SPORT financiën en Economie KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 28 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. f R.K. LAND- EN TUINBOUWBOND. In het diocees Haarlem. Gistermorgen vergaderde de R. K. Dio cesane Land- en Tuinbouw bond in het ge bouw „8t. Bavo" te Haarlem. Om half tien droeg de geestelijk advi seur rector J. P. J. Kok in de kerk aan de Jansstraat een H. Mis op. Om half elf opende de algemeenc voorzitter, de heer G. W. Kampschöer, de vergadering met een woord van welkom. Spr. constateerde met genoegen de groo- te opkomst en las een aantal berichten van verhindering voor. We leven in een hoogst ernstige» tijd. Er worden scherpe aanval len op Katholieken gedaan, getuige Mexi co, Rusland en .Spanje. Ook hier zijn de da gen donker. Daarom moeten wij onze orga nisatie versterken, opdat ook wij niet eer lang worden geknecht. Het is een wereldcrisis, die ook onzen Landbouw en Tuinbouw geweldige slagen toebrengt. Wij zijn niet bij machte om den steun, die noodzakelijk is," te geven. Daar om is bij de Regeering op national en steun aangedrongen. De nood is groot. Eerst had men te kam pen met de aardappelziekte en nu is het met de kool ook al mis gegaan. De Streek vooral wordt zwaar beproefd. Inzake den uitvoer, zal de regeering de verschillende vraagstukken onder de oogen zien. Jn hoeverre de regeering zal helpen, is nog niet te zeggen, maar spr. heeft een onderhoud gehad met de secretaris-gene raal van land- en tuinbouw, en deze deel de hem mede, dat er hard gewerkt werd aan do verschillende steunmogelijkheden (gemompel). Spr. heeft toen nogmaals op den nijpen den nood gewezen en kreeg tenslotte de verblijdende mededeelmg, dat deze week de plannen van de regeering bekend zullen worden. Spr. sprak de hoop uit, dat deze plannen de boeren en tuinders uit de im passe zullen helpen. Tenslotte drong spr. aan op eendrachtige samenwerking en tot propaganda voor den R. K. Bond, den L. T. B. Het hoofdbestuur is actief en zal niet rusten, vóórdat de ic- geering gedaan heeft, wat noodzakelijk is om den nood ongedaan te maken. (Applaus). Vastgesteld werd. de rekening en ver antwoording over 1930. Het jaarverslag werd door den secreta ris voorgelezen. De voorzitter deelde nog mede, dat van de 120 afdeelingen er 86 aanwezig waren. Een mooi resultaat. Thans kwam in behandeling de begroe ting voor 1932 en vervolgens de ingekomen voorstellen en prae-adviezen van het hoofd bestuur. Bij de behandeling der ingekomen voor stellen werd na langdurig debat met groo- to meerderheid van stemmen besloten, niet tot contributie-verlaging over te gaan. Het z.g. „40 cent"-voorstel van het hoofdbestuur werd aangenomen, waarna de begrooting werd goedgekeurd. De geestelijken adviseur, rector Kok, wees daarna op alles, wat de L. T. B. heeft gedaan en nog doet. Een Katholieke organisatie is dringend noodzakelijk, om de orde in de nïaatsohap- pij in stand te houden en het gezag te handhaven. Laten we bij al de somberheid van den tijd het hoofd toch koel houden. Wij, Ka tholieken, moeten weten, dat er in den hemel een goede Vader voor ons is, die ons redden en helpen zal en waarop wij moeten vertrouwen. Draagt de moeilijkheden tezamen, ook met de arbeider® op het platteland., in soli- daristischen geest, besloot spreker. De glijdende huurschaal. In de middagvergadering sprak deken A. Hollenberg te Purmerend over: „de glij dende huurschaal". Dat het den boeren slecht gaat, aldus spreker, komt hoofdzakelijk omdat de land- li uren te hoog zijn. Dat die