UIT DE OMGEVING DINSDAG 13 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 van den hoofdprijs f 5000,— of één der andere 1190 geldprijzen, die ge door deelname aan de nieuwe Sanella-Prijs- vraag kunt winnen! Vraag vandaag nog aan Uw winkelier meerdere gratis-exem plaren voor deelname. Iedere deelnemer ontvangt een Verkeerskalender voor 1932 Overdracht stukjes grond. In verband met be- en verbouwing ter plaatse, moeten verschillende strookjes grond aan de gemeente worden overgedra gen. B. en W. stellen den Raad mitsdien voor, te besluiten kosteloos in eigendom en on derhoud bij de gemeente over te nemen: a. van het Centraal Israëlitisch Wees- en Doorgangshuis, te Leiden, het strookje grond, ter grootte van 122 M.2, gelegen aan de Cronesteinkade b. van J. Vegt, te Xoordwijk-Biunen, het strookje grond, ter grootte van pi.ni. 123.5 M.2, gelegen aan het Utreciitschr- Jaagpad c. van A. A. G. Bergers, te Leiden, het strookje grond, ter grootte van pl.m. 7.75 M.2, gelegen aan den Marschweg; d. van h. J. Brugman, te Leiden, het strookje grond, ter grootte van pl.m. 3 M.2, gelegen aan den Morschweg; e. van Ph. L. Th. M. van dér Drift, te Leiden, het strookje grond ter grootte van pl.m. 3.23 M.2, gelegen aan den Morsch weg f. van de Naamlooze Vennootschap „De Leidsche Zoutkeet", gevestigd te Lei den, het strookje grond, ter grootte van pl.m. 0.8 M.2, gelegen aan de Koolstraat., hoek Koolgracht; g. van G. Th. J. Huyer, te Leiden, het strookje grond, ter grootte van 150 M.2, ge legen aan de Gabriël Metzustraat h. van J. J. Cohen, te Leiden, het strookje grond ter grootte van pl.m. 0.6 M.2, gelegen aan den Middelweg, hoek Pancrassteeg i. van de Woningbouwvereniging „Ons Belang", gevestigd te Leiden, het strookje grond, ter grootte van pl.m. 45 M.2, gelegen aan de Waldeck Pyrmontstraat j. van C. van Rijn, te Leiden, het strookje grond, ter grootte van pl.m. 0.8 M.2, gelegen aan de Jan Vossensteeg, hoek Xoord-Rundersteeg. De Stadsgehoorzaal en „Zuiderkwartier". Het bestuur van de Leidsche Speeltuin-», vereeniging „Zuiderkwartier" verzoekt het kosteloos gebruik van de groote zaal der Stadsgehoorzaal op een der eerste dagen van de maand December, zulks ten behoe ve van het houden van een ontspannings- of St. Nicola a sa vond. Ingevolge de bepalingen van het con tract van verhuring van de gehoorzaal kan alleen ontheffing van zaalhuur worden ver leend, indien de bijeenkomst uitsluitend strekt ten algemeenen nutte Dit laatste is, aldus B. en W., in casu niet het'geval. Maar al ware deze restrictie niet ge maakt, dan nog zouden B. en W. geen vrijheid kunnen vinden den Rand tot het nemen van een gunstige beslissing te advi- seeren, omdat dit zeer zeker een precedent zou scheppen. Immers, er rijn hier ter ste de tal van vereenigingen en commissies, clie jaarlijks St. Nieolaas-, Kerstfeest- en Lentefeestvieringen organiseeren en die zeker niet zouden nalaten eveneens vrij stelling van de betaling van zaalhuur te vragen. B. en W. geven den Raad dan ook in overweging niet. op het verzoek van de Leidsche Speeltuin vereeniging „Zuidei% kwartier" in te gaan, doch het in handen van hun College te stellen ter afdoening. (De bedoeling is waarschijnlijk, dat B. en W. aan adressant zullen mededeelen, dat zij wel bereid zijn, de Stadsgehoorzaal voor een verlaagd tarief ter beschikking te stellen. Red. L. Crt."). Het Medisch Consultatiebureau. Het Medisch Consultatiebureau ver zoekt den Raad om een jaarlij-ksche sub sidie van 500.