ZIJN DAT EVEN LAGE PRIJZEN! SPORT 3.98 8.90 4,75 7.95 VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 R. K. SPORTWEEK. DE GYMNASTIEKUITVOERING. De- R. K. Sportweek werd gisterenavond voortgezet met de aangekondigde gym- nastiek-uitvoering van de vereenigingen Jeanne d'Arc, Klimop en TJ. R. L. O. De tijd van voorbereiding voor dezen avond was heel kort geweest, zoo kort, dat de R. K. Sportcommissie niet alles af doende had kunnen regelen, zooals zij* dat gaarne gewensoht zou hebben, doch ongewijzigd zal hiermede een volgenden keer rekening gehouden worden en zullen de hiaten, die deze uitvoering thans aan kleefden, éen volgend jaar verdwenen zijn. Hetgeen we natuurlijk van gansoher har te wenschen, want tekortkomingen betref fende de regeling doen niet aangenaam aan, misstaan zelfs ten eenenmale en de grootste daarvan was wel het feit dat de leden der vereenigingen, die op 'n oogen- blik niet hun medewerking behoefden te verleenen, zich wat al te vrij in de zaal bewogen, hetgeen een roezemoezige stem ming teweegbracht, die bij een gymnas- tiekuitvoering niet past. Daar moet orde heerschen en rust. Dat verhoogt het ef fect van de uitvoering. Er was vrij goede belangstelling voor dezen avond en onder de aanwezigen merkten we o. m. op pastoor Th. M. Beu kers, pastoor J. C. Vijverberg, rector J. C. C. Groot, kapelaan Bangert en pater Pon- sioen. De avond werd, na den opmarsch der deelneemsters voor het eerste nummer, ge opend door den voorzitter der R. K. Leid- sehe Commissie voor Lichamelijke Opvoe ding, den heer H. J. L. Tobé, die deze avond een evenement op sportgebied noem de, want hier werkt niet één vereeniging, maar alle katholieke gymnastiekvereeni- gingen verleenen haai medewerking. De Sportcommissie is verheugd om deze eensgezindheid en zij hoopt niet anders dan dat zij moge blijven, omjiat dit van groote beteekenis is. Spr. hoopt dan ook, dat, wat er ook moge gebeuren de R. K. Sport in de Sleutelstad één blijve. Dit kort, maar veelzeggend openings woordje van den voorzitter, lokte een har telijk applaus uit. Daarna werd onmiddellijk met de uit voering begonnen. Allereerst kregen we het gezamenlijk optreden van een aantal dames der drie vereenigingen, die, ruim zestig in getal, vrije oefeningen te zien gaven onder lei ding van den heer Sperling. Was de eerste oefening vrij gemakkelijk, de tweede was veel moeilijker en vroeg veel meer in spanning. Dit, gevoegd bij het feit, dat de dames natuurlijk niet zoo aan elkaar ge wend zijn, was oorzaak, dat nogal eens te gen het tempo van gelijkheid gezondigd werd. Overigens konden we de uitvoering als geheel (en dit geldt voor ieder num mer) niet voldoende beoordeelen, wijl het overzicht in de benedenzaal niet zoo groot is als op het balcon. De oefeningen met den langen staaf door de jongens van Urlo waren niet slecht doch het brugturnen van de Jeanne d'Arc heeren was een klasse beter. Deze vereeni ging blijkt in den heer de Jong een goed leider gevonden te hebben. De dames van Klimop vertoonden ver volgens weer vrije oefeningen, iets inge wikkelder dan het eerste nummer, terwijl hierna de kleinste meisjes werden bezig gehouden met vrij gemakkelijke en niet on verdienstelijke oefeningen, terwijl de meis jes van Jeanne d'Arc kleuter-gymnastiek vertoonden. De reidansen vielen ons niet mee. Daar is heel wat voor noodig om deze zoo zuiver mogelijk weer te geven. Hier meer dan bij de gewone oefeningen valt de on gelijkheid in bewegingen op en hindert zij het oog. Slechts langdurige en ingespan nen oefening kan hier het gewenschte re sultaat brengen. De oefeningen van de jongens in den springenden kring eischten veel behendig