13INSDAG 6 OCTOBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Oct. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste harometerst.*770.2 te Weenen. Laagste barometerst.: 736.0 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 7 Oct.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. Toenemende bewol king. Later wellicht eenige regen en iets kouder. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat over Frankrijk en Duitsehland is gelegen, neemt steeds meer in beteekenis af. Vooral in het Westen daalt de barometer, zoodat over de Britsche eilanden de de pressie-invloed zich al doet gevoelen. Blacksod in Ierland meldt 26 m.M. regen. Ten Zuiden en Oosten van ons land is het weer nog fraai, hoewel na den kouden nacht de ochtendtemperaturen betrekkelijk laag waren (Frankfurt 3 gr. C.). De Noordelijke depressie bracht over Scandinavië eenige regen. Het is te verwachten, dat bij de sterk dalende barometer de depressie zich ook over ons land zal uitbreiden. Toene mende bewolking met kans op regen over dag is dan waarschijnlijk, terwijl de tem peratuur zal dalen. Een groote afkoeling is echter nog niet in zicht. LUCHTTEMPERATUUR: T- 20.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 5.57 uur tot Woensdagmorgen 5.39 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk -aan Zee op Woensdag 7 October voorm. 10.58 uur en nam. 11.39 uur. Begin van brand. Ten huize van H. O. in de Visserstraat ontstond Maandag morgen heel in de vroegte een begin van brand. De bewoners, die rustig sliepen, werden door omwonenden gewekt. Bij on derzoek bleek, dat de brand was ontstaan in een kleerenkast op de boven slaapka mer. Met behulp van emmers water kon den de bewoners verdere uitbreiding voor komen. Een groot gedeelte der klceren in de kast opgeborgen, bleek echter reeds verbrand, terwijl bij de pogingen tot blus- sching van het vuur ook het vloerkleed in brand geraakte. Verzekering dekt de schade. De vermoedelijke oorzaak wordt hierin gezocht, dat een der bewoners Zon dagavond met lucifers voor het zoeken van kleeding in de nabijheid der kast was ge weest. BOSKOOP. Gezonken. Maandagmiddag is waar schijnlijk door het op een paal varen, een met kisten geladen schouw, toebe- hoorende aan de fa. Gebr. Boer alhier, in de Reijerskoopsohe Wetering gezon ken. De zwaar met planten gevulde kis ten, werden later door de kraanwagen van de fa. Kok op het droge gebracht. Waarschijnlijk dekt de verzekering de sohade. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: taalk. cand.-ex. indologie de heer J. de Vries (Den Haag); doctoraal-examen geneeskunde mejuf frouw P. A. Prins (Den Haag) en de hee- ren Lie Giok Tjoan (Den Haag) en H. Reedijk (Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op roefschrift getiteld „De bloedluis eriosoma lanigerum (Hausm.) in Nederland" de heer H. J. Fluiter, geboren te Roermond. Id. tot doctor in de Godgeleerdheid op proefschrift getiteld „Zonde besef en zonde leer" een psychologische-dogmatische stu die de heer P. D. Tjalsma, geboren te Heerhugowaard. Deze berichten werden reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. POGING TOT ROOFMOORD. Een arme weduwe beroofd. Zaterdagavond heeft te Geldrop een brutale poging tot diefstal gevolgd door ge weldpleging plaats gehad. Te ongeveer half acht 's avonds kwam een zekere J. van Stekelenborg binnen bij de weduwe Verstappen in de Heggestraat die alleen thuis was. Na wat gepraat te hebben, ging S., die vroeger naast de we duwe V. heeft gewoond, naar de kast en nam daaruit een sigarenkistje, waarin hij dacht, dat geld zat. Teen hij hiermee weg jwilde gaan, drong het tot de weduwe V. door, wat haar bezoeker wilde, en zij sprong hem te lijf. Toen S. haar zich niet van zich af kon schudden, begon hij te