'AMES RUBRIEK MENSCHEN, DIE HINDEREN Er zijn menschen, die ons meer kun nen hinderen dan onzen ergsten vijand het zou kunnen doen. Onzen vijand immers kunnen we veelal uit den weg gaan en daardoor de onaangename situaties ontloopen, maar de menschen, die ons „geheel van streek" maken, „op onze zenuwen werken", zooals wij dat plegen te noemen, zijn onze vijanden niet, maar meestal degenen, waarmede wij dagelijks omgaan. Maar die men schen hebben volstrekt geen onaange name bedoelingen, zij hebben zichzelf niet tot taak gesteld ons lastig te vallen of ons te plagen, neen, niets van dit alles! Ze zijn meestal juist de liefheid, vriendelijkheid en voorkomendheid zelve! En juist door die eigenschappen, meenen zij het recht te hebben zich voortdurend en op alle tijden aan ons op te mogen dringen en ons in beslag te nemen. Ze omringen ons met hun at tenties, ze informeeren vol belangstel ling naar onze aangelegenheden en toonen zich sterk geïnteresseerd voor alles wat ons betreft. Doch ze hebben er ook slag van hun eigen belangen volstrekt niet op den achtergrond te schuiven, maar ze steeds het onderwerp van hunne gesprekken te maken en dan van zelf sprekend van ons te verwach ten, dat wij dezelfde interesse toonen, welke zij voor onze belangen aan den dag legden. Ze hebben een groot uit houdingsvermogen, wanneer het een zaak betreft, die ze graag door ons zouden zien gedaan en ze houden niet op aan te dringen, zij het dan ook al lervriendelijkst en allerbeminnelijst. Mochten wij soms den moed hebben ronduit te zeggen, dat we volstrekt niet van plan zijn datgene te doen wat ze van ons verwachten: dan zijn ze weer aller-liefst verwonderd en toonen zich een beetje „pijnlijk getroffen" door on ze woorden. Neen, ze meenen het zoo goed met ons en juist daarom stellen zij zooveel belang in onze zaken en meenen zij ons er mee genoegen te doen, hun belangen door ons te zien behartigen! „Maar als we het zóó opvatten.... ja dan"Wat er dan gebeurt ver tellen ze ons niet en zullen wij wel nooit te hooren krijgen, maar zeker is het, dat, zoo we niet krachtig optreden wij altijd gehinderd zullen worden door dezulken, de „irriteerende" menschen. Kijk, daar is het echte woord voor ze Menschen, die ons voortdurend prik kelbaar maken, ons geen oogenblik met rust laten, ons eigenlijk gewoon exploi- teeren, zijn irriteerende menschen! TILLY. geen tijd herinneren, dat er geen schotsche ruiten gedragen werden, maar niet altijd traden zij op den voorgrond. Dat is nu wel het geval. Wij geven U hier een japon, be staande uit eeh blouse van schotsche zijde. Inplaats van een kraag is er aan den achterkant een lange sjaal aan de blouse bevestigd. Over de blouse heen wordt een bolero gedragen met een DE BADJAS. Hoewel het badseizoen overal is af- geloopen hebben wij voor thuis toch ook een badmantel noodig om naar de badkamer te gaan. Hier ziet U een heel eenvoudig model, vrij lang, dat het voordeel heeft met drie knoopen te sluiten, zoodat de ceintuur, bestaande uit een reep van dezelfde stof, met franje afgezet, alleen dient ter ver siering. Drie zakken zijn er boven op gezet, terwijl de eenvoudige rechte mouw van een manchette is voorzien EEN BOLERO-JAPON. Een van de nieuwste stoffen, die op het oogenblik zeer „en voque" is, is de schotsche ruit. „Nieuw'zult U zeggen, „dat droegen de vrouwen vijf en twintig jaar geleden ook". Ja, dat is ook zoo, maar wij kunnen ons bijna lange, strakke mouw. De sjaalkraag wordt in een losse knoop om den hals gelegd, hetgeen zeer vlug staat. De rok en de bolero zijn van don kerbruine crêpe de Chine. De rok bestaat uit een lang strak heupstuk met een vaste ceintuur, sluitende met een fantasieknoop. Langs het heup stuk en voor naar de ceintuur toeloo pend is een gepliseerde strook aange bracht. Daaronder komt de eveneens ge