De zeven Raadsels UIT DE OMGEVING GIBBS-D AG! DONDERDAG 8 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SCHEVENINGER LOGGER OP HET STRAND GELOOPEN. Vijf man équipage aan wal gebracht. De Scheveninger logiger Sch. 189 is we gens een motordefect bij Terheyden op tiet strand geloopen. Door de reddingboot van Terheyden zijn vijf man der équipage aan wal gebra-cht. De overige bemanning is nog aan boord. De logger behoort toe aan de reederij Van der Toorn en Den Duik. Verdronken. Gistermorgen te ongevee zes uur is P. V., caféhouder te Sluiskil, bij het ver drinken van een rat in het kanaal, zelf te water geraakt en verdronken. Zijn lijk werd een half uur later opgehaald. De man was 62 jaar oud en was ge huwd en vader van twee kinderen. Haarwasschen met benzine! Dinsdagmiddag had mej. T. P. de G. te Ouderkerk a. d. Amstel de onvoor zichtigheid het haar te wassohen met benzine, terwijl een gasfornuis brandde. Het gevolg van een en ander was, dat op een gegeven moment de benzinedam pen en daardoor ook het haar der on voorzichtige dame vlam vatten. Zij had de tegenwoordigheid van geest een nat ten handdoek te grijpen en dezen over het hoofd te slaan, zoodat het vuur doof de. Zij bekwam echter zoodanige ver wondingen, dat zij onmiddellijk naar een zieken inrichting moest worden overge bracht. DE KINDERMOORD TE WATERINGEN Begrafenis van de slachtoffers. Gisterenmorgen had op de Algemeene Begraafplaats te Wateringen de teraar debestelling plaats van den 7-jarigen Aaldert en de 4-jarige Harmentine Dek ker, Zondag op zoo vreeselijke wijze ver moord. Een groote menigte werd op een af stand gehouden door rijksveldwacht en plaatselijke politie. Onder klokgelui na derde de familie, in drie kapwagens', vol- gens gebruik, welwillend gereden -door naburige landbouwers. De kistjes werden op één baar door leden der Jongelings- vereeniging uit het lijkenhuisje naar de groeve gedragen, waar allereerst ds. B. C. Verhagen van de Ned. Herv. Gemeen te het woord voerde. Daarna sprak de burgemeester, de heer A. J. Verhoeven, als hoofd der gemeente en vervolgenr het hoofd der Christelijke school, J. Ouwendijk, waar Aaldert sedert 1 April leerplichtig was. De patroon van Dekker, de heer P. Janknegt, sprak namens de familie een kort dankwoord, waarmee de plechtig heid was afgeloopen. De moeder schuldig? Het onderzoek heeft uitgewezen, dat na den moord op de beide kinderen van Dekker de inboedel in diens woning met bijlslagen gedeeltelijk vernield is. Men heeft een sterk vermoeden gekregen, dat de moeder in een vlaag van waanzin de hand aan haar kinderen heeft geslagen en later een verhaal heeft verzonnen om alle verdenking van zich af te werpen. Zij sprak wartaal en scheen de schuld te werpen op een bedelaar, die bedreigingen zou hebben geuit. De vrouw kon ook gisteren nog niet worden gehoord. Lijk van verdwenen bankier gevonden. Gisteren is uit de Waal onder Echteld opgevisoht het lijk van den Dusseldorf- schen bankier F. E. S., wiens opsporing reeds sinds de vorige Maandag werd verzocht. De vorige week had men zijn kleeren gevonden onder het struikgewas aan de Lentsohen oever te Nijmegen, waar hij in een hotel had vertoefd. FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 20) „Lady Evelyn schrijft", antwoordde Ken- ton, „dat ik in staat ben om alles op te helderen. Het kan dus niet anders, of we hebben hier met een misverstand te doen. Evelyn en Mr. X. moeten mij met een anderen persoon verwisselen." „Dat komt me al zeer onwaarschijnlijk voor, wijl zij omtrent je persoon en je po sitie zoo goed ingelicht zijn. Neen, het is hopeloos. Hoe meer ik over de geschiede nis nadenk, hoe ingewikkelder ze wordt. Ga er vanavond heen en als je me bij je terugkomst eenige opheldering kunt ge ven, dan