UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 14 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. De woning van wijlen den heer J. H. de Waal Malefijt is bij on- derhandschen verkoop verkoohl aan den heer W. J. van Leeuwen, alhier. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling van den heer v. Leeuwen er een dubbel woonhuis van te doen maken en deze te verhuren. LISSE. Vrouwenbond. Gisteravond hield de R. K. Vrouwenbond haar feestelijke ope ning van het winterseizoen. De pastoor opende dezen avond met den ohr. groet en heette de talrijke aanwezigen van harte welkom. Voorts bracht spr. dank voor de vele bewijzen van belangstel ling bij zijn 75sten verjaardag. De R. K. Vrouwenbond heeft hem bij deze gele genheid nog met een cadeau ten zeerste verrast, waarvoor nogmaals hartelijken dank. Hierna werd de film vertoond in 4 acten „De* kleine Paardrijdster", welke film, gelijk het applaus der aanwezigen beweer, zeer in den smaak viel. Na de pauze werd opgevoerd het blij- §pel „Bekroonde Kaatje", hetwelk ver tolkt werd door een gezelschap jonge dames. Voor den aanvang van dit stuk speelde Mej. Ko van der Veld, de ouver ture „Calif van Bagdad". Het tooneel- spel werd zeer goed vertolkt en de speelsters hadden een dankbare ovatie in ontvangst te nemen. Tot slot werd de film vertoond, getiteld „Negretine met haar gezelschap". Aan het eind werd dank gebracht aan allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van de zen avond. Volksbond. Onze afdeeling van den R. K. Volksbond hield gisteravond een vergadering in het Bondsgebouw met een matige opkomst. Na opening met den Ohr. groet heette de voorzitter allen welkom. Hij deed uitkomen, dat het niet op den weg lag van onze standsorgani satie de feest vergaderingen als no. een te beschouwen, doch dat het de taak is allereerst de leden te ontwikkelen op geestelijk zoowel als stoffelijk gebied. Daarom zal het St. Willibrordusfeest worden voorafgegaan door een triduum, een en ander in overleg met het Cen traal Bestuur. Voorts deelde spr. mede, dat hij de studiedagen heeft gevolgd te Bergen. Daar viel veel te leeren. Spr. zegde toe bij elke inleiding op de ver gaderingen een en ander van de ken nis daar opgedaan, uiteen te zetten. Op deze vergadering wees spr. op de woorden van pater Philippona daar ge- eproken, dat het houden van een ge sloten retraite een uitstekend middel is om uit de maatschappelijke wanorde te geraken. De notulen werden gelezen en vastge steld. De voorzitter deelde hierna mede, dat er besprekingen gaande zijn om de arbeiders te dwingen in een ziekenfonds te gaan, willen zij uitkeering ex-langen krachtens de Ziektewet. Daarom was de heer Ant. J. M. Angenent, lid van het C. B., gekomen om een en ander toe te lichten. Op zeer duidelijke en uitvoerige wijze zette de heer Angenent uiteen, hoe het bestuur van het R. K. Werklieden verbond bezig is op dit terrein vasten voet te krijgen. Hij deed daarbij uitko men, dat ook op het terrein van het zie kenfondswezen een centraal verband noodzakelijk en nuttig is. Wat zal zoo'n eigen ziekenfonds ons bieden en welke premie zal door one moeten worden be taald. Daar is geen concreet antwoord op te geven, omdat dit van uzelve af zal hangen. Dat ligt er natuurlijk maar aan, wat gij van een fonds verlangt. Dit durfde spr. echter gerust zeggen, dat, wat andere fondsen geven, wij ook kun nen geven. Immers, alles zal afhangen van deze kwestie, hoe hoog is de pre mie welke men betaalt. Na deze uiteenzetting bracht de heer A. Bon verslag uit van het behandelde op de laatst gehouden vergadering van den Centralen Raad. De voorzitter dank te de heer Bon voor zijn zakelijk ver slag. Vervolgens werd gelegenheid ge geven aangaande het gesprokene van de heer Angenent vragen te stellen, waarvan door een