UIT DE PERS RECHTZAKEN De zeven Raadsels KERKNIEUWS WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DWAASHEDEN VAN DE EERSTE KAMER. In tal van bladen wordt ook ditmaal weer de dwaze vertooning der Eerste Ka mer, inzake het adres van antwoord op de Troonrede, scherp gegispt. De lib. „Avondpost" noemt de vertooning een poppekast. „De Morgen" steekt er op een geestige manier de gek mee, „Ons Noor den" noemt deze vertooning een omlaag halen van de figuur van H. M. de Konin gin en de Kroon maken tot een voorwerp van bespotting in dén lande. En ook nog in tal van andere bladen wordt dit dwaze spelletje aan de kaak gesteld. De Residentiebode schrijft Indordaad mag de vraag gesteld worden waarom aan deze belachelijke vertooning door de Eers-te Kamer zelf niet spoedig een einde wordt gemaakt. Dit jaar meer nog dan anders kwam het zinledige van deze vertooning zoo duidelijk naar voren. De Troonrede was buitengewoon mager van inhoud. Het antwoord, daarop door de Eerste Kamer gegeven, was daarom heelemaal in houdloos, het waren wat vormelijke onbe nulligheden, het papier niet waard waarop ze gedrukt stonden. En dit stuk wordt H. M. de Koningin aangeboden door een 8-tal heeren in mooie uniformen, de huzaren moeten er aan te pas komen om den heeren de honneurs te bewijzen, enz. En nu spreken we nog niet eens van de kosten. Aan de vaststelling van het adres wordt een afzonderlijke zitting gewijd, wel ke wel binnen 5 minuten was afgeloopen, maar die toch door 41 leden werd bijge woond, wat alleen aan presentiegeld 42 X 20 kost, een bedrag dat in dezen tijd vau ingrijpende bezuiniging, heel gemakkelijk bespaard had kunnen worden. In verband met dit laatste nog iets. Mevr. Pothuis-Smit verklaarde in de zit ting van 15 dezer, dat de sociaal-democra ten, aan deze vertooning van het adres van antwoord, geacht wilden worden, op geen enkele wijze te hebben meegewerkt. Toch waren in de zitting van 17 dezer, waar niets anders aan de orde was dan de vaststelling van dit adres, van de 11 so ciaal-democraten niet minder dan 6 aanwe zig, n.l. mevr. Pothuis-Smit zelf en de hee ren Rugge, Hermans, de Zeeuw, Ossendorp en Polak. Als we nu weten dat de heeren Dautz en Moltmaker in Indië zitten en de heeren Wibaut en Oudegeest in Genève, dan blijkt er uit, dat zoo goed als de heele fractie voor deze zinlooze formaliteit was opgeko men. „Niet om mee te doen aan de samenstel ling van dit adres van antwoord op de Troonrede", zegt mevr. Pothuis. Was het dan alleen om die 20 presen tiegeld Maar dit „en parenthesi". Zou de Eerste Kamer nu eindelijk niet eens inzien, dat de tijd om deze belache lijke vertooning af te schaffen, reeds lang is aangebroken. Niet het minst voor de waardigheid der Kroon zouden wij den Senaat ernstig wil len adviseeren het goede voorbeeld, hier reeds jaren geleden door de Tweede Ka mer gegeven, spoedig na te volgen. MOORD TE 's-GRAVENHAGE. De rechtbank te s-Gravenhage heeft gisteren vonnis gewezen in de zaak van den chauffeur D. P., die verdacht was van den moord op N., gepleegd in den nacht van 15 op 16 Juni j.l. aldaar. De eisch was acht jaren gevangenisstraf. De rechtbank sprak gisteren den verdachte vrij. Laffe overval na een dansavond. Ze hadden prettig gedanst in de danszaal van de wed. W. te Kerkrade en kuierdon in de nachtlucht over den Chèvremontweg huiswaarts. Zoowel de negentien-jarige W. G. als zijn achttien-jarig meisje, L. V., wa ren zich geen kwaad bewust., toen in de FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. V) V. EEN ZONDERLING VOORVAL. Het was voor Henry B^rke geen go- maakelijke taak, om z.jn meester om half tien wakker te krijgen. Eem klopte hi;, zui als gewoonlijk, zachtjes op de slaapka merdeur, doch kreeg geen antwoord. Hij klopte luider en