zijn vanouds onze speciaiiteit HF, LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 imiimiiiimiH H111II11H111111 111111H111II1111 DEKENS iiiiiiiiitniiiiiiiiiiiuiiiM LEIDSCHE WOLLEN DEKENS, vele kleuren, mooie dessins 5.78 - 6.25 - 8.25 Manie wollen Dekens, aparte keuren, pronte WITTE WOLLEN DEKENS 445 - 5.75 - 7.50 - 9.50 3.25 EXTRA GROOTE MATEN, uitsluitend prima qualiteiten 11.75 - 12.50 - 14.75 Aparte cnllectie zijiien Dekens, GESTIKTE DEKENS, mod. kleuren, nieuwe stiksels 1 persoons 3.75 - 4 25 - 5.50 2 persoons 4.55 - 6.- 7.50 DEKENS Weg AalsmeerUithoorn, In het Verslag over het onteigenings- ontwerp voor den aanleg van een weg van Aalsmeer naar Uithoorn, onder de ge meenten Aalsmeer en Uithoorn (o. b. 11 Sept. jl.) wordt, wijl deze verkeersweg op een kruinsbreedte van 15 tot 3*2 m. zal wor den aangelegd, gevraagd naar de redenen voor een zoozeer uiteenloopende kruins breedte voor eenzelfden weg. i Bescherm Uw keel! müTB verzorg haar dagelijks - 9759 UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Ernstige aanrijding. Gistermiddag omstreeks vier uur stak een achtjarig meisje, geheeten H. K., den weg over aan don Rijndijk en werd aange reden door een vrachtauto. Het kind werd binnengedragen bij den heer Schrama. De eerste hulpdienst tc Leiden was spoe dig aanwezig en het kind werd vervoerd naar liet ziekenhuis. Vermoedelijk een schedelbreuk. De chauffeur treft geen schuld aan het ongeluk en trachtte dit nog te voorkomen, doch zonder succes. Gevonden. 1 broche, 1 beursje met geld, 1 ceintuur, 2 sleuteltjes, 1 huissleutel. Verloren. 1 belastingmerk, 1 regenjas, 1 taschje. Getrouwd: M. A. J. Staman en M. A. Hoogeveen. Gevestigd: J. Verhoef, Bloklaan 16, van Schelluinen. N. de Groot, Buig. Vernèdepark 33, van Bussum. H. Haus- ser. Papelaan 86n, van Wassenaar. Vertrokken: J. L. Verhoog en ge zin, naar Wassenaar. M. A. Hoogeveen, naar Leiderdorp. H. J. Verdonk naar Alphen aan den Rijn. H. M. J. Scheffor, naar 's-Gravenhage. Wed. A. de Graaf- Van Leeuwen, naar Haarlemmermeer. NOORDWIJK. Driedubbel erin geloopen. Gister avond ging een autobezitter uit Rijnsburg een bezoek in de Kerkstraat brengen. Bij het uitstappen liet deze echter de motor loopen hetwelk niet veroorloofd is. Door de politie hierop opmerkzaam gemaakt, nam hij dit den dienaar der wet hoogst kwalijk en wenschte niet de gegeven in structie op te volgen. Het gevolg voor den halsstarrige was een proces-verbaal. Hier door kwam tevens aan het licht dat zijn wegenkaart en zijn nummerplaat niet in orde waren, zoodat nog een tweetal ver balen volgden. NOORDWIJKERHOUT. Kinderfeest. Zondagmiddag was er ook Missiefeest voor de kinderen. „Oom Bart" kwam met zijn poppenkast en goo cheltoeren de kinderen een genotvollen middag te bezorgen. Daar de opberngsten bestemd waren voor de Missie heeft de jeugd tevens ook de Missie gesteund. Werkelijk, de kinderen hebben genoten, en zaten met gespannen oogen te kijken, wat er in de poppenkast gebeurde en welke goocheltoeren ..Oom Bart" maakte. Men kon wel een spel hooren vallen in de groote zaal welke bijna geheel gevuld was met kinderen, wel een bewijs dat het in den smaak viel. Wij kunnen „Oom Bart" (B. Devilé, N. Rijn 26, te Leiden) aan allo vereenigingen aanbevelen voor alle mogelijke feesten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Do bloemenkweekers hebben dezer dagen een groote afnemer gehad. Van Zondag op Maandag heeft het n.l. erg gevroren waardoor massa bloemen als 't ware zijn weggevaagd. Nog zoon nachtvorst en alles wat buiten staat is ver dwenen. De prijs