t UIT DE RUNSTREEK STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS NED OOST-INDIE MARKTBERICHTEN Advertentiën ZATERDAG 3 OCTOBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD - PAG. 3 De heer Jao v. Vliet betoogt ook de duurte van het terrein. Wethouder Verwoerd dringt aan op ver daging, niet op de lange baan schuiven. De nieuwe Provinciale weg opent misschien nieuwe perspectieven. De toepassing der la- geronderwijswet betreffende het geven van onderwijs in lich. oef. kan misschien ook ge wijzigd worden. In ieder geval hebben we tijd tot 1930 Wethouder Nederland wil de secuurste weg bewandelen. Hem is niets bekend om trent wijziging van de wet betreffende de lich. oef. Ook is de aankoop voor de ge- meente niet schadelijk-. De Voorzitter zegt. dat door de afwijzen de beschikking op de aanvraag tot het stichten van een gymnastieklokaal en ter rein de raad besloten heeft een centraal terrein te koopen. zoodat we verplicht zijn om dit ten uitvoer te brengen. Wethouder Verwoerd meent, dat voor de B K School aan de Kwakel ook zulk een terein beschikbaar gesteld moet worden. De heer Könst betoogt, dat de kerkeraad volgens art. 72 der Lageronderwijswet ver plicht was tot deze aanvraag, dat de com missie Butgers misschien nog andere pers pectieven opent, dat kleine gemeenten mis schien wel uitstel krijgen van 't geven van lich. oef. op zulk een terrein. Na nog een discussie over de houding van de kerkraad wordt het voorstel met 74 stemmen aangenomen Tegen de hee- ren Jac. v. Vliet, E. Bosman. P. Verwoerd en M. v d. Vliet. In den rondvraag vraagt de heer Gorsei het verkeer van en naar de Vrouwenakker zoo te willen leiden, dat men van Uithoorn via de vuurlijn gaat en van de Vrouwèn- aJcker over de Boterdijk. Reeds wordt daarin voorzien. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. Jubileum. Donderdag heeft de chef- veldwachter J. C. Krijger te Oegstgeest onder vele blijken van belangstelling zijn 12 1/2 jarig jubileum als veldwachter ge- vierd. In een vergadering van B. en W. is mj voor zijn belangrijke diensten op waardee- rende wijze toegesproken. Talrijke binnengekomen bloemstukken hebben den jubilaris er ongetwijfeld van overtuigd, dat hij de harten der Oegstgees- tenaren gewonnen heeft TPR AAR GEMEENTERAAD. De voorz. de burgemeester, jhr. de Mu- ralt opent de vergadering met gebed. Afwezig de heeren Apeldoorn, Hendnkse en Post. De voorz. goefl het woord aan den se cretaris, den "heer Hoogeboom, die de no tulen voorleest van de vorige vergadering. Deze worden goedgekeurd en vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelt de voorz mede, dat de contracten van de Wa terleiding afgesloten worden met de eige naars. Wat de watervoorziening betreft in het Schïlk is er een klein misverstand in aanmerking komen de bewoners vanaf Korteraar. Er is geprobeerd, aldus de voorz. om de leiding te leggen onderdoor den overgang, maar de Ned. Spoorwegen vragen maar 200 gulden hiervoor, en ver der moeten zij jaarlijks een vergoeding hebben voor den weg waardoor de leiding loopt. Yoorloopig is dit een teleurstelling, maar toch zullen B. en W.' de noodigo stappen doen om de bewoners over den spoorweg van water te voorzien. Insge lijks zal dan besproken worden de aan sluiting aan het electriciteitsnet. Misschien dat, wanneer dit gezamenlijk gebeurt, de kosten niet zoo hoog zijn. De kosten ko men