luider. Toon echter ook dit niet hielp, stapte hij ten slotte de ka mer binnen en zag, da; Kenton nog even vast sliep, ofschoon de zon met volle kracht in de kamer scheen. Burke trad op 't bed roe en trok de dekens weg. Dan zetta hij den nog steeds slapende overeind en begon hem heftig heen en weer te schudden. j",j had immers uitdrukkelijk order gekregen omtrent het wekken en hij dorst niet ongehoorzaam te zijn. Eindelijk opende sir Richard de oogen, doch het duurde nog een heele poos, voor hij klaar wakker was. Den vo- ngen nacht had hij slechts drie uren ge slapen en dezen nacht, na de bedwelmen de inademing van chloroform en de bo- vcnmenschelijke krachtsinspanning niet langer dan vier uren. He' was dan ook niet te verwonderen, dat hij slecht vehu- meurd was en Burke ruw van zich af stootte. „Het is bijna tien uur, sir!" riep Burke. nachtelijke stilte plotseling iemand op hen' afkwam en eon gesprek begon. Plotseling werd W. G. aangevallen door den grond werker H. K., die met een geopend mes van achteren een onverhoedschen aanval begon en zijn slachtoffer, die nog poogde de slagen af te weren, in den arm, den slaap, en de band stak, terwijl de rechter- pink over de lengte gesneden werd en bo vendien een groote steekwonde vlak naast den neus werd toegebracht. W. G. heeft beo op en loopen gezet, dooh viel enkele meters verder tengevolge van het vele bloedverlies bewusteloos neder en moest worden over gebracht naar het ziekenhuis te Heerlen. Voor de strafkamer der Arr. Rechtbank te Maastricht had zich Maandag verdachte H. K. te verantwoorden. In den gedetineer de werd door de getuigen de aanrander herkend. Mr. Dautzenberg, sugst. Officier van Justitie, eischte drie jaren gevangenis straf. Uitspraak 5 Oct. BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft te Hilversum ©en nieuwe parochie opgericht onder de bescherming van den H. Joseph en heeft benoemd tot pastoor aldaar den weleerw. heer L. J. de Wit; heeft be noemd tot kapelaan te Utrecht (H. Joseph) den weleerw. heer Th. W. van Dijk; tot ka pelaan te Overdinkel den weleerw. heor Th. A. Bos (neoin.)tot kapelaan te Ensche de den weleerw. heer H. J. Kampman, tot kapelaan te IJsselstein den weleerw. heer A. E. ten Berge; tot kapelaan te Mijdrecht den weleerw. heer J. G. Bolscher, tot kape laan te Uithoorn den weleerw. heer Tb. G. J. Spelthuis; heeft den weleerw. heer F. G. van dor Meer tijdelijk eervol ontslag ver leend uit de geestelijke bediening ten einde zijn studiën voort te zetten in Rome, en heeft benoemd tot assistent te Oud-Zeve naar den weleerw. heer R. Poodt (ass. te Baarn). LETTEREN EN KUNST Bilderdijkherdenking. Zooals reeds eenige maanden geleden gemeld werd, heeft zich te Haarlem onder eere-voorzitterschap van den burgemees ter, den heer C. Maarschalk, een comité gevormd om het feit te herdenken, dat de Nederlandsche dichter mr. Willem Bil- derdijk te dier stede op 18 December 1831 overleed. Het uitvoerend comité is thans als volgt samengesteld: Als vertegenwoordigers van het Bilder- dijkmuseum te Amsterdam dr. G. D. v. d. Does en prof. A. Goslinga voor do Chris telijke Radio Vereeniging J. C. Tolk. Voor de groep „Haerlem" dr. J. B. Schepers, mr. J. D. van der Plaats, prof. G. C. van Walsem. Voor de groep Roomsch-Katholieken dr. J. F. M. Sterck, G. H. Weustinck, mevr. L. G. VanderveldenVijgh. Bovendien heeft zich uit het algemeen comité een tentoonstellingscomité gevormd bestaande uit: G. H. Weustinck, voorzitter, J. D. Gra- tema, J. D. Rutgers van der Loeff, dr. J. F. M. Sterck, L. G. VanderveldenVijgh. Het programma der herdenking op 18 December omvat een bezoek aan het sterf huis van den dichter op de Groote Markt te Haarlem. Daarna wordt een bezoek go- bracht aan do Groote Kerk, alwaar onder de