is, niettegenstaande de kleinere aanvoer, nog laag. Betaald werd als volgt: Snijbloemen per 100 stuks: Pompon Dahlia's 3040 cent. Groote Dahlia's 1.20f 1.40. Anjers rood en rose 1.40—1.80. GladiolenRed Cana 50-60 cent. War 5060 cent. Snijbloemen per bos-: Elta 35 cent. Harvest 1014 cent. Gold flinder 1216 cent. Chrysanthen 35 ct. Idem wit 1014 cent. Clymac 57 cent. Fietje 47 cent. Normandië 610 cent. Golen Sun 812 cent. Juliana 68 cent. Per stuk: Groote Chrysanthen 711 cent. Rozen per bos van 20 stuks: Hadley 1.00 1.25. Golden Ophelia 70—80 cent. Ro- salandia 60—70 cent. Butterfly 70—80 cent. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 22 dezer v.m. half tien. Agenda: 1. Notulen en mededeelingen 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel vaststel len suppl. kohier hondenbelasting; 4. Voor stel afschrijving schoolgeld; 5. Aanbieding Gemeentebegrooting 1932; 6. Rondvraag. ZEGWAART. Geboren: Arie, zoon van A. Havenaar en C. A. Kind Cornel is, zoon van P. J. Bos en J. Brengeu. Ondertrouwd Maohiel Gariseeu. 20 jaren en Jacomina Johanna Deurlo, oud 16 jaren. Johannes Jaccbus van Sittert, oud 27 jaren en Neeltje van Duijn, oud 22 jaren- De Raad dezer gemeente vergaderde Maandagmiddag ten 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het ge bruikelijk gebed worden de notulen, welke meer dan een half uur in beslag namen door den secretaris gelezen. Naar aanlei ding hiervan maakt de heer Verwey en kele opmerkingen. De salarisverlaging weer inge trokken. De voorzitter brengt thans aan de orde de vaststelling van ue iJegrootmg voor het oieustjaar 1932. öpreüer deelt rneue, cat de Uommissre voor Georganiseerd Overleg op 16 October j.l. heeft vergaderd ter benanueiing van het door den Raad in zijn laatste vergadering genomen be- siuit tot vernaai van 5 pCt. pensioens bijdragen op de ambtenaien en beamb ten in dienst dezer gemeente boven een bedarg van 1000.tipr. doet voor lezing van het rapport der Oommissie, waaruit het volgende blijkt. De Commissie had niet kunnen vemioeden, dat zij reeds zoo spoedig na hare benoeming zioh gesteld zou zien voor de vervulling van haar taak, die verre van gemakkelijk kan worden ge- noemd. Deze taak werd nog moeilijker au de Commissie tot do ontd'enking is geno men, dat het besluit in de vorige verga dering genomen in strijd moet worden ge acht met artikel 125 der Arabtenaren-wot en artikel 9 van de Verordening, regelende het Georganiseerd Overleg, waarbij in het eerstgenoemd artikel uitdrukkelijk is voor geschreven, dat aan vereenigingen /an ambtenaren gejegenheid dient te worden gegeven ten aanzien van algemeen ver bindende voorschriften haar gevoelens te doen kennen, terwijl het laatstgenoemd ar tikel voorschrijft, dat door den Gemeente raad geen besluiten betreffende de ar- beids- en dienstvoorwaarden der ambte naren mogen worden genomen zonder te voren het advies der Commissie voor Ge organiseerd overleg te hebben ingewc.u- nen. Door het genomen besluit is wet en reglement genegeerd. Alleen op dezen grond meent de Commisie, dat er voor den Raad alle aanleiding is om zijn genomen besluit in te trekken. Toch heeft de Commissie nog andere mo tieven, die pleiten voor intrekking van het genomen besluit. Deze komen vooral hier op neer, dat de salarissen der ambtenaren ter secretarie mede door aanmerkelijke inkrimping van personeel niet aan den hoogen kant zijn. Er wordt door gemeen ten van geiijk zielental een veel hooger bedrag aan jaarwedden ter secretarie uit betaald. Evenzoo is het gesteld met de jaarwedden der gemeente-poiitie. De Com