NED OOST-INDIE RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING DONDERDAG 24 SEPTEMBER Ontploffing in de haven van Brest. Woensdagmorgen heeft aan boord van een in de haven van Brest liggend kolen- transportschip een koolstof ontploffing plaats gehad, ten gevolge waarvan zeven personen werden gewond. Vier gewonden moesten direct naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het schip werd ernstig beschadigd. De ruiten der in de omgeving van de ba den gelegen huizen werden door de weg geslingerde stukken ijzer vernield. Gevaarlijk spel. Te Brooklijn nam een verjaardagsfeest een vreeselijk einde. Men vermaakte zich met het voorstellen van levende beelden: Zoo werd ook de terechtzitting van Marie Antoinette nagebootst. Een jong meisje knielde voor den beul, een 19-jarigen knaap, die een bijl in de hand had. Deze zwaaide in scherts den bijl naar beneden, op datzelfde oogenblik liet de bijl los van den steel en trof de slagader van het jonge meisje. De ongelukkige stierf tijdens het transport naar het ziekenhuis. De jonge man werd oorspronkelijk gearresteerd, doch weer in vrijheid gesteld aangezien men hier te doen had met een noodlottige samen loop van omstandigheden. Het grootste Boeddhabeeld ter wereld. Het grootste Boeddhabeeld ter wereld wordt in de nabijheid van Tokio opgericht. Het beeld zal 120.000 kosten en de afme tingen zijn zoo reusachtig, dat 300 perso nen in den schoot van het Boeddabeeid kunnen plaats nemen. Een autofonds voor kerkgangers. Te Pematang Siantar aan de westkust van Sumatra bestaat bij de Gereformeerde kerk een autofonds, voor vèrwonende ge- loovigen, waaruit de kosten van vervoer, uit gemeenschappelijke giften worden be streden. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Niet spoedig onder den indruk. P. C. W. te A 1 p h e n stond terecht, om dat hij geen gevolg had gegeven aan een oproeping om als getuige te verschijnen. Verdachte voerde tot verdediging aan, dat hij niet wist, dat hij verplicht was te ko men. De ambt. en kantonrechter brach ten hem dit terdege aan het verstand. Do ambtenaar O.M. vond, dqt een dagvaarding weinig indruk op verdachte had gemaakt en eischte een geldboete van 10.subs. 5 dg. Gelet op verdachte's leeftijd veroor deelde de kantonrechter verdachte lot 5.subs. 2 dg. C. J. V. te T e r-A a r werd wegens over treding der leerplichtwet veroordeeld over eenkomstig den eisch tot 1.subs. 1 dg. Concurrentie-strijd. Vervolgens kwam aan de orde de zaak tegen den rivierventer J. v. L. t# A 1 p h e n, waarbij als getuige diens concurrent, de rivierventer H. R. J. v. L. was ten laste gelegd in den morgen van 10 Juli j.l. varen de op het vaarwater de Gouwe onder de gemeente Alphen stuurboordzijde te heb ben gevaren met zijn roeiboot met koop waar, waardoor hij zijn concurrent R. had aangevaren. Diens boot was beschadigd zoomede eenige koopwaar ter waarde van pl.m. 1.50. Uit het geheel bleek een en ander op een concurrentie-strijd te berus ten. Verdachte beweerde wel links te heb ben gehouden, doch hiertoe gerechtigd te zijn, omdat hij 2 stoofcen op een signaal hoorn had gegeven als teeken, dat hij de verkeerde wal hield. Getuige, sleepende naast een schip, dat deel uitmaakte van een sleep, had eveneens de verkeerde wal ge houden en had, aldus volgens verdachte, toen hij bij bedoelde schipper niets ver kocht juist los gemaakt, toen hij met zijn boot aan kwam, zoodat hij getuige niet had aangevaren, terwijl deze zijn koopwaar ar«t was gebroken door de aanvaring maar door de schommeling van het water. Getuige R. verklaarde evenwel anders en verklaar de juist vast te hebben gemaakt aan het schip