Hierop letten! WOENSDAG 21 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DE VALSCHE-MUNTERIJ. WEER EEN ONTDEKKING TE ROTTERDAM. Een communist, die het kapitalisme niet schuwt. De Rotterdamsche recherche heeft an dermaal een goeden slag geslagen door de aanhouding van twee mannen en vrou wen, die zich bezig hielden met de ver vaardiging en het uitgeven van valsche ^rijksdaalders-. De politie had bericht gekregen, dat twee vrouwen valsche rijksdaalders uit gaven in het Westen van Rotterdam. De beide vrouwen bleken te zijn H. A. G., huisvrouw van H. v. D., wonende in de Watergeusstraat en de bij haar inwonen de vrouw H. A. B., gescheiden vrouw van A. v. O. Deze laatste vrouw is bij de huurdersstaking in de Beverstraat uit haar woning gezet en heeft bij de v. D 's een toevlucht gevonden. Op het hoofdbureau van politie werd de laatste vrouw er op betrapt, dat ze trachtte een valschen rijksdaalder in haar schoen weg te moffelen. Bij fouil leering vond men ook nog een valsch muntstuk in haar zak. De andere vrouw had drie nagemaakte rijksdaalders in haar portemonnaie. Toen de politie daar op huiszoeking deed in de woning aan de Watergeusstraat, kwam de echtge noot van een der aangehouden vrouwen, H. v. D., thuis. Deze werd tegelijk aan een onderzoek onderworpen en in zijn portemonnaie vond men 4 valsche rijks daalders. Ontkennen was natuurlijk onmogelijk, het drietal viel door de mand en beken de de valsche munten te hebben van C. W. R., machinist van beroep, thans wer keloos en tot voor kort secretaris van de Communistische Partij te Rotterdam en secretaris van de Roode Vakvereeni- gingsoppositye. Huiszoeking bij R. leidde tot de ont dekking van een goed ingerichte werk plaats, meldt het „Vad." verder, waar men matrijzen, chemicaliën en grondstof fen voor de vervaardiging van valsche rijksdaalders vond. Ook R., die aan den Hilledijk woont, legde een volledige be kentenis af. Hij geeft toe, zestig rijks daalders te hebben gemaakt en gedeel telijk uitgegeven. Men meent, dat de in de laatste we ken aangehouden valsche munters alle naar hetzelfde recept hebben gewerkt. R. schijnt het in de vervaardiging van valsche rijksdaalders het verst te hebben gebracht. Zijn rijksdaalders, gemaakt van een alliage van antimonium en tin, zijn goed afgewerkt, alleen het randschrift is erg flauw of ontbreekt geheel. De kleur en de klank zijn heel goed, de grondtoon, van de valsche rijksdaalders evenwel is wat hooger dan van het echte geld. Als naar gewoonte zijn weer enkele kleine winkeliers de dupe geworden; groote zaken of banken vliegen er uit den aard van de zaak met dit nage maakte geld niet in. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Wielrijder door een portier ge troffen. Onder passeerende ai'*o geraakt. Te Breda kwam zekere O. uit Gin- neken in de Nieuwe Ginnekenstraat met zijn rijwiel met het plotseling openslaan de portier van een stilstaande vracht auto in aanraking. De man viel juist toen daar een auto passeerde, waar hij onder geraakte. Met een ernstige sche delbreuk werd hij opgenomen en nadat eerst geneeskundige hylp verleend was* overgebracht naar het St. Ignatiuszieken- huis. FEUILLETON. LIEFDE OVERWINT Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 4) Terwijl de knecht tante Tine ging roe pen, strompelde Karei naar binnen en be gaf zich naar de huiskamer, waar hij zijn geweer in hel rek plaatste, zijn weiiasch op den grond wierp en dan met vee', moei te zijn laarzen uittrok, waarna hij op de ouderwetsche lange sofa ging liggen, die zoowat de helft van den zijmuur bedekte. De kamer was wel wat somber, maar toch niet ongezellig. Aan de muren, tusschen hertengeweien, hingen platen allerlei jachttafereelen voorstellend. In 't midden van het vertrek stond de tafel met eenige stoelen er