VOOR NIETS MAANDAG 5 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN GRUWELIJKE VONDST TE WATERINGEN. TWEE KINDEREN VERMOORD IN HUN BEDJE GEVONDEN. Een mysterieuse geschiedenis. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in de woning van den landarbeider Dekker aan de Dorpskade te Wateringen een vreeselijk drama plaats gehad. Vermoedelijk omstreeks kwart over drie zijn de twee kinderen van den ar beider, een 6-jarig jongetje en een 4-jarig meisje, vermoord. Beiden kinderen wer den de hersenen ingeslagen, vermoedelijk met een bijl. Het schijnt, dat dit wapen uit de schuur is gehaald. Voor zoover bekend, was de man zelf op dat moment niet thuis en was hij naar het op onge veer 200 Meter afstand gelegen weiland van zijn patroon om de koeien te melken. De Dorpskade is een weg, die van het dorp naar de Zweth loopt. De woning is op ongeveer drie kwartier afstand van het dorp gelegen, midden in den polder. De politie heeft alles afgezet en Zondag middag waren nog geen nadere inliohtin- gen te verkrijgen. Gisternacht te ongeveer halfvier heeft de burgemeester aangifte ontvangen, dat in de woning van den 29-jarigen H. Dekker aan de Dorpskade twee kinderen waren vermoord. Het zoontje van den heer D., de 6-jarige Aaldert en het 4- jarig dochtertje Harmantine. De burge meester stelde zich onmiddellijk met de justitie te Den Haag in verbinding en reeds om half zes gistermorgen waren op de plaats van den misdaad aanwezig mr. Blok, dr. Hulst uit Leiden, hoofd inspecteur van den Heuvel en inspecteur Waltman. De fotodienst der rechérohe en de hondenbrigade waren mede aanwe zig. De marechaussee uit Loösduinen en de plaatselijke politie hebben de naaste omgeving afgezet. Gebleken is, dat de 31-jarige vrouw van Dekker gistermorgen gelijk is opge staan met haar man, die om half drie de koeien is gaan melken op ongeveer 200 M. afstand van him woning. Een kwartier later was de vrouw gillend bij den man gekomen om hem het vreeselijk nieuws mede te deelen. De kinderen werden naast elkaar in het bedje ver moord aangetroffen, het eene met vier wonden, het andere met één zeer ern stige wonde. Op eenigen afstand lag de bebloede bijl, waarmede de gruwelijke daad was gepleegd. Deze bijl was het eigendom van Dekker. De vrouw heeft verklaard, dat zij zich nadat haar man zich verwijderd had, weer ter ruste heeft begeven. Een kwar tier later heeft zij de honden hooren blaffen, waarna zij opstond en de ver schrikkelijke ontdekking deed. De justitie kon gistermiddag nog geen inlichtingen verstrekken. Het onderzoek is nog in vollen gang. De vrouw is naar de Ramaerkliniek in den Haag overgebracht, terwijl de man bij buren onderdak heeft gekregen. Zooals begrijpelijk is de verslagenheid in het anders zoo rustige dorpje, dat on geveer 350o zielen telt, zeer groot. Eigenaardige dingen. Er zoai ook eenig geld vermist zijn, circa 30, doch hieromtrent bestaat geen absolute zekerheid. Omtrent de motieven en de(n) dader(s) tastte men gistermiddag nog in het duister, hoewel verschillende geruchten de ronde deden. Sinds een klein jaar, aldus lezen we nog in de „Crt.", woonde het echtpaar Dekker, nog jonge mensohen, de man 29, de vrouw 31 jaar, in Wateringen. Zij kwamen uit Drente en leidden een oogen- schijnlijk rustig leven. Naast hen woonde vroeger een andere boerenarbeider, ook in dienst van den boer Janknegt, eige naar van de twee huisjes, die samen één geheel vormen. Er gebeurden echter achtereenvolgens vreemde dingen bij