heid en spoedig vielen er dan ook deelne mers af. Het hoogspringen viel ons mee. Dat was een goed nummer. Het rekturnen door de heeren van Jeanne d'Arc viel te loven. Wel haperde er zoo nu en dan nog wel iets aan de af werking, maar we mogen zeggen, dat er in deze afdeeling goede krachten schuilen, die nog veel kunnen bereiken. Onder leiding van den heer Castelein brachten de dames van Jeanne d'Arc ten slotte enkele vrije oefeningen nieuwere gymnastiek, welke wel als het best ge slaagd mogen worden genoemd. Toch ook hier werden fouten gemaakt, eigenlijk on vergeeflijke fouten. We doelen hier nog niet op het somtijds slechte richten, waar tegen de leider zelf enkele malen waar schuwde, maar het moet niet kunnen voor komen, dat nu eens deze dan gene er „uit" is en eerst nog eens moet rondzien, om er weer „in" te komen. Oefening, gestage oefening, opmerkzaam heid en volgzaamheid naar de wenschen en aanwijzingen van den leider moeten hier op den duur verbetering brengen. De avond werd besloten met een stand van een aantal heeren-gymnasten. De muziek, vooral ter begeleiding van de oefeningen, het op- en heengaan, had den we gaarne beter gehoord. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zaterdag. Eerste klasse. 3.30 uur: A. R. C. I—S. C. O. I 3.30 uur: Fides Pacta ITerleede I 5.30 uur: Rijnsb. B. IL. R. C. I 3.30 uur: S. L. F. IJuick B I Tweede klasse. 3.30 uur: Quick B IIO. D. I. I 5.30 uur: L. R. C. IIRijnsb. B. II 3.30 uur: S. C. O. II—A. R. C. II 3.30 uur: Terleede IID. V. E. I Derde klasse. 5.30 uur:Quick B. IIITerleede III 3.30 uur: Rijnsb. B. IllL. R. C. III 3.30 uur: AchillesA. R. C. III Derde klasse B. 3.30 uur: D. V. E. II—S. L. F. II 3.30 uur: L. R. C. IVRijnsb. B. IV 5 uur: O. D. I. IFides Pacta II J u n i o re s. 3.30 uur: O. D. I.Achilles. Leidsche Politie-Sportvereeniging. Hedenavond te 6 uur speelt L. P. S. V. I een wedstrijd tegen L. V. V. op 't terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. WANDELSPORT DE 40 K.M.-MARSCH DER L. P. S. V. In de rouje voor de 40 k.m.-marsoh, is in overleg met den heer Commissaris van Politie een kleine wijziging gebracht. Op de heenweg gaat het niet Lange- brugSteenschuur, Breestraat, doch Lan- gebrugSteenschuurRapenburg O. Z. Overigens blijft de route ongewijzigd, dus terugkomende Haagweg, alwaar het Harmonie-gezelschap de Post de troep opwacht, met muziek, Noordeinde, Bree straat, SteenschuurLangebrug. De opstelling is de navolgende: 1. L. P. S. V., 2. Bloemendaalsche Politie Sport- vereeniging, 3. Wassenaarsche Pol. Sport Ver., 4. Haagsche Pol. Sport. Ver. Dan volgen de Leidsche vereenigingen: 5. N. R. M., 6. 6e Reg. Veld Art.. 7. L. Chr. J. M. V., 8. Daxa, 9. T. O. P., 10. Bruuhilde, 11. Rood-Wit, 12. de Bataven, 13. Jahn, 14. D. O. S., 15. T. O. N. A., 16. L. Kr. Sport Ver., 17. Sportvereen. Oegstgeest; 18. O. G. en S. V. eveneens uit Oegstgeest, 19. Burgerwacht, 20. N. J. V. Den De burgemeester van Leiden zal het startsein geven. Te omstreeks half acht kan de grens der gemeente bereikt zijn. Leider is de heer J Zwart, die met de heeren Dijkstra en Eerland het tempo aangeven, dat niet overschreden mag worden. Door de „Antilopen", onderafd. der Vereen. „Rood Wit" is een medaille be schikbaar gesteld voor de vereeniging. die met het meeste aantal leden binnen vast- gestelden tijd binnenkomt. De heer Verhulst, accountant, heeft een plaquette geschonken voor de jongste deelnemer, die binnen vastgestelden tijd binnenkomt. Herdenking Geboortedag van Kees de Tippelaar. Jaarlijks worden de kinderen van alle scholen te Breukelen op den 3den October op Poffertjes onthaald en om het andere jaar de 3 hoogste