TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Sept. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometers't.: 775.7 te Valencia. Laagste barometerst.: 746.3 te Andiines. Verwachting tot den avond van 20 Sept.: Zwakke tot matige Noordelijke tot Wes telijke wind. Nevelig tot licht of half be wolkt, weinig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. Het uit het Westen naderende gebied van hoogen druk neemt in beteekenis toe. Een voortzetting van de dagen met rustig, des nachts nevelig herfstweer is daardoor voor de Britsche eilanden en Midden-Eu ropa te verwachten. De depressie in het Noorden is verder naar het Oosten of Oost-Noord-Oosten getrokken, doch de drukstijging op IJsland welke daarvan het gevolg was, i3 grootendeels tot staan ge komen. Aan de Noorsche kust waait een stormachtige Westelijke tot Zuid-Weste lijke wind, terwijl over Scandinavië nog een secundaire depressie ligt, die tot in Duitschland regen geeft. LUCHTTEMPERATUUR: 17.— gr. C. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 16.5 en 12 uur 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl",: 7 uur 16 en 12 uur 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.37 uur tot Zondagmorgen 6.10 uur; van Zondagna middags 7.35 uur tct Maandagmorgen 6.12 uur. HOOGWATERSTAND Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 20 September voorm<--_9.58 uur en nam. 10.49 uur en op Maandag 21 Septem ber voorm. 11.41 uur en nam. 12.29 uur. ST. JOSEPH'S-GEZELLEN- VEREEJMIGING. Propaganda-avond. Donderdagavond organiseerde de Gez.- Ver. een propaganda-bijeenkomst in het Gezellenhuis. Een inderdaad uitstekend idee; hoewel zij in deze stad reeds 44 ja ren met eere bestaat en bekend is als een bij uitstek katholiek, sociaal en cultureel instituut van opvoeding, toch bleef de laat ste jaren het aantal leden vrijwel hetzelfde. Vandaar dat zij haar „winter-campagne" met het propageeren van wat zij wil en doet begon. Aan den oproep hadden ^vele jongeman nen gehoor gegeven, terwijl vele leden en de Raad van Bestuur van hun belangstel ling blijk gaven. Nadat de Symphonic „Franz Schweit zer" onder leiding van den heer S. Teelen den avond had geopend met het bekende „Hoch Heidecksburg", sprak de vice-Prae- ses, kap. H. v. d. Ven, een woord van wel kom. Spr. zeide, dat we altijd moeben trach ten blij te zijn en op een avond als deze vooral. Als we u, die buiten onze vereeni ging' staan, vanavond iets willen zeggen over Kolping en diens werk, dan i9 dat vooral om u te doen zien en hooren wat wij willen. Onze vereeniging is inderdaad be kend genoeg; lederen Zaterdag kunt ge in onze mooie Gezellenrubriek daarover le zen, wij hebben tevens een goeden naam. Maar ons ledental moet hooger worden, daarom zal onze Centraal-Praeses, Rector van Galen, u een en ander zeggen en onze onderafdeelingen zullen, elk op zich, van haar kunnen blijk geven. Spr. verzocht ten slotte de internationale „De Gezellenva- der" te zingen. De Sympbonie speelde Robrecht's Walzer Potpourri, waarna de beurt was aan de on- derafd. Liedertafel „Sebastian Schaffer". Directeur Hoogzaad liet zijn zangers eerst „God zegene het eerzame handwerk" zin gen, waarna achtereenvolgens werden uit gevoerd Het Visschertje en Hollandsch van S. van Millingen en het bekende lied „De Wolga-sleepers". De beide laatstgenoemde nummers werden verreweg het best gezon gen en het geheel gaf blijk van willen en kunnen. Praeses