw Katholiek dag blad al eens aanbevolen bij vrienden en kennissen? Kunt U niet één nieuwen abonné aanbrengen? Het Katholieke Dagblad VOLKENBOND BEWAPEN INGS-VAC ANTI E. Met ingang van 1 Nov. voor den tijd van één jaar van kracht geworden. Gisteren is het bewapeningsbestand, waartoe de Volkenbondsvergadering in Sep tember besloten had, nadat over deze kwestie in de ontwapenigscommissie van den Volkenbond een diepgaand debat was gevoerd, begonnen. Den regeeringen werd in de resolutie van de Assemblée, waarvan het idee oor- pronkelijk was uitgegaan van Grandi, dat daarna onafhankelijk hiervan in een voor stel van Nederland, de drie Scandinavische staten en Zwitserland werd belichaamd, verzocht, vóór 1 November 1931 mede te deelen, of zij bereid waren, een bewape ningsbestand voor den duur van één jaar aan te nemen. Zaterdagavond waren de toestemmende antwoorden van de volgende Staten bij het V olkenbondssecretariaat binnengekomen Luxemburg, Egypte, Rusland, Albanië, Zwitserland, Japan, Spanje, Letland, Tsje- cho-Slowakije, Chili, België, Nederland, Hongarije, Nieuw-Zeeland, Australië, Dene marken, Italië, de Ver. Staten van Amerika en Frankrijk. Naar Wolff meldt is het Duitsche ant woord eveneens reeds naar Genève gezon den. Bijna alle regeeringen hebben in haar antwoorden de reserve gemaakt, dat haar toestemming slechts van kracht is voor het geval, dat ook de nabuurstaten tot een bewapeningsvacantie besluiten. Deze re serve is thans uiteraard in de meeste ge vallen reeds automatisch komen te ver vallen. Zooals men zich zal herinneren, hebben de staten op voorstel van Lord Robert Cecil gelegenheid om na 1 Novem ber, wanneer dus aller houding bekend is, hun standpunt definitief te bepalen. BELGIE PELGRIMSTOCHT NAAR YPEREN. Bezoek van Duitsche oud-strijders aan de oorlogsgraven. Allerheiligen was dit jaar voor eenige Duitsche vredesgezinde oudstrijdersgroepen aanleiding om een pelgrimstocht te maken naar Yperen. Aan dezen tocht namen cir ca 600 oudstrijders en invalieden deel, ter wijl een zangvereeniging uit Aken zich bij den tocht aansloot. Er waren vcitegen- woordigers uit Saksen, Tliuringen, Berlijn etc. die het grootste deel van den nacht in den trein hadden doorgebracht. In de kathedraal te Yperen werd een mis gecelebreerd, waarbij de zangers uit Aken medewerking verleenden. Later werd op het Duitsche kerkhof een krans gelegd, waarvan het lint de voorden bevatte: Den gefallenen Kameraden. Daarna hield de voorzitter van het ermité een toe spraak. De pelgrimstocht begaf zich ver volgens naar het. Engelsen e kerkhof en op de graven der vroegere vijanden werden eveneens bloemen ge egd. De belofte werd gedaan, dat de offers dor gesneu- ve'oen niet voor niets zouden zijn ge- orachi. Ook aan diverse klem-ore kerkho ven is een bezoek gebracht. „Tel." ENGELAND VAN DE RONDE TAFEL- CONFERENTIE De structuur-conuuisie van Ic Rende Tafelconferentie heeft de instelling van een wetgevend licham goedgekeurd bestaande uit 2 kamers van 200 of 300 ledn, waarin in het Hoorgehuis 40 procent en 33 1/3 pro cent in net Lagerhuis aan de onafhanke lijk aten wo*4>u toeceS^p I DE OPSTAND OP CYPRUS. Instelling der dictatuur? Uit Egypte zijn pantser-auto's op Cyprus gearriveerd. In de dorpen en kleinere ste den van het eiland komen talrijke gevallen van plunderingen en brandstichtingen voir. Men verwacht op Cyprus, dat de gouver neur zoo spoedig mogelijk de bestaande grondwet buiten werking zal stellen en de door de bewoners van Cyprus gekozen wetgevende vergadering zal ontbinden. De vergadering bestaat uit negen, door den gouverneur benoemde vertegenwoordi gers, die allen in openbaren dienst zijn en 15 gekozen leden, waarvan 12 de Griek- sohe en 2 de Mohammedaansche bevolking vertegenwoordigen. De verordening, die wordt verwacht, zal de ge-heele macht