HAARLEM MERSTB. 130-136 ZATERDAG EERST NAAR WAALS SCHOOL-CAPES UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Agenda VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS Wat U ook zoekt, U vindt het bij WAALS, mooier, voordeeliger, beter en daarom voor al uwe inkoopen Grijs gestreepte Sport- flanel voor sporthem- ien 19 Wollen Dameskousen Flanellen Dames Pyama's 1.75 2.10 2.75 3.25 Dames Huishoudschorten van prima zephir 1.10 Heeren Sporthemden met Jaquard boorden 1.17Vt Kinder Pullovers 1.07'/* Witte Zakdoeken Vit f Halflinnen gen ïeedoeken in^|roen, an je, blaui^r28 Th, PRIMA WATERDICHTE STOF 55 3föÖ— 60 70 75 80 85 90 95 100 "3/J5 U65 Ü95 5.30 5.60"5795 6^25 6JÏÖ Gewerkte Jumperwol, buitengew. voord. art. groote knot 52 Zware ongebleekte tri cot Heerenpantalons Woll. Damescamisoles in rose en wit 1.05 2 draads Camisol-wol, per 100 gram knotten Flanellen Dames nachthemden 71 Kunstzijde gebreide Onderjurken 2.10 TWEEDE KAMER-VACATURE. A. B. Klcerekooper neemt ontslag. De heer A. B. Kleerkooper (S. D. A. P.) heeft, volgens „Het Volk", besloten te bedanken als lid van de Tweede Kamer. De reden tot zijn besluit is niet, dat zijn ziekte een ernstiger wending heeft geno men. integendeel gevoelt hij zich aanmer kelijk beter dan eenige maanden geleden, getuige ook de hervatting van zijn journa- listische werkzaamheden. Evenwel kon de hoogleeraar, die hem in het Wilhelmina- Gasthuis te Amsterdam behandelt, geen uitzicht openen, dat hij weldra weer in staat zou zijn regelmatig de Kamerzittin gen bij te wonen. DE SPOORWEGTOESTANDEN 0. VAN AMSTERDAM. Voor verbetering 28 millioen noodig. Inzake de verbetering van spoorweg toestanden aan de Oostzijde van Amster dam, zegt de Memorie van Toelichting der ste werken zijn: opheffing van het sta tion Weesperpoort en vervanging duor een nieuw station in de Watergraafsmeer; verplaatsing van het station Muiderpoort, zoodat het zoowel voor de richting Utrecht als voor de richting Amersfoort kan dienst doen het volledig scheiden van de banen voor personenvervoer en die voor goede renvervoer, welke in verbinding met den spoorweg om Amsterdam worden gs- bracht, en het maken van verschillende doorgangen voor het gewone verkeer. Omtrent de verdeeling der Vsfcen, wel ke op f 28.000.000 worden geraamd, is in hoofdzaak overeenstemming verkregen. De Nederlandsche Spoorwegen zijn bereid f 10.000.000 te betalen, tcjfcijl net overige dcor de gemeente Amsteidam en hei Kijk zal worden gedragen. Uit den aard der zaak zullen deze verdeeling en de moge lijke overschrijding in een overeenkomst worden geregeld. Voor 1932 wordt voor verbetering in de Gouwe een bedrag van f 1'-f.000 aange vraagd. Ten behoeve van een bijdrage aan de provincie Zuid Holland in de kos ten van den bouw van een nieuwe schut sluis builen Gouda ka 1 thans voor 1932 f 350.000 beschikbaar -vilden gesteld. R.-K. HANZEBOND VAN SLAGERS- PATROONS. Voortgezette vergadering te Utrecht. In de voortgezette vergadering van den Ned. E.-K. Hanzebond van Slagerspa troons werd besloten aan te houden (ten einde het bestuur in de gelegenheid te stellen in de eerstvolgende bestuurverga- dering praeadvies uit te brengen) het rap port. inzake het voorstel-Den Bosch betref fende de patroons-, ziekte-, ongevallen- en bedrijfsschadeverzekering, alsmede het antwoord daarop van de afdeeling Den Bosch. Naar aanleiding van eenige voorstel len Bussum, Schiedam en Den Bosch ont ried het bestuur thans pogingen in het werk te stellen om tot een vrijen Zaterdag middag voor het slagersbedrijf te komen en dat om deze reden: een sluiting der sla gersondernemingen op Zaterdagmiddag is thans niet urgent: een doorvoering van dezen maatregel is in de huidige omstan digheden ontoelaatbaar; een wettelijke doorvoering zal met het oog