missie toont dit met cijfers aan. De brug wachter, die een zwaren dienst heeft ge niet nog minder salaris dan een brug wachter in dienst der Provincie. De voor gestelde salaris-korting bedraagt slechts 877.voor alle functionnarissen. De Commissie stelt dan ook voor niet tot pensioensverhaal over te gaan, doefi dit vraagstuk eerst onder de oogen te zien voor de behandeling der gemeente-be grooting over 1933 en stelt den Raad voor het Raadsbesluit in te trekken. De heer Verwey vraagt of den gang van zaken wel juist is en of niet eerst in stem ming dient te worden gebracht het voor stel van B. en W., waarover de stemmen in de vorige vergadering hebben gestaakt. De voorzitter antwoordt, dat zulks niet niet noodig is, aangezien volgens de bepa lingen der Gemeente-wet bij staking van stemmen in een voltallige vergadering het voorstel geacht wordt te zijn verworpen. Er is gehandeld in strijd met de wet. De heer Strijk als voorz. der Commis- deelt mede, dat de Commissie van 7 tot 11 uur heeft vergaderd. De taak der Commis sie was verre van gemakkelijk en de hee- ren moeten niet denken, dat spr. en zijn mede-lid de heer Bontjes zoo maar zonder meer de bezwaren der ambtenaren hebben ingewilligd. Voorts treft hem geen verwijt, dat hij niet op de hoogte was met den in houd van het Ambtenaren-Reglement, zoo als dit door den Raad in zijne vergadering van 11 Juni 1931 is vastgesteld geworden. Spr. is sedert September pas Wethouder der gemeente. Voorts kon spr. zich niet vereenigen, dat onder de salaris-korting ook viel de brugwachter. Het hoofd-motief, waarom de Commissie voorstelt het Raads besluit in te trekken is bij de Commissie geweest het in strijd handelen met de wet. De heer Rietbroek vraagt of met de Begroo- ting-s-commissie overleg is gepleegd gewor den. De voorz. antwoordt, dat hem dit niet bekend is, doch dit was volgens de voorz. niet noodig omdat noch de Begrootings- Commissie, noch Burgemeester en Wet houders een voorstel tot verlaging hebben gedaan. De heer Strijk wijst nogmaals op de eind-conclusie van het rapport. De heer Rotteveel vraagt of er ook een termijn is bepaald, waarbinnen het overleg moet plaats vinden. De voorzitter antwoordt, dat. een en ander is geregeld in de Ver ordening. De heer Van Dooren merkt op, dat het rapport zijn meening omtrent niet-verla- ging der salarissen nog heeft versterkt. Zijn voorstel om te wachten tot de volgen de begrooting, zoodat dan rustig over deze zaak kan worden gedacht, is gebleken de verstandigste en de beste oplossing te zijn. De voorzitter wijst er op, dat ook de heer de Jong in de vorige vergadering een der gelijk voorstel heeft gedaan. De heer Verwey merkt op, dat hij in de vorige vergadering nog heeft getracht to redden wat er van te redden viel, want hij VAN ALKEMADE was er tegen de lagere salarissen te tref fen. Bovendien was het niet mogelijk om met een afgerond voorstel te komen, ge zien de vele voorstellen in die vergadering gedaan. Spr. vraagt den voorzitter, nu hij niet weet wat het Ambtenaren-Reglement bevat om een exemplaar hiervan te ver krijgen en vraagt of dit reglement steunt op een Raadsbesluit. Verder vraagt spr. of het rapport een adviseerend karakter draagt of een bindend. De voorzitter ant woordt den heer Verwey, dat hem een exemplaar van het reglement zal worden verstrekt. De Commissie is slechts een ad viseerend lichaam, ware zulks anders dan zou de Commissie boven den Raad staan, hetgeen natuurlijk niet juist is. Voorts maakt de heer Verwey nog een opmerking, dat in het rapport een aantal gemeenten worden genoemd, waar