huren zoo hoog zijn komt in t algemeen door de onverbiddellijke wet van vraag en aanbod. Er zijn teveel concurren ten in het vak, althans tot voor korten tijd. Men stelt de vraag: is daar nu niets aan te doen? Sommigen zeggen, dat de pachtwet ko men moet om de gewenschte uitkomst te brengen. Spr. hoopte van harte, dat deze wet in zoo goed mogelijken vorm tot stand zal kunnen komen. Doch dat deze afdoen de verbetering zal brengen kon spreker niet indenken. De groote kwaal is: men stelt de huur voor te langen tijd vast. Dat heeft vaak ernstige gevolgen. Volgens spr. is de beste wijze van land- verhuren die, waarbij de huur automatisch op en neer gaat met den tijd. Nu is het de groote moeilijkheid om ieder jaar opnieuw de huur vast te stellen en als er nu een middel was, hetwelk dat overbodig maakte, dan was men een groote sta.p in de goede richting. Spr. hoopte dat middel te hebben gevon den en hij noemt het „de glijdende huur schaal''. Er moet een vast punt gevonden worden, dat men bij de berekening van den te bepa len huurprijs als grondslag neemt, en spr. noemt.dat den „canon". Hoe bepaalt men nu dien „canon" voor een bepaalde boer derij? Eerst moeten verhuurder en huurder het eens worden over datgene wat in het afge- loopen jaar een billijke pachtsom zou zijn geweest per bunder of per morgen. Vervolgens berekenen ze aan de hand der officieele marktberichten den gemid delden hoogsten prijs der kaa-s op de markt van die landstreek in hetzelfde afgeloo- pen jaar. Daarna deelt men die bovengenoemde, door beide partijen als billijk erkende pachtsom door den berekenden gemiddel den hoogstens kaasprijs; dat is de canon van die boerderij. Gedurende den ganschen huurtijd betaalt nu de pachter zooveel malen dien canon per bunder (of morgen) als de gemiddelde hoogste kaasprijs van ieder jaar zal aan wijzen. En zoodoende gaat de huurprijs automatisch met den tijd op en neer. Die canon is dus onveranderlijk geduren de den gansohen huurtijd en wordt alleen opnieuw vastgesteld met een nieuwen huur der. Het parochiaal kerkbestuur te Purme rend heeft z'n boerderij op deze voorwaar den verhuurd en tot bevrediging van beide partijen. Een goede huurboer is bij een pachtbe- rekening naar de glijdende huurschaal goed af. In de pachtwet zou een bepaling komen, welke den boer die zijn bedrijf verlaat, eventueel een vergoeding zou geven voor land verbetering. Van die bepaling ziet spr. echter veel bezwaren en zij zal een bron van eindeloos kibbelen en rechten worden. Bij sprekers systeem is zulk een bepa ling overbodig, want in zijn stelsel komt de ijver van den pachter ten volle tot z'n recht. Wordt het systeem veel ingevoerd dan zal het groote tevredenheid en rust bren gen voor eigenaars en pachters. Een groote rust, welke bij de boeren stellig den ijver en den werklust zal bevorderen en hen mede in staal zal stellen de werklieden, zoowel als hun groote kinderen het loon te geven dat hun toekomt. De voorzitter zeide, dat het zeker de taak van de organisatie is, het vraagstuk nader te bekijken. Het H. B. zal zich daarmede bezig houden. Bij de rondvraag vroeg de afdeeling Gouua maatregelen ter verkrijging van een verbod of beperking van invoer van buiten land soh vleesch. De voorzitter deelde mee, dat aan deze zaak nauwkeurig aandacht wordt geschonken en wees er op, dat er spoedig krasse maatregelen moeten wor den genomen voor land- en tuinbouw, om dat het Nederlandsche volk anders zich- zelve een strop om den hals haalt. Hot houden van een demonstratie in Den Haag kwam