v. d. Ven, hierna het woord ne mend, bracht dank aan zijn zangers en ver zocht den Centraal-Praeses het woord te nemen maarhet met zóó geweldig te maken als j.l. Zondag in Amsterdam, waar van een commissaris had gezegd: „Praeses, 't was zóó geweldig en het applaus zóó maohtig, dat de zaal beefde". Ons gebouw kan dat niet hebben, maar desniettemin vragen wij u ons te willen toespreken. Met krachtig applaus begroet, begon daarna de Centraal-Praeses. Rede rector v. Galen. „God zegene het eerzame handwerk". Dankbaar ben ik, vrienden, voor de inlei ding van uw Praeses. Commissarissen zijn vertrouwensmannen, maar of zij allen be trouwbare berichten overbrengen, valt te betwijfelen, want ik kan u zeggen, dat ons gebouw op de Stadhouderskade nog even aoliede staat als vorige week. Maar ja, als Centraal-Praeses wil je aan het einde van een zoo schitterend geslaagd congres je hart wel eens luchten, en voordat zoon 500 leiders weer naar hun vereenigingen te- rugkeeren er zoo ietwat de zweep op leg gen. Vandaar dat het er Zondag warm aan toe ging, maar nu doen we dat niet, want anders zou uw Kempermanfonds moeten bouwen zonder de noodige centen! Actie en drukte is er weer volop bij ons, omdat we ons opmaken het gouden jubilé te gaan vieren van een waar Kolpingszoon, den heer Gabriël. Deze man, zooals ik hem ken en gelijk hij 50 jaren onze vereeniging diende, is een waar gezel, een ideale kerel, die ik zou willen toonen als model. Maar dat is dan ook het eenige, wat ons doet werken en dit feest vieren, dat deze man zijn vereeniging heeft gediend. Ook Leiden ken ik als een goede vereeni ging, waar velen haar dienen, waar een fij ne geest is en goede saamhoroigheid, waar het Kolpingswerk groeit en vruchtbaar is. Ik kom hier gaarne, niet zoozeer omdat ik jaren terug in de buurt kapelaan was, maar omdat ik weet dat in Leiden de Gez.-Ver. rijk is met haar onderafdeelingen als daar zijn: Retraite, recollectie, tooneel, ontwik keling etc. Maar dat is niet de voornaamste reden. Ik kom hier vooral om u allen te be zielen voor onze vereeniging en diegenen, die nog buiten onze rijen staan, daarin te trekken! Och, het is toch zoo tragisch, zoo diep-treurig, dat zoo heel veel jonge men- schen het leven, laat ik 't noemen, door- fladderen, dat vele jongemannen zich nog „verdedigen" met te zeggen: ik ben toch goed Katholiek? ik ga 's Zondags toch naar de kerk?, ik heb toch een keurig meisje? Dat alles is wel mooi, maar lang met vol doende; juist in de jonge jaren moe ten de gaven, die God ons gaf, naar boven worden gedreven, ombat van de jongeren zoo veel wordt gevraagd en de toekomst van u zal afhangen. Juist in die jaren moeten de gaven van geest en hart ontwikkeld en tot wasdom gebracht worden, moeten onze jongemannen in heel de begeestering van hun jeugd opstuwen naar en werken voor het schoonste levens- voorbeeld, Jezus van Nazaieth! Wat wil nu de Gezellenvereeniging? Och, er zijn een massa vereenigingen met R. K. voor hun naam, maar ten slotte blijft hun werk bepaald tot den buitenkant. In onzen tijd wordt meer gevraagd. Moeten wij daar tegen opzien? Is 't niet makkelijker die 78 jaren kalm je eigen gangetje te gaan? Makkelijk, ja! Maar niet edel, niet Katho liek Herinner u slechts 't verhaal van dien man, die het geld, dat zijn meester hem te "bewaren had gegeven, secuur en netjes had bewaard en er ook geen oent had bijgewon- nen. Zoo mogen wij niet zijn! De talenten, de gaven