klassen op een Bezoek aan Amsterdam en Artis, waartoe inder tijd de gastvrije bewoner van Huize „Slan- gevecht" de bekende Wereldwandelaar Dudok de Wit, een fondsje heeft gesticht. Ook wordt jaarlijks door eenige oud vrienden enkele van de vele duizenden die steeds op „Slangevecht" zooveel gast vrijheid genoten op den 3den October („Hutspotdatum" zooals „Kees" zijn ge boortedag placht te noemen) een stille hulde gebracht bij Huize „Slangevecht" en aan het graf van den heer Dudok de Wit- Om de herinnering aan dezen jovialen sportman en groeten weldoener nog wat levendiger te houden, vooral bij het opko mende geslacht, is genoemd Comité van oud-vrienden er in geslaagd, een welgelij kende Gedenkpenning te doen vervaardi gen. Op Zondag 4 October a.s. zal van Utrecht uit een wandeltocht over 45 K.M. worden georganiseerd langs de route welke „Kees" gewoon was jaarlijks met zijne besto vrienden te wandelen, nl. over Vleu ten, Kasteel de Haarzuilen, Lage Vuur- sohe en Utrecht. Ieder, die dezen afstand in goede con ditie binnen 8.30 uur volbrengt, ontvangt deze „Dudok de Wit-medaille". Zij, die aan dezen Herdenkingswandel tocht zouden willen deelnemen, kunnen zich tot 26 September a.s. opgeven, bij den secretaris van het Intern. Sport Ver bond, den heer W. Sutherland, Marktveld- straat 5c, Rotterdam. De heer Dudok de Wit, geb. 3 October 1S43, overleedn 31 Maart 1913, wandelde Java in de lengte over in 1865, wandelde van Amsterdam naar Parijs in 9 dagen, in 1874 en van Amsteidam naar Wesnen in 26 dagen. Hij was Ncerland'9 grootste en meest spontane wandeltoerist. ZWEMMEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN ENGELAND. De H. D. Z.-ploeg, die op het oogenblik op tournée is in Engeland is gisteren te Swanesa uitgekomen. In het nummer 100 yards borstzwemmen wist mej. F. Cutherland Royaarch de twee de plaats te bezetten, in den tijd van 1 min. 23.4 sec. In de estafette vrije slag over 4 x 46 yards weerden de Nederlandsche zwem sters zich kranig en wonnen het nummer in 1 min. 59 sec. Voorts speelden onze landgenooten een polowedstrijd tegen „Welsh Wanderers*, die in gelijk spel 4—4 eindigde. Met rust hadden de Hollandsche dames een voorsprong van 20. De winnende estafetteploeg bestond uit de dames F. Sutherland Royaards, D. Ketelaar, L. Agierreek en E. Renz. DAMMEN CHRISTELIJKE LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Dinsdag jl. zijn de C. L. D. bekerwed strijden weer begonnen. De eerste uit-slagen luiden: v. d. Meyv. d. Stel 02 Sirag—Meinema afgebr. OudshoornTeunnisse 20 Optendreesv. d. Bosch 20 GastelaarsMolenaar 20 v. Zwieten Jr.de Jeu 20 Kleerv. d. Wijngaard afgebr. Tweede klasse. TelengJ. B. v. d. Wijngaard 02 de GraafVis 20 Hanekamp—v. d. Bosch 20 Karstensv. Egmond 02 J. H. v. d. WijngaardColpa 20 KwaadgrasDreef afgebr. A.s. Dinsdag worden de volgende par tijen gespeeld: Eerste klas: MenemaOudshoon; Teuh- nisseOptendrees; v. d. BoschGastelaars Molenaarv. Zwieten Jr.; de Jeu—Kleer; v. d. Wijngaard—v. d. Meij; v. Zwieten Sr. Sirag. Tweede klas: v. EgmondJ. H. v. d. Wijngaard; v. d. BoschKarstens; Vis Hanekamp; J. B. v. d. Wijngaardde Graaf; KwaadgrasTeleng; DreefColpa. SCHAATSENRIJDEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De wereldkampioenschappen hardrij den zullen in het komende seizoen gehou den worden te Lake Placid in Amerika. De Amerikanen staan er op, dat do wed strijden gehouden zullen worden volgens Amerikaansch gebruik, nl. dat alle deel nemers tegelijk zullen starten en derhalve dat er niet, zooals in Europa gebruikelijk is, twee aan twee op tijd zal worden gere den. De Finsche kampioen Thunberg heeft thans evenwel verklaard, dat