I Het Haarden-Adres I Het Haarden-Adres I IH v.d. OUWEELEI Zn. f Uitsluitend le kl. fabrikaat VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Sept. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 769.5 te Valencia. Laagste barometerst.: 734.7 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 19 Sept.: Zwakke wind, meest uit Westelijke rich tingen. Nevelig tot half of licht bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. De gisteren aangekondigde versterking van het hooge-druk gebied in het Westen, zet zich vandaag nog voort en heeft zich ook over onze omgeving uitgebreid. Ter wijl gisteren bijna overal lichte regen viel is nu wat meer zonnenschijn te wachten, al zullen de morgenuren mist geven. Een lichte koude-inval op IJsland met sneeuw te Isafjord duidt op een onderbreking van de reeks van depressies in het Noorden, waarvan de laatste te Janmayen den ba rometer onder 735 m.M. deed dalen en op IJsland storm brengt. Op het vasteland is overal rustig weer met veel mist en lichte regen in Zuid-Duilsohland. Ook in Zuid-Frankrijk steeg de temperatuur bijna tot normale waarde. LUCHTTEMPERATUUR: 17.6 gr. C. I I WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 16, 12 uur 16.5 en 3 uur 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 14.5, 12 15 en 3 uur 15.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e-.a.: Van Vrijdagnamiddag 7.40 uur tot Zaterdagmorgen 6.09 uur. HOOGWATERSTAND Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 19 September voorm. 8.37 uur cu nam. 9.13 uur. EEN INTERNATIONALE OPLICHTER. Twee duizend gulden geïnd ,op gestolen cheques. Bij het filiaal van de Twontsche Bank aan de Breestraat bood ecvaisteriniddag een vreemdeling 8 Traveller cheques 100 collar aan. Hij gaf op te zijn Joseph Ches ter Gibson en toonde een paspoort op die naam. Een bedrag van f 2000.werd hem ui< betaald. Achteraf is gebleken, dat de cheques ontvreemd waren uit het bu reau dei Americain Expieu* Company te Parijs. Vermoedelijk is de .lief-oplichter dezelfde man die op denza'fden dag in Haarlem 20 chèques van 50 dollar" heeft verzilverd. Men heeft hL-r waarschijnlijk ie doen met een internationale oplichter. Zijn iden titeit slaat vast. In aansluiting aan het bericht uit Lei den wordt ons uit Haarlem gemeld, dat dezelfde persoon, die te Leiden de wissels presenteerde, Woensdag te Haarlem chè ques heeft aangeboden van de American Expres Cy. bij de bank van de firma H. Oyens en Co. te Haarlem, Petrie en Co. en de Spaarnebank. Er waren hem resp. f 2500, f 1250 en f 1250 uitbetaald, in totaal dus f 5000. De man toonde een pas en zijn foto er bij, waarop de naam stond Martin Callee. Dien naam heeft men verkeerd ge lezen voor Colee. De man is flink van pos tuur, 1.80 M. lang, ongeveer 38 jaar oud, beschaafd type, dun donkerblond haar, bruine oogen, gezond vriendelijk uiterlijk. Hij heeft een of meer gouden kiezen. Hij draagt een lichtgrijs pak. Hij spreekt een weinig Fransch, beter Duitsch. Men heeft hier vermoedelijk te doen met Jorgu Ste- rian, geboren in 1892 te Galatz in Roe menië. Het betreft hier eenige chèques, die gestolen zijn uit Parijs. In ons land was men hiervan niet op de hoogte, zoodat de bank de aangeboden chèques heeft uitbe taald. De man is voortvluchtig, men ver moedt, dat hij reeds in het buitenland is. Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië. Voor de leden ran den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den „St. Franciscus van Assië" zijn weder om een beperkt aantal inschrijvingsformu lieren verkrijgbaar voor deelname aan de te houden Najaarsexamens van de Fede ratie van Handels- en Kantoorbedienden- vereenigingen in Nederland. Voor hen, die reeds een jaar lid zijn van bovengonoemden 'bond bedragen de totale kosten voor deel name 4.terwijl zij het eventueele di ploma gratis ontvangen. Zij, die nog geen jaar lid zijn, betalen 7.50 inschrijfgeld per examenvak en voor het diploma 10.Na dere informaties verstrekt het bestuur. De Leidsche Winkelstand. Zooals uit de advertentie in ons blad van heden blijkt, zal de heer J. Smit, mor gen aan de Mare 67 een zaak in bedden, tapijten cn aanverwante artikelen. Als chef is de heer Smit 10 jaar werkzaam geweest bij de firma Kohschulte en heeft daar de noodige ervaring opgedaan, zoo dat hij bij de allergoedkoopste adressen weet in te koopen. Door de enorme prijs daling der laatste, weken, zijn de prijzen van dien aard dat concurrentie moeilijk is. De vanouds bekende reclame, het gratis leggen van vloerzeilen en het maken van gordijnen wordt ook hier toegepast. De nieuwe zaak maakt een keurigen indruk. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 5311 Heerenmodemagazijn „Nouveauté", Lei den, Steenstraat 3, E.: C. C. G.- J. Heze- mans, Haarlem. 5812. E. Bakker en Zoon (B. P.). Noord- wijkerhout, Dorpsstraat 34. Brandstoffen- handel. Venn.: E. Bakker Kzn., Ncordwij- kerhout en E. J. Bakker Ezn., Noordwij- kerhout. Wijzigingen: 4506. Maatschappij tot vervaardiging van hoornproducten „Arlit-h", Leiderdorp, Zijlweg 28. Uittr. Dir.: W. J. Prins, Den Haag. 1919.. W. A. van Lilh en Zoon, Leiden, Groenhoven-straat 9, assurantie, admini stratie en en makelaardij. Door het overlij den van den vennoot W. A. van Lilh, is de vennootschap onder firma ontbonden en wordt de zaak .voortgezet door den o verblijvend en vennoot: D. van Lilh, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. 5326. Valutahuis, Leiden, Mare 94. Siga ren-sigaretenwinkel. Ui:Ir. E.: Mevr. A. J. Schouwster-Laporte, Leiden, dd. 15 Sept. 1931. Het bestuur van het R. K. Huisvestings comité vraagt dames voor den verkoop van bloempjes. Zij, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen, kunnen morgen van 25 uur bloempjes en busjes afhalen in het gebouw der Zita-Vereeniging. Men zie de desbetreffende annonce in dit" UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Mishandeling. Maandagavond pl.m. 11 uur werd de broodbezorger Borst in de Meije aangesproken door een 3-tal perso nen. Een dezer, verkeerende onder den in vloed van sterke drank, vroeg om brood, waaraan B. hem niet kon helpen. Daarop is hij door dezen persoon ernstig mishandeld. Aangifte bij de politie volgde en hoewel de aanrander onbekend was, is hij door de politie opgespoord, waarop proces-verbaal is opgemaakt. Aanrijding. Bij de politie is aangifte gedaan, dat bij de Wieringer Schans twee auto's in botsmg zijn gekomen. Degene, die de aanrijding veroorzaakte, weigerde, hoe wel door den Rijkscantonier daartoe bevo len, te stoppen. Daar het nummer echter bekend is, zal proces-verbaal volgen. Inbraak. In den nacht van 16 op 17 September is op een vijftal plaatsen in de Meije inbraak gepleegd, bij de landbouwers Hoofdman, Verburg, Hoogendijk, Leliveld cn Bunnik. Bij dezen laatste werd een mis siebusje met plan. 30.ontvreemd en bij Hoogendijk e'enig klein geld en kleeding- stukken. Uit het door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat men met bijtels de deuren heeft geforceerd. Van de daders echter geen spoor. WOERDEN. Verdronken. Dondermiddag is het 3-jarig zoontje van de heer J. Verhoef in een onbe waakt oogenblik te water geraakt en ver dronken. Deze berichten werden reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. A. J. P. VAN STRIJEN. t In den ouderdom van 80 jaar is te 's-Gravenhage overleden de oud Rijksbe taalmeester, de heer