RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN aan. i Hcrvwwdi. UIT DE OMGEVING DONDERDAG 22 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT T WEEDE BLAD PAG. 6 KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Eieren voor zijn geld. Allereerst kwam aan de orde de uitgestelde zaak tegen P. K., wien ten laste was gelegd op 25 Mei van dit jaar te hebben getracht in den Vierambachtspolder onder de gemeente Woubrugge eieren van waterwild te bemachti gen. Verd. ontkende en beweerde, dat hij met een roeiboot met een 2-tal jongens wat was gaan varen in een vaarsloot om zoodoende het door hem in dien polder gelegen en gehuurde land te gaan bezichtigen hoe het met het gras was gesteld. Als getuige werd gehoord de ver balisant, de rijksveldwachter A. K. van Wou brugge, die zijn verbaal bevestigde en ver klaarde, dat hij verdachte steeds over een af stand van 250 M. in zijn pogingen had gade geslagen. De ambtenaar achtte het tenlaste ge legde wettig en overtuigend bewezen en eisch- te een geldboete van 7 subs. 3 d. Uitspraak 5 subs. 2 d. Verdachte deelde mede hier mede geen genoegen te zullen nemen en in hooger beroep te zullen gaan. Een struikelblok. A. de H.f aannemer te Gouda was in verzet gekomen van een vonnis van den kantonrech ter alhier van d.d. 21 Aug. j.l., waarbij hij we gens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer was veroordeeld tot een geld boete van 15 subs. 3 d. Verdachte had n.l. op een openbaar rijwielpad in deze gemeente een ijzeren pen geslagen en hieraan een draad van een heistelling bevestigd, waardoor deze draad over het rijwielpad was gespannen en bij avond niet behoorlijk was verlicht. Ver dachte gaf een en ander toe, doch vond de boete te hoog. Na het hooren van den ver balisant, de agent van politie L. v. B., die een en ander bevestigde en mededeelde, dat hier omtrent bij de politie verschillende klachten waren gekomen en het personeel van H. door een zijner collega's van tevoren nog was ge waarschuwd, vroeg de ambtenaar O.M. beves tiging van het vonnis gelet op het groote ge vaar, dat aan een en ander voor het publiek en verkeer was verbonden, terwijl verdachte als aannemer met een en ander toch voldoen de bekend moest zijn. De kantonrechter, die dezelfde raeening was toegedaan, bevestigde zijn vonnis en veroordeelde H. aldus weer tot 15 cubs. 5 d. W. Kr. te Boskoop werd wegens over treding der arbeidswet na het hooren van een arbeider van K. als getuige overeenkomstig den eisch veroordeeld tot een geldboete van 4 maal 1 subs. 4 dagen. Een zonderling vermaak. Hierna kwam aan de orde de zaak tegen de beeren H. W., H. v. V. en J. B. die in den avond van 18 Juli j.l. 's avonds om halftwaalf na blijkbaar wat te veel gedronken te heb ben, wat baldadig en vernielzuchtig waren op getreden door in de omgeving van de Station straat, Conrad en Oranjestraat bij verschillen de bewoners dier 6traten in de tuintjes plan ten en bloemen te vernielen. Als getuige werd in deze gehoord T. B., die verklaarde, ver dachten nog te hebben gewaarschuwd, doch zich thans niet meer zooveel wist te herinne ren, als destijds tegenover de politie. Gevolg was, dat de verbalisant, de agent van politie A. K., ter zitting werd ontboden, die de feiten cvereenkomstig zijn verbaal bevestigde. Ver dachte W. verklaarde wel in een tuin Ie zijn geweest, om verdachte B. mede te nemen, doch