STOOKT TOCH ygWALES'jj0ffrettiger, Zindelijker en Goedkooper! UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Agenda IHAB CC AMTUDAPI DT „ABERPERGWM"het neusje van den zalm W HL L0"nSi I li nH b ijC\f „D.A. Superior" anthraciet van de beste kwaliteit J, W. CAHEÜ, v. d. WefMraat 4, Teief. 2687 (b.g.g. Na. 68) UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1931 IDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 De Wieringermeerpolder. Voor de betrekking van bedrijfsboer en assistent-bedrijfsboer in den Wieringen- meelpolder hebben zich 17S0 sollicitanten aangemeld. Gistermiddag is ten kantore van de di rectie van de Wieringermeer te Alkmaar aanbesteed de bouw van 28 arbeiderswo ningen en 10 landbouw loodsen op versprei de plaatsen in den Wieringermeerpolder. De laagste inschrijving was van Bos vu Beetstra, te Sneek, met f 116.000. De gun ning is aangehouden. St. Melania-werk. Te Nijmegen herdacht Donderdag het St. Melania-werk het tweede lustrum. De presidente mevr. C. Steins Bisschop Herckenrath sprak een kort welkomst woord. De presidente wees op den bloei van het St. ^telaniawerk in Java op medisch gebied, op het terrein van het onderwijs en op sociaal gebied. Besloten werd om door het Melaniawerk de school Djokja 2 te doen adopteeren, waarvoor een bedrag van f 4000 benoodigd is en op de tweede plaats om aan de wijk verpleging te Madioen en Makassar een subsidie te geven van f 50 per maand. De middagvergadering werd o.m. bijge woond door mgr. Th. Bekkers uit Voor schoten, secretaris van den Priester-Mis- siebond. De presidente mevr. Steins Bisschop wees op het feestelijk karakter van deze vergadering. Onder applaus werd besloten aan mevrouw Hoogvelt, presidente van het S.M.V. op Java, een hu 1de-telegram te zenden. Prof. dr. C. Brom hield vervolgens een rede over het St. Melania-werk. Na een dankwoord van de presidente richtte prof. Groenen namens de Indische Missie-vereeniging een woord van harte- lijken gelukwensch tot het St. Melania- werk. Een gezellig samenzijn sloot dit tweede lustrumfeest. De eerste gerst uit de Wieringermeer. Gisteren werd op de Alkmaarsche graanmarkt de eerste gerst err "rogge aan- gevuerd uit den Wieringermeerpolder. B. en W. va.n Haarlem stellen den raad thans voor, in beginsel zich te vereenigen met een omzetting van de tramlijnen 2, 3, 4 en 5 der N Z.H.T.M, n.l. van het station naar Bloemendaai, O verveen en Leidsche- vaart en van Verwulft naar Overveen, in autobuslijnen. In den loop van de volgende week zul len de nieuwe frankeerzegels van 36 et-, en 70 ct. op alle postkantoren, bij en hulpkantoren, postkantoren en post agentschappen in Nederland verkrijgbaar worden gesteld. N00RDWIJK. 25-jarig Priesterjubileum. Dinsdag 22 September zal Pater Dr. Wa genaar, van de orde der Lazaristen het heugelijke feit herdenken, dat Z.E. voor 25 jaren zijn intrede in deze Congregatie deed. Wij vertrouwen, dat het Z.E., die in onze parochie een zeer gezien en beminde persoonlijkheid is, het op zijn zilveren feest niet aan belangstelling zal ontbreken. Ernstig auto-ongeval. Gisteravond te ongeveer half zeven had in de v. Leeuwenstraat alhier een ernstig ongeval plaats. De heer v. Z. reed met matigen gang met zijn vrachtauto door de straat, toen onverwachts het 4-jarig zoon tje van K. hard een der sloppen kwam uitloopen, met 't noodlottig gevolg dat hij door de auto gegrepen en neergesmakt werd, waarna het ventje eenige meters werd medegesleurd. In bewusteloozen toe stand werd het knaapje opgenomen en bij zijn ouders binnengebracht. Dr. Visser wkb