STADSNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën t t MAANDAG 12 OCTOBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Oct. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.3 te Breslau. Laagste barometerst.: 733.5 te Ingö. Verwachting tot den avond van 13 Oct.: Zwakke tot matige tijdelijk toenemen de Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijn lijk eenige regen. Iets warmer des nachts, overdag iets koeler. De diepe depressie, die Zaterdag ten Westen van IJsland lag, trok Oostwaarts, waardoor over het Noordelijk deel van het gebied vooral aan de Noorsohe kust stormachtige wind uit het Westen heeft gewaaid, die in het Noorden nog aan houdt. In onze streken is door het gelijk tijdig Oostwaarts trekken van een vlak ge bied van hoogen druk de toestand rustig en fraai gebleven. Een nieuwe daling bij IJsland echter ging reeds gister gepaard met veel Zuidelijker barometerdalingen op den Oceaan en de van IJsland zich naar het Zuiden uitstrekkende secundaire, die vanochtend over het Westelijk deel der Britsohe eilanden krachtige Zuidelijke wind bracht, zal waarschijnlijk aan den vrijwel windstillen e»n nevelachtigen najaarstoe stand bijna een einde maken, of tenminste daarin een onderbrekins brengen. Naar het schijnt volgt in het. Zuid-Westen een nieuw gebied van voorloopig matigen hoo gen druk. LUCHTTEMPERATUUR: 17.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagna.mi.ddag 5.46 uur tot Dinsdagmorgen 5.49 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 13 October voorm. 3.24 uur en nam. 3.44 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. De heer D. Streefkerk, on derwijzer alhier, slaagde te Utrecht voor het diploma schoolraad met aanteekening. ZOETERWOUDE. Burgerwacht. Zaterdagmiddag werd voor de leden der Burgerwacht de 1ste plaatselijke schietwedstrijden gehouden op de banen te Katwijk. De opkomst was zeer goed; zelfs verschillende oudere schutters waren met het mooie najaarsweer op heb- appèl. De 1ste prijswinnaar was de heer A. v. Vliet met 48 var. de 50 te behalen punten, de 2de pr. L Bosman en de 3de pr. L. v. d. Poel Verder zullen nog verschil lende troostprijzen worden toegekend. Bin nen korten tijd zal er een ledenvergade ring worden gehouden, waarbij dan tevens de prijzen zuilen worden uitgereikt ZEVENHOVEN. Landstormavond. Woensdag 14 Oct. zal door de Vrijw. Landstorm in het RK Bondsgebouw des avonds te S uur een zeer mooie film worden vertoond, en wel de nieuwe Indische Leger-film. Tevens zal de prijsuitreiking plaats heb ben van de gehouden schietwedstrijden. R. K. COMMISSIE VOOR WERKL00ZENZ0RG. Bij den penningmeester van de commis sie Werkloozenzorg is een bedrag groot 25.1S binnen gekomen, gecollecteerd tij dens het gemeenschappelijk ontbijt van de St. Josephgezellen Zondagmorgen in het Gezellenhuis. Aan bestuur en leden der Gezellenvor- eeniging de hartelijke dank van de com missie. Mag de commissie, de ingezetenen van Lei den nog eens herinneren aan de adressen van de commissieledenj welke gaarne be reid zijn giften hoe klein ook in ontvangst te nemen? Zij zijn: Hoogeerw. heer Deken A. H. M. J. Homulle, eere-voorzitter, H. L. J. Tobé, voorzitter, Rapenburg 89, telef. 721, O. Streefland, secretaris, Leliestraat 7, G. P. Bergers,, Penningmeester, Doeza&traat 23, telef. 