WOENSDAG 21 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Jf BAROMETER. gjjf naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Oct. 193J, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometer»!.: 771.3 te Stornoway Laagste barometerst.734.9 te Haparanda Verwachting tot den avond van 22 Oct Matige, later afnemende Noordelijke tot Westelijke of Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring. Aanvan kelijk nog regen of hagelbuitjes. Waar schijnlijk nachtvorst; later iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 9.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Woensdagnamiddag 5.23 uur tot Donderdagmorgen 6.05 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 22 October voorm. 12.10 uur, en nam. 12.32 uur. KERKNIEUWS PATER POLYCARPUS LOKKERS 0. CARM. Gisteren heeft de zeereerw. Pater Poly- carpus Lekkers O.Carm., zijn zilveren feest als leeraar aan het Gymnasium St. Alberti te Zenderen gevierd. Het feest werd ingezet met een alge- meene H. Communie der studenten tot in tentie van den jubilaris. Om half negen droeg Pater Polycarpus een plechtige H. Mis van dankbaarheid op in de kapel vian het Gymnasium. Het altaar stond feeste lijk versierd met een rijke weelde van he'rfstasters en rozen. De hoogeerw. Pater Lambertus Smeets, Rector van het Gym nasium, stond den jubilaris ter zijde als Presbyter assistens, terw ijl de zeereerw. Pater Adelbertus Lokkers, broeder van den feesteling, fungeerde als Diaken en de zeereerw. Pater Anactasius v. d. Broek als Subdiaken. Het studentenkoor onder lei ding van den zeereerw. Pater Bartholo- maeus Catijn zong onberispelijk de Missa a tre voce d'Uomo van Perosi. Om tien uur recipieerde Pater Polycar pus in de recreatiezaal van liet Gymnasium De zaal was smaakvol versierd en geheel gevuld met belangstellenden. Nadat het studentenkoor een huldigingsli'ed had ge zongen, sprak Pater Rector den zilveren feesteling toe en roemde hem als een fijn voelend zielenleider en tactvol leeraar. Na dat nog meerderen, het woord hadden ge voerd, waaronder de heer Rijnsoever uit naam der studenten, dankte de jubilaris in hartelijke en welgemeende woorden allen voor hun wenschen en gebeden. Onder de velen, die bij de huldiging tegenwoordig waren, zagen we den zeereerw. Pater Prior van het Carmelklooster, den zeer eerw heer Pastoor van Ros-sum van Hen-, gelo met z'n kapelaans en vele anderen. In de loop van den dag ontving de jubilaris vele felicitaties, telegrammen en bloemen, 's Avonds werd het feest beëindigd met muziek, spel en zang. UIT DE OMGEVING TER AAR. Brand. Dinsdagmorgen werden de be woners bij de R.-K. kerk opgeschrikt door alarmeerende geluiden BrandBrand.. Brand. Zooals gewoonlijk dan het.geval is loopen de menschen verbouwereerd rond om hun eigen huizen of daar soms brand te bespeuren is. Al spoedig zag men de don kergrijze rookwolken opstijgen achterop het erf van den heer v. d. H. Van alle kanten snelden menschen toe. Ben caberg had vlam gevat. Met alle macht werd de brand gebluscht door er emmers water op te gooien. Na een kwartier van onver- saagden arbeid was men de brand meester. Alleen werd de caberg een prooi der vlammen. De schade wordt niet door ver zekering geclekt. De oorzaak van den brand is verdwaalde vonknabij was men aan het „vuil" verbranden. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. Pluimveetentoonstelling. Dinsdagavond te 7 uur had de ope ning plaats in Concordia van de daar te houden groote Nationale Tentoonstel ling ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum van de Pluim vee vereeniging „Nut en Sport" alhier. Bij deze opening was een groot aantal genoodigden aanwezig waaronder de burgemeester en wethou ders van Woerden, eenige gemeenteraads leden, het bestuur van de Veilingvereen. „W. en O.", vertegenwoordigers van het bestuur der afdeeling Woerden van de Holl. Mij. v. Landbou w en van de pluim- veevereenigingen te Kamerik, Zegveld, Driebrugge, Bodegraven en 'Aarlander- veen, benevens een groot aantal belang stellenden. De voorzitter der vereeniging, de heer J. v. Ekelen, heette alle aanwezigen har telijk welkom, in 't bijzonder het dage- lijksch bestuur der gemeente Woerden. Het plan was geweest, aldus spr., om met veel vertoon dit jubileum te vieren, maar door tie ongunst der tijden heeft men hiervan afgezien en de feestviering beperkt tot deze tentoonstelling. Gaarne geeft spr. het woord aan de edelachtb. heer burgemeester om de officieele ope ning te verrichten. De burgemeester sprak hierna een kort woord tot de aanwezigen, waarin 'hij vooral wees op de naam der vereeni ging Nut en Sport en hoe het be lang der vereeniging van begin af aan steeds behartigd werd door te doen over eenkomstig haar naam. En dat haar be staansrecht afdoende is heeft zij bewezen in de 25 jaar, die sedert de oprichting zijn verloopen. Aan het slot gekomen van zijn rede verklaart de burgemeester de tentoonstelling voor geopend. Hierna werd nog' door verschillende sprekers het woord gevoerd. De heer A. C. v. Beek memoreert het verloop der oprichtingsjaren, wat hieraan voorafging en wat nu de laatste jaren te zien heb ben gegeven, n de jaren voor de oprich ting, aldus spr., hoorde men nog niet zooveel van een bijzondere aandacht schenken aan het pluimvee in deze streek. Wat „sport" betreft in deze werd door de oprichting van de vereeniging in 1906 een stap in de goede richting gedaan. Al heel gauw werd ook getracht door sommigen om het nutbedrijf meer op den voorgrond te stellen. Deze plan nen werden door spr. destijds bestreden, daar de Rijnstreek teen nog niet geschikt was voor dergelijke op nut aanstrevende plannen der vereeniging, in verband vooral met de toen uitgeoefende bedrij ven in deze streken. Later, aldus spr., is de pluimveeteelt en eierproductie der mate toegenomen, dat de vereeniging meer aandacht begon te besteden aan do doelmatige kippenhouderij. „Nut en Sport" heeft in de toen volgende jaren steeds de ontwikkeling der kennis voor het doelmatig houden van pluimvee be vorderd, ook door tentoonstellingen e.d. Tot het nog niet zoo hec' lang geleden oprichting der eierveiling alhier, heeft zeker ook „Nut en Sport" het hare bij gedragen. Hierbij moet spr. vooral dank brengen aan de heer G. J. Blok, die, hoe wel niet een der oprichters, toch 21 jaar lid is geweest, en zoowel in functies als voorzitter of secretaris-penningmeester, steeds zijn beste krachten aan de ver- eengïing heeft gewijd. Met den wensch, dat de vereeniging nog vele jaren moge werken aan de uitbreiding der pluim veeteelt, besloot spr. zij-n toespraak. Hierna kreeg de heer 'G. J. Blok, secre taris-penningmeester van deze tentoon* stelling het woord. Het is spr. een bij zonder genoegen de vereenigingen uit den omtrek hier tegenwoordig te zien. Het is mijn doel geweest, aldus spr., Uze plaatselijke vereenigingen altijd zooveel mogelijk te steunen en het mijne heb ik destijds' tot de oprichting er van bijgedragen. Hoewel het aantal leden van „Nut en Sport" wel grooter is ge weest, mag over de belangstelling voor deze