RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN SPORT LUCHTVAART LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING WOENSDAG 21 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. HET MIJNONGELUK BIJ HERNE. Thans vijftien dooden. Van de bij het mijnongeluk bij Heme gewonde mijnwerkers zijn er nog drie overleden, zoodat het aantal dooden thaus 15 bedraagt. DERTIG PERSONEN GEDOOD IN BRITSCH-INDIë Ten gevolge van grondverschuiving. Uit Vizagapatam wordt gemeld: Dertig personen zijn op slag gedood ten gevolge van een grondverschuiving in de buurt van Jaypore. DE OVERSTROOMING IN CHINA. Heldenfeiten van onze missionarissen. De dagelijks bij de apostolische delegatie te Peking binnenkomende berichten uit het overstroomingsgebied, geven een kijk op den omvang deT ramp Hankou is het meest geteisterd. Het is de „stad der zuchten", zooals bisschop Masi zich uitdrukt, een stad, omspoeld door een grooten oceaan, waarin hier en daar eilandjes opduiken, gevormd door boomtoppen, dorpen, kleine heuvels. Met de boot vaart men over verdronken land, door bosschen, door deuren en ramen Rondom drijven lijken van menschen en dieren, huisraad en beddegoed, dat de stroom in stukken scheurde. Priesters, zusters en zieken klimmen over de daken naar het ziekenhuis van Hankou, wanneer geen boot ten dienste staat. Enkele dagen geleden kwam plotseling een levend varken door het raam der twee de verdieping het seminarie binnen, tot groote vreugde der daar ondergebrachte weeskinderen, die op een stevig maal kun nen hopen. Ook visschen kan men zoo maar in de huizen vangen. De missie heeft verschrikkelijk geleden. Het college der Franciscanen, het semina rie, het weeshuis, het ziekenhuis Melotto en het Josephcollege staan 4 a 5 M. onder water. De inlandsche zusters van het Melot-to- ziekenhuis wonen op vlotten en hooren daarop de H. Mis en ontvangen er de H Communie. De zusters dokters en ziekenornpassers beschikken over 20 booten om aan de tal- looze ongeukkigen hulp te verleenen. Ook de Franciscanen va.n Maria neunen ijverig aan het reddingswerk deel. Van het begin af toonden paters en ordezus ter-s wonderen van reddingsdienst In 10 uur tijds werden de weeskinderen, de oude men schen uit het ge-sticht, de seminaristen en het personeel gered. De onderwijzeres van het weeshuis droeg achtereenvolgens 17 oude invaüeden op haar schouders een K.M ver, door het wa ter badend. De overste van het kinde-r-tehuis te Kiao Kow kwam 's nachts met twee kinderen op den arm in het klooster aan Haar kleeren waren tot het gordelkoord met water door drenkt. Eiken dag worden nog menschen door de missonarissen en zusters gered. Met bewondering volgde de regeering het opofferend en liefdevol werk der Ka tholieken. Te Hankou droeg zij aan de Katholieke missie de leiding van het lazaret op. Van belang is ook, dat de autoriteiten op verschillende plaatsen de overstroom in gen als voorwendsel gebruiken, om de heiden sere processies te bestrijden Het bestuur der Kwomington-partij te Sjanghai richtte een schrijven aan de on derprefecten. waarin het de aandacht ves tigt op het feit. dat de boeren, in plaats van spaarzaam te zijn, geld weggooien om processes ter eere der afgoden op touw te zetten, en immoreele oomedies op te voeren. „Wij verzoeken", schrijft het bestuur, „de inwoners er op te wiizen, dat een dergelük optreden niet gepast, is. en aan de politie opdracht- te geven, deze misbruiken, welke gevaarlijk zijn voor de zeden en de cultuur van het land, tegen te gaan." ORKAAN TEISTERT STAD IN NI EU W-ZEEL AND. Uit Dunedin wordt gemeld: Door een orkaan, die gisterochtend vroeg begon te woeden, is het ziekenhuis weggevaagd, de tribune op het terrein van de wedrennen is