drietal leden werd gebruik gemaakt. Allen werden op be vredigende wijze beantwoord. Aan het slot van zijn antwoord wenschte de heer Angenent het besluit uit te lokken dat deze vergadering zich wensoht aan te sluiten bij het Diocesane Ziekenfonds. De vergadering gaf het bestuur machtiging verdere stappen in deze te doen. De voorzitter bracht den heer Angenent een woord van dank voor zijn mooie en dui delijke uiteenzetting. Na een zeer interessante rondvraag werd de vergadei'ing met den chr. groet gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Snijbloemen per 100 etuks: van de meeste soorten gaan de kwantums kleiner worden. De prijzen zijn matig. Pompoen Dahlia's 40—50 ct. Groote Dahlia's 1.201.40, Zinnia's 7080 ct. Helianthus 3040 ct. Chaboud- anjers gaan graag weg en brengen van 1.20 tot 1.40 per 100 op. Asters in verschillende kleuren 3040 ct. 't Is met de Gladiolen zoo goed als gedaan. Klei ne kwantums komen nog van War en Flaming Sward die resp. van f 0.40 tot 0.50 en van 0.35 tot 0.45 opbrach ten. De variëteit van snijbloemen van den kouden grond wordt steeds kleiner. Aangeboden wordt nog: Fietjc 610 ct. per bos. Dwei-gasters 5 ct. Witte Chry santen 1014 ct. Golden Sun 79 ct. Chrysanten groot 10—14 ct. Juliana 8— 12 ct. Gold flinder 12—18 ct. Elta 2—3 ct. Rozen gaan matig in prijs. Per bos 'van 20 stuks bi-engen deze op: Golden Ophelia 6070 ct. Rosalandia 60—80 ct. Butterfly 6070 ct. Hadley 1.201.40. Columbia 70—80 ct. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. Dinsdagavond hieid de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken in het Café van der Zalm haar ledenvergadering. Door ongesteldheid van den voorzitter werd deze functie waargenomen door den heer P. Zegwaard die met eenige welge kozen woorden zijn vreugde uitsprak voor de groote opkomst van de leden en de bui tengewoon uitgebreide inzendingen naar aanleiding van de uitgeschreven prijsvra gen als voor het puntenstelsel. De collectie ingezonden vruchten is enorm te noemen terwijl die van de bes- dragende heestertakken verre de vei- wac-iitingen overtreft. Nadat door hem den wensch werd uit gesproken, dat de voorzitter weder spoe dig in staat zal mogen zijn om zijn functie te hervatten geeft hij het woord aan den Secretaris, den heer J. van den Berg, d:e. hierop de zeer uitvoerige notulen voor leest welke zonder op of aanmerkingen worden vastgesteld. Hierop wordt de ïnededeeling gedaan, dat de heer Donk, Rijkstuinbouwleeraar, die verzocht was hedenavond eene lezing te houden, door overstelpende drukte deze lezing heden niet kon houden en eerst toe zegging kon doen na Januari, a.s. V ervolgens worden door den voorzitter voor de prijsvragen I, II en III benevens voor het puntenstelsel benoemd de hee.en 11. Laarman, W. D. Sohnitzler en F. A. van Linsohoten en voor prijsvraag IV de heeren H. A. N. Jansse, D. de Gans en Mej A. N ijland. Nadat vervolgens een nieuw lid met al- gemeene als zoodanig werd toegelaten werd door het bestuur bij monde van den voorzitter naar voren gebracht dat door vele leden klachten waren geuit over de lokaliteit, die o.m. door de buitengewone groei der vereeniging niet steeds meer aan de te stellen eischen kon voldoen en door de groote rookerigheid het inzenden van bloemen en planten verre van in de hand werkte. Dit punt werd verder uit voerig uitgezet- en vanuit de vergadering werden diverse stemmen vernomen zoowel voor als tegen eene eventueele verhuizing. Tenslotte werd het voorstel in stemm-ug gebracht met aangenomen dat de ledenver gaderingen voortaan zullen plaats vinden in het „Wapen van Wassenaar". Na de pauze brengt vervolgens de jury verslag uit van de gehouden keuring. Voor prijsvraag I luidende: De mooiste collectie appelen en peren, van ieder 5 stuks, lste prijs D. A. de Rooy; 2de