UIT DE RIJNSTREEK KERKNIEUWS MARKTBERICHTEN DONDERDAG 22 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 October 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767.7 te Münohen. Laagste barometerst-: 7-10.3 te Vardo. Verwachting tot den avond van 23 Oct.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind. Nevelig tot half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer en nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur. De veranderingen in de drukverdeeling zijn meest groot en de verloopen snel, al leen de depressie over het gebied van de Azoren tot bewesten Portugal wordt slechts weinig dieper en bleef vrijwel ter plaatse liggen. De snelle drukdalingen op IJsland van gisteren zijn door stijgingen gevolgd, terwijl zich ten westen van de Noorsohe kust een depressie heeft ontwikkeld, die aan den Zuidkant sterke barometerdalingen veroorzaakt en storm geeft. Van den hoo- gen druk, die zich gister van bezuiden JJsland tot over Zuid-Duitschland uit strekt, met de hoogste standen in Schot land is het westelijk deel geheel verdwe nen. De langzame ontwikkeling van de de pressie in het Zuid-Westen doet voor on-ze streken een aanhouden verwachten van een Zuid-Oostelijken tot Zuidelijken wind, waarbij opnieuw met nachtvorst is te re kenen. In Scandinavië werd de vorst hier en daar streng. LUCHTTEMPERATUUR: 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Don d e rdagdagn amiddag 5.21 uur tot Vrijdagmorgen 6.07 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 23 October voorm. 12.55 uur en nam. 1.14 uur. OEGSTGEEST Uitvoering. Zondag a.s. zal door de leden der St. Joseph Gezellen Vereeniging een uit voering worden gegeven in het St. WiHibror- dusgebouw. Door het klein koor der Gezellen zullen enkele liederen ten gehoore worden gebracht, met begeleiding van viool, door den heer Kroon uit Leiden. De tooneelclub zal opvoeren „Levie Baars", een klucht in twee bedrijven. Het belooft een avond te worden, zooals er slechts zelden een in Oegstgeest is geweest. VOORSCHOTEN R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Bovengenoemde vereeniging vergaderde in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier onder voorzitterschap van den heer G. Schrama, voorzitter der afdeeling die de vergadering op gebruikelijke wijze opende, waarna de secre taris de notulen las der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Vervol gens werd de agenda behandeld van den Cen- tralen Raad. Bij de rondvraag werd besproken een te houden St. Nicolaascampagne door de winke liers in samenwerking met de alhier gevestig de winkeliersvereeniging „Tosea". Getracht zal worden om samenwerking aldus te ver krijgen. Het bestuur is opgedragen „Tosea" aan te schrijven en een comité van voorberei ding bestaande uit de heeren Mathot, W. Vreeburg en Meester werd benoemd. Op ge bruikelijke wijze sloot de voorzitter de ver gadering. RIJNSBURG. Aanrijding. Hedenmorgen had een aanrijding plaat-s nabij het kantoor der Boerenleenbank tusschen een electriscne tram en een met paard bespannen brik. De brik kwam tusschen de tram en een masit der bovenleiding bekneld, waardoor de wagen geheel in stukken ging. Van de tram braken eenige ruiten. DE WOERDENSOHE NAJAARSMARKT. Een zacht afsterven ligt in 't vooruitzicht. De jaarlijksche paaiden- en koemarkt is weer voorbij. De paardenmarkt is, vergele ken met verleden jaar, vooruit gegaan. Wa ren er verleden jaar 3 paarden aan de tou wen, nu woe ddt getal tot 30 gestegen. Waarschijnlijk was op geen grooter aantal gerokendi, daar slechts een beperkt ge deelte van het ma-rktterein van palen was voorzien De koemarkt gaat, al is het zeer lang zaam, eveneens achteruit. Er waren deze keer ruim 1130 runderen aangevoerd. De drukte op de markt van kooplui en boeren was evenwel