langen doen we toch en naarmate we onze verlangens in goede banen lei den en doen berusten op onze gezon de reden, zullen we meer kans van vervulling hebben. Maar, weet U wel, dat het verlan gen op zich zelf reeds geluk geeft, onze energie verdubbelt en ons jeug dig houdt? Heel oude menschen, of menschen die geestelijk zwak zijn, hebben soms werkelijk geen verlangens meer. Hun hersens kunnen het onderwerp hun ner verlangens niet meer vasthouden en soms ook wel verwarren zij ver schillende gedachten met elkaar. Maar, niemand van ons zal wen- schen op deze manier verlangenloos te zijn. Zoolang we verlangen, voelen we dat we leven, zoolang we dat gewaar worden, bruist en stroomt het leven nog in ons en waar het leven op zijn hevigst stuwt, daar is men jong en heeft men duizendvoudige verlan gens! ANGELIQUE. DE MUILTJES. Op de Koloniale Tentoonstelling in Parijs ziet men vele dingen, die hoe wel wij ze vroeger met „aardig maar primitief" betitelden, nu opeens „haute-nouveauté" zijn geworden. De dames zagen onder andere ook de muiltjes, zoöals onze teekening er U een tweetal geeft en doen nu haar best om deze als „het allergemakke lijkst" voor den voet, te dragen. Om het loopen aangenamer te ma ken heeft men in den zool een schar nier aangebracht, zoodat nu het hout meegeeft onder het loopen. Ik meen het echter te mogen betwij felen of deze muiltjes een lange levensduur is beschoren, daar het geklos van het hout nu niet bepaald harmonieus is in de slaapkamer. NIEUWE MODE-SNUFJES. TACTVOLLE BARMHARTIGHEID. Er zijn talrijke problemen in het dagelijksch levenwaarvoor de juiste uitspraak niet gevonden is. Zoo is het bijvoorbeeld met de noodleugentjes.... Zijn die nu geoor loofd of niet? Er zijn menschen die de waarheid, hoe pijnlijk ook, verkiezen boven een leugen. Maar er zijn ook menschen die een bedekken van de waarheid terwille van den evenmensch voor vriendelijker houden dan het botweg uitspreken van de waarheid, die pijn lijk moet zijn om aan te hooren. Gesteld dat men U uitnoodigt bij iemand te komen eten, waarin U vol strekt geen zin hebt of de reden van Uw noodzakelijke weigering ligt in het feit, dat U een aangenamer iets te wachten staat, zou het dan wel aan gaan U te verontschuldigen met een: „Neen, daar heb ik geen zin in". Zou dan een noodleugentje als „Ik zou het wel prettig vinden, maar ik krijg zelf bezoek" niet te prefereeren zijn Verder komt het er natuurlijk op aan, hoe de onderlinge verhouding is, hoe men tegenover elkaar staat. Is men echt, oprecht bevriend, dan is openhartigheid onder alle omstandig heden het beste en het mooiste. Echte vriendschap kan oprechtheid best verdragen en het is beide partijen meer waardig dan een of ander uit- vluchtje. Tusschen echte vrienden of vriendinnen zal een onbevangen ant woord op een verzoek of een voorstel, ook al is het afwijzend, geen afbreuk doen aan de goede verstandhouding. Het zal een bewijs te meer zijn van vertrouwen en oprechtheid. Dat geldt ook voor een meenings- verschil in zake „het kleedingstuk". Waar is het goed voor den ander te zeggen: „Die hoed staat je niet, die mantel past je slecht, de kleur van deze japon maakt je bleek?" Het komt er immers niet op aan wie een beteren smaak heeft, als dat kleedingstuk toch gedragen moet worden. Iets anders is het, als onze meening gevraagd wordt bij het koopen van een hoed of dergelijke. Dan komt het er op aan of die hoed'den persoon in kwestie werkelijk staat. Daartoe moe ten we dan zooveel mogelijk zien mee te werken. We behoeven werkelijk niet te lie- Van alle op deze pagina voorko mende modellen, stellen wij papieren knippatronen beschikbaar a f 1.75. per stuk. Bij bestellingen moeten be halve het nummer der teekening, tevens de gewenschte maat duidelijk opgegeven worden. Het bedrag moet in postzegels bij gevoegd worden; men kan het echter ook vooruit per postwissel voldoen. Men adresseere: Redactie Damesru briek, Coperniscuslaan 205, Den Haag. De volgende maten op te geven: A—B schouder. B—C gebogen arm. C polswijdte. D—E hals tot taille. E—E taillewijdte. E—F roklengte. H-H rondom heupen J-K rug. De afwerking van den hals is bij de blouses een zeer voornaam iets, waar aan veel aandacht wordt besteed. Sommige hebben een hals-afwerking met links een strik, die met een paar slippen over de borst valt. De afwer king onder aan de blouses bestaat dan ook uit zulk een strik, welke over den rok valt. Een plisée-strook langs hals en mouwtjes, of revers van plissées, ruim aan gezet langs den V.