-. Het Bureau werd in 1912 opgericht, dooh moest het in 1924 om verschillende redenen, waarvan wel de voornaamste was, gemis aan hulp bij het te verrich ten werk, worden gesloten. Xa aldus gedurende 7 jaren de werk zaamheden le hebben gestaakt, besloot het bureau in den loop van dit jaar weder eên poging te wagen tot hervat ting van den arbeid. De inkomsten zijn echter onvoldoende om in de uitgaven te kunnen voorzien; terwijl toch blij kens de mede overgelegde begrooting de kosten worden geraamd op bijna 600. per jaar, kan het bureau als ontvang sten daartegenover slechts stellen een bijdrage van den Volksbond tegen drank misbruik van 50.— en een opbrengst van contributies van pl.m. 40.Tot dekking van het tekort aan middelen van pl.m. 500.doet het bureau een beroep op den financieelen steun van de gemeente. Zooals bekend is, heeft de bestrijding van het drankmisbruik reeds sedert tal van jaren de daadwerkelijke belangstel ling van de gemeente. Telken ja-re wordt op de begrooting een bedrag van 600.— uitgetrokken ter verdeeling onder de in aanmerking komende plaatselijke drank best rijders vereenigingen. Hoezeer ook het streven van dc on derhavige instelling onze sympathie heeft, zoo kunnen wij, aldus merken B. en W. verder op, toch geen vrijheid vinden, in williging van het verzoek thans reeds te bevorderen. Nog slechts' enkele maanden geleden werd het bureau, zooals bleek, heropend; in dezen korten tijd heeft aan het bu reau de gelegenheid ontbroken om le toonen, dat zijn werk, ook wat den om vang betreft, op den duur van zoodanig praetisch nut on belang zal zijn, dat sub- sidieering uit de gemeentekas in dezen tijd, nu beperking van uitgaven zoo zeer geboden is, gemotiveerd zou zijn. Uit 'ter visie liggende rapporten blijkt o.m., dat het bureau met de verschillen de vereenigingen op het gebied van de drankbestrijding nog weinig of geen con tact heeft gohad, terwijl le Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon mededeelt, dat sedert de heropening het bureau slechts drie on dersteunden onder zijn bescherming nam. Voorts vestigt deze Commissie te recht de aandacht op de geringe bijdra gen van particuliere zijde; ook blijkt uit de toelichting niet,, dat het bestuur ge daan heeft wat in zijn vermogen ligt om de bijdragen te doen toenemen. Kunnen wij derhalve, zoo besluiten B. en W., thans geen aanleiding vinden een voorstel tot. toekenning van subsidie te doen,- wel zijn wij gaarne bereid de aan gelegenheid nader te overwegen, zoodra het bureau zijn levensvatbaarheid en be lang als instelling voor de bestrijding van het drankmisbruik voldoende heeft bewezen en tevens heeft aangetoond, dat van particuliere zijde in die mate gesteund wordt, als in redelijkheid mag worden verlangd. Geweigerde bouwvergunning. Bij een om praeadvies in handen van B. en W. gesteld adres komt C. C. van den Bosch in beroep tegen onze beschik king van 2 Juli 1931, waarbij hem ver gunning is geweigerd tot uitbreiding van de wasch- en str ij kinrichting op het ter rein nabij den Zoeterwoudschen Singel, overeenkomstig de bij zijn verzoek d.d. 2S Mei "1931 overgelegde teekeningen. Het beroep is tijdig ingesteld en kan mitsdien in behandeling worden genomen. Gelijk uit de bij de stukken gevoegde afwijzende beschikking blijkt, steunt zij op de overweging dat het plan niet vol doet aan het bepaalde bij artikel 1, eer ste alinea, van de verordening op het bouwen en sloopen. Tegen deze beschikking ontwikkelt ap pellant een tweetal bezwaren. Alleen het eerste bezwaar richt zich feitelijk tegen de betreffende beschik king. Het tweede bezwaar heeft betrekking op de toepassing van artikel 2 van de vorengenoemde verordening, dooh, aan gezien aan dat artikel geen grond voor de afwijzende beschikking is ontleend, kan dit verder buiten beschouwing blij ven. Als eenig voor eene beoordeeling vat baar bezwaar blijft