de salarissen hoo- ger zijn. Spr. twijfelt niet aan de juistheid der opgaven, doch er zullen toch nog wel gemeenten zijn, waar de salarissen lager zijn. De voorzitter merkt den heer Verwey op, dat hij nu komt in het schuitje van den heer van Dooren, die in de vorige verga dering vroeg of de heer Verwey nog andere gemeenten wist, dan de gemeente Andijk, waar de burgemeester zou voorgesteld hebben om de salarissen der ambtenaren te verlagen. De heer de Jong merkt op, dat bij de be handeling der Begrooting, in verband met het Georganiseerd Overleg niet over sa laris-verlaging kan gesproken worden. Zijn voorstel in de vorige vergadering gedaan had dan ook tot strekking, dat de Com missie een eventueele salaris-korting rus tig en zakelijk onder de oogen kon zien, waarbij dan tevens een enquêtte kon wor den ingesteld, hoe de salaris-regelingen in andere gemeenten zijn. De heer Rotteveel merkt op, dat hem een gemeente bekend is, waar het salaris van den veldwachter slecht 1400.bedraagt. Iets waarop men niet vast kan rekenen! De heer Hoogenboom wijst op het rap port der Commissie waar staat, dat de salarissen goed zijn en waaruit spr. de conclusie moet trekken, dat er toch nog gemeenten zijn, waar de salarissen der ambtenaren, minder bedragen. Bovendien is het met de finantieele toestand in de land- en tuinbouwbedrijven slecht gesteld, zoodat spr. er vast op had gerekend, dat de ambtenaren met de salaris-korting ge noegen hadden genomen. De voorzitter wijst er op, dat nu de Be grooting niet alleen sluitend is, benevens nog een reserve van 35;000.hij het standpunt der ambtenaren zeer goed kan begrijpen. In de gemeente Warmond, waar de belasting met 100 pCt. werd ver hoogd bleven de salarissen onveranderd. In Enschedé, waar de finantieele toestand van de gemeente, tengevolge van de daling van het Pond Sterling zorgelijk kan wor den genoemd denken B. en W. er niet aan om de salarissen te verlagen. Ook uit het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer blijkt, dat men tegen salaris-verlaging vier Rijksambtenaren is. De heer Pennings wil wat de gemeente Warmond betreft toch even constateeren, dat daar slechts 11 op- oenten op de Hoofdsom der Fondsbelasting worden geheven. De heer Rietbroek wil even opmerken zulks naar aanleiding van het gesprokene van den heer Hoogenboom, die zegt, dat dé salarissen goed zijn, het secretarie-personeel door zijn inkrimping heel wat minder uitgaven verge. Door de vereeniging der betrekking van Ambte naar-Ontvanger krijgt de Ontvanger, die de helft van de week als ambtenaar ter secretarie werkzaam is een toelage van slechts 400.per jaar, terwijl de derde ambtenaar maar 850.verdient, wat hem persoonlijk te laag voorkomt. De heer Bontje wijst op de salaris-rege ling der politie in 1920 vastgesteld, waarbij uitdrukkelijk is bepaald, dat geen pen sioensverhaal wordt toegepast. De heer Strijk heeft zich niet laten be ïnvloeden door de voorbeelden in de an dere gemeenten. Spr. heeft dan ook in de Commissie gezegd, dat we hier zitten om eigen boontjes te doppen. De voorzitter stelt voor tot stemming over te gaan. De heer Hoogenboom vraagt of zulks nog wel vestigend. Het voorstel der Commissie wordt hier na in stemming gebracht en aangenomen met 12 tegen 1 stem. Alleen de heer Rot teveel stemde tegen. Hierna hield de heer Heemskerk een be toog over de verhouding tusschen ambte naar en raadslid, waarbij hij vooral deed uitkomen, dat het motief tot salaris-ver laging bij hem is geweest de nooden in de bedrijven. Spr. prees het keur-corps van ambtenaren, die