R.H.W. UIT DE PERS KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING De zeven Raadsels WOENSDAG 14 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 WIL HET „VOLK" HIER DE LOONEN EVEN LAAG ALS IN RUSLAND? Onze landbouw heeft met allerlei moei lijkheden op de buitenlandsche en op de eigen markt te kampen. Frankrijk heeft nu pas weer onze melk- en zuivelproducten gecontingen- teerd, en op de Engelsche markt zullen wij na den val van het pond het nog be zwaarlijker tegen de concurrentie van Denemarken, dat zijn gouden standaard losliet, kunnen opnemen. En op onze eigen markt doet de con currentie van het Deensche vleesoh zioh geducht gevoelen. In het Huisgezin lezen we daar over: „Tegen den invoer van dit vleesoh vraagt onze landbouw maatregelen. Hiertegen verzet zioh het „Volk". Dat Denemarken hier zoo ontzaglijke (hoeveelheden vleesch op de markt kan werpen zit 'm, zegt het blad, in het groote verschil in grondrente. Het „Volk" beroept zioh op zijn geest verwant, den Amsterdamsohen wethou der De Miranda, die dezer dagen mede deelde, dat een onderzoek naar de oor zaken van het prijsverschil (Deensohe dumping! hadden de boerenorganisaties geroepen) slechts één factor ten gunste van het Deensche product aan het licht had gebracht: de veel en veel lagere grondrente, die in staat stelt ondanks vracht en andere onkosten Deensch vleesch beneden Nederlabdschen prijs nog met winst op onze eigen markt te verkoopen. Derhalve, besluit het „Volk", geen maatregelen tegen het Deensohe vleesch, maar verlaging der grondrente. Ziet het „Volk" niet voorbij, dat (ook al is de voorstelling van den heer De Miranda juist) het Kamerlid Braat ver zekert, dat de Deensohe uitvoer door regeeringsgeld gesteund wordt, de kwes tie der grondrente niet in een rand-om- draai is op te lossen en dat de land bouw in een noodtoestand verkeert, die onmiddellijke voorziening en dadelijke hulp vordert? Neem een ander geval. Rusland voert in ons land ontzaglijk veel in en tegen belachelijke prijzen. Dit kan alleen gebeuren omdat de Russische loonen zoo ontzettend laag zijn dat concurrentie daartegen onmo gelijk moet worden geheeten. De houtinvoer van Zweden en Finland, vroeger zeer belangrijke importeurs, heeft practisch afgedaan. En evenals met het hout staat het met tal van andere producten: de loo nen zijn in Rusland een factor van wei nig beteekenis, en ook de intrinsieke waarde der producten zelf wordt zoo laag mogelijk getaxeerd. Wat de houtprijzen betreft, verzekerde men ons, dat die weinig meer dan de vrachtkosten bedragen. Zou nu het „Volk" meenen, dat wij, ten einde de Russische concurrentie te keeren, ook de loonen tot een peil even boven het nulpunt moeten verlagen?" Natuurlijk niet, antwoordt het blad, dat de vraag laat rusten of het, waar het artikelen betreft die wij zelf niet voortbrengen, eerlijk is, andere landen, waarmee wij goede betrekkingen onder houden, van mededinging feitelijk uit te sluiten en aan Rusland practisch een monopolie te gunnen. Maar ten aanzien van producten die wij zelf voortbrengen, is het zonder eenigen twijfel ontoelaatbaar, de Rus sische concurrentie, welke een ergerlij ken vorm van dumping dumping ten koste van het bestaan van den arbeider oplevert, te gedoogen. BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Ulft (H. Petrus en Paulus) den weleerw. heer H. Th. Sprakel en tot kapelaan te Hengelo (O.) (H. Lambertus) den weleerw. heer F. J. M. van Gendt. DE DOCHTERS DER LIEFDE NAAR JAVA. Einde October zullen drie Dochters der Liefde vanuit het Provinciaalhuis te Tilburg, naar Java vertrekken. Dit wordt de eerste missiepost van de Nederland- sche Provincie van het Gezelschap. De drie Zusters zullen de eerste Doch ters der Liefde zijn in Nederlandsch In- dië! Nadat Vincentius' zonen, de Laza risten, in 1923 de missie van