opnieuw ter sprake. Do voor zitter achtte demonstratie op dit oogen- blik hoogst onverantwoordelijk, omdat er dan wel eens ongelukken zouden kunnen gebeuren. De stemming van de boeren en tuinders is hoogst kritiek, aldus spreker. Maar het hoofcibestuur durft de verant woording van een massa-demonstratie niet te aanvaarden. De Kring West Friesland wenschte een petitionnement, maar ook dit achtte de voorzitter niet raadzaam en zeker niet ab soluut doeltreffend. Do heer Machielsen uit Grootebroek laakte in scherpe bewoordingen de vrijhan delspolitiek van de regeering, waardoor de boeren en tuinders ten onder gaan. Mr. v. Haastert gaf een uiteenzetting van het werk door de drie centrale land bouw organisaties geuaan. Het Tweede Kamerlid de heer Chr. v. d. Bilt kwam op tegen den aanval op de Katholieke politiek. Dr. Kortonhorst zal den minister de volgende week pertinente vragen op land- en tuinbouwgebied doen. Men moet afwachten wat er de komende weken zal geschieden. De katholieke Ka merclub zal doen wat maar ©enigszins mo gelijk is. West Friesland vroeg vervolgens afschaf fing van de grondbelasting. Het H. B. zal daarop met alle kracht blijven aandringen. De zaak is echter moeilijker geworden, om dat vele gemeenten er thans groote inkom sten aan hebben. In verband met het voorstel van Nieu- wer-Amstel om tot oprichting van een Diocesane Bond van jonge boeren- en tuin- dersvereenigingen over te gaan, deelde de geestelijke adviseur mede, dat van den Bis schop geen toestemming verkregen zal wor den, omdat de Kath. Jonge Middenstands- voreenigingen cursussen ook voor boeien en tuinders zullen instellen. Jonge boeren en tuinders moeten zich dus organiseeren in St. Josephgezellenvqreeniging of in de K. J. M. V. Na bespreking van nog enkele zaken werd de vergadering gesloten. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE MONTREAL. Piet van Kempen tweede. De eerste zesdaagsche van het nieuwe seizoen te Montreal is geëindigd. Het kop pel PedenLepaga werd winnaar met een puntental van 1148. Het koppel, ge vormd door den Nederlandschen renner Piet van Kempen en Audy veroverde de tweede plaats. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. PedenLepaga 1148 punten. Op één ronde: P. van KempenAudy 772 p.; 3. HorderZach 427 p.4. GachonDefi- lippo 400 p. Op twee ronden: Crossley Baggio 827 p.; 6. R. BoogmansRus 427 p. Op vier ronden: 7. DempseyFielding 750 p. WATERPOLO WINTERCOMPETITIE H. Z. B. Z.I.A.N.—L.Z.C. 5—3. In de overdekte bad- en zweminrichting „De Regentes" te Den Haag, heeft gister avond voor de eerste klasse van de door het district Den Haag van den N. Z. B. ingestelde wintercompetitie de ontmoeting plaats gehad tusschen het pas naar de eerste klasse gepromoveerde Z. I. A. Ns en de Leidsche Zwemclub. De volgende zeventalen gingen te wa ter: Z.Ï.A.N.: Schevelenbosch, doel: G Hegi en de Kok, achter; C. de Haas, midden; v. Hal, H. de Haas en v. d. Voete voor. L.Z.C.De la Court, doel; Van Holvert en van Ingen Schenau, achter; Elzinga, middenBuys, de Reede en Munting. "oor. De eerste aanvallen waren voor de Ha genaars, doch er werd bij het schieten slecht gericht, zoodat succes uitbleef. Toen de gasten enkele aanvallen ondernamen, had de watervlugge Buys vrij spoedig suc ces en met een geweldig hard schot werd Schevelenbosch gepasseerd (01). Lang duurde de vreugde over dezen voorsprong niet, want nadat Hegi den bal goed had opgebracht en naar van Hal had doorgezonden, zag deze kans den gelijkma ker te scoren (11). Uit een snellen aanval der