A. J. P. v. Strijen. Hij werd 17 Juli 1S51 geboren. Aanvan kelijk van plan de officiersloopbaan te kie zen, moest hij dit plan door een gezichtsge brek vaarwel zeggen. Hij besloot zich in do administratie van 's Rijks-schatkist te be kwamen. Na op 1 Augustus 1877 benoemd te zijn tot surnumerair bij den dienst van 's Rijks schatkist, werd hij in 1879 benoemd tot be taalmeester 3e kl. te Almelo. In 1882. volgde zijn benoeming tot betaalmeester te Alkmaar, vanwaar hij in 1S85 werd be noemd tot betaalmeester 2e kl. te Zutphen Na vervolgens in 1899 tot 1905 als be taalmeester le kl. werkzaam te zijn ge weest te Amsterdam volgde met ingang van laatstgenoemden datum zijn benoe ming tot betaalmeester le kl. in de Resi dentie. Uit laatstgenoemde functie, werd de overledene, die ook vele jaren lid was van de commissie, belast met het- afnemen van het examen voor surnumerair, bij den dienst van 's Rijks schatkist, bij de op heffing der betaalmeesterskantoren, met ingang van 1 Januari 1926 (dus op ruim 74- jarigen leeftijd) eervol, ontslagen met dankbetuiging. De heer v. Strijen was ook candidaat- notaris en officier in de Orde van Oranje Nassau. ■iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiB o.a.Esse, Vulcana, Becht en Dyseniicli. j Germaine, Ulft, Lips, Werf, Japrfaarsma en E. l/J Jaapema-Haarden. I VAKKWIgE PLAATSING! f HOOIGRACHT 104-106,Tel.1069 E Levering franco met gratis bijlevering r van een zak prima Wales-Anthraciet sin in tiinii iiiii i iiiciniiiiii niiiiiiini] iiiiiiiiii BESCHERMING TEGEN LUCHT AANVALLEN. Een nieuwe reeks raadgevingen aan de gemeentebesturen. De minister van Defensie heeft aan de burgemeesters doen toekomen een ver- nieuwe uitgave van de „Aanwijzingen no pens de door burgerautoriteiten te nemen maatregelen ter bescherming van dc be volking tegen de gevolgen van aanvallen uit de lucht." In de begeleidende circulaire zegt de minister van deze gelegenheid gebruik te maken het volgende onder de aandacht van de burgemeesters te brengen: Van de zijde van hen, die eenzijdige na tionale ontwapening propageeren, werd meermalen opgewekt tot het achterwege laten van de in de thans vervallen „Aan wijzingen luchtbeschermingsdienst" aan bevolen maatregelen, welke intusschen in wezen overeenkomen met die in den nieuwen „Leiddraad" aangegeven. De noodzakelijkheid van den luchtbescher mingsdienst zou echter juist als conse quentie van de gepropageerde denkbeel den eerder van die zijde moeten worden bepleit. Bij verwezenlijking van de eenzij dige nationale ontwapening, toch zou de preventieve bescherming welke de Neder landsche weermacht thans aan het Rijk verleent en in 1914 met vrucht heeft verleend verloren gaan. De waarschijnlijkheid, dat bij een nieuw West-Europeesch conflict het Nederland sche grondgebied tot gevechtsterrein zou worden, zou daardoor in hooge mate toe nemen en daarmede de mogelijkheid, dal Nederlandsche bevolkingscentra het doel van luchtbombardementen zouden wor den. De kans hierop zou in dit geval aan zienlijk grooter zijn dan bij een oorlog, waarin Nederland zelf als oorlogvoerende is betrokken. Immers, de Nederlandsche troepen zul len groote bevolkingscentra e. d. zooveel mogelijk als legeringsgebied en middel punt van militaire bedrijvigheid vermij den om de vijand geen rede te geven, deze centra uit de lucht, aan te vallen. Bo vendien zal de Nederlandsche weermacht dergelijke centra naar vermogen met be strijdingsmiddelen tégen luchtdoelen be schermen. Van de weermacht eener vreemde mo gendheid, welke op ons grondgebied ope reert, kan evenwel noch het een, noch het ander worden verwacht. Bovendien vermeent de minister onder de aandacht te moeten brengen, dat de uitvoering van luchtaanvallen kan geschie den met, daartoe op betrekkelijk eenvou dige wijze verbouwde n i e t-militaire lucht vaartuigen, zoodat ook eon verdoorge- voerde algemeene bewapeningsverminde- ring in dit opzicht geen absolute veilig heid zal kunnen schenken. De Koningin op de Dahliatentoonstelling. Heden te 12 uur hebben H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins een bezoek ge bracht aan de Hahlia-tentoonstelling in den Dierentuin te 's-Gravenhage, welke hedenmiddag door den" burgemeester offi cieel werd geopend. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. De winkelier J. G. B. uit H i 11 e g o m bracht eenigen tijd geleden een bezoek aan een broer te Zoeter w oude en het gesprek liep bij die gelegenheid over een 16-jarig dochtertje van dezen laat ste, dat tegen den zin van den vader omgang zou hebben met een 20-jarige vriendin. Oom, die zich voor het nichtje interesseerde, bood aah eens op onder zoek uit te gaan, sprong op de fiets en slaagde na eenige onzwervingen er in, het tweetal op een eenzamen weg aan te treffen, waarna hij de vriendin eens onder handen nam. De wijze waarop hij zulks deed bracht hem evenwel in de verdachtenbahk voor den Haagschen politierechter, waar hij heden wegens beleediging terecht stond. De als getuige gehoorde vriendin ver klaarde dat B. haar onder meer heeft toegevoegd de woorden „vieze meid" en nog iets waarover zij zich beleedigd ge voelde. Het nichtje moest tegen oom komen getuigen en kon niet ontkennen de ge wraakte uitdrukkingen te hebben ge hoord. Het O. M. vond het optreden van verd. zeer ongepast en requireerde ene geldboete vah 30 subs. 30 dagen hechtenis. Verd. verdedigde zich door te zeggen dat hij slechts had willen waarschuwen dat zij niet zou worden een „vieze meid of een...." De politierechter wees vopnis over eenkomstig den eisch. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Twee gewonden. Ter hoogte van het kruishuis heeft he denmorgen op den Haarlemmerweg te Am sterdam vermoedelijk tengevolge van den dichten nevel een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een auto, komende uit do richting Amsterdam wilde een in dezelf de richting rijdende wagen passeeren. Door den nevel het zicht was 60 tot 80 Meter zag de bestuurder van de auto niet, dat ook uit de richting Haarlem een auto naderde. De beide wagens vlogen met kracht op elkaar in, met het gevolg dat zij ernstig beschadigd werden. De inzittenden de heer Th. J. Ivleijn uit Amsterdam en de heer D. H. van Houten uit Naarden, werden vrij ernstig gewond. Eerstgenoem de kreeg een beenbreuk, dc tweede ernsti ge verwondingen aan de ribben en verder schaafwonden enz. Na voorloopig behan deld te zijn door dr. Bauman en dr. Schip horst uit Halfweg, zijn de beide gewonden door den Gem. Gen. Dienst voorloopig naar het Tesselschadeziekenhuis te Am sterdam overgebracht. De beide auto's wer den door de politie in beslag genomen. De derde auto, n.l. die, welke gepo seerd werd, kon niet snel genoeg stoppen en reed tegen de op elkaar gebotste wa gens op. Hierdoor werd ook dit voertuig aan den voorkant beschadigd. De bestum- der bleef echter ongedeerd. TELEGRAMMEN Tragische afloop van een bruiloft. PARIJS, 18 September (V.D.). Gisteren werd te Auch een bruiloft gevierd, die een tiagische afloop had. Na de kerkelijke plech tigheid begaven de bruilofstgaslen zich naar het naburige stadje Mezin, waar het bruids paar zich zou vestigen. Onderweg moest een der auto's waarin acht personen hadden plaats genomen, voor een voetganger uitwijken, met het gevolg dat de auto van een plateau naar beneden stortte en den voetganger meesleepte Van de acht inzittenden werd een 23-jarig meisje