niets minder dan andere ja ren. Over 't algemeen was de handel, zooals we vernamen, tamelijk vlug. Zooals we van enkele bekende markt- lui hoorden zal op den langen duur deze najaarsmarkt toch wel uitsterven. Menig© bekenden op deze markt komen hier niet meer, maar brengen hun vee op de groote weekmarkten, zooals Den Bosch e.d.; weer een typisch oude-stad- herinnering zal dan verdwenen zijn. Zoo gauw toch, toen de markt voor paarden en runderen niet meer in de straten der stad werd gehouden, was het reeds of er iets karakteristieks uit deze herfst tijd was verloren. Menig Woerdenaar herinnert zich gaarne de gezellige, op gewekte en ook „voordeelige" drukte, die destijds in de straten dér stad heersch- te. En dan de verandering van het aan zien der huizen als voorbereiding van de komst der marktdieren. Sommigen waren als het ware in houten kasteelen herschapen, welke de mogelijke botsin gen met paardenhoeven of „koevoeten" konden doorstaan. Heel Woerden liep uit als reeds des nachts van uit de geheele omtrek de dieren aan de lijn werden ge bracht. De markt was den Woerdenaars eigen en dierbaar. Het is veranderd nu. En er zal een tijd komen, dat ook de najaarsmark ten geheel onder Woerden s „historie" zullen kunnen worden gerekend. Een zacht afsterven is hun voorbereid. Een rumoerige middag. De namiddag der gehouden markt op Woensdag is tame lijk rumoerig geweest door vechtpartijen. Meerdere malen moest de politie handelend optreden en tot arrestatie overgaan. Ver schillende arrestanten zijn na een ver blijf op het politiebureau weer vrijgelaten. Des avonds was de rust geheel weerge keerd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Fiets gevonden Bij de po'itie alhier werd door iemand aangifte gedaan dat hij tuschen Hazerswoude en Zoeterwoude een rijwiel heeft gevonden Inlichtingen dien aangaande zijn te bekomen bij de politie. LEIDERDORP—ZOETERWOUDE. Volksbond. De leden worden er aan herinnerd dat het Vrijdag vergadering van den Volksbond is. Daar deze bijeenkomst zeer belangrijk is, wordt aller opkomst dringend gewenscht NOORDEN. Hulp voor het Ziekenhuisfonds Tot stijving van de kasmidde-len, wat zeer nood zakelijk is, had het bestuur van het zieken- huisfonds voor Nieuwkoop en Noorden in het café van A. Ivuijf gisteravond een fees telijke bijeenkomst georganiseerd. De le der van het muziekgezelschap „Eensge zind" en van de zangvereeniging .Araici- tia" uit Nieuwkoop verstrekten belange loos hun medewerking hiertoe, terwijl hier tevens eeng tooneel aan verbonden was. Tegen entreé werd voor een goed bezette zaal zoodoende veel afwisseling geboden, terwijl verschillende gratis verstrekte prij zen onder de aanwezige werden verloot. Het was een amusante avond en het suc ces voor de kas is nog niet bekend doch men vertrouwde dat het de verwachting stellig zou overtreffen NIEUWKOOP. Eerste Hulppost Oranje-Kruis. De Koninklijke Nationale Bond voor Reddings wezen en Eerste Hulp bij Ongelukken in Nederland heeft een regeling getroffen, waardoor bij ongevallen deskundige hulp, eenz zoo spoedg mogelijk verleend kan worden. Op ieder dorp heeft men nu een meldingpost of wel esn telefoonpost tot stand gebracht, waarvan thans in Nieuw koop een meldingpost is gevestigd bij Gebr. de Rboij en in Noorden een telefoonpost bij den veldwachter M. A. Bergonje. die bei den te'iefonische doorverbinding bezitten en bij_ wie steeds dag en nacht hulp kan worden aangevraagd. Landstorm. Donderdag zal wederom worden begonnen met het houden van schietoefeningen voor de leden van de B.V.L. Deze zullen voortaan lederen Don derdag plaats hebben Waterleiding. Met het graafwerk en den aanleg van de dienstleidingen is thans ook in deze gemeente een aanvang gemaakt en wel aan het Woerdensoh Verlaat. Nog 6teeds hoopt men nog in dit jaar met de waterleverantie te kunnen beginnen. Overleden: Johanna Mara Humime, oud 67 jaren, weduwe van O van den Haak. Pater Cunibertus Sloots 0. F. M. Z. H. de Bisschop van Roermond heeft benoemd tot rector van het Pensionaat St. Louis te Weert pater Cunibertus O. F. M., aldaar. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK Poging tot ontvoering te Noordwijkerhout. De Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen mej. de M. geb. L. gescheiden huisvrouw van de M., die terecht heeft ge staan wegens ontvoering van een minder jarig dochtertje waarover de vader als voogd was aangesteld en door dezen in het Gesticht „De Voorzienigheid" te Noordwijkerhout was geplaatst, door met behulp van haar beide zoons J. de M. en P. de M. te trachten het kind met geweld weg te voeren. De rechtbank veroordeeld de moeder, tegen wie door het O. M. een maand voorw. ge vangenisstraf was geëischt, tot 150 boete subs. 3 maanden. De beide zoons werden ver oordeeld ieder tot een boete van 100 subs. 2 maanden hechtenis. Aangezet tot brandstichting. Het Hof wees heden arrest in de zaak tegen een bloembollenhandelaar uit Haarlem, ver dacht van het uitlokken van een strafbaar feit, in dit geval brandstichting. Verd. had een „vriend" 1000 voor het in brand steken van zijn verd.'s bollen schuur beloofd. Hij had de verzekering van acht op tien duizend gulden gebracht. De Haarlemsche rechtbank had verd. ontsla gen van rechtsvervolging. In hooger beroep eischte de procureur-generaal een gevange nisstraf van negen maanden. Het Hof veroor deelde hem tot zes maanden gevangenisstraf. Het spoorwegongeluk te Groningen. De Groningsche Rechtbank .heeft heden den 40-jarigen rangeerder B. H. te Gro ningen en den 33-jarigen machinist W. P. te Zwolle, die verantwoordelijk zijn gesteld voor het spoorwegongeluk da-t op 26 Ja nuari te Groningen heeft plaatsgehad en waarbij drie personen zijn gedood en zes gewond, beiden veroordeeld tot veertien dagen hechtenis. De eisch was voor den machinist een maand hechtenis, voor den rangeerder veer tien dagen. Do rechtbank heeft het bij wijze van dit vonnis overwogen, dat wettig en over tuigend is bewezen, dat het aan de schuld van verdachten te wijten is geweest, dat door hoogst roekeloos en onvoorzichtig han delen gevaar is ontstaan voor het verkeer door mechanische kracht op de spoorwe gen, welke de botsing en den dood, alsmede de verwondingen van passagiers ten gevol ge beeft gehad. Ofschoon in de reglementen de verant woordelijkheid van een rangeerder slechts vaag is omschreve*1. h^eft de praktijk tooh geleerd, dat hij wel d ceel ijk op de seinen moet letten. In dit geval, waar de rangeer der bekend was met den plaatsel'dcen toe stand. had verdachte een zoodanige posi tie op het rangeerdeel moeten kiezen, dat hij het sein had kunnen waarnemen. Ten aanzien van den machinist staat on onis toot el ijk vast, dat hi' n*et door een on veilig sein had mogen ri'den. DRONKEN CHAUFFEUR. Een man doodgereden. Uit Heerlen wordt gemeld: Woensdag- midag is te Vaesrade. gemeente Nuth een doodeli'k ongeval gebeurd. Zekere J. Vol ders, die op weg was naar het land en op het wandelpad liep, werd door een taxi uit Hoensbroek van achter aangereden. V. was op slag dood. De chauffeur van de taxi. die onder invloed van sterken drank verkeerde, werd in verzekerde bewaring gesteld. Het lijk en de auto zijn in beslag genomen. D00DELIJK MIJNONGELUK.