SPORT LUCHTVAART BUITENLAND KERKNIEUWS Agenda Pi Wensveen UIT DE OMGEVING HARTOG's Z TERDAG 3 OCTOBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE DIEFSTAL VAN DEN POSTZAK. Een der aangehoudenen bekent. Het politie-onderzoek, dat onder leiding van commissaris Paré is ingesteld in ver band met den roof van een zak met gelds waarden uit een postauto, Dinsdagavond j.l. te half negen aan dé Van Lennepweg in Den Haag, is thans zoover gevorderd, dat eenige nadere bijzonderheden kunnen worden bekend gemaakt. De bestuurder van den postauto was de hulpbesteller-chauffeur G., die vergezeld was van een anderen hulpbesteller. Even voordat G. wilde wegrijden om zijn ronde te vervolgen, bemerkte hij, dat iemand aan de achterzijde van den wagen de deur opende en kans zag, daaruit een postzak te nemen, om zich daarna uit de voeten te maken. Zooalp men weet, rende de chauffeur den man na, die echter in een ongeveei 5 Meter verder op den Van Len- nepweg geparkeerden particulieren auto sprong "en daarmee in de duisternis ver dween. G. had intusschen het nummer van den personenauto ongeveer opgenomen hij had de letter H en een aantal cijfers in zijn geheugen genoteerd en bracht dit on middellijk ter kennis van de politie. Eenige variatie in de cijfers van de nummerplaat was naar G.'s rekening dus mogelijk Toch slaagde de politie er in, na ijverig speuren, nog denzelfden avond den auto, een Che vrolet, in een garage in Den Haag te ont dekken. De wagen bleek door den garage houder voor den tijd van twee uren dien avond verhuurd te zijn geweest aan den 37 jarigen J., een bekende van de politie. Omstreeks middernacht werd J. in zijn woning door de recherche aangehouden cn aan het hoofdbureau van politie door den commissaris aan een verhoor onderwor pen. Aanvankelijk ontkende J. ook maar iets met den postdiefstal te maken te hebben, zoodat hij geen inlichtingen kon geven. De politie was inmiddels in diverse rich tingen bezig haar onderzoek voort te zet ten. Onafhankelijk van de aanhouding van J. slaagde de recherche er in, den postzak in opengesneden toestand in een pakhuis te vinden er zat nog voor ruim 300 aan zilver in, benevens eenige geopende aange- teekende brieven. Daar de totale inhoud niet minder dan 19.000 aan bankpapier en zilver plus een bedrag aan aangetee- kende stukken moest zijn geweest, was dus verreweg het grootste gedeelte zoek. De aandacht viel evenwel op zekeren J. K., een 39-jarigen koopman in ongeregel de goederen en tevens een bekende van de politie, welke dan ook wist, dat K. veel omgang had met J. Gebleken was, dat K. op den bewusten avond in gezelschap van J. was geweest. Woensdagmiddag werd ook K. r res- teerd en aan een langdurig verhoor on derworpen. De politie had verschillende zeer sterke aanwijzingen tegen K. verza meld toch bleef K. nog ontkennen, aan den postdiefstal schuldig of medeplichtig te zijn. J. bleef eenzelfde houding aannemen. Gisteren is J. echter gezwicht voor de vele aanwijzingen die de politie tegen hem wist in te brengen. Hij bekende thans, den auto bestuurd te hebben. Op zijn aanwijzing is daarna in J.'s wo ning, dien onder den vloer verborgen, een groot gedeelte van den buit, n.l. ongeveer 300 en bovendien 7500 Oostenrijkse!)e schilling als inhoud van aangeteekende brieven, door de politie te voorschijn ge haald. Het onderzoek wordt, terwijl J en K. in politiebewaring zijn, krachtig voortgezet. Inbraak in een fabriekskantoor. Gisternacht is ingebroken in het kan toorgebouw der Coop. Vlasfabriek „Din- teloord" onder Steenbergen. De onge- noode gasten verdwenen met 700. die zij door het forceeren van de brandkast uit een geldtrommeltje wisten buit te maken. Het kopergeld lieten de heeren achter. De marechaussee