pr. J. Gips. Voor prijsvraag II 6 soorten appelen en 6 soorten peren van ieder 5 stuks: lste pr. P. Midavaine; 2de" pr. P. Zegwaard. Voor prijsvraag III. De drie mooiste tros sen druiven: le pr. P. Zegwaard; 2de pr. J. Sietinga; 3e pr. G. A. Henkes. Prijsvraag IV, 6 soorten of variëteiten besdragende heestertakken van ieder 5 takken: lste pr. M. Sjouke; 2e pr. D. A. de Rooy; 3de pr. D. v. d. Zwaan; 4e pr. N. v. d. Heuvel. Voor het puntenstelsel verwierven voorts de heeren C. van Tol, D. de Gans, P. Zeg waard, D. A. de Rooy, C. Filius, N. v. d. Heuvel, J. Sietinga en G. A. Henkes diver se series punten voor hunne inzendingeu zoowel gr. als kleinbloemige Chrysanthe- nums, Cyclamen, Hortensia's, Anjers, enz. Vervolgens wordt op voorstel van bet bestuur besloten om de ontwerptuinteeke- ningen dit. jaar niet alleen aaai tuinknechts uit te reiken doch ook de anderen te laten mededingen, temeer in verband met de loopende tukiteekencursus. Hierop wordt bij monde van den heer van den Berg, Secretaris der Commissie een aanbeveling gegeven voor de te houden amateur-cursus. Het ligt in de bedoeling bij voldoende deelname in het a.s. winterseizoen een cur sus te houden in het zelf verzorgen dooi de liefhebbers(stens) van de tuinen n.l. zaaien en planten van bloem- en siergewas sen, behandelen van vruchtboomen enz. Deze cursus die 12 winteravondles-sen zal bevatten waaraan toegevoegd zullen wor den 2 zom e r a vond'l e ss e n, zullen worden practische leiding worden gehouden waar van er minstens vier avonden zullen wor den gewijd aan en om voorlichting te geven op het gebied van vruchtboomen in kleine tuinen het snoeien, spuiten en bemesten van deze, soortenkeus, tijd en wijze van oogsten enz. Dat vele onderdeelcn aan schouwelijk zullen worden behandeld be hoeft geen nadere uitwijding. Acht avon den zullen verder benut worden voor het behandelen van de siertuin, b.v. zaaien, stekken en s-cheuren van planten, aanleg gen en verzorgen van borders, snijbloemen, rotsplanten en heesters. De opzet van een en ander is de ver schillende onderwerpen op populaire en bevattelijke wijze te behandelen en waar noodig een en ander met lichtbeelden te verduidelijken. -De cursus zal aanvangen begin November en zal om de 14 dagen worden gehouden. Daar de vele aanvragen om een derge lijke cursus hoofdzakelijk uit de Parken waren gekomen, heeft men om de proef te nemen of een dergelijke cursus levens vatbaarheid heeft in die parken circulai res laten verspreiden. Tenslotte wordt de vraag gesteld om de te houden jaarvergadering extra luister bij te zetten, daar de vereeniging dan haar 20-jarig bestaan zal herdenken. Besloten wordt dezelfde commissie van voorheen te verzoeken de details weder te laten uitwerken, zoodat deze op een vol gende vergadering met plannen zal kun nen komen. Nadat door den voorzitter extra erop wordt gewezen dat door den heer Jansse op 27 October a.s. eene lezing met licht beelden zal worden gehouden waartoe hij aller opkomst verzoekt, sluit de voorzitter na aan de fam. van der Zalm namens der vereeniging hartelijk dank gebracht te heb ben voor de royale en humane wijze waar op gedurende vele jaren bij hen werd ver gaderd, deze zeer druk bezochte leden vergadering. VOORHOUT. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan den heer J. G. Beugelsdijk, metselaar al hier, vergunning verleend tot het bouwen van 18 woonhuizen langs de Teijlingerlaan en een nieuw aan te leggen straat aldaar, alsmede aan den heer A. van Vlugt, bloe mist, alhier tot het bouwen van een broei kas aan de Boekhorstlaan alhier Wijziging Pol.