Loidenaars door v. Helvert geleid, wist Buys ineens in te zetten, zoodat de Leidcnaars ander maal de leiding hadden (12). Na rust wist Kok het leder vrij spoedig goed vrij te maken. Met enkele krachtige slagen zwom hij snel op en hij besloot zijn ren met een uitmuntend schot, dat de par tijen weer gelijk bracht (22). Do Leidsche doelverdediger kreeg het hierna enkele ma len hard te verantwoorden, en toen op een moment Hegi minder fair werd bewerkt, passeerde hij den bal naar Kok. die met een scherp schot van dichtbij de Hage naars de leiding bezorgde (32). De gas ten zagen kans gelijk te maken, nu door Elzinga (3—3). Hierna beheerschten de Hagenaars het spel vrijwel geheel en voordat het eindsig naal weer klonk, hadden Kok cn H. de Haas kans gezien den stand tot 53 op te voeren. „Vad." „DE NIEUWE B0ERHAAVE". Het wanbeheer van den vroegeren directeur. In het Paleis van Justitie te Den Haag is de verificatie-vergadering gehouden in het faillissement van de Verzekerings- Maatschappij „De Nieuwe Boerhaave". De belangstelling voor deze vergadering was niet groot, ongeveer 30 personen had den aan de oproeping gevolg gegeven. Reohter-commi8saris was mr. Rueb, cura toren zijn mrs. G. A. van Haeften, O. B. W. de Kat en Van Gelein Vitringa. Aan de hand van de lijsten der door curatoren voorloopig erkende en betwiste vorderingen werden de vorderingen der aanwezige crediteuren nagegaan. Nadat een er hierbij betrokkenen een uit voerige uiteenzetting had geges'en van bet karakter van de pensioenstortingen aan de hand van het reglement, verklaarden curatoren zich ter vergadering alsnog be reid deze vorderingen als concurrent te er kennen. Aangezien de belanghebbenden hun vorderingen ter zake als preferent op genomen wilden zien en curatoren de pre ferentie er van bleven betwisten, werd deze zaak ter verdere beslissing verwezen naai de civiele zitting van. de rechtbank van 5 Januari 1932. Eveneens werd naar die zitting verwe zen de vraag, of een vordering wegen® ver diende provisie al dan niet preferent is. Een andere kwestie werd aangeroerd door den vroegeren directeur, den heer D. Deze had bij curatoren eenige vorderingen ingediend o.a. een van 19.000 wegens ooli- gaties. Al deze vorderingen zijn door cu ratoren betwist en toen de heer D. er op bleef aandringen om den grond voor deze betwisting te vernemen, deelden curato ren mede, dat zij eeri veel grootere tegen- vordering op den heer D. hadden. Volgens hen heeft de vroegere directeur zich aan verduistering schuldig gemaakt. Bovendien heeft hij een wanbeheer gevoerd. Als voor beeld hiervan voerden curatoren aan, dat er op de balans nimmer een tekort is voor gekomen, terwijl toch volgens een accoun tantsonderzoek op ultimo 1929 een tekort van 230.000 aanwezig was. Ook werden veel te weinig premie® gereserveerd, terwijl ten gunste van het eene jaar premies wer den geboekt, die het daaropvolgend jaar nog moesten worden ontvangen. Zoodoend^ werd door tal van fouten de toestand der maatschappij veel te gunstig voorgesteld. Curatoren hebben hierin strafbare han delingen gezien en zij hebben daarom een klacht tegen den heer D. bij den strafrech ter ingediend. Het onderzoek naar de ge grondheid van deze klacht is nog hangen de. Daarna werden ook de vorderingen van den heer D. verwezen naar de zitting van de rechtbank van 5 Januari a.s. In hun verslag deelden curatoren nog mede, dat zij mede het bestuur van de Nieuwe Boerhaave verantwoordelijk heb ben geacht voor den gang van zaken. Ze hebben daartoe onderhandelingen