Ost-Java van de Jezuieten hadden overgenomen welke missie intusschen reeds is uitge groeid tot de Apostolische Prefectuur van Soerabaja, onder eiding van Mgr. Th. de Baokere komen nu ook Vin centius' dochters daar hulp bieden aan de missie-actie. En wel in een vorm, die al heel bijzonder in de lijn ligt van St. Vincentius' welbekende liefdadigheid voor 't arme kind! De Zusters zullen er namelijk de leiding hebben van een kin derhuis voor inheemsohe kleinen, meisjes en jongens. „Msb. FRUIT-SODA zegt niets zegt alles Nederlandsche Tuinbouwraad. De Nederlandsche Tuinbouwraad is in vergadering bijeen gekomen. Bij den aan vang der vergadering heeft de voorzitter, de heer Jac. Smits te Naarden, met eenige gevoelvolle woorden het overlijden her dacht van den heer I. G. J. Kakebeeke, ad viseur van den landbouw, die als verte genwoordiger van den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw de verga deringen v*in den raad geregeld bij woonde. De voorzitter heette in het bijzonder welkom den heer ir. R. P. Bonthuis, als vertegenwoordiger van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw. Op verzoek van den heer Valstar werd besloten met de centrale landbouworgani saties krachtig aian te dringen bij de regee ring op het beschikbaar stellen van gelden voor den afzet der land- en tuinbouwpro ducten. Door het overlijden van den heer H. G. Hopman werd als lid-werkgever in het be stuur van de Tuinbouw Onderlinge II aan gewezen de heer J. Valkering Tzn. te Lim- men. Naar aanleiding van de gevoerde corres pondentie met het Rijksbureau voor de ontwatering te 's-Gravenhage, werd beslo ten deif voorzitter te machtigen namens den Tuinbouwraad het noodige te doen. ten einde te komen tot een betore regeling der waterstanden in den boezem van de Muidertrekvaart. Den hoofden der diver se takken vun tuinbouw werd verzocht te onderzoeken waar de tuinbouw last kan hebben van een te hoog peil der Zuider zee en hiervan opgave te doen aan den secretaris, een en ander met het oog op het onzekere van een aan te nemen peil na de afsluiting. Besloten werd aan de Stichting Fonds Lundbouw Export-Bureau 19161918 te verzoeken een onderzoek in te stellen naar den omvang en de beteekenis van den druk der belasting bij den uitvoer van land- en tuinbouwproducten naar Duitsch- land. Tot voorzitter van den Raad werd voor de nog resteerende maanden van het loopende jaar aangewezen de heer Jac. Smits te Naarden, die thans reeds het pre sidium bekleedt. De heer F. V. Valstar FABRIEK TE LEIDEN werd benoemd tot lid van de Commissie van Bijstand van de stichting landverhui zing Nederland De Raad besloot niet in te gaan op een voorstel \un de centrale land bouworganisaties tot regeling van het landbouwtentoonstellingswezen in Neder land en zijn eigen inzichten terzake ken baar te maken. Uitvoerige mededeelingen werden ge daan van de besprekingen in het Comité van economisch verweer. Aan het einde van de vergadering werd een film vertoond, gemaakt tijdens de ge houden tuinbouwtentoonstelling te Zagreb. WARMOND. Hanze. Gister hield de afdeeling War mond van de R.K. Middenstand-s vereeni- ging de Hanze" een algemeene vergade ring in hotel „de Zon". Nadat de heer F. Slager, voorzitter der vereeniging, de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze had ge opend, sprak hij een woord van hartelijke welkom tot de aanwezigen. Het doet mij genoegen, aldus spreker dat zoo velen ter vergadering zijn gekomen, want dit geeft het bestuur moed voor het door haar ont worpen winterprogramma Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dank zegging zonder op- of aanmerkingen vast- Vervolgens deelde de voorzitter mede dat hij een bespreking had gehad met den burgemeester inzake de winkelsluitingswet. De burgemeester had spreker de meeste medewerking toegezegd en had niet