vereeniging niet geklaagd worden. Spr. moet dank brengen voor de prach tige inzendingen o.m. van Bodegraven. In 't bijzonder brengt spr. dank aan de vorstelijke familie voor de door haar toegekende eereprijzentevens aan het gemeentebestuur en particulieren, die ook niet zijn achtergebleven. Als waar deering voor wat in deze ook de zaken- mensch^n hebben gepresteerd zou spr. willen aanraden, steeds hier in de eigen plaats zijn geld te besteden. Namens de Kameriksche vereeniging voerde haar voorzitter, de heer v. Ee het woord. De heer J. Goes, voorzitter van de Veilingvereeniging „W. en O." memoreer de, wat „Nut en Sport" voor de veiling gedaan had. Spr. wees er op hoe vooral de naam „nut" naar voren moest worden gebracht, waar in deze slechte tijden in de pluimveeteelt nog een stuk brood is te verdienen. Nogmaals bracht spr. dank voor de verleende medewerking bij de oprichting der eierveiling, die in den laatsten tijd zoo snel is vooruitgegaan. Nadat de heer Zon, wethouder, nog een kort woord had gesproken, hierbij wijzende op het nut der regeeringsmaat- regelen in het belang van „het goede ei", bracht de voorz. dank aan de sprekers en belangstellenden. Als een kleine ver rassing werd aan B. en W. een mandje met prachtige bruine eieren overhandigd. Een feestbouquet was geschonken door de Veilingvereeniging „W. en O." en de Kameriksche Pluimvee vereeniging. Na afloop der officieele opening werd overgegaan tot het bezichtigen der V—•- toonstelling. Voor liefhebbers is deze tentoonstellingsplaats een waar El Do rado. Een keur van raskonijnen, kippen enz. is aanwezig, waarvoor de betreffen de jury bestaande uit de heeren W. F. F. Baron van Pallant te Roosendaal en W. H. v. d. Broeke te Haarlem de prij zen heeft toegekend. Het is ondoenlijk dit zeer groote aan tal prijswinners te vermelden. We vol staan met de vermelding van de namen der gelukkigen, die de vorstelijke me dailles wonnen. De medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin-Moeder viel ten deel aan H. Boot ie Woerden, in de af deeling pluimvee, terwijl de door prinses Juliana beschikbaar gestelde medaille gewonnen werd door W. C. v. Ommeren te Zegveld in de afdeeling konijnen. In verband ook met de najaarsmarkt, wordt, en met recht, op een talrijk be zoek gerekend. Een gang naar deze ten toonstelling, is de - moeite overwaard. Personalia. De heer A. Welp, tot nu toe in dienst bij het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, alhier, is' benoemd tot monteur bij het electrisch en gasbedrijf te Leidechendam. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aan de gevolgen overleden. Een zeven jarig zoontje van K de J. uit de Raadhuis straat, dat vorige week van een zoldertrap viel en met zijn hoofd op een emmer te recht kwam, waardoor het jongetje aan zijn slaap een ernstige verwonding bekwam is gisteren aan de gevolgen daarvan in het Acad. Ziekenhuis te Leiden overleden. BODEGRAVEN. Hanze. Maandagavond vergaderde de Hanze in het patronaat, waarop vele leden waren opgekomen. De voorzitter opende met een woord van welkom tot de aanwezige leden en geeft een kort overzicht over de te behandelen onderwerpen. De secretaris leest daarna de notulen, welke zonder verandering worden goedge keurd. Ook leest hij de notulen der vorige spoedvergadering voor De voorzitter zegt dat op de gecombi neerde vergadering besloten was, de prij zen in de Showroom van den heer H. L. v. Brunningen ten toon te stelden. De praal wagen, welke met Koningiainefeest namens de Hanze en Neutrale