toch in hoofdzaak door een „zinker" te leggen door het Aarkanaal. Een schrijven van den heer D. Katsburg om vergoeding in de reiskosten van een kind dat op school is te Alphen aan den Rijn. Op voorstel van den voorzitter wordt dit schrijven gerenvoyeerd naar B. en W. voor nader advies. Voorts zijn er binnengekomen eenige goedgekeurde Raadsbesluiten van B. en W. O.a. een schrijven van Ged. Staten naar aanleiding van het benoemd verklaren vtm het lid den heer P. Post, waartegen een beroep was aangeteekend door P. Kroon. De benoeming van den heer Post is con form de wet geschied. Het volgende punt van de agenda ver meldt advies B. en W. op het adres van het Ned. Herv. Schoolbestuur om beschik baarstelling van gelden. Het advies van B. en W. luidt, geen gel den beschikbaar te stellen, daar deze aan vrage n.l. geldt voor het aanschaffen van een nieuwe kachel buiten art. 72 L.O.-wet valt. Dit behoort onder een ander gedeel te. De geheele Raad kan zich met het standpunt van B. en W. vereenigen. De steunregeling voor werkloozen. Dan krijgen we het kardinale punt te weten, voorstel B. en G. tot het vaststel len van een steunregeling voor nog niet gerechtigde georganiseerde werkloozen. Het is u allen bekend, aldus de voor»., dat hand over hand de werkloosheid toe neemt, met gevolg dat de werkloozen aankloppen bij de gemeente voor steun. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. dezer dagen een bezoek gehad van enkele vertegenwoordigers van de R.-K. Land- Arbeidersbond „St. Deus Dedit" en van den Chr. Bond om de werkverruiming te be spreken. In den breede is er over deze zaak ge sproken, en daar de gemeente zelf geen werk heeft voor de werkloozen, heeft zij een schrijven gericht naar het bestuur van de Nieuwkoopsche en Wassenaarsche Pol der of dit soms eenig werk te verrichten heeft. Verder hebben B. en W. nage dacht, of niet landbouwer of tuinders uit Ter Aar werk kunnen laten verrichten door de werkloozen, en dat de gemeente dan een deel daarvan helpt betalen. De heer Hoogervorst juicht het toe, dat B. en W. al stappen gedaan hebben voor werkverschaffing. Spr. acht het ook goed, dat wanneer tuinders of boegen werk laten verrichten, wat zij anders niet zouden doen, dit te laten verrichten door werkloo zen, en dat dan de gemeente een deel daaraan betaalt. Geruimen tijd werd de aandacht ge schonken aan dit probleem, dat zoo ineens niet is op te lossen, daar er verschillende gevaren aankleven. De voorz. zegt, dat het pertinent werk moet zijn, dat de boeren en tuinders eerst van plan zijn niet te doen. Men moet niet gaan denken: nu kan ik een goedkoope werkkracht krijgen om b.v. te melken of bieten te rooien, neen. dat gaat niet op. De heer Kroon wil naast den Raad een commissie in het leven roepen, die deze zaak controleert, en wel, om na te gaan, welk werk de werkloozen uitvoeren bij de verschillende werkgevers. Hij wil de werk zaamheden bepalen tot sloot schieten, bag geren, of werk naar oordeel van de com missie. Nu krijgt zoo'n wcrklooze van de ge meente 1 gulden per dag, en dan moet de werkgever de rest maar aanvullen, maar de arbeider mag niet minder krijgen dan 15 gulden per week. De heer van Vliet wil de gemeentebii- drage stallen op 1.25 per dag, doch dit vond geen instemming. Weth. vt d Hoorn vindt het minimum bedrag, dat de gemeente noemt wel wat te laag Spr. vindt dit te kort voor een