ingestort, een tankschip is weggeslagen en de kade in de haven is gedeeltelijk ver dwenen. Alle ruiten in de sta-d zijn verbrij zeld en de boomen ontworteld. De schade is niet te schatten Tot nu toe zijn geen slachtoffers te betreuren. SPOORWEGRAMP OP HET LAATSTE 00GENBLIK VOORKOMEN. Door oplettendheid van baanwachter. Te Komorn is een ontzettende spoorweg ramp door de oplettendheid van een baan wachter op het laatste oogenblik verijdeld. Gisteravond even voor middernacht, vroeg een man den beambte, of de internationale sneltrein BoedapestPraag vertraging had Toen de baanwachter kort daarop de lijn inspecteerde, bemerkte hij dat op de spoorbrug die over den Donau leidt twee steenblokken van ongeveer 70 K.G. elk op de rails waren gelegd. Tegelijkertijd nader de de sneltrein. Op het laatste nippertje mocht de baanwachter de voldoening sma ken den trein door het geven van licht-sei nen tot staan te brengen. Onmiddellijk werden de Hongaarsche en Tsjechoslovaak sche grenswachten van het gebeurde in ken nis gesteld De Tsjechoslovaaksohe autori teiten hebben reeds een spoor van den da der gevonden. EDISON, t Naar uit Vaticaanstad wordt gemeld heeft Z.H. de Paus een condoleance-betui ging aan de familie van Edison gezonden. Van alle kanten blijven telegrammen toestroomen, waarin deelneming met het overlijden van Edison wordt betuigd. Ook rijkspresident von Hinderburg heeft het Amerikaansche volk zijn deelneming met het verlies van dezen grooten zoon van Amerika- betuigd. Hedenavond zal te New-York en in andere steden het elec- trische licht gedurende een minuut worden gedoofd als teeken van rouw. Dr. Samuel W. Stratton, een bekend ge leerde in Amerika, ia Maandag gestorven terwijl hij bezig was een artikel te dictee- ren, waarin hij de verdiensten van zijn vriend Edison besprak. Dr. Stratton was eenige dagen tevoren van de Faraday-vie- ring in Engeland teruggekeerd en werd be stormd met verzoeken om artikelen over Edison. Hij riep zijn secretaris en begon te dicteeren: Zelden heeft een mensch zooveel diensten aan de menschheid kun nen bewijzentoen zijn hoofd voorover zonk en de geleerde overleden bleek te zijn. MEXICAANSCH PASSAGIERSSCHIP OVERVALLEN. Door Venezolaansche opstandelingen. Het tankschip „Justina" heeft het Mexi- caansche stoomschip „Superior" in ontred derden toestand aangetroffen en naar iiet meer van Maracaibo in Venezuela gesleept. De „Superior", die 110 passagiers aan boord had, zou in volle zee door Venezolaansc-he opstandelingen zijn aangevallen. BANKROOF IN DE VER. STATEN. Een buit van 10.000 dollars. Uit Menomomie (Wisconsin), wordt ge meld: Vier gewapende roovers drongen een bank binnen. Zij dwongen zestien per sonen op den grond te gaan liggen, woud den een zoon van den directeur der bank en maakten zich meesier van 10.000 doliar. Zij voerden een tweeden zoon van den di recteur mede, dien zij doodschoten en op den weg smeten samen met een der hun nen, dien achtervolgers doodschoten. JEUGDIGE MISDADIGERS. 13 tot 15 jaar oud. Uit Parijs wordt gemeld: De Parijscho politie is een bende van jeugdige misdadi gers op het spoor gekomen, die in het bi- zonuer haar werk van rijwieldiefstallen maakte, zoodat niet minder dan 100 van deze diefstallen door de bende zijn uitge voerd. De leider van de bende is een schooljon gen van 13 jaar, terwijl het oudste lid van de bende den leeftijd van 15 jaar nog met heeft bereikt. De gestolen rijwielen werden voor prij-, zen wisselende t-usschen 10 en 20 francs, verkocht. Op de vraag, wat zij met het aldus ont vangen geld deden, gaven zij zonder blik ken of blozen ten antwoord, dat hun vrien dinnetjes veel noodig hadden. Bij vele leden van de bende werden ge laden revolvers gevonden. De