op de con- curreerende bedrven, die tevens de sla- ge rsp rod uot en op de markt brengen, een onrechtvaardigen voorsprong verleenen. Na discussie werd het advies van het hoofdbestuur aanvaard, doch de voorzit ter ried de aanwezigen aan het perso neel wel den vrijen middag, die het toe komt, te verleenen. Daarna hield mr. v. Hellenberg Hu- bar, directeur van 't Nationaal Hanzebu- reau, een lezing over 't voor-ontwerp van wet tot instelling van bedrijfsraden. Spr. noemde het wetsontwerp-Verschuur prac- 'tisch, daar het voortbouwde op het ten deze reeds gegroeide. Naar aanleiding van een voorstel-Ven- lo om bij de Regeering stappen te doen om te verkrijgen dat op een slachthuisbedrijf geen winsten door de gemeente mogen worden gemaakt, onderschreef het bestuur geheel en al de gesignaleerde onbillijkheid, en beschouwde het winstmaken door ge meenten op keurloonen en slachtrechten als een ongemotiveerde belastingdruk op het slagersbedrijf. Het bestuur stelde voor deze zaak in de commissie van overleg ter tafel te brengen en een krachtige actie te ondernemen. De vergadering juichte dit toe en ging ten slotte over in een bijeenkomst met ge sloten deuren ter behandeling van het rap port over de verbetering en uitbreiding van het R. K. Slagersvakblad. Katholiek verbond voor kinderbescherming. Naar men ons meedeelt, had Zaterdag 12 Sept. j.l. te Utreoht de oprichtingsvergade ring plaats van het Katholiek Verbond voor Kinderbescherming" ondier voonait- tersobap van mr. dr. P. J. Witteman. De oprichting van dit Verbond is het resultaat van besprekingen tussohen perse nen van verschillende richtingen op het ge bied der katholieke Kinderbescherming, die een paar jaar ge'eden het „Comité Kinder bescherming" gevormd hadden met het doel om voorbereidingen te treffen voor een groote organisatie. Van onderscheidene kanten waren im mers destijds stemmen opgegaan cm te trachten een band te leggen tusschen alle vereenigingen en instellingen in het land, die op eenigerlei wijze zorg dragen voor kinderen die „bescherming" behoeven, zon der daarbij te raken aan de zelfstandige werkzaamheid der aangesloten leden. In zijn openingswoord wees mr. Witte man allereerst op het groote belang va-n dezen dag. Niet alleen theoretisch stelt het Verbond zich voor te wenken door alleen de moei lijkheden te bespreken, ook en vooral wil het trachten practiseh de leden van dienst te zij. Want, hoewel din thans nog niet uit voerbaar bleek, ligt het toch in het voor nemen in de toekomst te kernen tot op richting van een „Centraal Bureau voor Kinderbescherming". Nadat nog verschillende vereenigingen en instellingen de groep van mede-oprich ters versterkt hadden, werd overgegaan tot oprichting van het „Katholiek Verbond voor Kinderbescherming". Bij acclamatie koos de vergadering tot voorzitter mr. dr. P. J. Witteman, terwijl na eenige discussie op voorstel van het comité een bestuur werd samengeteld uit de volgende personen, al'en vertegenwoor digers van de verschillende groepen van leden, die in het Verbond vertegenwoordigd zijn. In het bestuur werden gekozen behalve de voorzitter: pater N. Bos S.C.J., Heer; C. L. M. Brantjes, Breda; mevr. Is. Droog Deckers, Heemslede; zuster Gerardina, Amsterdam; mr. dr. L. Janssens, Eindho ven; mr. Ern. Lamers, Den Bosch; P. J. Meulemeester, Zwolle; J. H M. Radema- ker, Amsterdam; insp. J. G. van Rijt, Pr., Maastrocht; mr. A. O. H. Te'legen, Den Haag; mevr. De Voord. Den Haag; ir. E. L. A. baron van Voorst tot Voorst, Den Bosch, als gewone leden en prof mr. W. Duynstee C.s.s.R. en prof dr. Th Rutten, beiden uit Nijmegen als buitengewone -e- den, terwijl een secretaris aan het bestuur zou worden toegevoegd SASSENHEIM. AUTO-TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Een stoet van 50 auto's