slaan en trok vervolgens een mes, waar mede hij haar verschillende steken toe bracht, o.a. in de pols en in den nek onder het linkeroor. Ziende, wat hij gedaan had, ging S. er vandoor en via eenige tuinen, kwam hij in een andere straat uit. Zijn rijwiel en het geldkistje liet hij achter, ter wijl hij zijn portefeuille, tijdens het ge vecht verloren, eveneens achterliet. De weduwe V. riep luide om hulp. Omwonen den kwamen toegesneld en vonden haar badende in het bloed. Op de plaats, waar de vechtpartij had plaats gehad, waren de grond en de muren met bloed bevlekt. Twee dokters en een geestelijke waren spoedig ter plaatse. De vrouw werd van de H. Sa cramenten bediend en vervolgens naar het R. K. Gasthuis vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. De Burgemeester en de kapitein van de Kon. Marechaussee hebben ter plaatse een onderzoek ingesteld. De marechaussee te Eindhoven werd gewaarschuwd, om van S., die door do weduwe V. als de dader werd aangewezen, bij zijn thuiskomst vast te houden. Te omstreeks half twaalf kwam S. te Eindhoven thuis, waar hij meteen werd ingerekend. Hij is naar Geldrop over gebracht en daar in de arrestanfenbewaar- pla-abs ingesloten. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het curieuze van het geval is, dat de weduwe, die zeer arm is; in het kistje een bedrag had van 1.40. R. K. CENTRALE VAN BURGERLIJK OVERHEIDSPERSONEEL. De R. K. Centrale van Burgerlijk Over heidspersoneel kwam in Den Haag onder leiding van haar voorzitter, den heer Bul ten, in bestuursvergadering bijeen. Medegedeeld werd, dat de aangevraagde conferentie met de R. K. Tweede-Kamér fractie op Donderdag 1 October is gehou den. Naast het dagelijksch bestuur der cen trale hebben aan deze conferentie deelge nomen de voorzitter en de secretaris van het R. K. Werkliedenverbond. Zeer omstandig hebben zoowel de verte genwoordigers der R. K. Centrale als de delegatie van het Werkliedenverbond uit eengezet op welke gronden de aangekon digde sa-lariskorting onaanvaardbaar moest worden geacht. Door eerstgenoemden werd bijzonder ge wezen op het feit, dat het vooral na de vroegere salarisverlagingen, onbillijk moest worden geacht, dat thans een belangrijk gedeelte van het tekort op de staatsbegroo- ting wederom verhaald werd op het rijks personeel.Naar opvatting der R. K. Cen trale is daartoe in den tegenwoordigen toe stand, zooals deze geteekend werd in de millioenennota, geen aanleiding. Van de zijde der vertegenwoordigers van het R. K. Werkliedenverbond werd in het licht gesteld, dat het voornemen der Re- geering niet slechts op het Rijkspersoneel dirukt, doch in zijn nawerking loonsverla ging voor andere groepen van arbeiders be vordert. Deze suggestie moet het Verbon.ia- bestuur afwijzen, omdat dat bij de huidige economische en financieele moelijkheden geen heil verwacht van loonsverlaging. Nog werd gewezen op de circulaire, wel ke de Regeering richtte aan de gemeente besturen ten aanzien van de maatregelen in verband met de werkloosheid, waarin gelijke tendenz werd gevoeld. Na deze mededeelingen werd een breed voerige bespreking gewijd aan den alge- meenen stand van zaken en besloten werd, de actie krachtig door te zetten. Zaterdag 24 October zal te Utrecht een groote massale vergadering plaats hebben van leden-afgevaardigden der bij de R. K. aangesloten organisaties waar twee gezag hebbende sprekers het woord zullen voe ren. Deze datum is bepaald omdat op dat tijd stip naar alle waarschijnlijkheid het voor- loopig verslag der Tweede Kamer is ver schenen waarvan de inhoud voor de te voe ren bespreking van groot nut werd geacüt. Nog werd verslag uitgebracht van de gehouden vergadering met de andere oen- tralen van overheidspersoneel. Het daar door de vertegenwoordigers der