der sleep toen verdachte ook plots stuurboord kwam aanvaren. De ambtenaar achtte het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewegen en vorderde een geldboete van 5.subs. 2 dg., in zijn requisitoir overwegende dat het hier tusschen bedoel de rivierventers een ruzie betreft en con currentie-strijd om het eerst een schipper aan te klampen om hun koopwaar kwijt t* raken, terwijl beiden de verkeerden wal hadden gehouden. Hoewel getuige R. het eerst had vastgemaakt bij een der schip pers had van L. als feitelijk een truc gauw 2 stooten gegeven, dat hij de verkeeerde wal hield, hoewel hiertoe de noodzakelijk heid, als voorgeschreven in het binnenaan- varingsregiement omschreven, ontbrak. Als verdediger voor van L. trad op mr. A. K. volgens wiens verdediging niet vaststond, wie in deze do schuldige was. Verdediger achtte het ten laste gelegde niet voldoende bewezen en vorderde vrijspraak. De kantonrechter achtto de aanvaring niet voldoende bewezen, doch wel, dat ver dachte zich niet had gehouden aan art. 37 van het binnenaanvaringsrcglement, zoodat hij. reeds uit dezen hoofde schuldig was. Veroordeeling ƒ5.subs. 2 dg. 1931 Een aanrijding. De handelsreiziger C. M. uit Amsterdam had onder de gemeente A 1 p h e n op den Groeneweg den wielrijder P. C. M. op 11 Juli aangereden, toen student aan de tuin bouwschool te B o s k o o p, thans woonach tig te Leeuwarden. Als getuige werd ook thans bedoelde wielrijder gehoord. Ver dachte ontkende schuld aan de aanrijding te hebben, omdat de wielrijder doordat er nogal veel wind stond niet voldoende uit had gekeken en voorover op het stuur ge legen zig-zag den weg was overgereden. Uit de getuigenverklaringen bleek wel, dat de wielrijder niet bijster had opgelet, doch dat deze geheel rechts van den weg had gereden en de automobilist geheel links. Eisch 8.— subs. 4 dg. met ontzegging ci viele vordering. Uitspraak 8.subs. 4 dg. met toewijzing van de civiele vordering van getuige M. tot een bedrag van 12.en 2.50 voor kosten salaris gemachtigde. We gens het vergevorderde uur werd hierna, het was half twee, de zitting tot des 's-mid- dags 2 uur geschorst. Nachtelijk geschreeuw. Om 2 uur kwam het eerst in behandeling de zaak tegen J. v. VI, D. A. Sp., en N. W. G. te B o s k o o p, die aldaar des nachts om pl.m. 2 uur de orde hadden verstoord en bu rengerucht hadden gemaakt door ie schreeuwen, zingen en tieren en zelfs een patliephoon hadden laten spelen. In de om geving van den caféhouder F. O. waren verschillende menschen wakker geworden. Als verbalisant werd gehoord de gemeente veldwachter van B., die verdachten had aangemaand kalm te zijn, doch toen hier aan geen gevolg was gegeven, hen met de sterke arm had moeten verwijderen. Vet- dachben, alle 3 verschenen, verklaarden en ontkenden geschreeuwd te hebben, terwijl verdachte Sp., wat ook verbalisant ver klaarde, na eerste aanmaning zich had. ver wijderd. Eisch tegen ieder 8.subs. 4 dg. De ambtenaar en kantonrechter waren een parig van meening, dat het voor verdach ten als boomkweekers in hun werkkring niet te pas kwam in het maatschappelijk leven zoo aan te gaan. Veroordeeling ieder 6.subs. 3 dagen. Een loterij-kwestie. Hierna stonden nog terecht een 3-tal le den van het Isr. Kerkbestuur te A 1 p h e n, omdat zij destijds bij de gehouden verloting ten behoeve van het bouwfonds der Isr. gemeente niet behoorlijk de voorwaar den der loterij wet waren nagekomen door meer aan kosten en prijzen te besteedden als hiervoor, n.l. 40 pet. was toegestaan. Verdachten gaven een en ander toe, doch gaven een uiteenzetting dat het met de lo ten verkoop in verband met de inmiddels gehouden