LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. GROOTSCHE PLECHTIGHEID TE BOEDAPEST. Voor de dooden van Bia Torbagy. Op de Vermezö, een groot grasveld te Boedapest, heeft gistermiddag de rouw- plechtigheid voor de slachtoffers van de spoorwegramp bij Bia Torbagy plaats ge had. Duizenden personen namen aan de plechtigheid deel. Niet alleen de openbare gebouwen, doch ook het meerendeel der particuliere huizen hadden de vlag half stok geheschen. Midden op het veld, waar een com pagnie had postgevat, bevonden zich tal van autoriteiten, o.w. de premier, de minis ters van Binnenlandsche Zaken, Eeredienst en Justitie, de burgemeester en talrijke andere vooraanstaande personen. Voorts waren verscheiden delegaties aanwezig, o.m. van de Oostenrijksche machinisten. De lijkkisten, waaromheen zich de fami lieleden der slachtoffers hadden geschaard, waren versierd met kransen, geschonken door de regeering en door de stad Boeda pest. De vier kisten der omgekomen bui lander» waren bedekt met de vlaggen hun ner landen. Om drie uur 's middags zette het stede lijk orkest den treurmarsch van Chopin in, als inleiding der plechtigheid. Vervolgens hield de minister van Justitie, dr. Sitvay, namens de regeering een rede, waarin hij zijn diepe ontroering over het gebeurde uitte en de laaghartige misdaad kenschet ste als de handeling van een waanzinnige, die, aldus de minister, voor de geheele menschheid een waarschuwend mene tekel is. Na deze rede, die evenals de geheele plechtigheid, draadloos werd uitgezonden, speelde het orkest het, Hongaarsche volks lied. Vervolgens werden de dooden door de geestelijken hunner gezindten gezegend. Ten slotte werden de lijkkisten met wa gens naar het kerkhof vervoerd, waar door de stad Boedapest eeregraven ter beschik king van de slachtoffers zijn gesteld. BENDE GIFTMENGERS ONTDEKT IN TSJECHASLOVAAKSCHE STAD. In de Tsjechoslovaaksche plaats Levice is men een consortium van giftmengers op het spoor gekomen. De politie heeft den grondbezitter Repisky, uit Levice, gearres teerd, onder verdenking, dat hij in 1928 zijn 74-jarigen vader heeft vergiftigd, met het doel, het beheer over diens bezittingen spoedig te kunnen overnemen. Het vergift had hij gekiegen van zekere vrouw Stanek, die onlangs werd gevangen genomen, om dat zij haar 18-jarige dochter, op wie een verzekering van 35.000 kronen was gesloten, heeft vergiftigd en alsmede een 72-jarige vrouw, die zij niet langer wilde verzorgen, ofschoon een contract haar daartoe ver plichtte. Voorts verdenkt men haar er van den man van laatstgenoemde vrouw, van wien zij een huis had gekocht, eveneens vergiftigd te hebben. Er zijn in Levice echter nog meer gift mengers ontdekt. Zoo is een zekere Vikto- ria Szenesi gevat, omdat zij haar man moet hebben vergiftigd. Zij was verder tus- schenpersoon bij den verkoop van het ver gif door vrouw Stariek aan Repisky. Vrouw Sta-nek heeft overigens, naar het schijnt, nog den dood op haar geweten van haar man, die voor 30.000 kronen was verzekerd. De autoriteiten hebben last gegeven tot een aantal opgravingen en men vreest, dat nog meer giftmoorden aan het licht zullen komen. Twee Duitschers gearresteerd. De politie te Eger (district Heves) heeft twee Duitschers, n.l. den koopman Wilhelm Wall en den slotenmaker Johann Bach, die Maandag te Eger waren aangekomen, doch zich nog niet bij de politie hadden gemeld, gearresteerd. Daar hun passen niet door de grenspolitie zijn afgestempeld, moeten zij de grens hebben overschreden op een punt, waar zij niet konden worden gecontroleerd. De gearresteerden beweren, dat zij in den nacht van Zaterdag, toen de treinaanslag bij Bia Torbagy werd ge pleegd, te Boedapest bevonden. R.