tonen van psalm 42 een krans op het graf zal worden gelegd. Voor het houden van de herdenkings rede op de avondbijeenkomst is als spre ker uitgenoodigd prof. Gerritson. De ver eeniging „Zang en Vriendschap" zal in sa menwerking met de Haarlemsche Orkest- Vereeniging voor het muzikale gedeelte zorgdragen. Het programma wordt uitgezonden door de N. C R. V. De tentoonstelling welke des middags geopend wordt, zal tot 31 December voor bezoekers toegankelijk zijn. Het dagelijksch bestuur bestaat uit: Dr. J. B. Schepers, voorzitter,, K. Branis mr. J. D. v. d. Plaats, penningmeester, J. C. Tolk, L. G. VanderveldenVijgh, secre taresse. „U wilde om tien uur immers een rijtoer in. ..ken 1" Nu eerst werden Kenton's hersens weer ontvankelijk voor indrukken en kreeg hij weer contact met de buitenwereld. Burke stond nu verbaasd om de verandering, die er opeens bij Kenton intradKenton's oogen straalden als hij er aan dacht, dat hij haar weer zou treffen. „Mijn rijcostuum, Burke riep hij opge wekt. ,.En zorg, dat mijn schoenen keurig gepoetst zijn, vlegel!" voegde hij er lachend aan toe. „Het bad is gereed", stamelde Burke, en verdween met de schoenen, nog steeds verwonderd over deze onverklaarbare goede stemming. Kenton voelde zich nog steeds als ge radbraakt. De schrammen waren talrijker en dieper, dan hij gemeend had. Doch twee er van maakten hem 't meest bezorgd, hoewel zij toch vrij onbeduidend waren. Die zaten op z'n wang en hij offerde wel twee minuten van zijn kostbaren Lijd up, om ze met een huidkleurigen pleister zoo goed mogelijk te verbergen. Hij betraDtw er zich op, dat hij opeens ijdel geworden was. Als sir Richard zijn paard in een vol len galop, met een ruk deed stil staan on der de boomen van Hyde Park, was 't nog één minuut voor half elf. Hij had nauwe lijks den tijd om z'n das even recht te schikken als lady Evelyn reeds kwam aan gereden, ditmaal uit de tegenovergestelde richting. Zij groette hem reeds van uit de verte, met een allerliefst glimlachje en'Dick was hierdoor zóó gelukkig, dat hij het geheclc avontuur en al 't andere op de wereld vergat. Hij boog zich over hare hand en kuste die eerbiedig. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijder door ruit van een auto. Gistermorgen is op het kruispunt Nobel- straatBekkerweg te Heerlen een motor gebotst tegen een auto en kwam boven op den chauffeur terecht. De motorrijder, de schilder L. uit Heerlen, was er zoo ernstig aan toe, dat hem onmiddellijk de laatste H.H. Sacramenten moesten worden toege diend. De man is daarop naar het zieken huis overgebracht. Zijn toestand is erg slecht. Vrouw met kinderwagen on der een auto. Maandagavond werd mej. B. te Eist (U.), die zich met een kinderwagen naar huis begaf, aangereden door een auto. De wa gen met twee kinderen werd over den weg geslingerd, docr de kinderen bekwamen geen letsel. Erger was mej. B. er aan toe. Na door 'n dokter verbonden te zijn, werd zij in ernstigen toestand naar het zieken huis vervoerd. Bij onderzoek bleek, dat de auto zeer slecht licht had en de remmen niet deugden. Procesverbaal werd door de politie opgemaakt. «Tel." Auto tegen een boom gereden. Gistermiddag 4 uur reed de heer Engels uit Venlo met zijn auto onder de gemeente Meyel, waarschijnlijk door verkeerd uit wijken voor een andere auto in volle vaart tegen een langs den weg staanden boom. De auto werd totaal vernield. De heer E. bekwam eenige lichte kneuzingen. Zijn tienjarig dochtertje liep inwendige kneuzin gen en een hersenschudding op. Beide ge wonden werden naar het ziekenhuis over gebracht. De wagen werd totaal vernield. Man onder een auto. Gisteravond kwart voor zeven, stond bij de Papenlaan op den Muiderstraatweg on der de gemeente Muiden een reclame-auto van het circus