ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 ZWEMMEN ONZE ZWEMSTERS IN ENGELAND. De Nederlandsche dames zijn gisteren op heur tournée in Engeland te Merthyr uitgekomen. Mej. Sutherland werd eerste in het nummer 100 yards borstzwemmen in 1 min. 30 sec.; Mej. Ketelaar werd tweede in 1 min. 30.2 sec. In het nummer 4 maal 50 yards estafet te vrije slag bezetten onze dames de twee de plaats; de polowedstrijd tegen Welsh Wanderers eindigde met 54 in het voor deel onzer landgenooten (rust 32). GOLF Noordwijksche Golfclub. Zondag 20 September: Closed Professio nals Championship. Zondag 27 September a.s.: The Dhar- majiva Cup, aangeboden door den ex-ge zant, Exc. Phra Sri Banje; 18 Holes Me- dalplay H. C. Aanvang naar verkiezing. LUCHTVAART OP WEG NAAR ROTTERDAM VERONGELUKT. Vliegongeval eischt 2 dooden. Het particulier vliegtuig D 1830, dat gistermorgen vroeg te Augsburg was ge start voor een vlucht via Frankfurt am Main naar Rotterdam en tengevolge van den nevel uit de koers geraakte, is bij Wittingen neergestort. De beide inzitten den, do eigenaar van het vliegtuig, Strehle en zijn metgezel, de mechanicien Steidle, beiden uit Augsburg, werden ged-ood. Het vliegtuig is totaal vernield. KERKNIEUWS H. H. WIJDINGEN. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft Vrijdagavond 18 September in de kapel van het Groot-Seminarie te War mond de Tonsuur toegediend aan de vol gende E.E. Heeren: P. Andriessen. F. Bank, G. de Beer, H. v. d. Berg, A. Bergman, J. Beukering, A. Bisschop, A. Blom, S. de Bot. P. Bottelier, A. Bucksen, J. Buys, P. Dekker, J. Dvs- selbloem, Jac. Elkhuyzen, A. Evckelhof, B. Feisman. D. Fleur, P. Geven. W. Hermans P. Hofstede, E. Hupperetz, J. de Jong, N. Komen, H. Koningsbruggen, P. Krom, G. Minkels, W. Nicolaas, Ph. Niekerk, J. Oudshoorn, S. Peereboom, J. Remmer, P. Roesse, P. Schoonebeek, H. Steur, L. van Teylingen, C. Thomas, J. Tuyp, W. Twee huizen, C. Tij.ssen, Th. v. d. Vliet, C. Wen- neker, J. Willebrands, Th. de Wit, Th. Zwartkruis, J. Zwijenberg, B. v. Zijl. Zaterdag d. a. y. de H. Priesterwijding aan de E.E. Heeren: A. Coelen en L. Sluys. De H. Wijding van 't Diaconaat .aan de E E. Heeren Th. v. d. Beek, J. v. d. Boogerd, L. Bra bander, M. Burghouwt, N. Buurman, G. Corsten, G. De Kleermaeker, A. Diepen- broek, J. Franse. J. v. d. Gaag, J. Groenen J. Groot, Th. Hilhorst, F. Holthuyzen, Th. Klaassen, C. Klaver, J. Klijn, J. Kragtwijk C. Kroon, A. Oeverhaus, E. Paap, L. Pen- nack, G. Regeer, A. Ruhe, N. v. Ruiven, L. Schinkel. H. Schouten, C. Sman, J. Sym, L. van Teijlingen. B. Verbeem, J. v. d. Vliet L. van Vugt, C. Watervis, C. Willemse. Benoemingen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent in Den Haag (H. Jacobus) den Eerw. Heer A. Coelen (Neomist); tot assistent te Heemstede (H. Bavo) den Eerw. Heer L. Sluys (Neomist). Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Woensdag en Za terdag geen audiëntie verleenen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Vrachtauto omgeslagen. Eén doode. Gistermiddag reed een vrachtauto, thuis- behoorende te Apeldoorn, uit de richting Amersfoort naar de Bilt, toen op den hoek van den Amersfoortschen straotweg en den ütrechtscheweg de stuurinrichting de fect raakte. Naast den chauffeur was een man gezeten, die bij het bemerkep van het ongeval uit de cabine sprong. Juist op dat moment kantelde de vrachtauto, waai- door de man, die er uitgesprongen was, be kneld geraakte. De man is vermoedelijk op slag gedood. De politie nam het lijk in beslag en stel de een onderzoek in. Het slachtoffer is een 22-jarige jongeman uit Apeldoorn. Jongetje overreden en gedood. Woensdagavond is op de Nieuwe Haven te Zierikzee het 5-jarig zoontje van Joh. van Aast door een wagen, beladen met zakken graan, aangereden en bijna onmid