geen planten te hebben vernield. Hij gaf toe wel een glaasje bier te hebben gedronken. Ook verdachte v. V. ontkende deel te hebben genomen aan de vernieling. Ook hij gaf toe wel een glaasje bier te hebben gedronken, doch niet dronken te zijn geweest en evenals W. getracht te hebben B. mede te nemen. Verdachte B. bekende ruiterlijk en deelde mede, dat hij van een en ander niet veel meer wist, wat hem, gelet op den toestand waarin hij blijkbaar dien avond had verkeerd, niet kwalijk was te nemen. De ambtenaar achtte de feiten ten aanzien van W. en B, door de verklaringen van getuigen bewezen, doch niet van v. V. Tegen beide anderen eischte de amb tenaar een geldboete van 15 subs. 10 d. Verdachte B. drong bij den kantonrechter aan op clementie, daar hij reeds een jaar werk loos was. De kantonrechter maakte hierop de bemerking, dat hij zich dan althans niet te buiten moest gaan aan het gebruik van ster ken drank, waarop verdachte mededeelde dat een vriend die jarig was geweest, hem had getracteerd. De kantonrechter hiermede reke ning willende houden, veroordeelde W. tot 15 subs. 10 d. en B, tot 7 subs. 3 d., ter wijl verdachte v. W. werd vrijgesproken. Plotseling de weg overgestoken. J. C. v. d. PI. te H a z e r s w o u d e, had als bestuurder van een rijwiel het verkeer in ge vaar gebracht door op 24 Juli j.l., rijdende op den Gemeeneweg onder die gemeente plot seling den weg over te steken zonder behoor lijk de richting aan te geven. Tengevolge van een en ander was de motorrijder J. M., thans als getuige gehoord, met duoberijder in een vaart langs dien weg gereden, omdat de mo torrijder een wielrijder wilde vrij rijden. Ver dachte gaf toe, doch beriep zich op woest rij den van den motorrijder, en dat deze hier voor bekend zou staan. Hij had hem wel achter zich gehoord, doch gedacht, dat hij nog wel door de open ruimte van de aldaar staande tol te kunnen rijden, denkende dat de motor rijder voor de tol zou moeten wachten om het tolgeld te voldoen, omdat hij voorts aanvan kelijk dacht dat deze geen z.g. dorpeling was, daar deze dorpsgenooten van tolbetaling zijn vrijgesteld. Getuige, dus de motorrijder, be vestigde het verbaal. Eisch van den ambtenaar, die het feit veel ernstiger vond als hij aanvan kelijk had gemeend: 25 subs. 10 d. Uit spraak 15. subs. 6 d. Na de veroordeeling kwam getuige pas met zijn schaderekening voor den dag, zoodat de kantonrechter hier geen kennis van kon nemen, doch verdachte aanried ter voorkoming van meerdere kosten deze maar spoedig aan getuige te voldoen, waartoe verdachte echter te kennen gaf nog weinig te voelen, daar deze z.i. te hoog was. Waarschijnlijk zal dus uit een en ander nog wel een civiele procedure voortspruiten. 's Avonds in de maneschijn. Mej. G. W. v. Sch. uit Leiden die zich ook had schuldig gemaakt aan het fietsen zonder licht, was zelf verschenen, omdat zij de gevorderde boete van 4 wat hoog vond. Het feit zelf werd door haar bekend, doch zij beriep er zich op dat zij niet had opge merkt, dat haar lantaarn was uitgegaan door dat zij in gezelschap was en was afgeleid. De kantonrechter maakte hierop de opmerking.dat zij dan zeker met een heer was meegereden, die haar aandacht in beslag had genomen, wat zij onder veel hilariteit van de publieke tri bune grif toegaf. Haar reis van Leiden hielp haar echter niet veel, daar zij overeenkomstig de eisch werd