-K. Tuinbouwwinterschoolte Beverwijk. Aan het toelatingsexamen der R. K. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk op 16 September 1.1. werd door 17 candidaten deelgenomen. Hiervan slaagden 16 perso nen t.w.: Th. A. Beekman, Lisse, J. G. M. Bruseker, Amsterdam. P. J. M. Daniels, Nij megen, J. H. van Dijk, Rotterdam, S. P. Eldering, Heemstede, C. J. A. Erftemeijer, Amsterdam, K. J. C. v. d. Heyden, Den Haag, A. C. M. Lippits, Hoorn, G. H. Nu- man, Haarlem, C. J. Nijssen, Santpoort, J. E. Nijssen, Santpoort, J. Philipoom, Be verwijk, P. v. Reisen. Sassenheim, M. L. van Rijn, Lisse, Th. C. J. Vrakking, Bus- sum, A. J. M. van Wely, Amsterdam. Rijkstuinbouwschool te Lisse. Geslaagd bij het op 15 en 16 September 1931 gehouden toelatings-examen aan de Rijkstuinbouwschool voor de Bloembol lenteelt te Lisse. Voor de eerste klasse r W. Freymuth, Bloemendaal, P. v. d. Most v. Spijk, M. H. de Reede, F. C. Veltema, Leiden; F. A. Vlag, Voorschoten; J. v. d. Kamp, P. A. Ie Clercq, SassenheimJ. Scheepstra, Bloemendaal; H. v. d. Jagt, Heemstede. F. J. C. v. Aken, P. v. Tol, Abbenes, C. H. Roozen. Heemstede. Afgewezen werden vier candidaten. Voor de tweede klasse: J. W. de Haas, Hillegom; C. W. v. Brussel, Haarlem, J. C. Gehrels, Haarlemmermeer. Met één candidaat wordt het examen nog voort gezet. Herexamens. Na afgelegd heraxamen werd nog tot de tweede klase toegelaten de leerling C. v. Zij verden, Hillegom. Af- ewezen werd één leerling. Na afgelegd herexamen werd nog tot de le klasse toegelaten de leerling H. en, Haarlem. Afgewezen werd één leer ling. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. ONTPLOFFING OP EEN MOTORBOOT. Drie gewonden. Uit Giessendam wordt aan de „Tel." ge meld: In de machinekamer van de motor boot van schipper H. de B. liggende in de Giessen, heeft een ernstige ontploffing plaats gehad, waarbij de schipper en een monteur ernstige brandwonden aan gelaat en handen hebben opgeloopen. Ook een zoontje van De B., dat zich op het schip bevond, werd gewond. De oorzaak van het ongeval schijnt te zijn, dat zich in de ma chinekamer benzinedampen hjebben ont wikkeld. VERGIFTIGING DOOR BLAUWZUURGAS. Een doode. Gistermiddag omstreeks half twaalf wa ren 3 mannen in het Café het Gilde aan den Katendreohtschen Lagedijk te Rotterdam gekomen. Kort na hun komst is een van hen, de 54-jarige C. v. d. S. uit Ridderkerk, naar de W.C. gegaan en omdat hij zoo lang wegbleef, gingen zijn beide kameraden na eenige oogenblikken kijken, of hem iets overkomen was. Zij vonden hem bewusteloos cn hebben hem spoedig mogelijk naar bui ten gebracht. Kort daarna zijn de beide mannen ook bewusteloos geraakt. De Geneeskundige Dienst werd gewaar schuwd en zoodra deze aanwezig was wer den pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten van de drie mannen te doen terugkeeren. Bij de laatstgenoemde twee gelukte dit na betrekkelijk korten tijd, maar G. v. d. S. bleek te zijn overleden. De mannen, die in dienst waren bij de Gemeente, hebben gistermorgen in de Kla verstraat een aantal woningen met blauw- zuurgas ontsmet. Men vermoedt, dat dit gas een weg heeft weten te vinden door de luchtkoker van de W.C. in het café De Gilde, zoodat deze W.C. geheel met was ge vuld moet zijn geweest. Er wordt een on der zoek ingesteld. Uit een raam doodgevallen. In de Coolsche dwarsstraat te Rotter dam is een