geef ik een schiterend diner aan al onze vrienden in Savoy, met jou als eere-gasfc". Kenton had opeens zijn goede luim weer terug. Hij stond op, maakte een diepe bui ging en zei: „Ik beir den majoor dankbaar voor de groote eer, doch voorloopig zullen wij ons moeten bepalen tot een eenvoudigen maal tijd in dit bescheiden pension". De gong gaf 't teeken tot 't diner en de beide vrienden stapten met de overige hongerige badgasten de trap af. Opeens viel den majoor in, dat hij zijn sigaretten koker vergeten had en hij snelde terug om hem te halen. Als hij zich tegenover Ken- ton zette, begonnen zij hun gesprek weel in de Indische taal. DE DEBACLE VAN DE KAMPER BANK. Een plaatselijke ramp. De correspondent van het „Hbld" te Kampen schrijft: Nu de eerste paniek voorbij is en kalmer bezinning teruggekeerd, blijkt eerst recht welke fatale gevolgen de debacle van de Kamper Bank annex Boaz-Spaarbank heeft voor een groot deel der burgerij. Tot oor- deelen zeer bevoegde zijde is van meening, dat Kampen vele jaren van herstel zal be hoeven om dezen slag te boven te komen. Buiten de menigte van veelal kleine Boaz- spaarders, die van bun kapitaaltjes werdeq beroofd met bitter weinig kans er een noe menswaardig deel van terug te zien, blijkt het aantal slachtoffers uit den neringdrij- venden middenstand ontstellend groot, zoodat zonderoverdrijving moet worden ge sproken van een plaatselijken ramp. Er heeft zich hier een commisie van no tabelen gevormd met het doel een fonds te vormen, waaruit de armste en meest gedu peerde spaarders eenige vergoeding zullen kunnen bekomen. Dinsdagavond heeft de plaatselijke ver- eeniging „Handel en Nijverheid" in de Stads-Gehoorzaal een openbare samen komst belegd van belanghebbenden, welke druk bezocht was. Zij had ten doel van ge dachten te wisselen over pogingen tot leni ging van veler oogenblikkelijke of in de naaste toekomst dreigende nooden. Doch bij deze besprekingen bleek, hoezeer de belangen van crediteuren en debiteuren met elkander in strijd zijn. Eenstgenoemden drongen aan op een actie tot verkrijging van uitstel ten aanzien van de te hunnen la-ste loopende vorderingen, waartegen over uit spaarders kringen werd betoogd, dat aan de positieve belangen van beroof de bezitters voorrang moet worden gege ven boven de negatieve belangen van hen, die worden aangesproken voor opgenomen credieten, waarna van de andere zijde weer werd in het licht gesteld, dat ook de belangen der spaarders er door zouden ge schaad. worden, wanneer tot afslachting van meer crediteuren zou worden overge gaan. Ten slotte is een gemengde commissie be noemd, welke met rechtskundigen bijstand zou werkzaam zijn in het belang van alle gedupeerden. De onregelmatigheden te Oosterzee. Naar nader aan de „N.R.Crt." gemeld wordt heeft de kassier der Boerenleenbank te Oosterzee privé gelden opgenomen van personen, die bij de Boerenleenbank wil den inleggen. Hij gaf 4y2 pCt., de Boeren leenbank maar 3 pCt. rente. Volgens de verklaring van den kassier heeft hij onge veer 15.000 opgenomen; het bestuur van de Boerenleenbank schat dit bedrag echter op 30.000. De zaken van de Boerenleen bank zijn waarschijnlijk geheel in orde. De inbraak in het Stadhuis te Haarlem. De agent van politie, die gearresteerd is, beschuldigd van do inbraak in het stadhuis te Haarlem gepleegd, heeft deze daad bekend en tevens verklaard, dat hij van de inbraak, die in December van het vorig ja-ar in het stadhuio gepleegd is, eveneens de dader is. Strooper schiet op een jachtopziener. Toen de jachtopzieners Koster en Nool van het landgoed Weldam te Goor op surveillance in het jaohtveld waren, trof fen zij een drietal stroopers aan die op de vlucht gingen. Bij de achtervolging loste een der stroopers een schot, het