veroordeeld tot 3 subs. 1 d. Onhoffelijke aanrijder. Dr. D. B. te Boskoop was ten laste ge legd de veiligheid van het verkeer in gevaar te hebben gebracht op den Zijdeweg dier ge meente. Verdachte zou aldus de dagvaarding op 12 Aug. j.l., toen ter plaatse de weg was opgebroken wegens vernieuwing, hoewel geen ruimte aanwezig was, zijn doorgereden, waar door hij een juffrouw, genaamd C. H., zou hebben aangereden, waardoor deze aan haar been was verwond. Bovendien zou verdachte na de aanrijding zijn doorgereden. Verdachte gaf echter een andere lezing van de zaak, waaruit wel bleek, dat ook de dames niet goed hadden gehandeld en niet voldoende waren uitgeweken. Genoemde juffrouw en een familiegenoot als getuigen gehoord, bleken in derdaad ook niet de betrekkelijke verkeers regelen voor voetgangers geheel juist in acht te hebben genomen. De ambtenaar overwoog ook in zijn requisitoir, dat de dames zelf wat onverantwoordelijk waren geweest wat blijk baar echter berustte op de onkunde met het verkeerswezen. Hij keurde echter ook het ge drag van verdachte niet goed en vond diens houding tegenover de dames nu juist niet bij zonder hoffelijk. Eisch 10 subs. 4 d. Con form veroordeeling. De verkeerde wal gehouden. De schipper v. d. Zw. had den verkeerden wal gehouden, waardoor hij op 21 Juli j.l. in de Gouwe onder deze gemeente een aanvaring had veroorzaakt tusschen eenige vletten en een tweetal motorbooten. Getuige C. Sch. van Zwammerdam verklaarde conform het ver baal, Eisch en uitspraak tegen verdachte, die niet was verschenen en tegen wien verstek werd verleend 5 subs. 2 d. Een aanrijdingsgeschiedenis. De automobielbestuurders G. M, en de J. hadden in den avond van 10 Aug. j.l. in de Pr, Hendrikstraat een aanrijding veroorzaakt, waardoor de wielrijder v. d. W. met zijn rij wiel onder de auto van J. terecht was geko men en zich nog al ernstig had verwond, ter wijl hij bovendien veel materieele schade aan kleeren en rijwiel had bekomen. Verdachte J, gaf M. de schuld, dat hij door diens licht was verblind. Verdachte M. ontkende dit ech ter, hoewel deze met één rechterlicht bleek te hebben gereden, dat volgens hem gedempt was, doch volgens de gehoorde getuigen v. d. W. en G. KI, alsmede W. C. L. flink brandde. Eisch 'in J. 15 subs. 5 d. en M. 20 subs. 10 d.j veroordeeling J. 10 subs. 4 d. en M. J 15 subs. 10 d. v. d. W. die echter als zijn geleden schade opgaf een bedrag van ruim 90, bleek dit bedrag nog niet vergoed te hebben, daar verdachten weinig voor betaling voelden en verdachte J. beweerde dit aan zijn verzekering te hebben opgegeven, v. d. W. deelde hierop mede, dat genoemde verzeke ring hem 40 had willen betalen, waarmede hij geen genoegen wenschte te nemen, waarop de kantonrechter hem in overweging gaf een civiele-vordering in te stellen. De blaadjes omgekeerd. De wielrijder W. C. v. L. was in den morgen van 11 Mei de Bruggestraat uitqekomen, en, te veel links houdende, de Julianastraat in gereden, waardoor een aanrijding met den autobestuurder S. uit Gouda onvermijdelijk was geworden. Verdachte beweerde in de Bruggestraat geheel rechts te hebben gehou den fen zelfs de buiten-richtingslijn te hebben gehouden om de Julianastraat uit te rijden. Uit de getuigenverklaren bleek echter, dat L. in de Bruggestraat wel rechts had gehouden, doch zijn bocht te veel links had genomen. Eisch en veroordeeling 