pliseerde rok te voorschijn die tot ongeveer 10 c.M. boven den enkel valt. Een klein hoedje in dezelfde tint als de bolero staat hier buitengewoon coquet bij. LEVENSWAARHEID. De jeugd kan zich niet indenken, dat ze eenmaal oud is en de ouderdom kan zich soms niet meer herinneren, dat ze eenmaal is jong geweest! Waarlijk, twee levens-waarheden, welke vele conflicten geven en aan menig menschenkind veel lijden. De jeugd moet minder wreed ei zelfgenoegzaam worden en de ouder dom wat meer toegeeflijk zijn. Het is de jeugd eerder te vergeven, dat ze verkeerd oordeelt over iets wat ze niet kent, dan dat het de ouderdom zou excuseeren vergeten te zijn wat ze toch eenmaal geweten hebben.... ANGèLE. DE LAATSTE MODE. De korte bontjasjes zijn zeer modieus Verschenen zij den vorigen winter al sporadisch, thans zien wij ze zeer al gemeen dragen. Ze doen alleraardigst bij een tweed rokje of een meer gekleed zijden rokje waarin plooien of fijne plissée's gelegd zijn. Door deze jasjes en door het dragen van het mantel costuum is de blouse nog meer in aan zien gekomen. Ze zijn lang niet meer zoo sober van materiaal en van model als vroeger. Neen, ze zijn veelvuldig gegarneerd met allerlei versieringen: zooals plooitjes, knoopjes, ajourstee- ken, kraagjes, dasjes, opgestikte vesten en plissée's. Het blouse-idee wint meer en meer veld bij de modieus-gekleede dames. Hebben de dames deze dracht vroeger zeer gewaardeerd, ook thans zullen zij zich met de elegante blouse weldra ge heel vertrouwd maken. Er is een zeer practische zijde aan het dragen van blouses: n.l. bij één mantel-costuum of één en dezelfde rok kunnen wij gemak kelijk een zeer gewenschte variatie brengen door meerdere blouses aan te schaffen. Wanneer we een goed patroon heb ben, kunnen wij deze met weinig kos ten zelf maken De höedjes, die dezen winter gedra gen zullen worden genieten de volle belangstelling' van alle vrouwen, die ,iets" om mode geven! Want als we ons ook maar „iets" om de mode van heden bekommeren, voelen wij ons dadelijk geïnteresseerd voor deze grappige" hoofdbedekking. Nieuw? Neen. in waarheid zoo oud als... de Postillion en de als Keizerin Eugène en Mercuriuswant deze hoedjes dragen namen en de boven genoemde zijn eenige van de vele. Veeren. veeren en nog eens veeren! Arme vogels, waar blijven uw bescher mers, om de wreedheid te beletten, waarmede men u berooft van uw prachtig kleed? Aan één kant van ons hoofd komt er nog een groot deel van ons haar te zien We zijn dus wel verplicht onze ondu latie extra te verzorgen. Vooral in de en van regen, wind en sneeuw, die ons te wachten staan, zal dat ons een extra loop naar den kapper kosten Maar ja, wie mooi wil zijn, moet pijn lijden en met dat „pijn" bedoel ik dan hier zich wat extra moeite en kosten getroosten. Bontkragen van Persianer, Astrakan en Caracul zijn „haute nouveauté". De lijn der wintermantels is zeer chique De meeste mantels hebben een sterk geaccentueerde taillelijn en een wijd verloop onder de nauw omsloten heu pen. Zoowel mantels als japonnen zijn langer geworden, maar hebben niets van hun elegance ingeboet, integendeel, want wij zijn er allen langer en slanker door geworden! BEA. DE GEKLEEDE JAPON. Zagen wij den vorigen winter de ,Bridge-coat" algemeen gedragen, nu zal het brocaatjasje weer opgang ma ken, alleen anders toegepast, nl. als schootblouse, zoodat de indruk van het aparte jasje er wel is, doch nu on afscheidelijk bij de japon behoort. Hier ziet U een zwaar zijden rok van herfstgroenen kleur. De rok is KROKODILLENLEER. Vele dames dachten, toen enkele jaren geleden het krokodillenleer pas in den handel wérd gebracht voor schoentjes en tasschen, dat deze mode wel gauw weer tot het verleden zou behooren, doch zij hebben zich daarin vergist. Nog altijd worden er veel kro- kodillenleeren schoentjes