in handen leggen van den gouverneur en de 9 benoemde ambtenaren. Vrijdag heeft op Cyprus opnieuw een botsing plaat-s gehad tusschen opstandelin gen en regeeringstroepen, waarbij 15 per sonen gedood en 50 gewond zijn. CHINA TROEPENBEWEGING IN MANDSJOERIJE. Weer nieuwe spanning. In verband met geruchten omtrent troe penbewegingen in Noord-Mandsjoerije, waar generaal Ma Tsjan-sjan, de gouver neur van Helluengiang, 3teun zou krijgen van de Sovjets, moet, naar Reuter meldt, een Japansche detachement, 600 man sterk en uit Kirin afkomstig, te Tsjangtsjoen (net punt waar de Zuid-Mandsjoerijsche Spoor weg en de Chineesche Oosterspoorweg sa men komen) zijn gearriveerd. Volgens een ander, uit Tsjangsjoen afkomstig bericht, zouden deze troepen zioh gereed maken naar Ohaibin te gaan. Officieel wordt echter slechts bevestigd, dat de hoofdmacht der Japanners te Kirin zich naar de omgeving van Tsjangtsjoen heelt teruggetrokken, maar het Japansche ministerie van Buitenlaudsche Zaken hecht geen geloof aan het gerucht, dat er toe bereidselen worden geiroilen om deze troe pen naar Oharbin over te brengen. Dit zou immers in strijd zijn met de verdragen. Het ministerie spicekt eohter niet tegen, dat er troepenbewegingen zijn waargenomen m de richtmg van Taunan, ten einde de strijd krachten te versterken, die den spoorweg launan-Soepingkai bewaken. Naar uit Moskou wordt gemeld, aldus V.D., heeft het Volkscommissariaat van Ruitenlandsohe Zaken uer Sovjet-Unie door bemiddeling van de Öovjet-ambassa.de te Tokio laten miornieeren, of de berichten nopens een te verwacüten bezetting vau den Chineeaehe Oosierspiorweg door de Japansche troepen overeenkomen met de waarheid. De Japansche ambassade te Mvis- kou heeft verklaard, dat haar van derge lijke voornemens niets bekend is. Eveneens verklaren de olncieele Japansche instanties te Tokio, dat er berichten nopens een a.s. opmarsch der Japansohe troepen in net deel van Mandsjoerije, dat onder Russi- sohen invloed staat, niet met de waarheid overeen komen. Japansche ontstemming tegen Engeland. Het bericht over het afsluiten van een verdrag tusschen de Cüineesche nationale regeeung en oen Engelscfieu gezant, sir Jkiies Lampson, in zake de afsonaliing van de exterriloriaiiieitsvoorrechten, keert de teleurstelling van Japan over de houuing, welke de Engelsche delegatie te Geneve heelt ingenomen, nog versterkt. De Japau- scne bladen worden hoe langer hoe scher per in hun commentaren op de Engelscue buiteniaiiusche politiek ui net Verre Oos ten. De Engelsche regeering wordt in deze commentaren er van beschuldigd, met Chi na te intrigeeren, ten einde haar eigen doel einden te bevorderen. Sensationeels benon- ten over de rol van Engeland woraen per radio verspreid en zelfs invloedrijke Japan ners, die tot dusver Eugelschgezind waren, hebben hun bittere teleurstelling te ken nen gegeven. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. ONTPLOFFING IN SCHOTSCHE MIJN. Tien mannen omgekomen. Zaterdagmiddag, half twee, tien minu ten voordat ae laatste tien mijnwerkers de i>owhill-mijn Le Locngelly (ocnotland) zou den verlaten, lieert een mijngasontpioiiing plaats genad, waardoor de tien mannen oin net leven zyn geaomen. Gewoonlijk werken er ruim 1400 mijn werkers in ue myn, üouü er waren op het oogenbiik, dat ue explosie plaats had, tn den op 600 meter diepte gelegen gang slechts tien mannen aanwezig, lioc ongeiuK werd ontdekt door een opzichLer, dae zich naar beneden wilde begeven, om den stand van net werk te ooutruieereu. Hoewel half bewusteloos uoor het uu-siroomende myn- gas, kon hij tooti nog het alarmsignaal ge ven en spoedig wisten alle bewoners van het kleine uoipje, dat ér een ongeluk in de Rowiallmijn was gebeurd. Talrijke vrou wen en kinderen verdrongen zich voor den ingang van de mijn, om nadere