Mdidenstand door de straten reed heeft 40gekost Voorts deelde spr. mede da.t 3 nieuwe leden zijn toegetl eden, nj. den heeren Vooren, Kils- donk en W. Kapteijn. Ook de waarschuw ingelijst was weder rondgezonden en tevens wa6 voor de win keliers een boekje over étalageverlichting bijgevoegd De secretaris leest vervolgens de agentia van den Centmlen Raad voor. waarop be spreking van de voorzitter der afdeelingen volgde. Het advies van het hoofdbestuur aan de afd. Gouda, om nieuwe leden eerst na 3 maanden in de gunsten der leden te doen deelen, door 3 maanden na aanmel ding te ballot te eren. zal door onze afdee ling ook in behandeling worden genomen. Overgaande tot stemming voor een afge vaardigde naar den Centralen Raad, werd als zoodanig gekozen de heer ïv'. G Kau- ting, die tevens het recht heeft een tweede lid uit te noodigen mede te gaan. Medegedeeld wordt dat de sluitingsa vond van de winkelweek wordt gehouden op 27 October a s. in Hotel v Rossum. De heer v. d. Briele uit Rotterdam zal spreken. De voorzitter van het winkel wee koomité zal een overzicht geven van de afgeloopen week en er zal een film worden vertoond van de Geldersohe valiei. Alle deelnemers en leden worden uitgenoodigd; de voor zitter spreekt de wensoh uit dat de Hanze flink zal vertegenwoordigd zijn Tevens doet hij de mededeeling, dat 80.000 bonnen gedurende den winkelweek waren uitgegeven en dat nog 101 prijzen zouden worden toegevoegd. Gezien de financiee'e toestand van de kas, wordt door het bestuur voorgesteld een feestavond te organiseeren. Na enkele be sprekingen wordt besloten het feest te ge ven in Hotel v. Rossum; de kosten mogen niet meer dan 150bedragen Als tijd wordt kort na Nieuwjaar vastgesteld. Het bestuur vormt de feestcommissie. Bij de rondvraag werd verzocht, dat het bestuur bij de volgend e waarschuwinge- lijst, deze eerst nauwkeurig zou nazien. Vervolgens om stappen te doen bij den pastoor om het patronaatsgebouw niet meer ter beschikking te willen stellen voor brui loften enz., omrede dut nadeelig ie voor ledenzaalhouders Ook dat het schoon maken van dc kerk in het vervolg zal ge schieden dtoor georganiseerde ambachts lieden. Na uitvoerige bespreking van de verschillende punten werd daartoe beslo ten, waarop de voorzitter de vergadering sluit. HAZERSW0UDE. Aanrijding. Gistermiddag werd de heer H. v d. Water, boomkiweeker, Voorweg door een vrachtauto van Boskoop aangere den De kwetsuren, welke de heer v. d W. opliep, waren van zoodanigen aard, dat hij naar het St. Elisabeth gesticht te Leiden moest worden vervoerd. Hedenmorgen was zijn toestand redelijk. (Berichten, reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. R. K. STUDENTENVEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS". Plechtige inauguratie candidaat-leden. Gisteren was het feest voor de R. K. Studentenvereniging „Sanctus Augusti- nus" alhier, een jaarlijks terugkeerend feest weliswaar, maar ditmaal toch ook een bijzonder feest vanwege het feit, dat de inauguratie plaats had van niet minder dan een en vijftig oandidaatleden. De dag werd begonnen met een gezon gen H. Mis, opgedragen door den zeereerw. moderator rector R. J. J. Reijnen, in de kapel van het St. Elisafoethsziekenhuis aan de Hooigracht. Onder de H. Mis naderden de studenten ter H. Tafel. Na een gemeenschappelijk ontbijt in het Eigen Huis aan het Rapenburg, had te half twaalf een uittocht plaats der feest vierende studenten naar de Vink. Aange lokt door het zeldzaam mooie herfstweer werd van dezen uittocht een druk gebruik