gevoerd met de commissarissen, doch deze hebben niet tot eenig resultaat geleid. Daarom hebben curatoren dan ook te dezer zake de tusschenkomst van den reohter ingeroepen, welke procedure nog hangende is. Eveneens is nog loopende de procedure voor den kantonrechter te Amsterdam over de vraag, of de verzekerden de door curatoren van hen gevorderde bijdrage van tweemaal - hun jaarpremie zullen moeten betalen. Zoolang over deze vragen nog niet is beslist, kunnen curatoren nog geen enkele mededeeling doen over eenige te verwach ten uitkeering. Pater Brölman O.F.M. Tot lector aan het Duitsch-Brazilaan- sche college te Garnstock bij Eupen (B.) is benoemd de Z.E. pater Balthasar Brölman, O.F.M. te Venray. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. 't Is of alles dit seizoen van den bloemkool samenspant om de uit komsten te doen mislukken. We hebben eerst den tijd gehad van de vroege bloemkool die lang geen loonende uitkomst gaf. Integendeel. Vele veilingdagen waren alleen verliezen te boe ken op dit product. Daarna kregen we de late boemkool die weliswaar in den eer sten tijd voor redelijke prijzen weg ging, doch waarvan het kwantum veel te gering bleef De kool kwam niet aan", heet het dan in de vakterm. Door het te kleine kwantum was ook de opbrengst in die da gen te gering om een eventueel op te van gen stootje te kunnen weerstaan. Toen vreesde men dat door het „niet aankomen" van het product wel een groot gedeelte be vriezen zou. b,v. in het laatst van Novem ber Daarna kregen we de beruchte bloem- kooldagen toen het product geen waarde had „Het groeit als kool" heet het wel eens a'.s iets bijzonders goed en vlu>g groeit. Thans bleek hoe vlug kool kon groeien. Zoo vlug dat daardoor de markten over voerd werden en tienduizenden stuks vernie tigd zijn als hebbende geen waarde. Ook dat was weer de strop voor den tuinder die zijn hoop gevestigd had op een der hoofdpro ducten, de bloemkool. Duizenden zijn ver kocht voor 0,75 tot 1,90 per 100. later oploopend van 4 50 tot 6.30 En thans, nu door de kleinere aanvoer als gevolg van het koele weer van vorige week, de prijzen weer aardig opliepen en begin dezer week voor 1ste soort van 9.tot 12 90 kon worden genoteerd, en 2de soort werd ge veild voor 4,50 tot 6,70, een loonende prijs düs, komt de strenge nachtvorst naar alle waarschijnlijkheid alle verwachtingen den bodem inslaan. Een enkele nacht kan ze e-r wel tegen doch bij aanhoudende vorst, van eenige dagen, zooals zulks nu dreigt te zullen zijn is er veel kans dat bijna alles ver'oren zal zijn En dan zegt men nog wel eens „dat het leven van den landman zoo genoegelijk voortrolt" RIJNSBURG. Bloemenhandel. Nogmaa's bezoek van den grooten afnemer. Vorige week schreven we, dat aLs we nogmaals zoo'n nachtvorst kregen, het met de te veld staande bloemen zou zijn afgeloopen. Thans moeten we mel den dat zulks helaas thans het geval is. En het bleef niet bij één nacht, zoodat het met de buitenstaande snijbloemen voor de kweekers en handelaren is afgeloopen De iets betere prijzen kunnen de hierdoor ge leden schade lang niet goed maken. Het is dit jaar wel bijzonder vroeg dat we door de strenge nachtvorsten het einde hebben. Men is als 't ware overvallen Ook de nog buitenstaande tros chrysant/hen zuilen veel ge'eden hebben. De navolgende prijzen gel den voornamelijk voor de bloemen die nog tijdig waren ge-plukt of van bloemen uit de kassen. Snijboemen pe-r 100 stuks: Anjers rood en rose 1.60190; idem per bos: Chrysanthen Fra-nkfield 13—18 cent; Chry santhen