stelt een on derzoek in. Offerblokken opengebroken. In de St. Martinuskerk aan het Aca demisch plein te Groningen zijn zeven offerblokken, waaronder een groote bus, waarin de collectegelden worden be waard, opengebroken. Met juistheid is nog niet te zeggen, hoe groot het be drag is, dat vermist wordt. Bij onderzoek is gebleken, dat gedu rende den ochtenddienst een onbekend heer geruimen tijd achter in de kerk is geweest. Toen de dienst was afgeloopen, is deze heer vertrokken, waarna de ach terdeur is gesloten. Drie kwartier later is hij echter teruggekomen en is door de sacristie in het Poststraatje binnengeko men, waarna hij zich weer eenigen tijd in de kerk heeft opgehouden. Onveilig strand. Het strand te Soheveningen is onveilig tot den Wassenaarschen Slag op Dins dag 6, Woensdag 7, Donderdag 8 en Vrij dag 9 October, telkens van 11 tot 18 uur wegens het schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weder voor het publiek toegankelijk is-, wanneer de roo- de vlaggen, waarmede de onve:' eid wordt aangeduid, zijn ingehaald. Geladen mijn opgebaggerd. Op het werk van de firma De Vries en van den Bosch bij de Zuiderzeewerken, nabij den Oever, is gisteren door een bag germolen met een der emmers een mijn opgebaggerd. De onderzee-dienst van de marine te Den Helder werd terstond ge waarschuwd en is met de sleepboot O. D. 6 naar Wieringeq gekomen om de mijn, welke geladen is, te demonteeren. Om trent nationaliteit of herkomst van de mijn konden geen inlichtingen worden ver strekt. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 4 October a.s. zullen wederom 4 der A. V. V.-elftallen voor de competitie in het veld komen. De wedstrijd A. V. V. I O. V. V. I is uitgesteld. Het 2e elftal maakt de verre reis naar Hoek van Holland om daar te 2.30 uur H. V. C. II te ontmoeten. Wij kennen de sterkte van H. V. C. niet en durven dus niets voorspellen, doch wij rekenen er op, dat de A. V. V.'ers, die Zondag jl. de com petitie met een mooie overwinning begon nen, ook thans hun best zullen doen om beide punten of minstens 1 puntje mede te brengen naar den Dam. Het 3e elftal speelt om 2.30 uur te Den Haag tegen Rava III. De eerste competi tiewedstrijd werd door de derde elftallers verloren, doch wij vertrouwen, dat zij zioh thans zullen hersteld hebben en dat allen zonder uitzondering him best zullen doen een zoo goecl mogelijk resultaat te berei ken en zoo mogelijk één puntje mee naar Veur te brengen. De Junioren elftallen komen beide in ac tie. A. V. V.a. speelt om 1 uur op eigen terrein tegen Valkeniers a en A. V. V. b. speelt om 12 uur op Hoornpark tegen. V. V. P. b. Wij zullen afwachten, wat de Ju nioren doen, doch wij vertrouwen, dat bei de elftallen zich geheel zullen geven en zoo mogelijk en of meer puntjes zullen be machtigen. Allen veel succes. ATHLETIEK Schitterende prestatie bij het hoogspringen. De bekende Amerikaansohe hoogsprin ger George Spitz sprong te New York 2.025 Meter hoog. De poging om een hoog te van 2.04 meter te halen mislukte. Het wereldrecord staat nog steeds op naam van Osborn met een hoogte van 2.üo n.~- ter. LAWN-TENNIS Tilden naar Nederland. De voorgenomen toer van de Ameri- kaansche'beroepsspelers Tilden, Hunter en de Europenanen Kozeluh en Burke bepaalt zioh niet alleen tot de steden Londen, Pa rijs en Berlijn, doch strekt zich ook uit over andere hoofdsteden. Er is groote kans dat daaronder ook Amsterdam is. De heer Gourovick, oefenmeester aldaar, heeft de onderhandelingen gevoerd en deze heb ben tot resultaat gehad, dat voorloopig is vastgesteld Zaterdagavond 24 October. Dan zullen in het hoofdgebouw van de R. A. I.gespeeld worden Tilden tegen Ko zeluh en Hunter tegen Burke, benevens een dubbelspel TildenHunter tegen