hij gaarne een goed sala ris gunde/ Spr. hoopte, dat ook de ambte naren de ernst der tijden zullen begrijpen en de verstandhouding onderling een van de meest vriendschappelijke zal mogen zijn. Laten wij aldus de heer Heemskerk onzen blik ten Hemel heffen om den Gever aller Gaven te bidden om uitkomst in de moeilijke tijden, welke wij thans beleven. De voorzitter brengt den heer Heemskerk dank voor zijn waardeerende woorden en geeft hierbij namens de ambtenaren de verzekering dat zij nog meer dan anders hun plichten zullen vervullen. De begrooting wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen sluiten de in ontvangst en uitgaaf, Gewone Dienst met een bedrag van 205.293.45. Kapitaaldienst in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 16.200. Het supl. kohier Hondenbelasting wordt onveranderd vastgesteld. Overdracht van den weg aan de provincie. Mededeeling wordt gedaan van een in gekomen schrijven Ged. Staten houdende goedkeuring van de overdracht van den weg aan de Provincie. Burgemeester en Wethouders hebben dit schrijven in hunne heden gehouden vergadering behandeld en stellen voor aan Ged. Staten een schrij ven te richten met verzoek de gelden te ontvangen van het toegezegde bedrag wegens gemis van den tol en het grasgewas. Tevens verzoeken zij over te gaan tot taxatie der boomen en een regeling te treffen voor overname der bruggen. De heer Heemskerk stelt voor ook de twee huisjes in het verzoek te betrekken. Voor zitter wijst erop, dat de Provincie tot aan koop hiervan verplicht is. De heer Los stelt voor de 600.per K.M. eerst te betalen bij ontvangst der gelden. De heer Rotte veel vraagt of er door de Provincie een termijn is gestold voor betaling der bij drage in het onderhoud van den weg. De voorzitter antwoordt, dat de bijdrage jaarlijks op 1 Juli dient te worden betaald. De heer Pennings is van meening, dat de Provincie door goedkeuring van het Raads besluit ook heeft overgenomen de 4 brug gen. De heer Verwey acht het juister aan Ged. Saten te verzoeken de zaak te be spoedigen. Besloten wordt aan Ged. Sta ten te verzoeken om spoedige toezending van het ontwerp-contract, waarna de Raad in de gelegenheid zal worden gesteld zijn oordeel hierover uit te spreken. Rondvraag. De heer Rietbroek vraagt of er ook een adres is ingekomen van M. A. Otten voor pacht-reductie. De voorzitter antwoordt, dat dit adres in de volgende vergadering zal worden behandeld. De heer Pennings vraagt naar de reden, waarom dit jaar 100 pCt. meer moet worden uitgekeerd aan onderwijs-vergoeding. Dc voorzitter deelt mede, dat zulks zit in de o.l. school te Kaag. De heer Rotteveel vraagt, of B. en W. reeds maatregelen hebben genomen met het oog op de werkloosheid en welke deze maatregelen zijn. De voorzitter antwoordt, dat Vrijdag hierover nog een conferentie zal plaats vinden. Binnenkort zullen den Raad de noodige voorstellen bereiken. Hierna sluiting. LISSE. PROPAGANDA-AVOND VAN HERWONNEN LEVENSKRACHT. Tooneel door het Bouwmeesterensemble. Gisteravond had ten bate van Herwon nen Levenskracht de aangekondigde Bouw meesteravond plaats. Alle kaarten waiuu totaal uitverkocht en het Bondsgebouw was dan ook tot in de uiterste hoeken bezet. Alle rangen en standen waren te genwoordig, zeer zeker wel een bewijs dat liefdadig Lisse ook voor de T. B. G.