DONDERDAG 22 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD PAG. 5 BUITENLAND DU1TSCHLAND HINDENBURG'S ECONOMISCHE RAAD VAN ADVIES. Alle kringen van het Duitsche bedrijfsleven er in vertegenwoordigd. Zooals dr. Brünirvg in zijn Rijksdagrede reeds had aangekondigd, zou worden over gegaan tot de benoeming van een econo mische oommissie van advies, welke tot taak had diepgaande besprekingen te voe ren om te komen tot een oplossing van de belangrijkste kwesties, welke zich bij de Duitsche economische en sociale politiek voordoen. Tusschen den rijkspresident en den rijkskanselier is over deze aangele genheid een briefwisseling gevoerd, en in overeenstemming hiermede heeft president Von Hindenburg thans op voorstel der regeering een twintigtal persoonlijkheden uit alle bedrijfstakken en uit de vakver- eenigingen tot leden van genoemde com missie benoemd. Uit de samenstelling der commissie blijkt dat men er op bedacht is geweest, alle kringen van het Duitsche bedrijfsleven en alle deelen van het land te doen vertegen woordigen. Industrie, landbouw, handel, handwerk en het kleine bedrijf, werkgevers en werknemers, zijn door persoonlijkheden vertegenwoordigd, die er borg voor staan, dat behalve de groote gemeenschappelijke belangen van het geheele economische le ven ook de belangen van de afzonderlijke beroepen en bedrijfstakken gelijkwaardig vertegenwoordigd zijn. De eerste zitting van de commissie, die door Hindenburg zal worden gepresideerd en in het presiden- tieele paleis zal worden gehouden, is op 29 October bepaald. Hieraan n^mt natuur lijk ook het Rijkskabinet deel. Het feit, dat de president de eerste zit ting presideert en zich bereid heeft ver klaard, eventueel nog meer zittingen te leiden, wordt van bijzondere beteekenis geacht. Kabinetsvergaderingen, onder voorzitterschap van den president, zijn, zooals bekend, buitengewoon zeldzaam. Men zou ze kunnen vergelijken met den vroegeren kroonraad. Dergelijke zittingen hebben in de laatste jaren slechts eenmaal in de beginperiode van Brünings optreden en daarvoor in verband met de conferentie van Locarno plaats gehad. SPANJE KERK EN STAAT IN SPANJE. De Pauselijke nuntius blijft. De pauselijke nuntius had gisteren een langdurig onderhoud met den minister van buitenlandsche zaken over den tegenwoor- digen toestand van de Kerk in Spanje. Hij deelde mede, dat hij ook in de toekomst de vertegenwoordiging van het Vaticaan bij de Spaansche regeering blijft waarne men. Lerroux verklaarde na afloop van het onderhoud aan de pers, dat de Spaansche regeering de Kerk den aan haar verschul- digden eerbied nooit zal onthouden. CHINA HET CHINEESCH—JAPANSCHE CONFLICT. China's eischen bij den Raad ingediend. De Ohineesche ge3elegeerde dr. Sze heeft gisteravond de volgende vier eischen zijner regeering ter kennis gebracht van Briand. lo. Onmiddellijke ontruiming van het bezette gebied door Japan. 2o. Instelling van een neutrale commis sie van onderzoek. 3o. Behoorlijke vergoeding der berok kende schade. 4o. Vorming van een permanente arbi trage-commissie voor alle toekomstige meeningsverschillen betreffende Mandsjoe- rije. De vertegenwoordigers der vijf mogend heden zouden hedenochtend over deze eischen beraadslagen. JAPANNERS EN CHINEEZEN SLAAGS Uit Tokio wordt gemeld, dat volgens een telegram uit Moekden het Japansche gar nizoen onder moeilijke omstandigheden bij Tiehling aan den Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg in een gevecht is gewikkeld met 2000 Chineesche soldaten. In allerijl zijn Japansche versterkingen in de richting van Tiehling vertrokken. AMERIKA LAVAL'S BEZOEK AAN HOOVER. Een pact-Laval? De vertegenwoordiger van de „Associa ted Press" aan boord van de „Ile de Fran ce" meldt, dat minister-president Laval te verstaan heeft gegeven, dat hij bereid is, president Hoover halverwege tegemoet