8, subs. 4 d. Bij de behandeling dezer zaak bleken de blaadjes geheel te zijn omgekeerd. Verdachte die eerst aangifte had gedaan tegen de automobielbe- sturuder, had van diens verzekerings-Mij. een uitkeering gekregen van 7.70. Toen echter bleek, dat verdachte feitelijk de schuldige was en de aanrijding had veroorzaakt, werd tegen deze een strafactie ingesteld met boven genoemd resultaat zoodat verdachte met zijn uitkeering van 7.70 weinig is opgeschoten en hier thanus voor betaling van zijn boete nog 30 ct. zal hebben bij te passen. De ambtenaar noemde, de houding van verdachte brutaal, daar hij midden op den weg had gereden en de autobestuurder herhaaldelijk had gesigna leerd en zeer voorzichtig had gereden. Ver dachte, die met de wending dezer zaak wei nig bleek ingenomen, hield zich het recht van hooger beroep voor. J. K. v. L. werd wegens overtreding der leerplichtwet veroordeeld tot 1.50 subs. 1 d. Voor hetzelfde feit K. A. Vr, tot 2 maal 1.50 subs. 2 maal 1 d. Tegen D. v. d. B. te B o s - koop werd verstek verleend wegens niet verschijning. Als getuige werd in deze gehoord zekere O., die overeenkomstig het verbaal ver klaarde, dat verdachte met zijn schip of vlet een draaibrug had stuk gevaren, In plaats van eerst met zijn handen de brug te openen was hij hier tegen aangevaren, waardoor de brug werd beschadigd. Ook na aanvaring was hij kalm doorgevaren. Veroordeeling 5 subs. 2 dagen. In de overige zaken werd verstek en aan houding verleend. Waar geen woonplaats staat vermeld is deze te Alphen a, d. Rijn. HAAGSCH GERECHTSHOF. De 37-jarige boerenarbeider K. T. te L e i d- schendam, is door den politierechter te 's Gravenhage wegens mishandeling van zijn kostbaas en verduistering van een rijwiel, tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. De procureur-generaal eischte bevestiging van het gewezen vonnis, De chauffeur, die drie menschen dood reed, veroordeeld. De rechtbank te Breda heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den 18-jari gen chauffeur B, F. Bos, uit Utrecht, die, als bestuurder van een vrachtauto op 30 Mei j.l. op den Oosterhoutschen weg nabij Breda een man en twee meisjes aanreed tengevolge waarvan alle drie personen onmiddellijk wer den gedood. Geëischt was 6 maanden gevan genisstraf en ontzegging van de bevoegdheid cm een motorrijtuig te besturen gedurende l jaar. Het vonnis luidt: twee maanden ge vangenisstraf met intrekking van 't rijbewijs gedurende 1 jaar. Dokterstarief bij verblijf van patiënt in ander stadsgedeelte. De rechtbank te Rotterdam heeft een be langrijk PQonis gewezen over een financieele kwestie, Een medicus had aan een patiënt met een inkomen uit vermogen van 6 tot 8000 gul den, dien hij gewoonlijk 2.50 per visite be rekende, nu 5 in rekening gebracht, omdat patiënt tijdelijk verblijf hield in een verwij derd gedeelte van de stad. De rechtbank heeft deze vordering afgewezen, overwegende dat een geneesheer in een dergelijk geval te goeder trouw verplicht is aan een patiënt uitdrukke lijk mee te deelen, dat hij voor dergelijke be zoeken dubbel tarief zal berekenen. Tegen deze overweging is niet veel in te brengen, zegt de Geneesk, Gids. De oplossingen van de Sanella-Prijsvraag moeten vóórl Novemberworden ingezonden! Vraag vandaag nog aan Uw winkelier om meerdere gratis-exemplaren voor deelname. Iedere kooper van 1 pond Sanella kan den hoofdprijs van f 5000.