-oc- strijding niet achterblijft De voorzitter van het plaatselijk comité, de heer S. Lan- gelaan, gaf het woord aan dr. Haase, voorzitter van het eere-comité, die de bij eenkomst opende en uiteenzette wat Herw. Levenskracht in haar 20-jarig be staan heeft gedaan voor de lijdende mensch heid Hij zette uiteen, dat Herwonnen Levenskracht gebrek aan ruimte kreeg om d8 patiënten te plaatsen. Lisse maakt in deze beweging een goed figuur; jaarlijks brengt het minstens 1000 bijeen om de lijders te helpen. Spreker zcide dat alle middelen worden aangegrepen om gelden bijeen te zamelen. Ook plaatselijk wordt veel door dit comité gedaan. Spieker spoor de de aanwezigen aan steeds deze mooie tak van de arbeidersbeweging te steunen. Hierna was het woord aan het Bouw meester-ensemble voor de opvoering van „Storm". Spel in vier bedrijven van Willem van Rijn. Alvorens het doek cpging bracht het bekende strijkje er de stem ming in. „Storm" is een -spel dat als thema heeft een woelige episode uit het hedendaa^- sche sociale leven en is niet anders dan een schilderachtig voorval uit de storm achtige maatschappij om ons heen. De handeling begint met het ophalen van den stormbal. De directeur van de staalfabriek „De Ram" (Jan v. Dommelen), een bedrijfsdictator van den ouden stem pel, heeft zijn arbeiders op straat gezet. Een sabotage-veldtocht van communisti sche elementen onder het werkvolk was do aanleiding voor die machtsduad. Na dit eigendunkelijk optreden vangt de oorlog eerst volop aan zoowel binnen.- als bui tenshuis. Binnenshuis want de oude v. Wae'ingen, de directeur, botst met zijn ouderwetsche werkgeversmentaliteit in zijn eigen huis tegen h«"t jonuere gesNcht. Zijn zoon Frits (Ferd. Koolbergen) en zijn dochter Tilly (Jo KeUer) zijn tot geheel end ere sociale begrippen bekeerd en vech ten binnenskamers -egm het verouderd machtsbesef van den fabrikan':. Deze, al leen gelaten door zijn rigen kinderen en in wezen tragisch, omdat zijn oude fabri- kantentrots ind:uisckt tegen zijn goedige natuur zou geheel vereenzaamd staan in den strijd, als hij niet in zijn starheid werd gestijfd door een tiranniek ik-zuch- tig heerschap Ernst v. Duvil van Meer wijk (Paul Storm) een fabrikantenzoon, die volontair is op „De Ram" en de ver bittering van v. Waelingea prikkelt. Tus schen die twee oorlogsfronten in staat de Volksjongen, Jan Loggers (Frits Bouw meester) die zichzelf heeft opgewerkt tot bedrijfschef, met de parlementariersvlag der verzoening. Zijn doel is: de bedrijfs- vrede, geruïneerd door de geweldplegingen der communistische woelwaters en door de korzeligheid en kortzichtigheid van den fabrikant te herstellen. Doch ook buitenshuis werpt het con- Agenda Woensdag. Eigen Huis P. K. Conferentie Moderator. Aanvang halfnegen. Donderdag, Vriendenkring ter eere van het Allerh. Sacrament, Jeugdgebouw Maria Gijzensteeg, direct na het lof. Maandag. R. IC. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Jaco- ba-zaal „Den Burcht", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 October a.s. waar genomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8 tel. 552. flict zijn schaduwen. De volgelingen van Moskou trachten met handtastelijkheden de troebele situatie uit te buiten. Een door ellende verdwaasde arbeider, Oostink (Casper Gerstel) is door hen opgehitst de dochter van den directeur en de bondgenooten van Jan Logger», voor de zaak der werklieden te molestee- ren. Met de hondentrouw van zijn verlegen liefde heeft Jan Loggers het meisje be waakt, en krijgt aldus den draad in han den voor een complot tegen „De Ram". Hij weet de aanslag op de fabriek te verijde len en de tot dan toe onbekende saboteur te ontmaskeren. Dat was de losprijs, door v. Waelingen gevorderd, voor de beëindi ging van het conflict. Het werk van Jan Loggers, den apostel van