berichten omwent den omvang van de ramp te ver nemen. Direct werd begonnen met het zenden van reddingsploegen, die era uit negen man bestonden. De eerste ploegen namen kana rievogeltjes mee, dooli zes maal achtereen vielen de diertjes uood door het aanwe zige niijugas. /.es uur na de ramp waren de reudingsmanschappen nog mets veroer gekomen, doch onversaagd meidden zien s'teeus weer nieuwe wannen, om te traon- teu dun kameraden te redden. Terwijl het reduingswerk werd voortge zet, waren alle bewoners van een naburig dorp, waar de slacntuilers woonden, naar de myn geaomou en hariverscneurenae too- neeien speeluen zioh al, toen eindelijk na 24 uur de eerste lijken naar boven kondon worden gebracht. De readers hadden uren lang moeten werken om de neergestort te nijjusiutten en stukkeu steenkool weg te ruimen. Ten slotte waren enkele mannen, voor zien van gasmaskers, in staat, kruipende op handen en voeten de slacntoners te berei ken. Regen mannen lagen te zameu in een hoek, waar zy door de kracht der ont- pioiimg waieu neeigeworpen en op slag werden gedood. De tiende man werd een tiental meters ver weggeslingerd. lie lyaeu waren deerlijk veimuiat en geneeltelijk ver koold. Zij werden neergelegd in het maga- zyn van net myiigebouw, dat tot lykenhuis was ingelicht, öoimmge siacntoiieis kon den sieents geidentilicuerd worden door de aan hun goruei bevestigde veiligneidslamp. Dit ongeluk is het ornstigste, dat ooit in de kolenmijnen van 1-ifeshire heelt plaats gehad. In Engeland zyn dit jaar 73 mijnwerkers om het leven gekomen. Het ernstigste ongeluk had op 29 Januari j 1. plaats bij een ontploffing in Whitehaven, waardoor 27 mijnwerkers om het leven zijn gekomen. Een wervelstorm. De provincie Buenos Aires is door oen wervelstorm geteisterd. In de stad Tandil zijn 7 gebouwen verwoest. Een persoon is gedood en 7 gewond. BOTSING TUSSCHEN VRACHTAUTO EN TRAM BIJ MILAAN. Vijfentwintig soldaten gewond. Een tram is te Monza met een vracht auto in botsing gekomen, waarin zich 30 recruten bevonden. Van de soldaten, die op weg naar Milaan waren, werden er vier zwaar en 21 minder ernstig gewond. Do botsing was zoo hevig, dat de auto naar den tegenoverliggenden straatkant werd geslingerd. MILITAIRE TREIN RIJDT VAN EEN HELLING. Door breking der koppeling. Op de bergopwaarts stijgende spoorlijn bij Henanciela in de provmcie Eontevedra is by een militairen trein plotseling de kop peling gebroken. De geneele trein reed met razende snelheid, zonder de locomotief, de helling weer al en kon eeist, nadat zij 15 K.M. afgelegd had, tot staan gebracht woruen. Onder de inzittenden ontstand een paniek. Verscheidene soldaten poogden uit den vuortyienden trem te spangen, waarbij zij deels zware verwondingen opliepen. Een catastrophe is slechts vermeden door de toevallige omstandigheid, dat de lijn geheel vrij was. Kasteel in Schotland afgebrand. Zaterdag is het oude Schotsche slot Gaarochdahy in het graafschap Kirkcud bright tot uen grond toe atgebxand. Kost bare meubelen, sohilderijen en oostereche kostbaarheuen werden een prooi der vlam men. De sohade wordt geschat op ongeveer 60.000 p.St. Daar onmiddellijk na het uitbreken van den brand de telefoondraden doorbrand den, duurde het twee uur, voor de brand weer verscheen. MASSA-ARRES'. TIE VAN COMMUNISTEN. Na ontdekking van complot te Sofia. De politie te Sofia is op het spoor geko men vau een communistische samenzwering en haar van Moskou uit geleide terroristi- sohe oentrale. Up verschillende plaatsen te Sofia wei den uitgebreide archieven en naamlijsten in beslag genomen, waardoor het mogelijk was, ongeveer zesrig arrestaties te verricu- ten. Er werden 0.111. advooaten, journalisten, studenten en eenxge vrouwen gearresteerd. Aanleiding tot de ontdekaing van deze samenzwering was een botsing, welke Vrij