dellijk gedood. Van een auto geslingerd. Dood opgenomen. Vrijdagavond had in de Vinkenbuurt te Nieuweleuzen een ernstig ongeluk plaats. Een vrachtauto van de N.V. Maeg, be stuurd door H. Hoogezand, reed met een flinke vaart over den straatweg. Op den wagen lagen een paar kabelrollen, terwijl een tweetal personen op deze rollen had den plaats genomen. Bij het hemen van een bocht zijn de rollen en de daarop zit tende personen van de auto geslingerd. Hiermbij is de ruim twintigjarige timmer man R. Doosjes uit Balkbrug in een sloot terecht gekomen. De ander persoon kon zich bijtijds redden. D. brak den nek wer vel, terwijl hij ook inwendig zwaar ge kneusd werd. De dood trad onmiddellijk in. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. President van Hoogen Raad door auto aangereden. Naar de „Tel." verneemt, is de presi dent van den Hoogen Raad der Nederlan den, mr. A. Fentener van Vlissingen te Den Haag dezer dagen des avonds op den Kneuterdijk zoodanig door een auto aan gereden dat hij verhinderd is geworden zijn werkzaamheden te verrichten. Met vrij ernstige kwetsuren aan zijn beenen moet mr. Fentener van Vlissingen het bed hou den. Hoewel de toestand zich aanvanke lijk, mede met het oog óp den vrij hoogen ouderdom van mr. Fentener van Vlissingen nog al ernstig liet aanzien, kan thans ge meld worden, dat er geen reden voor ern stige ongerustheid meer bestaat, terwijl er alle aanleiding bestaat om op een vol ledig herstel te rekenen. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Aan de verwondingen overleden. De boerenarbeider J. Fuite, die Donder dag op het weiland te Genemuiden door een stier zoodanig werd aangevallen, dat hij hierbij eèn ruggewervel brak, is Vrij dag aan de gevolgen daarvan overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en vijf kin deren na. Verdronken. Te Harfsen is een 2-jarig dochtertje van de familie B. in een kolk nabij de ouder lijke woning geraakt en verdronken. Een vlaag van krankzinnigheid. Gistermidadg kwreeg de 22-jarige Ween- sche dienstbode L. B., wonende aan de Zweth te Overschie, een plotselingen aan val van krankzinnigheid. Zij trachtte de kinderen van den caféhouder v. L. in een regenput te duwen en daarna brand te stichten. Op last van den burgemeester is zij onverwijld per politie-auto naar het St. Jorisgasthuis te Delft overgebracht. GRENSINCIDENT. Een Duitsche smokkelaar op Nederlandsch grondgebied door een Duitscher zwaar gewond. Gistermorgen omstreeks zeven uur werd de Duitsche smokkelaar P. Bierik door Duitsche commiezen betrapt Hij vluchtte, achtervolgd door een Duiischen commies, in de richting van de Nederlandsche grena. Even over de grens, op Nederlandsch gw- bied, werd hij door den commies aange schoten en door twee kogels in de rech terborst getroffen. In hopeloozen toestand werd het slachtoffer per ziekenauto naar het ziekenhuis te Bocholtz overgebracht. De loco-burgemeester van Aalten, de heer Somsen, en de commandant van het detachement marechaussee uit Arnhem en van Duitsche zijde de „Oberlandsjager- meister'' Schneider en de „Oberzollsekre- tar" Muller waren spoedig ter plaats. Fo to's werden genomen van de situatie zoo wel door Duitsche als door Nederlandsche autoriteiten. In den muur van de boerde rij Bauhuis werd een kogelgat gevonden. Het onderzoek is nog in vollen gang. SABOTAGE VAN HET TREIN VERKEER. Men meldt uit Maastricht aan het „Volk": In de buurt van Sittard zijn in kort tijdsbestek drie pogingen gedaan om de spoorlijn onklaar te maken. Eenige weken geleden was een plaat, waarmee de spoor staven verbonden waren, losgeschroefd. Van een trein bij den Rijksweg was een dommekracht weggehaald, blijkbaar met de bedoeling om den spoorwagen uit el kaar te winden. Daarna bemerkte een wisselwachter, dat oen wissel onklaar