gemaakt en de speeltuin aan de Vink deed denken aan speelsche jeugd op zomer- solien dag. De feestvergadering. Des middags te half vier werd in het Eigen Huis de plechtige inauguratie-ver gadering gehouden. De vergaderzaal van het Eigen Huis heeft in de afgeloopen va- c-antie een goede verbetering ondergaan, doordat de twee ineenloopend e zalen tot één zaal veréenigd zijn met groote klap deuren. Ook is er een parketvloer aange bracht. De vergadering werd o.m. bijgewoond door den Unde-modeartor en oud-modera tor der vereeniging, prof. P. Groenen, den zeereerw. heer pastoor Th. M. Beukers, den directeur der R. K. H. B. S., pater drs. B. de Goede, prof. J. A. J. Barge, mr. II. F. A. Donders en afgevaardigden van de ïüslerverèeriigingen Virgilius, Tho mas a Quino en Laurcntius. De praeses van S. Augustinus, de heer P. A. M. E. van Velzen, heette hen allen in het bijzonder welkom en deelde mede, dat er telegrammen van verhindering en gelukwensch waren ingekomen van Mgr. J. D. J. Aengencnt, bisschop van Haar lem, Jhr. Ruys de Bcerenbrouck, prof. Aalberse, kanunnik dr. de Vlaming en kanunnik dr. van Noort, van den rector magnificus, van de Unie en de zusterver- eenigingen Carolus Magnus en St. Olov. Hierna werden de inaugurandi door den assessor binnengeleid, negen dames en twee en veertig heeren. Praeses van Velzen richtte zich vervol gens tot de novitii en spreekt de hoop uit, dat de keninsmakingstijd, hij moge mis schien een weinig hard zijn geweest, voor allen van veel nut moge geweest zijn, omdat men heeft kunnen leeren, dat er een groot verschil bestaat tusschen den school tijd op H. B. S. en Gynin. en het studen tenleven aan een Universiteit. Toen, aldus vervolgt spr., waart: Gij ka tholiek als vanzelf; nu moet gij het zijn uit eigen innerlijke kracht en overtuiging. Spr. hoopt, dat zij begrepen zullen heb ben den inhoud van het begrip: katholiek student en dat zij de verant woord el ijkheid zullen aanvaarden, welke daaruit voort spruit. Het zal niet altijd even gemakkelijk vallen de consequenties daarvan in het dagelijksch leven door te trekken, maar hij spoort aan ervoor te waken, dat men niet bij de eerste aanraking va-n de wer kelijkheid iu zijn idealen gedesillusioneerd wordt. De kennismakingstijd heeft getoond, dat St. Auguetinus vele hulpmiddelen biedt om het streven een goed katholiek student te zijn wakker te houden en te verster ken, in verband waarmede spr. met na druk wijst op de Congregatie, als zijnde die instelling, waardoor het katholiek ka rakter van het studentenleven het meest behartigd wordt en naar voren komt. Want in niets zou de katholieke studentenver- eeniging zich onderscheiden van anders denkende corporaties, wanneer niet de ka tholieke godsdienst ten grondslag zou lig gen aan het geheele vereenigingsleven en alle daarin verrichtte handelingen. Spr. vraagt dan van de nieuwe leden, dat zij hun lidmaatschap niet zullen be schouwen ais een holle phrase, maar dat zij zich ijverige leden mogen toonen, die het Eigen Huis niet alleen als eethuis zullen beschouwen. Ook van de studenten, die door de gemakken van het verkeer of an derszins, het huiselijk leven prefereeren boven het studentenhuis hoopt spr., dat zij zich niet te zeer afzijdig houden van het vereenigingsleven, maar gezamenlijk met de anderen zich zullen ontwikkelen tot krachtige, principieele, katholieke per soonlijkheden, tot heil van henzelf, tot heil ook van kerk en maatschappij. Nadat de plechtige inauguratie had plaats gehad, verkreeg de moderator, rec tor