des Heeren, moeten wij tot ont wikkeling brengen; wij moeten er mee sjouwen, mee ploeteren desnoods, om ver diensten te gewinnen voor de eeuwigheid. En naar dat alles streven we in deze ver eeniging. Maar er is nog meer. Wij bezitten ook het mooie wezen van een held, een ideaal, dat trekt; een leven, dat inspireert; een kracht, die stuwt; een weg, d'e leidt; wij bezitten den groot-en figuur van Adolf Kolping. Hij, Kolping, heeft zelf als schoenmakersgezel, geploeterd en getobd met heel zijn ziel en toen God hem nep tot het Priesterschap, langs moeilijke wegen zelfs, was het deze, onze Kolping, die in machtige zielegroot- heid een vereeniging stichtte waarin de jongeman veilig was. Maar ook, wij hebben een program, met met zoo'n mooi aantal artikelen als vereenigingen soms hebben, maar een program dat voert naar Katholi citeit, bewust en sterk. Wij mogen de oogen niet sluiten voor het feit, dat het thaus aankomt op de jongeren. De cijfers zeggen het zoo duidelijk: de A.J.C. in Nederland 10.000 leden, de londerrepublieken in Duitschland 1.200.000 leden, de Komsomols in Rusland 10.000 vereenigingen. Daarte genover staan wij, wat ons land betreft, met een mannelijke jeugdorganisatie van bijna 40.000 loden. De jongeren staan op de bres, z ij moeten sterk denken, z ij moeten aanpakken en durven. En dat idee van die reusachtige taak der jongeren is juist bij ons zoo sterk, omdat het Kolpingswerk is: apos tolische vorming. Wij moeten in onzen tijd gaan zorg dragen voor fanatiek-Katholieis- nie, omdat we tegenover ons vinden fana- tiek-socialisme. Wij hebben toch ons H. Ge loof, dat ons zoo machtig sterk maakt en wij, jongeren, kunnen zoo veel in de stu wing van onze heilige idealer) en in die fijn-besnaarde ziele-expansie door de gena demiddelen der Kerk. Hoevele jongens zijn er niet, die alles weten van sport, kaarten, biljarten en niets van de sociale vraagstukken van dezen tijd. Daarvoor is noodig sociale ontwikkeling en ook dat vindt gij in de Gez.-Ver. met haar cursussen en haar sociale praktijk van spaarkas en ziekenfonds, gij jongeman nen, beseft het toch, dat gij zoo ontzettend veel kunt doen. Onze eeuw heeft noodig ontwikkelde koppen in de arbeiderswereld, hetzij je op kantoor, magazijn of fabriek werkt, want overal moet je kunnen verde digen de rechten van je geloof en den weg der sociale orde. En bedenkt het wel, ieder van ons is een stuk van het raderwerk, dat de Goddelijke Voorzienigheid laat loopen in den tijd. Er is nu. te winnen voor Jezus Christus door het laaiende enthousiasme van uw leven en streven en als we een leger hadden van katholieke jongeren, geloof me, we zouden zelfs onze burgerwacht kunnen missen! Ook cultureele vorming wordt hier gege ven door tooneel, muziek, zang, want in blij heid en vermaak worden de eigen talenten gevormd, 't Is zoo jammer, dat ons vo!k, ook de Katholieken, zoo weinig zuivere be schaving kennen en ons volk moet leeren inzien, dat zich vergapen aan een jazz en een foxtrot tegen echte beschaving is. Aan u eigen maken den rijkdom der beschaving, dkt is de cultureele zijde van ons program. Blijft dan niet buiten onze rijen staan, want ook gij moet eenmaal voor God. ver antwoorden of gij met uw talenten gewerkt hebt. Wij kunnen een voorbeeld nemen aan onze roomsche meisjes, want zij durven, omdat de inzet van hun leven het offer is. Ook wij zijn door de genade ingesteld op den offergeest eriïdien moeten we losslaan. Of