^-- Op de mijn „Laura" te Evgelsboven is de 40-jarige arbeider R. uit Ubach over Worms in een schacht doodgekneld. De man was gehuwd, DOOR VRACHTWAGEN OVERREDEN. Hedenmorgen werd de bejaarde Keur door een vrachtwagen vit Hoofddorp, op den overweg te Bontveld nabii Zandvoort toen hij per fiets den weg wilde overste ken. aangereden. In zorgwekkenden toestand is de man naar de Maria-stichting in Haarlem ver voerd. De politie stelt en onderzoek in. Motorongeluk. Hedenmorgen omstreeks kwart over t-lf reed de motorrijder M., fotograaf te Arn hem, met zijn motorrijwiel met zijspan, waarin zijn moeder, mevrouw M. was Be zeten, tegen de kruideniersauto van den heer G. te Oosterbeek met het gevolg, dat de zijspan geheel in elkaar werd gedrukt en het rechterbeen van mevr. M. werd ver brijzeld. De heer M. bleef ongedeerd, tec- wijl de auto licht werd beschadigd. Me vrouw M. is naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Het ongeluk is toe te schrijven aan de razende snelheid, waarmee de heer M. over den Utreehtschen Straatweg reed. waar door hij zijn vaart niet kon vermirderen, toen de voor hem rijdende auto de Beuken laan wilde inrijden, waarna de botsing ge schiedde. Oude vrouw in brand geraakt. Hedenmorgen is te Amsterdam een 74- jarige vrouw inbrand geraakt, die met de voeten op een test met vuur rustende in slaap was geraakt, Toen haar kleeren vlam vatten, schrikte zij wakker en is in haar angst in bed gekropen. Buren waarschuw den de brandweer. Deze heeft de vrouw, die zeer ernstige brandwonden had opgt«- loopen, per auto naar het ziekenhuis doen overbrengen. Een begin van brand in den bedstede kon spoedig worden gebluscht. De interpellatie-Blomjous ingetrokken. Naar wij vernemen, heeft het lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de heer Blomjous, de interpellatie, waartoe hem op 15 October 1.1. verlof werd verleend, ingetrok ken op grond, dat de interpellatie-v. d. Tem pel in de Tweede Kamer zich ontwikkeld heeft tot een algemeen debat over den huidigen toe stand, terwijl bovendien de voorzitter van den Raad van Ministers heeft medegedeeld, dat binnenkort de indiening kan worden tege moet gezien van een wetsontwerp, betrekking hebbende op moeilijkheden, welke zich bij den invoer voordoend (Berichten, reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. R K. Commissie voor Werkioozenzorg. De collecte, gehouden na afloop van den fe-setavond van d$ Maria Congregatie der St. Josefkerk heeft, na een aanbeveling van den Eerw. Directeur, kapelaan Gudde om de R.K. werkloozen te gedenken, opge bracht de somma van 30.82 1/2. De commissie brengt hartelijken dank aan alle aanwezigen van dien avond voor hun milde gaven. Bij de R.K. Commissie voor werkioozen zorg zijn nog de navolgende bedragen bin nengekomen. Bij den HoogEerw Deken: N.N. 5 golden; N.N. 30 gulden. Bandage-bouw inhoud 2 col lecte bussen 24.94 1/2; oolleete Zondag 18 Oct„ „Leiden"-a vond 10 09 1/2. Van de RJK. Coöperatie „Eendracht" gra tis thee en koffie voor heb ontspanmng.sk>- kaal, voor de maanden November en De cember. Besturen van R.K vereenigingen worden beleefd verzocht datum's van feest- en jaarvergaderingen aan het comité bekend te maken. De commissie komt graag collec teeren voör het mooie doel. Be! zoo noodig op de nummers Tfn 721 en Tfn 686. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5833. Expeditiebedrijf H. J. de Vringer. Lei den, Hogerbeetsstraat 4a. E.: H. J. de Vringer, Leiden. W ij z i g i n g: 3713. P. M. van der Linden. Oegstgeest, Deutzstraat 4. Kappersbedrijf en sigaren winkel. Oph. Fil.Leiden Haarlemmer straat 127, dd. 12 Oct. 1931. Psychopaath gearresteeerd. Te Kerkrade is gistermiddag door de recherche geairesteerd een verpleegde uit het Psychopathen-asyl alhier. Hij had zich aan verschillende inbraken in Zuid-Lim burg schuldig gemaakt. Gisteravond is de reeks arohacologische lezingen in het Rijksmuseum van Oudhe den alhier geopend met een voordracht van prof dr. H. Lehmer uit Bonn, die sprak over: „Een vroegchristelijke kerk en heidensche votiefgedenkteekenen in Bonn. BUITENLAND. STOOMSCHIP GESTRAND. Het lot der bemanning onbekend. HAMBURG, 21 Oct. (V.D.). In