Reijnen, het woord, die erop wees, dat de plechtigheid, welke zoo juist had plaats gegrepen, slechts betrekkelijke waarde heeft. Indien de nieuwe studenten meenen, dat ze er nu zijn, dan vergissen ze zioh. Deze inauguratie is voor het verder leven een conditio sine qua non er. spr. vergelijkt haar met het doopsel, dat opzichzelf ook niet voldoende is om een goed katholiek te worden. Daarom moet uit het lidmaat schap gehaald worden wat er uit te halen valt. Dan eerst is men een goed Augustijn. Dat allen dit zullen zijn en zich verre zul- ien houden van misdragingen, hoopt. spr. van harte. Vervolgens kreeg prof. J. A. J. Barge het woord. Spr. wilde geen feestrede hou den, zooals liet programma aangaf. Dat is een „afschuwelijk misverstand" wilde spr. met Abrara Kuyper zeggen. Het bestuur had gemeend dat er, behalve door den praeses en den moderator iets moest wor den gezegd door iemand uit het volle le ven. Waarom dit nu moest geschieden door hem, hoogleeraar in dc anatomie, begreep spr. niet recht, maar in ieder geval aan vaardde hij gaarne deze eeretaak en wel om aandacht te vragen voor ééne zaak, nl. voor de vakstudie. Spr., die dertig jaar in het academiele ven heeft doorgebracht,- weet, dat er van idealen niets terecht komt, indien geen aandacht wordt geschonken aan de vak studie. Evenmin als men de waarde van den godsdienst mag onderschatten, mag men het die der vakstudie doen. Te dien aanzien heeft de student ver plichtingen tegenover God en zijn ouders, die zulks voor hem mogelijk maakten. Evenzeer echter ten aanzien van de maat schappij. Meent niet, waarschuwt prof. Barge, dat ge genoeg betaalt. In spr.'s la boratorium kost elke student jaarlijks vijf honderd gulden. Dat wordt opgebracht door den belastingbetaler, waaronder men ook de armen mag rekenen. Dat geld moet zijn rente opbrengen, niet alleen geldelijk, maar ook in daden. Ook spr. richt zich dan vermanend tot zijn gehoor en zegt, dat men zich niet moet laten wijs maken, dat het er het eerste jaar nog niet zoo opaan komt, in verband waarmede spr. berekent hoe men een dag mag en kan doorbrengen en hoe\cel tijd men voor werk en pleizier mag gebruiken, waarna hij concludeert, dat het heelemaal niet onmogelijk is een vroolijk student te zijn en tegelijkertijd een goed student. In dit verband wil spr. het door velen geminachte, maar toch altijd ware woord spreken: als ge maar braaf blijft, als ge maar een blanke ziel en een ongerepte verbeelding weet te bewaren. Dat echter is aJloon mogelijk door hard werken! BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: „Voor volwassenen. Praeses van Velzen sprak hierna een dankwoord en ging vervolgens over tot uitreiking van de Avunculaats-insignes aan de oud-be6tuursleden, waarmee de verga dering werd gesloten. De feestdag werd beëindigd met een ge- zamen-lijken feestmaaltijd in het Eigen Huis. LAATSTE BERICHTEN MIJNONGELUKKEN. Twee mijnwerkers gedood. Gisteravond omstreeks 6 uur werd bij de ondergrondsche werken van de Staats mijn „Hendrik" te Brunssum de 28-jarige mijnwerker Roex uit Schinveld gedood. Tijdens de nachtschicht van de Staats mijn „Maurits" te Lutterade werd de 40- jarige mijnwerker Paulussen uit Geulen door afvallend gesteente getroffen en ge dood. ZICH DOOD GEREDEN. Gisteravond omstreeks half 11 is onder Horst nabij Breda de 30-jurige ongehuwde electricien A. de Zwart uit Etten en Leur komende uit de richting Tilburg met zijn motor in een bocht, door de gladheid van den W-eg, maar voornamelijk door de zeer groote vaart, geslipt. De Zwart reed daar door tegen een boom en werd gedood. Het lijk is naar het St. Ignatius-Ziekenhuis te Breda vervoerd. Omtrent het ongeval kan nog nader worden gemeld, dat de Zw. in gezelschap was van een anderen motorrijder. De Zw. had als duo-passagier een zekeren Gielen. Deze had de Zw. herhaaldelijk gewaar schuwd tegen de groote snelheid doch de Zw. wilde niet luisteren. G. is toen bij den anderen motorrijder op de duo gegaan. Juist toen dit was geschied, had het nood lottig ongeluk plaats. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 21 October. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd294 vette kalveren: le kwal. 7280 cent, 2e kwal. 64—70 cent, 3c kwal. 56—62 cent per kg. levend gewicht; 30 nuchtere kalveren 713, 700 varkens, vleeschvarkens van 90—110 kg. 4849 cent, zware 47—48 cent en vette 4546 cent per kg. slachtge- wicht. Uit Denemarken 9 wagons geslach te runderen. R0EL0FARENDSVEEN, 21 October. Groentenveiling. Kropsla 0.402.per 100 stuks; andijvie 1.101.20 per 100 stuks; druiven 15 cent per pond, snijboo- nen 2.503.20 per 10 kg.. tomaten A 12.40—15.60, B 12.60—14.60, C 8.00— 10.20, CC 3.30—4.80, bonken 11.40 12.50. VOORSCHOTEN. 20 Oct. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 67.80, kuiken- eieren 55.50, en eendeneieren 5.406 per 100 stuks; kippen 0.651.30, konij nen 5060 cent, duiven 3035 cent per stuk. WOERDEN, 20 Oct. Groenten. Spruit- kool 10 cent, uien 5 cent, postelein 5.57 cent, spinazie 5.59 cent knolraap 23 et. per kg., tomaten 67.5 cent per pond, roo- dekool 4—6 cent, wit te kool 4—4.5 cent, sa- voyekool 15.5 cent, bloemkool 212 cent per stuk, stamprincessen 1941 cent, pronk boonen 912.5 cent per kg., andijvie 8—21 cent en kropsla 4.510 cent per 10 stuks, kroten 2 cent en peen 3 cent per bos. Fruit. Noveaii Paiteau 1023 cent, winterjan 410 cent, witte cozijnen 48.5 cent, bergamotten 2.56.5 cent, Giese Wil deman 4.57 cent, Zw ij nd recht sche wijn peer 13-518.5 cent, jcdenpeer 210.5 ct., Louwtjespeer 28.5 cent, Groenpeer 5.5 cent, Beurré Clarigeau 6.5—30 cent; kam perveen 36 cent, huismanszoet 7.5 cent, dubb. bellefleur 6.510 cent, goudreinet 231 cent, zure bellefleur 27.5 cent, zoe te Ermgaard 29.5 cent, zoete campagne 38 cent, eulemans 36.5 cent, zure Aagt 8 cent, Present van Engeland 510 cent en sterappels 5.512.5 cent per kg. TER-AAR, 20 Oct. Centrale Veiling. Snijboonen 2.90—3.70, stek 1.90— 2.20, princesseboonen 2.803.20, wit,e pron kers 3070 cent, peulen per 10 pond 1.90 2.30, roode pronkers 2030 cent, andijvie 0.60—1.30, sla 0.50—2.40, spinazie 22— 32 cent, druiven 1820 cent- per pond. Wittekool 6080 cent., peen l5 cent, bloemkool 17 cent, meloenen 27 cent, uien f 1.703.00, sjalotten f 6.10, spruiten 4—8 cent, prei 3.20, tomaten A 13.10— 15.90, B f 9.70—13.30, C. f 4.80—11.10, CC ï.c,0—4.30, B.B. 12.00, Geeoh. 3.70. BOSKOOP, 20 October. Bloemenveiling. Hozen per bos van 10 stuks: Ophelia 10 —IS cent. Golden Opheiia 15—22 cent, Mar cel ltouyer 1525 cent, Hadley 2857 cent Claudius Pernet 32 cent, Columbia 1326 cent, Butterfly 19—33 cent, Mac. Keiler 1529 cent, Willi. Kordes 3056 cent, Ro sa land ia 2542 cent, Phoebe 2040 cent, Edith Helen 60100 cent, Ellen Poulsen 2540 cent, Orange perfec ion 1831 cent, Aug. Noack, 2039 cent, Germania 2036 cent, Kilham 2232 cent, Jules Potin 19 29 cent, Diversen: Chrysanten, grootbloe- mig 70150 cent, idem tros 3060 cent, Anjers 8 cent, Phvsalk Franohetti 2646 cemt, Cleanatie Pr. Hendrik 1.70.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3