apostel, óf apostaat! Weten wij wat in de toekomst ligt? Wie dacht drie jaar gele den aan een revolutie in Spanje?, wie dacht vóór vijftien jaren aan een verheidenscht Rusland? Jongemannen, weest apostel voor Kerk en Vaderland! Trouw aan Kolping, zijn ideaal, ons ideaal zijn leven, ons le ven zijn werk, ons werk zijn glorie, dan ook eenmaal, 'onze glorie!" Op deze begeesterende rede volgde een minuten-lang applaus, waarna Kap. v. d. Ven een dankwoord sprak tot den spreker. De Liedertafel zong dan het Vlaggelied, waarna een drietal turners van „Oranje- Zwart" wat acrobatiek ten beste gaven. Er schuilen bij deze turnclub goede werkers. Na de pauze werd door jongere krach ten van „Adolf Kolping" de één-acter „De moord in de Kolmessergasse" opgevoerd, waarmede zij veel succes hadden. Zoo kwam het einde van dezen hoog- staanden avond, die ons voor de Gez.-Ver. het beste doet verwachten. BIOSCOPEN. Casino.. Aan Rib is (Hugo Sohrader), de hoofdper soon in de film „Hoe word ik rijk en ge lukkig?" wordt het spreekwoord bewaar heid van de „twaalf ambachten en dertien ongelukken." Hij heft getracht zijn brood te verdienen a!s reporters, ais oaricaturis- ten-teekcnaar, als sehlder en wat al niet meer, doch zonder succes. Daar valt hem een brochure in handen „Hoe word ik rijk en gelukkig?" luidt de titel. Net wat voor hem. Hij neemt kennis van den inhoud, volgt de regels, die daarin aangegeven worden en.slaagt. Hij wordt opgenomen in de kringen der aanzienlijken en verlooft zich met Mary, de dochter van een geheim raad, een echt weeldepoppetje, daarbij ver- geiende de eenvoudige "Lis, het meisje, dat hij werkelijk bemint. Wel heeft hij nu geld, maar geen geluk. Doch ook dit verschijnt, a)6 hij met Mary breekt en zijn hart geheel geeft aan Lis, het volkskind. Een aardige operette-film met hier en daar een tikje humor, een film, die iedereen mag zien. Dit is ook st geval met „de opiuim-smokkelaars van Montana", een rolprent vol sen-sa-tie, zooaLs de titel reeds doet vermoeden. Eir vallen nog a<l wat schoten en zoo nu en dan ziet, men een aardig knokpartijtje. Toch is 't een „gezonde" film, een film, die we heel lat, liever zien dan zulke, waarin we „ver gast" worden op een portie vrije liefde, waarin we vinden een totaal gebrek aan huwelijksmoraal, of te vergeefs zoeken naar zedigheid en zedelijkheid In dit pro gramma niets daarvan en daarom vestigen wij er gaarne de aandacht op van het bios- coopminnende publiek. Luxor. In „Kom zu mir zum rendez vous", een Duit-soh sprekend filmwerk, waaraan in het Hollandsch de titel is gegeven van ,.Zang- leeraar tegen wil en dank" is een gegeven verwerkt, dat wij no et kunnen aanvaarden. Huwelijksontrouw is het hoofdmotief. Daar komt nog bij, dat de man van de vrouw, die zich aan huwelijksontrotaw schuldig maakt, achterdochtig is en kwasi beleedigd, maar zelf geen haar beter doet dan zijn vrouw. Het slot brengt wel een hereeni- ging, maar het geheel is toch zoo, dat we er bes'is t afwijzend tegenover staan. Trianon. Dat Mariene Dietiroh op dit oogenblik een van de meest, vooraanstaande film sterren is, zal na heCzien van haar laat ste films wel niemand wagen in twijfel te trekken. Na „Marokko" komt zij nu met „Ont- eerd", die in korten tijd de wereld heeft veroverd. „Ontecrd" is een van dit films, die een storm van belangstelling opwekken, om dat zij gedragen wordt door een arstiste, die in die film het hoogste geeft, wat