alleen voldaan aan de verlangens van het Hanze- bestuur, maar was ze-lfs nog verder gegaan. Spreker wilde dan ook van deze plaats den burgemeester dank zeggen voor zijn sympa thieke houding. Inzake het door het be stuur aan den raad der gemeente gericht adres inzake het beurzen, deelde de voor zitter mede dat van B en W. bericht was ontvangen dat deze materie was opgeno men in de nieuwe politieverordening. Nog deelde de voorzitter mede dat door het be stuur een uitgebreid werkprogramma was samengesteld voor den aanstaanden winter, waarin zoowel het nuttige als het aange name was verwerkt- Vervolgens werd voorlezing gedaan van een schrijven van den adviseur der vereeni- ging, den Pastoor, waarin deze mededeelde ontheffing te hebben verkregen als adviseur der vereeniging, terwijl in zijn plaats was aangesteld kapelaan Th. Lampe. Dit be sluit van onzen adviseur, aldus spreker kwam ook voor heit. bestuur zeer onver wachts. Met leedwezen ziet het bestuur den adviseur vertrekken, want zijn sympathie voor onze vereeniging was groot Niet al leen met raad doch zeer dikwijls ook met daad heeft hij onze vereeniging ter zijde gestaan. Voor dit. alles, aldus de voorzit ter, wil ik hem vanaf deze plaats een woord van bijzonderen dank brengen. (Applaus). Hierna werd overgegaan tot installatie van den nieuwen adviseur. Met een kern achtig woordje van den voorzitter werd de adviseur geinstalleerd, waarbij de voorzit ter de hoop uitsprak dat hij zou werken in het belang en tot groei en bloei der mid- denstandsvereeniging De kapelaan dank te den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden, waarbij hij wees op den moeilij ken tijd, die vooral de middenstand op het oogenblik doormaakt. De machten, die haar bestaansrecht aantasten, zijn groot aldus spreker, en alleen door eendrachtige samenwerking zal de middenstand zich staande kunnen houden. Hierna werd over gegaan tot verkiezing van een afgevaar digde en een plaatsvervanger voor de Cen- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 15 October. Huizen, 1875 M. 8.009.15 en 10 0010 15 Gramofoonjpl. 10.15 Ziekendienst. 10 4511.30 Gramofoonpl. 11.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Politieber 12.15—200 Concert door het KRO-orkest. 2.00 Handwerkcursus. 3 00 Voor de dames. 4.00— 5 00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.45—6.45 Pianoconcert. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.30 Politieber 7.45 Ned Chr. Persbureau. 8 0011.30 Concert m.m.v. orkest, solis ten en sprekers. In de pauze Vaz Dias. Ge mengd koor „Looft den Heer". 10.3011.30 Gramofoonpl Hilversum 298 M Uitsl. AVRO-pitzending. 8.0010 00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10 30 Voorlezing door Jeanne Hunsche Verkade. 1100 Concert door het Trio van Rest. Winkels. 1.00 Gramofoonpl. I.15 Van Dijk's origin. Volendammers. 2,00 Pauze. 2 30 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuurtje 5.006.00 Concert van Spaansche Muziek in café Moderne, Amsterdam. 6-00 Sportpraatje 6.30 Kinderkoorzang. 7.15 Lezing over .,Anne Pavlova". 7.45 Kamermuziek door het Hartveld- kwartet. 8.15 Praatje door Fred. Fry. 8.309 30 Omroeporkest o.lv. N. Treep. 9.30 Zang door H. Schlusnus-bariton. 9.45 Vervolg omroeporkest 10.0510.15 Nieuwsber. 10.15 Vervolg Omroeporkest 10.3012.00 ,.De sensationeels avontu rend room van Bully", gramofoonpl. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein en berichten. II.05 Causerie. 1220 Orgelconcert door Rteg. Foort. I.20 Gramofoonpl. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst 4.30 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.10 Duitsche causerie. 7.50 Lezing 8.20 Populair concert. 8.50 Motorwedstrijden in het Empire- S tad ion 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 10 10 Muziek van Edw. German, door or kest en koor. II.05—12.20 Dansmuziek. Langenberg 473 \f 6.25—7 20, 9.35—10.35 en 11.30 Gramofoon- platen. 