te komen, als Hoover voorstellen doet, die voor het Fransche parlement aannemelijk zijn. Als hij, Laval, de toezegging tot Ameri- kaansche samenwerking zou kunnen krij gen, welke, van het Fransche standpunt bezien, een beperking van de bewapening® uitgaven rechtvaardigen zou, dan zouden levens de onderhandelingen te Washing ton op een breedere basis komen te staan. In verband hiermede verluidt, dat La- val bereid is, een overeenkomst voor te stellen, waarbij in geval van oorlog, waar in een van beide landen verwikkeld zou worden, geen van beide deelnemers aan de overeenkomst zijn hulpmiddelen tegen den ander zal aanwenden. De Fransche opvatting komt hierop neer, dat een dergelijke overeenkomst scherp omschreven moet zijn, terwijl, zoo mogelijk, nog andere staten ertoe mogen toetreden. Ingeval dan Frankrijk of de Vereenigde Staten of een andere staat, die tot het pact is toegetreden, aangevallen zou worden, dan zou geen van de deelnemers aan de overeenkomst de aanvallers door levering van munitie of andere voorraden mogen helpen. Het Haagsche Hof zou te beslissen heb ben, wie de aanvaller is. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. HET MIJNONGELUK IN WESTFALEN. Aantal dooden tot 17 gestegen. In den afgeloopen nacht zijn van de in het ziekenhuis „Bergmannsheim"' opgeno men zwaar gewonde slachtoffers van de ontploffing in de „Hont Genis"-mijn, weder twee mijnwerkers overleden, waardoor het aantal dooden tot zeventien is gestegen Er bestaat hoop dat men de overige zwaar gewonden in het leven zal kunnen houden De gewonden, die in het. ziekenhuis te Boer- nig zijn opgenomen, zijn buiten levensge vaar. Schip in Elbe-monding gestrand. Gisternacht is een schip, welks naam en nationaliteit nog niet konden worden vast gesteld, door den hevigen storm in de El be-monding gestrand. Tegen 1 uur 's nachts werden noodsignalen gegeven; twee Ham- burgsche bergingsvaartuigen voeren onmid dellijk uit, doch konden het schip niet be reiken. Later zijn drie sleepbooten uitgevaren, die zullen pogen het schip te bereiken, zoo dra het water kalmer is geworden. Pogin gen om draadloos contact met de beman ning te krijgen zijn mislukt, zoodat men vermoedt, dat zij het schip reeds heeft ver laten Voorts wordt het niet onwaarschijn lijk geacht, dat er leden der bemanning bij de ramp zijn omgekomen. Een leeuwin ontsnapt. De bewoners van het vreedzame Earls- hilton hebben gisteren een avontuur be leefd, dat hen nog lang zal heugen. De ont zette menschen zagen n.l plotseling een leeuwin verschijnen, die tot een rondrei zend circus behoorde. Haar kooi was door het schokken van den wagen op den onge- lijken weg opengegaan, waarop zij de kans schoon had gezien tot een uitstapje Alleen twee kinderen schrokken niet. Vol bewon dering bleven zij de leeuwin aanstaren, daar zij dachten dat het een groote hond was Werd de leeuwin door zooveel on schuld ontroerd? In ieder geval kroop zij terug in haar kooi, waarna de reis verder zonder ongelukken kon worden voortgezet. LICHTE AARDBEVING TE ROME. Een lichte aardbeving, welke vijf secon den duurde, is gisterochtend om 9 uur 35 te Rome gevoeld. Er werd geen schade aan gericht, hoewel de schok in de buitenwijken van de stad, waar hij sterker werd gevoeld dan in het centrum, groote onrust veroor zaakt heeft In Sora in de Abroezen zijn kortstondige schokken gevoeld tusohen 8 uur 35 en 9 uur 45 hedenochtend. Br werd geen schade aangericht, doch ook hier veroorzaakten de schokken een paniek. GROOTE BRAND. In Zevenburgen is in het dorp San Geor gië een brand uitgebroken, die bij den krachtigen wind en doordien in het dorp geen spuit aanwezig was. spoedig een groo- ten omvang aannam. De helft van het dorp is reeds verwoest Dertien woonhuizen met schuren en stal len zijn een prooi der vlammen geworden. Daar de brand nog voortduurt, vreest