en een 10-jarige jongen op slag ge dood. De overigen werden zoo zwaar gewond, dat de meesten in levensgevaar verkeeren. De voetganger werd met ingedrukten schedel on der den vernielden wagen gevonden. Door een leeuw verscheurd. KAAPSTAD, 18 September (V.D.). De Rev. Myron Taylor, die deel uitmaakt van de Amerikaansche Broeders in Christus en se dert 1907 als missionaris gevestigd is in Noord Rhodesia, is om het leven gekomen bij een poging om een leeuw neer te schieten, die uit een val was ontsnapt. Taylor was op weg door de Zambezi-vallei toen hij den leeuw trachtte neer te leggen en drie schoten loste, die ech ter alle misten. De woedende leeuw viel den zendeling aan, wierp hem op den grond en verwondd hem doodelijk. De Graf Zeppelin gestart voor den tweeden Zuid-Amerikavlucht. FRIEDRICHCHAFEN, 18 Sept. (V.D.). Het luchtschip „Graf Zeppelin" is hedennacht om 1 uur 15 gestart tijdens duister weer on der leiding van kapt. Lehmann voor zijn twee den tocht van dit jaar naar Zuid-Amerika (Pernambuco). Aan boord bevinden zich 9 passagiers. Op het terrein waren ondaks het late uur zeer vele toeschouwers aanwezig. Dr. Eckener, die aan dezen tocht niet deelneemt, was eveneens bij den start aanwezig. FRIEDRICHSHAVEN, 18 September (V.D) Het luchtschip „Graf Zeppelin" bevond zich in den afgeloopen nacht op zijn reis naar Zuid Amerika te 3.34 uur M.E.T. boven Baume -Dames, te 4.01 uur boven Besanqon en te 4.44 uur boven Saint Amour. Het luchtschip koerste van Bourg. Later werd bij de Zeppe- linwerf een radiogram van boord van de „Graf Zeppelin ontvangen, meldende, dat het luchtschip hedenmorgen te 6 uur Montelimar was gepasseerd en tegen zeven- uur over Cap de Formentor was gevlogen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Sept. Vee. Aanvoer: 680 Runderen, 73 kalveren, 1588 schapen, 596 varkens, 1306 biggen en 15 bokken en gei ten. Prijzen: 45 slieren 90410, 165 kalf- en melkkoeien 200280; 94 varekneien 170270, handel flauw; 189 vette ossen cn koeien 195360, schoon aan de haak 4798 cent hander stug; 187 gras-kalveren 3085; 32 vette kalveren 4095, schoon aan de haak 90—110 cent. 41 nuchtere kal veren 916, handel vlug; 1033 vette schapen f 2437, handel traag; 550 wei- desehapen 2032 596 me-stvarkens 13 29, Londensche 3235 cent en Zouters 3438 cent per kg. levend gewicht handel traag; 1306 biggen f 59. 15 bokken en geiten 37 handel matig. Kaas. Aangevoerd 124 partijen, waar van 97 Goudsche en 27 Leidsche kaas. Be sleed werd voor le soort Goudsohe 37 41.50, 2e soort 3136, le soort Leidsche 44—10, 2e soort 3843. zware Goudsche j 45 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 74 partijen, 2783 stuks, 23437 kg. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Lambertus Hcndrikus Ma ria. z. van J. H. Bik en A. A. Rijkenberg. Cornelia, z. van L. Zirkzee en A. Henzen. Ondertrouwd: P. de Roode jm. 22 j. cn A. Lipschit» jd. 18 j. C. van Dicmen jm. 26 j. en C. C. H. Langezaal jr. 21 j. P. J. B. Oostveen jm. 27 j. en J. Timmer jd. 20 j. Overleden: C. van Klooten d. 18 j. I. Spierenburg-Zeilstra vr. 56 j. D. Siljee ongeh. m. 51 j. V. Leemans wedn. 64 j. B. Schenk wedn. 77 j. H. A. Loos zn. 15 j. ALKMAAR, IS Sept. Kaas. Aanvoer: 82 stapels, zijnde 149000 kg. Fabriekskaas kleine 35, Fabriekskaas commissie 37, boerenkaas kleine 34.50 en boerenkaas commissie 40 per 50 kg. Handel geed. R0EL0FARENDSVEEN, 18 Sept. Groentenveiling. Sla 1.20—3.50 per 100 krop, andijvie 0.701.10 per TOO stuks meloenen 215 cent per stuk, tcmaten 3.606.per 100 pond, druiven 2124 cent per pond; snijboonen 1.154.80, princcs-seboonen 2.152.90, dubb. slant 2.15 per 10 kg. ZEVENHOVEN, 17 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 