hij niet aan deze wedstrijden of aan de Olympische wedstrijden zal deelnemen, indien alle rij ders tegelijk zullen starten. Ook verschil lende Noorsche rijders hebben tegen dat gelijktijdig starten bezwaar gemaakt. Voor gelijk starten is een geheel andere taktiek noodig als voor het twee aan twee op tijd rijden en men. vreest, dat men het daar door tegen de aan die taktiek gewende Amerikaansche rijders zal moeten afleg gen. PAARDENSPORT HET RUITERFEEST IN HET STADION Wanneer de voorteekenen niet bedrie gen, zal de Nederlandsche Federatie van Landelijke Rij vereenigingen Zaterdag haar Ruitenfeeet in het Stadion te Am sterdam houden voor een uitverkocht huis. De vraag naar toegangsbewijzen is zeer groot en uit alles blijkt dat er voor de wedstrijden die des middags te twee uur aanvangen enorme belangstelling is. De Federatie mocht van H. M. de Koningin een groote zilveren medaille ontvangen voor de afdeeling, die in de dressuurproef het kampioenschap van Nederland wint. Ook H. K H. Prinses Juliana heeft van haar belangstelling blijk gegeven en een zilveren medaille geschonken voor den winnaar van de individueele dressuur, eveneens om het kampioenschap van Ne derland. Een kort overzicht van de rennen laten wij hier volgen: I. Groote opmarsch der landelijke luiter- parade en défilé en prijsuitreiking van het kampioenschap der afdeeling dres suurproef. II. Pushbalwedstrijd le helft. III. Prijsuitreiking van het kampioen schap der individueele dressuurprcef. IV. Patrouille-springen om het kam pioenschap van Nederland. V. Pushbalwedstrijd, 2e helft. VI. Springconcours individueel en voor équipes, om het kampioenschap van Ne derland. VII. Groote historische ruiterquadrille van 1831. DE RENBAAN DUINDIGT. Een zilveren jubileum. De N.V. Maatichappij Renbaan Duindigt bestaat 25 jaar en zij zal dit jubileum Zondag herdenken met een welverzorgd programma, bestaande uit een fraaie serie draverijen en rennen, die ons, aldus schrijft de ,,N. R. Crt.", onwillekeurig doen terugdenken aan 1911, toen het totalisator- verbod plotseling een eind maakte aan de draf- en rensport in ons land. Er zou over Duindigt heel wat te schrijven zijn, doch het is natuurlijk onmogelijk om te dezer plaatse alles uitvoerig weer te geven. De geschiedenis met de Kon. Ned. Harddra verij- en Renvsreeniging, die het vorige jaar haar gouden jubileum in September te Duindigt herdacht, is voor een groot gedeelte die van de jubilaresse, welke thans aan den vooravond staat van haar zilveren feest, en wij kunnen daarom in de eerste plaats verwijzen naar het uitvoe rig artikel, dat wij in September van het vorige jaar over de K. N. H. en R. V. ge schreven hebben. Duindigt heeft in de geschiedenis van de draf- en rensport in Nederland steeds een eerste plaats ingenomen en onder alle omstandigheden heeft zij die plaats weten te behouden. De tijden, dat op haar baan Derby's geloopen werden, waarvoor ruim 4000 aan prijzen waren uitgeloofd, zijn reeds lang voorbij, doch al moeten de eigenaren van onze dravers en renpaarden zich op het oogenblik met heel wat min der tevreden stellen, toch is Duindigt de baan gebleven, waar onze dravers het meest tot hun recht komen en waar de rensport, die geheel ten doode scheen op geschreven, weer nieuw leven is ingebla zen. De „wedrennen" mogen door het to- talisatorverbod tot het verleden behooren maar de rennen en draverijen zijn geble ven. Jammer, dat voor vreemdelingen, bezoekers van de badplaats Soheveningen deze renbaan geen voldoende attractie biedt, doch zoolang de totalisator niet in eere wordt hersteld, zal het wel tot de vrome wenschen behooren, om oaar Duin digt publiek en