spoedig ter plaatse, die de eerste hulp ver leende en de toestand van het knaapje ernstig vond. Door de politie wordt een uit gebreid onderzoek ingesteld. Ambachtsteekenschool. Voor de cur sus 1931'32 van de Ambachtsteekenschool hebben zich 55 leerlingen laten inschrij ven. Het is een verheugend feit, dat zoo- velen zich hebben opgegeven. Aanbesteding. De uitslag der aanbe- i steding verbouwingoude gemeenteschool i ten behoeve van het Nijverheidsonderwijs is als volgt: C. G. J. Alkemade f6967, 1 Joh. v. d. Loo f 6940, S. W. Langelaan f 6937, H. A. J. Rooijers f 6700, fa. v. Duin en Vink f6600, C. v. Duin f6251, S. Ver loop f 6235, K. Imthorn f 5810, M. de Raad f 5750, N.V. „Erica" f 5700, fa. Kort en v. d. Wiel f25636. allen alhier en far. Jan sen en Moens f 5456. De gunning is aange houden. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Callao" afgebroken. De oudheid, hoe ve „Callao" is niet meer. Slooperskanden, gemeentewerklieden, hebben „Callao", ook wel genaamd „Konijns-hol" weggevaagd. „Callao" heeft meerdere malen een punt van bespreking uitgemaakt in den raad der gemeente. Enkelen wilden het gebouw res- taureeren en in zijn ouden vorm brengen. Het had te weinig oudheidkundige waarde om er een som van pl.m. 8000.aan te besteden. De restauratie ging dus niet door. Thans is het van gemeenteweg afgebroken en door de vrijkoming van dien grond is een flink stuk aaneengesloten bouwgrond vrij gekomen en zal de omgeving daar aan zienlijk mooier kunnen worden. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Voorzitter de hoer J. H. Bakhuizen. De voorzitter opent met gebed. De notulen worden gelezen, goedgekeurd en geteekend. Onderzoek geloofsbrieven. De geloofs brieven van den neer Donker worden on derzocht en in orde bevonden. De voorzit ter geeft echter in overweging genoemden heer niet toe te laten aangezien do aanwij zing in strijd met de wet heeft plaats ge had. Met algemeens stemmen besluit de Raad den heer Donker niet toe re laten. De voorzitter doet daarna mededeeling van een schrijven van Ged. Staten U.d. 15- 15 Sept., waarin medegedeeld wordt, dat op Maandag 21 Sept. a.s. op de Prov. Grif fie verslag zal worden uitgebracht, inzake de ingevolge art. 35 der gemeentewet ambtshalve te nemen beslissing omtrent het besluit van den Raad der gemeente d.d. 1 Sept. tot toelating van J. A. de Bruijn als lid van den Raad. Vastgesteld wordt nog een besiuit tot wijziging van de begrooting 1931. Daarna sluiting. W0UBRUGGE. Auto te water. Bij het passeeren van den steenen brug in den polder „Vieram- bacht" geraakte de bestuurder van 'n auto het stuur over zijn wagen kwijt en reed tus- schen de boomen door te water. Hij wist zich gelukkig te bergen. De garage „Over de Post" alhier bracht de wagen weder op het droge; het voertuig bleek maar licht beschadigd. kelijke opening door den voorzitter, den heer B. Schouten, had de benoeming plaate van twee nieuwe leden der terreincommis sie. Gekozen werden de heeren C. v. Leeu wen en A. Sluis, t-ot elftalleider werd daar na gekozen de heer F. 