gemaakt was dooi het wegnemen van een ijzeren stang. Het geluk wilde, dat een kolentrein geran geerd moest worden, waardoor het defect werd geconstateerd. Dinsadgavond j.l. had men om' een der spoorstaven een zware ijzeren ketting ge bonden. De -sneltrein Amsterdam—Maas tricht moest voor het signaal wachten, en de machinist heeft toen den ketting ont dekt en verwijderd. Storing in het telefoonverkeer. Naar het „Hebld." meldt, is Donder- dagvond te zes uur een storing ingetreden in de belangrijkste der beide telefoonka bels tusschen Amsterdam en Utrecht. Van de in dienst zijde draden waren 25 bin- nenlandsche en 25 buitenlandsche gestoord Deze laatste vormden bijna alle de tele fonische verbindingen met Duitschland en er waren ook de kabels naar Bazel, Mal- mo Stockholm bij. De gesprekken met deze plaatsen konden zonder al te grooto vertraging langs andere lijnen worden af gewikkeld. De storing is thans opgehe ven. Vader na vechtpartij met zijn zoon overleden. Uit Oosterhout wordt aan de „Tel." ge meld: In het gezin van den 54-jarigen J. M. in de buurtschap Setersche heide on der deze gemeente, heeft ,een noodlottige familietwist plaats gehad, waarvan M. het slachtoffer is geworden, m een onbedui dende reden was gisteren tusschen M. en zijn 21-jarigen zoon Gerrit een vechtpartij ontstaan, waarbij de zoon zijn vader flink moet hebben afgerost.- Aanvankelijk werd aan deze ruzie weinig gewicht gehecht. Toen echter na eenigen tijd vader M. over hevige pijnen klaagde ontbood men een geneesheer, die constateerd, dat drie rib ben gebroken en in de ingewanden wa ren gedrongen, zoodat overbrenging naar het gasthuis te Breda noodig werd gw- acht. Daar ging men over tot een opera tie, aan welke M. is overleden. De zoon Gerrit, die een poging tot zelf moord heeft gedaan, is na onderzoek van het parket uit Breda gearresteerd en in het huis van bewaring te Breda opgeslo ten. M. laat een weduwe met twaalf kin deren na. Verduistering. De 30-jarige boekhouder M. K., die ten nadeele van een drukkerij te Rotterdam belangrijke bedragen zou hebben verduis terd, is opgesloten. Volgens opgave zou er in totaal f 10.000 verduisterd zijnver dachte zegt echter, dat het bedrag lager is. Hij heeft in de laatse vier jaar vel schillende ontvangen posten niet in de boeken verantwoord en het geldw ten eigen bate aangewend. UIT DE RIJNSTREEK Rijnlandsche processie naar Kevelaer. Dinsdagmorgen vertrokken ruim 400 pel grims van de Rijnlandsche Processie naar Ke velaer onder begunstiging van prachtig weer. Te circa 1 uur kwamen de bedevaartgangers te Kevelaer aan, waar ieder zich naar zijnho tel begaf, om zich eerst eens te verfrisschert, Ongeveer 1 uur later waren allen weer aan het station, om gezamelijk met zang en mu ziek naar de Basiliek te gaan, waar pastoor Sprengers, directeur, allen het welkom toe sprak. Des avonds om 7 uur was het lof in oud Ke velaer, waar door pastoor Bonnet van Lange- raar, de lof van Maria werd verkondigd. Woensdagmorgen om 6 uur Algemeene H. Communie in Oud-Kevelaer. Daarna om 8.30 uur Hoogmis in de Basiliek Vandaar in pro cessie naar Oud-Kevelaer, waar door kape laan v. Kessel van Bodegraven een predikatie werd gehouden over het Moederschap van Maria. Woensdagmiddag werd om half 3 de kruis weg gebeden waarna door kapelaan Bijl van Roelofarendsveen bij de kruisboom de predika tie werd gehouden. Woensdagavond waren allen weer vereenigd in de kerk van Oud-Kevelaer, om voor de ge vraagde intentie te bidden waarna met de lichtprocesie werd aangevangen. Gezamelijk met flambouwen en muziek werd Kevelaer door getrokken, In menig lied werd de lof yan Maria verkondigd Dondermorgenmorgen om 9 uur was het ge zongen Requiem in de Balisiek, waarna uit trekken naar het Kerkhof in processie, waar door pastoor van Kampenhout van Meije en Zegveld de predikatie werd gehouden. Het afscheid had te 12.30 uur plaats in de kaarsenkapel, waarbij een afscheidwoord werd gesproken door den Zeereerw. heer Sprenger, directeur, BODEGRAVEN. Een kind gezocht. Op 9 September is door een moeder te Rijswijk (Z.