5PORT 5P6L MAANDAG 12 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DE NA-KAAG. TWEE DAGEN PRACHTIG HERST- WEER ZONDER WIND. Een mislukte zeilpartij. Hoe veelbelovend het groot aantal in schrijvingen voor de najaarswedstrijden van De Kaag ook was en hoe prachtig het hersfcweer ook zijn medewerking verleen de om de laatste officieele onderlinge wed strijden op de Kagerplassen te doen sla gen, het is zoover niet gekomen. Immers, er was nagenoeg geen wind, somtijds in het geheel niet, zoodat we drijfpartijen te zien kregen, welke op den naam zeil wedstrijden geen aanspraak kunnen maken Het weer was ongetwijfeld mooier dan tij den® de Kaagweek in Juli, maar met mooi ■weer alleen doen de zeilers niet veel. We kunnen ons gevoegelijk van een wedstrijd verslag ontslagen achten. Zaterdagmiddag, toen eerst van 3.05 uur tot 3.40 uur in de verschillende klassen ge start werd, was er zoo weinig wind, dat het wedstrijdcomité maar spoedig besloot één inplaats van twee ronden te laten zei len. Daarvoor had men echter nog drie en een half uur noodig. Waar het te half zes echter donker was moest de volgorde van binnenkomst worden opgenomen bij den boei, die daarvoor van een rooden lan taarn was voorzien. Zoo zat het wedstrijd- comité anderhalf uur in een bootje om de resultaten op te nemen. Inmiddels had men de jollen ergens op het dieperpoel maar laten staken, terwijl van de kleinere handicapklassen geen uitslag kon worden opgenomen. Zondag was het iets beter, maar ook toen kon niet van een wedstrijd gesproken worden. Men moest profiteeren van een vlaagje wind om vooruit te komen We willen ons daarom maar liever be palen tot. de resultaten. De uitslagen van Zaterdag luiden als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Benati II, stuurm. B. Fenenga, in, 1 uur 22 min. 58 sec., 2. Coppeletock, stuurm. E. D. Kalis; Waltz, stuurm. C. A. Vormaat opgeg. 30 M2. Scherenklasse: 1. Prikke- been stuurm., J. Heijnen, in 2 uur 12 min. 10 sec., 2. Mignon, st-uurm. J. M. Zwerver, in 2 uur 15 min. 48 sec. Regenboogklasse A.: 1. De Twee de III, stuurm. W. Z. v. d. Meij, in 2 uur 20 min. 50 sec.; 2. De Steur, stuurm. L. v. d. Steur, in 2 uur 21 min. 50 sec.; 3. Holland, stuurman F. P. Bos, in 2 uur 25 min. 4 sec., 4. Duke. Begenboogklasse B.: 1. El, stuurman A. W. K. Hoekstra, in 2 uur 37 min. 20 sec., 2. Elf, stuurman H. J. W. Brouwer, in 2 uur 43 min. 3 sec., 3. Snip, stuurm. H. J. Swart, in 2 uur 46 min. 45 sec. Handicapklasse D: 1. Narmada, stuurman H. H. Tieleman, in 2 uur 37 min. 36 sec., ber. tijd, 2. Butterfly, stuurm. J. H. Sdevert, in 2 uur 37 min. 44 sec., 3. Filo stuurm. F. Los, in 2 uur 44 min. 17 sec. 12-v oetsjollenklasse A: 1. Tulla stuurm. S. de Wit, 2. Daphina, stuurm. P. H. K. Borgerhoff Mulder, 3. De Glip- per II, stuurm. M. Kaghelland, 4. Krassin,. stuurm. D. Rutgers, 5. Woelwatertje II, stuurm- C. C. J. Wernink. 12-v o e t s j o 11 e n k 1 a s s e B: 1. Het Sweltsje, stuurm. A. A. Van. Tienhoven Jr., 2. Onrust III, stuurm. L. van Essen. Overi ge opgegeven. 12 M2. Eenheidsklasse: 1. Braas- eemermeer, stuurm. J. de Breij, geen tijd; Mam. Nitouche opgeg. Bijvoegsel Van de Ópen Scherpe Jachten en Open Sloepen werd geen uitslag opgeno- De uitslagen van Zondag zijn: Handicapklasse D: 1. Butterfly stuurm. J. H. Sieverts, in 3 uur 21 min. 13 sec. ber. tijd, 2 Filo, stuurm. F. Los, in 3 uur 28 min. 23 sec., 3. Wilwiedor, stuurm. G. Biesiot in 3 uur 33 min. 38 sec. 30 M2. Scherenkruisers: 1. Prik- kebeen, stuurm. J. Heinen, in 1 uur 32 min. 24 sec., 2. Mignon, stuurm. J. M. Zwer ver in 1 uur 37 min. 18 sec. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Coppel- stock, sturm., E. D. Kalis in 3 uur 13 min., 2. Benati II, stuurm. B. Fenenga in 3'uur 15 min. 7 sec., Walta opgeg. Begenboogklasse A: 1. Holland, stuurm. F. P. Bos in 3 uur 17 min. 52 sec., 2. De Steur, stuurm. L. v. d. Steur, in 3 uur 18 min. 7 sec., 3. Duke, stuurm., J. C. v. d. Velde, in 3 uur 19 min. 8 sec., 4. Saenden, stuurman M. de Wit, in 3 uur 19 min. 56 seconden. Begenboogklasse B: 1. El, stuurm. A. W. K. Hoekstra, in 3 uur 6 min. 46 sec., 2. Feja, stuurm. A. G. Sijthoff in 3 uur 9 min. 27 sec., 3. Snip, st-uurm. H. J. Swart, in 3 uur 10 min. 17 sec. 12-v oetsjo-llenklasse A: 1. Tulla stuurm. S. de Wit-, in 1 uur 45 min. 37 sec., 2. Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder, in 1 uur 46 min. 40 sec., 3. Bruin- visoh, stuurm. W. J. J. van Troostenburg de Bruyn in 1 uur 47 min. 20 sec., 4. Gldp- per II, 5 Krassin. 12-v oetsjollenklasse B: 1. It Swelltsje, stuurm. A. A. van Tienhoven Jr., in 2 uur 3 min. 13 sec., 2. Badetiske, stuur man J. P. Crommelin, in 1 uur 5 min. 5 sec., 3. Onrust III, stuurm. L. van Essen, in 1 uur 7 min. 30 sec., 4. Sater, 5. Water hoen. 12 M2. Eenheidsklasse: 1. Braas- semermeer, stuurm. J. de Breij, in 1 uur 49 min., 2. M. Nitouche, stuurm. A. G. Bakker in 1 uur 58 min. 38 sec. Open Scherpe Jachten: 1. La- boenga, stuurm. W. C. Bier, in 1 uur 44 min. 47 sec., ber. tijd, 2. Sam Cornelisse, stuurm. J. H. van Dalen, in 1 uur 46 min. 20 sec., ber. tijd. Open Sloepen: 1. Mickey Mouse, stuurm. H. de Brey, in 1 uur 45 min. 40 sec. ber. tijd, 2 stuurman de Lange in 1 uur 57 min. 6 sec. ber. tijd. De totaal-uitslag: De prijzen in de verschillende klassen zijn als volgt gewonnen: Handicapklasse D.: 1. Butterfly 31 pun ten, 2. Narmada 23 punten, 3. Filo 22 pnt. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Benati II 21 pnt. met 23 sec., verschil op 2. Coppelstock 21 punten. Regenboogklasse A: 1. Holland 28 pun ten, 2. De Steur 25 punten, 3. De Leede III 23 punten. Begenboogklasse B: 1. El 38 punten, 2. Snip 20 punten, 3. Feja 19 punten (betere tijd dan Elf met eveneens 19 punten). 30 M2. Scherenkruisers: 1. Prikkebeen 30 punten, 2. Mignon, 18 punten. 12-voetsjollenklasse A: 1. Tulla 46 pun ten, 2. Daphnia 34 punten, 3. Glipper II 24 punten. 12-voetsjollenklasse B: 1. It Sweltsje 50 punten, 2. Onrust III 35 punten, 3. Rade- tiske 22 punten. 12 M2. Eenheids klasse1. Braassemer- meer 15 punten, 2. M. Nitouche 4 pnt. Open Scherpe Jachten: 1. Laboenga 15 punten, 2. Sam Cornelisse 4 punten. Open Sloepen: 1. Mickey Mouse 17 pun ten, 2 11 punten. LEIDERS, GEEFT ACHT! In weinige jaren is de K. K. Voetbal bond uitgegroeid tot een geweldige orga nisatie. Met verbazing hebben wij zijn groei aanschouwd! Maar is zijn kracht evenredig aan zijn grootte? Is hij inwendig even sterk, als hij uitwending schijnt te zijn? Wat is uw kracht? Een groot getal behendige spelers? Vele elftallen? Getrainde jonge mannen, die geen ver moeidheid kennen? Neen, uw kracht is de christelijke geest! Als de christelijke geest de spelers be zielt, blijven zij trouw aan hun bond, zul len zij hem liefhebben, en tot zijn bloei arbeiden. Als de christelijke geest de leiders be zielt, zullen zij blijven werken, en met edel moedigheid blijven offeren. Als de christelijke geest de vereeniging bezielt, zullen de leiders grooten invloed hebben op de leden, en zullen zij hen vor men tot degelijke Katholieke mannen. Als deze geest de vereeniging doordringt zullen daar heersohen naastenliefde, eens gezindheid, zelfverloochening, kracht! Grijpt dan aan het middel, dat dien christelijken geest aan leiders en leden in overvloed zal schenken: de retraite! In die dagen ran rustig nadenken en in nig gebed, zal het hart warm kloppen voor de goede zaak. Daar stelt gij wijsheid