kindje van acht maanden van de familie E. uit een raam van de eerste verdieping gevallen en spoedig daarop aan de bekomen verwondingen overleden. Trap van een paard. De 61-jarige J. Zwanenberg uit Hees- wijk, in dienst bij de firma van Oirschot al daar, kreeg terwijl hij de paarden aan het voederen was, een trap van een paard te gen de maagstreek. Hij werd naar het Groot-ziekenhuis te- 's-Hertogenbosch overgebracht, waar hij geopereerd werd. Hoewl de toestand zich zeer ernstig liet aanzien, is deze thans naar omstandighe den redelijk wel. Aan de gevolgen overleden. Het 2-jarig zoontje van W. v. d. B, te Wouw, dat voor eenige dagen een pan ko kend water over zijn lichaam kreeg, is aan de gevolgen overleden. UIT ZELFVERDEDIGING GESCHOTEN De kogel bleef in den loop zitten. Aan het politiebureau Rijswijksche weg te VGravenhage, melde zich Donderdag een 44-jarige instrumentmaker, wonende aldaar, die verklaarde, dat hij even te voren op de Paviljoensgracht met een revolver uit zelfverdediging viermaal in de lucht en eenmaal op den arm van een man, die hem te lijf wilde, had geschoten, evenwel zonder hem te raken. Hij overhandigde een automatisch pistool aan een inspecteur, die constateerde dat vooraan in den loop een kogel was blij ven vastzitten, zoodat bij het laatste, op den man gerichte schot de kogel den loop blijkbaar niet had verlaten. Waar intusschen de man, op wien is ge schoten, zich nog steeds niet bij de politie tot het doen van aangifte of het geven van inlichtingen heeft gemeld, is er voor alsnog geen reden voor de politie om de verklaring van den instrumentmaker dat hij in zelfverdediging heeft gehandeld, in twij fel te trekken. Hij is dan ook heengezon den, terwijl het wapen in beslag werd ge nomen. Platina damesarmbandhorloge gestolen. In den juwelierswinkel van S. S. aan het Koningsplein te Amsterdam vervoegde zich een Pool, die eenige armbandhorloges wenschte te zien. De man, die meermalen in den winkel is geweest, kocht ook dit maal niets. Toen hij vertrokken was, bleek hij een platina damesarmbandhor loge, bezet met honderd briljantjes, ter waarde van f 1300, te hebben meegeno men. Weer inbraken in Heilo. Gisternacht is te Heilo opnieuw inge broken en dezen keer hadden de dieven het voorzien op het woonhuis van den heer J. Oostwouder aan den Rijksstraatweg al daar De dieven hebben een ruitje van de tuindeuren uitgesneden en vervolgens deze deuren geopend. Vermist wordt eenig geld en gouden en zilveren sieraden. Er werd eveneens een aantal sigaren meegeno men. Deze diefstal toont merkwaardig veel overeenkomst met die, welke deze week reeds te Heilo hebben plaats gehad. Alles wijst er dus op, dat waarschijnlijk dezelf de daders aan het werk zijn geweest. Gevolgen van vrouwelijke fantasie. Het volgende geval i» in Winterswijk op aller lippen, aldus vertelt de „Zutph. Ct.": Een vrouw had een man, die werk had. Hij ontving zoo nu en dan brieven, waarin hem voorgespiegeld werd een mooie be trekking bij den Raad van Arbeid. De in houd daarvan was van dien aard, dat hij zich reeds verzekerd achtte van die betrek king, zoodathij gaf zijn werk er aan! De vrouw had van een waarzegster ge hoord, dat zij zeer spoedig een hoog num mer uit de loterij zou trekken. Gevolg: zij kocht, waar ze kon, loten De vorige week kregen verschillende za- kenmenschen van de vrouw bezoek. Zij deelde mee, dat op een lot van haar 3000 was gevallen, haar man had een mooie be- rekking bij den Raad van Arbeid. Wat nog te betalen was, zou spoedig vereffend zijn; de rest