loterij van de Joodsche Invalide was tegengeloopen. De verschillende prijzen v.n. de hoofdprijzen waren gepubliceerd bij aanvang om den verkoop te bevorderen en moreel meende het bestuur tegenover het publiek, al waren alle loten niet verkoent, toch binnen de voorgeschreven termijn de trekking te houden met bedoelde hoofd prijzen. Na sluiting van het verslag dat daarom volgens verklaring van den majoor der rijksveldwacht niet in orde was en na de trekking waren o.m. nog pl.m. 500 niet verkochte loten teruggekomen. Uit het geheel bleek wel de goeder trouw van ge noemd kerkbestuur waarmede de ambte naar van het O.M. en kantonrecher dan ook meeging. Nietegenstaande was men, aldus het requisitoir van den ambtenaar, de ver plichtingen niet naar behooren nagekomen. Eisch tegen alle 3 leden 10.subs. 5 dg. Als getuige k décharge werd nog gehoord de leider der gehouden loterij, die eenzelfde uiteenzetting gaf. Uitspraak en veroordee ling van alle 3 bestuursleden 2.50 subs. 1 dg. DIEFSTAL TE SCHIPLUIDEN. In den namiddagzitting stonden gisteren in hooger beroep voor de rechtbank te s-Gravenhage terecht de 21-jarige boeren arbeider J. M. L., thans uit anderen hoof de gedetineerd en de 22-jarige monteur W. S., die door de Haagsche rechtbank op 28 April j.l. waren vrijgesproken van den hun ten laste gelegden diefstal in vereenigiug gepleegd te Schipluiden in den avond van 9 Januari j.l. De officier van justitie bij de rechtbank was van dit vrijsprekend vonnis in appèl gekomen. In deze zaak waren door den pr.-gen. J3 getuigen gedagvaard, waarvan er 11 ver schenen waren. De veldwachter Fanke uit Schipluiden verklaarde op 12 Januari een onderzoek te hebben ingesteld in een perceel aan de Hooftskade te den Haag en aldaar een complete nieuwe heeren-garderobe in be slag te hebben genomen, welke toebehoor de aan verdachte S. Deze zeide van L. een bedrag van 36 te vorderen gehad te heb ben. Hij ontving 350 en mocht de rest behouden voor bewezen diensten. Proc.-gen.: Kreeg je die zoo maar ca deau? Getuige B. Carstens, eveneens veldwach ter te Schipluiden, heeft bij de moeder van L. een bankbiljet van 100 in den vuilnis bak op de achterkamer boven gevonden. President: Is dat bij jelui thuis gewoonte om bankbiljetten in den vuilnisbak te depo- neeren? Verd. S.: Mijn moeder had pas geld ont vangen. De landbouwer P. van 't Hoog te Schip luiden verklaarde op 9 Januari, 's avonds te 6 uur ontdekt te hebben, dat de kasten in zijn huis opengebroken waren. Bij onder zoek werden twee portefeuilles inhoudende 900 en een portemonnaie inhoudende f 7 vermist. Even te voren was er iemand bij hem geweest op het erf om met hem over den koop van takkenbossen te praten. Deze persoon gaf op de Bruin uit Delft te zijn. Getuige zeide in L. dezen persoon te her kennen. Oorspronkelijk heeft S. bij de politie ont kend ter plaatse te zijn geweest. Thans DE LEIDSCHE COURANT beweerde hij nooit iets ontkend te hebben. De landbouwer C. van den Berg en P. A. Berkhout herkennen in de beide verdachten pertinent d® beide personen, die zij op den bewusten avond in de omgeving van de woning van 't H. hebben gezien. De 18-jarige dienstbode G. van H. heeft in Januari waargenomen, dat haar verloof de L., veel geld bezat. Hij bood haar 25 aan, doch zij nam het geld niet aan. Gel., heeft ook gezien, dat L. een bankbiljet van 100 in den zak had. Pres.: Verd. hoe kwam je aan dat geld? Verd. „Van de pulp"'. Een winkelier verklaarde, dat S. in Ja- nuari verschillende nieuwe kleeren bij hem kocht en met een bankbiljet van 300 be taalde. Get. A. Z. was op den bewusten avond ten huize van S. geweest, toen beide ver dachten