Onder begunstiging van zeer schoon na jaarsweer werd gisteren de lang verbeide autotocht gehouden voor de ouden van dagen van Sassenheim, georganiseerd door de Oran jevereniging. Op de daarvoor bijzonder ge schikte Beukenlaan werd de lange stoet op gesteld en werd om half elf langs de Menne- weg en Teylingerlaan het eerste gedeelte van de tocht, naar Noordwijk .aanvaard. Vandaar ging het over Katwijk naar Wassenaar, waar alle mooie lanen in alle mogelijke richtingen werden doorkruisd, wat natuurlijk zeer mooi en interessant was voor de talrijke deelnemers maar wat aan de chauffeurs natuurlijk hooge eischen stelde. Door één hunner werd zijn voorman uit het oog verloren en op een ge geven oogenblik een verkeerde richting inge slagen. Hierdoor kwam het grootste gedeelte van den stoet terecht bij de Wassenaarsche slag wat niet de bedoeling was. Door de goe de zorgen van de Wassenaarsche motorpoli tie werd de ver afgedwaalde kudde evenwel weer spoedig op het rechte spoor gebracht, waarna gezamenlijk langs het mooie Raadhuis van Wassenaar werd gereden en de tocht naar Den Haag werd ondernomen. Hier was de bo venzaal van het restaurant Heek voor de twee honderd deelnemende personen geheel gere serveerd en de oudjes en hun geleiders lieten zich hier het middagmaal goed smaken. De voorzitter van de Oranje Ver. de heer L. Ph. Bisschops, en Burgemeester J. P. Gouverneur, die met zijn echtgenoote de geheele tocht heeft meegemaakt, richtten zich beiden in een korte toespraak tot de groote schaar deelne mende oudjes. Hierna reden de auto's weer voor en werd op 't Binnenhof de stoet, die door 't drukke verkeer wat uit elkaar was ge raakt, weer opnieuw opgesteld. Onder geleide van de Haagsche verkeerspolitie strekte de tocht zich verder uit naar de Pier in Scheve- ningen alwaar de thee werd gebruikt, wat ge zien het mooie weer een aangename verpoo- zing bood. De terugtocht werd ondernomen door de Scheveningsche boschjes en in de speeltuin „De Bataaf" bleek ook alles weer op de komst van Sassem's grijsheid voorbe reid te zijn. Aan lange tafels vonden de „uit gaanders" een plaats en een broodje bracht hun de noodige verkwikking. De stemming was en bleef voortreffelijk. Om half acht gis terenavond bereikten zij weer Sassenheim, op gewacht en verwelkomd door de Muziekver- eeniging „Ambrosius". Na een tourneé door het dorp bereikten alle deelnemenden hoogst voldaan weer hun woningen en waren na een dag van vreugde en genot weer in hun kleine wereldje teruggekeerd. Verbreeding Klinkerbergerbrug. Vanwege den Rijkswaterstaat is aanbe steed het verbreeden van de Klinkenber- gerbrug in den Rijksweg van 's-Gravenha- ge naar de Noord-Hollandsche grens, on der de gemeente Sassenheim. Raming 5600.—. Laagste inschrijfster wed. H. van Drlel te Koudekerk voor 4980. Gevonden voorwerpen. 1 Belastingmerk, 1 huishoudschaar, 1 bankbiljet van 10 gulden, 1 dubbele autobumper, 1 heerenhorloge en 1 bruin lederen dameshandtasch met inhoud. Verlorn voorwerpen. 1 overjas, 1 bruine damesportomonaie met inhoud, 1 bankbiljet van 10 gulden en 1 damestaschje met inhoud. Nadere inlichtingen worden door de politie alhier verstrekt. Geboren: Leentje, dr. van G. Ciggaar en L. Verhaar. Anna Maria, dr. van F. C, van der Eist en M. Th. v. d. Kamp. Overleden: M. Vijverberg, 75 j-, echtge noot van J. J. Markusse. B. Hoogstraten, 63 jaar, echtgenoot van E. Verhoog. Gevestigd: Mej. T. J. van der Laan, Hoofdstraat 159 van Lisse. Mej. A. G. Bierfischer, Hoofdstraat 324 van Delmenhorst (D).Mej. A. P. Caspers, Hoekstraat 11 van Noordwijk, Vertrokken: R. Ch. van Ommering, van Klinkenberg 15 naar Voorhout. G. W. M. A. van Gent, van Tijloosstraat 16 naar Voor hout. H. I. M. A. du Boeuff, van Hoofdstr. 