12.251.50 Orkestconcert. 4 205 20 Orkestooncert. 7.20 Haydn-Mozart, concert door orkest en W. Braunfels, piano. 8.20 Europeesch concert uit Budapest 9 50—11.20 Tziganemuziek. Brussel 508 en 338 M 508 M. 5 20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Concert uit Budapest 338 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl 8 20 Gramofoonpl. 8.50 Concert uit Budapest. „Radio P a r ij s" 1725 M. 8 05 12 50. 1.25. 6.20 en 7.50 Gramofoonpl. 905 Orkest- solistenconcert. Kalundborg 1152 M. 11.201.20 Orkesconcert. 2,504 20 Orkestooncert. 7.309.35 S|ymphonieconcert mm..v. A Rusch, viool. BeethovenprogramnKu 9.5511.35 Dansmuziek. Z e e s en 1635 M. 505—5 50 Berichten. 6.00 Gramofoonpl. 9.30 Voor de scholen. 9 55 en 11.20 Berichten. 11.20 Gramofoonpl. 12.151-20 Berichten. 1 20 Gramofoonpl. 2.20 Lezingen. 3.50 Orkestooncert. 4 >50 Lezingen. 7.50 Concert „Dante", 6ymphonie. 9.20 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. trale raadsvergadering en werden als zoo danig gekozen de heeren B. M. van Stijn en N. Kaandorp De behandeling der agen da voor deze vergadering bracht geen nieuwe ideeën naar voren en werd dezelve ongewijzigd aangenomen. Over een even tueel te houden kinderfeest ontspon zich een langdurige discussie met als resultaat dat een commissie van vier leden werd be noemd, bestaande uit de heeren Witsenburg, van Tongeren, Kaandorp en van Seggelen, die deze aangelegenheid nader zouden uit werken. Bij de gebruikelijke rondvraag kwamen eenige zaken van huishoudelijken aard naar voren, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot onder dankzegging voor de opkomst. N00RDWIJKERH0UT. Hond komen aanloopen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen over een hond die is komen aanloopen. Het is een zwarte herder met bruine vlekken. Teef). Geboren: Quirinus, zoom van Am- thonie Chr. Flipphi en van Geertruida van den Berg Petronella Catharina, dochter van G. H. van den Berg en van A. L van Trijp. Piet er, zoon van Adr. Zandbergen en van J. Durieux. Adrianus Petrus, zoon van Adr. van den Nieuwendijk en van Jo anna A. Mens. Petrus Leonardus, zoon van P H. Kerkvliet en van C. H. den El zen Petronella Johanna, dochter van 0. G. Hulsebosch en van G. J. Beelen. Wil lem, zoon van J. J. Taskin en van Maria H. Duivenvoorden. Henricus Petrus, zoon van J. J. Weijers en van M. A. van der Voet Anna Maria, dochter van AnL van den en van Maria v. d. Voet. Gu- dula Maria, dochter van C. A. van den Berg en van W J. M van Emerik. Ge- rarda Johanna, dochter van Jacobus Hoog kamer en van J. P. Koster. Cornelis Ma ria, zoon van B. Th. Zandbergen en van Jaooba C M. Heemskerk. Helena Maria, dochter van C. Meijer en van C. Th. Steen voorden. Geertruida Jerona Theresia, dochter van Arie Duivenvoorden en van G. C. v d Weijden. Engelbertug Oornelis, zoon van E. J. Bakker en van A. M. K. Schulte Cornelis Johannes, zoon van Th. L. Kol en van A. van den Berg. Pe tronella Antonia Cornelia, dochter van J. P van der Ploeg en van A G. Beelen. Catharina Louisa, dochter van W. J. Kap- tein en van Hillegonda van Diemen. Ge- rarda Apolonia, dochter van A. C Philippi en van A. Hoogkamer. Adrianus, zoon van A. C. Philippi en van A Hoogkamer. Onder tr ouwd: Adrianus Petrus van der Hulst en Maria van der Lans. G etrouwd: S. van der Meij en W. Koet Overleden: Johannes van Mook, 49 jaar, echtgenoot van E. Wilkes FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 25) XXII. „Ja, dat is Richard Kenton", zei Per- ring wien dit resultaat niet geheel onvoor bereid trof. „Maar hij is niet de Richard Kenton, dien u zoekt." „Ik begrijp het", antwoordde Lord Per cy. Hij lijkt veel op hem, doch ik zie, dat wij ons vergist hebben. De ware Ken- ton heeft