- of één der andere 1190 geldprijzen winnen. Iedere deelnemer ontvangt in December een mooie Verkeers- kalender voor 1932 SNl D 17 IT Uitgesproken: H. C. M. P. Sevenstern, Wassenaar; cur mr. J. J, Schokking, Wassenaar, A. H. Homan, Wassenaar, gehandeld hebbende onder de firma Gebr. Homan; cur. mr. J. H. Kessler, den Haag. A. van Loon, Boskoop, cur. mr. C. M. 1 Loef, Boskoop. J. M. Mens, schilder, Wassenaar, cur. mr. J. J. Schokking, Wassenaar, J. W. Hoogenboom Jaczn., tuinder te Roe- lofarendsveen; cur. mr. L. Ali Cohen, Haarlem. Opgeheven: Th. J. van Kuyk, Hi 11 e g o m. Vernietigd: W. v. d. Pijl, Sassenheim. HILLEGOM. R. K. Tooneelvereeniging. In <le Con cert-Mal van Hotel Sistermans gaf deze jeugdige vereeniging haar eerste uitvoe ring. De belangstelling was groot en de verwachting hoog gespannen. „Pater Ser- vatius" heeft die verwachtingen geenszins beschaamd. Eerst kwam men voor het voetlicht met „Offerande", tooneelspel (drama) in 4 bedrijven door Jan Grosfeld. Alle spelers waren voor hun taak berekend en het spel stond dan ook op hoog peil. Zonder aan de anderen te kort te doen, blonken bijzonder uit: Koos Hatters, dok ter; Thieu van Eeswijk zijn zwager en Eef het bellejongetje. Was het drama de hoofdschotel van den avond, de klucht in één bedrijf: „Een Oom gezocht" door Frits van Duinen bracht de lachspieren danig in beweging. Dit spel stond niet zoo hoog als het eer ste, doch was goed, bijzonder gced was hierin Frik Bierbeen, de bediende. Varmeiden we nog, dat décor en grimme uitnemend waren verzorgd. Tusschen drama en klucht richtte de heer Lefeber, die zich belangeloos en uit nemend met de leiding belast, een woord tot de aanwezigen, hun medewerking vra gende om donateurs te werven, welk op wekkend woord zeker vruchten zal dragen. Wij feliciteeren de jeugdige vereeniging met het behaalde succes en twijfelen niet of zij gaat zoo werkende een goede toe komst tegemoet. Drie fietsen gestolen. Het gaat met het stelen van fietsen crescendo: in twee dagen werd één rijwiel gestolen bij Huize St. Joseph aan de Mariastraat, één aan de Leidschestraat en één aan de Weerestein- straat. Van de daders nog geen spoor. Ik zal uw schoenen zoo glimmend poetsen, meneer, dat u uw gezicht erin kunt spiegelen. Als je dat klaar speelt, zet ik je in mijn testament. KATWIJK. Groene Kruis. In Hotel „De Roskam" te Hat-wijn aan den iiijn, wera üe jaarlijk- sche aigemeene veirgaaenng dor aiueeling „Katwija.' van de Z.-H. Veieen. „Het Groe ne Kruis" gehouden. De voorzitter, as. H. Meyering, opende de vergadering met een woord van welkom. Uit het jaarverslag, dat daarna werd uit gebracht, stippen we het volgende aan. In net aigeloopen vereenigmgsjanr is weinig bijzonüers voorgevallen. Alles had een nor maal verloop. Evenals vorige jaren werd van de verplegingartikelen een druk ge bruik gemaakt. Van 2 Eebr.25 Febr. werd een Moedercursus gehouden onder leiding van Zuster Reitsma. Hieraan namen slechts 10 deelneemsters deel, wat voor Katwijk veel te weinig is. Het Consulta tiebureau voor zuigelingen mocht zich in groote belangstelling verheugen. In het af- geloopen jaar waren 310 zuigelingen inge schreven, waarvan 191 nieuwe, terwijl 2080 consulten werden verstrekt. Het vorige jaar waren deze cijfers resp. 282, 182 en 1782, zoodat een aanmerkelijke vooriutgaug te constateeren valt. De leiding van het