men, dat het geheele dorp verwoest zal worden. De regeering heeft troepen gezonden om hulp te verleenen. DE WERKLOOSHEID IN AMERIKA. Het bureau der Amerikaansohe arbei dersorganisaties publiceert een verklaring waarin het aantal werkloozen in de Ver eenigde Staten thans op 5.666 000 wordt ge schat. Dit aantal komt ongeveer met het maximum, dat in den vorigen winter in de Vereenigde Staten is bereikt. Alleen huisvaders taxi-chauffeur. Voortaan zullen de taxi-chauffeurs in Constantiopel den leeftijd van 50 jaar be reikt moeten hebben en vader van een huisgezin moeten zijn. De stedelijke over heid is n.l. van meening, dat vaders van huisgezinnen voorzichtiger rijden dan jeug dige chauffeurs, die den laatsten tijd dik wijls ongelukken hebben veroorzaakt. BIJZETTING VAN EDISON'S STOF FELIJK OVERSCHOT. EEN VADERLANDSCHE HEILIGE. komen aanprijzen, is een periodiek uitslui- eend en alleen gewijd aan een Nederland- sche heilige: de H. Lidwina van Sohiedam. Het eenige, wat de meesten onzer van de H. Lidwiaa weten, is, dat zij eens bij het schaatsenrijden gevallen is en daarna haar geheele leven heeft gesukkeld. Waarom de heilige Lidwina feitelijk heiligverklaard is, bleef voor het groote publiek onbekend. Daarom begroeten wij dit tijdschrift mot warmte. Het bedoelt te geven een waar dige voorbereiding van het vijfde eeuw feest der heilige in 1933. In 1933 zal het ophouden te bestaan. Het eerste nummer van dit maandschrift ziet er zeer verzorgd uit. Het opent mot een inleiding van mgr. Aengenent en bevat voorts een historische beschouwing van kapelaan H. A. Ulleman, waaruit blijkt in welk een rumoerige tijd, ook op kerkelijk terrein, St. Lidwina leefde. De Deken van Schiedam schrijft over de kerk, aan de Schiedamsche heilige toevertrouwd. Pater C. Keulers M.S.C. houdt een overweging over Lidwina's voorbestemming; zelfs haar naam Lydewima wijst reeds op een heldhaf tig offerleven. Andere, zeer lezenswaardige bijdragen zijn van den hand van Pater A. van Dijk O.P. en van Pastoor W. Nolet uit Amster dam; de laatste vertelt op onderhoudende wijze over het „Westersche schisma", dat in de 15e eeuw de kerk verscheurde. De aflevering besluit met een realistisch spel van boete en overwinning „Lydewyde door Kapelaan Bernard Möller. Zooals men ziet, een rijke inhoud. Op het eerste denken zou men meenen, dat over de stille lijdende figuur van St. Lidwina de Thérèse Neumann van haar dagen geen tijdschrift te vullen zou zijn, maar deze eerste, zeer interessante aflevering is 't beste bewijs, hoeveel wij uit St. Lidwina's leven kunnen leeren. Men kan op dit tijdschrift inteekenen door Pastoor Bernard Möller. Wij geven de verzekering, dat dit abonne ment niemand zal berouwen. Britsche. Noch, meent het blad, dat er ge heimen zijn in de bollenteelt, die een En- gelsch teler niet kan leeren kennen, indien hij dat wenscht. Narcis- en tulpbollen van Lincolnshire heeten minstens even goed als die van Nederland. Dat men er in En geland zooveel minder heeft geteelt dan in Nederland komt door de Engelsche me thode, waarbij in teelt voor gesneden bloe men de bollen worden verwaarloosd. Het proefstation voor bollenteelt in Kir- ton en de Bond werken harder dan ooit am de telers in het land te bewegen die methode te laten schieten en het voor beeld der Nederlanders getrouw te volgen. In Wales en Corwall en op de Scilly-eilan- den worden de resultaten van de bloem bollenteelt, indien wij de voorstellingen in de pers mogen gelooven, met den dag gun stiger. Ook tracht de propaganda particu lieren te bewegen in hun eigen tuinen de bollenteelt te beginnen. Men erkent, dat er altijd bollensoorten zullen blijven (Hy acinthen b.v.) die in Engeland niet of niet zoo goed slagen als in Nederland, mant wat Engeland niet kan, kunnen naar men hoopt de Dominions. En de Times spoort de producenten in het