derhalve, dat appel lant van meening is, dat het plan wel aan het bepaalde bij artikel 1, eerste alinea van de verordening op het bou wen en sloopen voldoet, en dab de ver gunning uit dien hoofde ten onrechte is geweigerd. Ten aanzien van deze grief mogen B. en W. kortheidshalve volstaan met te verwijzen naar de bij de stukken ge voegde situatieteekening, welke doet zien aldus B. en W., dat de bij de afwijzende beschikking geformuleerde weigerings- grond inderdaad aanwezig is en dat die beschikking derhalve juist is- en behoort te worden bevestigd. Hierbij zouden wij, aldus B. en W., het gevoeglijk kunnen laten, ware het niet, dat appellant ook de billijkheid in het geding brengt, daarbij het oog hebbende op hetgeen hij heeft te verrichten, om het verleenen van de gevraagde vergun ning mogelijk te maken. Dit geeft ons aanleiding er, voor zoo veel noodig, op te wijzen, dat zoowel de aangevallen beschikking als de daar tegen ingebrachte bezwaren uitsluitend moeten worden getoetst aan de wette lijke voorschriften. Overigens kan het zijn nut hebben hier nog eens te ver klaren, dat appellant zeker geen reden tot klagen heeft. Immers, wanneer een bouwplan - niet voldoet aan de bepalingen van de ver ordening op het bouwen en sloopen, dan ligt het op den weg van den aanvrager, indien hij er althans prijs op stelt de verlangde bouwvergunning te bekomen, om dat plan in overeenstemming met die verordening te brengen. Daartoe is in casu noodig overdracht vaii den voor straat bestemden grond. In overeenkomstige gevallen wordt in den regel zoodanige grond alleen in eigendom aanvaard, indien tevens de kosten van straataanleg op den over te dragen grond in de gemeentekas worden gestort. Met betrekking tot het plan van van den Bosch hebben wij, zoo gaan B. en "W. verder, evenwel, met het oog op de groote oppervlakte van den over te dra gen grond, afgezien van het vorderen van betaling van de kosten van straat- aanleg op dien grond, waarmede de bil lijkheid voldoende is betracht. Hoe dit- echter zij, het plan voldoet, gelijk hiervoren is uiteengezet, niet aan het bepaalde bij artikel 1, eerste alinea, van de verordening" op het bouwen en sloopen en B. en W. geven den Raad dan ook, overeenkomstig het advies van de Commissie van Fabricage, in over weging om, met bevestiging van de be streden beschikking, het beroep onge grond te verklaren. DE LEIDSCHE BRANDWEER. Verslag over 1930. Verschenen is het verslag van de brand weer over 1930. Daaraan is het volgen-de ontleend: Gedurende het jaar 1930 hadden plaats, 19 schoorsteenbranden, 31 kleine binnen branden, 2 zware binnenbranden. 4 klei ne uitslaande branden, 2 zware uitslaande branden, 2 scheepsbranden, 15 buitenge wone branden. Totaal 75 branden, terwijl nog 11 maal de Brandweer werd gealarmeerd op ver moeden van brand of voor het instellen van een onderzoek. Door de omliggende Gemeenten waar mede de gemeente Leiden een overeen komst inzake hulp ver) eenin-g bij brand heeft gesloten werd assistentie door de Leidsche Brandweer niet Ingeroepen. Bij het blusschen van de plaats gehad hebbende branden werd S maal gebruik gemaakt van een brandkraan. De automobiel-brandspuit met afneem bare ladder rukte 33 maal uit en moest 10 maal in werking worden gesteld; met de automobiel-motorspuit zonder ladder, had dit resp. 11 en 1 maal plaats. De vermoedelijke oorzaken van de plaats gehad hebbende branden kunnen gegroepeerd worden als volgt: Xiet vegen van een schoorsteen 18, slecht gebouwde schoorsteen 1, vuur uit kachellade 1, slechte aansluiting van ka chel en schoorsteen 1, goederen te dicht bij brandende kachel enz. 5, met vuur spe lende kinderen 5, hooibroei 1, onvoorzich tigheid