leden van de bende droegen echte apachenamen als Jojo de verschrikkelijke enz. WERKLOOSHEID IN ENGELAND BLIJFT AFNEMEN. Het aantal werkloozen in Engeland be droeg op 12 October 2.766.746 d.w.z. 24.774 minder dan de voorafgaande week en 578.074 meer dan het vorige jaar. Meer dan 200 communisten te Essen gearresteerd. De Duitsche communistis-che partij had gistermiddag te Essen betoogingen geor ganiseerd. Toen deze, in weerwil van het verbod der politie, na het invallen van de duisternis nog voort-duurden, werd tegen de betoogers opgetreden. Er hadden niet minder dan 213 arrestaties plaats. Relletjes te Lemberg. Te Lemberg hebben Zondag Poolsoke nationalistische studenten betoogingen ge houden, welke vooral tegen de joden, deels ook tegen de Oekrainers, waren gericht. De demonstranten trokken naar net clubgebouw der joodsche studenten en sloegen er de ruiten in. De opwinding steeg ten top, toen een aantal arbeiders, die in het joodsche stu dentenhuis werkzaam waren, de demon stranten met dakpannen begonnen te be kogelen, waardoor twee personen gewond werden. De politie bewaakt thans de gebouwen der joden, wijl men verdere uitspattingen ducht. Zelfregistreerende radioballon in Finland gedaald. Geruimen tijd geleden heeft de directeur j van het Meteorologisch en Aeroiogisoh Ob servatorium te S-loetzk, prof. Moltsjanof, die ook de Pool vlucht van de „Graf Zeppe lin" heeft meegemaakt, een ballon losge laten, die onbemand in de hoogere lucht lagen rondreef en de gesteldheid van de lucht als vochtigheid, druk en temperatuur, zelf registreerde en door automatische ra diosignalen aan de waarnemingen van het observatorium kon worden dienstbaar ge maakt. De Sovjet-ambassade te He'singfors deelt thans mede, dat de ballon op het plat teland in Finland is neergekomen en door een Finschen boer is gevonden, die zich tot de Sovjet ambassade te He'singfors heeft gewend. De ballon zal thans naar het ob servatorium van prof. Moltsjanof worden teruggezonden en waarschijnlijk opnieuw aan diens onderzoekingen worden dienst baar gemaakt. Inbraak te 's-Gravenhage. De Haagsohe Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 82-jarigen timmerman R. van A., die teiecht heeft gestaan wegens diefstal met inklimming in het magazijn „De Zilvervos" in de Lange Poten te 's-Gravenhage en tegen wien door het O.H. drie jaar en zes maanden gevan genisstraf is geëischt. De rechtbank veroordeelde verdachte tot drie jaar gevangenisstraf. De 39-jarige kellner J. G. G. en de 47- jarige artist D. H. C. G., die het gestolen bont hebben bewaard, vervoerd en gekocht, werden veroordeeld tot straffen van resp. één en twee jaar gevangenisstraf. De Haagsehe Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen de 56-jarige zwerver I. v. D., die op 6 dezer terecht stond terzake van door bedriegelijke voorgeven® een stu dent te Leiden een bedrag aan geld te hebben afhandig gemaakt. De officier had op 6 dezer tegen verdachte 4 maanden ge- vangennistraf geeischt. Dc Rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden. Verdachte is gedetineerd. Een slimmigheidje. In hooger beroep heeft voor de Rotter- damsche Rechtbank terecht gestaan de 29- jarige veehouder G. d. J. uit Haastrecht, vroeger te Reeuwijk, die in appèl gekomen was van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij wegens overtreding van de vleeschkeuringswet hij zou te Reeuwijk op 12 Februari des nachts om3 uur 'n doods koe hebben vervoerd, die niet gekeurd was was veroordeeld tot 100 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte beweerde' op den in de dag vaarding genoemden datum niet te Reeu wijk te zijn geweest. Hij had zich dien nacht bevonden ten huize van een vriend te Haastrecht. Dien