arbeider met gezin. Spr. is bang, dat nu werkgevers sommige arbeiders gedaan gv- ven, en gaan zeggen: nu nemen wij werk loozen, voor minder geld. Hiermede was de Raad het wel eens, maar de Raad hoople toch wel. dat de werkgevers hiervan geen gebruik zouden maken. De voorzitter wil deze regeling laten in gaan op Maandag 12 October en duren tot 1 December. Per circulaire zal een en ander bekend gemaakt worden, n.l. dat degenen, die eenig werk te verrichten hebben van dien aard. zich kunnen vervoegen aan het gem. secretarie. Daar ligt de lijst van werkloo zen ter inzage. De commissie, die gekozen zal worden uit den Raad. zal wekelijks vergaderen en controle uitoefenen. Tot leden dezer commissie werden ge kozen P. Kroon, Jac. Valentijn en C. de Boer. De voorzitter deelt mede, dat de ver schillende arbeiders, die zijn aangesloten bij een arbeidersver, pas kunnen beginnen te trekken op 1 December. Nu hebben B. en W. het volgend advies: De arbeider», die werkloos zijn krijgen van de gemeente wekelijks 60 pet. van hetgeen zij trekken na 1 December per week, en tevens ook de kin dertoeslag. Dit wordt dus per week bui ten de kindertoeslag ƒ5.04 Onder deze regeling vallen alle werk loozen, georganiseerd of niet. De Raad kon haar goedkeuring hieraan geven. Vervolgens krijgen we eenige wijzigin gen in de begrooting, welke na een kleine ondervraging worden goedgekeurd. Bij de rondvraag gekomen uit de heer Hoogervorst zijn ontevredenheid, dat bij de herschildering van de aanplakborden ons mooie „vosje" weg gelaten is. Anders stond het wapen van Ter Aar er op, nu niet. meer. De voorz. neemt hiervan nota. De heer v. Vliet vraagt, of de bewo ners van den Hoogendijk achter Korte- aar ook nog in aanmerking komen voor de waterleiding. De voorz. zegt dat het doel is: ieder een water te verschaffen. Dus wanneer de stichting ziet dat het rendabel is, krijgen zij het- natuurlijk. De heer Kroon zou gaarne waarschu wingsborden geplaatst zien bij de bewaai- school te Korteraar, om b.v. voorzichtig te rijden. Volgens spr. neemt het verkeer daar geweldig toe. De voorz. zal hier bordjes laten plaat sen. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Verloren voorwerpen. Twee reserve wielen merk Eng.eben maat 33 bij 5, een grijze heerenhandschoen, een heerenpor tefeuille met inhoud, een pakje inhoudende oen grijs jasje, een streng witte wol en drie flanellen overhemden. Geboren: Febe, zoon van H. Dannijs en A. Star Theresia Elisabeth, dochter van H. J' Baeder en A. M. S. van Ruiten. Petrus Johannes Arnoldus, zoon van Th. C .van Rijn en C. A. v d. Laan. Overleden: M. J. van Niekerk, 60 ongeh. Ingekomen: Mej. Th H. Verkerk, Klinkenberg 13 van Wassenaar. Mej. N. Morgenrood, Hoofdstraat 46 van Ter Aar. C. Mi Huiskamp, Hoofdstraat 220 van R heden. Vertrokken. H. de Boever, van Nieuwe Haven 19 naar Haarlem. C. Rijnsburger en gezin van Julianalaan 15 naar Amersfoort. Mej A. E. Kruithof, van Nieuwe Haven 11 naar Leiden. J. Pracht en gezin van Hoofdstraat 273 naar Leiden. WASSENAAR. Aanbesteding. Door het gemeentebe stuur van Wassenaar werd gistermorgen aanbesteed het maken van rioleerings- en bestratingswerken in een gedeelte van den Schouw weg. Ingeschreven werd als volgt: J. H. Sanders, Delft 3288S, J. J. Rem merswaal, Wassenaar 26969, F. L. Smit Wassenaar 25700, J. Warnaar en W. Hoogstraten, Leiden 24980, C. P. Dub- beld, Bergen (N.