thuis kwamen. Zij spraken over „boeten". President: U weet zeker wel dat „boe ten" geld beteekent. Get. zag dat beiden met de moeder van S. naar een andere kamer gingen -en de lamp mede namen. Get. bleef in donker achter. Verd. S. zeide, dat zijn moeder kostgeld van L. te goed had. Get. G. J. v. Heerde, 18 jaar, heeft ver keering gehad met verd. S. In den avond vart 9 Jan. zou S. om 6 uur haar komen halen. Hij kwam eerst tegen half 8. Toen hebben zij samen verschillende goederen gekocht. Get. heeft gezien dat S. met een bankbiljet van 300 betaalde. De rest van het geld heeft hij aan het meisje willen overhandigen. De griffier las daarna een verklaring voor van den broer van verd. Sch., die niet verschenen was. Voorts een verklaring van den broer van verdachte L. Verd. S. erkende op een vraag van den Pres. in Januari in gezelschap van L. te Schipluiden te zijn geweest en geld van dezen te hebben ontvangen. Verd. L. zeide nooit geld aan S. te heb ben gegeven. De proc.-gen. mr. J. A. de Visser zeide, dat oorspronkelijk aan beide verd. diefstal in vereeniging, subs, ten opzichte van S. medeplichtigheid en meer subs, heling van gestolen geld is ten laste gelegd. Naar spr.'s meening is uit het feitenmateriaal komen vast te staan, dat beiden zich aan dezen diefstal hebben schuldig gemaakt. Spr. gaat uitvoerig de omstandigheden na. Precies de coupures van het vermiste, bedrag zijn op S. bevonden. Een redelijke herkomst van dit geld konden de beide ver dachten niet opgeven., Vaststaat dat beiden in het bezit van gestolen geld zijn bevon den. Concludeerend zegt spr., dat de schuld van beiden vaststaatj en hij vraagt veroor deeling van ieder hunner tot één jaar ge vangenisstraf met bevel tot gevangenne ming bij de uitspraak. Mr. C. P. de Vries voor verd. S. pleitend, wees op verschillende tegenstrijdigheden in de getuigenverklaringen en achtte tiet overtuigend bewijs geenszins geleverd. PI. vroeg bevestiging van het vrijspre kend vonnis der rechtbank. Arrest 7 Oct. a.s. ALKEMADE. Verzakt. De vrachtauto van gebrs. Dobbe te Reelofarendsveen is in den kant van den weg verzakt. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. KATWIJK AAN DEN RIJN. Schouw. Woensdag 7 October a s. en volgende dagen zal door Rijnland schouw worden gehouden over slooten en zijpen. Museum Leiden. Aan den Valkenbur ger weg alhier werd een aangeschoten kie vit gevonden, welke een ring aan den poot had met het opschrift: Museum Leiden 87840. KATWIJK AAN ZEE. Aan den grond. Met hoog water en tijdens spuien door Rijnland trachtte de schipper van de schokker Katwijk 12 de uitwatering uit te komen om ter vangst te gaan. Het scheepje raakte echter aan den grond en door den sterken stroom wegens het spuien sloeg het bijna om. Het geraakte steeds vaster en van uitvaren was geen sprake. Bij laag water is alles wat aan boord was gclosl om alzoo bij hoog water al weer te trachten van de bank af te. komen. Het geval trok nog al belangstelling. RIJPWETERING. Gesnapt. Door den gemeenteveldwach ter J. J. Janssen alhier is aangehouden P. v. G. uit Leimuiden, wiens aanhouding door den burgemeester van Leimuiden wa« ver zocht-, daar hij verdacht werd van diefstal van &en bedrag van 60 en een gouden horloge. Genoemde persoon was reeds en kele dagen spoorloos verdwenen. Achteraf blijkt nu dat gedurende twee dagen hij als het ware verbleven heeft in het hol van den leeuw. Hij heeft zich namelijk schirl gehoudenis een schuur van den veehouder Rotteveel alhier, vlek naast de woning van den bri gadier der rijksveldwacht R. C. van den Bosch. Door honger en dorst gedreven heeft hij zich ten slotte op den openbaren weg begeven, waar hij spoedig door Jans sen werd ingerekend. Van het bedrag van 60.had hij zich netjes in de pak gesto ken, terwijl hij het horloge in de schuur had verstopt. Hij zal op transport naar Haar lem worden gesteld. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De mad dezer gemeen te vergaderd Vrijda-gmiddag te twee uur. Agenda. 1. Ingekomen stukken; 2. Mede- deelingen; 3. Vaststelling notulen; 4. Ver zoek muziekgezelschap ..,de Echo der Dui nen om beschikbaarstelling van een mu ziektent te Noordwijk aan Zee; 5. Goedkeu ring rekening Weeshuis over 1930; 6. Ver zoek N. V. A. Dorsman's Boekhandel en Drukkerij inzake toepassing tarief voor in- dustriegas; 7. Voorstel tot instelling van een vaste commissie van bijstand voor open bare werken en benoeming leden der oom- misie; 8. Orediet voor verkaveling bouwter rein en beoordeeling bouwplannen in den Noordzijderpolder; 9. Bebouwingsregeling Kerkhofpad en Duinweg; 10. Aankoop grond van a. C. G. J. Alkemade, aan het Kerkhofpad; b. Neeltje Plug, aan de Ruij- terstraat; 11. verhuring terreinen bij pomp station in het Langeveld; 12. Voorstellen in verband met den bouw van 10 woningen in de Egmonderstraat; 13. Voorstel inzake verbouw ambachtteekenschool14. Adres inzake werkverschaffing; 15. Voorstel tot het geven van straatnamen; 16. Voorstel tot uitbreiding van het vaste werklieden- personeel bij openbare werken; 17. a. Vast stelling instructie schoolsohoonmaakster en b. toekenning wachtgeld van ontslagen schooLschoonmaaksters18. Adres A. van Unen inzake hondenbelasting; 19. Reclames rioolbelasting 1931; 20. Voorstel tot toevoe ging aan de reserve van saldo, tengevolge overdracht van Heeren- en Gooweg aan de p-rovincie; 21. Wijziging no. 5, begrootings- dienst 1931. SASSENHEIM. Rioleering. Met het leggen van riolee- ring van de R.-K. kerk tot Oude Post- brug is men thans zoover gevorderd dat het werk einde van deze week nog afge- loopen is. Hierna zal met het gedeelte vanaf Zuiderstraat tot Wasbeeklaan wor den aangevangen. Gevonden. Een bruin geruiten pet. Een taschje. Een riem met gesp. Een hangslot sleutel. Een zilveren broche. Verloren: Een zwart gebrande zilveren broche. Nader inlichtingen verstrekt de politie alhier. Geboren: Wilhelmina Theresia d. van N. Noordermeer en J. M. Haver. Jan z. van P. Kuhn en A. Vonk. Job je Joanna d. van G. W. de Zwart en M. Th. van. dei Meijden. Franciscus Antonius z. van J. van Kesteren en A. M. van Dorp. Jo hannes z van M. Kaplein en C. van Ros som. Plein z. van D. van der Vis en R. C. Roos. Overleden: J. C. de Graaf 93 j. wed. van Q. M. Bentvelzen. Ondertrouwd: A. H. de Ritter 26 j. en T. Schalk 25 j. Gehuwd: J. J. van den Bosch 33 j, en C. G. Overvoorde 22 j. Vertrokken: D. Meijwaard naar Utrecht. N. M. Blijleven naar Voor hout. J. A. Schagen naar Wognum. Ingekomen J. C. Ouwerkerk van Leiden. Mej. H. Vis van Warmond. Mej. M. Warmerdam van Lisse. B. Soet van Leiden. TER-AAR. Geitenkeuring. Op het terrein van de Centrale veiling werd deze week de jaai- lijksche Geitenkeuring gehouden van de R.-K. Geitenfokver „St. Pachalis" alhier. Waren we eerst bang, dat vanwege het koude gure weer de opkomst niet groot zou zijn, dit is toch bijzonder meegevallen. De belangstelling was zelfs groot. Er waren 49 geiten aanwezig. De keuringscommissie bestond uit de heeren: S. de Jong, assistent-rijksveeteelt consulent, Den Haag, P. P. Clemens en J. v. Noort uit Lisse. De prijzen werden als volgt toegekend: Éénjarige ongehoornde witte geiten. Ie pr. C. Uijttewaal, 2e pr. Ant. Mol, 3e pr. Fr. v. d. Boogaard. Wit gehoornde geiten alle leeftijden le pr J. C. v. d. Boogaard, 2e