den socialen vrede, is bekroond maar zonder wonden komt hij niet uit den strijd. Gekwetst door het wantrouwen van zijn directeur, ge hoond om zijn afkomst door den volontair, ziet hij in zijn leed zijn levensdroom ver vuld worden met de liefde van het meisje, dat hij alleen uit de verte dorst lief te heb ben In alle stilte werd het spel gevolgd, terwijl na elk bedrijf een stormachtig ap plaus losbrak terwijl zelfs meermalen moest worden gehaald. Zoo ooit, dan kunnen wij thans gerust zeggen, dat het voor de talrijke bezoekers een genot vollen avond is geweest St. Josephgezellen. Gisteravond ver gaderden de St- Josephgezellen. De Senior opende met de Ivolpingsgroet en gaf het woord aan de eerw. vice-praeses, die het een en ander besprak uit het Kolpingsblad en de leden aanspoorde deze week allen trouw het Triduum te bezoeken. Vervol gens verkreeg het woord de heer Ant. Mesman, voor het houden van een 5 minu- tenspeeeh, waarin hij in korte trekken weergaf het jeugdwerk. Spr. wees de leden er op, dat zij zich moeten organiseeren in hun vakorganisatie. De tweede spr. was de gezel J. v. ICesteren, die een kort resumé gaf over het bloembollenvak. Tot slot sprak de gezel C. Bon over de groote uit vinder Edison, welke dezer dagen overle den is. De tooneelvev. voerde vervolgens op Joachim Uilenspiegel". Aan het einde dankte de senior allen, die er toe medegewerkt hadden een ge zellen-program samen te stellendeze avond zal laij de leden in prettige herinne ring blijven. STADSNIEUWS DE GRONDAANKOOP DOOR DE GEMEENTE. Aan heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is door noatris J. A. van Hamel alhier volgend schrijven gezonden. De ondergeteekende J. A. van Hamel, sedert 1883 notaris te Leiden, van 1887 1927 lid van den Gemeenteraad aldaar waarvan sedert 19011919 wethouder, jieemt de vrijheid zich met bescheiden heid tot uw college te wenden met het beleefd verzoek zeer critisch te beoor- ueelen een eventueel besluit van den Gemeenteraad van Leiden d.d. 19 Octo ber 1931 alvorens aan dat besluit, strek kende tot aankoop van 5.11G0 H.A. grond (weiland) voor den prijs van 122225.uwe goedkeuring te verlee- nen. Adressant vermeent, dat deze prijs exorbitant hoog is. Men koopt geen 5.1160 H.A. per Meter, dat is bijkans 25000.per Hectare! de prijs van best bloembollenland in den hoogcon- junctuurtijd. Daarbij komt, dat de 2.37 y. per M. aanzienlijk zal verhoogd worden door de vercischte ophooging met pl.m. iy meter, voorts' nog kosten van heien, rioleering en straataanleg. De motieven voor den aankoop zijn waar schijnlijk in een of meer geheime raads zittingen uiteengezet en zijn dus aan ondergeteekende niet bekend, maar.... in deze crisistijden vooral schijnt het adressant onverantwoordelijk de gemeen- tefinanciën zóó zwaar te belasten met onnoodige improductieven aankoop van grond tegen onzinnige prijzen, zulks te meer, omdat er te dier plaatse heele- maal geen behoefte is aan woningen van een type den kostprijs rendabel te ma ken. De tijd tot meer gemotiveerde bestrij ding van het voorstel van B. cn W. ont brak aan adressant (het voorstel toch is gepubliceerd 15 Oct. en de Raad moet 19 Oct. besluiten!). Daarom heeft ondergeteekende zich voorloopig moeten beperken tot het schrijven van een ingezonden stukje in het Leidsch Dasblad van 17 October dat adressant de vrijheid neemt uw college hierbij aan te bieden. Hij hoopf hiermede tijdig genoeg te zijn en vleit zich met de hoop, dat zijne grieven de volle aandacht van uw college mc hebben.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2