R. K. Cen trale ingenomen standpunt werd geheel onderschreven, terwijl in beginsel werd ac- coord gegaan met de gedragslijn welke het „Comité van Twaalf" zich voor de geza menlijke actie had gesteld. HONGARIJE—OOSTENRIJK 2—2. Dr. Bauwens gemolesteerd. De 68ste landenwedstrijd tusschen Hon garije en Oostenrijk, te Boedapest, welke voor den Europabeker gold. is zeer onaan genaam verloopen. Het publiek, ongeveer 25.000 toeschouwers, gedroeg zich zeer on welwillend, behalve de Oostenrijksche spelers, moest vooral dr. Bauwens, de be kende Duitsche internationale scheidsrech ter het ontgelden. Tijdens den wedstrijd sprong en toeschouwer over de afrastering heen en ging dr. Bauwens te lijf om reden, dat de fanatiekeling het niet eens was met verschillende beslissingen van den referee. Tenslotte kon de politie ingrijpen. Na den wedstrijd drongen de toeschou wers op het terrein en wilden dr. Bauwens te lijf. De politie moest van den sabel ge bruik maken en onder politiebewaking werd dr. Bauwens uitgeleide gedaan. Dat het mogelijk is geweest, dat een toe schouwer tijdens de ontmoeting den scheidsrechter te lijf ging en dat na den wedstrijd het publiek het veld instroomde is begrijpelijker dan men denkt. Immers, toen, tijdens Pinksteren van het vorige jaar wij de ontmoeting Hongarije en Hol land meemaakten, viel het ons op, dat de organisatie naar niets leek. Politiebewa king was onvoldoende, terreincommissaris sen kende men niet, alles ging op zijn beloop. De tribunes, trouwens de geheele veldinriohting was zeer primitief. Boven dien toonde zich het Hongaarsche publiek tijdens den wedstrijd zeer fanatiek. Met tegenstanders als Oostenrijkers, de groote rivalen en bij het vooruitzicht niet te win nen, valt het te begrijpen, dat het tot ex-' cessen komt, waarbij de scheidsrechter en de tegenpartij het slachtoffer is. Ook nu werden twee Oostenrijksche spelers ge wond het veld afgedragen, het waren Schall en Hiden. Wat het verloop van de ontmoeting be treft, Schall miste in de eerste helft een strafschop, terwijl aan den anderen kant Szabo juist een penalty benutte. In de tweede helft maakte Zisohek den gelijkmaker. Hongarije nam wederom de leiding, doch Zischek doelpuntte ander maal, zoodat het einde kwam met een gelijk spel 22. Van te voren had Hongarije Roemenië geslagen met 40 voor den Mitropa-ama- teur beker. KERKNIEUWS Burgerlijke Stand LEIDEN. Ge boren: Hendrica Anna d. v. W. Th. P. Beekman en A. Braggaar. Harm Johannes z. van G. Koree en R. v. Steen bergen. Marinus Johannes z. v. II. L v. Beijeren en W. J. de Vos. Apolonia Jo hanna Maria d. v. J. Steenbergen en A. W. Ouwerkerk. Johannes Cornells z. v. J. Hcijmans en S. M. Klip. l'etrónella Dina d. v. J. de Keizer en K. Burgers. Pe- tronella d. v. A. J. v. d. Kwartel en M. J. Langezaal. Petrus Joannes Maria z. v. P. J. M. Hocks en C. H. Chr. M. Vorst. G'ornelis z. v. C. Snqeboer en C S. Pommer. Antje Elisabeth dr. v. J. de Jong en M. P. v. d. Visoh. Catharina Maria Jose- phina Johanna d. v. W. H. J. Overdijk en J. C. Slegtenhorst. Overleden: J. H. C'asoettoKoenen vr. 33 j. H. Plude Fe ij wed. 88 j. A. Veldhuysen van Zanten ongeh. vr. 39 j. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. IW, stille handel, prijzen lager; schapen en lammeren betere handel, prijzen gelijk gis teren. ROTTERDAM, 5 Oct. Buitenl. granen. Stemming kalm. Rogge: 72/73 k. Zuid-Russische n. o. disp. 4!35, idem aangekomen en stoo- mend 4.25, 72/73 k. Noord-Russische disp. 4.40, La Tlata disp. 4.40. Vanada Wes tern no. 3 disp. 4.35, Canada Western no. 2 lad.