pr. L. Hoo- gervorst, 3e pr. Joh. Hoogervorst. Medaille-geiten, le pr. J. Zevenhoven, 2e pr C. Frarisen. Gehoorne bonte geiten: le pr. C. v. d. Meer, 2e pr. wed. C. Egberts, 3e pr. Jac. Va lentijn. Lammeren: le pr. C. Bazuijen. lammereri: le pr. C. Bazuijen. De keuringscommissie was uiterst tevre den over de uitstekende conditie waarin de geiten verkeeren, en hoopte dat de houders op dezen weg voort mogen gaan. Volgende week Maandag is er vergade ring, dan zullen tevens de prijzen worden uitgedeeld. UITHOORN. Gemeenteraad. Op Woensdag 30 Sept. a.s. des namiddags 2 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeenkomen. Agenda nog on'oeiiend. R0EL0FARENDSVEEN Bazar Wit-Gele Kruis. Woensdagmorgen heeft in de feestelijk met vlaggen en guirlandes versierde St. Panoratiuszaal alhier de opening plaats ge had van de bazar, welke door de R K. Ver eeniging „Het Wit-Gele Kruis" alhier wordt gehouden bij gelegenheid van de herden king van het 10-jarig bestaan. Onder de tal rijke genoodigden merkten wij op den Edel achtbaren Heer Burgemeester, den gemeen te secretaris, Dokter Van Dooren. Medisch Adviseur, Dokter Van d r Bijl te Oudewe tering, eerelid. Nadat, do genoodigden en het damescomité hadden plaats genomen hield de voorzitter, de heer 01. Stockman, de openingsrede, waaraan wij het volgende ontleenen. Spr. heette allereerst de aan wezigen van harte weikoni en bracht in TWEEDE BLAD PAG. herinnering, dat de viering van het 10-jarig bestaan der vereeniging het vorig jaar wegens de drukkende tijd somstandgheden a'Jleen kerkelijk heeft plaats gevonden, ter wijl toen het besluit gneomen is om de bazar, welke was voorbereid een jaar uit te stellen. Hoewel dit jaar de economische toestand eerder nog is verslechterd dan verbeterd, heeft het bestuur besloten dit jaar de bazar toch te moeten houden. Het bestuur meent, dat waar het Wit-Gele Kruis zich mag verheugen in de sympathie, zoowel van de bewoners van Roelofarends- veen als van Oude- en Nieuwe-We te ring er velen zullen zijn, die in deze dagen iets voor de vereenging, Voer financiën er nu juist niet zoo buitengewoon gunstig voor staan, zullen wiMën missen. Spr. hoopt dan ook dat de bazar zal slagen en dat de kas in de komende jaren dermate zal worden versterkt, dat de vereeniging bij het 20- jarig bestaan zal kunnen beschikken over een eigen wijkgebouw met lighallen voor de T.B.C.-patiënten. Spr. geeft dan een overzioht van de geschiedenis der vereeni ging over de eerste 10 jaren van haar be staan en memoreert de groote verdiensten van Kap. Sistermans en Dokter Van Doo ren, die den stoot tot oprichting hebben gegeven. Spr. zegt, dat da naam Wit-Gele Kruis, welke thans in verschillende plaat sen een goede klank heeft destijds in ons Bisdom nog onbekend was. Alleen in Noord- Brabant was er onder dezen naam een vereeniging voor ziekenverpleging werk zaam onder hoofdleiding van den Wel Eer waarden Heer Kithe:aa-r, Kapelaan te Ze venbergen, van wien het oprichtingscomité verschillende waardevolle gegevens heeft ontvangen. Daar er nog zoo weinige R.K. vereenigingen voor ziekenverpleging in het land waren was het ook moeilijk Katholieke verpleegsters te krijgen. Nadat verschilden- de moeilijkheden waren overwonnen is het echter toch gelukt Spr. memoreert dan nog het bestaan van een afdeeling voor Rijp- wetering en Oud-Ade, welke echter wegens finantieele moeilijkheden weer is verdwe nen. Spr. maakt dan met erkentelijkheid melding van de van ve en zijden ondervon den finantieelen steun, zooweel van de ge meente Alkemade als van talrijke ingezete nen, hetgeen zoo duidelijk is gebleken bij de in vorige jaren gehouden