-vormigen hals zijn heel modieuse garneeringen voor de moderne blouse. De meeste worden in den rok ge dragen en die er boven gedragen wor den, hebben slechts een smalle cein tuur. De rokken zijn eenvoudig; vele heb ben éen glad heupstuk en eenige die pe plooien van voren of op zij; andere hebben meerdere groepen van kleine plooien. Klokrokken worden niet zoo algemeen meer gedragen, wel als de rok één geheel met de japon vormt. We zien veel knoopen-garneering; de blouses, rokken en japonnen voor den herfst zijn er veelvuldig mede ver sierd. Korte imitatie-bontjasjes zijn „bon ton". Ze doen gezellig op een plisée-rokje en geven een zeer jeugdig aspect. Kleine, vilten hoedjes in vele don kere tinten zooals groen, bruin, don kergrijs en zwart winnen stormender hand de harten der dames. Deze hoed jes hebben een ondiepen bol en wor den luchtig, bijna achteloos op het hoofd gedragen. Het geheele voor hoofd en veel haar aan weerszijden komt te zien. Lang niet iedere dame zal zulk een hoedje staan, daar er beslist een smal gezichtje bij vereischt wordt en.... een zekere flair, waardoor de luchtige nonchalante hoofdbedekking een typische, origineele dracht wordt. BEA. die visites die noch intiem noch officieel zijn en dan is het niet zoo eenvoudig om te kiezen wat we zul len dragen. Om U nu eens een aardig toilet aan de hand te doen dat juist voor zulke tusschen-gelegenheden geschikt is, laten wij U hier een tweetal gekleede middagjaponnen zien, de eene van chantung naturel en de andere van gebloemde voile stof. Bij het eerste model is het heel chique er een zwart strooien hoed, lange zwarte hand schoenen van soepele zijde en zwart zijden schoentjes bij te dragen. Bij de tweede afbeelding hoort een groote lichte stroohoed met dito lange zijden handschoenen. NOUVEAUTÉS. Als allerlaatste snufje zag ik een dezer dagen op Scheveningen een dame met een ketting, armband en ring van„strass", wat, hoewel een „schitterend" geheel, toch heel mooi stond bij haar zacht-groene avond- TWEE MIDDAGJAPONNEN. Om theevisite af te gaan leggen maken we meer of minder werk van ons toilet al naar mate het een intiem bezoek of een officieele thee betreft. Maar nu hebben we wel eens van Onze afbeelding toont U een aller liefst jurkje voor onze dochter van geblokt katoen in drie kleuren. Het is een geheel recht modelletje met een schouderstukje. Langs het halsje is een kraagje uit aparte stukjes be staande, die met een gekleurde draad aan elkaar zijn gehecht. Ook het manchetje is op deze manier gemaakt. Broer heeft een kruippakje aan van lichtblauwe zephir en daaroverheen 'n schort met aparten pas en vierkan ten hals afgebiesd met een wit bandje. Het schortje moet ruim gerimpeld aan het belegstuk worden gezet omdat het anders onzen jongen belemmert in zijn spelletjes. gen, al zeggen we uit tactvolle barm hartigheid niet altijd de volle waar heid. Als we de fijne kunst verstaan, om op beminnelijke wijze de waarheid te zeggen, hebben we een niet genoeg te waardeeren gave. We moeten ons er op toeleggen een persoonlijk oordeel eenigszins beschei den te uiten en dit oordeel volstrekt niet voor onfeilbaar te houden. Het voortdurend op den voorgrond drin gen met onze meeningen kan buiten gewoon onaangenaam worden. Als er naar gevraagd wordt, goed, spreek ze dan uit in den aangenaamsten vorm. Natuurlijk, als het uitgesproken princi- pieele kwesties zijn, dan komen we zonder omwegen voor onze principes uit. Maar och, bij zoo'n klein, onnoo- zel meeningsverschilletje, kunnen we beter ons lachend gewonnen geven! JENNY. VERLANGEN. Zoolang we leven, zullen we ver langens koesteren, want een mensch is nooit verlangenloos. Wie meent er geen wenschen of verlangens op na te houden en geheel volmaakt-tevreden te zijn met wat hij is en wat hij bezit, misleidt zichzelf. Er blijven altijd onvervulde wen schen, er komen er zelfs telkens bij en is er een weer in vervulling gegaan, dan staat een ander klaar om zich te doen gelden. Het mag ons niet moedeloos maken als onze hartewenschen niet dadelijk in vervulling gaan. Zoovele wenschen worden er gekoesterd, welke mis schien nooit in vervulling kunnen gaan. Wat weet de mensch er van of heigeen hij verlangt goed voor hem is of misschien juist nadeelig. Maar ver- EEN DAAGSCHE JAPON. Een eenvoudig japonnetje van druk gebloemde voile met twee kleine zakjes, ronde hals, afgebiesd met een linnen randje evenals de manchetten. Een smal ceintuurtje wordt in de taille gedragen. Een lange rij knoopjes van wit glas loopt van den hals tot bijna aan den rokzoom. ONZE KLEUTERS. HET KORTE JASJE. zijde, heel eenvoudig en heel doelma tig, echt zoo'n kleedingstuk, dat we nog bij onze garderobe misten. Het jasje sluit met een of twee knoopen en is gevoerd met lichte chantung. Naturel-kleur is altijd het mooist. Met den guren wind van de laatste weken doet het korte jasje overal goede diensten, want niet alleen des avonds maar ook overdag loopen we soms te rillen in onze zomermantels. Hier ziet U een jasje van imüaHe- bont, afgebeeld aan voor- en achter-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12