en licht verwerven om volgens katholieke be ginselen jeugd en vereeniging te leiden naar het groote doel, dat gij u hebt voor- Van Zaterdag 31 October tot 3 Novem ber is er te Noordwijkerhout een retraite voor leiders van den B. K. Voetbalbond. Het zullen dagen zijn, niet alleen van groote beteekenis voor uw eigen leven, maar tevens zullen zij worden benut om uw kennis van leiding en opvoeding der jeugd te vermeerderen; dagen dus van groote beteekenis voor de jeugd en de vereeniging. Verzuimt die retraite niet VOETBAL B. K. FEDERATIE. OVERZICHT. Er zijn gisteren heel wat wedstrijden gespeeld, dank zij het mooie weer vooral, zoodat we mogen hopen, dat in de eerste seizoenhelft meer dan de helft der wed strijden achter den rug is. In de eerste klasse E speelde S. J. C. haar eersten wedstrijd te Beverwijk tegen D. E. M. 't Bleek, dat de enkele weken rust den Noordwijkers geen goed gedaan heeft. Het resultaat was slechts een 11 gelijk spel. Zoo gaat het niet goed, Noord wijkers D. H. L. handhaafde zich zooals te ver wachten was op G. D. A., maar het resul taat was sleohts 10, wel een bewijs, dat de Loosduiners geen gemakkelijke tegen partij vormen. Leonidas was weer goed in vorm en haalde uit Gouda een 71 overwinning weg. Voor de D. 0. N. K.-menschen onge twijfeld een tegenvaller na de goede resul taten in het begin. Graaf Willem en Spartaan speelden met 22 gelijk en de stand is nu: gesp. gew-. gel. verl. v.t. pnt. G. D. A. 4 211 7—5 5 Leonidas 3 2 1 157 4 T. Y. B. B. 3 2 1 9—5 4 D. H. L. 3 2—1 6ü7 4 Spartaan 4 12 1 4—4 4 Gr. Willem 4 112 13—11 3 H. B. C. 2 1—1 4—5 2 D. O. N. K. 4 2 2 5—15 2 S. J. C. 1 1 1—1 1 D. E. M. 2—11 4—7 1 In de bweede klasse O kwam Teijlingen met een 32 nederlaag uit Schiedam te rug. Lisse boekte een 10 overwinning op Graaf Floris V, Blauw Zwart, speelde ge lijk tegen Lenig en Snel en Wilhelmus won met 3—2 van P. F. C. De cijfers zijn mi: P. F. 0. 4 2 2 9—6 4 Teijlingen 4 2 2 87 4 Wilhelmus 3 2 1 56 4 Lisse 4 2 2 510 4 L. en Sn. 3 111 8—4 3 BI. Zwart 4 112 88 3 Excelsior 1 1 32 2 Gr. Floris 1 1 01 De uitslagen. Eerste klasse A. VolhardingOhévremont 22; V. V. H. —Helios 2—2; B. K. O. N. S.—B. K. V. V. L. 20; MarsanaKimbria 56; Caesar Valkenburg 11; S. V. B.Sitt. Boys 27. Eerste klasse B. Wil'helminaD. E. V. 12; Venl. Boys Gennep 12; VenloBrabantia 22. Eerste klasse C. S. D. O. U. C.'s Heerenberg 64. Eerste klasse D. H. M. S.—V. V. Z. 5—1; S. D. 0.—P. V. C. 3—3. Eerste klasse E. Gr. Willem IISpartaan 22; D. O. N. K.Leonidas 17; D. H. L.G. D. A. 10 D. E. M.—S. J. C. 1—1. Tweede klasse O. Lenig en SnelBlauw Zwart 22; Wil helmusP. F. C. 32; ExcelsiorTeijlin gen 32; LisseGraaf Floris 10. Missie-weclstriid. HaarlemAmsterdam 12. D. E. M. I—S. J. C. I 1—1. Te even twee uur wordt op het mooie terrein door D. E. M. de bal aan het rollen gebracht De aanval wordt direct door buitenspel onderbroken. De bal wordt dan naar de andere zijde geplaatst waar v. d. Berg een venijnig schot in zendt, dat door den D. E. M.-keeper keurig wordt verwerkt. D. E. M., hoewel niet gevaarlijk, zit er geweldig op, dooh heeft nog al eens met buitenspel te kampen, toch wordt hun zwoegen na 12 minuten beloond. Als de S. J. C.