-gel. 4.45. Gerst: Canada no. 3 disp. 96, 64/5 k. Zuid-Russische naar kwaliteit disp. 93 88, 63/4 k. idem stoomend 85, 61/2 k. Do- nau disp. 87, 60/1 k. idem stoomend naar aankomts 8584. Haver: 53 k. Noord-Russische disp. 5.40 51/2 k. idem disp. 5.25, 51 k. Zuid-Russi- sohe id. 5.20, Canada no. 3 spoedige af lading 5.50. Boekweit per 2100 kilos: Amerik. lad./ gel. 7.70. Mais per 200 kilos: La Plata disp. 65, idem aangekomen 6362.50, idem stoo mend 63, La Plata Cuiquantin disp. 69 Binnenl. granen en peulvruchten. Gerst. Chevalier 56. Haver 4.50—6.—. Erwten kleine groene 8—11, uitge zochte kwaliteit er boven betaald. Schokker-erwten prima 1517.50, ver der 8—14. Bruine boonen naar loyaliteit 7.50 10.50. alle* per 100 kg. PURMEREND, 0 Oct. Kaas. 5 k'eine fabrieksbaas met rijksmerk 31, 10 kleine boerenkaas met rijksmerk 30.50 per 50 kg.; 1 Goudsche kaas. Aanvoer 14000 kg. Handel matig. Boter. Goeboter 1.15—1.40 en weibo- ter 0.901.30. Aanvoer 1481. Handel stug KATWIJK a. d. RIJN, 5 Oct. Groenten- veiling. Uien per 100 kg. 2.002.30. peen per 100 bos 4.806.20, bloemkool I per 100 3.80—5.50, roodekool per 100 2.70— 4.peen per 100 kg. 38. Aanvoer: 3000 kg. uien, 2000 bos peen en 68000 bloemkool Z0ETERW0UDE, Q Oct Veiling „Ik leer nog". Aangevoerd 2294 eieren. Prijzen: kippeneieren 6.006.70, kuikeneieren 4.30, eendeneieren 5.906.00 per 100 stpks; kaas 3015 cent per pond, kippen 60—80 cent, hanen f 0.751,25, duiven 17 cent, konijnen 0.281.65 per stuk. HAZERSW0UDE, 5 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 4946 eieren. Prijzen: kippen eieren 5.406.20 en eendeneieren 5.00 5.50 per 100 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 5 Oct. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 48, hee- renboonen 2530. snijboonen f 3036, postelein 811; per 100 bos: peen 9, kroten 2.002.80, uien 4.50, andijvie 1.50—2.00, per 100 stuks: kropsla I 1.50 2.-20, bloemkool I 411, bloemkool II 34, savovekool 4, roodekool 3. BOSKOOP, 5 October. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Opjielia 1318 cent. Golden Ophelia 1427 cent. Marcel Rouyer 1327 cent, Hadley 3660 cent, Claudius Pernet 30—75 cent, Colum bia 2040 cent, Butterfly 15—30 cent, Mac Keiler 2141 cent, Wilh. Kordes 2550 cent, Mad. Jules Bouohé 30 cent, Rosalan- dia 2015 cent, Phoebe 27—35 cent, Gloria nnindi 4470 cent, Else Poulsen 1070 cent, Edith Helen 3756 cent, Aug. Xoack 1225 cent, Germania 2035 cent, Briar- ciiff 1522 cent, Polyantharozen 11—26 ct. Winnet 11—24 cent. Florex 3040 cent. Po- tin 29—40 cent, Kilham 1025 cent, Hoo ver 2032 cent, E. G. Hill 1732 cent. Di versen: Chrysan ten, groot bloemig 1.00 1.80, idem tros 0.60—1.00, Clematis Du- ran-di 1015 cent, Anjers 1015 cent, Phy- salis Franehetti 2050 cent, Ge r be ra 0.80 —1.10, Helianthus 12 cent, Clematis Prins Hendrik 2.90, idem president 90 cent. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 57.15 Londen 9.45 New York 2.4'J Parijs 9.82 Brussel 34 85 Zwitserland - 48 67i/2 Milaan 12.75 Madrid 22.60 Oslo 55. Kopenhagen 55. Stockholm 58 50 Woenen 31.50 Praag Boedapest Prolongatie 3 pet. BEURSOVERZICHT. De beurs opende onder invloed van de zwakke tendenz in Wallstreet, de moeilijkhe den van een groot Deensche bank en de alge- meene economische situatie aanmerkelijk la: ger. Na een licht herstel op enkele afdeelingen kwamen de verkoopen overwegend in de meer derheid, waardoor de reactie in snel 'empo werd hervat. Speciaal in Kon. manifesteerde zich dit verschijnsel. Na 7 punten lager inzet vend een kleine verheffing plaats,, waarnaar :n snel tempo het koersverlies aangroeide tot meer dan 10 pCt. Geruchten dat een Ameri- kaansche bankinstelling in moeilijkheden zou verkeeren, waren daarvan de oorzaak. De ge heele markt ondervond daarvan den invloed. H.V.A.'s, die reeds onmiddellijk 10 pCt. lager golden, zagen dit verlies onder beurstijd aan merkelijk grooter worden. Industrieelen even eens lager. Philips bood weerstand, doch kwam toch lager. Unilevers moesten