omheen en aan het raam bevond zich een eikenhouten schrijftafel met leun stoel er voor. In deze kamer was Karei groot gewor den en terwijl hij hier nu lag, was 't hern, alsof hij zijn moeder, die h" zich nog zoo'n beetje herinnerde, als een schim door het vertrek zag zweven. Hij dacht dikwijls aan ziin moeder. Hoe dat kwam, wist Lij zelf niet. Misschien kwam het, omdaf hij van haar altijd niets dan goeds gehoord had en omdat zijn vader zich zoo weinig met hem bemoeide. Karei zuchtte, want onwillekeu rig moest hij nu al denken aan het on verkwikkelijke tooneel, dat zou plaats grij pen, als zijn vacler straks thuisgekomen was en hij dezen zou moeien vertellen, wat Motorrijder tegen wagen en auto gebotst en gedood. Gisterenavond had te Maassluis een ernstige botsing plaats, welke aan den 21-jarigen M. Jeltema het leven kostte. Het slachtoffer reed op zijn motorrijwiel tijdens een hevige regenbui links van den weg en botste in volle vaart plotse ling tegen een stilstaancïen paardenwagen op, om vervolgens tegen een passeeren de auto aan te rijden. In zorgwekkenden toestand werd de ongelukkige per auto naar zijn woning vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Bij onder zoek bleek zijn borstkast te zijn inge drukt, terwijl zich op het lichaam sleohts schrammen vertoonden. Het slachtoffer was ongehuwd en oudset zoon van het gezin. Motor tegen een melkwagen gebotst. Eén doode, één zwaar gewonde. Op den Bredaschenweg onder Huiten is gisteravond omstreews zeven uur een zeer ernstig motorongeluk gebeurd, dat aan den milicien Eerdweg uit Gestel bij Eindhoven het lveen heeft gekost, terwijl de 70-jarige mej. Van Riel uit Huiten, levensgcvaaHijk werd gewond. Het ongeluk heeft zich, naar de „Tel." meldt, als volgt toegedragen. De militair Brous uit Eindhoven reed op een motor fiets met zijn vriend, den milicien Eerd weg op de duo in de richting Tilburg, toen hij in het dorpje Huiten bij dé kerk met vrij groote snelheid achter op een met paarden bespannen melkwagen reed. Door den schok kwamen de beide motor rijders op den straatweg terecht. Ook de drie menschen, die op den bok van den melkwagen gezeten waren, werden van hun zitplaatsen geslingerd. De duorijder Eerdweg kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij op slag werd gedood, terwijl de van den wagen geslingerde boerenvrouw Van Riel zoodanig werd gewond, dat zij nog ter plaatse van de Sacramenten der Stervenden moest worden voorzien, daar men het ergste voor haar vreesde. De overige bij dit ongeluk betrokken per sonen kwamen er met lichte verwondin gen af. Volgens de verklaringen van den mo torbestuurder aan de omstnaders, heeft deze den voor hem uit rijdenden melk wagen niet gezien. De ten gevolge van den regen zeer gladde weg weerspiegelde het licht van zijn lantaarn op dusdanige wijze, da thij slechts met de grootste moeite kon zien wat zich op den weg bevond. Deze vreklaring kan alleszins aannemelijk geacht worden, als men be denkt, dat ook verschillende automobi listen, die zich gistreavond op den lang zamerhand beruchten Bredaschenweg be vonden de Bond van Bedrijfsautohou ders in Noord-Brabant heeft nog onlangs in een adres aan den minister op de on houdbaarheid van den toestand, veroor zaakt door het gevaarlijke wegdek, ge wezen over dit euvel klaagden. Wielrijder door vrachtauto ge grepen. Gisterenmiddag wilde de heer van O. uit Goes op den Oudelandschen Dijk te Ooltgensplaat met zijn fiets uitwijken voor een juist passeerende vrachtauto. Hij maakte een verkeerde manoeuvre en kwam door de ruit van den wagen te vallen. De fiest werd vernield. De heer van O. moest met ernstige verwondingen naar een der ziekenhuizen te Rotterdam worden vervoerd. Door den mist van den weg geraakt. Maandagnacht omstreeks half twaalf reed de 20-jargie H. S. van Venlo met zijn luxe auto van Horst naar Venlo. Nabij het viaduct te Grubbenvorst, waar de weg een bocht maakt, kwam hij plot seling in een mistbank terecht, waardoor hij den bocht van den weg niet bemerk te en in den greppel langs den weg reed. De auot kantelde. De heer S. bekwam hem dien ochtend was overkomen. „Lieve deugd, kind. Lig jij op de sofa?" 