twee gouden tanden in de boven kaak." „Dat wist ik", zei Herschel. „Maar ik dacht, dat hij ze had laten vervangen door minder opvallende. Nu wordt de zaak ho peloos", jammerde hij, „en we moeten weer van meet of aan beginnen. Maar ik geef den moed niet op, al moet ik tot aan het einde van de wereld gaan." Zwijgend had de majoor daar bij ge staan. Zoo zou dan de gedachte, die hem zooeven door het hoofd schoot, toen hij mr. Granger aankeek, toch bewaarheid worden. „U zult zoover niet behoeven te gaan", merkte hij glimlaohend op, terwijl hij Her schel het pistool van Granger overhan digde. „Wat bedoelt u?" riep Lord Percy onge duldig uit. Weet u iets? Weet u, waar hij is?" „Ja, doch enkele minuten geleden wist ik van z'n bestaan nog niets af. M'n vriend en ik waren de overtuiginng toegedaan, dat buiten hem geen enkele spruit uit het geslacht Kenton meer bestond, maar nu begrijp ik, dat er nog een in leven is, iemand, wien wij reeds lang dood waan den. De man heet Richard Erral Kenton. Ongeveer een jaar of tien geleden had hij zich aan enkele oplichterijen schuldig gemaakt en was toen plotseling uit Lon den evrdwenen. Kort daarop kwam be richt binnen, dat hij in een Spaansch speel hol vermoord was geworden. Daar juist echter zag ik, dat hij nog in levn is en was mijn vriend gestorven, dan zou hij .vanzelf sprekend de eenige erfgenaam van de Ken- tansche bezittingen worden." „Nu begrijp ik u", zei Herschel en schrok hevig. „Dan is het onze gevangene, de man die een aanslag op het leven van uw vriend deed." „Ja", antwoordde de majoor. Toen ik hem daarjuist passeerde, zag ik zijn ge zicht ongegrimeerd en zag toen dat zijn trekken een treffende overeenkomst ver toonden met die van mijn vriend, welke ontdekking mij de geheele situatie ophel derde. Ook het hoofdkenteeken ont breekt niet, de twee gouden banden in de bovenkaak." „Alle duivelsriep Lord Percy uit, dan is hij het". Hij sprong het balcon over, gevolgd door de beide anderen. Toen zij echter Granger's kamer binnenstormden, was deze leeg. Het touw, waarmede zij hem gekne- venld hadden, lag op den grond, naast den stoel. „Hij is gevlogen riep Herschel wan hopig uit en zonder zich ook maar één oogenblik te bezinnen, liet hij zich van 't balcon naar beneden glijden en rende d« duisternis in. „Het heeft geen zin", zeide Lord Percj en haalde de schouders op. „Toch zal hij ons niet ontkomen", merkt* de majoor geruststellend op. Hij is een misdadiger, die zich bovendien nog aan een moordaanslag op Kenton schuldig ge maakt heeft. Als wij de politie telefoneeren en aan alle stations wachten opstellen, moet hij ergens in de val loopen' „U vergeet", antwoordde Lord Percy, „of misschien weet u het nog niet, dat deze schurk in het bezit is van sterk com- promitteerende papieren. We moeten dus zeer voorzichtig te werk gaan. In Afrika leefde ik onder een anderen naam, en on der dien naam werd ik ook veroordeeld. Het zou dus een ongehoord schandaal zijn, als het moest uitkomen, dat de zoon van den Hertog van Monthfort, een paar da gen geleden uit een strafkolonie ontslagen werd, nadat hij wegens diamantdiefstal vier en een half jaar dwangarbeid verricht heeft. Dit dient onder alle omstandigheden vermeden te worden en daarom geef ik er de voorkeur aan, niet de hulp van de poli tie in te roepen. Juist daarom wilden wij ons zelf wreken." „Gelooft u dan, dat hij die papieren bij zich draagt?" „Neen. dat is niet waarschijnlijk. Hij zal ze wel ergens verborgen hebben." „Misschien bij zich thuis". ,*Weet u, waar hij woont?" „Neen, maar daaromtrent hoop ik spoe dig nadere inlichtingen te hebben." En de majoor vertelde hem van de sigaretten eindjes, die hij in Granger's kamer ge vonden had en dat hij reeds een detective aan het werk had gezet. „Het is zoo goed als zeker, dat hij nog niet lang in Londen is", ging