'Rtedegeld. Door den voorzitter werden hierna in verband met de a.s. competitie aan aanvoer der en leden eenige wenken ten beste ge geven. Bij de rondvraag drong een der le den er op aan, dat de verrichtingen der elf tallen en eventueele sportoverzaehten meer dan voorheen bekend zouden worden ge maakt. in de Leidsche Courant, zulks in het belang der vereeniging. Hengelaarsvereeniging „Ons Genoegen". Op de bovenzaal van hotel „Centraal" had gisterenavond onder zeer groote be langstelling de feestelijke herdenking plaats van het 10-jarig bestaan der Hengelaars vereeniging „Ons Genoegen" De zaal was voor deze gelegenheid in feesttooi gestoken en zeer toepasselijk ingericht met het doel, dat de vereeniging nastreeft. Onder de tal rijke aanwezigen zagen wij de besturen varn de Leidsche Hengelaarsbond, de hengelaars vereeniging „Hengelsport" en „Door Vriend schap vereenigd". Even 8 uur nam de heer A. C. Hoek het woord, waarbij deze de verschillende be sturen en aanwezigen wellbom heette en de loden dank bracht voor de wijze waarop zij de feestcommissie in staat hadden gesteld deze avond te orgamseeren. Namens enke le dames bood mej; Hoek het bestuur een fraaie vlag aan, waarop geborduurd de naam der vereeniging. Achtereenvolgens werd het best-uur door de afgevaardigden der verschillende vereenigingen met haar 2e lustrum gecomplimenteerd, vergezeld gaande van de aanbieding van een bloem stuk van de vereeniging „Door Vriend schap Vereenigd" en een tweetal medailles van de vereeniging Hengelsport" waarvan 1 medaille dient a!<s prijs voor de a.s. Zon dag te houden wedstrijd t-usschen „Ons Ge noegen" en de Leidsche vereenigingen be staat, den wensch uitende dat deze steeds bestendigd zal mogen blijven. De voorzitter van de Leidsche Hengelaarsbond s-prak te vens nog een pittig woordje tot het be stuur der jubileerende vereeniging, waarin hij er vooral op wees, <^at ondanks de con servatieve begrippen welke in Alphen be staan betreffende de siport „Ons Genoegen" zich steeds op voortreffelijke wijze heeft weten te handhaven. Tevens sprak hij een opwekkend woord om a-ls lid der vereeni ging toe te treden. De voorzitter van „Ons Genoegen" de heer van Zwieten bracht de verschillende sprekers der zustervereeni- 4. B.W.I., Leiden, 220; 5. B.W.I., Boskoop 219 10; 6. B.W.I., Rijswijk 21938; Hoogste Korpschutter A. C. Mijs, Alphen 50. Vrije Baan: 1. A. C. Mijs, Alphen, 87; G. Yperlaan, Voorschoten, 8628; D. Noomen, Jr., Rotterdam, 8627; 4. J. Voskamp, Rijs wijk, 85; 5. G. Bergshoeff, Alphen, 8427; 6. J v. d. Lubbe, Voorschoten, 8426; 7. N. C. A. v. d. Linde, Alphen, 82—28—28—26—25; 8. W. B. Kroon, Alphen, 82-28—28—26-24 9. L. de Wit, Leiden. 82—28—25; 10.A. Bruy- nes, Alphen 82—27—25. Personeel: 1. G. Yperlaan, Voorschoten 113; 2. A. C. Mijs, Alphen, 112; 3. D. Noomen Jr. Rotterdam, 111; 4. G. Bergshoeff, Alphen 109; 5. J. v. d. Lubbe, Voorschotten, 10824; 6. J. Voskoamp, Rijswijk, 10823; 7. T. C. v. d. Veden, Leiden, 1072726; 8 en 9 (loting) T. Noomen, Rotterdam en E. Greines, Boskoop beiden 1072626; 10. N. C. v. d. Linde, Alphen 107—25. De prijsuitreiking zal plaats vinden op Zater dag 26 September as. n.m. 5 uur in de trouw zaal v. h. Huis der Gemeente Alphen a. d. Rijn, Reclames voor 24 Sept. bij res. 1ste Luit. L. Verleun. WAARHEID EN LIEFDE. Dat de kaarten voor de Conferenties, die Pater Hendricks dit jaar geeft onder boven staan den titel en aanvangt Maandag 21 Sept. as. in de St. Petruskerk, zouden ver dwijnen als sneeuw voor de zon, was te verwachten, nu zij kosteloos worden uitge reikt. De titel is overigen-s aantrekkelijk. Het is duidelijk de bedoeling, zooals ook op de biljetten en de kaarten zelf te lezen staat, dat Pater Hendrcks niet enkel de waar heid der grondslagen van het Katholiek ge loof wil laten, uitkomen, maar ook daarin de liefde Gods wil doen schitteren. Dit plaatst de-ze grootsohe waarheden in héél nieuw licht. Voor de 8ste maal bomt Pa-ter Hendricks in de St. Petrus Kerk feitelijk met dezelfde stof. Toch is het te verwachten, dat de kerk voller zal zijn dan ooit. En als ons ge bed Gods genade over dit wenk afroept,, zijn mogelijk de vruchten ook talrijker en tastbaarder dan zij ooit geweest zijn. Stel lig rekent de grijze oonferenaar op dit gebed voor zijn arbeid; en wij zullen het hem niet onthouden. En even zeker zullen wij niet-Katholieken op deze gelegenheid wijzen, om kennis te maken met de kern van het Katholieke geloof. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentiu» Bibliotheek, geopend 's avonds var» 7 30—8.30 uur Vrijdag, R.K. Tooneelclub M.E.S.A., repe titie in de Romanuszaal ingang Mare, 8.15 uur. De Zonlagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren Muijzert, Niemer en Hovens Gréve. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1915. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek M. Beek wijt, Visch- markt 8, telefoon 552. MISSIE-TENTOONSTELLING. In aansluiting aan het versje in ons nummer van gisteren over de Neger-week wijzen wij er nog even op, dat hier be zongen werd de jaarlijksche tentoonstel ling van de Missie-naaivereeniging St. Franciscus Xaverius, in de Kleine Stads- zaal. Wie de vorige tentoonstellingen heeft bezocht weet, dat telken jare veel werk van deze expositie wordt gemaakt, hetgeen ook eigenlijk vanzelf spreekt, want eens in het jaar laten de dames zien, waartoe zij in staat zijn en als het dan nog niet keurig in orde was De toegang wordt voor het publiek opengesteld Zondagmiddag 4 uur tot des avonds 10 uur. En verder duurt de ten toonstelling nog Maandag en Dinsdag. De dames van de Missie-naaivereeniging kennen te goed de nooden van de mis sionarissen in de dorre woestenijen, dan dat zij het Leidsche publiek een dorre en woestijnaohtige expositie te zien zou den geven. Daarom is gezorgd voor aar dige attracties, o.a. verluidt dat er een schiettent wordt geplaatst. Of men op Afrikaansohe leeuwen zal kunnen schie ten, of met spek of met zilveren kogels vermelden de geruchten niet. In ieder geval zorgen de dames ook voor gezel ligheid en als men een beetje geluk heeft, bestaat er bovendien nog een goe de kans, dat men een aardig prijsje met zioh mee naar huis neemt, 'n Aanbeve ling om op zoo'n manier de Missie te steunen ie- dan ook totaal overbodig. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een kalf, een schaap en een fietsDe twee eerste dieren zijn achterge bleven op de markt; het stalen ro6 is in de Roodiborststraat gevonden. AFNAME vóór f OCTOBER A.S. PROFITEERT U NOG VAN DE ZOMERPRBJZEN RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is thans een ver betering in de prijzen ingetreden. De klei nere aanvoer van Gladiolen draagt hiertoe ook bij. Betaald werd. voor Snijbloemen per 100 stuks: Lelies wit f 1417.Asters wit 4050 ct., Asters rood 3040 ct„ Asters blauw 3545 ct„ Anjers rood en rose f 1.20 1.60, Pompon Dahlia's f 1.201.90, Mont- bretia's 2127 ct„ Zinnia 8090 ct. Gladio len: Oranje Brillant 5060 ct„ War f 1.20 1.50, Down f 1—1.30, Red Cana f 1.10—1.35, Crimson Glow 6080 ct., Flaming Sword 901.Snijbloemen per bos: Dwergasters 46 ct., Fietje 1721 tc„ Elta 69 ct„ Har de Statice 35 ct., Afrikanen 35 ct., Gele Chrysanthen 47 ct., Witte Ohrysantiieu 3030 ct., Rozen per bos van 20 stuks: But terfly 7090 ct. Miss Edith Helen f 1.1.40, Ophelia 7080 ct., Golden Ophelia 70SO tc. Rosalandia 6075 ct., Hadley f 0.901.20. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer A. Vis Jr., thans tijdelijk rijdoskaasoontroleur werd bij ko«ninklijik besluit dd. 8 dezer be noemd tot Rijksziuivelvisiteur. Concert met mondharmonica's. Donder dagavond gaf de nog jonge mondharmoni- caclub der speeltuin vereeniging „Bloemhof" haar eerste concert in de muziektent in de Stationsstraat. De belangstelling voor dit concert was buitengewoon groot, grooter dan we soms bij andere uitvoeringen ge wend zijn. De verschillende nummers werden door het twintigtal leden onder leiding van den directeur, den heer J. v. d. Hoorn, uitmun tend vertolkt. Het applaus na elk nummer bewees wel, dat ook deze muziek in de smaak valt. We gelooven dan ook, dat na dit eerste optreden im het openbaar het aantal wer kende leden zich flink zal uitbreiden, zoodat we deze muziek het volgende jaar eveneens zullen kunnen genieten. Naar we vernamen worden de repetities gehouden des Dins dagsavonds in het gebouwtje in den speel tuin. R.K. Voetbalvereen. Alphensche Boys. De R.K. V.V. Alph Boys hield gisteren in het Pat.ronaatsgebouw te Alphen een algemeene ledenvergadering. Na de gebrui- gingen dank voor hun belangstelling. Te vens bracht spreker dank aan de feestcom- misie en de dames voor de aangeboden vlag, en wensohte allen een prettigen avond. Voor de verdere afwikkeling werd op su blieme wijze zorg gedragen door het trio van der Mild, dat meing keurig strijkje ten geboore bracht. Ook het tro Van der Woerd BeuTze had er slag van door hun gees tige humor de lachspieren dikwijls in bewe ging te brengen. Deze uitstekend geslaag de avond werd met een bal besloten. Gevonden voorwerpen. 4 portemoai- naie's met inhoud. I varken (bigge van plm. 8 wk). 1 Muts en kopstel van paar dentuig. Aanbesteding. De uitslag van de Vrijdag morgen 11 uur ten overstaan van den architect W. B. Kroon in het hotel „Centraal" gehouden aanbesteding van den bouw van een blok van vier woonhuizen op een terrein gelegen in een zijstraat van de Hooftstraat alhier is als volgt: Perc. I. Metselwerk: J. P. v. Wijk 4560.—; Snel Henry 4495.H. Oudenes 4475. Hoogendoorn de Grauw 4088.D. Donker 3975.—. Perc. II. Timmerwerk Smidwerk. J. Borst, Leiden, 4100.Vierbergen, Aalsmeer, 4025.—; J. P. v. Wijk. 4000.—; W. Hout man, 3999.Westmaas de Keizer 3755.—; K. de Jong 3318.—; S. Mulder, Bodegraven, 3295. Perc. III. Zijnde perc. I II in massa. R. A. Keizer 9900.J. Sekeris, Waddinxveen, 9100.Vander Geest, 9090.Strijk, Rijpwetering, 8999.S. J. v. Vliet, Aar- landerveen, 8993.—; Gebrs. Vrisekoop, 8795.—; J. P. v. Wijk, 8560.—; Westmaas de Keizer, 8250.Smit Wentink, 7821. Perc. IV. Schilderwerk. Van Keeken Bauer 920.Gebrs. Verhoeff, 780.J. M. Wijs man, 676.G. Hoogeveen, Bodegraven, 650.P. Pouw Nieuwerbrug, 640. Perc. V. Lood Zinkwerken etc. Th. Ooste- rom 727.—; J. J. Bonte, 715.—; J. Ver hoeff, 695.Perc. VI. Massa. W. A. Borst, Leiden, 11993.M. Oppelaar, Koudekerk, 10650.Westraaas de Keizer, 9665. S. Mulder, Bodegraven, 9349.Smit Wenting, 9322.— ;D. Donker, 9237.—; Hoogendoorn de Grauw, 9078.Waar geen woonplaats vermeld is dezé Alphen aan den Rijn. Schietwedstrijden. De uitslag van de Prov. Schietwedstrijden om den ,.B, V. L." Beker met scherp 100 M. is als volgt: Korps I. B.W.I. Alphen 230 pnt. 2. B.W.I. Voorschoten 226; 3. B. W. Rotterdam, 225; EEN KINDSDEEL VOOR 0. L. H. De tijden, zijn slecht. Heel de wereld, verkeert in malaisestemming. Experten op allerlei gebied hebben geprobeerd aan de depressie een einde te maken, maar ondanks alles wordt het er nog maar niet beter op. Een bewijs, dat geen mensoh bij machte ie, om hier redding te brengen, en dat hulp alleen verwacht mag worden van God. Een probaat middel om hulp te krij gen van God is steeds geweest het doen van goede werken. „Leert goed te doen", dat ried reeds een der oude profeten het Joodsche