den afgeloopen nacht is een stoomschip, waar van de naam en de nationaliteit nog niet konden worden vastgesteld, aan de hev'ge noordweste'ijke stormen, die sinds Dins dagochtend langs de kust woeden, ten offer gevallen. Het schip heeft kort voor mid dernacht aan de monding van de Elbe bij Scharhoern noodsignalen uitgezonden. Toen de beide bergingsschepen „Stimson" en „Heros" te drie uur in den nacht te hulp kwamen, was het schip reeds gestrand. Het was voor de bergingsschepen in verband met de woeste zee niet mogelijk een ver binding met het gestrande schip tot stand te brengen. Daar men heeft waargenomen, dat zware brekers over het schip gingen, moet het verlies van menschenlevens vrij zeker worden geacht. De bergingsschepen en de eveneens op de plaats des onheils aangekomen redding boot van Helgoland zullen in de nabijheid van het schip blijven om onmiddellijk te kuntnen ingrijpen wanneer de zee wat kal mer is geworden. Het stoomschip is onge veer 2000 tot 3000 ton groot. Nog eenige andere bergingsvaartuigen uit Hamburg zijn uitgevaren. TWEE VROUWEN VERMOORD. De lijken in een koffer verzonden. LOS ANGELES, 21 Oct. (V. DJ. - De politie van de Pacific Coast zoekt naar de 27-jarige Mevrouw Winnie Ruth Judd, de vrouw van een dokter en dochter van een gezant, die beschuldigd wordt, van een dubbele moord. Twee vrouwen zijn ver moord en haar lijken werden in een koffer van Phoenix (Arizona) naar Los Angeles gezonden. Dokter W. C. Judd, de echtge noot van de vrouw, wordt voorloopig in Los Angeles vastgehouden. De slachtoffers zijn mej. Hedvig Samuelson en mevrouw Agnes Leroi. beiden werkzaam in de kli niek, waar ook mevrouw Jurld werkte. Het onderzoek naar de vrouwen begon toen de broer van een van beiden, een student, aan de politie mededeeling deed. dat mevrouw Judd hem van den moord verteld had. De moord zelf werd ontdekt toen een beamb te van het station merkte dat er bloed uit den koffer droop. LEIDEN, 21 Oct. Groeritenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.40, kroten 1 —2, bloemkool I 1.805.40, bloemkool II 1, roodekool 1.904.savoyekool j 2 —3.50, groenekool 1.80—3.40, Chinakool 2.80—3.—, pieterselie 0.50—1.10, prei 1.80—3.—, kropsalade 0.50—1.50, selde rie 0.601.50, knolselderie f 2.004.50, wortelen 1.90—5.40, per 100 kg.: kroten 1.402.50, kroten gek. 58, snijboonen 2538, stokboonen 4054, stamboonen 30—36, witloof 20—22, peulen 17—19, postelein 57, spinazie 58, tomaten A& 13.30, B 12.80, C 9.80. CC 5.— uien 1.803.spuiten I 48. GOUDA, 22 October. Vee. Aangevoerd in totaal 2566 stuks, waarvan: 163 slacht- varkens: vette 2021.5 cent, Lon lensche 1415 cent en Zouters 15—16 cent per p. levend met 2 pet. korting; 654 magere var kens 1424, 1644 biggen 611, 3 run deren 260300, 11 nuchtere kalveren 7 12, 6 graskalveren 8090, 59 schapen 1822, 46 bokken en geiten 25 per stuk. Handel stug. Kaas. Algemeene markt: 448 partijen kaas: le kwaL met rijksmerk 3538, 2e BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. kwal. idem 3134, zware 40. Handel stug. Boter. Aanvoer 785 ponden. Goeboter 7580 cent en Weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. DELFT, 21 Oct. Varkens. Aanvoer 55 varkens. Prijs zware 404244 cent per kg BOSKOOP, 21 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 12 21 cent, Golden Ophelia 2337 cent, Mar cel Rouyer 2546 cent, Hadley 3971 ct., Claudius Pernet 3156 cent, Columbia 2345 cent, Butterfly 2940 cent, Mac Keiler 3052 cent, Wilh. Kordes 2546 cent, Mad. Jules Bouché 40 cent, Rosalan- dia 2052 cent, Phoebe 3045 cent, Ger- mania 1721 cent, Briarcliff 25—30 cent, Else Poulsen 15—30 cent, Gloria mundi 3168 cent, Orange perfection -521 cent, KilhaLm 2045 cent, Winnet 1527 cent, Noack 20—39 cent, Florex 40S9 cent, Po- bin 10—26 cent. Hoover 50 cent, Edith Helen/ 0.80—1.30. Diversen: Chrysanten, groobbloemig 0.901.40, idem tros 30 60 cent, Asparagus 1722 cent, Physalis Franchetti 2552 cent, Eikenblad 13 cent, Clematis Prins Hendrik 2.302.90. NIEUWKOOP, 20 Oct. Eierenveilinfl. Aangevoerd werden 2300 stuks. Prijzen: kippeneieren 6.207.SO en eendeneieren 4.404.60 per 100 stuks. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 21 Oct. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 7.40—8.00, kui keneieren 4.20—5.00 en eendeneieren 6.20 per 100 stuks; hanen 0.551.10, ko nijnen 1.30—1.60, kippen 0.60—1.25 en eenden 0a550.60 per stuk. WOERDEN, 21 Oct. Vee. Op de heden alhier gehouden najaarsmarkt voor runde ren waren aangevoerd 1132 stuks vee. De prijzen beliepen voor: pinkstieren 70 1.60, kalfkoeien 200—280, varekoeien 120—210, pinken 80—130, vaarzen 120200, graskalveren 3080, Handel redelijk. VEUR. 21 Oct. Eierenveiling. Op de heden gehouden eierenveiling in café „Het Wapen van Veur" werden aangevoerd: 15710 kippeneieren 6.308.15, 1095 een deneieren 45 per 100 stuks; 13 ganzen eieren 13 cent per stuk, 203 kippen 0.80 1.20, 18 eenden 0 85—1.00, 140 konijnen 0.303.en 38 duiven 2025 cent per stuk. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd15167 kippeneieren 7.50 S.OO en eendeneieren 6.006.75 per 100 stpks; kippen 0.401.35, kanijnen 0.70 2.35, duiven 0.120.30, appelen 0.06 0.23 cent en peren 210 cent per kilo. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Oct. Groen- tonveiling. Uien per 100 kg. 2.60—3.10, peen per 100 bos 4.306.50, bloemkool per 100 4.608.5(5, gelekool per 100 4 4.90, roodekool per 100 4.105.20, peen per 100 kg. 35, Aanvoer: 1800 bos peen 52000 bloemkool, 1500 gelekool, 1000 roode kool, 3000 kg. peen. KOUDEKERK (Rijndijk), 21 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 3100 stuk. Prijzen: kippeneieren 6.407.50, eendeneieren 3.905.00 per 100 stuks; kippen 4575 cent, hanen 6075 cent, per stuk; boter 7075 en kaas 30—38 cent per pond. ST0MPWIJK, 21 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 1610 eieren. Prijzen: hennen— eieren 4.056.25, kippeneieren 7.30 8.40, eendeneieren 0.106.25. Alles per 100 stuks. LOOSDUINEN, 21 Oct. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd vn 158 aanvoerders verkocht om in de week van 2 60ct. tot 2 Nov. dagelijksch te le veren 34680 liter melk. Hoogste prijs 8.20 en laagste prijs 6.60 per 100 liter. W1SSELNOTEERINGKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 57.40 Londen 9.75 New York 2.408 t Parijs 9.711 Brussel 34 571 Zwitserland 48 4-21/^ Milaan 12.80 Madrid 21.90 Oslo 55. Kopenhagen 55. Stockholm 58 Weenen .- Praag 7.33 Boedapest Prolongatie 3 pet. BEURSO VERZICHT. De aankondiging van de J. C. C. dat de Staten slechts gedeeltelijk zullen worden verhoogd, welke aankondiging pas na het sluiten der New-Yorksche beurs bekend werd, deed hier de vrees veld winnen, dat de fondsenmarkten in Amerika zich zeer teleurgesteld zouden gevoelen, hetgeen in de koersbeweging aldaar zou worden weer spiegeld. De stemming op de Amsterdam- sche beurs was dan ook niet zóó vast, als men na het verloop van Wallstreet van gisteren en der Londensche beurs van he denmorgen had mogen aannemen. Bij de opening wa-s er wat materiaal aan de markt, die de koersen op of iets onder het niveau van den vorigen beursdag terug bracht. De handel bleef van kleine om vang. Eenige omzette vielen waar te no men in Kon., die slechts zeer kleine schom melingen meemaakten op oneeveer het vorig slotniveau. Unilevers eerder iets lan ger, terwijl Philips nauwelijks iota gewij zigd waren. Accoustiekon iets lager. Aku'a zoo good als onvorandord. Rubbers vaac Suikers kalm. Tabakken stal Amerikanen liepen na vaste opening weer wat terug. Obligaties weinig vwmaderd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3