eigenaren te trekken, die men er zoo gaarne zou aantreffen. Hoe het ook zij, de Maatschappij Duin digt heeft er den moed steeds ingehouden en dat haar streven wordt gewaardeerd, blijkt uit de belangstelling, waarin zij zich vooral dit seizoen mag verheugen. Gemiddeld werden er een twintigtal meetings per jaar gehouden. In 1928 was de deelneming der paarden echter zoo ge ring, dat de Maatschappij bij de verdee ling der dagen slechts reflecteerde op 8 data. Rennen werden toen in het geheel niet gehouden, doch gelukkig was die in zinking van korten duur en kon het sei zoen 1930 eindigen met 23 dagen, waarop coursen werden gehouden. Ook de rennen herleefden weer, zoodat men zich op het oogenblik heel dikwijls mag verheugen in groote velden. Zooals reeds gezegd, heeft de Maatschappij dit jaar geen reden tot klagen en dat er voor 1932 weer oen Der bij op het programma staat, mag werke lijk als een zeer gunstig teeken beschouwd worden. Aan verschillende belangrijke draverijen voor Nederlandsche paarden heeft het de partement van defensie zijn aandacht ge schonken, door het uitloven van premiën voor den fokker van den winnaar. Ook van particulieren heeft de Maatschappij herhaalde malen steun ontvangen; oa. brengen we in hennnering de kostbare Miss Blancheprijzen en het spreekt van zelf, dat de K. N. H. en R. V. zich in al die jaren niet onbetuigd heeft gelaten. Zooals reeds gezegd, werden de coursen ter gelegenheid van het 50-jarig beslaan \an laatstgenoemde vereeniging te Duin digt gegeven, welke wedstrijden gehouden werden in tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Hendrik. Het draf kampioenschap van Nederland is sedert de oprichting van de Maatschap pij steeds te Duinzigt verreden. In 1926 is daarin een kleine wijziging gekomen. Het steeds drukker wordend autoverkeer bracht moeilijkheden, omdat de toegangsweg via de Waalsdorperlaan onvoldoende werd geacht. De baan werd toen ©enigen tijd gesloten, doch gelukkig werd er een oplossing gevonden, door de invoering van het één richtingsverkeer, zoodat do hek ken wederom spoedig geopend konden worden. Voor alle zekerheid werd het kampioenschap van Nederland toen aan Groningen toegezegd en sedert dien tijd wordt dit kampioenschap het eene jaar te Duindigt en het andere jaar te Groningen uitïeschreven. Een bijzondere vermelding verdient, dat Billy Bunker, de bekende draver van John Groff uit Antwerpen, in 1923 het kampioenschap van Nederland te Duin digt won in een K.-M.-tijd van 1.23 4, een record, dat tot heden nog niet werd ver- bete id. 21 Aoril van het vorige jaar werd het elastiek© startsysfeem te Duindigt inge voerd, dat een groote verbetering bleek te zijn. De 70 boxen, welke te Duindigt staan, zijn alle verhuurd en het is een zeer verheugend feit, dat niet alleen de deel neming aan de draverijen, doch ook die aan de rennen tegenwoordig alle reden tot tevredenheid geeft. Het is natuurlijk niet gemakkelijk om een renbaan als Duindigt zonder verlies te exploiteeren, vooral waar de eigenaren zooveel mogelijk nummers verlangen met zoo eroot mogelijke prijzen en men na tuurlijk rekening heeft te houden met den smaak van het publiek, zoodat het een heele toer is, om aan het einde va/n het jaar rond te komen. Doch dit kunstje verstaat de heer B. E. van Beusichem, de ijverige manager van de Maatschappij uit stekend. Zijn prettig optimisme, zijn goede kijk op de mentaliteit van het publiek, gepaard aan al van andere deugden, die men bezitten moet, om de rekening van een renbaan in ons land sluitend te ma ken, hebben ongetwijfeld er toe bijgedra gen, dat Duindigt zich steeds meer in de belangstelling van publiek en eigenaren