met vuur, wegwerpen brandende sigaret enz. 8, kachel onbeheerd laten branden in sigarenfabriek 1, theemuts op brandend theelichtje 1, gebruiken van gummislang voor gastoestel 1, smelten van was, vet enz. in open pan 4, ontploffing in een vuurwerkfabriek 1, verbranden van tuin vuil enz. 1, broeien van vuil (vuilnis belt) 1, hard stoken van een kachel, haard enz. 2, brand in een transformator 1, ge bruiken van benzine 1, kortsluiting in een looplamp 1, autobrand 5, lekkage in gas leiding 2, oververhitting van olie in ver- nisfabriek 1, afbranden van verflagen met bcnzinelamp 2, brand in een rookkast 1, overkoken van een teerketel 1, onbekend 8 Wederom had in een vuurwerkfabriek een ontploffing van vuurwerk plaats, waar door een werkman zeer ernstig werd ver wond; aan de gevolgen daarvan is hij overleden. Het ontstane brandje kon met emmers water worden gebluscht. Voor zoover bekend hadden tengevolge van brand geen andere ongevallen plaats. HILLEG0M. Gemeentelijke zweminrichting. In de Gemeentelijke Zweminrichting alhier zijn gedurende dit zwemseizoen 14305 baden genomen, gesplitst als volgt: Mannen 3438, vólks-baden 17S6, jongens- baden 1932. Vrouwen. 4019, volksbaden 1477, meis jes 1653. Het vorig jaar weiden er totaal 18848 baden genomen. Het slechte zomerweer zal wel oorzaak zijn, dat de inrichting min der druk bezocht is. De vrouwen zwemmen veel drukker dan de mannen: 4019 tegen 3438; door elkaar genomen met volksba den, jongens en meisjes, wordt echter de verhouding vrouwen tegen mannen 7149 tegen 7256. Wegverbreeding. Het laatste hekje aan de Weeresteinslraat bij de Remise, noodig voor de wegverbreeding (voor het huis van den heer Hermans) is verdwenen. Spoedig mag door de doortrekking van het trottoir worden verwacht. Men zit daar nu nog met een lteclijk stuk: voor het huis van Dr. Steenmeijer zal de grond onteigend moeten worden, daar de eigenaar abnor male. hooge eischeh stelt. Hoe eer die zaak daar maar af is, hoe beter. Fietsdieven. Veer hebben rijwieldie- ven de Wilhelminal'aan tot-hun operatie terrein gekozen; weer is daar een karretje ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Van het vorige gestolen rijwiel heeft men nooit meer iets gehoord. Gouden jubileum. Het 50-jarig be staan der Jon ge 1 ings vereen Aging op gere formeerden grondslag is feestelijk her dacht. De pakplaats der X.V. Van Zanten en Co. was voor die gelegenheid fraai ver sierd. De belangstelling was groot. Het werd een gezellige avond: voordrachten, samenspraken en speeches wi&selden elkaar af. Heb was een mooi feest. KATWIJK. Jubileum. De heer E. A. van Daalen, directeur der Gemeentebedrijven, zal Donderdag 15 October a.s. den dag her denken dat hij 12 1/2 jaar geleden als zoo danig werd benoemd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eet meer bloemkool! We la-zen meer malen eet meer brood, eet meer dit, eet meer dat, doch nu zouden wee willen uit- ropen „eet meer bloemkool". Waarom? .Omdat de aanvoer abnormaal groot is, en de prijzen abnormaal laag, bedroevend laag. Het zijn zware dagen voor de tuin ders. Zeer groote bedragen worden dage lijks op de teelt verloren. Meer dan 6000 stuks bloemkool gingen Maandag beneden minimumprijs van 0.75 per 100 en moes ten vernietigd worden. Dit waren dan wel 2de soort doch ook de massa 1ste soort kon niet meer dan f 1.30 tot 2.per 100 halen. Een enkele partij ging er iets boven En dit product moet het zomerseizoen goed maken. Het buitenland neemt momenteel niet af, waarom verwacht wordt dat de prijs nog wel eenige dagen zeer laag zal blijven. Dc aanvoer was bijv. Maandag 100.000 stuks. Daarom „eet nu meer bloem kool". Hanze. De R K. Middenstandsver. „de