't Was tante Tine, een flinke, stevige vrouw, die binnenkomend dit riep. „Kom er af! Je vader zal te keer gaan als een brieschende leeuw, als hij je daar ziet liggen!Maar wat zip je bleek? Scheelt er wat aan? Ben je ziek?" „Ziek niet, tante: Ik heo alken maar mijn enkel bezeerd aan een stuk sleen. Die kwam naar beneden rollen en scheen geen plaats bezijden te kunnen vinden. Nou, en toen kwakte hij tegen mijn enkel aan. Het doet verdraaid zeer, dat wil ik je wel zeggen. Wil je hem even verbinden Dat kan je zoo goed." „Dat schijnt ten minste zoo, want je vader of de jagersjongens kunnen geen wondje oploopcn, of het is: Ga maar naar taille Tine, die zal je wel helpen!" Karei had onderwijl zijn kous uitgetrok ken. „Laat nou maar eens kijken Tante Tine bekeek de wond, schudde 't hoofd en zei: .Dat ziet er niet mooi uit. Ik zal dadelijk een compres maken cn ei een verband om leggen.1' „Denk je, dat het gauw beter zal zijn en dat ik over een paar dagen weer zal kunnen loopen?" „Begin je nou al Je bent al net zoo on geduldig als je vader. Er zit nog niet eens een verband om en nou begint hij al te vragen, wanneer hij zou kunnen loopen Geef hier dat been Mooi zoo Tante legde het verband en zei, toen ze klaar was: „Zie zoo, dat zitOver een paai uren komt ik 't ververschen. En nou houd je je maar eens heel koest. Hoe minder je dien voet beweegt, hoe eerder hij geut- zen is." „Zeg nou eens eerlijk tanten. Denk je, dat Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van de naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid 9761 bloedende verwondingen aan het hoofd. Zijn medepassagier de heer van Br. uit Bleriok liep slechts lichte ontvellingen op. In bewusteloozen toestand werd de heer naar het R. K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Zijn toestand is vrij goed. De auto werd totaal vernield. Ongeluk op het Vroolijke Rad. Maandagavond vermaakte de 21-jarige V. zich in het Lunapark te Haarlem op 't zoogenaamde vroolijke rad. Door het snel le draaien werd hij met eenige anderen er afgeslingerd, waarbij hij per ongeluk van iemand een trap in den nek kreeg Een lid van den Ongevallendienst heeft hem behandeld en na eenigen tijd was de man zoover opgeknapt, dat pien meende, dat hij loopende naar huis kon gaan. Bij den ingang van het Lunapark zakte hij even wel in elkaar. Een dokter constateerde, dat een nekwervel beschadigd was. Met een ziekenauto is hij naar het Diaconessen- huis overgebracht. BRANDEN. Brand in het stadhuis te Veere. Gisteren heeft in het beroemde stadhuis te Veere, voor welks restauratie gelden bij een worden gebracht, een schoorsteen brand gewoed, die zich aanvankelijk ern stig liet aanzien. Onder leiding van den burgemeester, die krachtdadig meehielp, heeft men het vuur met behulp van snei- bluschapparaten en een gevelspuit weten te blusschen. Boerderijen afgebrand. Gisteravond omstreeks half zes is brand uitgebroken in de boerenhofstede van den heer J. Laai, gelegen aan den Oostvoorn- sc-hen weg tusschen Den Briel en Oost- voorne. Aangewakkerd door den feilen noordwesten wind grepen de vlammen om zich heen zoodat al .spoedig de geheele boerderij in lichterlaaie stöhd. De brand weer uit Oostvoorne die. om half zeven ter plaatse verscheen, kon tegen den vuurzee niets uitrichten. De boerderij met inventa ris werden een prooi der vlammen. De schade wordt geschat op ongeveer 25000. De oorzaak van den brand is onbekend. Door