ver wacht mag worden. Mariene Dietrich, die met Greta Garbo op één lijn kan worden gesteld, geeft in deze film als de oorlogsspion X 27 zulk onovertroffen spel, dat een geschiedenis, die anders hoogstens spannend zou zijn, nu een publiek trekt, dat ademloos ziet naar de spion, omdat zij Mariene Die trich is. Het is niet noodig, het verhaal van deze spionnage-film hier neer te schrij ven, maar vooral zij die van dit soort films houden, mogen deze film van Mariene Dietrich niet verwaarloozen. Bovendien wordt Mariene Dietrich in deze film zeer goed bijgestaan door Victor MacLegley Luv Cosy, Gusstav van Seiffertitz eu Warner Oland, die allen merkwaardig goed bij het spel van X 27 aansluiten. De andere filfs ,^Wie is Morena" die voor de pauze gaat is de nieuwste spreken de film van Harry Peel. Harry Peel is Morena, de internationale oplichter, de dubbelganger van eeh Prins. Zij ontmoeten elkaar, en Moreno buit dit feit ditrect uit door zich voor een Prins uit te geven. Het merkwaardige in deze film is dat Harry Peei de beide rollen speelt. Er beuren een serie zenuwschokkende gebeurtenissen, die de onkwetsbare Peel met een onbevangen gezicht tot een goed einde brengt. Een teekenfilm een een uitgebreid jour naal maken dit programma, dat voor vol wassenen aan te bevelen is, to een van eerste klasse. LAATSTE BERICHTEN Een Raadsvergadering, die niet kon doorgaan. Een niet alledaagsch geval heeft zich Vrijdagavond bij den Raad der gemeente Goor voorgedaan. Ih'de vergadering van 1 September j.l. Verwonderde het den 'heer A. Lobstein, dat niet op de agenda was- geplaatst een adres van den Centr. Ned. Ambt. Bond en eenige andere adressen, welke z.i. op spoedige afdoe ning wachten. Spr. vond hierin aanlei ding den voorzitter hierop opmerkzaam te maken en eischte, dat binnen 14 da gen een vergadering bijeen zou worden geroepen. Toen aan dit verzoek door den burge meester, den heer W. van der Sluis bin nen den gestelden termijn niet was vol daan. heeft de fractie, waartoe de heer Lobstein behoort gebruik gemaakt van art. 46 der Gemeentewet en een schrif telijke aanvrage tot het houden eener vergadering ingediend. In verband hiermede werd door den voorzitter een vergadering uitgeschreven op gisteravond. Behalve de voorzitter en de secreta ris, waren van de 11 raadsleden slechts 3 leden van de fractie Lobstein aanwe zig, zoodat de vergadering niet werd ge opend. ONTSTELLENDE VONDST BIJ HELSINGFORSè. Vermoedelijk zes gruwelijke moorden. HELSINGFORS 19 Sept. (V.D.) Nabij een eenzaam gelegen moeras, op eemge kilometers afstand van Helsingfors, heeft Vrijdagmiddag een chauffeur, die uit een bron wat water wilde drinken, een groote hoeveelheid deelen van menschelijke lioha- men gevonden. Hij vond in de bron ojl. een afgehouwen hoofd met lang vrouwenhaar, vier linker handen, vier rechterhanden, drie linkervoe ten, zes rechtervoeten, en deelen van tien afgehouwen vingers, die met touw aau elkaar gebonden waren. eD plaats van do gruwelijke vondst is ongeveer vijftig meter van den straatweg verwijderd. INGEZONDEN STUKKEN De slechte wegen te Roelofarendsveen. Mijnheer de Redacteur. In uw blad van gisteren komt een be richt voor aangaande een ongeluk ter hoogte van de woning van den heer Van Rhoon. Dit bericht is in zooverre on juist, dat het ongeluk niet plaats had bij het huis van den heer Van Rhoon, dooh bij dat van den heer W. v. d. Zwet. De weg is daar ter plaatse vermeld voor