Hanze" hield een ledenvergadering in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer W. Caspers, opende de vergadering met een woord van welkom, inzonder aan Pater Oscar GTcmer, die zoo bereidwillig w-as geweest Pastoor Schiphorst, tijdens diens ongesteldheid, als G. A. te vervan gen. Ingekomen is een schrijven van de Kamer van Koophandel te Leiden als ant woord op het ingezonden afschrift van het adres aan den Gemeenteraad van Katwijk betreffende den nieuwen weg door of om Katwijk. Dit schrijven werd voor kennis geving aangenomen. Verder komt in be handeling de agende voor de 46ste Centrale Raadsvergadering, te houden te Delft, be nevens afschriften van exploitatierekening en balans en begrooting. Deze finaneieele aangelegenheden worden met belangstel ling behandeld. Het voorstel va-n het hoofdbestuur om den voorzitter, den heer Struycken aan t-e wijzen als lid van den Middenstands- raad, wordt goedgekeurd. Het voorstel van Gouda, om vast te leggen, dat men pas van de rechten als lid ee-ner afdeeling kan profiteeren als men drie maanden als lid staat ingeschreven, wordt niet gesteund. Met betrekking tot het voorstel Beverwijk om een actie te voeren, waardoor een mil dere toepassing van de arbeidswet wordt verkregen, inzonder dat wat aangaat de principale hechtenis, gaat men mee met- het hoofdbestuur om deze zaak eerst in de landelijke vakbonden ter sprake te brengen. Ook ten aanzien van de andere voorstellen va-n Beverwijk over het afbe talingssysteem en het kortingsstelsel gaat men mee met het prae-advies van het hoofdbestuur. Als afgevaardigde naar den Cëntralen Ba-ad worden gekozen de heeren A. J. Mulder en M. C. v. d. Berg, secundus Jac. P. Rietveld, Bij de rondvraag wordt o.m. gesproken over het aanwerven van nieu we leden waartoe het bestuur de noodige slappen zal doen. Mede over een te voe ren steunactie, indien in den a.s. wint/.- steun zal noodig blijken. Voor dit laatste wordt o.m. verwezen naar de hiervoor in vorig seizoen benoemde commissie die nog niet is ontbonden. Hierna sluiting der vergadering met gebed. LISSE. „Sobriëtas". Zondag werden alhier door een aantal jongedames „Sobriëtas"- speldjes te koop aangeboden. Deze brach ten 126.30 op! Een aardige attentie. Onze R. K. Harmonie Adolf Ivolping" bracht gisteren avond den Pastoor bij gelegenheid van zijn 75e geboortedag een serenade. Een aar dige attentie! N00RDWIJK. Bouwen. Door Burgemeester en Wet houders is een bouwvergunning verleend aan Dr. Heineken voor het- bouwen van een groot landhuis aan den Boerha-ave- weg onder architectuur van den heer We- gerif te Den Haag. In 'n Vrijdagmiddag gehouden confe rentie van Burgemeester en Wethouders en verschillende bouwondernemers in deze gemeente is overeenstemming bereikt over de uit-gifte van meerdere perceelen bouw grond aan den va-n Pauhuysweg, zoodat thans zeer spoedig met den bouw van ver schillende huizen zal worden aangevan gen. Wegenverbetering. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan den raad voor te stellen zoowel den Zwarteweg naar Katwijk als den Rijnsburgerweg afdoende te verbeteren, zoodat aan een groote wan toestand op verkeersgebied een einde zal worden gemaakt. TER-AAR. Bazar. In het Gymnasllek-lokaal van de Ohr. Xat. School te Aardam werd Zaterdagavond een Bazar gehouden ten bate van de Zangver. Zooals het gewoonlijk in alle bazars is, is er gelegenheid iii overvloed om je geld kwijt te raken met een of ander geluksbeproeving. Er werd touwtje getrokken, aan het rad van avontuur gedraaid, gesjoelbakt enz. Zoo te zien, zal de Zangver. w*el een aardig saldo over houden, wraint- het lokaal was tjokvol met bezoekers, en er lieersch- te een