tot nu toe onbekende oorzaak ontstond gistermorgen, naar de „Tel." be richt, brand in de groote boerderij van de weduwe Visser te Rottum, bewoond door den heer F. Aangewakkerd door den harden wind greep *het vuur zoo snel om zich heen, dat de gèbouwen spoedig één vuurzee waren. De bewoners waren niet thuis, doch de buren wisten door het in slaan van een deur het in de schuur aan wezige vee met groote moeite te redden. De motorspuit uit Heernveen was spoedig ter plaatse, doch deze kon tegen het vnm niets meer uitrichten en alles brandde tot den grond toe af. Toen de eigenaar, die op het land aan het ;*»erk was, bemerkte, dat zijn woning in brand stond, ijlde hij derwaarts, ging het brandende perceel binnen en wist nog een geldkistje met een flink bedrag aan geld naar buiten te bren gen. Opnieuw wilde hij het perceel binnen gaan om ook nog andere goederen te red den, doch dit werd hem met het oog op het gevaar belet. De gpheele wintervoor raad is verloren gegaan, doch de schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Huis afgebrand. Te Schieldwolde (Gron.) is het huis van den heer Wiltjcr afgebrand. Twee gezin nen geraakten dakloos. ik over een dag of drie weer klaar zou wezen „Over een dag of acht! Dan zullen we nog wel eens praten „Over een dag of acht!? Maar dat gaat nietZoolang kan ik hier niet blijven lig gen „Hoor me zoo'n jongen nou eens te keer gaan Net of 't mijn schuld is, dat je dat ongeluk hebt gekregen! Ik kan je alleen zeggen, dat ik mijn best zal doen om je er zoo gauw mogelijk af te helpen. Je va der zal wel weer boos zijn, als je moet blij ven liggen." „Vader loopt altijd tegen me te foete ren, al doe ik nog zoo mijn best", zei Ka- rel niet zonder bitterheid. „Je moet hem maar laten praten, Ka- reltje Dat is allpmaal maar aan den bui tenkant. In zijn hart is hij erg trotsch op je, reken maar!" „Daar kan ik anders niet veel van mer ken." „En toch is 't zooHet ligt nu eenmaal niet in zijn aard om zooiets te laten blij ken of om vriendelijk te zijn Karei keek nadenkend voor zich uit. „Tante, ik wou, dat moeder nog leefde, clan zou alles wel anders wezen." „Dat zou 't ook, beste jongen." Ze streelde hem de wane en vervolgde dan: „Je moeder was een engel. Ze was mis schien te goed en daarom werd ze zoo jong nog door Onzen Lieven Heer naar den Hemel gehaaldMaar ik ben toch ook goed voor je, al weet ik best, dat ik niet de plaats van-je moeder voor jou kan innemen." „Je bent erg best voor me tanten, en als ik u niet had Hij greep haar hand en bracht die aan zijn lippen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 22 October. Huizen 1875 M. 8 009.15 en 10.0010.15 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.4511.30 Gramofoonpl. 1130 Godisd. Ha.lfuurtje door Pastoor Perquin 12.00 Politieber. 12.152.00 Concert KRO-orkest. 200 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.456.45 Vioolduetten door Kees en Dirk Harte-veld. 6.45 Knipcursus. 7 00 Vnagcnhalf uurtje. 7.30 Politieber. 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.0010.15 NCR V-Propa,ganda-avond. 9.009.30 Ouderuurtje. Na afloop Vaz Di- as en hierna tot 11 30 Gramofoonpl. Hilversum 298 M Uitsluitend AVBO-Uitzending. 8.0010.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoornpl. 10.30 Praatje over Indische kleeding door Mevr. I de LeeuwVan Rees 11.00 Concert. S. Joosten, pian-o. E Ver meulenSteffelaar, zang en Egb. Veen, vl eug e 1 b ege 1 eid ing 11.45 Gramofoonpl. 1200 Kwartet concert, o.l.v. A. Xooteboom. 200 Rustpoos 2303.00 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 3,454 00 Grajnofoonpl. 4 005.00 Ziekenuur. 5.00 Lezing door Max Tak 6.00 Sportpraatje door H. Hollander. 6.307 30 Omroeporkest o.l.v. Nico Trcep. 7 30 Engelsche les 8.009.15 Vervolg Omroeporkest. 