begrijpt men. In huis werd een feestje gevierd, op ta fel stond een bloemstuk, waarbij een kaart je: p.f. van de verlotingscommissie Edoch, hedenmorgen kwam de vrouw bij een van de zakenmenschen, hierboven bedoeld, met tranen in de oogen! Zij had alles maar gefantaseerd, ze had bezoek ge had van de politie, zij had de brieven van den Raad van Arbeid geschreven.... DE AANRIJDING TE SASSENHEIM. Behandeling voor de Haagsche Rechtbank. Voor de rechtbank alhier heeft terecht gestaan de 28-jarige chauffeur W. G., we gens het veroorzaken van dood door schuld. 12 Juli j.l. te 8.45 uur 's avonds zou hij met een door hem bestuurde auto hebben ge reden in de Hoofdstraat te Sassenheim, in de richting Haarlem. Van tegenovergestel de zijde naderde een autobus, waarvan de bestuurder de rechterzijde van die straat hield. Bij het passeeren van den bus is verd., die veel te snel reed, hoogst roeke loos en onoordeelkundig en onvoldoende naar rechts uitgeweken, niettegenstaande hij daartoe gelegenheid zou heibben gehad. Het gevolg is geweest, dat G. in aanraking kwam met den auitobus, waardoor hij het stuur kwijt raakte en in aanra-king kwam met vier personen, die allen zwaar licha melijk letsel bekwamen. De jeugdige J. P. Donsmau overleed kort na de aanrijding aan de bekomen wonden. Het O. M. had 12 getuigen, o.w. drie des kundigen, gedagvaard, alsmede eenige pas sagiers van den autobus. Een bloemist ver klaarde de auto van G. te hebben zien aan komen. Hij keek haar na omdat de auto zoo hard reed en slingerde, zoodoende heeft hij de aanrijding gezien. Oe auto vloog door den geweldigen schok tegen den trot toirband en maakte vervolgens zwenkin gen naar links. Volgens een andere getuige heeft G. met een snelheid van 70 K.M. gereden. Een van de slachtoffers, de bloemist C. de Zwart, uit Sassenheim. heeft eerst den bus zien aankomen, daarna kwam de auto van G. met groote nelheid van de brug. Hij heeft de aanrijding gezienhij stond te praten in gezelsmap ran zijn doohtertje, op den hoek van de Bergstraat. Na de botsing reed G. den stoep op, waar zoowel, hij als zijn dochtertje werden gegrepen. Het kind is nog onder behandeling. De verdediger, mr. E. G. S. Bourlier. had eenige getuigen a décharge gedagvaard, o.a. den deskundige, Dolk en een broeder van G., die zelf vroeger buschauffeur is ge weest. Laatstgenoemde verklaarde, dat de chauffeur van den autobus naar links uit week om twee wielrijders te passeeren. Eveneen een medepassagier en een chauf feur, die verklaarden, dat verdachte met matigen gang reed. G zei zelf dat hij niet roekeloos had ge reden; de door hean bestuurde auto kon hoogstens 60 K.M. hebben gereden. Toen hij den autobus op zich af zag komen, trachtte hij te remmen, hetgeen evenwel niet gelukte. Verd. botste toen tegen den muur, met het bekende noodlottige gevolg.. Ze'f heeft verd een beenwonde opgeloopen. Daar de officier van justitie prijs stelde op het hooren van twee niet verschenen ge tuigen, werd de behandeling der zaak uit gesteld tot 12 November a.s. EEN VILLA TE BENNEBROEK IN BRAND GESTOKEN. Twee jaar gevangenisstraf geëischt. In den nacht van 21 op 22 Juni jJ. is te Bennebroek een villa afgebrand, waar vroe ger de oud-vice-president van de arrondis sementsrechtbank te Haarlem gewoond heeft. Men was juist bezig de villa om te bouwen in een hotel. Als verdacht van brandstichting is aangehouden C D. F. uit Den Haag, die gérant in het hotel zou worden. Heden had deze zich voor de Haar- lemsche Rechtbank voor brandstichting subs, brand door schuld te