den anderen arbeider. Zoo werden op onverklaarbare en nooit opgehelderde wijze de ruiten ingegooid. Een anderen keer vond hij al zijn kippen met afgesneden hals in de sloot, zoodat hij het maar raadzaam vond om te ver huizen en zoo stond de woning naast Dekker sinds eenigen tijd leeg. Verder vernamen wij, dat de vrouw van Dekker dikwijls zeer zonderling deed, zoodat het onderzoek der Justitie ook in deze richting gaat. Politie-onderzoek in alle richtingen. In andere richtingen wordt evenwel ook gezocht en de politie van alle om NIET zoo schreven we, kunnen wij U het pracht-missaal geven. EEN KLEINE MOEITE, het aanbrengen van slechts drie nieuwe abonné's (voor minstens drie maanden) brengt U in het bezit er van. Wij ontvingen dezer dagen van een onzer abonné's de mededeeling, waarin ons werd kenbaar gemaakt, dat niettegenstaande deze reeds in het bezit is van een missaal, hij er toch gaarne toe zal meewerken om het abonnementental van „De Leidsche Courant" met minstens drie abonné's te verhoogen. Hij verklaarde: „Uw blad mag er zijn". Zoo'n verklaring De Leidsche Courant mocht een soortgelijke ook reeds van Hoog Kerkelijk gezag ontvangen stemt ons natuurlijk dankbaar. Wij hebben op de allereerste plaats te zorgen, dat de courant kwalitatief aan haar doel beant woordt en dan terstond volgt daarop, dat wij zorgen voor een zoo groot moge lijke algemeene verspreiding in Leiden en Omgeving. Wij moeten in abonnementen aantal vlug vooruit. Binnen den kortst mogelijken tijd willen wij het 2de tienduizendtal volmaken. Een ieder moet daaraan meewerken. Daar moet een aanmoediging, een aansporing voor zijn. Dat is het missaal. De missaalbezitters(sters) zouden wij evenwel missen in ons aanwervingsleger. Daarom laten wij de keuze tusschen een MISSAAL of een VULPENHOUDER. Deze vulpen werkt volgens het Amerikaansch drukvulprincipe en wordt door een druk op den vulknop uit den een of' anderen inktpot automatisch gevuld. Gij hebt voor het vullen geen glazen spuitje noodig en men behoef* ook den gouden pen niet op en neer te draaien. En om ons ten slotte tegenover hen, die bij de aanwerving van één abonné bleven steken, door welke omstandigheid dan ook. niet onbetuigd te laten, zullen wij dezen een aardig VULPOTLOOD doen toekomen. Nogmaals, wij zenden U op aanvraag gaarne proefnummers. DE DIRECTIE. liggende gemeenten is gewaarschuwd om uit te zien naar verdachte personen. In een politie-radiobericht werd gistermid dag gezegd, dat de dader met bloed be spat moet zijn en vermoedelijk door den hond gebeten it. Er moeten de vorige week nog land- loopers aan de deur van Dekker geweest zijn, die om geld en brood vroegen en daarbij dreigend zouden zijn opgetreden. De vrouw van Dekker had hun toen brood gegeven. In al deze richtingen worden thans onderzoekingen ingesteld en de geheele politiemacht van Wateringen en omge ving, aangevuld met marechaussee en rijksveldwacht en de hondenbrigade uit Den Haag, is in de weer. Volgens verklaringen van den vader der beide kinderen, Dekker, zou hij het uitgesloten achten, dat in den korten tijd dat hij zijn huis had verlaten, iemand naar binnen was geslopen om den dub belen moord te plegen. Wateringen was uiteraard gisteren vol van deze afschuwelijke gebeurtenis, welke dit zoo rustige Westland ten zeerste heeft geschokt. Het onderzoek van de Justitie in de woning van Dekker duurde van halfzes in den morgen tot twee uur 's middags. Eerst toen keerde de subst. officier, mr. Blok, naar