9.15 Dr P. H Riitter: de blijspelen van Aristophanes. 9.451015 Aansl. Concertgebouw Am sterdam Vierde Pianoconcert v. Beetho ven. Soliste Mira Hess. Concertgebouw-or- ket o.l.v. Dr W. Mengelberg. 10.15 Vaz Dias 10.3012.00 Gramofoonpl. D a v e n t ry 1554 M. 10.35 Morgenwijding 12.20 Orgelconcert door Reg. Foort. 1.20 Gramofoonpl 2.25 Voor de scholen 3.20 Kerkdiensit uit de Westminster Abdij. 4.30 Dansmuziek door J. Payne en zijn BBC-Dansorkest. 4.50 Licht orkestconcert. 5.35 Kinderuur Brand in een houtopslag. Gisteravond brak brand uit in een op slagplaats van hout en ander materiaal van de werkverschaffing van hel Leger des Heils aan de Kazernestraat te 's-Graven- hage. De houtstapel was eenige meters hoog onder een afdak op de binnenplaats in felle vlammen gehuld. Deze dreigden eenige belendende woningen aan te tasten. Dank zij snel optreden van de brandwee», die met de motorspuit van het hoofdbureau aanrukte en die assistentie kreeg van de motorspuit van de Louise Henriettestraat, zoodat de brand aan twee zijden kon wor den bestreden, gelukte het elk gevaar voor uitbreiding te bedwingen en met twee groote stralen zulk een watermassa op het houtvuur te werpen, dat het na ruim eeu kwartier geheel was gebluscht. Omtrent de oorzaak had men geenerlei zekerheid. Vermoedelijk is 'n vonk van ecu brandende sigaar of pijp tabak in de hout massa. neergekomen, die daarop aan het smeulen is geraakt. De schade is gering, daar het verbrande materiaal, dat o\eri- gens als brandhout was bestemd, weinig waarde had. Wel is ook aan het afdak scha de aangebracht, doch deze is eveneens van weinig beteekenis. „Malle jongen riep ze gemaakt vroo- lijk om haar ontroering te verbergen, „wat begin je nou?Maar nu moet ik noodig weg. Ik moet eens gaan kijken, wat de jon gens uitvoeren. En jij blijft nou ereis kalm liggen. En luister nou nog eens even. Als aanstonds je vader thuis komt en hij be gint tegen je te razen, dan zeg je geen woord terug. Beloof je me dat? Je moet hem maar laten praten, dan wordt hij van zelf weer bedaard. Ik ken hem. Maar als je gaat tegen ka kelen, dan wordt hij hoe lan ger hoe nijdiger. Zal je 't doen, wat ik vraag „Ik zal 't probeeren, tante." „Toe, doe 't ter wille van dqn lieven vrede." Ze ging heen en toen Karei daar nu zoo allen op de sofa lag, ging alles wat hij dien morgen doorleefd had aan zijn geest voorbij: de wiiddief zijn ontmoeting met Hanna en de belofte, die hij haar had ge daan en wat zijn vader wel zou zeggen, als iiij hem vroeg, of hij met haar zou mo gen verkeeren. Die laatste gedachte voor al maakte hem het hoofd warm, omdat hij er niet zoo heel zeker van was, dat zijn vader hem dit verzoek zou toéstaan. Waarom zijn vader zco'n afkeer van haar had. kon hij zich maar niet begrijpen. Ze verdiende dien niet, want het was een dooi en door goed en braaf kind. Hij hacF haar voor 't eerst ontmoet in het bosch, waar ze bezig was met hout sprokkelen. Toen ze hem zag aankomen, richtte ze zich op uit haar gebukte houding en liet hem na derbij komen. Hij keek haar aan en haar ernstig gelaat wekte al dadelijk zijn belang stelling. „U is de jonge houtvester", zei ze, voor dat hij nog in de gelegenheid was geweest haar toe te spreken, „die eergisteren uit 6.50 Liederen van Schubert- door Helen Henschel. 8 20 „The Ridgewaij-Parade" (zang en Dansrevue) van Holt Marveil en Phil Ridgeway. 10.00 Concert. 10.15 Korte Kerkdienst 11.0512.20 Dansmuziek Jack Payne en zijn orkest. Radio P a r is 1725 M 8,05, 12.50 en 6.50 Gramofoonpl. 7£0 Solisten-programma. 9 05 Strijkkwartet en harpconcert. 9.50 Orkestconcert ni.m v. Solisten. Langen berg 473 M. 6.25—7 20, 9.35—10.35 en 11.20 Gramo foonpl 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.203 20 Orkest- en Solistenconcert. 