Fulling 1016 cent; Chrysanten Rayonant 1014 oent; Triumphant 30—36 cent; King of the White 24—35 oent; Flory King 2634 oent; Juliana 812 cent; Mont blanc 3644 cent; Golden Sun 8—10 oent; Fietje 810 cent; Herfstasters Cly- max 47 cent; Elta 34 oent; Harvest 12 17 oent; Normandië 12—14 cent; Gold Hin der 1218 cent Rozen per bos van 20 stuks: Hadley 1,201,50 Butterfly 0,701.Golden Ophelia 70—90 cent; Rosalandia 6080 cent. WASSENAAR. Vergadering van de „Dubbele Raad". Dinsdagmiddag heeft de grenswijzigings- commissie ten gemeentehuize haar eerste vergadering gehouden. Met kennisgeving afwezig de heer H G. Hendriks, zonder kennisgeving de heer L. A. F. Prins. De voorzitter, de burgemeester, opende de bijeenkomst en geeft daarna een uiteen zetting van het ontstaan der c-ommiss'e en van de taak. welke haar is toegewezen De heer Simonsz ste t daarop voor een ambtenaar als secretaris aan de commissie toe te voegen, al hoedanig de voorzitter aanwijst de heer van Boeijen. Een vrij uitvoerig debat ontstaat vervol gens over de vraag of de commissie zelve dan wel de gemeenteraad de geloofsbrieven der leden van de commissie moet onderzoe ken. Met 6 tegen 5 stemmen wordt tenslot te besloten dat de commissie dit tot haar oompetentie rekende, waarna de geloofs brieven voor onderzoek in handen worden gesteld van de heeren Ligt voet, Broekema en Simonsz. Bij monde van eerstgenoemde wordt gerapporteerd, dat al'es in orde is bevonden. Daarna vólgde een uitvoerige bespreking omtrent de werkwijze der oommissie Zon der stemming vereenigt men zich met het inzicht van den heer Ligt voet, dat men eerst een verga-dering zal beleggen, waarin de annexatieplannen zullen worden bespro ken. Vervolgens zal door den voorzitter en secretaris een advies aan gedeputeerde staten worden opgesteld, dat in een daarna te houden vergadering nader zal worden besproken en eventueel goeddgekeurd. Nadat is besloten de eerstvolgende ver gadering te houden op 6 November a.s. wordt de vergadering gesloten VEUR—LEI DSC HEN DAM. Ingesloten. Gisteren is de echtgenoote van den groentehandelaar, die haar man met kokend water overgoten heeft, naar het Huis van Bewaring te den Haag over gebracht. LEIDSCHENDAM. Oprichting Kring R. K. Smedenpa troons. Zaterdag heeft in Hotel „De Zwaan" te Leidschendam een propagan la- verga-dering plaats gehad, om te komen tot het oprichten van een vakafd. van R. K. Smedenpatroons voor Leidschendam en omstreken. De heer C. Koop, voorz. der R. K. S. B. in Nederland, opent te 6.30 uur de vergadering met den chr. groet. Het doet spreker genoegen hier in Leidschen dam te mogen zijn. Spr. heet allen harte lijk welkom, inzonder den h*er Thomas, door wiens huisbezoek dit succes te dan ken is, en- zet hierna in een breedvoerig betoog uiteen, het nut en de Verplichting, welke op den kath. patroon rust zich bij de kath. patroonsorganisatie aan te sluiten. Spr. uit den wensch, dat dezen avond een I kring zal worden gestioht. I De heer C. Koop geeft hierna het woord aan den heer C. M. Thomas. Deze dankt de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid, in het bijzonder den heer Koop, welke nu reeds 13 jaren als voorzitter de belangen der kath. Smedenpatroons in den natio- nalen bond behartigt, waardoor belangrijke resultaten zijn behaald. Het komt hierdoor j duidelijk uit, dat men vooral in deze tijden Katholièk behoort te zijn georganiseerd. Spreker dankt ook den heer Lipman uit Voorburg, die zich met zijne auto voor deze propaganda beschikbaar stelde. Hij geeft hierna een