verantwoorden. Verdachte ontkende den brand te heb ben aangestoken. Vermoedelijk is de brand ontstaan, doordat een vonk van zijn siga ret is gevallen. In deze zaak werden 19 ge tuigen gehoord. De ambtenaar van het O.M achtte de brandstichting bewezen. Uit de getuigenverklaringen is hem ge bleken, dat in de villa vele snelbrandbare stoffen aanwezig waren. Op het tijdstip, dat de brand uitbrak waren alle ramen en deuren opengezet, waardoor veel wind het vuur kon aanwakkeren en snel kon doen uitbreiden. Spr. merkte op, dat de broer van verdachte, die als directeur van het hotel zou optreden eigenlijk als de dader aangewezen moet worden. Deze heeft im mers een verhoogde verzekering gesloten en deze weet ook, dat een hotel in deze ge meente niet rendabel zou zijn. Dit in aan merking nemende eischte spr. een gevange nisstraf van twee jaar. Mocht de opzet niet bewezen geacht worden, dan eischt spr. voor brand door schuld drie maanden ge vangenisstraf. Als verdediger trad op Mr. ten Bokkek Uitspraak over 14 dagen. DE VERDWENEN f 13.000.—. Bevestiging van het vonnis gevraagd. (Vervolg.) Vervolgens werd de broer van den rij wielhandelaar, die door de politie was ge haald, gehoord. Hij wenschte ook nu niet te getuigen, ondanks dat de president hem erop wees, dat hij voor den rechter-com missaris en do politie alles wat hij van den diefstal wist. had medegedeeld. Mr. Loeb: Ik zou dezen man graag een vraag stellen. Mr. Jolles: Hij is geen getuige. Mr. Loeb: Ik wilde alleen maar vragen of hij boos was op zijn broer, toen hij die verklaring bij den rechter-commissaris af legde. De broer: Dat was ik. Mr. Loeb: Ik vraag hier acte. De griffier knikt toestemmend. Mr. Jolles (tot den griffier): Teekenl u het in vredesnaam niet op. Hij is geen getuige. Het zijn maar cassatiemiddeltjes: een man die niet onder eede is gehoord. Mr. Loeb: Dat is onze opzet niet- Als ik dan maar acte krijg in de hoofden van de leden van het Gerechtshof. De volgende getuige, een gedetineerde, die bij de behandeling voor de Rechtbank zeer bezwarende verklaringen heeft afge legd, gaf thans voor van de zaak niets meer te weten. Nadat hij een uiteenzet ting had gegeven, dat hij door de justitie was mishandeld en dat er voor hem geen aanleiding bestond de justitie ter wille te zijn, deed de president voorlezing van zijn vroegere verklaringen. Maar de gedetineer de voelde daardoor zijn geheugen niet op- gefrischt. De procureur-generaal mr. Bauduin vor derde ten slotte dat de gedetineerde, of schoon hij zich dus al in voorloopige hech tenis bevindt, gegijzeld zal worden, omdat hij- weigerde den eed af te leggen. Voorts zeide de procureur, bij den officier van justitie op een vervolging van den gedeti neerde te zullen aandringen, wegens het weigeren om als getuige ter terechtzitting de waarheid onder eede mee te deelen. Daarop ondernam de president nog maals een poging den man tot gezond in zicht te brengen, doch daar niets baatte, ging het Hof. in Raadkamer om over de vordering van den procureur-generaal te beslissen. Terruggekeerd uit de Raadkamer stelde de president de vraag, of de gedetineerde kon zeggen of zijn geheugen zou terugkee ren, wanneer de publieke tribune werd ontruimd. De man geloofde echter niet dat dit van invloed zou zijn. De president deelde daarop mede, dat het Hof evenwel geen termen kon vinden om aan het verzoek van den procureur-ge neraal gijzeling te voldoen. De procureur-generaal mr. Bauduin merkte in zijn requisitoir op, dat ten aan zien van verdachte, bij wien de jongen zijn