bazars. Na nog melding te hebben gemaakt van het vele nuttige werk, dat door de verpleegsters is verricht en dank te hebben gebracht aan de verschillende bestuursleden, die in den loop der jaren hun krachten aan de ver eeniging hebben gewijd eindigde spr. met de hoop uit te spreken, dat het W.t-Gele Kruis nog vele jaren za-1 mogen voortbe staan en moge komen tot groei en b'oei en in het bezit zal komen van een eigen ge bouw. Hierna nam de burgemeester liet woord Spr. bracht hulde aan de vereeniging voor het vele zegenrijke werk, hetwelk door de verpleegsters wordt verricht. Hoezee-r het werk van de vereeniging wordt gewaar deerd blijkt wel uit het feit, dat de gemeen te ieder jaar een flinke subsidie beschik baar stelt. Spreker zegt dan, dat het in deze vereeniging is gegaan zooals in zoo vete andere. In het begin is er alle enthou siasme, doch later, wanneer de moeilijk heden komen dan komt daarin verminde ring. Daarom acht spr het van zoo groot belang, dat van tijd tot tijd een bazar, zoo- a's deze wordt gehouden, opdat men daar uit moreele en financieele steun zal kun nen putten. In verband hiermede wijst spr. nog op het groote succes dat de bazar, welke te N:euwe-Wetering ten bate van het muziekkorps aldaar is gehouden heeft af geworpen. Waar op die kleine plaats zulk een succes mogelijk is geweest, hoeveel te meer mag men dan hier succes verwachten, nu het doel, waarvoor de bazar wordt ge houden nog zooveel te schooner is Het is spr. van nabij bekend met hoeveel ijver het damescomité heeft gewerkt. Spr. hoopt dan ook dat deze vele werkzaamheden benevens die va-n het bestuur en van allen die heb ben medegewerkt met groot succes be kroond zullen worden. Hierna werd het woord gevoerd door den WelEer.v-. Kap. Byl, die het woord voerde namens den Zeer Eerw Heer Pastoor, die wegens uitstedigheid verhinderd was de opening bij te wonen. Spr. zou de vraag willen stellen is een bazar noodig? En dan antwoordt spr. bevestigend, want vooral in deze tijden van depressie hebben de zieken dubbele steun noodig en spr. hoopt dan ook, dat de offervaardigheid van de inwoners en van de bezoekers in groote mate zal blij ken aanwezig te zijn. De volgende spreker was de gemeente secretaris, die zeide mei des te meer genoe gen deze bazar te bezoeken nu hij er dit maal kan komen als toeschouwer, terwijl hij vorige malen tijdens den duur van de bazar zijn handen vol had. Spr. hoopt, dat deze bazar alle vorige in succes zal mogen overvleugelen. Spr. wijst er dan nog op, dat we nog een jubilaresse in ons midden hebben in de persoon van mej. Versteeg, die alle tien jaren in dienst der vereeniging is werkzaam geweest. Spr. brengt haar hul de voor het vele zegenrijke werk, dat zij heeft ver'ic'nL In deze wil hij cok bellekken Zuster Sinnige, die eveneens zeer veel in het belang van de zieken heeft verricht. Dokter Van Dooren wijst erop, dat de vereeniging in haar 10-jarig bestaan zich van de sympathie van de inwoners heeft ver zekerd en hij spreek de hoop uit, dat de vereeniging nog lang haar zegenrijk werk zal kunnen blijven verrichten. Hierna werd een rondgang gemaakt langs de verschillende stands. Alles is rijkelijk met bloemen versierd, terwijl er zeer ve .e mooie en nuttige voorwerpen zijn uitgestald. Speciaal op het gebied van babygoed en handwerk zijn er verschillende prachtige stukken, welke zeker hun koopers wel zul len weten te vinden. In de zaal is een jaszband aanwezig, die voor een opgewekte stemming zorg draagt Een bezoek aan dezen bazar kan een ieder worden aangeraden, men zal er zeker niet teleurgesteld vandaan gaan.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6