vriend had hij thans als getuige décharge meegebracht. Getuige A. Hoogeboom verklaarde op een nacht in Februari geroepen te zijn dooi zijn buurman om dezen te helpen een doode koe op een vrachtauto te laden. Aan het stuur van dien auto had verdachte ge zeten. De president tot verdachte: Hoe zit dat nu. Spreekt deze man onwaarheid 1 Verdachte: Dat zeg ik niet. De president: O, nu begrijp ik het. De genoemde datum is niet- goed. Verdachte: Ja: Het.is op 19 Januari ge beurd. Getuige A. Hoogeboom weet zich niet met beslistheid den datum te herinneren. Getuige G. A. Hoogeboom heeft ook meegeholpen aan het opladen,van de doo de koe. Ook deze getuige wee,t niet precies wanneer het geweest is. Alleen weet hij, dat het op een Donderdagmorgen is ge weest. De president: Dat kan net zoo goed, 12 als 19 Fehruari zijn geweest. Getuige H. Mulder was eigenaar gu- weest van de koe. Ook deze getuige zegt zich omtrent den datum niets' te herinne ren. Slechts weet hij, dat na 11 Februari den kalftüd van het dier inging. De president: En heeft de koe gekalfd? GetuigeJa, ze is er bij gestorven. De president: Dan weet je ook wel, wanneer dat gebeurd is. Getuige blijft er bij, dat hij het niet weet. De keurmeester H A, de Wilde had eerst on 8 Mei van hét geval gehoord. Het heeft veel moeït'é gekast achter deze zaak te komen. De getuigen waren niet erg mededeelzaam. In zijn ratmorr heefi sretuige eezegd. dat de zaak omstreeks 11 Februari moet hebben plaats ge'^ad. De president: De moriiükheid is. dat de ambtenaar van het O. M zich niet ge heel aan het rapportgehouden heeft en als nositieven datum 12 Februari heeft ge steld. Bii de verdere behandeling wordt het denkbeeld geopperd deze zaak aan te hou den en den getuige Mulder te gelasten zijn kasboek te overleggen, waarin hij de uitga ve voor den vee-verlpskundige moet hebben op "et eekend. Na raadkamer heeft de rechtbank daar van echter afgezien. Het O. M requisitoir nemend, zeide, dat het vast staat, dat verdachte zich heeft schuldisr gemaakt aan heteeen hem is ten laste gelegd. Reeds het feit, dat. het ver voer in den nacht nlaats had moet hem tot de wtenschap hebben geleid, dat het iet» onbehoorlijks was wat hij deed. Door han delingen als die van verdachte, heeft Reeuwijk de reputatie van een koude slachterij gekregen. Door een kleinigheid aan de dagvaarding zal hier nu geen ver oordeeling kunnen volsren. Het is een echt bóeren-slimmigheidje tot oo dit oogen blik, nu geen wiiziging van de dagvaar ding meer mogelrk is, te wachten met hot attaqueeren van die onjuistheid. Het O. M. moet dus eischen vernietiging van het- von nis en vrijspraak. Het- deelt echter mede, dat het verdachte aanstonds opnieuw zal vervolgen en dan op een eenigszins voor zichtiger gestelde dagvaarding. I Uitgesproken: I H. C. M. P. Se venstern, te W a s s e- 1 naar. Cur. mr. .J. J. Schokking te Was senaar. A. H. Homan, te Wassenaar, ge handeld hebbende, onder de firma Gebr. Homan. Cur. mr. J. H. Kessler, den Haag J. Schoffelmeer, winkelbediende, te Leiden. Cur. mr. W. Hogenholtz, te Leiden. A. van Loon, te Boskoop. Cur. mr. O. M. Loef, te Boskoop. J. Mens, schilder, te Wassenaar. Our. mr. J. J. Schokking, te Wassenaar. Vernietigd: 1 W. van der Pijl, te Sassenheim. VOETBAL De dag der strafschoppen. Uit de s pórt-verslagen blijkt, dat Zonda.g nogal wat onregelmatigheden op de voet balvelden zijn voorgevallen, welke met „strafschop" moesten gestraft worden. Niet minder dan elf werden er toegekend en wel tegen Stormvogels, H.V V., H.B.S., Z F C Wageningen, P S V Longa, Achilles, Be Quick, Friesland en G.V.A.V. Voorts werd een H.B.S -er uit het veld gezonden, een Sparta-man moest evenals twee VU' C.