prettige stemming. Geboren Adrianus Wilhelmus, zoon va-n W. VisSpruijt Johannes Jacobus, zoon van G. v. d. Hoorn—Valentijn Arie zoon van G. Heijnsv. d. Ster Anna Cornelia, dochter va-n C. ValentijnWittë- man Theod-orus Petrus Gerardus, zoon van P. Hoogervorstden Haan. Ondertrouwd W. Timmers 26 jaar en E. Visser 23 jaar 'F. J. Britsemmer 26 jaar en J. B. Mee uw is 20 ja-ar C. Th. Hooge-boom 29 jaar en M. J. Hooge- vecn 31 jaar. Gevestigd: A. Broekhuizen va-n Almkerk Wed. H. de Blanken geboren Bosdam van Kieuw veen. Vertrokken: G. J. van Eijk naar Bodegraven E. Vink naar Oberhausen. VOORHOUT. Gemeenteraad. Vrijdag, 16 Octeber а.s. za-1 des namiddags te kw-art over zes uur de Raad dezer gemeente vergaderen, met als agendapunten: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling pensioengrondslagen A. Eggen en H. A. G. Bots. 4. Ontwerp-steunrege- ling voor werkloozen. 5. Voorstel va-n B. en W., tot opnieuw vaststelling der beheers- verordeniiig voor het Waterleidingbedrijf, en wijziging der afschrijvingspercentage. Vaststelling van het nieuwe Reglement en Tarief va-n het Waterbedrijf. 7. Begroo- tinjg voor 1932. van het Waterleidingbedrijf 8 Vaststelling der gemeente-begrooting, dienst 1932. 9. Schoolgeldreclames. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen t-e 9.45" 'uur. Agenda: 1. Notulen der vorige verga-de ring. 2. Ingekomen stukken en me dedeelingen. 3. Onderzoek geloofsbrief van den heer L. A. F. Prins, lid der Grenswij- z igin-gs co mm i s si e. 4. Verkoop bouwterrein aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat aan den heer C. J. va-n der Aa. 5. Verkoop ter rein aan toevoervaart naar de Haven aan mej. de Wed. de Bode. 6. Ontheffingen voorschriften Bouwverordening. 7. Vast stelling pensioensgrondslagen. 8. Aanvul ling Salarisverordening. 9. Subsidieverhoo- ging Muziekvereeniging -„Excelsior". 10. Vergoeding boventallige leerkracht Was- sena-arsche Sohoolvereeniging. 11. In ge- bruikgeving gymnastieklokalen aan Sport- vereenigingen. 12. Vaststelling bedrag ze kerheidstelling plaatsvervangend Ontvan ger. 13. Overname eigendom gedeelte Bac- kershagenlaa-n. 14. Benoeming onderwij zeres) Openbare U. L. O.-School. Voor dracht: 1. de heer G. J. Spijker te Mep- pel; 2. mej. J. Heering te Terborg; 3. de heer B. Dijkstra te Winterswijk. 15. Be noeming onderwijzeres Openbare La-gere School no. 3 aan de Bloem campl-aan. Voor dracht: 1. mej. C. A. Ka-boord te ;s-Gra- venhage; 2. mej. I. J. Noordhoek te Wol- phaartsdijk; 3. mej. H J. Wesselink te Wassenaar. 16. Bestendiging overeenkomst met 's-Gravenhage in zake Middelbaar- en Voorbereidend Hooger Onderwijs. 17. Uit breiding rijwielbergplaats bij Openbare U. L. O. School. 18. Aanvrage uitbreiding Bijz. R. K. Lagere School aan den Drie sprong. 19. Voorstel van den heer Kin- man in zake bevordering Ambachtsonder wijs. 20. Wijziging Begro-oting 1931. 21. Suppletoir Ret-ri-butiekchier 1 Mei—31 Juli 1931. 22. Verhuur opslag terrein en mest put aan den heer Th- van den Barselaar. 23. Voorstel opzeg-ging huur voormalig re miseterrein aan de Haven. 24. oorschot aan de Woningbouwvereeniging „St. Wil- librordus". 25. Aanbieding Gemeen tebe- groot-ing 1932. 26. Bespreking Werkverrui ming. 27. Beantwoording gestelde vragen. Personalia. In de plaats van den heer J. J. Meulenwijk te Kloetinge, die de be noeming niet heeft- aanvaard, is benoemd tot klerk ter secretarie alhier de heer W. F. C. M. Smeets te Eist. Hoeveel personen zijn er bij u in huis'. Niemand zij zijn allemaal naar hun werk. Jawel, maar hoeveel sliepen er dan vannacht bij u thuis? Niemand, mijn vrouw gilde van de kiespijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10