sohoeiingswerken en door de gemeente in een onhoudbaren toestand gelaten. Men moet maar eens een tochtje maken door Roelofarendsveen, dan kan men zich overtuigen, hoe de weg is bij den sohoenwinkelier Haak en bij W. v. d. Zwet. Hoogachtend, Een inwoner van R'veen. LEIDEN, 18 Sept. Groentenveiüng. per 100 stuks: andijvie 0.40—1.50, kroten 12, komkommers 13, bloemkool I 1019, bloemkool II 1.408.40, roode- kool 3—5, savoyekool 3—6, groenekool 23, meloenen 525, pieterselie 0.50 1, radijs 0.501, kropsalade 0.60 I.90, selderie 0.601.50, bleekselderie 16 21, knolselderie 34, wortelen 30, perziken 2—12; Per 100 kg.: kroten 2 3, kroten gek. 710, snijboonen 15 55, stokboonen 1435, pronkboonen 10 18, stamboonen 10—30, postelein 5—8 spinazie 8—15, tomaten A 7.60, B 6.90 C 6.40, OC 3.50, uien 45, spruiten I 814, spruiten II 2—6. 19 Sept. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (contorle) 1.45 prima boerenhoter 1.401.55 en goede boerenboter 1.301.35 per kg. Aange voerd 63 achtste en 18 zestiende vaten, wegende 1445 kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 3890 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 5.956.40, kuikeneieren 4.655.25 en eendeneieren 45 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 14 tot en met 19 Sept. Aanvoer 140.000 stuks lange turf, prijzen 75 per 1000 stuks. WOERDEN, 18 Sept. Groenten. Dubb. stamboonen 2328 cent, snijboonen 2734 cent, witte pronkers 920 cent, stokprin- cessen 2633 cent, uien 5 cent, postelein 10.5 cent, spinazie 20 cent per kg., savoye kool 3.5 cent, spitskool 2.5 cent, bloem kool 729 cent, meloenen 627 cent per stuk, augurken 2952 oent per kg., kom kommers 1.54 cent per stuk, kroten 1.5 cent per bos, andijvie 1318 cent en sla II.5 cent per 10 stuks, wortelen 2.54.5 cent per bos, tomaten 2.58 cent per pond. Fruit. William Duches 8.5—18 cent, Bon Louise 2129 cent, Sinjeur d'Esperen 1019 oent, Beurré de Merode 813.5 cent Maagdepeer 613.5 cent, Sint Geruiain 5 8.5 cent, Beurré Hardy 15.521 cent, Tr. de Vieënne 17.529 cent, Blanke Jutten 11.5 oent, Gieze Wildeman 610 cent, Pondspeer 47 cent, Conseiler a la Cour. 3.58 cent, Legepins 16 cent, Zomer Ber gamot 13 cent, Witte Kozijnen 8.5 cent, Princes Noble 1016 oent, Zure Schijvers 411 cent, Notaris Appel 8.515 oent Franeohe Eure 4.55.5 cent, Culemans 6 oent, Kaiser Alexander 512 cent, Cam pagne Zoet 3.56.5 cent, Transparant de Crmeel 16.525 cent, Zoete Bloemé 3.5—13 cent, Keswick 10 oent, Zoete Pippeling 7 12 cent, Peterselie a/tppel 511 cent, Div. Handappels 1119.5 cent, Lemoenappel 5 13.5 cent, per kg., druiven 20 cent per LEIDEN. Geboren: Maria, d. van W. Hamer- ling en M. Houps. Maria, d. van L. P. van der Geer en M. M. A. Mens. Theo dora Geertruida, d. van A. A. Wansinck en W. Hogerwerf. Thomas, z. van D. Cats- burg en N. van Ankeren. Jacobus, z. van W. F. Meijers en P. Nievaart. Pieter Franciscus Hendrik, z. van J. de Roos en S. Massaar. Theodora Cornelia, d. van J. de Boer en M. G. de Jager. Wilhelnu- na Johanna, d. van L. J. Henzing en E. van Lunsen. Comelis Antonius, z. van A. J. v. Berge Henegouwen en J. G. Vink. Pieter, z. van J. F. van Loe en G. Blans- jaar. Pieter, z. van C. J. Zaal en C. Kruijk. Johannes Leonardus Mattheus, z. van P. J. Keinpers en E. C'. v. Smooren burg. Paul Johannes Leopold, z. van C. J. Briejer en A. W. Leopold. Gerard, z. van M. D. Stafleu en L. M. Stafleu. Overleden: K. P. van Dijk-van der Linden wedw. 66 j. W. Massink m. 69 j. P. J. Petit m. 52 j. H. Brune-Copier wedw. 87 j. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. TER AAR, 18 Sept. Centrale Veiling. Snijboonen kas 4.60—4.90, snijboonen koude grond 0.802.40, princesseboonen 2.102.50, witte pronkboonen 0.70 1.50, roode pronkboonen 6075 cent, peu len 1.60, bloemkool 115 cent, spinazie 610 cent, sla 1.002.20, andijvie 0.70 1.80, tomaten A 5.50, B 5.605.90, C 4.10—4.30 en CC 1.60. BOSKOOP, 18 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van tien stuks: Ophelia 1016 cent, Golden Ophelia 2240 cent, Marcel Royer 1030' cent, Hadley 2548 cent, Claudius Pernet 3350 cent, Colum bia 2448 cent, Butterfly 2045 oent, Mac Keiler 25—40 cent, Wilh. Kordes 2846 cent, Mad. Jules Bouché 1430 oent, Ro- salandia 2040 cent, Phoebe 2028 cent, Edith Helen 2865, E. G. Hill 1321 cent Else Poulsen 5000 cent, Gloria mundi 3058 cent, Kilham 2040 cent, Paul Grampel 3750 cent, Polyantharozen 25 50 oent, Salmon rose 2940 oent, Van Rossem 2738 cent, Florex 5470 cent, Germania 1222 cent, Winnet 3050 cent, Aug. Noack 1025 cent. Diversen: Dahlia's grootbloemig 1017 cent, Chrysanten, grootbloemig 0.901.50, idem tros 0.90 1.40, Gladiolen 615 cent, Asparagus 16 26 cent, Clematis Durandi 2534 cent, Anjers 815 cent, Physalis Franchetti 20 41 cent, Vuurpijlen 18—22 cent, Statice 15 cent, Asters 6—9 cent, Gerbera 6190 cent, Clematis Prins Hendrik 2.90, idem Patijn 90 cent, idem Président 1.00. ALPHEN a. d. RIJN, 18 Sept. Groen- tenveiling. Spinazie 12—14, heerenboo- nen 22—35, snijboonen 1418, postelein 910.20, per 100 bos: peen 68, kroten 23.50, uien 6, andijvie 12.20, per 100 stuks: kropsla I 1.503.—, komkom mers I 46, bloemkool I 1018, bloem kool II 6, meloenen 1038. Eieren veiling. Prijzen: kippeneieren 5.506., en eendeneieren 4.205.per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Sept. Groen- tenveiling. Eigenheimers per kist van 25 kg. 1.101.90, peen per 100 bos 4.60 8.10, bloemkool 1ste soort per 100 12.20— 16, peen per kist van 20 kg. 11.80. Aan voer: 160 kisten aardappelen, 2500 bos peen, 14000 bloemkool en 140 kisten peen. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.53'/2 Londen 12.03' /8 New ïork 2.473' Parijs 9.703/j Brussel 34 56 Zwitserland 48.39 Milaan 12.97 Madrid 22.55 Oslo 66.22l/2 Kopenhagen 66.22'/2 Stockholm 66.30 Weenen o4.84'/2 Praag 7.34l/9 Boedapest BEURSOVERZICHT. De scherpe ieactie gisteren in Wall- streot alsmede de berichten uit Engeland, dat de goed-uitvoeren een onrustbarend karakter gaan dragen, waren oorzaak van een hernieuwe daling van het koerspcil. Het publiek, dat gisteren hier en daar wat materiaal heeft opgenomen, was weer ver- kooper, zoodat de noteeringen over de geheele linie sterk terugliepen en weer daalden tot het peil van Donderdag en zelfs daaronder. Voor een Zaterdagmorgen ging er vrij veel om, maar de handel had een ordelijk verloop. De grootste affaire had plaats in Kon. die van ernstig aanbod te lijden haden en na 12 pet. lageren in zet nog verscheidene punten moesten prijs geven. De Amerikaansche oliesoorten wa ren eveneens lager. Industrieelen betrek kelijk kalm. Unilevers reageerden tot 110.5 zonder dat van een noemenswaardig her stel sprake was. Aku's verloren 5 pet. Phi lips kwamen weer beneden 60. H. V. A.'s waren pl.m. 18 pet. lager. De minder cou rante soorten brachten het er niet veel beter ai.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3