Sassasani. Een man stapte uit de auto en wilde den weg oversteken, doch werd hierbij aangereden door een auto die uit de richting Bussum kwam, be stuurd door J. B. te Den Helder. In hoogst- bedenkelijken toestand is de man der Roo- de Kruis-auto naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam overgebracht. DROEVIG ONGEVAL IN HET DOMINICANENKLOOSTER TE HUISSEN. Zeventienjarige postulant gedood. In het klooster der Eerw. Paters Domini canen te Huissen bij Arnhem is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. Een 17-jarige postulant, die op de bovenverdieping aan het werk was, is door het verschuiven vau een lier plotseling van een hoogte van twaalf meter naar beneden gestort. Een der toesnellende paters kon den on gelukkige nog de H. Absolutie geven. Het slachtoffer, dat een zware schedelbreuk had bekomen, was bijna onmiddellijk dood. De verongelukte is- de zeventienjarige Antoon Eibers uit Nijmegen. Zooals te be grijpen, maakte het droevige ongeval een diepen indruk in het klooster te Huissen. Vrijdag a.s. om tien uur zal de plechtige uitvaart en begrafenis plaats hebben. DOOR KOKEND LOOD GETROFFEN. Arbeider aan de gevolgen overleden. In het grensplaatsje Baelen (B.) werd de arbeider S. door een hoeveelheid kokend lood getroffen. De ongelukkige is na een hevig lijden aan de bekomen verwondingen overleden. „U is zeer schoon, Evelyn" zei hij. „Maar dat zal voor u niets nieuws zijn, niet waar?" Zij trok hare hand terug. „Neen", antwoorde zij, „als ik daar niet van overtuigd was, dan zou ik niet hier zijn." Wederom scheen 't ICenton, als lag er in haar oogen een overklaarbaren, hateüjken gloed. „Wat wilt u daarmee zeggen vroeg hij. „Dat zult u nog. vroeg genoeg verne men. Sir Richard.... oh, pardonDick", antwoordde zij, weer even hartelijk als in het begin. Gedurende het uurtje, dat zij nu samen gezellig babbelend doorbracht, verwonder de Kenton zich steeds weer opnieuw, over de raadselachtige houding van het jonge meisje. Soms wendde zij plotseling zonder de minste reden, zwijgend het hoofd vau hem af, en haar trekken gaven dan iets als afkeer te lezen, wat Dick in hooge mate griefde. Doch even later lachte zij dan weer luid op en scheen de grootste schik t» hebben. Kenton vertelde haar van zijn nachtelijk avontuur, den overval, het angstaanjagende gesprek en zijn vlucht uit het geheimzinige huis. Zij luisterde aandachtig toe, zonder hem ook maar even te onderbreken. Het was intusschen half twaalf gewor den en zij moesten afscheid nemen. Zij vroeg hem nog vlug, of hij wist, waar het huis ergens lag. Hij zeide van neen, maar hoopte, dat 't de politie wel lukken zou, om 't te vinden. „Hebt u de zaak al aangegeven?" Nog niet, Maar direct na de lunch ga ik naar Scotland Yard". Lady Evelyn keek up haar horloge. „Ik moet naar huis", zeido zij. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 24 September. Huizen, 298 M. 8.00Ï9.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst. (NCRV). 10,4511.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienst Halfuurtje door Pater Lector J. Dito, O.P. 12.00 Politieberichten, 12.151.45 Concert KRO-Trio o.l.v, P. Lus- tenhouwer. I.452.00 Gramofoonplaten, 2.003,00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuurtje, 4.005.00 Ziekenuurtje. 050.5.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.456.45 Concert Kamerorkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 6.45 Causerie door H. Amelink, 7.00 Vragen halfuurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten Chr. Persbureau. 8.0010.45 Concert Nijmeegsch Dameskoor (N.C.R.V.). 10.00—10.10 Vaz Dias. 10.45 11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.0010.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Lezing door A. D. Hildebrand. II.0012.00 Orgelconcert Fr. Hasselaar. L, Schuver (cel). 