bureau berustte weer bij dr. J. E. Feisser, terwijl een bijzonder woord van dank toe komt aan Zuster Zambeek en mevr. Vis-, scher, die den geneeskundige terzijde staan. In den loop van dit jaar ontving dr. Feisser een benoeming als Directeur vau den Geneeskundige dienst te Rotterdam. Onze vereeniging leed daardoor een groot verlies. In een bijeenkomst op 28 Juni 1931, gehouden met dr. Feisser en het bestuur werd afscheid genomen. De voorzitter, ds. Meyering, sprak leedwezen uit over het vertrek en s-prak waardeerende woorden, waarop dr. Feisser antwoordde. Als tijde lijk waarnemer in de plaats van dr. Feisser treedt thans op dr. van Dam. De penningmeester, de heer J. Minnee Chr.z., deed verslag omtrent het financieel beheer. Met genoegen constateerde spr., dat de financiën kerngezond zijn. De in komsten bedroegen 996.28. Hieronder be vindt zich een gift, groot 41.25, verzameld ter gelegenheid van een 25-jairg jubileum. (Ter navolging). Batig saldo van de ge houden Moedercursus 10.50. De bus ge plaatst op het Consultatie-bureau bevatte 34.48. De totaal uitgaven bedroegen ƒ610.91, zoodat het batig saldo dit jaar ƒ385.337 bedroeg. Bij de daarna aan de orde komende be stuursverkiezing werden de aftredende le den dr. J. Eykelenboom, dr. T. Lodder en de heer R. Ouwehand, bij acclamatie door de vergadering herkozen. Nog werd gesproken over de mogelijke aanschaffing van een eenvoudige bestra lingslamp. Deze zaak zal door de heeren doctoren besproken worden, waarna zij, zoo noodig, voorstellen zullen doen aan het bestuur. Proces-verbaal. Tegen de landbou wers Gebrs. V. maakte de politie proces verbaal op wegens het drijven van koeien zonder voldoende begeleiding. SASSENHEIM. Voetbal. A.s. Zaterdagmiddag speelt Ter Leede II om kwart over drie op ter rein Sporthoff een wedstrijd tegen A. R. C. II van Alphen aan den Rijn. Ter Leede I speelt in Rijnsburg tegen Rijnsburgsche Boys I en Ter Leede III tegen Achilles in Oegstgeest. Gevonden voorwerpen. Een belasting- merk in étui, een grijs geruite regenjas, een rozenkrans, een sleutel, een nikkelen por- tierknop van auto, twee bollenmanden, een kinderschoitje. Verloren voorwerpen. Een bruinlede- ren portefeuille met inhoud, een gouden schakelarmband, een zwart orderboek inh. enkele brieven. Geboren Adrianus Petrus, zoon van P. C. Sohrama en B. J. de Wit Hen- dricus Cornelis Maria, zoon van H. C. Hoogervorst en H. W. Langerak. Ondertrouwd: A. J. Cuvejier en E. v. d. Schrier J. A. Voskuil en M. J. Hoogeveen. Overleden W. J. Soheers vr. 77 j. Gevestigd: L. W. Klijn, Beuken laan 48 van Rotterdam Mevrw. A. M. C. Kerkhoff, Fl. Sehoutemlraat 7 van Naald wijk Mevr. C. van Houten, Hoofdstraat 78, van Leiden. Vertrokken: A. v. d. Sloot van Oude Haven 7, naar Den Helder P. Vercouteren, van Beukenlaan 20, naar El- burg H. Kieft, van Hoofdstraat 158, naar Hoorn L. van Dijk, van Weltevre den 14, naar Medemblik. LEIMUI DEN. Uitvoering „Sursum Corda". Naar wij vernemen bestaat bij de R. K. Gem. Zang- vereeniging „Sursum Corda" 't voornemen om de eerste seizoenuitvoering te geven op Dinsdag 27 October, 's avonds te 7.15 uur precies. Medewerking zal verleenen de familie Hofman, terwijl het gezellige bal na niet zal ontbreken. Gymnastiekvereniging. Het voorne men bestaat om bij genoegzame deelname en medewerking alhier een gymnastiekver- eeniging op te richten. Muziekvereen. „Symphonie". Met