-linkshalf mist, geeft Langendijk een sohuiver in de uiterste hoek, waar Holst overheen schopt, zoodat D. E. M. een goedkoop doelpunt verovert (10). Rust komt met 10 voor D. E. M. Na de thee heeft S. J. C. zijn voor hoede eenigszins gewijzigd en bij aftrap stormen zij direct op het vijandelijk doel af, doch de doelman laat zich niet ver rassen. Telkens komt S. J. C. nu in aanval, v. d. Berg komt alleen voor open doel en zal insahieten, doch op te hard handige wijze wordt hij op zij gezet en in plaate van goal maakt hij enkele bui telingen. Het doelpunt blijft echter niet uit, want onhoudbaar kogelt dezelfde speler de toegestane penalty in (11). Nu is S. J. C. niet meer te houden. Een pracht kopbal van Ruigrok telden wij reeds, doch bijna onbegrijpelijk grabbelt de keeper den bal uit zijn doel. Dan probeert Wijnand het nog met een vlie gend schot, hetwelk de keeper sleohts met moeite kan keeren. De laatste 10 minuten verstrijken onder groote span ning, zonder verandering in den stand te brengen. Ook het 2e elftal speelde zijn eersten competitiewedstrijd in de 2e klas en wist op eigen veld één puntje van D. S. afhandig te maken. Ook deze wed strijd eindigde met 11. Met dezen uit slag zijn wij voor onze nieuwe 2e klaseer meer dan tevreden. Excelsior ITeijlingen I 32. Binnen twee minuten ligt de bal al in de touwen door toedoen van den linksbuiten. Excelsior is nog niet beko men van den schrik of Teijlingen gaat al weer overrompelend op het Schiedam- sohe doel af. De midvoor aarzelt niet en maakt keurig een tweede doelpunt (20). Excelsior komt er nu beter in en enkele schoten volgen. Enkele cor ners aan zeide zijden leveren niets op. Met 20 voor Teijlingen komt de rust. In de rust heeft Excelsior haar elf tal gewijzigd wat blijkbaar een verbe tering is. Teijlingen krijgt het hard te verantwoorden. Uit een der aanvallen wordt Homan uit zijn doel gelokt, waar bij v. Dam voor Excelsior doelpunt. Excelsior behoudt het beste van het spel doch loopt nog al eens in den buiten- spelval. Als Excelsior weer ten aanval trekt, geeft de reohtsibuiten een kalm schot op doel, dat Homan verkeerd be oordeelt, waardoor de gasbheeren een goedkoop doelpunt krijgen (22). Nog 10 minuten is er te spelen. Een aanval van Excelsior komt kort bij doel, Peters vangt den bal op en maakt zich gereed te schieten. De achterhoede in plaats van aan te vallen ziet heel kalm toe zoodat •het goede sohot van Peters in de tou wen vliegt (32). De laatste zeven mi nuten verdedigt Excelsior met alle kracht en met succes. Ongewijzigd komt het einde. Lisse I—Graaf Floris I 1—9. Lisse neemt spoedig het spel in han den. Als het 60 voor Lisse was ge worden zou het ons niets hebben ver wonderd, want zelden hebben we een keeper zoo zien werken. Steeds weer zweeft de bal voor het Gr. Floris-doel dooh alles is voor den keeper. Schot op schot wordt gelost met af en toe een aanval van Gr. Floris, doch er is geen doorkomen aan. De keeper geeft geen pardon. Met blanken stand wordt ge draaid. De tweede helft is een trouwe copie van de eerste helft met dit verschil dat Lisse nog vinniger op den bal zit. Aan val op aanval wordt ondernomen. We denken Lisse te zien doelpunten, als de keeper uitgeloopen is, doch het sohot gaat over. Als er dan nog een kwartier te spelen is, worden de spelers zicht baar vermoeid. De aanval van Lisse is niet zoo vurig meer. Totdat eindelijk de linksbuiten van Lisse eeil hoog sohot lost. De keeper staat te ver voor zijn doel, wel raakt hij de bal nog met z'n vingertoppen maar de bal vliegt onder donderend gejuich in het doel (10). Geen minuut later voorkomt de Gr. Flo- ris-keeper al vallende een zeker doel punt, doch dan valt alles als een kaar ten 'huisje ineen. Nog een enkele aanval vaii Gr. Floris en de wedstrijd is voorbij. DE VOETBALWEDSTRIJD A. D. O.—BLAUW WIT TE DEN OP DE KAAG zijn de jaarlijksche na-Kaagwedstrijden gehouden. Te Santpoort zijn Zondag VLiEUDEMONKTtfATiJCS HAAG. Een aardige situatie van het spel. Van Os van A. D. O. in De start van de 12-voetsjollen. gegeven. De Duitsche aviatrice Fraulein Claire Lange kijkt actie. den motor van het vliegtuig na, alvorens op te stijgen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5