den Haag terug, terwijl de burgemeester van Wateringen, de heer Verhoeven, en de Haagsche hoofdinspec teur, de heer van den Heuvel, tot half drie in het huisje bleven. De lijkjes der kinderen zijn daar onder politiebewaking achtergebleven. MOORDAANSLAG TE STADSKANAAL. SLAGERSKNECHT SCHIET OP ZIJN PATROON. De dader gearresteerd. Gisternacht is te Stadskanaal door de marcohaussee in arrest gesteld de onge veer 30-jarige slagersknecht J. H., die Zaterdagavond op zijn patroon, den sla ger H. D. een moordaanslag heeft ge pleegd. Omstreeks elf uur, even nadat de knecht 'den winkel had gesloten, werden in de huiskamer van D., bij wien H. in woont, door den slagersknecht met een vuurwapen een tweetal scholen gelost op D. Het eene sohot ging naast, terwijl D. door het tweede schot slechts licht aan het hoofd werd gewond. D. vluchtte uit zijn woning, waarna de politie onmid dellijk werd gewaarschuwd, die D., zijn vróuw en den knecht aan een verhoor onderwierp. D. werd door een inmiddels ontboden geneesheer verbonden en be hoefde niet naar het ziekenhuis te wor den overgebracht, terwijl de knecht werd gearresteerd. Omtrent de aanlei ding van den moorctaanslag staat nog niets met zekerheid vast. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Ernstige aanrijding. Groot vader en kleindochter aangere den en gedood. Te. Eben-Emael (Lirnb.) zijn Zaterdag middag een grootvader met zijn klein dochter, die bij een put stonden, door een autobus die daar ter plaatse een personenauto moest passeeren, aangere den Ernstige aanrijding. Chauf feur door slaap overmand? Op den Terheidenscheweg bij Breda is Zaterdagmiddag een wielrijder aange reden door een uit België komende vrachtauto, geladen met geslachte var kens. De wielrijder C. W. B., stalknecht bij van Gend en Loos werd tusschen de auto en een boom gedrukt, en ernstig aan één der becnen gewond. Per auto is hij later naar het St. Ignatiusgesticht overgebracht Zijn toestand was des avonds niet onbevredigend. De auto is door de Bredasche politie in beslag ge nomen. De aanrijding geschiedde door de schuld van den chauffeur: waarschijn lijk was hij door slaap overmand. Auto omgeslagen. Gistermiddag omstreeks half vijf is op den Amersfoortsehen straatweg nabij De Bilt een luxe Fordauto, die bet groote snelheid in de richting Amersfoort reed, op den berm van den weg geraakt en omge slagen. De wagen werd geheel vernield. De inzittenden, een viertal jongelui uit Utrecht, die den wagen hadden gehuurd, kwamen er betrekkelijk goed af. Zij bekwamen slechts lichte snijwonden aan hoofd en han den Door de politie te De Bilt werden zij verbonden en per auto naar Utrecht ver voerd, waar twee hunner zieh hebben laten behande'en in de Rijksklinieken aldaar. Zij konden echter allen naar huis terugkeeren MAN EN VROUW IN BRAND. Weer bij het smelten van was In de woning van den heer P., in de Raadhuisstraat te Blaricum, heeft Za terdag een ernstig ongeval plaats gehad. In de keuken was men bezig met het smelten van wrijfwas. Plotseling vloog de inhoud van de pan in brand. Toen de heer P. het vuur wilde blusschen vatten zijn kleeren vlam. In zijn verbouwereerd heid gooide hij het brandende pannejte naar buiten, ongelukkigerwijze tegen mevr. P., die op zijn hulpgeroep was ko men toeloopen. Ook haar kleeren vatten vlam. Hoewel men onmiddellijk de bran dende kleeren losscheurde, liepen beide ongelukkigen brandwonden op. In ernsti- gen toestand werden zij oA last van een geneeshe r naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd. STOOMSCHIP GESTRAND. De bemanning gered. Bij de reederij Jos. de Poorter te Rot terdam is bericht binnengekomen, dat het stoomschip Johanna, op weg van Huelva naar Rouaan, Zaterdagnacht bij Armenrack nabij Brest is gestrand. Een later telegram meldt, dat de boot totaal is verloren en dat een Duitsch schip, Seefalcke, de geheele bemanning veiling aan boord heeft gekregen. Een derde bericht, afkomstig van den gezagvoerder, kapitein X. Glashouwer, meldt, dat de geheele bemanning behou den aan He de Sein is gekomen. Het stoomschip, gebouwd in 1917, is 2000 ton groot en werd gebezigd voor do wilde vaart. Het was geladen met erts op weg na-ar Rouaan, toen 't ongeluk plaats vond. BRANDEN. De brand te Rotterdam. Er heeft zich een comité gevormd, dat gelden verzamelt om de slachtoffers van den brand in de 2e Lombardstraat te Rotterdam een behoorlijke begrafenis te bezorgen. De familie Koenen, die Don derdagavond op zoo noodlottige wijze om het leven is gekomen, war- in geen enkel begrafenisfonds. Zaterdagmorgen is de vader van het slachtoffer Koenen te Rotterdam aange komen voor de regeling van de teraarde bestelling. De familie in Heerlen en Maastricht is eerst laat met het ongeval in kennis gesteld. Men heeft het uit cou ranten vernomen. Naar de „Msbd." ver neemt, was één kind van het veronge lukte gezin, n.l. het oudste, bij de i'ami lie in Limburg. Er waren dus niet drie, maar vier kinderen. De plechtige uitvaart zal in de kerk aan de Leeuwenstraat worden gehouden, waarna begrafenis op de R. K. begraaf plaats te Crooswijk. De uitvaart is bepaald on Dinsdag a.s. 10 uur in de kerk aan de Leeuwenstraat waar de H Mis van requiem opgedragen zal worden, waarna de begrafenis volgt op het R. K. kerkhof. Brand bij een zwaveizuurfabriek. Tegen half tien gisteravond werd brand ontdekt bij de Mij. tot Bereiding van zwa velzuur, voorheen Ketjen en Co. aan de overzijde van het IJ. te Amsterdam Op deze melding ging dadelijk veel ma teriaal uit van de brandweer wegens de vele brandbare stoffen, die hier zijn opge slagen. In een van een vijftal gebouwtjes die in het algemeen dienen als werkplaats was brand ontstaan. Het vuur werd ge voed door huoten kratten, emballage en an dere brandbare waar. Weldra sloeg de vlam het dak uit en bedreigde het naast dit een-verdieping hooge gebouwtje gelegen laboratorium. Door fabrieksarbeiders werd voor de komst van de brandweer begonnen het vuur te blusschen met een slang op de fa-briekslei- ding. De brandweer heeft onmiddellijk een drietal stralen uitgelegd, waarmede zij het vuur spoedig onder den knie had Het was toch zaak hier snel en krachtig in te grij pen, omdat enkele tanks gevuld met zwa velzuur in de nabijheid staan. Van het ge bouwtje brandde de zolder uit en kreeg het benedengedeelte en het naastgelegen la boratorium, veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Brand in een boerderij. Zaterdagmorgen om 11 uur brak te Zuid broek door onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij, eigendom van den heer G. Luinge en bewoond door de fami lie J 'K'oos. De groote schuur wafe geheel gevuld met het gewas van 20 H A. land, zoodat het in een oogenblik in een vuurzee veranderd was. De brandweer was spoedig ter plaat se die met drie slangen water gaf Hoewel eerst bleek, dat er niets behouden zou blijven, gelukte het na groote moeite het voorgebouw, de schuren, twee varkens te redden. Een groote schuur achter den