686, J. W. Vuurpijl, Pieter de 1a Court- straat 41, A. J. van Dam, Korevaarstraab 13, J. P. M. de Keuning, Schutterstraat 23a. Esperanto-cursus. De aandacht wordt nogmaals gevestigd op den cursus in Esperanto, welke voor jongelui van 1315 jaar in het Leidsche Volkshuis gegeven wordt. De eerste les zal Vrijdag a.s. plaats hebben. Morgen (Dins dag) avond kan men zich nog aanmelden. De kosten zijn zéér gering. Dr.H.NANNING'S HAEMOFERRIN Bloedvopmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.V\ flesch. ƒ1.60 p Vz flesch 9-4 12 Belangstelling onzer H.B S.-ers voor de journalistiek. De journalistiek heeft wel eens slechtere tijden gekend dan de tegenwoordige; zij mag zich verheugen in een toenemende be langstelling, waarmee een stijgende waa-r- decring hand aan hand gaat. Niet alleen in universitaire kringen heeft de journalistiek haar intrede gedaan, maar ook in de krin gen der jong-studenten, onder de leerlingen der H.B.S. is belangstelling gewekt voor de pers. Op uitnoodiging van den zeereerw. pater Dole, moderator van de ontwikke lingsclub „Sb Bonaventura" van de R.K. H.B.S. voor Jongens hield Zaterdagavond mr H. Geise, redacteur van de „Leidsche Courant", een causerie over het dagblad wezen. Vooraf ging een historisch overzicht van de ontwikkeling der journalistiek in den loop der tijden en van de eerste cellen, waaruit het moderne dagbladbedrijf is ont staan: Hierbij had spr. gelegenheid om te wijzen op den ouderdom van de „Leidsche Courant", waarvan het eerste verschijnen reeds dateert uit de 17e eeuw. Eenige nog voorhanden zijnde exemplaren van de Leidsche Courant uit de jaren 1729 en 1730 trokken zeer de aandacht. Na de historie haar recht gegeven te hebben, werd de werking van het moderne krantenbedrijf uiteen gezet; het inwinnen van nieuwsberichten, het verwerken van het binnengekomen nieuws op het redactie bureau en daarna het zetten, drukken en versrpeiden. Vooral het technische gedeelte van het werk op de zetterij en drukkerij werd iets uitvoeriger belicht in verband met een ex cursie. welke de studenten dezer H.B.S» naar de Leidsche Courant zullen maken. Eenige foto's en schematische voorstellin gen verduidelijkten het gesprokene. Prof. G. Wildeboer. De Leidsche Universiteit heeft ten ge schenke ontvangen, ter plaatsing in de Se naatskamer, het geschilderd portret van wijlen prof. dr. G. Wildeboer, van 1907— 1911 hoogleeraar in de Hebreeuwsche taai en letterkunde en de Lsraëhetische oudhe den aan de Leidsche universiteit en voor dien hoogleeraar aan de universiteit te Groningen. Twee vliegen in één klap. Gisterenmiddag om 4 uur ontving D. B. bezoek van een hem onbekend persoon, die een vertegenwoordiging voor een of an dere instelling aanbood. Als borgstorting vroeg hij van B. ƒ100De aangezochte vertrouwde het zaakje niet en verlangde om tijd te winnen een contract op ze gel. B. waarschuwde de recherche, die na sporingen deed en den onbekende aanuuf in een logement hier ter stede. Het blees te zijn A. J. v. d. M. uit Haarlem, die reeds tweemaal gesignaleerd was in het Politieblad en naar wie door de politie van Zwijndrecht-, Rotterdam en Haarlem we gens oplichting werd gezocht. In hetzelfde logement ontdekte de politie een man, die opgaf J. B. te heeten, doch die een agent herkende als t-e zijn J. P. v. d. K., een psy- chopaatli, die uit het gesticht te Heiloo was gevluoht. Deze man werd gezocht door «ie politie te Wassenaar, Bergen, Haar.eui. Oegshgeest, Voorhout, Alkmaar, Hillegom en Bloemendaal, wegens rijwieldiefstalleu en inbraken. Tooneelwedstrijd Leidsche Dilettantenclub" De tooneelvereeniging „Leidsche Dilet tantenclub' viert dit jaar haar 50 jarig be staan, hetgeen herdacht wordt met een nationalen tooneelwedstrijd in de groote schouwburgzaal van „Concordia". De uitvoeringenreeks werd gisteravond ingezet door de Rotterdamsche Tooneel