dag heelt plaats gehad tusschen de politie en twee sinds lang gevolgde bolsjewistische agenten van Bulgaarache nationaliteit, die uit Moskou waren gezonden en via Wee- nen te Solia waren gearriveerd. Het is ae politie gelukt een van beiden te achterha len en te arresteeren, terwijl de ander, Kn- fardsjiëf, voor de oogen der politiebeamb ten zeifmoord pleegde. Kófaruajiël' was reeds langen tijd bij üe Bulgaarsche auto riteiten bekend. Twee jaar geleden werd hij als leider van den Bulgaarsohen Komso- moltsenbond (Uomniumstischen jeugdbond) bij verstok veroordeeld tot twaalf jaar tuchthuisstraf. Hij bevond zich toentertijd te Moskou. Moord en zelfmoord te Kiel. Vrijdagmiddag betrad een leeraar een huis in de Scnauenbuigerstrasse te Kiel Met een mes stad hy de 18-jaiigc dochter des huizes zoodanig, dat zij nog nauwelijks het huis van buren kon binnenvluchten, waar zij na eenige minuten aan de bekomen verwonaingen overleed Zij was door twee dooaelijke steken in de borst getroffen. De dader zelf sneed do beide polsaders door en slak zich ter hoogte van het hart 111 de borst. Op weg naar het ziekenhuis overleed ook hij. De aanleiding tot het drama is on bekend. Het meisje bezocht een andere school dan die, waaraan de leeraar les gaf. Zijn vader vermoord. Te Königshiitte heeft zich bij de politie een 22-jauge, Johan Blaza, aangemeld, die meeaeeiue zyn vader te hebben vermoord. Inderdaad vonden de politieagenten den 53-jaiigen vader zwaar gewond. Onderweg naar het ziekenhuis overleed hij. De zoon had zijn vader door twee slagen mot een ijzeren staaf neergeslagen. De dader wei gert iets mede te deeien over de redenen van zijn daad. Jacht op misdadiger te Brussel. Een politie-agent te Brussel heeft zijn poging om een misdadiger te arresteeren met uen dood moeten bekoopen. Een pas uit de gevangenis ontslagen persoon weid gezooht in vei band met eenige aieistalleu. Een rechercheur trof hem in een café en verzocht twee agenten den man te arresteo ren. Toen de agenten het café binnenkwa men loste hij sohoten in het wilde en in de algemeene verwarring zag hij kans te ontsnappen. Hij werü echter door de beide agenten nagezet, waarop hij eenige sohoten loste op een der agenten, die in de bait- streek getroffen werd en spoedig overleed. Een derde agent zette in tusschen de ver volging voort en ten slotte slaagde men er, niet tie hulp van eenige voorbijgangers in, den man te overmeesteren. Een koffer met een half millioen francs ontvreemd. Uit de woning van den hertog de Guiae te Dieppe is een kolfer met inhoud ter waarde van 500.000 francs gestolen vermoe delijk door een ontslagen bediende. 0EGSTGEEST. Gemeenteraad. Dinsdagavond 7 uur komt de raad dezer gemeente in vergade ring bijeen ter behandeling gemeentebe- grooting Burgerwacht. In hotel „Het Witte Huis" kwam Zaterdagavond de burger wacht bijeen ter herdenking van het 12 1/2 jarig bestaan Do groote zaal van hotel was eenvoudig doch smaakvol met wat bloemen en plan ten versierd. Op een verhevenheid, gemaskeerd door pluche kleeden, prijkte de nieuwe cassette, waarin de verschillende behaalde bekers en medailles waren gerangchikt, terwijl een strijkje voor de noodige afwisseling zorgde. De voorzitter, de heer H. W. Rübenkamp, sprak het openingswoord waarin hij de aanwezigen en speciaal burgemeester van Gerrvink hartelijk verwelkomde Spreker zeide, dat deze bijeenkomst een bijzonder karakter had ter herdenking van T 12 1/2 jarig bestaan. Het i« geen feest- viering. Deze zou eerst kunnen plaats heb ben, wanneer de burgerwacht geen reden van bestaan meer hadden. Vervolgens her innerde spreker aan de oprichting den 24- sten April 1919 en aan do woorden gespro ken door den toenima.igen burgemeester van Griethuizen, die zeide „Ik hoop dat de taak, die U opgenomen hebt, van weinig of geen bcteekenis zal blijken, maar mocht het, wat God verhoede, anders loopen, dan zij wijsheid U geschonken om met kalmte haar beslistheid de betangen-.