-ers en nog meer anderen ge blesseerd het veld verlaten. De wedstrijd De ValkEindhoven eindig de in een vechtpartij De competitie draait weer volop „Msib." MOTORSPORT De K.N.M V.Kampioensrit. De welbekende groote betrouwbaarheids- rit om het kampioenschap van Nederland voor motoren zal dit jaar op 24 October a.s. gehouden worden. De Koninklijke Nederlandsohe Motc-rwiel- rijdersvereeniging zal de organisatie we derom zel'f ter hand nemen daarin bijge staan door hare --fficials uit Arnhem. De start zal plaats vinden te Arnhem, waarna de rijders over de terreinen van de Vereeniging voor het behoud van Natuur monumenten in Nederland naar Laag Soe- ren gedirigeerd zullen wo-rden Van daar uit gaat het met vele kronkelingen naa-r het Uddelermeer. Na een tocht van ruim 150 K.M. wordt het Oddelermeer bereikt, waar een uur zal worden gerust. Des middags volgt een traject van onge veer 130 K.M., waarna het eindpunt te Ter- let bereikt wordt Aan den nt is verbonden het personeel kampioenschap voor diverse klassen. Bo vendien wordt gestreden om het clubkam pioenschap door teams, behorende tot de bij de K.N.M.V. aanges'oten clubs, om het merkenkampioenschap door teams van de verschillende motormerken, almede door teams, bestaande uit militaire motorrij ders, be-hoorende tot de met motorrijders uitgeruste korpsen en regimenten cm het militair kampioenschap van Nederland. De belangstelling in motorkringen voor dit groote sport-gebeuren, waaraan ge woon ijk meer dan 100 rijders deelnemen, is als steeds zeer groot De kampioensrit ten der K.N.M.V. zijn steeds gekenmerkt door goede organisatie en fa ire n strijd. Motorrijdend Nederland wacht met volle belangstelling af wélke rijder zal verc-veren de eeretitel: Kampi oen van Nederland DAMMEN Christelijke Leidsche Damvereeniging. Eerste klas. De afgebroken partijen en de 6de ronde brachten de volgende uitslagen: v. Zwieten Jr.Meinema 20; v. d. Wijngaardde Jeu 11; Optendrees Sirag 02; MeinemaKleer afgebr.; Teunissenv. d. Mey 02; v. d. Bosch v. d. Stel 02; Molenaarv. d. Wijn gaard afgebr.; SiragGastelaars 02; OudshoornOptendrees 02; v. Zwieten Sr. heeft zich door drukke werkzaamhe den teruggetrokken. De stand luidt nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. Optendrees 6 5 1 10 v. d. Stel 5 4 1 9 Gastelaars 5 3 2 8 v. Zwieten Jr. 5 3 1 1 7 Kleer 4 2 2 6 v. d. Mey 6 2 1 3 5 Meinema 5 1 2 2 4 Oudshoorn 4 2 2 4 v. d. Bosch 6 1 2 3 4 de Jeu 4 1 1 2 3 v. d. Wijngaard 4 4 4 Molenaar 5 1 1 3 3 Sirag 4 1 3 1 Teunissen 6 6 0 Volgende week spelen: v. d. Mey Meinema; v. d. StelTeunissen; v. d. Wijngaard—v. d. Bcsch; v. Zwieten Jr. Sirag; de JeuMolenaar; Gastelaars Oudshoorn. Tweede klas. De uitslagen der 6de ronde zijn: Vis v. Egmond 02; J. B. v. d. Wijngaard Colpa 11; KwaadgrasJ. H. v. d. Wijngaard afgebr.; TelengKarstens 02; de GraafHanekamp 20; Dreef v. d. Bosch 20. De stand is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. de Graaf 6 5 1 10 J. B. v. d. Wijn gaard 6 4 2 10 J. H. v. d. Wijn gaard 5 4 1 9 v. Egmond 6 4 1 1 9 Colpa 6 3 2 1 8 Karstens 6 3 1 2 7 Teleng 6 3 3 6 Kwaadgras 5 2 3 4 Dreef 6 1 5 2 Hanekamp 6 1 5 2 Vis 6 1 5 2 v. d. Bosch 6 1 5 1 Volgende week spelen: Karstensde Graaf; J. H. v. d. Wijngaard—Teleng; Colpa—Kwaadgras; v. Egmond—J. B. v. d. Wijngaard; v. d. BoschVis; Hane kampDreef. WATERPOLO Wintercompetitie H. Z. B. Maandagavond werd in de Regentes te Den Haag de jaarlijksche wintercom petitie van het district den Haag ingezet met een ontmoeting tusschen L. Z. C. II en Z. I. A. N. II. Na een spannende kamp eindigde deze ontmoeting in een gelijk spel (3—3). Gisterenavond was het de beurt voor Z. I. A. N. Ill en C. J. M. V. II. Z.I.AN. won met niet minder dan 8—0. De stand was met rust 20. OLYMPISCHE SPELEN