Bur keKozeluh. Daarmee zou het beste beroepsspel ter wereld in de hoofdstad gedemonstreerd worden. WIELRENNEN Zesdaagsche wedstrijden. Pijnenburg en Piet van Kempen ver trekken binnenkort naar Amerika waar ze aan zesdaagsche wedstrijden zullen deel nemen. Pijnenburg heeft een contract ge sloten met Chapman, voor een zesdaag- scheoi wedstrijd te New-York, Piet v. Kem pen gaat naar Canada, waar hij te Mon treal in een zesdaagschen wedstrijd zal uitkomen. Wielerbaan Rijswijk. Voor de Zondag te houden populaire wielerwedstrijden op de Rijswijkeshe Wie lerbaan, heeft een record aantal deelnemers ingeschreven. Zoowat een 170 gegadigden zullen strijden om de schitterende prijzen, welke uitgeloofd werden door verschillen de groote firma's en sportsmen. De Wielervereeniging 's-Gravenhage houdt denzelfden dag haar kampioenschap pen over den korten en langen afstand, onder deelneming van o-a. Bernard Lee- ne, P. Leene, Eindhoven, Alkema, enz. Wanneer deze wedstrijden verreden zijn, zal als slot verreden worden de wedstrijd met hindernissen. KINGSF0RD SMITH NAAR ATHENE AANGEKOMEN. Hedenochtend naar Rome. De Australische vlieger Kingsford Smith die eergisteren wegens ziekte een noodlan ding heeft moeten maken in Klein-Azic is gisteren per vliegtuig te Athene aangeko men. De aviateur daalde om 7 uur 'gister avond en klaagde over vermoeidheid. Hij zou daarom vannacht in Athene blijven en hedenochtend om negen uur naar Ro me vertrekken. BEZUINIGING BIJ DE LUFTHANSA. Ontslag van piloten. De Duitsche luchtvaartmaatschappij, de Lufthansa, zal ten einde de vliegdiensten met de ter beschikking staande middelen te kunnen handhaven, diverse ingrijpende bezuinigingen moeten toepassen. De werk plaatsen te Stettin en Böhling zullen wor den gesloten en in andere werkplaatsen en bureaux zal een korter werktijd wor den ingevoerd en de loonen en salarissen verlaagd moeten worden. Zoowel onder de piloten als onder het overige personeel zal tot ontslagen overgegaan moeten wor den. ECHTE FRIESCHE (HEEREN-BAAI 20-SO a. per ons ■venrdtaft IV wciken van pena&f DUITSCHLAND PRESIDENT HINDENBURG 84 JAAR. Gisteren vierde de Duitsche rijksprebi- dent von Hindenburg zijn 84sben verjaar dag. Voor het paleis stond een dichte me nigte te kijken naar het kooien en gaan van bezorgers van bloemstukken en ge schenken en van bezoekers, die het felici tatie-register kwamen teekenen. Talrijke diplomaten begaven zich persoonlijk naar het paleis en bovendien was aan de Engel- sche, Fransche, Italiaansche, Turksche, Spaansche en Oostenirijksche delegaties de vlag uitgestoken. Telegrammen werden o.a. ontvangen van den koning van Italië, Mus solini en den Hongaarschen rijksbestuurder Hortky. Ook talrijke Duitsche autoriteiten en organisaties zonden telegrammen of brieven. De meeste Berlijnsche bladen wijden ar tikelen aan dit heugelijk feit; bijna alle wijzen er op, dat dit de laatste verjaardag is van von Hindenburg als president van het Duitsche rijk. ENGELAND AFSCHEIDSREDE VAN SN0WDEN. De noodbegrooting door Lagerhuis en Hoogerhuis aangenomen. Het Lagerhuis heeft gisteren het wets ontwerp op de financiën in derde lezing zonder hoofdelijke stemming aangenomen en naar het Hoogerhuis doorgezonden. Bij het einde van het debat over het wetsontwerp hield Snowden, de kanselier van de schatkist, een rede, die men be schouwt als zijn laatste in het Lagerhuis voordat hij zich uit het politieke leven te rugtrekt. Vertegenwoordigers van alle par ijen vulden de zaal tot het aanhoor en van de afscheidsrede van den kanselier. Snow den liet zich niet fnedesleepen door senti- menteele gevoelens, doch begon zijn rede met een levendigea aanval op de leiders der oppositie, die, zeide hij, niet iiri het La gerhuis