324 naar Maasland. NOORDWIJK. Buurtvereen. Kerkstraatbewoners. In de onderlinge verstandhouding onzer Kerks traatbew oners, blijkt een hechte band te bestaan, hetwelk wel het duide lijkst blijkt uit de telkenjare terugkomende Kerkstraat-feestavond in café „Flora" van den heer P. H. v. d. Voort. Zoo ook gistc- renavund was de lange feestelijke disch weder geheel bezet en onder een goed stuk je muziek en enkele tractaties zat de stem ming er al heel spoedig in. De voorzitter, oe neer Waasdorp, sprak hierbij een kort openingswoord en heette allen van harte welkom, in het bijzonder het strijkje en dc humorist, de heer Zitman en wenschte al len een reoht genoeglijken avond. Nu de laatste wensch is, zooais voorgaande feest avond, volkomen in vervulling gegaan, waartoe de humorist en het uitstekende strijkje, somwijlen nog versterkt met en kele iverkstraat-virtuosen, niet weinig heb ben bijgedragen. Deze zeer genoeglijke avond zal Ge onderlinge band zeker nog hechter maken, üp een reeds vergevorderd uur trokken allen welvoldaan huiswaarts, meerderen nog voorzien van een prachtige prijs uit de genouden tombola. R. K. Voetbalvereen. S.J.C. Deze week hield fci.J.U. haar jaarvergadering in het Ju venaatsgebouw, waarbij 42 leaen tegen woordig waren. De voorzitter, de heer U. v. Gerwen, opende deze bijeenkomst met den chr. groet, waarna hij allen van harte welkom heette. Het verheugde spr. dit tot zoo velen te mogen richten. Na lezing der notulen, wélke ongewijzigd werden vastge steld, werden een aantal ingekomen stuk ken behandeld, waaronder enkele voortge sproten uit kwesties uit de afgeloopen competitie. Naar aanleiding hiervan drong het bestuur er met klem op aan, niet alleen in de wedstrijden fair te spelen, doch ook zich strikt te onderwerpen aan de leiding. Mochten er gegronde klachten zijn, handel dan nooit zelfstandig, doch deel deze aan het bestuur mede, want alleen langs dien weg zal een bevredigende oplossing moge lijk zijn. Bij punt 4 der agenda, mededeelingen, voelde de voorzitter zich gedrongen aller eerst een woord van hulde te brengen aan het 3e elftal, dat in de afgeloopen compe titie in zijn afdeeling beslag heeft weten te leggen op het kampioenschap. Hen felici teerde hij gaarne met dit succes en hoopte dat zij naast goede leden ook steeds goed spel zouden blijven leveren en hun club naam in hun optreden steeds hoog zouden houden. Verder wees spr. de leden op het nut der medische sportkeuring en op de verzekering tegen ongelukken bij voetbal len. Hierover zal het bestuur desgewenscht gaarne alle inlichtingen verstrekken. Nog spoorae de voorzitter de leden aan deel te nemen aan de te houden retraite voor voet ballers van 13 tot 16 Nov. a.s. Inmiddels was de Geestelijk Adviseur, Kap. Heemskerk, ter vergadering gekomen, die mét een hartelijk applaus werd begroet. De verkiezing van de elftal-commissie had tot uitslag, dat gekozen werden de heeren W. v. Abswoude, N. Duindam, Duijnstce, P. Hoogervorst en N. llietmeijer. Als aan voerders der diverse elftallen werden geko zen: Th. Ruigrok, le elftal, J. v. d. Berg Gzn. 2e, P. v. Dam 3e, J. v. Riel 4e en Jac. Groenwoud, junioren-elftal. Inzake de Ju nioren-wedstrijden werd er nogmaals met klem aangedrongen op de noodzakelijkheid, dat hierbij steeds een geleider moet zijn. Deze aangelegenheid zal door het bestuur, nog nader worden besproken. Na een zeer vruchtbare rondvraag, waarin enkele in terne kwesties werden behandeld, dankte de voorzitter voor de aangename en pret tige discussies en wenschte allen in het ko mende seizoen, veel succes toe. RIJNSBURG. Tuinbouw. Eenige dagen geleden was het artikel vroege bloemkool het hoofdproduct van den aanvoer. De vroege bloemkool gaat echter verminderen en wordt nog niet vol doende aangevuld door de late kool zoodat er op heden minder bedrijvigheid is