vereeniging „Onze vrije uren met een ko medie geheeten ,.De Spaak in 't Wiel" van Jo van AmmersKüller Zooals de voorzitter van de jubilee-rende vereeniging, de heer F. Simons Jr. kon oon- stateeren, was de zaal op dezen eersten wedstrijdavond prachtig bezet. Het publiek volgde met gespannen aandacht het spel van de Rotterdammers, die het lang niet kwaad deden. Wij willen niet vooruit-loopen op het oordeel der jury en onthouden ons derhalve van een oordeel. „The Popular Jasz" verleende haar gewaardeerde muzi kale medewerking Tijdens de pauze wer den loten verkocht ter bestrijding van de onkosten, aan zoo'n wedstrijd verbonden. Een woonwagen geraakte gisteren niet een voorwiel bekneld in het tramspoor op de Breestraat bij de Steenschuur. Het wiel brak en de wagen kantelde om. Het tram verkeer werd dientengevolge een uur lang vertraagd. Te beginnen morgen, zal de St. Vincen- tius-bibliotheek Dinsdags en Zaterdags ge opend zijn 's avonds van 7.308.30 voor be- talenden en Donderdags van 7.308.30 voor gratis-lezenden. De alhier tot arts bevorderde sem'-a/tc J. A. M. Kamberg is bestemd tot ofc'icie- van gezondheid 2e klas bij den genees kundigen dienst van de Koninklijke land macht. Eerste-luitenant P. J. M. Schoonenberg, van het 6e regiment veldartillerie alhier, wordt van 16 November t/m 27 Februari d a. v. gedetacheerd bij het regiment genie troepen te Utrecht bot het volgen van een cursus in den verbindingsdienst. BIOSCOPEN. Trianon. Een zeer inlerresant programma vertoont deze week het Trianon-Theater. Het zijn twee hoofdfilms, die het beide doen alzijn zij beide van heele verschillend genre. De eerste is een film naar het bekende re cept van George Baucroft, die toch altijd nog aantrekkelijke films maakt.. Deze film is „Het Signaal in den Storm", die vooral interessant is door de verschrikkelijke storm waarin en kele schepen op zee verkeeren en de schip breuk, die zij meemaken. Dit gedeelte is zeer realitisch uitgebeeld. Het verhaal eromheen is bovendien inte ressant genoeg om de film met spanning en interesse te volgen „Kopf über Glück" is een van die graag geziene Duitsche films met luchtige vroolijk- heid, pakkende liedjes, die er zoo graag in gaan. Wel is het verhaal als in de meeste Duitsche films van dit genre wat erg luch tig naar onzen smaak, wat echter voor volwas eenen geen beletsel behoeft te zijn, om dezen dolvermakelijke film te gaan zien. Fritz Schulz, Izöke Szakall en Jenny Jugo spelen de hoofdrollen en vooral de eerste twee zijn vermakelijke typen die in deze film, die bovendien aardige regievondsten heeft, kostelijk amuceeren Met de uitgebreide geluids-3 October-film, die ook deze week wordt vertoond, een ver makelijke penteekening en een flink journaal mogen wij dit een zeer goed geslaagd pro gramma noemen. Casino. Voor een zoo goed als uitverkocht huis had gisterenavond in „Casino" de vertooning plaats van „De twaalf roovers", een musicee- rend filmwerk in 11 acten en we voegen er dadelijk aan toe, dat deze film die belang stelling ten volle waard was, niet alleen door sterk spel, aantrekkelijke muziek en goeden zang, maar ook en dit waardeeren we juist in dit werk door 'n voorbeeld van op rechte huwelijkstrouw, die in de meeste films van den laatsten tijd zoek is. Victor Gagarin, Russisch luitenant, blijft zijn echtgenoote trouw, trots de verleiding, waaraan hij bloot staat van de zigeunerin, behoorende tot het kamp der 12 roovers in wier handen hij ge vallen is na zijn ontvlucting uit de Siberische gevangenis. En ook zijn vrouw Natascha luistert niet naar de woorden van