land aan leering ta trekken uit de methoden van hun buiten landsche concurrenten aan den commerci- eelen kant van hun bedrijf. Bij al deze pro paganda voor Britsche bloembollen is het wel zaak voor de Nederlandsche telers, op hun zaak te letten. ONZE BENARDE B0TER-EXP0RT Om een voorbeeld te geven van de moei lijkheden, waarmede de Nederlandsche •boteruitvoer heeft te kampen, laten wij hieronder de invoerrechten per 100 k.g. van de verschillende landen volgen, waarbij men dan nog bedenke, dat de handel op Engeland bemoeilijkt wordt door den on- zekeren pondenkoers, terwijl Frankrijk" tot contingenteering is overgegaan (dus invoerbeperking) en Duitschland een ver scherpte deviezenverordening heeft uit gevaardigd. Onze concurrenten, vooral De nemarken, hebben bovendien een voor sprong (tijdelijk) door hun gedeprecieerde valuta en in Engeland staan de nieuwe verkiezingen voor de deur met als inzet een tariefwet. De invoerrechten dan, welke de verschil lende landen per 100 k.g. boter heffen, be dragen (omgerekend in guldens): Frankrijk 20. Duitschland 30. Oostenrijk 30.50 Bulgarije 43.25 Hongarije 51. Roemenië 52. Zwitserland 58.50 Spanje 72.50 Joegoslavië 72,50 V. S. v. Amerika78.— Litauen 100. Verandering van afzetgebied is dus niet bepaald gemakkelijk In België geldt een inxoerrecht van 1.40 per 100 k.g. maar allerwegen wordt daar door de boerenorganisaties aangedrongen op ver hooging; zoodra het parlement bijoen is, zal de quaestie behandeld worden Volgens berichten uit Brussel, zal de re geering n.l. een wetsontwerp indienen, om terug te keeren tot het vooroorlogsche vleesch- en boter tarief; dat zal beteeke- nen, dat op boter dan ongeveer tien gul den per 100 k.g. zal moeten worden be taald aan invoerrecht. En België is en werd steeds meereen onzer beste af- Uit West Orange wordt gemeld: Het stoffelijk overschot van Thomas Alva Edi son is gisteren op het kerkhof te Rosedale bijgezet. Aan de begrafenisplechtigheid heeft de echtgenoot van president Hoover deelgenomen. Meer dan vierhonderd personen vorm den den begrafenistoet, die door de stra ten trok, waar duizenden bewonderaars van Edison in eerbiedige stilte het voorbij treken gadesloegen. De teraardebestelling had plaats in de schaduw van een ouden reusachtigen knoestigen eik, den lieve lingsboom van Edison. Een detachement politieagenten zal vier dagen en vier nach ten een eerewacht bij het graf vormen. EEN NIKKERKONING IN EEN NONNENKLOOSTER. Inboorlingenland door zwakke klooster vrouwen in een anaer lana nerscnapen. Zijne ALajesieit Zoenoen „de koning van den nacni uit, rorto xNovu in JLtanomey, 16 nu naar jranjs geüomen om de koloniale tentoonstelling te bezici: tigen. Voor zijn terugneer naai ue Slavenkust, wiiae nij net Kiouster der /juscers van U. L. Vrouw uer Apostelen Dezoexen. Ue ze Zus ters zijn m zijn land werkzaam. in groot gala, een blauwen met goud af gezegen koningsmate!, trok hij, door een schitterend gevolg omgeven, aan de kloos- terbel. Na talrijke plichtplegingen verklaarde dc overste, aat zij er trotscn op was, den koning te midden van hare meuezusters te mogen zien. Z.iVl. dankte voor alles, wat de Congre gatie in zijn rijk had volbracht. Een tolk was bij net ondernoud behulp zaam. De koning üezocht ook de kapel, ont blootte zijn hooid en knielde met heel zijn gevolg voor het Allerneiligste neer. Dit koninklijk bezoek herinnert aan twee andere. De Zusters van O. L. Vrouw der Aposte len landaen in 1877 aan de Slavenkust. In dien tijd regeerde er Gle-Gle, de vader van den beruchten Behanzni. Zij vei zorgden de zieken, richtten eenvoudige scholen op en werd.cn daarbij gehinderd door negei ben den uit Aboiney (de hoofdstad vau Da homey], die op rooftocht gingen. Steden en dorpen werden in brand gestoken cn de bevolking werd, voor zoover zij niet kon vlucüten, tot slavernij gebracht. Vóór