fiets had gestald, geen gebruik kan wor den gemaakt van de bezwarende verkla ringen van diens broer, voor politie en rechter-commissaris afgelegd. Ook aan de verklaringen van den gedetineerde mag geen aandacht worden geschonken. Niette min meende spr. dat de verklaringen van de andere getuigen een ernstige verden king tegen den rijwielhandelaar opwek ken, ook als men bedenkt dat is vastge steld dat hij na den 7en October over geld beschikte. Spr. meende dat uit alles is af te leiden dat de verdachte zich aan het ten laste gelegde feit heeft pchuldig gemaakt. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis der Rechtbank. Ten aanzien van het vrijsprekend vonnis voor den tweeden verdachte, kon de procureur zich daarme de vereenigen en vroeg eveneens bevesti ging van dit vonnis. De verdedigers hielden daarna hun pleidooien. HILLEGOM. Hanze. Gisterenavond hield de afd. Hil legom van „De Hanze" een ledenvergadering in Hotel Sistermans. De opkomst was slechts bevredigend. De voorzitter, de heer P. Klaver, opent met Chr. gr. en een woord van welkom. Het ver wondert het bestuur, dat de groep slechts klein is, in verband met punt 6 der agenda: Bespreking Winkelsluiting. De voorzitter zegt, dat deze zaak in de verg. van B. en W. is behandeld; wordt in de zen iets door de winkeliers verlangd, dan kunnen deze hun verzoek bij het college in dienen. Na nog een korte gedachtenwissseling wordt voorgesteld, een circulaire op te stel len en deze aan de leden-w'inkeliers te stu ren, deze kunnen dan hun bezwaren schrifte lijk kenbaar maken. De heer Van Gennep zou deze circulaire gezonden willen hebben aan alle winkeliers ter plaatse. De voorz. res pecteert de goede bedoelingen van dezen spr., doch voelt er weinig voor, de gedachte wordt dan gewekt bij hen, die geen lid zijn van „De Hanze" en het wel konden zijn ,dat „De Han ze" het wel voor hen opknapt. Besloten wordt de circulaire alleen aan de leden te zenden. Rondvraag: De heer van der List brengt nogmaals naar voren het leveren aan ge stichten, ook hier door niet-katholieken, of grossiers. De voorzitter acht dit een teer punt. We hebben in dezen niets te eischen, doch alleen te verzoeken. Door overleg en bespre king is wel wat te bereiken. De heer van Staveren brengt de winkeliers- vereeniging ter sprake; deze actie had z.i. van „De Hanze" moeten uitgaan. Zelfs zijn 2 Han- zeleden in dat bestuur, die we hier vrijwel nooit zien. Over deze zaak wordt breed gedis cussieerd, ook over het a! of niet toelaatbare van Katholieken in het bestuur. De heer W. Warmerdam voert aan dat vooraanstaande katholieken in het H. B. G. en in Bloembollen cultuur bestuursfuncties bekleeden en dat mag ook. Hierna wordt nog door den heer Besseling een lang betoog gehouden over het werk der propaganda-commisie. Ten slotte wordt een hartelijk gebed ge stort voor het overleden Hanzelid, den heer J. C. Groot, waarna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het ging deze week werkelijk boven verwachting met de prijzen. Wie, b.v. had een paar weken geleden durven denken dat bloemkool in 1ste soort tot 20.per 100 zou opbrengen. En zulks is toch deze week meermalen gebeurd. De massa ging voor 16.5018.70 hetgeen werkelijk een zeer goede prijs is. Ook met peen bleef het tame lijk goed. Bospeen was iets in prijs gedaald doch niettemin loonend en kisten peen ging zeer goed weg. Voor aardappelen was minder vraag alhoewel mooie zandaardappelen nog een zeer goede prijs opbrengen. Verschillende tuinders maken 'n begin met planten van