-verordening. De in de raadsvergadering van 9 Juli j.l. aangenomen wijziging van de algemeene politieverorde ning dezer gemeente is afgekondigd en treedt derhalve binnen enkele dagen in werking. ZOETERWOUDE. Burgerwacht. Binnenkort zal in een ledenvergadering de verkiezing van onder bevelvoerders plaats hebben. Gezien de belangrijkheid daarvan wordt de grootst mogelijke medewerking der leden verwacht en kunnen wenschen daaromtrent het be stuur kenbaar worden gemaakt. Gedurende den winter zal in het Gym nastieklokaal geoefend worden. Zij, die als lid wenschen toe te treden, kunnen zich bij de bestuurleden opgeven. Bij de Zaterdag j.l. gehouden eindoefe- ning met patr. No. 1, schijf A op afstand 100 M. werden de volgende punten behaald. le serie, hoogst te behalen punten 3U. A. v. Vliet, 30 pnt.; K. v. d. Vliet 27; L. v. d. Poel 25; A. van Remmen 24; C. Do- li eslag er 24. 2e serie, te behalen punten 50: A. v. Vliet .48; L. v. d. Poel en L. Bosman 44; A. Slingerland, B. Boxterm an en M. v. Leeuwen 41; K. v. d. Vliet 40. Van Vliet is dus weer no. 1 en de heer Dolieslager de meest trouwe beoefe naar heeft zijn moeite bekroond met als „ongeoefende" een plaats in de rij der be kwamen. HET VUIL NAAR DEN AKKER Nieuwkoops voorbeeldig vuilbedrijf. In het „Vaderland" komt de volgende lezenswaardige beschouwing voor: Toen de Haagsche Raad besloot den ste delijken afval uit den oven te redden en naar den akker te brengen, hebben wij ge juicht, want 'n moeilijke veldtocht wa-s met succe® bekroond. Toen echter het Rijk, eigenaar gewor den van onzen steuenjken afval, den af voer naar Drente ging regelen met een in stallatie van 2.000.000 hier en even duro inrichting voor ontvangst en distributie daar, sloeg ons de schrik om het hart. Niet voor onze gemeente, die voor een vasie som haar aival kwijt is, maar voor de vuii- verwijuenng naar den akker zelf. Ai hopen wij van hane het tegendeel, wij voorzien van het Rijksbedrijf belangrijke tekorten, 't Is allemaal heel mooi, ook met die Bec- carnabriek en den eigen vuilnistrein, maar wij vermoeden, dat net eindproduct voor den Drentsciien boer onbetaalbaar wordt, 'leiizij het Rijk jaarlijks met een flink te kort genoegen neemt. 't I® zoo jammer, dat een practische en goed uitvoerbare gedaclite, in otixcieele uitvoering gebracht, vaak tot groote teleurstelling leidt. Maar dat het stelsel van het vuil naar don akker niet door eventueele Rijksmis- lukkig zal worden aangetast, dat hebben we gisteren tot onze groote vreugde te Nieuwkoop mogen ervaren. Men weet het nog uit den Haagschen vuuiiiSstrijd, dat Nieuwkoop een lzuu Jti.A. steeds meer verarmend, laag gelegen riet land bezit en dat het wakxere gemeente bestuur met zijn volijverigea secretaris zoo heel graag voor den Haagschen atval in aanmerking was gekomen, indertijd voel den wij uit economisch overwegingen niet zoo heel veel voor dit plan, omdat Nieuw koop in ons oog verkwistend met het vuil zou moeten omgaan. Immers, het lage land zou een laag van 2 M. eischen en Gaar voor achtten wij net vuil van te veel waarde. Hoe dit zij, Nieuwkoop gaf den moed niet op, het bleef uitkijken naar een nieuwe kans. Die is gekomen eind 1929 en eind 1930. In November ging de gemeente een con tract aan met de gemeente Leiden en in September niet de gemeente W a s s e- n a a r (met beide voor 20 jaar). Leiden betaalt Nieuwkoop voor de vuil,Verwijde ring 85 ct. per M.3, Wassenaar 2.50 per ton. Zeer voorzichtig kocht Nieuwkoop 3 H.A. gunstig gelegen rietland aan en zij ver wierf zich later nog 12 H.A. Het besteedue verder aan een Nieuwkooper het afhalen van heb vuil per schip uit Leiden en Wasse naar aan; voor 73 ct. de M.3 uit Leiden en voor 2.22 per ton uit Wassenaar. Van Eiken M.3 en elke ton houdt de gemeente dus 12 ct. en 28 ct. over en daarvan betaalt zij den arbeider, die op het stortdnigsterrein de leiding heeft, de plaats voor storting aanwijst, heb terrein gelijk maakt, den aan plant verzorgt, de slooten schoon houdt en het gestote vuil