overzicht wat er alzoo door een kring kan worden verricht en welke voor deden kunnen worden behaald, mits men de zaak met ernst aanpakt en zoo mogelijk op een bepaalden dag van iedere maand j vergadert. Spreker vraagt aller medewerking en verzoekt vragen te willen stellen. Na breed voerige bespreking over de gestelde vra gen, wordt het besluit genomen den kring op te richten. Het is geen bezwaar voor nen die nog lid zijn van den B. S. P. N. mits men voor 1932 dit lidmaatschap op- zegt. De aanwezigen verklaren zich bereid, degenen die niet waren opgekomen, per soonlijk te bezoeken en uit te noodigen voor de vergadering, welke over 4 weken zal genouden woruen, waarin aan bestuurs verkiezing, contributieregeling enz. zullen plaats hebben; de heer Thomas zal zoo lang zijne medewerking blijven verleenen. De voorzitter dankt hieran de aanwezi gen voor de gehouden besprekingen en het voorgenomen besluit en den heer Thomas voor de duidelijke uiteenzetting. Spr. ver trouwt, dat ook de kring Leidschendam een eereplaats in onzen R. K. Bond zal gaan innemen en'sluit de vergadering ten 9 uur op de gebruikelijke wijze. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond om half acht uur. 1. Wijziging raadsbesluiten tot aan- en verkoop van grond. 2. Ruiling van grond tusschen de gemeente en den heer F. Bee- len. 3. Werkverschaffing. 4. Verlaging van de waterleidingtarieven. 5. Subsidiën voor net jaar 1932. 6. Comptabiliteit. 7. Inger.vy- men stukken en mededeelingen. VOORSCHOTEN. Gevonden. Een bos sleutels, een kin- deroa-pe, een portemonnaie met geld, een vulpenhouder. Geboren: Petras Leonardus, z. van C. A. P. van Paassen en M. C. Westgeest. Thijmen, z. van Jac. Ouwersloot en T. J. van Houten. Marinus Johannes, z. van D. Th. Kraan en M. C. van Gent. Ondertrouwd: C. J. Zwetsloot 27 j. en J. A. M. de Hosson 26 j. Gevestigd: F. H. Boltjes, Do-nklaan 6, van Wassenaar. A. Oudshoorn, Veur- scheweg 53, van Berkel en Rodenrijs. E. Zimmer, Voorstraat 6, van Duitschland. I W. J. W. M. Edelaar geb. Elders, LeiJsche- I weg 217, van 's-Gravenhage. M. Kalle- meijn, Schoolstraat 108, van 's-Gravenhage. Vertrokken: I. M. van Gent-Baavt, naar Leiden. W0UBRUGGE. Landstorm. De afd. van den Bijz. Vrij- willigen Landstorm hield onder leiding van den heer E. de Goede haar jaarlijksche j schietwedstrijd in een der zalen van het j „Oude Raedthuys". De prijswinnaars waren: klasse B hoofd- I prijs E. de Goede; klasse C 1ste prijs D. de Lange, 2de prijs G. van der Lip; klasse D 1ste prijs P. de Roos, 2de prijs A. Buis, i 3e prijs A. ten Brink, terwijl een troost prijs werd uitgereikt aan A. Overvliet. j Tevens hield de Burgerwacht haar eer- ste schietoefening. KOUDEKERK. Het postkantoor blijft. Ofschoon e>r in den beginne gegronde vrees bestond dat op een door de gemeente Ha- zerswoude aangekocht gedeelte van het brugterrein bij de Koudekerksche brug een postkantoor zou worden gebouwd, waar door dan tevens het postkantoor in onze gemeente zou worden opgegeven, is het dank zij het krachtige op-treden van den burgemeester en B. en W. alhier mogen gelukken, ons postkantoor te mogen be- houden. Hiermede is onze gemeente voor veel on gerief gevrijwaard en is een woord van dank aan het adres van onzen burgemeester en het gemeentebestuur zeer zeker op zijn plaats. ZEVENHOVEN. Van een ladder gevallen. De smidsgezel A. van Peet had het on- ge'uk van een ladder te vallen, met gevolg dat hij een rib brak en eenige ribben ge kneusd werden. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6