Nederland en de Olympische Spelen. Thans wordt bevestigd, dat Vrijdag avond te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering van het Neder- landsch Olympisch Comité zal worden gehouden. Het vermoeden is gewettigd, dat het besluit, om geen afgevaardigden naar Los Angeles te sturen, dan herroepen zal worden. Nog een luchtschip voor de V.S. De Amerikaansche minister van Marine Adams heeft opdracht gegeven tot den bouw van een tweede luchtschip, dat dezelf de afmetingen zal hebben als de „Akron". Tevens heeft hij het besluit onderteekend, waarbij de „Akron" door de regeering wordt overgenomen. EEN WONDERLIJK GEVAL. Duizend zakken bloembollen teruggebracht Wij lezen in het orgaan der „Alg. Ver. v. Bloembollencultuur": „Eenige consternatie is verwekt door ge ruchten over een voorval te Heemskerk, waar op het erf van een bekende hanle- laarsfirma 1000 zakken tulpenplantgoed zijn gedeponeerd door 'n trein van vracht auto's die deze hoeveelheid zonder toestem ming van den handelaar op diens erf heb ben afgeladen. De herkomst van dit plantgoed is, naar ons ter oore kwam, de omgeving van Goes; op deze wijze wilden zich de koopers van dit plantgoed, ontdoen van hun door de Heemskerksohe firma geleverde partijen tulpen. De waarde van de partijen, die in de open lucht zijn blijven liggen, gaat rae-b den dag achteruit. Het geval wordt druk besproken. Naar wij vernemen wordt het hieruit ontstane geschil door het Scheidsgerecht berecht en is een definitieve uitspraak spoedig te verwachten. Wij zouden van dit geval geen melding •hebben gemaakt indien de ongewone wij ze van reclameeren, nadat de levering reeds een maand oud was, niet zoo sterk de aan dacht getrokken had." LISSE. Auto-ongeval. Gistermiddag pl.m. 1 1/2 uur geraakte de heer P alhier, gaande van rioting Voorbout naar Lisse, met een groote zesipersoons luxe-auto in de berm-sloot van den Achterweg na-bij perceel Segers. De heer P kon ongedeerd de wagen verlaten Een takelwagen van N.V. C. v. Werkiho- ven's Automobielbedrijf bracht de zware auto op het droge Hierdoor werd het ver keer ongeveer 1 uur stopgezet, hetgeen met zich bracht dat o.a. een begrafenis stoet aldaar een uur vertraging had De wagen bekwam materieele schade. SASSENHEIM. Denk om de bocht. Gisterenmiddag kwam een Chevrolet-auto van de Fa. Bak ker, bestuurd door den heer W de Groe- ne laan uitrijden in de richting van de Zands'.oot. De bestuurder kon niet tijdig genoeg de bocht nemen en reed pardoes het water in. De auto kantelde en kwam op zijn rechterkant op den bodem te liggen Gelukkig bleek de sloot op de bewuste plek niet diep te zijn, zoodat de onfortuinlijke chauffeur gelegenheid had door het boven liggende portier naar buiten te kruipen en behouden de wal te bereiken. VOORHOUT. Landarbeidersbond. Aan de leden van den R.K. Land- en Tuinarbeiders'bond St. Urbanus" deelt het bestuur mede, dat de vergadering die gehouden wordt op Don derdag 22 October, niet te 7 uur maar te 8 uur begint. WASSENAAR. Gunning. Door het gemeentebestuur werd heden aanbesteed het bouwen van een f iet s-enibe waarplaats bij de openbare Seihoonhout aan de Amazoncha. Hoogste inschrijfster N V. van der Wel en Bak alhier voor 2350—, laagste firma van Helm-ond en Moermond voor 1555.25, aan wie het werk is opgedragen. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg is de motorrijder B. uit Den Haag tegen e-en handwagen gereden. Hij kwam daarbij te vallen en brak een been Met de politie auto is B naar het ziekenhuis aan het West einde te 's Gravenhage overgebracht. Ongeluk bij het voetba len. De agent van politie L. alhier brak bij het voetbal len op het sportterrein een zijner polsen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6