voor gevel bleef dank zij den gunstigen wind be houden. De villa van den eigenaar en de woning van den wagenmaker Bosscher kre gen waterschade Het meubilair van Roos ging grootendeels verloren, evenals het boerderij-inventaris. De schade wordt door verzekering gedekt. Een woning uitgebrand. Zaterdagnacht is door onbekende oor zaak het huis, bewoond door de gezinnen van Jager en Tyema bij Heerenveen verbrand. Bij het stuk slaan der glasrui ten om daardoor te vluchten, verwond de de vrouw van Tyema zich zoo zwaar aan een der polsen, dat zij op medisch advies naar het ziekenhuis werd overge bracht. De motorspuiten van Benedcn- Knijpe en Heerenveen wisten het vuur tot het brandende perceel te beperken. Huis en inboedel waren verzekerd. TV.' E SMOKKELAARS DOODGESCHOTEN. Zaterdagmorgen trachtte bij Effeld, in de onmiddellijke nabijheid van het Lim- burgsche Geldrop, een bekende smok kelauto over de Xederlandsche grens te komen. De Duitsohe douanebambten hadden den tolboom neergelaten on toen de auto noch voor de waarschuwingen, noch voor de waarschuwingsschoten stop te, schoten zij met scherp. De chauffeur werd in het hoofd geraakt en was op slag dood. De tweede inzittende werd gearresteerd en nog in den loop van den dag door den snelrechter tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. In de auto vond men een zeer groote hoeveelheid koffie en tabak. Uit Erkelenz wordt tegelijkertijd ge meld, dat een douane-beambte, die een motorrijder vervolgde, die eveneens niet wilde stoppen, door een schot ook zoo danig trof, dat de smokkelaar op slag dood was. EEN MISLUKTE BEROOVING. Revolvergevecht zonder gewonden. Als naar gewoonte ging do heer Bos, directeur van de stoomzuivelfabriek te' Leende, Vrijdagmiddag te Eindhoven op de bank geld halen om de loonen uit te betalen. Hij deed dit gewoonlijk per fiets. Toen hij gisternamiddag omstreeks 4 uur over het fietspad Eindhoven Leende reed, mot een belangrijk bedrag aan geld in een tasch aan zijn fiets han gend, werd hij door twee onbekende per sonen per fiets gevolgd. Af en toe reden deze onbekenden voor, dan weer achter hem. Geen argwaan koesterend, reed de heer Bos door, doch even buiten de ge meente Eindhoven hoorde hij een schot, dat blijkbaar op hem bedoeld was en gelost door een zijner achtervolgers. Hij versnelde daarom zijn gang, doch spoedig werden nog twee schoten gelost, waarvan een zijn rijwiel trof. Hierop trok de heer Bos zijn revolver en loste eenige schoten op zijn belagers. Toen hij om keek, zag hij er een op den weg liggen, blijkbaar om de schoten te ontwijken. Het tweetal is er vermoedelijk van op de hoogte geweest, dat de heer Bos geld meevoerde en wilde hem blijkbaar van zijn geld berooven. Tot dusverre is nog niet vastgesteld wie de daders zijn. ONTSPORING TE VEENENDAAL. Op het stationsemplaeement te Vee- nendeel zijn Zaterdag ongeveer kwart over twaalf bij het rangeeren van een i goederentrein, vermoedelijk door het te vroeg overhalen van den wissel, drie goederenwagens ontspoord, waardoor de hoofdlijn versperd werd. De juist aan komende trein uit de richting Amers foort kon niet doorrijden. Na ongeveer een half uur kwam een hulptrein van Kesteren, die passagiers en goederen verder vervoerde. De sneltrein van 1.5® u. uerd te Kesteren opgehouden en zou zijn reis over Geldernialsen vervolgen. I Persoonlijke ongelukken zijn er niet I bij voorgekomen en de materieele schade is gering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11