7.20 Orkest- en solistenconcert. O.a. uit „Traviata", Verdi, „Polenblut", Ned'bal en „Die Schone Helena", Offenbach Hierna tot 1120 Dansmuziek. Ka lundborg 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2302 50 Noorsohe liederen door T. An dersen. 2.504.20 Orkestconcert. 7 20 Symphonie-concert' O.a. Ou vort. „Aschenbrödel", Rbssini. „Norma". Bellini, „Die Macht des Schiksales", M. Verdi. 9 5511.50 Dansmuziek. Rome (Napels) 441 M. 8.20 Gevarieerd concert. O.a Comedie ,,Lc nozze di Arlecchino", van Falena. en uit „Die Meistersinger", Wagner. Brussel 508 en 338 M 520 Orkes'tconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 G ra mofoon platen co neert gewijd aan den Dans 338 Meter: 520 Concert. 650 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. Vlaamsehe com ponisten. f»20 Vervolg Concert. O.a: Rhapsodie van A. Meule-mans. Z e e s e n 1635 M. C.a 6.006.50 Gramofoonpl. 7.20—9.00 en 9.30—9 55 Uitz. v. Scholen. 9.55 en 11.20 Berichten. 11.25 Gramofoonpl. 12.15120 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2 203.50 Berichten en Lezingen 3504.50 Concert. 4.500 50 Lezingen. 650 Radio-Cabaret uit Weenen. 8.35 Goethe-Herdenking. 9.20 Berichten Hierna Lezing over Stra- winsky. Vervolgens tot 11.50 Dansmuziek. DE TREINAANSLAGEN IN ZUID LIMBURG. Opsporing verzocht. In een buitengewoon Politieblad ver zoekt de brigade-commandant der Kon Marechaussee te Sittard, in verband met de in Juli en September 1931 gepleegde treinaanslagen in Zuid-Limburg, opspo ring, aanhouding en voorgeleiding van Hu bert Henri Gubbels, geboren te Broeksit tard 29 October 1906, ongehuwd, lencte 1.601.63 M„ donker uiterlijk, waars^hijn- lijk gekleed met licht costuuui, pet en zon der boord. MISLUKTE AANSLAG OP EEN TRAM. Te Tolbert (Gron.) hebben, nnar de „Tel." meldt, tot nog toe onbekende per sonen getracht de Drachter Tram te laten ontsporen. Bij den wissel in de spoorbaan- achter het dorp hebben zij de rails vol graszoden gestopt en de massa daarop stevig aangestampt. De aanslag gelukte echter niet, maar niettemin had het weinig gescheeld, of de locomotief was uit de rails geloopen. De politie stelt een onder ziek in. dienst gekomen is. Mijn naam is Hanna Mertens. Uw vader iaagt me altijd liet bosch uit, want hij heeft een hekel aan me cn waarom weet ik niet. Do andere ar me menschen uit het dorp mogen hout en bladeren uit het bosch halen en alleen ik niet. U ziét, dat ik niet wegloop, zooal: andere meisjes misschien zouden doen. Wil je me wegjagen, zooals uw vader doet., ga dan gerust uw gang en ik zal dadelijk weggaan. Ik wil u evenwel zeggen, dat ik hier gekomen ben uit nood. We hebben geen aasje brand in huis en moeder, die zieke lijk is, zit te bibberen van de kou." Dat was nu een maand of tien gele den, toen hij uit dienst was gekomen en voor den eersten keer het bosch doorkruis te. Hij voelde zich verplicht de onrecht vaardigheid van zijn vader tegenover dit meisje goed te maken en wees haar een plek in 't bosch aan, waar ze ongemoeid zou kunnen sprokkelen, omdat hij wist, dat zijn vader daar nooit kwam. Het flin ke optreden van Hanna eii haar verlaten heid wekten zijn deelneming op. Hij trof haar dikwijls aan in het bosch, gaf haar menigmaal een mand hout mee en knoop te wel eens een praatje met haar aan. Langzamerhand ontstond er tusschen die twee jongelieden een groote vertrou welijkheid en oer hij er erg in had, was hij tot over zijn ooren op het brave kind verliefd. Op zekeren dag zei hij haar ronduit, dat hij van haar hield. „Loop heen", zei ze toen, „je wilt me zeker voor den gek houden, zooals de jagers dat doen met de meisjes uit hot dorp. Maar dan ben je bij mij aan een verkeerd kantoor. Daai toe acht ik me te goed en ik wil je eerlijk zeggen, dat ik dat van u niet had vei wacht." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9