mag verheugen. Wanneer men in deze dagen hartelijke gelukwenschen richt tot de jubilaresse en hulde brengt aan den heer W. Jochems, voor hetgeen hij in den afgeloopen 25 jaren voor onze draf- en rensport heeft gedaan, dan zal men zeer zeker den heer van Beusichem niet mogen vergeten en de eer geven, welke hem volkomen toekomt. Vier inzittenden omgekomen. Bij de Golf van San Francisco is een verkeersvliegtuig door tot dusver nog on bekende oorzaak in brand geraakt en om laag gestort. De piloot en de drie inzit tende passagiers kwamen in de vlammen Alles uitsluitend PRIMA kwaliteiten Wollen Dekens 2-pers. Wollen Fant. Deken, extra zwaar Gestikte Deken, effen Dames NachfSenl- 1 QA ffen tn. gebl. kraag Groote Wollen Deken 160 X 210 Gemolt. Damesdirectoires 0.83 Gemolt. Damesonderjurken 0,98 Flanel den, effen Gestreept flanel 4 CO Damesnachthemden Gemolt. Heerenpantalons 0,98 Gemolt. Heeren Borstrok- 1 DC ken m. dubb. borst en rug Heeren Pullovers 118 Wollen Damesvesten 2.98 Haarlemmerstr. 245 Nieuwe Rijn 58 VLIEGRAMP IN ZWEDEN. Vier inzittenden omgekomen. Het Duitsohe vliegtuig D 1812 van de Deutsche Verkehrsflug A.G. Fiirth xs gis termiddag kwart voor eenen op een km. ten Noorden van het Viremeer in het district Jörköping (Midden-Zweden) om laag gestort. Het vliegtuig sloeg op den grond te pletter en alle vier inzittenden kwamen om het leven. Zij waren zoo vree- selijk verminkt, dat de herkenning groote moeilijkheden opleverde. Eerst na eenigen tijd slaagde men erin, twee der slachtof fers te identificeeren. Het waren de be stuurder Jo-hann Wirtz en een dor passa giers, Franz Paul geheeten. Het vliegtuig, dat voorzien was van een zeven cylinder Wright W'hirlwindmotor, was door de maatschappij verhuurd aan de Photogrammetrie te Münohen, welke het gecharterd had om in Zweden lucht foto's te maken. Vermoedelijk was Franz Paul de fotograaf van de expeditie. De identiteit der beide anderen is nog steeds niet vastgesteld. Bij het ongeluk waren geen ooggetuigen aanwezig. Wel echter heeft men den slag van het neerploffende vliegtuig tot ver in den omtrek gehoord. HET VLIEGAVONTUUR VAN ALLEN EN MOYLE. Benzine-verlies noopte tot voortijdige daling. De Amerikaansche Oceaanvliegers Moyle en Allen, die getracht hebben den door het Japansche blad „Asabi" uitgeloofden prijs voor een vliegtocht van Japan naar Noord-Amerika te winnen en die, zooals gemeld, op een onbewoond eiland bij Kamtsjaka zijn gedaald, hebben hun tocht moeten opgeven wegens verlies van ben zine. De vliegers zijn aan boord genomen door een Russisch schip en aan wal gezet bij kaap Navarin aan de Oostkust vön Siberië. Zooals uit de landingsplaats blijkt, zijn de vliegers van Japan uit over de Koeri- len-eilanden naar Kamt-sjalka gevlogen. Blijkbaar waren zij van plan over de Aleoeten naar Alaska te vliegen en dan verder Zuidwaarts langs de kust naar Seattle. NIEUWE ZUID-AMERIKAVL'JCHT VAN FRANSCHE VLIEGERS. De beide bekende Fransohe aviateurs Mermoz en Etiennc, die met den mecani cien Bailloux een langc-afstandavlucht naar Zuid-Amerika voorbereiden, om het lange-afstand-record weer op hun naam te brengen, zijn Woensdag uit Marseille te Parijs gearriveerd. Hier zal hun toestel voorzien worden van den motor, waarme de de reis zal worden ondernomen, terwijl voorts een radio-installatie zal worden aangebracht. De vliegers zijn voornemens eerst eeni ge proefvluchten te maken, om tegen het einde der maand naar Zuid-Amerika té starten. Mermoz was een der eerste avif - teurs, die over het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan (van Dakar naar Na tal) vloog.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11