- van gemeente en ingezetenen krachtig te helpen be schermen en verdedigen, onder leiding van een commandant en in overleg met het hoofd der politie. Spreker hoopte voorts, dat de economische toestand over 12 1/2 jaar zoo gewijzigd mag zijn dat geen 25- jarige herdenking behoeft plaats te hebben. Na nog dank te hebben gebracht aan de leden en commandant, voor de onder vonden medewerking bood de heer Rubon- kamp den commandant een prachtige zil veren beker met inscriptie aan, die onder de leden van de Oegstgeester burgerwacht moet worden verschoten (applaus). De commandant dankte de heer Rüben kamp voor den mooien beker en zeide dat deze beker driemaal achtereen of anders vijfmaal in 't geheel moet gewonnen zijn, alvorens de beker als gewonnen kan wor den beschouwd Daarna moet de beker worden afgedra gen aan het gemeentebestuur en ontvangt de winnaar een gouden herinnerinsgme- daille De heer Peltenburg reikte daarna do prijzen uit aan de winnaars van den laat st enodstrijd, welke uitslag we reeds eerder publiceerden. Burgemeester van Gerrevink overhandigd den commandant namens den heer v. d. Voet een mooi aardewerk vaas, waarvoor de oommandant hartelijk dankte. A e hoofd der gemeente sprak den bur gemeester vervolgens de leden toe. Spreker noemde de tijden waarin het 12 1/2 jarig bestaan van den burgerwacht wordt ge vierd ernstig en wekt op tot paraatheid Onderwerping aan het wett.g gezag is men naar Christelijke overtuiging verplicht tegenover God. Spreker wees op de voortwoekerende pro paganda van hot communisme en wekt op tot aansluiting bij den burgerwacht. Spreker bracht dank aan den comman dant voor de buitengewone ijver, ondanks zijn hooge leeftijd en ook aan den heer Ru benkamp die het is allen bekend, meer dan platonische be.angsteliing toont voor den burgerwacht. Laten we hopen, zoo eindigde spreker, dat de burgerwacht nimmer actief behoeft op te treden. Kapt. Hamel dankt voor de 11 itnoodiging en sprak de aanwezigen opwekkend toe 1 De voorzitter sprak het slotwoord en men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. Aanrijding. Zondag omstreeks half twaa tf, had bij het uitgaan der Rooboth- kapel een aanrijding plaats tegenover bak- j ker van Velzen. Vanuit de richting Leiden kwam een 1 auto, bestuurd door den heer do H Uit de Willem de Zwijgcrlaan kwam een verp.ecg- 1 ster per fiets, die mogelijk door de drukte geen acht gaf op de auto. Zij werd van de fiets geworpen, doch bekwam geen letsel. Het rijwiel was zwaar beschadigd. N00RDWIJKERH0UT. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert Dinsdag namiddag te 2 uur. Agenda: 1 Ingekomen stukken; 2 aan bieding rekening van het grondbedrijf, diens 1030; 3 aanbieding gemeenterekening dienst 1930; 4 aanbieding begrooting van het grondbedrijf dienst 1932; 5 aanbie ding bcgrooting der gemeente, dienst 1932; 6 voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling eener verordening betref fende het beroep, bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet;? voorstel van burge meester en wethouders tot aanvulling der salarisregeling der- po'itieagenten8 voor stel van burgemeester en wethouders tot wijziging van het raadbes'mit van 29 Juni 1931, no. 55 tot het aangaan van een geld- leening groot 100.000—9 vaststelling supletoir kohier bedrijfsbelasting 1931. VOORHOUT. Schouw. Vanwege het bestuur van het Waterschap „de Zandsloot" zal op Vrijdag 6 November as schouw worden gehouden oevr de wateren in de Zandsoootpolder. Geluk De heer J. Lakeman alhier heeft op een lot van de Mittovos te Haarlem een der hoofdprijzen getrokken, tw. een zilve ren theeservies.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7