aanwezig zijn bij de stemming over een belangrijk wetsontwerp in derde lezing. Snowden verdedigde de politiek, door hem in het verleden gevoerd, evenals die van MacDonald. Bittere en sarcastische toespe lingen, door Snowden gemaakt ten aanzien van de leden van het Arbeiderskabinet, die thans in de oppositie zijn, lokten levendige interrupties van den kant der ar be idersa li- ge vaardigden uit. Teekenend was wat Snowden zeide over de afschaffing van het kapitalisme en de verwezenlijking van het socialistisch pro gram. Een der Labour sprekers had daarop aangedrongen. Snowden stelde de onmoge lijkheid in het licht van de thans gevolgde Labourpolitiek, welke gebaseerd, is op een programma, uitgewerkt in „Labour and the nation": „Ik heb dit programma nooit ge lezen", zeide Snowden onder gelach, „doch op grond van een beknopte samenvatting dezer voorstellen berekend wat de kosten zouden zijn, en ik kwam tot een totaal van 1000 millioen pond verhooging der nationale uitgaven". BUITENL. BERICHTEN. CHINA BANDIETEN-AANVAL OP STAD IN MANÖSJOERIJE. Gevecht met 350 agenten. Ernstige onlusten moeten zijn voorgeko men in Njooetsjwang, waar 800 soldaten, die tot banditisme zijn overgegaan, de stad hebben aangevallen en een gevecht begonnen met 350 Chineesche politie-agen- ten. De stad zou thans in brand staan; alle verbindingen zijn verbroken. Ook op het Japansche consulaat en de daarvoor geposteerde agenten werd een aanval ge daan. Te Moekden is bericht, ontvangen, dat 650 bandieten het district ten westen van Moekden plunderen. In verband hiermede zijn Japansche bombardementsvliegtuigen naar de plaats waar de roovers vertoeven, gezonden. Te Tsjangsjoen zouden Japansche vlieg tuigen zestig bommen hebben geworpen op een afdeeling Chineesche soldaten ter sterkte van zesduizond man, die geschoten .hadden op verkiezingsvliegtuigen. DE „LOS ANGELES" OEFENT. Een gevaarlijke rooksluier over New York Het luchtschip „Los Angeles" ver scheen Donderdag boven de stad New York, om daar een manoeuvre in het ontwikkelen van nevel te houden. Het kruiste boven de stad en begon een rook sluier te ontwikkelen, zooals bij een vlie geraanval moet geschieden. In de stra ten van de stad stond een dichte me nigte naar het schouwspel te kijken, toen de nevel zich plotseling verdichtte en naar beneden zonk. Tot hun ontzetting bemerkten de toe schouwers echter, dat de rook niet on gevaarlijk was. Hun gezichten en handen werden geschoeid en in de kleeren ont stonden groote gaten, hetgeen veroor zaakt werd door zuren, die zich in den rook bevonden. De menschen vluchtten in de naburige huizen ,om zich te ber gen. Volgens de meening van deskundigen is het middel, waarvan het luchtschip zioh bediende om den nevel op te wek ken, door verbinding met de vochtige lucht in een brandend zuur omgezet, dat daarop het onheil stichtte. Een ooggetuige heeft aan een verslag gever een en ander verteld over het in cident met de „Los Angeles". „Het was of er e enbrandende mist neerdaalde op de duizenden menschen, die naar boven keken, om gade te slaan, hoe de „Los Angeles" golvende rookwol ken uitstootte, die zich even verspreidden en dan om het luchtschip bleven hangen. Plotseling voelden we op ons naar de lucht gewend gelaat een fijnen regen vallen, als een mist, maar tegelijketijd werden we gewaar, dat het een bran dende mist was, die gezicht, handen en kleeren aantastte. We zagen, dat het rookgordijn langzaam daalde op de stra ten. Het publiek werd ongerust en een oogenblik dreigde er een paniek te ont staan. Alle menschen hadden kleine gaatjes in htm kleeren. Op een bus riep een man: „het regent zwavelzuur", waar op alle passagiers de trappen afrenden, elkaar in angst verdringend. Eensklaps waren alle