gedragen, hetzij uitsluitend van dit materiaal ver vaardigd, dan wel bewerkt met b.v. glacéleer of lakleer. Hier ziet U een tasch en schoentje van krokodillenleer. De schoen, pumps model heeft als versiering een gesp van strass". De tasch is flink groot en sluit met een drukknoop, onzichtbaar aan den klep bevestigd. U moet er wel aan denken, dat bij zoo'n schoen en tasch Uw kleeding naar verhouding moet zijn, anders staat hebniet. bij het middel en over de heup strak doch valt even boven de knie met eenige diepe klokken neer. Daarover ziet U de brokaten schootblouse met de lange, geheel aansluitende mouw Als vestje heeft men van dezelfde stof genomen als de rok. Een smal goud ceintuurtje eindigende in een strikje maakt de blouse af, terwijl op den rechterschouder een drietal zijden bloemen in de kleur van rok en blou se zijn aangebracht. Het donkergroene hoedje heeft als garneering een paar bloemen in de kleur van de blouse. Ook de tasch is van brocaat. Een keurig geheel, en zeer gekleed Deze japon kan zoowel voor 's mid dags als voor 's avonds dienen. vacantie hebben, als niet het heel# buitenland wemelt van de Hollanders. De dames, dié nu of zelfs in October op reis gaan, hebben weer heele an dere kleeren op reis noodig, omdat zij vooral met de koude rekening moeten houden, want niets is zoo onaange naam, dan kou te lijden als men voor zijn genoegen uit is. Hier ziet U een heerlijk warm man* telcostuum, eigenlijk meer eeo deux pièces, een japon van donkergrijze wollen tweedstof bedekt dojr een peau de pêche jasje, gevoerd met de stof der japon. De japon is vrij eenvoudig. De voor panden slaan over elkaar heen met breede revers en sluitende met twee glazen knoopen. Het lange heupstuk loopt in een diepe punt uit, terwijl daaraan de rok met diepe stolpplooien bevestigd is. Het jasie. is geheel recht, terwijl de kraag uitloopt in een sjaal, wat voor op reis zeer doelmatig is. Twee kleine zakken op het jasje zijn zeer gemakkelijk. SCHILDEREN. We hebben soms een trommel of vaas of jampot of wat dan ook, dat we dagelijks gebruiken en dat eigen lijk buitengewoon onoogelijk is, ja zelfs onze gezellige ontbijttafel rom melig maakt. Zoo iets is heel gemakkelijk te ver helpen, n.l. door het eens een kwastje te geven, liefst met een beetje moder ne kleuren. De koektrommel, die we hebben, zoo'n heerlijke groote, anders hadden wij hem allang weggedaan, hebben we oranje gelakt. U moet er wel om denken, dat U iedere kleur apart ^noet aanbrengen en pas dan als de andere kleuren geheel droog zijn. Met wat groen en paars hebben wij er nu wat moderne motieven op aangebracht, gebiesd met zwarte dunne lijnen. Zoo kunnen we de jam pot ook weer opknappen. Aardig is het om alles in dezelfde tinten maar verschillende motieven te beschilde ren. Probeert U het maar eens, b.v. eerst met een oud busje om er eenige handigheid in te krijgen, en U zult zien wat een dankbaar werk dat is, het maakt de tafel zoo veel gezelliger en geeft Uw eigen cachet. EEN REISKOSTUUM. Niet iedereen is al met vacantie 'eweest. Er zijn veel menschen, die liet op reis zijn gegaan, omdat het weer zoo slecht was, anderen omdat er zoo'n malaise heerscht en weer anderen omdat zij liever in het najaar Van alle op deze pagina voorko mende modellen, stellen wij papieren knippatronen beschikbaar f 1 75 per stuk Bij bestellingen moeten be halve het nummer der teekening, tevens de gewenschte maat duidelijk pgegeven worden. Het bedrag moet in postzegels bij gevoegd worden; men kan het echter k vooruit per postwissel voldoen. Men adresseere: Redactie Damesru briek, Coperniscuslaan 205, Den Haag De volgende maten op te geven: A-B B—C C D-E E-E E-F schouder, gebogen arm. polswijdte hals tot taille taillewijdte. rok lengte. HH rondom heupen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7