4658 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.656.40 en eendeneieren 4.504.80 per 100 stuk§; kaas 3032 cent en boter 70 cent per pond. RIJNSATERWOUDE, 17 Sept. Eieren- veiling. Aanvoer: 3837 kippeneieren 5 75 6.50 en 187 eendeneieren 5.per 100 stuks; appelen zoet 1 per 10 kg.; konij nen 1575 cent oer stuk. WOUBRUGGE, 17 Sept. Eierenveiling Aanvoer 4131 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.355.S0, kuiken eieren 4.15 per 100 stuks; boter 1.111.30 per kg.; kippen 5075 cent ócr stuk. UITHOORN, 17 Sept. Kaas. Aanvoer: 1975 <?tuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R. M. 3842, 2c soort 32—37. zwaar dere 43, zonder rijksmerk 3034 Han del matig. BOSKOOP, 17 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van tien stuks: Ophelia 1018 cent, Golden Ophelia 2646 cent, Marcel Rouyer 1527 cent, Hadley 35 54 cent, Claudius Pernet 3045 cent, Co lombia 4075 cent, Butterfly 3047 cent, Mae Keiler 2011 cent .Wilh. Kordes 26 38 cent, Mad. Jules Bouché 2540 cent, Rosalandia 2950 cent. Phoebe 1425 ct., Germania 1125 cent, Pa-ui Grampel 39 60 cenL Salman Rose 294-1 cent, Van Rossem 2046 cent, Else Poulsen 4080 cent, Aug. Noack 25 cent, Polyantharozen 3059 cent-, Kilham 1525 cent, Briarcliff 2035 cent, Helen 48 cent-. Diversen: Chry santen, groctbloemig 1.001.60, idem tros 0.701.20, Clematis Durandi 30 cent Anjers 917 cent. Physalis Franchetli 15 35 cent, Vuurpijlen 1820 cent. Clematis Prins Hendrik 2.80. VEUR—LEIDSCHENDAM, 16 Sent. Vrije Veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in Café ..Het Eiland" werden aan gevoerd: 12687 kippeneieren 6—7, en 193 eendeneieren 5.005.65 per 100 stuks; kippen 0.40—1.80, konijnen 0 352.55, duiven 1333 cent per stuk, 108 kg. appe len 415 cent en 517 kg. peren 412 cent per kg. NOOTDORP, 16 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 5282 stuks. Prijzen: kippeneieren 6.156-60, eendeneieren 4.905.70 per 100 stuks, kippen 0.351.en duiven 18 cent per stuk. VV1SSELNUTEEKINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.57 Londen 12.04-r>/^ New York 2.47.82 Parijs 9.715/8 Brussel 34 47i/2 Zwitserland 48.85 Milaan 12.97 Madrid -22.35 üalo 66.22»'2 Kopenhagen 66.221/2 Stockholm 66.30 Weenen 34.8U/2 Praag 7.341 In Boedapest 43.20110m. ^EURSOVERZICHT. van gisteren. Dc markt blijkt zelfs na de ca tast ro- phale daling der laatste weken in het ge heel geen weerstandsvermogen te hebben gekregen, met het onafwendbare gevolg, dat het aanbod de koersen naar steeds la ger niveau forceert en s-teedis nie-uwe posi tie-s zwak komen te liggen en moeten wor den geliquideerd, hetgeen resulteert in nieuwe koersreaoties. De contramine is van te kleine afmetingen om de slagen op le vangen. Zeer diruk ging het toe in Kon. die meer dan 150 pCt. lager inzetten, waarbij allerhande oncontroleerbare geruchten de ronde deden. In het. verder verloop trad een licht herstel in. Plotseling vormde zich een ^groote hoek in Tabakken, waarin veel werd omgezet. De eerste koersen waren tientallen pCts. beneden het vorige slot Tenslotte trad een flink herstel in. Industrieelen Lagen zwak met uitzending van Philips, die goed weer stand boden. Unievers, Aku's, Galvé Delft enz. daalden alle Met de laagste koersen van heden vergeleken was het slot iets beter. Suikers hadden overeenkomstig ver loop. H V.A.'s aanvankelijk 20 pCt. lager, wisten later weer betere prijzen te krijgen. Rubbers liepen al-gemeen terug. Soheepv. eveneens zwak. Ook Amerikanen stelden zich alle beneden gisteren. Young- cn Da- wesleening verloren het gisteren behaalde avance. Gemeente-obligaties weinig veran derd. Prolongatie 11/2 pet.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3