imperiales ontvolkt. Honder den menschen zochten een toevlucht in winkels- of in de gangen van zakenge- bouwen. Toen het „gevaar" geweken was en de menschen zich weer op de straten ver toonden, boden de kleeren van sommigen een eigenaardig schouwspel. Volgens des kundigen tastte het zuur, dat in dit ge val ontwikkeld werd, alle stoffen aan, die geen wol bevatten. Inderdaad zagen de kleeren van sommige dames er uit, alsof een leger van soherpgetande motten zioh er op had geworpen en zich aan de sto-f te goed had gedaan, zoodat er hon derden. gaatjes waren ontstaan". ELF ARBEIDERS BIJ HET WERK NEERGESCHOTEN. Uit Marakesoh wordt gemeld: Straat makers, die in de nabijheid van Tarudan werkzaam waren, werden door opstande lingen overvallen en bescohoten. Elf arbeiedsr werden gedood, negen gewond. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vïncentius' Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Sept. t-ot en met Zaterdag 3 Oct. a.s. waargenomen door apotheek: W. Pelle Kort Rapenburg 12, telef. 594 en Zon dag 4 October door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. Aan den heer N. DE GROOT heb ben wij op diens verzoek met ingang van 1 October eervol ontslag ver leend als agent van „De Leidsche Cou rant in welke functie hij ruim 14 ja ren tot onze volle tevredenheid de belangen van „De Leidsche Courant" heeft behartigd. Met ingang van 5 October zal als diens opvolger optreden de heer Stompwijkscheweg 59, alwaar men zich kan vervoegen tot het opgeven van Abonnementen en Advertentiën. UIT DE RADIO-WERELD MET DE REPORTAGE.MICROFOON NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Dinsdagmiddag, 6 October zal de K. R. O., dank zij de bereidwillige mede werking van de Directie der Zuiderzee werken, in de gelegenheid zijn een uit zending te verzorgen, die den luisteraars een zoo volledig mogelijk beeld zal ge ven van de afsluiting en de gedeeltelijke droogmaking van onze bekende Vader- landsohe Binnenzee. In den vorm van een vraaggesprek zal verhaald worden, wat er aan het leegmalen verbonden is. Een rondgang per Directie-boot langs den afsluitdijk zal ons een voorstelling geven van de reusachtige moeilijkheden, aan dit groot- sche werk verbonden. De geluiden van baggermolens, zandpersers enz. zullen binnen het bereik van onze luisteraars w o r den geb rach t. De deskundige voorlichting thans ge boden, verzuime men niet te volgen. JOSEF PEMBAUR OP ZATERDAG, 10 OCTOBER VOOR DE K. R. 0.-MICR0F00N. Naar aanleiding van het feit, dat op 22 October a.s. in de muziekwereld den 120en geboortedag van den „groctsten pianist aller tijden", Franz Liszt wordt herdacht, zal door den K. R. O. op Za- terdag, lo October a.s. deze Liszt-her- denking worden gevierd door het uitzen den van een speciaal Liszt-programma, hetwelk zal worden uitgevoerd door den grooten pianist van onzen tijd Josef Pembaur. Zestig jaar Franciscaan Heden is Je Zeereerw. Pater Damianus Pieters O.F.M. rustend pastoor v«,n Lochem (Gld.) zestig jaar Minderbroeder. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de geheel© n volgende week geen audiëntie verleenen. AFRIKA OVERVALLEN IN MAROKKO. Twee nachtelijke aanvallen. De „Temps" heft een bericht uit 'Rhbat dat melding maakt van nieuwe overvallen in Marokko. Een troep opstandelingen, on geveer vierhonderd man sterk en gewapend met geweren, heeft des nachts twee maal getracht in de Fransche lini'es door te dringen, eenmaal over de straten bij Tadia, en in den nacht van 28 op 29 September in de buurt van de Abid-rivier Naar gemeld, zouden de opstandelingen teruggeslagen zijn en groote verliezen heben geleden. Tandheelk. Inrichting v. Katwijk verplaatst naar Noordwijk a. Zee, Hoifdstr. 