bol len, anderen maken hun land hiervoor gereed. Men zal zooveel mogelijk trachten de bollen tijdig geplant te hebben 4er besparing van ar- beidsloonen in den voorwinter. De teelt laat niet anders toe. Sport. Zondag 26 September a.s. zal het sportterrein der R.K. Jeugdorganisaties eenigszins feestelijk worden geopend. We ko men hierop nog nader terug. WOUBRUGGE. De Eierenveiling.De Vereeniging „Wou- brugsche Eierveiling" kwam in buitengewone ledenvergadering bijeen om te komen tot op richting van een eigen veilinggebouw. Tot he den werd geveild in het gemeentelijk Vereni gingslokaal, doch omdat dit gebouw in de ko mende winter geregeld zal zijn bezet, moest de vereenniging stappen doen om een andere gelegenheid te vinden. Ter vergadering werd o.m. besloten tot aan koop van een perceel grond van den heer Schraverus, terwijl het bestuur werd gemach tigd een teekening van het te stichten gebouw te doen maken. Voorts werd besloten aandeelen uit te ge ven tegen een rente van 4K staande de vergadering werden reeds 18 aandeelen ge plaatst. Gevonden voorwerpen. Aan de Secreta rie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden portemonnaie met inhoud en een gouden ring. Geboren: Gerardus Petrus, zn. van Th. Zwetsloot en Agnes M. van der Meer. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. OHR. HUYGENS arr. 17 Sept. van Am sterdam te Batavia. JOHAN DE WITT (uitr.) arr. 17 Sept. te Southampton. MAR NIX VAN ST. ALDEGONDE, arr. 17 Sept. te Suez. TABIAN (thuisr.) vertr. '17 Sept. van Port Said. KON. NED, STOOMB. MIJ. AMAZONE vertr. 17 Sept. van Amster dam naar Rotterdam. BODEGRAVEN (thuisr.) vertr. 14 Sept. van Curasao. BRIELLE arr. 17 Sept. van Valparaiso te Rotterdam. CERES a>r. 17 Sept. van Salonica te Pireaus. GANYMEDES arr. 1 7Sept. van Con- stantinopel te Bourgas. ILOS vertr. 17 Sept. van Bilbao te San tander. RHEA vertr. 15 Sept. van Kingston. THESEUS arr. 17 Sept. van Danzig te Stettin. VULCANUS vertr. 17 Sept. van Am sterdam naar Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA (uitr.) vertr. 17 Sept. veorm. 5 uur van Boulogne. IVO (uitr.) vertr. 12 Sept. van Las Pal- mas. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. CREMER ver.r. 15 Sept. van Hongkong NIEUW ZEELAND vertr. 16 Sept. van Melbourne naar Singapore. OMBILIN vertr. 15 Sept. van Hong kong naar Batavia. TASMAN vertr. 16 Sept. van P. Natal naar Delagoabaai. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIJKERK arr. 18 Sept. van Hamburg te Amsterdam. WAALKERK vertr. 17 Sept. van Rot terdam naar Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BOSCHDIJK, Rotterdam n. New Or leans, arr. 17 Sept.. te Antwerpen. DELFTDIJK, Rott.-Vanc. arr. 17 Sept. te Swansea. STATENDAM N. York-Rotterdam wordt 18 Sept.. 9.30 uur nam. te Plymouth verw. NARENTA, Rotterdam naar Vancouver vertr. 15 Sept.. van Southampton. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. EEMLAND (uitr.) arr. 16 Sept. te Mon tevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (uitr.) arr. 17 Sept. voorm. 8 u. te Marseille. KERTOSONO (uitr.) vertr. 16 Sept. nam. 10 uur van Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ANTENOR vertr. 17 Sept. van Rotter dam naar Hamburg. EURYMEDON, Ja va-Amsterdam, vertr. 15 Sept. van Singapore. HECTOR, Japan-Rotterdam, vertr. 15 Sept. van Colombo. LAERTES vertr. 16 Sept. van Hamburg raar Bremen. MENELAUS, JapanRotterdam, vertr. 15 Sept. van Hongkong. PROMETHEUS, Java-Amsterdam, ver trok 17 Sept. van Aden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6