dadelijk met 10 c.M. bagger bedekt, welke hijzelf ook baggert. De Nieuwkoopsohe aannemer van het vuil moet het ook op de gewensohte plaats van den akker brengen. De eerste Leidsohe schuit kwam 18 No vember 1929 aan, de eerste Wassenaarsche schuit 15 September 1930. Er is nu ruim lYt H.A. met een laag van 2 M. voorzien (de ervaring heeft geleerd, dat men van zomervuil 'n laag van 2 M. noodig heeft, terwijl van winter vuil een laag van 1.60 M. voldoende is). Leiden voerde over 1930 31.008 M.3 aan, Wassenaar ruim 2296 ton. Nieuwkoop ont ving voor het afnemen 34.863 en de ver voerder beurde 30.108. Voor de 3 H.A. grond leende de gemeente 4600 a 5 pCt. De aangemaakte grond werd dadelijk met voederbieten en knollen beplant, terwijl een stukje voor 90.werd verhuurd. Gisteren maakten wij een veiling van de gewassen mee (ook in 1930 werd reedt een kleine opbrengst verkregen) van 1931. Burgemeester, wethouders en secretaris waren op dc gemoedelijke veiling aanwezig. Wegens den slechten tijd en den rijken hooioogst had men niet veel verwachting, maar het viel mee, want de volksmond had reeds verklaard, dat in het overal slechte bietenjaar nergens zoo'n prachtig gewas stond als op Nieuwkoops aangemaakten. grond. Welnu de schatting was 294, maar Ge opbrengst 395. Met alle onkosten, rentebetaling enz. heett Nieuwkoop tot dusver een 2000 overgehouden, mooi werk versohaft aan een aantal dorpagenooten (de vervoerder heeft ook enkel Nieuwkoopers in dienst) en heb heele dorp voor de grondverbetering ge wonnen. Alle klachten zijn verstomd: de klacüt over den stank, want die bestaat niet, om dat het vuil onmiddellijk met'bagger wordt bedekt; de klacht over vervuiling van het water, omdat angstvallig wordt gewaakt voor verstuiving; de klacht over ratten, omdat het stortingsterrein de ratten uit den heelen polder aantrekt en de opzichter niet zijn graag meegaande vrijwilligers ge regeld met lichtbak en geweren op de ral- tenjacht gaan. Die jaoiit is een geliefde sport geworden. In het felle licht worden de dieren een oogenblik gefascineerd cn neergeschoten. We zagen er nog een paat op het slagveld liggen, groot als een be hoorlijk konijn! Het heele bedrijf is zoo eenvoudig mo gelijk opgezet: geen kranen, geen grijpers, geen enkele machine. De schop, kruiwagen en nek zijn de eenige werktuigen. Met sor- teeren houdt men zich weinig op, omdat het eigenaardige terrein dat tijdroovead werk overbodig maakt. Het z.g. zware vuil: ijzeren ledikanten, oude fietsen, oude kachels, bedsteden, steenen, boomstammen, enz. vorm de onderlaag. Het zakt weg in den dirassigen grond, zoodra het andere vuil er op komt. Het hout wordt gebruikt voor beschoeiing en versteviging van heb pad. Van deze land verbetering wordt eea groote opbloei verwacht, want het moeras- land wordt op den duur Aalsmeersehe grond! Het heerlijk aspect der plassen lijdt niets, integendeel, het zal slechts kunnen winnen, inuien de haast waardelooze riet landen zijn omgetooverd in bloeiende, rijke akkers. De gemeente heeft dan ook maar één begeerte: zoo veel mogelijk stedelijken af val te bemachtigen voor haar in de eeuwen reikende stortingsgronden. Met nog een groote stad zijn, vernamen wij, vooronderbandelingen begonnen. Hes eenige bezwaar is nog de toegangsweg over water, daar de toegangssluis voor groote schepen wijder gemaakt zou .moeten wor den. Ons zeer bevredigend bezoek eindigde met een beklimming van den ouden alleen staande toren, 't Was een wringen door de trapluiken en wij dachten op deze oogeu- blikken aan Karei den Dikke en zijn op sluiting, welke trots openstaande deuren veilig was, maar toen we eindelijk op den trans stonden, beloonde het panorama alle ongemak. Daar lag Nieuwkoop, daar blon ken de plassen, daar lag het lage, onvrucht bare, natte door eindelooze slooten