zich een flink verlies getroosten. Aku's geheel buiten atten tie. Mijnen verwaarloosd. Scheepv. gedrukt. Tabakken en Rubbers lager. De obligatiernaxkt was vast. Amerikanen aangeboden en aanmer kelijk lager. Pastoor J. Opmeer f In Huize „Nieuw Mariëruburgh" te Soest- dijk is gisteren in den ouderdom van 74 jaar overleden de zeereerw. heer J Opmeer rustend pastoor van Nes en Swakiwebuurt. LAATSTE BERICHTEN SURSEANCE VAN BETALING AANGEVRAAGD. Het bankierskantoor van de Zoo de Jong en van Op'hoven te Bussum, welke een bij kantoor te Amersfoort heeft, heeft heden surseance van betaling aangevraagd. DOOR DEN ELECTRISCHEN TREIN GEGREPEN. Slachtoffer overleden. Hedenmorgen te 10 uur had op de spoorbaan nabij Wormeryeer een ernstig ongeval plaats. Tijdens het verrichten van werkzaamheden op de spoorlijn werd de losse sporwegarbeider Van der Wel uit Assendelft door den uit Arnhem komen den electi-ischen trein gegrepen en tegen den grond geworpen. Met een zeer ernstige hoofdwonde werd de man per brancard naar het gemeentelijk ziekenhuis fe Wor- rnerveer overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en 32 jaar oud. FELLE BRAND TE TILBURG. Gisteravond omstreeks 11 uur is te Til burg door tot nu toe onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken in de maga zijnen van de firma H. J. ran Puyenbroek slaande naast de fabrieksgebouwen dezer firma en een vlasspinnerij in de Beuken- straat en Korenbloemstraat. Het vuur grêep zeer snel om zich heen, zoodat toen de brandweer ter plaatse versoheen, de vlam men reeds uitsloegen. De magazijnen be slaan een oppervlakte van 15 bij 25 M. Met 7 stralen tastte de brandweer het vuur aan en te 2 uur in den nacht was zij den brand meeste-r. Het magazijn, waarin een groote hoeveelheid grondstoffen, afge werkte goederen en machines waren on dergebracht, is geheel uitgebrand. Het fabrieksgebouw kon worden behouden. De schade, die door verzekering gedekt wordt, loopt in de honderdduizenden doch kan nog niet met zekerheid woiden opgegeven. Een aantal arbeiders en arbeidsters zullen tengevolge van den brand weikeloos wor den. De omgeving van de fabriek en het magazijn was geheel door de politie afge zet. TELEGRAMMEN BINNENKORT NIEUWE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. Morgen waarschijnlijk kabinetsontbinding LONDEN, 6 October. (V. D.) Kort vóór middernacht na afloop van de zit ting van het kabinet die 2 uur heeft ge duurd, werd bekend, dat volledige over eenstemming was bereikt over de poli tiek, onder welke de nationale regeering den strijd voor onmiddellijke verkiezin gen zal ondernemen. Vernomen wordt, dat een beroep op het land zal worden gedaan in een manifest, breed opgezet en te publiceeren door den eersten mi nister als hoofd van de nationale regee ring. Hij zal den kiezers de bevoegdheid vragen alle maatregelen te nemen, welke de regeering noodig acht in verband met den toestand. Daar in het manifest geen bijzondere maatregelen var welken aard ook zullen worden aangegeven zal het ministerie waarschijnlijk niet aftreden. Hedenmorgen vroeg heei't de eerste minister een bezoek gebracht aan het Buckingham Palace. Hij bleef een half uur bij den koning. MacDonald heeft aan den koning het programma voorgelegd voor de ontbinding van het parlement en besprak met den koning de data, voor de algemeene verkiezingen en het bijeenkomen van het nieuwe parlement. Het huidige parlement zal naar men aanneemt morgen worden ontbonden. In beide huiden van het parlement zal een korte boodschap van den koning, waar in mededeeling van de ontbinding wordt gedaan, worden voorgelezen. REUSACHTIGE BRAND BIJ K0WN0. Vijf fabrieken een prooi der vlammen. KOWNO, 6 October. (V. D.) Te Schan- zen, een voorstad van Kuwno, brak he denmorgen tegen 6 uur brand