volk aan als middel om uit de impasse te geraken. De gelegenheden om goed te doen zijn voor het grijpen. Maar mijn bedoeling is uw aandacht te vragen voor het St. Franciscus Liefdewerk, dat door onzen bisschop een der heerlijkste uitingen van christelijke naastenliefde werd genoemd. Wat het St. Franciscus1 Liefdewerk is, behoef ik niet te zeggen. Gelijk bekend, werkt het voor de godsdienstige en maat schappelijke verheffing van het arme kind, dat juist om de ellendige omstan digheden, waarin het opgroeit, speciale hulp noodig heeft. Reeds veel heeft dit Liefdewerk voor de arme jongens van alle Leidsche pa rochies mogen doen, maar toch zou er meer gewerkt kunnen worden in het be lang der jongens, wanneer we over meer geldmiddelen konden beschikken. Het groote euvel is, dat wij geen vaste in komsten hebben en op de christelijke liefdadigheid zijn aangewezen. A.s. Zondag wordt er in de St. Petrus- en in de St. Josephkerk een collecte ge houden ten bate van het St. Franciscus Liefdewerk. Moge het een flinke collecte zijn, want daar er meer armoede wordt geleden, wordt er ook meer van ons ge vraagd. Ik zou het een mooi ideetje vinden, als ieder eens zei: Meer dan ooit heb ik in dezen tijd van malaise de hulp van O. L. H. noodig. Ik draag Hem een kindsdeel af. Evenveel als ik geef aan een eigen kind, geef ik ter liefde Gods aan een kind van het St. Franciscus Liefdewerk. Pater fr. MARINUS JORNA, O.F.M., Pastorie Hartebrug. Pres.-Directeur. DE 3 0CT0BER-FEESTEN. Naar een advertentie in ons blad van gisteren mededeelde, zullen op 3 Octo ber 's morgens van half negen tot 10 uur op de Jan van Houtkade behendig heidswedstrijden worden gehouden op rijwielen voor kinderen van leden der 3 October-Vereeniging. De deelnemende kinderen zullen voor deze wedstrijden in twee categorieën worden verdeeld. Voor kinderen tot 10 jaar zullen de wedstrijden bestaan in het overbrengen van een lepel met een balletje. Voor de kinderen tot 14 jaar zullen de wedstrijden bestaan in ring- rijderij. Voor het overige verwijzen wij naar de betreffende ahnonce in ons blad van Vrijdag 1.1. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 1296. Hoogeveen en Arnoldus. Leiden, Haarlemmerweg 24, tim mer- en aannemersbedrijf. Overl. M. E.: P. Arnoldus Jr., Leiden, d.d. 7 Sept. 1931. 3123. C. Mank Joh. Zn. Ter Aar, Lange- naar A 146, groente n zou te r ij en handel. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens inlegger ij van fijne tafel zuren. Naar wij vernemen, zal het wereldbe roemde Dresdener Ohor in Den Haag op feestelijke wijze worden ontvangen. Te dien einde hebben zich daar een eere- en een werkcomité gevormd, waaronder wij de na men vinden van Dr. Joh. Wagenaar, Dr. P. van Anrooij, Jhr. H. Loudon, Dr. J. E. ba ron de Vos van Steenwijk, Mevr. Mr. B. van Rossem van Hamel, Mr. G. A. van Haaften en vele anderen. Het concert, dat op 25 Sept. in het Gebouw van Kunsten en We tenschappen zal plaats hebben, staat onder bescherming van Zijne Excellentie den Duitschen Gezant. Vrijdag a.s. zal het koor, dat den avond te voren in de Pieterskerk te Leiden zal zingen, om 14.20 aan het station H.S. door een fanfarcorps feestelijk worden inge haald. De stoet trekt naar het Binnenh'-', waar het door den heer Berlott, secretaris van het ontvangstcomité, zal worden toege sproken. Het koor zal eenige liederen zan gen, waarna de Haagsohe families de jonge „Crucianers" hunne gasten in ontvangst zullen nemen. Over het concert in Leiden zullen de ad vertenties berichten»

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2