-H.) 23663, L. P. van der Geer en A Th. Stuifzand, Leiden ƒ21555, D. Esser H.M.zn, Delft 20197, N.V. v.h. W. Visser en Zonen, Wassenaar 19648, fa. M. Bra nt en J. E. Verswij veren, Den Haag 17300. De gunning werd aangehou den. ZEVENHOVEN. De melkprijs. De melkprijs is ver hoogd van 10 tot 11 cent per liter. De karnemelk van 5 tot 6 cent. KATWIJK. Gemeenteraad. Het verslag van den raad over punt 3, betreffende de schoolartsendienst, vereischt een kleine retificatie. Uit het ver slag zou d indruk gevestigd kunnen worden alsof de raad geen gelden wilde noteeren voor een (reeds in gebruik zijnde) auto. Echter is de schoolarts in het bezit van een eigen auto en bedoeling van B. en W. was om mogelijk te maken dat bij de aanstaande behandeling van de begrooting het bedrag der vergoeding, thans 500.dit bedrag zou kunnen worden verhoogd tot 1200. Sportfeest. De plechtige opening van het sportterrein der R. K. Jeugdorganisaties zal Zondag a.s. 4 October plaats hebben. Pastoor Schiphorst. Naar wij met vreugde vernemen is in den toestand van Pastoor Schiphorst een gunsti ge wending gekomen .Het gevaar is geweken en de zieke gaat zienderoogen vooruit. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor de veiligheid. Naar we verne men wordt alhier getracht een afdeeling te vestigen van do N. V. Leidsche Nacht- veiligheidsdienst. Gevonden voorwerpen. Een sjaal twee portemonnaie's een rolletje geld stukken. Baldadigheid. Door de firma K. werd bij de politie aangifte gedaan, dat eeniige jongens een ruit van zijn fabriek hebben ingeworpen. NIEUWKOOP. Smeden-Industrie. Na de gezamelijke excursie aan de Neder- landsche Jaarbeurs j.l. hebben Burgemeester en Wethoudrs dezer Gemeente thans alle pa troons in het smeden vak, ten getale van 41, uitgenoodigd, mede met hun zoons in het vak werkzaam, tot het bijwonen van een vergade ring in het Patronaatsgebouw alhier op Dins dag 6 October, des avonds 7 uur. Het li gtdaarbij in de bedoeling dan toe stand van het bedrijf onder het oog te zien en gezamelijk naar middelen uit te zien, welke tot opheffing en verbetegin gkunnen leiden. De vergadering zal geleid worden door den Burgemeester en verder slaan onder de des kundige voorlichting van de Heeren W. Graadt van Roggen, en C. J. van Wijngaarden van Roes, resp. Secretaris-Generaal en Adjunct Secretaris van de Nederlandsche Jaarbeurs. Ook de leden van den gemeenteraad zijn uilgnoodigd deze vergdering met hunne tegen woordigheid te vereeren. Vertrouwd mag worden, dat geen enkel be langhebbende ontbreken zal, waar het hier een zaak geldt van een evident belang. Ontginningsbedrijf. Door middel van het aanplakbord is bekend gemaakt., dat het biet«ngewa<s van het gemeentelijk ontginningsbedrijf in 10 perceelen publiek zal worden verkocht in het verloflokaal van C. Kelder alhier op Donderdag, 8 October a.s. des voormiddags 10.30 uur. WOERDEN. Beldadige jeugd. De laatste dagen is de politie nogal eens moeten optreden te gen baldadigheid der jeugd. Zoo hadden een zekere E. B., K. v. T. en N. zich onle dig gehouden met het gooien van steenen tegen ruiten en daken van huizen op de Havem. Zij zijn door de politie flink onder handen genomen. Een operette in het Pensionaat. Bij gelegenheid van het naamfeest der Eerw. .Superieure had ill het Pensionaat voor ouders der leerlingen en verdere genoodig- den de opvoering plaats der kinderoperet te „De Sneeuwkoningin-'. Uit het telkens herhaald applaus bleek ten duidelijkste hoezeer allen van deze uitvoering genoten hebben, 't Was dan ook zeker de moeite waard. De dikwijls- 'zeCr zware rollen wa ren uitstekend ingestudeerd en werden zonder de minste hapering gespeeld. Voeg daarbij de schitterende costumes en het fraaie tooneel, dat telkens zeer vlug we-rd veranderd, dan is 't te verklaren, dat «le aanwezigen ten volle voldaan wanen. Vooral de bedrijven waarin de kabouters optraden en het onderaardsch gewelf, dab uitmuntte door fraaiheid, .vielen buitenge woon in den smaak. Het dankwoord van den Eerw. Rector aan de Eerw. Superieure, de zusters, die de leiding en daarmee zulk een zware taak op zich genomen hadden en de kleinere en grootere actrices, was dan ook meer da-n verdiend en werd door de aanwezigen met gejuich onderstreept. ZWAMMERDAM. Auto met vier dames te water. Alhier kwam een auto, waarin vier dames uit den Haag waren gezeten, van den Schoordijk de Hooge brug afrijden. De dame, die aan het stuur zat, vergat blijkbaar het stuur om te wenden, met het gevolg, dat de auto regelrecht de Voorwetering inreed. De chauffeuse wist zich door de verschuifbare kap het eerst te redden. Door de onmiddellijk toegeschoten hulp werden daarna ook de andere, dames op het droge gebracht. Allen hadden lichte verwondingen opgeloopen. Per auto is het gezelschap naar den Haag overge bracht. Ondanks de malaise. Het is zeker een verblijdend feit, dat men ons mededeelt, nl. dat in verbajid met de groeiende belangstelling voor dit Neder landsche fabrikaat en ondanks de malaise de N.V. Kon. Ned-, fabriek van wollen de kens voorheen J. C. Zaalberg en Zoon hier ter stede sinds geruimen tijd met dubbele ploegen werkt, omdat zoowel voor binnen- als buitenland de vraag naar deze artikelen blijft toenemen. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Goedigekeurd. Trianon: Goedgekeurd. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dokteren Jaeperse, Kors, Seret en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. Zilveren jubileum. Onder tal van blijken van belangstel ling heeft de heer P. de Jong, arbeider op het station alhier, hedem het feit her dacht, dat hij voor 25 jaar in betrekking kwam bij de Ned. Spoorwegen. Ook al ia de Jong al die jaren in lossen dienst bij de Spoorwegen geweest, of misschien juist daarom, is dit feit wel de vermelding woord. De jubilaris werd hedenmorgen om streeks kwart voor achten met zijn kinde ren aan het station alhier ontvangen en hartelijk toegesproken door den stations chef, den heer S. van Gijn, die hem behalve gelukwenschen een passend geschenk aan bood, vergezeld van een album met de na men van de honderd veertig personen, die een bijdrage voor den jubilaris hadden af gestaan. Deze album was geteekend door deai 15-jarigen P. de Joode. De heer de Jong dankte hartelijk voor de hem gebrachte hulde. Zooals gisteren gemeld, her-deuken van daag de weleerw. paters A. Mulder O.FM. en A. v. Lubeek O.F.M. den dag, waarop zij vóór veertig jaar iai het klooster traden; abusievelijk schreven we over: veertigjarig prof essi e-fee«t. Hoewel dit feest niet officieel wordt ge vierd, zullen er toch zijn, die gaarne eenig blijk van belangstelling willen geven. Aan de pastorie van de Hartebrug is op verzoek o.m. varmiddag om 12 uur gelegen heid om pater Mulder geluk te