uit in 5 fabrieken. Hoewel terstond de geheele brandweer van Ivownt werd gealarmeerd en met kracht het blusschingswerk aan pakte, waren om 10 uur de watten f-a- briek „Vatolit", de kousenfabriek „Got ten", de nieuwe nog nauwelijks in ge bruik genomen groote textielfabriek van de gebrs. Hohenberg en de kantfabriek „Xerelit" tob den grond toe afgebrand, terwijl de chemische fabriek „Illion Standard" voor het grootste deel was vernield. Het vuur is vermoedelijk ont staan door een ontploffing in een motor van de wattenfabriek. Vandaar heet't het vuur zich met ongelooflijke snelheid uitgebreid tot de andere fabrieken in het zelfde blok. De schade is niet te over zien doch wordt geschat op minstens 4 millioen mark. Het' is opvallend, dat in de laatste dagen in een groot aantal fa brieken te Kowno en in de Litausohe provincie brand is uitgebroken. Verzoek om ontslag van Dr. Curtius. BERLIJN, 6 Oct. (Y.D.). De Rijksmi nister van Buitenlands-alle Zaken, dr. Cur tius heeft in een schrijven van Zaterdag j 1. den Rijkskanselier verzocht, den Rijkspre sident te willen verzoeken hem ontsla-g als Rijksminister van Buiieiulandsche Za ken te willen verleenen. De Volksbank voor Dresden staakt haar betalingen. DRESDEN, 6 Oct. (V.D.). Tengevolge van het in groote mate opnemen van gelden, heeft de Volksbank für, Dresden G.m.b H. tijdelijk haar loketten moeten sluiten. Getracht zal worden een moratorium voor de volle honderd procent der verplich tingen te verkrijgen. Op '16 October a.s. zal een crediteur en vergadering worden ge houden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Oct. Groentenveiling. Per 1U0 stuks: andijvie 0.801.80, kroten 1 2, bloemkool I 1.407.bloemkool II 1, roodekool 24. savovekool 35, groenekool 1.803.50, pieterselie 0.60 1.10, kropsalade 0.503.30, selderie 0.901.50, bleek selderie 1015, knol- selderie 31, wortelen 16, per 100 kg: kroten 1.40—3.kroten gek. 69, -snij- boonen 1536, stokbounen 1940, pronkboonen 2—13, Isamboonen 1033 postelein 67, spinazie 510, tomaten A 5.—, B. 4.30, C 3.70, CC f 2.—, spruiten I 37, Spruiten II 12. Melkveiling. Aanvoer 87270 Liter. Hoogste prijs 7.20 en laagste 6.20 per 100 Liter. 6 Oct. Vette varkens. Aangevoerd 492 stuks. 437 zwaar 4042 cent en 55 licht 3840 cent per kg. levend gewicht. Handel vlug. BODEGRAVEN, 6 Oc». Kaas. Aanvoer: 367 partijen Goudsche kaas, waaronder 364 met rijksmerk, totaal 14715 stuks, we gende 132.435 kg. Prijs: met Rijksmerk le soort 3639, 2e soort 3234, zware 40.Handel flauw. ROTTERDAM, 6 Oct. Vee. Ter veemarkt werden heden aangevoerd: 238 paarden, 5 veulens, 1005 magere runderen, '143 nuch tere kalveren, 13 overloopers, 815 vette runderen, 950 graskalveren, 63 biggen, 225 vette kalveren, 330 schapen of lammeren, 14 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 37.540, 3234 cn 2025 cent, ossen 36—39, 31—33 en 25 cent, tsieren 35—36, 30 32 en 33.5 cent, kalveren 57.562.5, 50 55 en 37.542.5 cent; Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien 195310, stieren 120460, graskalveren 3580, paarden 200310, slachtpaarden 100210, hit ten 70150, veulens 5090, nuchtere fokkalvtren 1320, nuchtere slachtkalve- len 710, kalfkoeien 190—295, pinken 90—140, vaarzen 160—190, biggen 7 13, biggen per week 1.401.80. Over zicht: koeien en ossen slepende handel, prijzen elijk gisteren; stieren gedrukte handel, prijzen van tweede en derde soort lager dan vorige week; vette kalveren slechte handel, prijzen als gisteren; prima kalveren 2.5 cent boven noteering; melk en kalfkoeien lustelooze handel, prijzen on veranderd; graskalveren handel stroef, prijzen 18, 20 en 22 cent; nuchtere kalverem trage handel, prijzen lager; paaiden luie handel, prijzen als vorige week; biggen

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3