ea slootjes stuk gevreten land, daar lag de armoede, welke door schijnbaar waarde looze afval tot rijkdom zou zijn om te tooveren. Wij wenschen het ondernemende gemeen tebestuur en onvermoeiden secretaris vau harte alle succes. Nieuwkoop heeft het .stelsel van het vuil naar den akker niet alleen gered, maar heb door zijn voorbeeldige toepassing aan de onbetwistbare zegepraal geholpen. NIEUWVEEN. Halstarrige hoffelijkheid. Maandag avond omstreeks acht uur geraakte ons an ders zoo vredige plaatsje in groote beroe ring. De ongelukkige wegtoestand door de waterleiding is voor een zeer gering deel daaraan schuldig. Het gebeurde speelde zich af, ter hoogte van de woning van den heer J. Hoogendoorn in de Dorpsstraat. De genen die het onverkwikkelijk geval niet met eigen oogen hebben gezien, mogen hun fantasie scherpen! Toen wij op genoemde plaats aankwa men, zagen we een drom menschen, die nog steeds aangroeiden, geschaard rond een luxe wagen van den beer V. alhier en een vrachtauto van den expediteur G. B. uit Bodegraven Beiden voertuigen stonden zoo, dat ze geen van tweeën konden pas- seeren, of één moest achteruit rijden. Het eigenaardige was dat de bestuurders heb ieder voor zich vertikten. De halsstarrig- ste moest het winnen. De volksmenigte groeide zienderoogen en ook een zoon van V. verscheen op de plaats. Uit het gekra keel dat toen volgde bleek, dat Lach niet waarde lezer een te groote voorkomend heid van de beide cha/uffeurs- oorzaak was van de verkeersstremming. De zaak zat zoo. G. B., die Vrijdag j.I^ met z'n wagen in een gevaarlijke sleuf in de Dorpsstraat had vastgezeten, zag vlak voor die onheilsplaats V. van de tegengestelde kant naderen en wilde deze laten passeeren, dus remde hij. V echter in voorkomendheid niet willende onderdoen, remde ook, in de meening ver- keerende dat B. hem beter links dan rechts kon passeeren. B. begreep de bedoeling van V. niet en reed daarom maar weer door en hield rechts inplaats van V.'s wil te doen. De laatste week echter niet uit en zoo stonden de twee elkaar in den weg. Achter uit wilde geen van beiden. De zoon van V., die zijn geduld begon te verliezen, meende B. in letterlijke zin met de sterke arm te moeten dwingen en greep hem in diens auto bij de kraag Het dreigde spaak te loopen, toen de rijkspolitie ingreep. Na. veel groote woorden en bedreigingen reed B achteruit en V. passeerde links. B. zette echter gauw z'n wagen aan de kant en ging bij den veldwachter binnen Wellicht lezen we de slot-episode onder „Kanton gerecht Alphen". DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Terwijl de twee paleiswachten hun ron de door het paleis voortzetten, begon de hoofdman, terwijl hij op het bed van va rens en mos ging zitten, het verhaal van „Den witten vogel, die eens een gelukspop was", die door een booze heks werd be- tooverd. „Daar 'oen ik nieuwsgierig naar", zeide het agentje, terwijl hij ook op zijn bed ging zitten. „Er was eéns", zoo begon de paleiswach ter „Stop", zeide Keesie, „dat heb ik meer gehoord". „Ja, er was eens", dat heb je meer ge hoord, zoo beginnen alle sprookjes". „Dat wist ik niet", zeide Keesie, men is nooit te oud om te leeren." „Er was eens een gelukspoppetje, dat in een auto was gezet. Het was de pop van een lief aardig meisje. Op zekeren dag reed de auto heel hard door het bosch". Daar had ik bij moeten wezen, zei het verkeersagentje, „ik had ze dadelijk be keurd „Je moet niet altijd in de rede vallen, me::-er Keesie". „Daar heb je gelijk in, je kunt wel tege lijk breien, doch niet te gelijk praten", merkte Keesie op. „Zoo is het en terwijl de auto zoo hard reed, viel het gelukspoppetje uit den wa gen". Dat was geen gelukspoppetje, doch een erg ongelukkig poppetje", zei Keesie.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6