welk den hond van eerstgenoemden jacht opziener trof. De jachtopzieners slaagden er echter in dezen persoon aan te hou den. Proces-verbaal werd opgemaakt, ter wijl een dubbelloops jachtgeweer in be slag "werd genomen. De andere beide stroopers ontkwamen. Vermist. Sedert 1 October wordt te Kerkrade vermist de 18-jarige dienstbode G. S. Zij verliet dien dag de ouderlijkewoning om zich naar haar betrekking te Heerlen te begeven, waar ze niet aangekomen is. De commissaris van politie verzoekt haar opsporing. „Onze buurman", zei hij, „die wij intus- schen geheel vergaten, kwam juist uit zijn kamer. Ik geloof niet, dat hij 't prettig vond om me te zien. Ik ben er van over tuigd, dat hij ons dezen keer wel afge luisterd heeft." Kenton schonk in 't begin weinig aan dacht aan deze mededeeling, tot hij zich herinnerde, dat hij dezen avond Evelyn in stilte zou ontmoeten en dat mr. Granger dus zeker haar naam en de afgesproken plaats moest kennen. Zou hij in dit pen sion logeeren enkel met de bedoeling, om hem te bespionneeren en stond hij in dienst van mr. X., dan zou hij zijn vijaden zeker op de hoogte stellen van uur en plaats van het rendez vous. „Dat is al zeer onaangenaam"e zeide hij. „vooral als die man ons wil verraden. Wij moeten hem goed in het oog houden, dat hij geen gelegenheid krijgt om 'n bood schap weg te sturen of te telefonceren." „We kunnen beginnen met de telefoon onklaar te maken." „Neen. neen. Zoo doortastend behoeven we warempel niet op te treden. Het is voldoende, als we hem beletten 'n bericht af te zenden. Ik blijf hier tot vijf minu ten voor negen. Maakt hij dan aanstalten om mij te volgen, dan ben ik ten minste voorbereid." „In dat geval ben ik natuurlijk ook van de partij", antwoordde- de majoor. „In 't optreden van mr. Granger viel echter niets verdachts te bespeuren Na dat hij zijn koffie gedronken had, trok hij zich terug op zijn kamer, waar zij hem en kele minuten op en neer hoorden loopen. Tegen half negen draaide hij 't licht uit en Brand te Rheden. Gisterochtend 5 uur brak brand uit in een dubbele woning aan den Ouden Arn- hemschen Weg te Rheden, bewoond door de gezinnen Beers en Peters. De vlam men grepen zóó snel om zich heen, dat het gebouw spoedig geheel was afge brand. Niets werd gered. De bewoners konden zich ternauwernood in veiligheid brengen. Oorzaak vermoedelijk vonken van de kachel, welke op het roggestroo, dat op zolder lag, tereoht kwamen. Huis en inboedel waren verzekerd. Bruiloft-genoegens. Tijdens een bruiloft op een boerderij te Bathmen werd een familielid van den jong gehuwde door een der gasten een flink stuk uit het oor gebeten. HET WEER VAN DINSDAG. Hoe warm het was. De filiaal-inrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Am sterdam bericht Dinsdagmiddag 6 October werd in den Hortus Botanicus een temperatuur waar genomen van 22 gr. C. hetgeen voor den tijd van het jaar zeer hoog is en een maximum sinds de waarnemingen daar in 19-23 zijn begonnen. Het is inlussohen vroeger warmer geweest. Dit blijkt uit waarnemingen aan de Filiaal-Inrichting sinds 1886 verricht. Op den toren van de Inrichting werd 6 Oct. '31 20 gr. 5 C. af gelezen. Die temperatuur is overtroffen 8 October 100 (22 gr. 6), 9 October 1908 (21 .gr. 0) en 10 October 1921 (23 gr. 0); de getallen tusschen haakjes geven de aflezingen in den toren aan. In 1930 werd in den Hortus op 17 Oc tober nog 21 gr. 0 C. afgelezen. Als staaltje hoe koud het is gewee-st gedurende de laatste weken, diene, dat het sedert 6 Augustus '31 niet meer zoo warm is geweest als op den 6den October. LISSE. St. Josephgezellen. Deze week verga derde de Si. Josephgezellenver. Als spr. trad voor deze avond op Broeder Overste van de school in de parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zijn