12.002.00 Omroeporkest, o.l.v. N, Treep. 2.303.15 Gramofoonplaten. 3.154.00 Uit Rest. „Royal" Arnhem: Con cert door Ensemble o.l.v. J. Codolban. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.00 Max Tak: Groote zangers en zangeressen (met Gramofoonplaten-illustratie) 6.00 Sportpraatje door H. Hollander. 6.307.30 Kovacs Lajos en orkest, 7.30 Lezing door Prof V. Meinesz. 8.00 Modepraatje door Mevr. I. de Leeuw van Rees. 8.10 Gramofoonplaten. 8.20915 Aansl. Concertgebouw Amsterdam Concert door het Concertgebouw-orkest o.l.v. A. v. Raalte. Soliste Alexandra Trianti (zang). 9.401020 Zang door A. Trianti. 10.2010.35 Vaz Dias. 10.3512.00 Gramofoonplaten. Tusschen knijper en schip bekneld. Gisterochtend heeft aan boord van het in do Waalhaven te Rotterdam liggende stoomschip „Huma" een ernstig ongeluk plaats gehad. Men was bezig uit genoemd schip kolen te halen met behulp van een kraan. Op een gegeven oogenblik is de knijper van dezen kraan ergens beklemd geraakt en toen plot seling losgeschoten met het gevolg, dat de 50-jarige tremmer A. R. tus-sohen den knij per en den wand van het schip beklemd geraakte. Hij kreeg inwendige kneuzingen die zich aanvankelijk niet zoo ernstig lieten aanzien. Per auto van den G. G. D. is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd waar hij kort na aankomst is over leden. In een waschtobbe verdronken. Te Heusdenhout (gem. Ginneken) viel het één-jarig kind- van K. in een tobbe met water. Toen de kleine daaruit werd gehaald bleek het, dat de dood reeds ingetreden was. Tusschen een betonmolen bekneld geraakt. Gistermiddag had in de machinefabriek der firma Muliders te Tegelen een ernstig ongeluk plaats. De 25-jarige bankwerker W., raakte tusschen den op zijn last in wer king gestelden betonmolen bekneld, tenge volge waarvan hij deerlijk werd verminkt. In hope'-oozen toestand is het slachtof fer naar het R/.K. Ziekenhuis te Tegelen overgebracht. „Kunnen we elkaar dezen namiddag niet ergens treffen vroeg Kenton. Het deed hem werkelijk pijn, dat hij van haar moest scheiden. „Of zullen wij van avond samen soupeeren? Bij Milan op 't strand bijvoorbeeld, in een gereserveerde ka mer. Niemand hoeft ons te zien". Lady Evelyn scheen te overleggen. „Zeg ja, Evelyn, drong hij aan. 't Is nog zoo lang tot morgen." „Ja, ik zal om acht uur komen Je kunt me voor den ingang opwachten. Ben je nu tevreden Hij kon nog maar steeds niet begrijpen, dat deze oogen, die hem nu zoo vriende lijk en gelukkig tegenstraalde, daar juist nog zoo hard en donker waren, als ver vuld van haat. Als hij wegreed, wuifde zij hem nog lan gen tijd na. Nadafc Kenton in een restaurant ge luncht had, om zijn vriend te ontwijken, begaf hij zich naar Scotland Yard en gaf den portier zijn kaartje voor den chef der detective afdeeling. Enkele minuten later werd hij ontvan gen. De chef zat aan een tafel voor het raam. Kenton kende hem niet persoonlijk en keek een weinig verbaasd als hij hem zag opstaan en met uitgestrekte hand naar hem toe zag komen. Halverwege bleef hij echter staan en het innemend glimlachje om zijn lippen verstarde. De uitgestoken hand verdv een in een der broekzakken. „Wie is u vroeg hij scherp. „En hoe komt u hier Kenton was een dergelijke manier van optreden niet gewoon. „U hebt immers mijn kaartje ontvan gen?" antwoordde hij rustig. „De portier Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 1.20 Orkestconcert. C. Felpts (alt). 2.25 Schooluitz. 4.25 Te waterlating van een nieuwen kruiser 4.55 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Fy Townson (mezzo). Helene Perkin (piano), het Radio-Koor, 10,00 Berichten, 10.15 Berichten. 10.20 Declamatie. 10.3512.30 Dansmuziek. 12.2012,25 Televisie. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten, 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten 8.20 Concert. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 3.505.20 Orkestconcert. 8.3010.35 Concert. Orkest en solisten. 10.5012.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert, 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten, 8.20 Orkestconcert en zang. Langenberg, 473 M. 7.25 Gramofoonplaten. 10.35 Gramofoonplaten. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonplaten. I.25 Orkestconcert. 9.20 „Strasseman", hoornspel, Kesser, II.20-12.20 Gramofoonplaten. (Dansmuziek.) Z e e s e n, 1635 M. 7.007.50 Gramofoonplaten. 10.30 Uitz. v. Scholen. 10.55 en 12.20 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.50 C jncert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Concert o.l.v. H. Platen. 10.20 Lezingen en Berichten. Hierna tot 12.50 Dansmuziek. BRAND IN EEN MEUBELFABRIEK TE DEN HAAG. Vuurzee achter een rookgordijn. Gistermiddag omsteeks half zes, is een groote uitslaande brand ontstaan in de meubelfabriek van de fa. v. d. B. aan de Korte Houtstraat te s-Gravenhage. Deze firma heeft een ruime loods, waar van het achtergedeelte als werkplaats en opslagplaats gebruikt wordt. Een groote partij was daar opgeborgen, terwijl in de onmiddellijke nabijheid de stoelenmakerij gevestigd was. Deze loodsen grenzen aan een garage in de Koediefstraat en wor den aan de andere zijde ingesloten door de perceelen van den Fluweeien Burgwal. Plotseling zagen voorbijgangers-, dat uit de loodsen rook kwam en eenige oogenbÜk- ken later sloegen de vlammen naar buiten. In enkele minuten was het een vuurzee, nauwelijks zichtbaar door het dichte rook gordijn. Aanvankelijk kon men niet direct vaststellen waar de brand eigenlijk woed de, maar spoedig bemerkte men, dat het in de fabriek der fa. v. d. B. was. De brand weer werd gealarmeerd en deze verscheen spoedig ter plaatse en pakte onder leiding van den chef der brandweer, den heer De Ridder, krachtig de bestrijding van het vuur aan. Men kon echter niet zoo spoedig het vuur meester worden, mede door het vele brandbare materiaal, dat zich ter plaatse bevond. Een oogenblik werd de toestand critiek voor de huizen van de Korte Hout straat en van den Fluweeien Burgwal. Op de meest krachtige wijze streed de brand weer tegen het vuur, daarbij op voorbeel- heeft me hierheen gebracht. Maar ik moet u toch verzoeken „Lompe vlegel", onderbrak de chef hem woedend. „Wat beteekent dat dan? U is Lord Schenvall niet". „Ik verzoek u nu toch dringend een anderen toon aan te slaan", ging Kenton rustig verder. „Ik heb me toch ook niet voor Lord Schenvall uitgegeven „Hier is het kaartje". „Ohdat is een vergissing. Lord Schenvall is een vriend van me en zijn kaartje moot per abuis tusschen de mijne gekomen zijn. U ziet, ze zijn bijna pre cies eender". De chef nam het andere kaartje en las. „Sir Richard Kenton", mompelde hij en fronste daarbij het voorhoofd. „U is Sir Richard Kenton Als ik dat geweten had dan had ik u zeker niet binnen gelaten". Nu verloor Dick zijn geduld en was bui ten zichzelve van woede, over dit onbe schofte optreden. „Neen, maar nu wordt 't toch al te bar riep hij uit. „Wilt. u mij verklaren, wat u daarmee bedoelt?" De chef keek hem zeer van uit de hoog te aan, opende den mond om te spreken, doch scheen zich plots te bedenken. „Tk heb op 't oogenblik zeer weiniï tijd," zei hij dan, ietwat verlegen. „Mei Lord Schenvall had ik een gewichtige aan- gelegnheid te bespreken, zoodat ik herr gaarne bad ontvangen. U echter.... neen ik heb werkelijk geen tijd". Het lag voor de hand, dat dit niet meer dan een uitvlucht was. (Wordt vervolgd1

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10