hij verder, „anders zou hij reeds een aanslag op Ken- ton gewaagd hebben. Mogelijk is hij nog maar kort geleden uit Indië teruggekeerd en heeft hij de siagretten zelf meege bracht. En dan bestaat er nog een twee de mogelijkheid: de betrokken importeur heeft zijn wihkel midden in 't Strand en zoo kan mr. Granger in het voorbijgaan even een doosje bij hem gekocht hebben." „Toch geloof ik, dat wij deze kans moe ten waarnemen, hoe gering die ook is. De schurk zoekt natuurlijk zoo spoedig moge lijk Londen te bereiken. De eerste trein gaat om acht uur. Hoe kunnen we nu vóór hem in Londen aankomen „Hebt u een goede auto?" „Ja, m'n vader heeft er een, die twee honderd kilometer per uur kan halen." „Goed, laten we het probeeren." Nog eer de dag begon te schemeren, suisde de geweldige machine, versierd met het wapen der Monthforts, over den groo- ten straatweg. Overal was de politie reed3 ingelicht over den wilden vaart van het grijze monster en zij hadden order gekre gen, den auto zonder meer te laten passee- ren. Met stof en modder bedekt, kwamen zij vijf minuten voor den trein in Londen. De man met de gouden landen ^joonde in Chelsea, Oakleystreet 45, ondéir den naam Blackmore, berichtte den door Per- ring in het werk gestelde detective. De twee nieuwe vrienden begaven zioh, om geen opzien te baren, in een anderen auto naar de aangegeven plaats. Zonder zich ook maar een oogenblik te bezinnen, zette Lord Percy zijn schouder tegen de deur, die den naam Blackmore droeg en de majoor volgde zijn voorbeeld. Met in spanning van beider krachten was de deur spoedig geforceerd en na een half uurtje vian naarstig zoeken, hadden zij de bewuste papieren gevonden. Zij verlieten nu ijlings de kamer en lieten deze ongeveer in den zelfden toestand achter, zooals eenige da gen geleden de man met het litteeken Kento's kamer overhoop gehaald had. Majoor Perring had intusschen zijn ge wonden vriend niet in mrs. Nolly's Pension alleen laten liggen. Vóór hij zich voor de autotocht gereedmaakte, had hij hem een plaatsvervanger gezonden, die het van har te gaarne op zich nam, hem verder te verzorgen. En hij had moeilijk een betere keuze kunnen doen. Toen Richard Kon- ton, na meer dan tien uur geslapen le heb ben, ontwaakte, meende hij in een geluk kiger en zonniger wereld aangeland te zijn. Want het eerste wat zijn oogen ont moetten, was het liefste wezen dat hij kende. „Evelyn", fluisterde hij, jij hier „Ja Dick", antwoordde zij zacht, „en nu wil ik altijd bij je blijven. De hooge muur, die tusschen ons stond, is verdwenen. De schaduwen zijn geweken en ik voel me zoo gelukkig, Dick, zoo gelukkig". Nu eerst bemerkte Kenton, dat hij zijn linkerarm niet bewegen kon. De dokter had dien vast tegen zijn lichaam gebon den. En de herinnering aan 't licht in 't bosch en de twee schoten, flitste heel even door zijn hoofd. Doch slechts een oogen blik. Zij, die hier bij hem zat, deed hem al het ander vergeten. Langzaam strekte hij zijn gezonden arm naar haar uit. En met tranen in de oogen, die van onuitspreke lijk geluk en liefde spraken, zonk zij tegen hem aan. „Ik hou van je, Evelyn", fluisterde hij, ik hou van je". Hij drukte haar vast te gen zich aan, als wilde hij het geluk, dat hij nu gevonden had, nooit meer verliezen, en kuste haar, kuste haar...." Een maand later bevonden Evelyn en Kenton zich op hun huwelijksreis in het zonnige Italië. Richard Erral Kenton werd tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. De oude Hertog was bij het uitspreken van het vonnis aanwezig. „Het is z'n verdiende straf", mompelde hij ontroerd. M'n eene zoon heeft hij ver moord, m'n andere zoon in 't verderf ge stort, m'n naam haast onteerd en het ge luk van m'n dochter bijna verwoest Ein delijk z'n verdiende straf. EINDE. -

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5