Eerw. hield een causerie voor de leden over de volksaard en gebruiken in Zuid-Limburg. Hij sprak over de folklorisohe feest-en van de Lim burgers. O.a. hoe daar kermis voorafge gaan wordt door een schitterende proces sie en oo*k welk een ovatie er gebracht werd wanneer iemand voor de tweede maal in het huwelijk trad. Voorts sprak spreker over de gezindheid van de Zuid- Limburgers jegens de Belg4en en de Prui sen en ook tegenover de "Hollanders. Dit alles gaf een prettige doch tevens een leerzame avond. De Senior dankte Z.Eerw. voor zijn mooie causerie, en hoopte hem dezen winter nogmaals te mogen hooren. N00RDWIJKERH0UT. Uitvoering. Zondag 18 en Maandag 19 October zal in het Hotel Van der Togt door de Missie-tooneelclub „St. Ursula" te Leiden, een uitvoering gegeven worden ten bate van de missie. Opgevoerd wordt het tooneel-stuk: „Maria's macht te Lour- des", drama in 4 bedrijven van F. Heggel- man, gevolgd door de muzikale Apotheose: Maria Hemelkoningin. Verloting. De trekking van de verlo ting ten bate van de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc," zal worden gehouden op 14 October a.s. VEUR. Geboren: Constantia Annie Maria, dr. van J. N. Rimmelzwaan en M. W. A. van Vliet. Hendrik Jan, zn. van M. Bou- kema en G. J. Ravenstein. Petrus Hu- bertus Wilhelmus, zn. van W. J. A. Hol- steijn en E. P. van Ben ten. werd alles stil. Blijkbaar had hij zich te bed gelegd. Buiten was het inmiddels volslagen don ker geworden. Zwarte wolken joegen door de lucht en voorspelden zwaren regen. Het was nu vijf minuten 'voor negen. Kenton had het huis verlaten om naar zijn geliefde te ijlen. Perring stond op 't balkon en keek hem na. Als hij weer naar binnen wilde gaan, bemerkte hij, dat ook mr. Granger vanuit zijn kamer dit balkon kon bereiken en dat zijn balkondeur open stond. Hij kon de verzoeking niet weer staan, zich er van te overtuigen of deze in derdaad reeds te bed lag en sliep Hij sloop op zijn teenen naar de deur eu spied de de kamer in, die door een spleet van de gangdeur een weinig licht van de corridoi- lamp kreeg. Hij zag direct dat de kamer leeg was. Mr. Granger had zich blijkbaar van het balkon op de varanda beneden laten zak ken, om zoodoende net pension ongemerkt te verlaten. Op deze wijze had hij zich aan 't wakend oog der beide vrienden ont trokken. De majoor rende zijn kamer binnen om zijn revolver te halen. Tien minuten nadat Kenton het huis verlaten had spoedde ook hij zich over den weg door 't woud. De angst sloeg hem om 't hart. Hij voelde dat zijn vriend ernstig gevaar dreig de en iedere spier in hem trilde van een wilde spanning. Ondanks de diepe donker te gelukte het hem boomen en struiken te ontwijken en in zijn snellen loop den jnis- ten weg te volgen. Hij was nog slechts halverwege, toen hij plotseling een hel licht voor zich uit zag. Het scheen van een sterken electrischen lantaarn te zijn en in UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 9 October. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door den K. R. O. 8.009.15 en 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door pastoor Perquin. 12.0o Politieberichten. 12.153.00 Concert K.R.p. Salon-orkest 0. 1. v. M. van 't Woud. 3.00 Zenderverzorging. 3.505.00 Opera „Butterfly" van Puc cini. 5.007.00 Aansl. Muziekzaal v. d. Inf. Kazerne te Assen: Concert door de Sfcaf- muziek van het 1ste R. I. te Assen o. 1. v. S. P. v. Leeuwen. 7.00 Land- en Tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts. 7.30 Politieberichten. 7.45 P. T. T.-kwarticrtje. 8.0011.00 Concert door het versterkt K.R.O.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. M. m. v. W. Ba vel li (bas). Ca. 9.15 Vaz Dias en van 11.0012.00 Gramofoonplatenconcert. Hilversum, 298 M. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles door G. Kleerekooper. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voordracht door Minny Erfman. 10.30 Viool en Piano door Ev. Lopes Salzedo en Joh. Jong. 10.45 Voordracht door Minny Erfman. 11.00 Vervolg Viool en Piano. 11.1512.00 Gramofoonpl. 12.00 Concert. Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. A. Lambreohts (zang). 2.00 A. F. K. Paree: „Noordpoolreizen" 2.303.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.00 Concert door het V.A.R.A.-Septet o. 1. v. Is. Eyl. 4.40 Voor de kinderen. 5.40 Concert door het V.A.R.A.-orkest o. 1. v. H. de Groot en Grammofoonplaten. 6.40 Zang en Piano door resp. Dick de Munck (tenor) en Joh. Jong. 7.00 Vervolg concert. 7.20 Toespraak. 7.35 Vervolg en slot concert. 8.00 Mej. dr. N. A. Bruining: „De nieuwe tijd in -ons land strijdende rich tingen". 8.30 Pianoconcert door Elsa Nolthenius m. m. v. Godefroi Devreese (Viool). 9.00 Prof. M. C. v. Mourik Broekman: „Het Christendom". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Lezing drs. J. P. Ernsfcman: „Leekenspel". 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Gramofoonpl. V.A.R.A. WASSENAAR. MOTORRIJDER AANGEREDEN. Gewond op den weg aangetroffen. Op den Rijksstraatweg, ter hoogte van de garage Nieuw-Wassenaar, is gisteren avond een ernstig ongeluk gebeurd. De motorrijder van S. van hier, kwam uit de richting Den Haag. Nabij de garage pas seerden naast elkaar in groote vaart, een viertal motorrijders. Vermoedelijk heeft een dezer van S. geraakt, waardoor deze zijn stuur is kwijtgeraakt. Althans van S. werd op den weg aangetroffen door men- schen die passeerden in ernstigen toe stand. Door Dr. Baart de la Faille werd de eerste hulp verleend. Deze constateer de een dubbele armbreuk en ernstige ver minking van den anderen arm. Na ter plaatse behandeld te zijn is de gewonde naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerd. Gevreesd wordt dat een der armen zal moeten worden geamputeerd. WOUBRUGGE. Vooruitgang. Met de 16 huizen van de bouwvereeniging „Nieuw-Leven", zijn in den liohtkegel meende hij de gestalte van Kenton te zien, ongeveer op tien meter af stand van de plek waar 't licht opflitste. De majoor rende zoo vlug hij kon en riep: „Dick, pas op Op 't zelfde oogenblik zag hij hem ech ter tegen den grond storten en hoorde hij twee knallende schoten. Het licht doofde uit. Alles rondom bleef stil en donker. XVII EEN NACHTELIJK BEZOEK. Majoor Perring kende dat geluid: het waren twee schoten uit een windbuks. Hij trok zijn revolver en vuurde driemaal snel achtereen in de richting waar hij het licht gezien had, zonder zijn vaart te minderen. Hij rende zijn gevallen vriend voorbij en stortte zich in het dichte kreupelhout, zon der op de takken en twijgen te letten, die hem in het gezicht striemden. Eindelijk bleef hij staan en luisterde. Maar niets verbrak de diepe stilte en de ondoordringbare duisternis; geen en kel geluid van brekende twijgen of ritse lende Blaren verried den weg welke de moordenaar genomen had. En hoewel hij van woede en wraakzucht sidderde, kon hij toch niets uitrichten. Iedere poging tot achtervolging zou nutteloos blijken. Met vertwijfeling in het hart, zocht hij den weg terug te vinden naar zijn vriend en bij 't flakkerend licht van een lucifer keek hij den getroffene in 't bleeke ge zicht. Een bloedstraaltje sijpelde uit een wond aan de slapen en vloeide rood uit op de witte huid. Het begon zacht te regenen, 'n monotoon Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. L. Leonard (viola), JL Paul (piano). 1.00 Orgelconcert door W. Vale. 1.45 Berichten. I.50 Gramofoonpl. 2.45 Schooluitz. 2.50 Lezingen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Zang door Claire Croiza (sopraan) 7.10 Lezingen en berichten. 