95 boven Kapsalon LANGENDIJK. SPREEKUUR: eiken Woensdag van II —4 uur 9207 Reisonkosten worden vertropd HILLEG0M. Verkoopingen. Gisteravond hadden al hier de volgende veilingen plaats: In café „Flora" ten overstaan van notaris J. A. Overmeer te Nieuw Vennep de afslag van: A. Het reoht van opstal tot 31 Augustus 1932 op een perceel grond met de daarop staande gebouwen, n.l huis met schuur aan den Hillegommerdijk 73 te Haarlemmer meer groot 2.87 A. Dit perceel was in bod gebracht op 1400 en werd gemijnd op 1 door den heer Wubbe te Haarlemmer meer. B. Het recht van opstal tot ultimo Maart 1936 op een perceel grond met woonhuis en schuurtje, Hillegommerdenk no 298, groot 4.40 A. Dit perceel was in hoogste bod ge bracht op 700, het werd gemijnd op 199 door den heer Zonneveld alhier. In hotel Sistermans bij inzet ten over staan van de notarissen J. Wilgschut te Haarlem en D. Lodder te Hillegom. Inzet l als volgt: I Perceel I. de villa „La Fleur de Lis" met garage, kas, erf en weg aan de Haarlem merstraat no. 31, groot 6 A., 95 c.A. Hoog- ste bieder de heer Bos voor 8800. Perceel II. Een naast die villa gelegen bloemibollenschuur met erf, aan de Haar lemmerstraat 31 a, groot 5 A. 34 c.A. Hoog ste bieder dezelfde voor 660O Perceel III. Een winkelhuis aan de Wee- resteinstraat, hoogste bieder de heer Jos. Seijsener te Hillegom voor 4000. Perceel IV. Een woonhuis aan de Wee- I resteinstraat 118, hoogste bieder de heer 1 Kracht te Bennebroek Perceel V. Een idem aan idem, hoogste I bieder dezelfde voor 4200. Perceel VI. Zeven woonhuizen aan idem, hoogste bieder dezelfde voor 8400.—. UITHOORN. Vergadering van den raad dezer gemeen te op Woensdag 30 September 1931. Voorzitter: burgemeester IJ. A. L. M. Vos de Wael Allen aanwezig. Opening met gebed. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van I de R.K. Middenstandsvereeniging was in gekomen, waarin werd gevraagd om schip pers, die 2 a 3 uur aanlegden, het kadegeld niet te laten betalen. Het prae-advies van B. en W is dit voor kennisgeving aan te nemen. Na uitvoerige discussies wordt het voor stel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 7—4 stemmen. Tegen de heeren Jac v. Vliet Meuwissen, Corsel en Verlaan. Het bezwaarschrift N.V. Teerbedrijf za kelijke bedrijfsbelasting blijft gehandhaafd. De. bij.z. vrijw. landstorm krijgt geen sub sidie. De heer Hogerwerf krijgt het visch- rec'ht in de sloot aan het Zijdeveld. De heer v. Egmond wordt huurder van een stukje grond aan den Boterdijk 1932. Een verzeke ring ad 30 wordt afgesleten voor de brandweerlieden, die de motor bedienen, waarvoor bij ongelukken 1000 per persoon ontvangen wordt. Tot leden van de com missie tot wering van schoolverzuim wor den gekozen de heeren Th. Voorn, O Ver- kerk. Jac. v. d. Neut, Jac. Biemont, J. Vree- ke, P de Ruig, Ohr v. Doesburg. A. W. v. Poelgeest en P. J. Graven. De punten 10 tot en met 15 gaan zonder er een woord over te reppen onder de i hamer. Als het punt „aankoop van terreinen voor lich. oefening" aan de orde komt, wordt de vergadering een oogenblik ge schorst, vijf minuten wordt ze weer ge opend. Een voorstel van B. en W wordt j voorgelezen, waarin deze wenscht. te koo- pen A. een stuk grond, groot 5074 M2. van den heer Trotschij voor 5000; b. een stuk grond van den heer v d. Berg groot 7005 M*2. a 1— per M2.. tevens een toegangs weg van 75 M. van den heer v. d. Lugt voor 100 De heer Bosman verklaart zich absoluut tegen het voorstel, dertig tot vijf en dertig duizend uitgeven voor zulk een tijd is voor de gemeente niet te dragen. Tevens de toe gang is van dien aard. dat dit allesbehalve afdoende zal zijn. Ook acht hij in verdere uitingen het terrein te dras. Het land is te duur.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2