-H.) aan een vrouw, zich noe mende mevrouw Domhoff, afgestaan een twee weken oud jongetje. Een en ander is geschied zonder voor kennis van den Voogdijraad 's-Gravenhage II aan wien het jongetje voorloopig was toevertrouwd. Nadien is niets meer noch van het kind, noch van de zich noemende mevrouw Domhoff vernomen, terwijl tot heden haar adres onbekend is. Het kind is geboren 27 Augustus 1931 en heeft lichtblauwe oogen. Het signalement van de zich noemende mevrouw Domhpff luidt: Leeftijd ongeveer 40 jaar, gewoon postuur, middelmatige lengte, bleek ge zicht, waarschijnlijk gepoederd, bruine oogen, twee gouden hoektanden in boven kaak. Gekleed met bruine hoed met rechts twee groote blauwe kralen en grijze mantei. De burgemeester van Rijswijk (Z.-H.J ver zoekt inlichtingen omtrent het kind en de zich noemende mevrouw Domhoff. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap d'er Arbeidsbemiddeling al hier staan heden als werkloos ingeschre ven: 7 timmerlieden, 8 losse werklieden, 2 2 pakhuisknechts, 1 chauffeur, 2 fabrieks arbeiders, 1 machinist en 1 bankwerker. Verloren voorwerpen. Een donker brui ne regenjas. Gevonden: een tamme kraai. Inlichtingen politiepost. Geboren: Neeltje, d. van J. Schouten en A. Markus. KLazina Cornelia, d. van J. van Dam en E. v. d. Panne. Cornelia Johanna, d. van J. C. Pauelse en E. v. d. Werff. Christina, d. van A. H. van Ooste- rom en J. de Jong. Ondertrouwd: D. Boot 30 j. en W. Koning 24 j. Gevestigd: W. Buijs van Rotterdam; T. F. Oskam van Ter Aar; J. W. van der oHrst van YVestzaan; H. J. Kiewiet van Winschoten; N. v. d. Weg-Boshoven en ge zin van Dordrecht; 0- Beijeman van Woer den. Vertrokken:'N. A. van den Dool, naar Zegveld. GR0ENEDIJK. Benoeming. Tot lid van het Parochiaal Armbestuur is in plaats van wijlen Th. Hoogeveen benoemd de heer Jac. Spruit. UIT DE OMGEVING TER AAR. ORANJEFEESTEN. Kinderfeesten gondelvaart. De traditie getrouw hield de Oranjever- eeniging alhier haar feesten. Van verschil lende huizen en gebouwen wapperde de Vaderlandsche driekleur met wimpel, en een echt fijn Septemberzomietje met een heldere klare lucht, haalde ons uit de vee- ren. De kinderen zag men al vroeg opwaarts marcheeren naar de R.-K. schooldaar zou de opotcht beginnen. Om 9 uur waren er ongeveer 550 kinde ren verzameld met het onderwijzend per soneel, het bestuur van de Oranjever. en de fanfare. Onder leiding van het hoofd der R.-K. school M. Robertz voerden de schoolkinde ren op verdienstelijke wijze uit het „Wil helmus" en een feestlied. Hierna werd .de stoet opgesteld én wel dra trok de lange stoet door Langeraar naar het feestterrein. Als immer trok de jeugd in feestgewaad de algemeene be langstelling. Een massa toeschouwers, de ouders van dé feestvierende jeugd hadden zich overal opgesteld langs den weg. Evenals andere jaren was er weer veel werk gemaakt van de versieringen. Bijna alle kinderen waren getooid in Oranje pakje of voorzien van een oranpe-sjerp en muts. Er waren pracht-versieringen b;i. waar bijzonder veel werk van gemaakt was. Onder het marcheeren van de stoet zorgde een muziekkorps voor opgewekte, luchtige muziek, die door vele kinderen werden meegezongen. Op het feestterrein gekomen was het werk voor de juryleden evenees eenaderd. Haar wachtte een niet gemakkelijke taak, om te beoordeelen wie of de prijzen had den. Voorop stond: alle deelnemers had den een prijs. Voor een le pr. kwamen in aanmerking C. Verlaan en J. v. d. Hoorn. 