9.55 Concert. M. Severn (alt), Mannen koor en orkest. II.2012.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramot'óoijpl. 8.2') Radio-Tooneel. 10.05 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. II.20—1.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en viool-soli. 7.308.00 Concert. Viool, cello en piano 8.009.45 Radio-Tooneel. 10.0010.30 Mandolineconcert. Brussel, 508.5 en '38.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang. 338.2 M.: 5.20 Orkestooncert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang. Langen berg, 473 M. 6.25—7.20; 10.00—10.35 en 11.20 Gramo- foonplaten. 12.25—1.50 Orkestconcert o. 1. v. Eysoldt I.50 Gramofoonpl. 4.205.20 Orkestconcert. M. m. v. W. Grosz (piano). 7.208.20 Koorconcert door Madrigal- Vereeniging o. v. Prof dr. Hugo Holle. 8.20 Rudolf Rieth: „Erlebnis der Liebe" (Vertellingen, verzen, brieven, enz.). Hier na tot 10.20 Avondconcert o. 1. v. Wolf en van 10.20—11.20 Café-concert. Z e e s e n, 1635 M. 5.506.50 Gramofoonpl. 10.55 en 11.20 Beriohten. II.25 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.20—2.20 Gramofoonpl. 2.20—3.50 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50—7.50 Lezingen. 7.50 „Die Rauber" van Fr. v. Schiller. 9.20 Berichten. Hierna concert door strijkkwintet. Daarna concert door orkest van werklooze musici. DONDERDAG Vergeet niet de annonce uit te knippen. 9155 r de laatste 30 jaren 84 nieuwe huizen alhier gebouwd, w.o. enkele herbouw. Behalve de nieuwe boerenwoningen, zijn aan de Noord- Oostzijde der Woudwatering nog een vijftal fraaie landhuizen gebouwd, welke een sieraad voor ons dorp zijn. Ook op indus trieel gebied is eenige uitbreiding te be speuren. De laatste halve eeuw heeft ons dorp een geheel ander aanzien gekregen. In 1904 verdween het laatste van de vele bruggetjes in de voetpaden en werden tal van slooten gedempt, en die voetpaden be legd met bazaltinetegels. Met genot kan men nu een wandeling door ons dorp ma ken. Ook voor liefhebbers van oudheid is hier wat te bezichtigen. Het raadhuis kan de voorwerpen niet meer bergen, zoodat een leegstaand lokaal der O. L. School in ge bruik moest worden genomen. gesuis door de diepe stilte. Langzaam, als tranen uit droeve oogen, rolden de drup pels van blad tot blad. De majoor wischte met zijn zakdoek het bloed weg, onderzocht de wonde en con stateerde tot zijn groote vreugde, dat de kogel op een der beenderen afgeschampt was. Het wondje was onbeduidend en Pet- ring verbond het met zijn zakdoek. Doch nu viel hem in, dat hij twee schoten ge hoord had, en spoedig had hij 't doel van 't andere schot gevonden. Op de borst, even onder de linkerschou der zag hij een roode vlek op 't witte lin nengoed. Deze wonde was blijkbaar ^n een zeer ernstig karakter, doch Pernug gunde zich niet den tijd, haar nader te on derzoeken. Nadat hij geconstateerd had, dat Kenton's pols nog klopte, nam hij zijn vriend in de armen en droeg hem weg. De vijf minuten lange wandeling door den regen en den nacht, scheen hem een eeuwigheid toe. Onderweg brak nu ook 't onweer los, de regen stroomde de bliksem flitste. Zuohtend droeg Perring hem den trap van 't pension op, legde hem op bed en gaf dan aanstonds order, een dokter in Goed te telefonceren. Zoover de majoor het beoordeelen kon. was ook de wonde in de borst niet direct levensgevaarlijk. De kogel had hem ge troffen tusschen de eerste en de tweede rib. boven het hart en was in 't lichaam blijven steken. Doch hij kon niet constatee- ren welke richting de kogel na 't passee- ren der ribben genomen had. Misschien kon een slagader doorgesneden zijn, met gevolg een inwendige verbloeding. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9