wen-schen. BIOSCOPEN. Luxor. Ter gelegenheid van de 3 Octoberfeest- week heeft de directie van het Luxor-Thea- ter een mooi programma samengesteld, dat ongetwijfeld veel bezoekers zal trekken. In het Journaal zien we een goeden greep gedaan uit de plechtige begrafenis van de Berlijnsche politie-agenten, die tijdens de jongste relletjes vielen als slachtoffer van hun plicht. Verder de doop van het reuzen Amerikaansche luchtschip „Acron", dat eens zoo groot is als de Zepp. Na de geestige Teekenfilm draait een P.D.C.-product; getiteld de Dudvelsrace, de geschiedenis van een strijd tusschen twee stalbezitters, waarvan natuurlijk één der jockeys onschadelijk moet worden gemaakt, om niet op tijd tegenwoordig te zijn bij de race, hetgeen natuurlijk toch wel gebeurt. Een fikn van het bekende thema, waarom heen een iets te lang gerekt verhaal is ge sponnen. Na tie pauze vindt de vertooning plaats van The Big Trail, de Trek naar het Wes ten, een Fox Movietone-film van den regis seur Raoul Walsh. De groote trek naar het Westen heeft reeds menig filmproduct op geleverd, maar deze Duitsch sprekende film bevat zeer vele. en schoone fragmenten, die we in andere missen. We zien hier welk zwaar werk die landverhuizers zich op de schouders hebben gelegd. We leven met hen mee in de tailooze gevaren van ravij nen, woeste rivieren, aanvallen va-n India nen, vetraad in eigen kamp enz. en daar tusschen door een aardig verhaal van een jongen speurder, op zoek naar misdadigers, die hij in deze karavaan vindt en waar mede hij ten volle afrekent, om tenslotte vereenigd te wórden met het meisje, wien hij zijn genegenheid reed-s lang had. doen bijken, maar die aanvankelijk niets van hem wiilde weten. Marion Lessing en Theo Shael vertolken de hoofdrollen op uitne mende wijze. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen klas®, letteren de heer J. Theunisz (Sneek); candidaats-exa-men rechtsgeleerdheid de heeren: H. L. Maaldrink (Zutphen), Th. A. de Walle (Delft) en J. Verlooy (Heemstede). INDIë BEZUINIGT OP ONDERWIJS. Tien millioen besparing. Aneta seint uit Batavia. De noodzakelijk heid tot zeer ingrijpende bezuiniging zal bij het departement van onderwijs en eerdienst o.a.leiden tot afschaffing van den Onderwijs raad van het gymnastiek onderwijs op de mu lo-scholen. van het fröbelonderricht bij het la ger onderwijs, van het onderwijs in handen arbeid en verder to tinvoering van gesplitste schooltijden en reorganisatie der inspectie. Door deze bezuiniging zal de begrooting voor dit dpartement, naar verluidt, kunnen worden verlaagd met tien millioen gulden. TER-AAR, 2 October. Centrale veiling. Snijboonen 3.003.50, stek 1.802.40, witte pronkers 0.501.25, roode pron kers 2040 cent, princesseboonen 2.10 2.70, sla 0.802.20, bloemkool 112 cent andijvie 0.801.70, wittekool 0.601.20 roodekool 0.701.30, peen 26 cent, pos telein 37 cent, spinazie 16 cent, uien 2.202.70, tomaten A 1.104.G0, B 3.30—4.—, C 1.00—2.60, CC 0.60—1.00 BB 3.«Iruiven 2018 cent per pond. LEEUWARDEN, 2 Oct. Boter. Leeuwar der oommissie-noteering voor Nederl. bo ter 1.20 (v.w. 1.20). Botermijn. Hoogste prijs 1.17, middel- prijs 1.05, laagste prijs 0.90. Veiling: hoogste pnjs 1.13, laagste prijs 0.75. Aangevoerd 1 derde en 22 zesde vn. Kaas. Goudsche 20 plus 3132 cent, 30 plus 3739 cent, 40 plus 4315 cent, broodkaas 40 plus 4345 cent, Edammer 20 plus 3532 cent, 30 plus 3739 cent, 40 plus 4345 cent. Handel flauw. WOERDEN, 30 Sept. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren wit 4.705.60, bruin 5.205.80, gemengd 3.205.50, hennen- eieren 3.104.70, eendeneieren 4.10 4.80 per 100 stuks; kaas 2232 cent en boter 61 cent per pond. 2 Oct. Groenten. Stamprinces-sen 28 —38 cent, stokprincessen 2143 oent, pronk boonen 12.523 cent, snijboonen 522 cent spinazie 6.514.5 cent, postelein 23 cent peulen 18 cent per kg.; Spitskool 2.5 cent, bloemkool 523 cent, wittekool 5.5—6.5 cent, roodekool 3.5 cent, savoyekool 3.5 4.5 cent, per stuk; peen 35.5 oent per bos sla, 414 cent per 10 stuks; meloenen 5 15.5 cent en komkommers 4.5 cent per stuk Fruit. Jodenpeer 35.5 cenit, Sint Ger main 28 cent, Maagdepeer 5.59 cent, Zwijndr. Wijnpeer 15 cent, Soldat Labou- reur 14 cent, Giese Wildeman 3.58 cent, Smit-Remig 3.55.5 cent, Bergamot 5 cent Drielsche Groene 5 cent, Witte Kozijnen 411 cent, Louwtjespeer 5.5 cent, Ponds peer 3—5.5 cent, Klaasjespeer 2.55.5 cent Spiegelpeer 5.5 cent, Beurré Clairgeau 10 13 'cent, Zoete Pippeling 6.5—15.5 cent, Zoete Ermgaard 414 cent, Sinjeuren 4 14 cent, zure sohijvers 8 cent, Goudreinet 3.513.5 cent, sterappels 7.519 cent, Frans-c h zuur 4.57 cent, Con. Pomona 6.5 8.5 cent, Camp. zoet 410.5 cent, Belle fleurs 2.59 cent, Dubb. Bellefleur 712 cent, Jubilee 12.520 cent, zure Bloemé 99.5 cent, Gron. Kroon 9 cent, Bender- zoet 5.5 cent, Noten 9.5—12.5 cent, druiven 15.516 cent per pond. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiling van 2 Oct. Uien per 100 K.G 2.10-2.90; Peen per 10 bos 4.305 80; Bloemkool per loo 5408.00; Eigenheimers per kist van 25 K.G. 1.10—1.40; Peen per 100 KG. 2.504.50; Aanvoer 4500 K.G uien; 3300 bos peen; 45.000 bloemkool; 225 kisten aardappelen; 2500 K.G. peen. BOSKOOP, 2 October Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 10—18, Golden Ophelia 20—35, Marcel Rouwer 15—21, Hadley 25—54, Claudius Pernet 2970. Columbia 2150, Butterfly 2140, Mac Keiler 2955, Rosalandia 22 —43, Phoebe 20—37, Gloria mundi 4566, Else Poulsen 30—45, Briaircliff 13—25, Orange perefetion 31—61, Edith Helen 48, Aug. Uoack 1722, Polyantlmrozen 2555, v. Rossem 21—36, Florex 23—58, Kilham 26—38. Pot.in 2850 Hoover 3645, E. G. Hill 17—24, Germania 1929, Diversen: Dahlia's grootbloemig 16, Chrysanthen, grootbloemig 130190, id. tros 80150, Gla diolen 711, Asparagus 1724, Clematis Durandi 15, Anjers 714, Physalis Fran- ehetti 52—49, Eikenblad 12—24. Clematis Pr. Hendrik 240, Clematis Mr. Patijn 110, Gerbera 84. Verloofd: MARIE STOÏSSER en FREEK KROEZE Lisse „Villa Magnolia" j Haarlem, Djambistra-at 40. 4 Oct. '31 9257 Heden overleed na een langdurige ongesteldheid, voorzien van do II.H. Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, JOHANNES PETRUS KERKVLIET, in den ouderdom van bijna 90 jaren. 9274 Uit aller naam Wed. J.P KERKVLIET- WlJNF.X. Leiden, 2 Oct. 1931. Langegracht 1 a. Eenige en algemeene kennisgeving. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank aan al len die blijken van deelne ming hebben getoond bij het overlijden van onzen dierba ren Echtgenoot, Vader en Grootvader, GODEFRIEDUS VAN DER POEL. Uit aJler naam: Wed. P. M. v. d. POEL— HOOGEVEEN Rijpwetering, 3 Oct. 1931. 9225 Bij J.J.v.d BLIJ Haarl. straat II V ndt U altijd iets X\/ wa* 'n ander niet A> heeft

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3