ge noegen kan worden geconstateerd, dat de- Muziekvereeniging „Symphonie" alhier een nieuwe periode van vooruitgang is inge treden. Er wordt met ijver en volharding gestudeerd om dezen winter de donateurs wat goeds aan te bieden. Jammer, dat dit aantal zoo sterk is gedaald, 't Is daarom te hopen, dat allen dit jaar weer hunne donateurskaarten met graagte zullen aan nemen. NOOTDORP. Volksbond. Dinsdag 1.1. hield de R. K. Volksbond een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw onder voorzit terschap van den heer Lindeman. Deze opende de vergadering met den christe- lijken groet en heette de aanwezige leden van harte welkom, in het bijzonder de heer van den Akker, president van het centraal bestuur, waarna de secretaris de notulen der ledenvergadering van 9 Maart voorlas. Deze werden onveranderd goedgekeurd en geteekend. Hierna deelde de voorz. mede, dat door den R. K. Volksbond en vakafdee- ilngen een klok wa« gegeven voor het nieu we Vereenigingsgebouw. Spr. gaf ook te kennen, dat bij het bestuur gedenkborden van de Rerum Novarum-feesten besteld kunnen worden. De heer Pannebakker nam het woord, en achtte het dringend nood zakelijk, dat iedere arbeider de olkskrant te lezen nam, en maakte voor dit blad'pro paganda. Hierna wa-s het woord aan den heer v. d. Akker. Deze moedigde het woord van bovengenoemde spr. sterk aan, waarna hij een krachtige inleiding gaf op de Qua- diragesimo-Anno en het sociale leven. De voorz. bracht spr. namens alle leden een woord van dank. Aan de rondvraag geko men nam de heer Pannebakker wederom het woord en spoorde de niet-georganiseer- de leden aan, zich te laten inschrijven als lid. van den vak- of land- en tuinbouwborid. Spr. verzocht allen volgende week de ver gadering bij te wonen van den R. K. Land en Tuinbouwbond „St. Deus-Dedit'. Spr. ontving voor deze woorden een dankwoord van den voorz., waarna deze de vergade ring sloot. WARMOND. Sluiting „Padox".? Reeds geruimen tijd gaan in deze gemeente geruchten dat de bekende timmerfabriek de Padox eer lang zou sluiten. Wij hebben te dezer zake eens nader geïnformeerd waarbij ons werd medegedeeld dat van sluiting geen sprake is, en dit ook geen punt van overweging heeft uitgemaakt. Zeer zeker heeft de zaak, zooals alle zaken, nadeel van de cri sis, temeer waar altijd groote orders op Engeland werden uitgevoerd. Zakonjubileum. Op 29 October a.s. zal het vijftig jaren geleden zijn, dat de heer J. Schakenbos zijn bekende scheeps timmerwerf heeft opgericht. De heer Scha kenbos, d'ie onlangs zijn 80sten verjaardag heeft ge vie id en die persoonlijk nog leiding aan de zaken geeft, heeft zijn zaak tot een ongekende bloei gebracht. In de water- sportkringen is de heer Schakenbos over bekend en geniet hij als scheepsbouwkun dige een uitstekende reputatie. Het zal hem zeer zeker een groot genoegen doen te zien, dat, wat hij eenmaal heeft groot gemaakt, op waardige wijze wordt voort gezet door zijn beide zonen. Auto in de sloot. Heden reed een auto, korrende uit de richting Sassenheim, met als bestuurder de heer J. K. uit Haar lem door het te kort nemen van den bocht met flinke vaart in een sloot. De auto werd zwaar beschadigd, terwijl de inzitten- I den, man en vrouw, met den schrik vrij kwamen. De wagen werd door middel van een anderen wagen weggesleept.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6