zijn dood liet Gle-Gle zijn zoon Behanzin beioven, den Zusters nooit eenig leed te zullen doen. Deze belofte werd punctueel vervuld. JLn 1890 eoüter wilde de koning „de witte vrouwen uit het land van de koude" wel eens zien. Het zou niet goed geweest zijn, aan Be- hanziu's wensch niet te voldoen. Meerma len trokken de Zusters op audiëntie naar Aboiney. Ze traden h^t beroemde paleis binnen, welks muren met spereti veisierd waren. Op de punten dezer speren troon den versch gesnelde koppen en de versie ring bestond uit figuren van menschen- beenderen. Bij het laatste feestelijk bezoek moest het heele garnizoen van Dahomey aantre den. 4000 amazones dansten en de Zusters gingen, rijk met geschenken beladen, naar huis. Zij kregen geiten, schapen, kippen en bananen mee. Bovendien kreeg ieder een kleine slavin. Dit voorval wordt in beeld gebracht door een beeldhouwwerk van ongeveer 40 figuren op de koloniale expositie (missie paviljoen). Dertig jaar later, in 1923, bezocht de al- gemeene overste der congregatie Dahomey. In een halve eeuw hadden de Zusters zich ten koste van ontzaggelijke moeilijkheden over het rijk der koppensnellers verspreid en het letterlijk omgetooverd. De nog heidensche koning Zoenoen weet heel goed, wat Dahomey aan de Zusters te danken heeft. Hij houdt van de missie. Om nu zijn dankbaarheid te betoonen, gaat hij de algemeene overste te Porto Novo een bezoek brengen. Een wagen rijdt voor, getrokken door vier groote negers. De koning treedt den tuin der Zusters binnen, nadat hij met de koningin een der meest interessante dan sen heeft uitgevoerd. Moeder-overste verzoekt hem plaats to nemen en biedt hem op een kussen van witte zijde een medaille aan met de beel tenis van den H. Vader. Met bewondering neemt de koning het geschenk aan. Na een origineele afscheids- plechtigheid wordt de stoet weer in elkaar gezet en. de hoogwaardigheidsbekleeders trekken weg onder hel slaan van de tam tams. De wakkere Zusters zijn haar apostolaat met niets begonnen. Thans hebben ze het bestuur over 40 scholen, 13 apotheken, 20 weeshuizen en 2 ziekenhuizen. Dit is wel een indrukwekkend beeld van den zegenrijken arbeid der Katholieke mis sie in Afrika. Juweelen-diefstal op de „II de France". De passagiers, die zich aan boord van de „II de France" bevinden zijn blijkbaar niet allen van de standing van den Franschen premier. De Amerikaansce mrs. Anderson is namelijk tot de onaangename ontdek- kin gekomen, dat haar juweelen ter waar de van 125.000 gulden uit een lade in haar hut zijn gestolen. De New Yorksche politie is van den diefstal op de hoogte gesteld en zal de pasagiers, voordat zij van boord gaan, fouilleeren. Het is voor de di plomatieke betrekkingen tusschen Frank rijk en Amerika te hopen, dat een voorba rig politieman het niet in zijn hoofd haalt ook den heer Laval aan een onderzoek te onderwerpen. Een tijdschrift, dat slechts één jaar verschijnt. Dat is niets geen bizonder®, zal men zeg gen. Er zijn tegenwoordig stapels tijdschrif ten die bijna gestorven zijn vóór ze het levenslicht hebben aanschouwd. Maar het tijdschrift, dat wij hier bedoelen, is toch inderdaad iets buitengewoans: het wil niet langer da<n één jaar verschijnen. Daarna is 't zonder pardon: uit! Meermalen en op allerlei toonaarden heeft men gewezen op een eigenaardige ka rakteristieke trek van ons eigen beste volk. Alles wat uit het buitenland komt is mooi, prachtig en goed; wat binnen de grenzen vervaardigd wordt is in onze waardeschatting maar zoo-zoo. Zooals wij handelen met stoffen, speelgoed, porcelein enz., zoo handelen wij ook de Katho lieken tenminste met onze heiligen. Op gevaar in ongenade te komen, durven wij de buitenlandsche heiligen hier niet al te zeer in de schaduw zetten, doch onze Bis schop heeft er, nog niet lang geleden op gewezen (te Noordwijk), dat wij onze