2e pr. A. Sanders, 3e pr. A. Hoogeveen, 4e pr. D. v. d. Jagt, P. de Haan, C. Droogh, 4e pr. B. Kouwenhoven, R. Voort man en T. v. Kessel. Alsdan werd er een aanvang gemaakt met de diverse kinderspelen, die bij een ieder veel belangstelling trokken. Als nummer 1 werd gedaan: balletje loopen voor meisies. hiervan waren de winnaars, C. Borst, L. Roest en L.. v. d. Weijden. Zakloopen jongens: Hierbij werd nog al eens gelachen, daar er een enkele wel eens struikelde, doch over het algemeen ging het goed. De kampioenen waren 1. J. Eg berts. 2. C. Hoogervorst. 3. W. Koeleman. Blnkrapen meisjes: De prijzen werden toegekend aan L. Roberts, M. W.olfers, D. Meijer. C. Egberts. Verder werden de kinderen getracteerd op alles en nog wat, zij mochten gratis in de „zweef", gratis in het circus enz. Dat het een gejoel en gejuich was van de lieve jeugd, begrijpt ieder, en deze stemming bleef er in tot het punt van ver trekken was aangebroken,. Door mevr. de Muralt werden de diverse nrijzen uitge reikt in de consumptietent. Hierna werden de kinderen door het hoofd der school bijeengeroepen om afscheid te nemcu van de Julianaver. Hier waren zij toch den geheelen dag te gast geweest, hier hadden zij toch volop genoten, hier werden zij nog onthaald on verschillende versnaperin- gen. Het hoofd der school herinnerde er nog eens aan, welke vreugde er in ons land heerscht wanneer de Koningin haar verjaardag viert. Daarom hebben wij ook zoo'n mooie feestdag achter den rug, zegt spr., en hij hoopt dat de band met het Oranjehuis weer sterker geworden is. Spr. dankt de Julianaver voor al hetgeen zij doet voor de kinderen. Het is te veel om op te noemen. De voorz van de feestver. dankte het hoofd van de school met de staf van per soneel. voor de hulp die zij verleenen bij zulke dagen en hoopte dat de kinderen trouw en eerbied toonen aa ons Vorsten huis. Hierna gingen de kinderen zeer voldaan huiswaarts. Inmiddels werden er volop voorbereidin gen gemaakt voor de gondelvaartdeze zou jcirca 7 uur bij de Groote brug aanvan gen. Toen het uur dan ook aangebroken was, stonden er dichte drommen van men- schcn vol spannig en nieuwsgierigheid te wachten. De vaart werd opgesteld, het bestuur van de Julianaver. en eenige officieel pci- sonen waren gezeten op met motorschip van den heer Ph. Lek, met de fanfare. De heer M. Lek met zijn „Voorwaarts" fungeerde als sleepdienst. Een massa volk begeleidde de stoet. Het was ook werkelijk iets grandioos om te zien. Een Venetiaansche gondel (Joh. Va- lentijn), De Batavieren (gebrs. Visser). Het Luchtschip „Akon" (gebrs. Visser), Ita- liaanBche gondel (Joz. Mank). De motorboot waar het comotié op aan wezig was, was schitternd geïllumineerd. D'e vloot ging door de Leidsche Vaart naar het Papaveer. Aan het Papeveer leek het wel een mas sale bijeenkomst. Het geheele verkeer werd stop gezet. Men kon gewoonweg wel over de hoofden loopen. Van heinde en ver stonden er toeschouwers, alle be nieuwd naar de gondelvaart. Circa acht uur arriveerden de gondels bij het Pape veer. Daar werd even halt gehouden, Ben- gaalsch vuur werd ontstoken, en terug ging de stoet naar Langeraar. Dank zij het mooie weer, is deze gon delvaart schitterend geslaagd. Jammei, dat het aantal deelnemers niet grooter was.' Alles was goed georganiseerd en had een vlot verloop. Verder was het op het feestterrein ge zellig. Er waren genoeg attracties. Deze eerste dag is schitterend geslaagd geslaagd en de kinderen hebben in elk geval geno ten. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie, Verzoeke opname van het volgende. Bij voorbaat dank. Het moge vreemd schijnen dat door mij hier in 't publiek een quaestie wordt be handeld gerezen na den dood va.n den heer Schipper te Voorschoten, mijn vader, toch acht ik mijn verplicht niet alleen ten opzichte van de nagedachtenis van mijn vader, maar ook ten opzichte van het ka tholiek belang de gewraakte quaestie hier even in het juiste daglicht te stellen. Het betreft de publicatie van een foto van den overledene in enkele neutrale dagbladen o.a. in het Leidsch Dagblad. Waar mijn vader heel zijn leven ik mag dit zonder chauvinist te zijn hier open lijk getuigen geijverd heeft voor de ka tholieke zaak en altijd op de bres heeft gestaan voor de katholieke belangen, doet het ons pijnlijk aan, dat juist van hem in niet-katholieke bladen, die hij als katho liek steeds heeft geweerd, een foto van hem is verschenen. Zoo bezien is dit voor ons slechts een gevoelsquaestie, maar er zit meer aan vast, wat in het katholiek belang om op heldering vraagt. Er wordt nu nl. in Voorschoten met be doeld neutraal blad reclame gemaakt bij katholieken, met verwijzing naar de foto van een vooraanstaanden katholiek. Vooreerst nu, mijnheer de Redacteur, is de publicatie dezer foto in een neutraal blad te wijten aan een fout, voortsprui tend uit de droeve omstandigheden van mijn vader's dood. Maar bovendien, en ik hecht eraan ook om de nagedachtenis van mijn vader dit openlijk te verklaren, dat het niet opnemen dezer foto in uw het katho lieke blad deels een gevolg is geweest van een persoonlijke opvatting van iemand, die daarover meende te mogen beslissen en grootendeels een gevolg van niijn la ter gedaan verzoek om de foto niet te publiceeren, aan welk verzoek door uwe redactie welwillend is voldaan. Des te meer spijt het mij, dat dit nu wel in een neutraal blad is geschied. Ik vertrouw dat deze uiteenzetting voor de katholieken van Voorschoten, wien dit feit mocht zijn opgevallen, een afdoende verklaring zal zijn. H. M. J. SCHIPPER. STOOMVAARTBERICHTEN KON. HOLL. LLOYD. EISENACH (uitr.) vertr. 16 Sept. van Rio Janeiro. IRMGARD (thuisr.) vertr. 15 Sept. van Santos. JOH AN DE WITT (uitr.) vertr. 18 Sept. van Southampton. MAR NIX VAN ST. ALDEGONDE, (thuisr.) vertr. 18 Sept. van Port Suid. TABINTA (thuisr.) vertr. 16 Sept. van Padang. (Verb.). KON. NED STOOMB. MIJ. BAARN arr. 18 Sept. van Antwerpen te Hamburg. BRION vertr. 18 Sept. van Amsterdam naar Bordeaux'. COSTA RICA (thuisr.) vertr. 18 Sept. voorm. 7 uur van Plymouth. DEUCALION vertr. 18 Sept. 's middags 12 uur van Londen naar Amsterdam. EOS'arr. 18 Sept. van Gibraltar te Huelva. HELDER (thuisr.) pa-ss. 16 Sept. Callao. NEREUS arr. 18 Sept. van Danzig te Amsterdam. ORPHEUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 18 Sept. Holtenau. PERSEUS arr. 18 Sept. van Kopenha gen te Aalborg. PLUTO vertr. 18 Sept. van Amsterdam naar Kopenhagen. PROTEUS vertr. 18 Sept. van Amster dam naar Svendberg. STELLA vertr. 18 Sept. van Amsterdam naar Rotterdam. TRITON, Amsterdam naar Malaga, pass 18 Sept. Gibraltar. TITUS arr. 17 Sept. van Amsterdam te Hamburg. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. N. HOLLAND vertr. 17 Sept. van Sin gapore naar Adelaide. REAEL, Amsterdam-Batavia, arr. 18 Sept. te Malta. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, Boston naar Rotter dam 19 Sept. 3 uur voor den Waterweg verwacht. DRECHTDIJK, Vanc.-Rotterdani vertr. 16 Sept. van Cristobal. LOCHGOIL, Pac.-Rott.; 20 Sept. te Li verpool verwacht; 16 Sept. op 500 mijl W. van Valentia. LOCHKATHRÏXE vertr. 16. Sept. van Vancouver naar Rotterdam. LOCHMONAR, RotterdamVanc., ver trok 17 Sept. van Curagao. VEENDAM vertr. 16 Sept. van New- York naar Bermuda. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. MAASKERK (thuisr.) pass. 17 Sept. te Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 17 Sept. 8 uur voorra. van Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Japan-Rott., arr. 17 Sept. te Tientsin. EURYMEDON, Java-Amsterdam, arr 17 Septa te Belawan.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 15