dan we ge woon waren. De prijzen voor de bloemkool waren zeer goed loonend, voor 1ste soort van 13.50 tot 17.40, 2de soort bracht van 5.10 tot 6.60 op. Voor uien is weinig vraag met lage prijzen, 2.90 tot 3.60 per 100 K.g. Gele kool laag in prijs, gaat voor 5.tot 5.80 per 100. RIJKSMUSEUM VAN NATUURLIJKE HISTORIE. De beperking der uitgaven doet zich gelden. Op de vragen van het lid der Tweede Ka mer mevrouw De VriesBruins: 1. Is de minister bereid mee te deelen, welke plannen er bestaan voor den verde ren afbouw van 's 'fJijksmu-seum van na tuurlijke Historie te Leiden? 2. Is de minister, die zich, büjkens he-t Qaat;s<te jaarverslag van deze inrichting, door een bezoek ter plaatse op de hoogte heeft gesteld van den toestand, niet van oordeel, dat voltooiing van den eenmaal be gonnen bouw, met het oog op de zeer kost bare verzamelingen, die nu in kasten en kisten zijn weggeborgen, niet langer kan worden uitgesteld 3. Indien, om welke reden dan ook, de verdere bouw van het museum en de op richting van de absoluut noodzakelijke ten toonstellingsruimte nog niet onmiddel.ijk zou kunnen plaats hebben, is Zijn Excellen tie dan niet van oordeel, dat in ieder geval de bepalingen van de overeenkomst- gesloten in 1891, tusschen het Rijk en de gemeente Leiden, waarbij is vastgesteld, dat de ge meente Leiden aan den Staat der Neder landen heeft overgedragen het plein ge naamd De Ruïne aan de Garenmarkt te Leiden, ten einde daar gebouwen te stich ten ten behoeve van de rijks-universiteit (waarvoor het hier bedoelde museum be stemd zou worden), intact moeten blijven, ten einde zoo spoedig mogelijk de plannen tot afbouw van deze beroemde inrichting tot stand te kunnen brengen? heeft de minister van onderwijs, kunsten en \vetenscha.pen geantwoord: 1 en 2. Ook de ond erge t eekend e is van oordeel, dat de voltooiing van het gebouw van het Rijksmuseum van natuurlijke, his torie te Leiden, mede met het oog op de daarin ondergebrachte kostbare verzame lingen, wenschelijk is. Deze voltooiing kan evenwel niet onmid dellijk t-er hand genomen worden, niet al leen wijl de toestand van 's lands financiën tot beperking van uitgaven noopt, maar ook, omdat andere voorzieningen, onder an dere te Leiden, meer urgent geacht moeten worden. 3. Voor zoover aan den ondergeteekende bekend, is aan de bepalingen dsr bedoelde, in 1891 tussohen het Rijk en de gemeente Leiden gesloten, overeenkomst geen afbreuk gedaan, noch bestaat het voornemen om op dit terrein een andere permanente bebou wing tot stand t-e brengen. Sprookjesrevue „Luilekkerland". De voorstellingen, die de 3 Octoberver- eeniging op den Woensdag vóór den groo- ten feestdag geeft, zijn steeds bij het jonge volkje in den smaak gevallen. Bij de oude ren is in de laatste jaren wel eens de vraag gesteld, of er nog iets gevonden zou kun nen worden, dat nóg mooier, nóg luister rijker zou zijn. Het 3 October-bestuur is in de afgeloopen maanden speciaal voor deze kindervoorstellingen eens op stap ge weest ten einde hier en daar zijn licht op te steken met het resultaat, dat het meent voor de kindervoorstellingen iets zeer bij zonders gevonden te hebben, n.l. een sprookjesrevue, „Luilekkerland" genaamd, te spelen door het Eerste Nederlandsche Kinder-Revue Gezelschap. De bestuursleden, die in het Theater Seinpost en in den schouwburg te Haar lem een voorstelling van deze revue bij woonden, zijn daarvan enthousiast weer gekeerd. Zij zijn er zeker van, dat^ de honderden jongens en meisjes, die ieder jaar de Stadsgehoorzaal bezoeken ook op getogen zullen zijn over hetgeen zij te zien en te hooren zullen krijgen. De mu ziek van Marius Spree is zeer aardig, de décors, die in het stuk voorkomen zijn buitengewoon fraai, terwijl er prachtige costuums in de revue te zien zijn. Onder 't gezelschap bevinden zich zeer goede zan geressen en zangers. Er komt zelfs een zeer mooi ballet in „Luilekkerland" voor. Alle Leidsche jongens en meisjes moe ten deze voorstelling bijwonen. Evenals andere jaren worden er twee voorstellingen gegeven, een 's middags en de andere voor in den avond. De kinde ren van de verschillende gestichten wor den ook thans weer, maar voor de avond voorstelling, uitgenoodigd. Gemeentelijke Aankondigingen VERKIEZING WERKLIEDEN REGLEMENT. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter kennis van belangheb benden dat de stemming en de eventueele herstemming ter verkiezing van twee leden en twee plaatsvervangende leden der Commissie van Onderzoek bedoeld in ar tikel 22 van het Reglentent voor de Werk lieden in dienst der Gejneente Leiden, zal plaats hebben in een dgr localen van: de Stadstimmerwerf, het Openbaar Slacht huis, de Stedelijke Lichtfabrieken, de ge stichten Endegeest, Voc.rgeest en Rhijn- geest, den Gemeentelijken Reinigings dienst, respectievelijk op Woensdag 30 September en Woensdag 7 October a.s. van des vooimiddags 912 uren. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 September 1931. K0STEL00ZE INENTING EN HER INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, Rat op Woensdag 23 September e.k. vart des namiddags 2 tot 3 ,uur, inlhet Eiisabeth- hof aan de Oude Vest, gelegenheid zal worden gegeven to.| kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN 'STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 September 1931. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend s avonds var» 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8, telefoon 552. Adviseur der Sportvereenigingen. Naar wij vernemn is de weleerw. heer H. Bangert, kapelaan der St. Petruskera, benoemd tot geestelijk adviseur van de R.-K. Sport hier ter stede. Het Schouwburgseizoen. Maandag 21 September a.s. opent weer het Schouwburgseizoen. Het Ver. Rotter- damsch-Hofstad-Tooneel zal de opvoerin gen-reeks inzetten met het gezellige ril- en griezelstuk „De Roode Divan", een spel van Edgar Wallace, zich afspelend in Chicago's onderwereld. Eet stuk heeft bij het Ver. Rotter- damsch-Hofstad-Tooneel een groot succes geoogst, de vertooning te Leiden is reeds de 33ste. De hoofdrollen worden vervuld door: Dick van Veen, Louis van Gasteren, Joan Elsensohn, Anton Roemer, Hèléne Treep-Vink e.a. De regie is van Herman Schwab. In ons bericht over het verschijnen van het nieuwe Adresboek voor Leiden, in ons blad van gisteravond, werd dit abusieve lijk genoemd: zestiende uitgave, terwijl dit moet zijn: zeventiende uitgave. De brandweer heeft gisteren dienst ge daan voor het Mjsscnen vao een sc .o - fteeobrandje bij ue \msie. aamsche An- thraciet Mij., Noordeinde 34. Gistermiddag heeft de 34-jarige N. de N. die werkzaam is bij de beschoeiing aan de Oude Vest, zich met een disselbijl in de linkervoet gehakt. Hij is door de E. H. D. verbonden en naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Een troepje kinderen was op de Kaas markt aan het paardjespelen. Het 8-jarigo „paard" A. G. werd met de leidsels achter aan een vrachtauto gebonden. Toen de wa gen wegreed, werd het meisje over een afstand van 15 M. lengte meegesleurd. Wonder boven wonder liep dit ongeluk met ontvellingen aan de handen af. Hedenmorgen half twaalf had ter hoog te van De Vink een ongeval plaats. Een koetsier van de stalhouderij Van Vliet, al hier, die aldaar een rijtuig bestuurde, kwam, toen hij van den bok wilde afkomen door een misstap te vallen. Hij kwam met het hoofd op den grond terecht en werd in bewusteloozen toestand café „De Vink" binnengedragen. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis overgebraeht.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2