va- derlandsche heiligen veel te weinig ken nen en als gevolg daarvan, veel te weinig vereeeren. Heilig is heilig natuurlijk! Maar de veronderstelling is toch niet gewaagd, dat, als wij de voorspraak der heiligen inroe pen, de Nederlandsche heiligen hun „beste beentje" voor hun ex-landgenooten zullen voorzetten. Ook is het zoo waar en de Bisschop wees daar uitdrukkelijk op dat wij van onze eigen heiligen het meest kun nen leeren, omdat wij hun karakter en hun levensomstandigheden het best kunnen begrijpen en navolgen, als zijnde va*n bege nadigde menschen, die uit hetzelfde bloed zijn gesproten. Misschien denkt 'n welwillend lezer, dat wij nu toch wel mijlen-ver zijn afgedwaald van het één-jarig tijdschrift. Doch dat is' niet het geval. Het tijdschrift, dat wij hier LAND- EN TUINBOUW ENGELAND EN ONZE BLOEMBOLLENTEELT. Lof voor doch bestrijding van de Neder landsche producten. Men schrijft uit Londen aan het „Vad.' De president van den Britschen Tuin bouwkundigen Bond heeft in een rond schrijven aan de leden van dien bond en aan tuiniers verzocht, voortaan geen plan ten of bloembollen meer te koopen in het buitenland. Dit verzoek staat gelijk met een aansporing, geen bollen te planten, met uitzondering dan van de kleine hoe veelheden, welke de Engelsche telers aan de markt brengen. Wat Engeland aan bol len levert is slechts een onbeteekenend deel van wat er jaarlijks in de tuinen van het land bloeit. Voorloopig is er nog geen gevaar, dat het land straks arm zal zijn aan bloeiende tulpen, hyacinthen, narcis sen, want de contracten voor het komende plantseizoen moeten reeds zijn afgesloten. Zulke contracten vertegenwoordigen, te oordeelen naar die van vorige jaren, velb duizenden tonnen gewicht aan bloembol len. Geslachten lang is Engeland voor sier van zijn tuinen afhankelijk geweest van Nederland. De „Times" die het geval be spreekt, erkent dat de oorzaak moet wor den gezocht in het meesterschap bij de Nederlanders, niet alleen wat de teelt be treft, maar ook in koopmanschap en de aanprijzing van hun waren. „Hun be kwaamheid in telen, sorteeren en pakken wordt geëvenaard en soms overtrpffen door hun bedrevenheid in de vervaardiging van geïllustreerde catalogi, waarvan de taal even aanlokkend is als het plaatje Het gevolg is b.v. verleden jaar geweest dat Engelsche beroeps- en amateur tui niers meer dan anderhalf millioen poncl sterling aan Nederland hebben betaald voor bloembollen. De enorme propaganda, welke thans in Groot- Brittannië wordt gevoerd, in ver band met de financieele crisis en de on gunstige handelsbalans, om het zooveel mogelijk buiten buitenlandsche leveranties te steilen, is uiteraard ook gericht op de bloembollen. Vandaar de aanschrijving van den president van den Tuinbouwkundigen Bond. Het succes van deze propaganda zal evenredig zijn aan het vermogen der bin- nenlandsche telers om den smaak van het publiek te bevredigen en dus zijn clandisie te winnen. Indien de Engelsche producen ten Hollandsche bloembollen in verschei denheid, schoonheid van bloei en prijs kunnen evenaren of overtreffen, kan de propaganda voor „British Goods" effect sorteeren. Uit gedachtenwiseling met vele dozijnen Britten van allerlei politiek of ander be ginsel is mij gebleken, dat zij in winkelen en aankoop geen rekening houden met oorsprong of stamboom. „I buy what I like, whatever its nationality", is het be scheid dat de groote meerderheid van het volk ongetwijfeld geeft op sommaties en smeekbeden „British" te koopen. ,yWhat I like" beteekent hier datgene, dat in hoe danigheid, aantrekkelijkheid en prijs den koooer of de koopster het meest bevredigt Wat de bloembollen betreft meent de Times te mogen schrijven, dat in klimaat en ligging de Nederlandsche bollenvelden in geen voordeeliger conditie zijn dan de

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5