ritmeester Wronski, die met haar trouwen wil en haar derhalve wijsmaakt, dat Victor vermoord is. Gagarin wordt door de roovers tot hoofdman gekozen, doch nu verbiedt hij hun het rooven en ste len, tengevolge waarvan hij bij hen in ongena de valt. Als nu Natascha onder geleide van Iwan, Victor's trouwen knecht in het kamp verschijnt en daar haar man ontmoet, valt ze als slachtoffer van den haat der roovers en sterft in Victor's armen. Hij kan haar niet vergeten en treedt in een klooster om daar zijn leven verder door te brengen. Een boei end filmwerk, dat het publiek steeds in span ning houdt. Ook het voorprogramma met een paar kluchten en een kunstzinnig filmwerkje: „Bloemen", is zeer goed, zoodat we Casino's programma in de aandacht van het bioscoop- minnend publiek gaarne aanbevelen. Luxor. In „Voorloopige Hechtenis" zien we een der nieuwste Ufa-creaties en we mogen dadelijk zeggen, dat dit wel een zeer bijzondere is. Het is een Erioh- Pommer-product, verva-ardigd door den cineast Robert Siodmak, die van dit werk een meesterstuk heeft gemaakt met zeer goede technische kwaliteiten. Juist doordat het een geluidsfilm is. verkreeg deze film een bijzonder karakter. Daar bij komt, dat Albert Bassermann en Gus- tav Fröhlioh hun beste talenten hebben aangewend. Inderdaad zijn er pakkende momenten te over in dit werk. Daar ie b.v. het moord! moord!-geroep na ont dekking van de gruwzame misdaad, welk geroep schoot langs de trappen van de huurkazerne, waarin hij werd begaan. Daar zijn de afmattende verhooren van den reehter-commissaris, die met re- gelmatigen tred op zijn kamer heen en weer loopt en telkens met zijn potlood ritst langs de verwarmingsbuizen, waar door de verdachte als het ware tot wanhoop gebracht wordt, om ten slotte te bekennen.... maar die bekentenis on middellijk weer te herroénen. Daar is het spel van Gustav Fröhlioh, die hier wel het beste geeft van wat hij ooit gebracht heeft. Daar is tenslotte het onderzoek van den rechtercommis saris zelf, die tot veriwiifc'-'"» m ■hem meer en meer blijkt, dat zijn zoon wel in het drama betrokken kon zijn Het is een film, die zeker de moeite waard is om te gaan zien. Voor vol wassenen. LAATSTE BERICHTEN GEEN 0FFICIEELE HOFFEESTEN. Naar wij vernemen, heeft H. M. de Ko ningin in verband met de heerschende economische omstandigheden besloten officieele feesten, waaronder officiee'e avondfeesten en d-iners, in het komende winterseizoen te 's Gravenhage niet te doen plaats hebben. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. 0P DEN STRANDBOULEVARD TE SCHEVENINGEN. Gisternamiddag ongeveer vier uur heeft te Soheveningen, op den St-rand- boulcvard, een ernstig ongeluk met doo- delijken afloop plaats gehad. Omtrent den toedracht van dit onge val vernemen wij het navolgende: Aan het einde dér boulevard, hadden een drietal dames en een kind plaat6 op een bank genomen. Vóór deze bank stond een auto geparkeerd. Van de Kur- hauszijde naderden een aantal auto's, welke ter plaatse rond de vluchtheuvel een bocht moeten maken. Een van de auto's bestuurd door een dame, wilde, in strijd met de voorschrif ten, de stilstaande auto rechts passeeren en bemerkte toen op het laatste oogen- blik, dat zulks niet kon. Zij reed toen het trottoir op en kwam met flinke vaart tegen de bank terecht, met het ongelukkig gevolg, dat deze omver werd geworpen en de daarop zittenden er af werden geslingerd. Het kind kwam met den schrik vrij. De drie da-mes werden ernstig gewond. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst, die spoedig ter plaatse was, vervoerde twee van de slachtoffers, n.l. Mevr. H., wonende Lange Vijverberg en mevrouw F uit de Pasteurstraat naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Hel derde slnchoffer mevr. van der Zwet, wonende Claes de Vrieslaan te Rot terdam, die er het ergst aan toe was, werd naar het Roode Kruisziekenhuis aan de Segbroeklaan overgebracht. Zij overvloed spoedig na aankomst aan de bekomen verwondingen. De politie nam de auto in beslag en stel de een onderzoek in Begrijpelijker wijze was een talrijk pu blieke dat op dezen buitengewono mooien mooien middag naar de boulevard was ge komen, getuige van dit droevig ongeval. CHINA'S CONFLICT MET JAPAN. Botsing met Japanners te Sjanghai. SJANGHAI, 12 October (V.D.). Ongeveer 2000 Japanners drongen Zondagavond de Chi- neesche winkels binnen, waar anti-Japansche biljetten waren opgehangen. Deze werden ver wijderd. Het kwam tot een botsing met de po litie, die tenslotte met behulp van Japansche troepen de menigte verspreidde. Eenige per sonen werden licht gewond. Te Sjanghai is een Japansche kruiser aangekomen, die 300 man Japansche marine-troepen aan land heeft gezet. Wijf personen in een auto verbrand. LONDEN, 12 October (V.D.). Gistermid dag kwam op den weg van Londen naar Fol kestone op eenige mijlen afstand van Maidstone een auto in botsing met een motorfiets. De mo tor sloeg over den kop. Waarschijnlijk tenge volge van de botsing geraakte het benzine re servoir van de auto in brand, en weldra stond deze in lichte laaie. Alles ging zóó snel in zijn werk, dat voorbijgangers machteloos tegenover de vlammen stonden. Toen het vuur was uit gebrand vond men in het geraamte van de auto de verkoolde lijken van vier personen, terwijl naast de auto nog een vijfde verkoold lijk werd gevonden. Spoorwegongeluk bij Koblenz. KOBLENZ, 12 October (V.D.). Hedenmor gen heeft bij het station Urnitz niet ver van Koblenz een spoorwegongeluk plaats gehad. Tengevolge van reparatie-werkzaamheden aan een wissel moest een gedeelte van het verkeer worden omgelegd en kon het traject slechts over één spoor worden bereden. Doordal bij het omleiden der treinen een fout werd ge maakt, kwam een losse locomotief in botsing met een goederentrein. De locomotief werd uit de rails geworpen en de stoker en de machinist werden ernstig gewond. Het personeel van den goederentrein liep lichte verwondingen op. Het treinverkeer tusschen Koblenz en Keulen on dervond groote vertragingen. Ernstig verkeersongeluk in Saksen. NEUSTADT, 12 Oct. (V.D.). Op den straatweg van Hellrichtstadt naar Oberstreu vond gistermiddag een ernstig verkeersonge luk plaats. Twee vrachtauto's een van de Rijks- post en een huurauto waren op weg naar Mei- ningen, waar de „Graf Zeppelin" een bezoek zou brengen. Toen de huurauto de postauto wilde passeeren kwamen uit de tegenoverge stelde richting drie fietsers. De vrachtauto week uit naar links en stortte van de bijna twee meter hooge berm naar beneden, waarbij zij tweemaal over den kop sloeg. Twee fietsers werden door de postauto gegegrepen en over reden. Een hunner, een student uit Gotha, werd op slag gedood, terwijl de tweede tijdens het transport naar het ziekenhuis overleed. Van de inzittenden van de huurauto werden negen personen zeer ernstig gewond. Zij liepen in wendige kwetsuren én schedelbreuken op. AMSTERDAM, 12 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 463 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7278 cent. 2e kwal. 6070 cent, 3e kwal. 5260 cent en mindere soorten 4048 cent per kg. slachtgewicht80 melk- en kalfkoeien 250340 per stuk; 141 vette kalveren: 2e kwal. 6066 cent, 3e kwal. 5460 cent per kg. levend gewicht; 36 nuchtere kalveren 7—13 per stuk: 55 schapen 2026 per stuk; 1050 Varkens: Vleeschvarkens wegende van 9011 kg.: 48Ö49 oent, zware 4648 cent, en vette 44 46 cent per kg. slaohtge wicht49 paarden '70140 per stuk. Uit Denemarken 5 wa gons geslachte runderen. ROTTERDAM, 12 Oct. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 1352 var ken®. 397 vette runderen, 250 vette kalve- ïen. Prijzen per half kg.: koeien 2027.5, 32.535 en 37.540 cent, kalveren 37.542.5 5055 en 57.562.5 cent, schapen 2030 cent per kg., 13—18 per stuk: overjarige lammeren 1420 per stuk, zuiglammeren 1419 per stuk, varkens 2021 en 21.5 BIOSCOPEN. Casino: Voor volwaasenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: "Voor volwassenen. cent. Koeien en ossen williger handel, prij zen vrijwel stationnair, slieren en ossen geen noteering, kalveren (vette), handel niet zoo vlot, prijzen vrijwel stationnair, varkens tamelijke handel, zelfde prijzen van vorige week; schapen onveranderde prijzen, flauwe handel. VEUR, 10 October. Groentenveiling. Kropsla 2e soort 0.601.40, peen 2.80 —6.30, bloemkool 4.10—5.90, 2e soort 2—2.50, uitschot 1, tomaten (mid.) 7.308.50, gr. ronde 77.80, 2e srt. 6—6.70, 3e srt. 4—4.20, bonken 4— 5, rijp 7—8, andijvie 0.60—2, poste lein 25.40, snijboonen 3133, prei 1.80—2.60, appelen 8—10, meloenen 14 spinazie 1641 et., radijs 1 3, spt jboonen 26—44, selderie f 1— 1.60, peren 913, druiven 1617. BOSKOOP, 10 October. „De Boskoop- sche Veiling". Rezen per bos yan 10 st. Ophelia 9—16 et., (rolden Ouhelia 16 24 ct., Marcel Rouyer 17—25 et., Hadley 3057 ct., Claudius Pernet 2940 ct., Columbia 23—40 ct., Butterfly 2031 ct., Mac Keiler 20—30 ct., Wilh. Kordes 13— 36 ct., Mad. Jules Bouohó 20—35 ct., Ro- salnadia 21—47 ct., Phoebe 20 - 40 ct., Mad. E. Helen 47—65 ct., Briarcliff 22— 30 ct-, Aug. Nvaok 20—32 ct., Polyantha- rozen 25—45 ct. Diversen: Chrysanten gr. bl. 11.70, idem tros f 0.500.70, Gladiolen 38 ct., Anjers 1013 ct., Physalis Franchetti 2042 ct., Clematis Pr. Hendrik' 2.60—2.90, Gerbera 78 ct. R'VEEN, 12 Oct. Groentenveiling. Sla 0.40—5.per 100 krop, andijvie 1 per ioo stuks, bloemkool 25 ct. per stuk, snijboonen f 2.403.20 perlO K.G., toma ten A 5.20-8.60, B f 6.20—8.40. G' 3.80 - 5.10, CC ƒ2.102.20, bonken 7.10 per 100 pond. Heden overleed, lot onze diepe droefheid, in het Maria Paviljoen te Amsterdam, meermalen gesterkt door de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze dierbare Echt genoote. Moeder, Beh u wd- en Grootmoeder, Mevrouw ANNA ARNOLDS COPRAIJ geboren NIJS, Lid der 3e Orde van den H. Franciscu6, in den ouderdom van 77 jaar. Nieuw veen TH. E. COPRAIJ. Nijmegen TH. C. J. COPRAIJ D. M. COPRAIJ-Nf.ttkk en Kinderen Nicuwveen J. M. SCHOORL-Copraij I. M. SOHOORL en Kinderen 's-Gravenhage: K. G. J. COPRAIJ S. P. COPRAIJ- ai.kf.made en Kinderen Amsterdam JOS. C. COPRAIJ. M. A. COPRALMJi.and en Kinderen. Utrecht: JOH. J. COPRAIJ. M. A. COPRA U-Smit en Kinderen. Nieuwveen, 10 Oct. 1931 De Profundis Dinsdag n.m. van 68 uur te Nieuwveen No. 271. De plechtige gezongen II. Mis van Requiem zal gehouden worden Woensdag den 14en October a.s. in de Parochiekerk van den H. Nicolaas te Nieuwveen ten 91/., uur, waarna begrafenis op het R.K Kerkhof aldaar. 9540 Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde Tante CORNELIA VAN TOL, in den ouderdom van ruim 78 jaren. 9541 Uit aller naam: JAC. B. A. SPRUIT. M. SPRUIT - van Leeuwen. Groenendijk Hazerswoude 12 October 1931.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3