UIT DE RADIO-WERELD UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT N00RDWIJKERH0UT. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Woonwagenkindje aangereden. Gisteren had een ernstige aanrijding plaats op den Zilkerduinweg onder deze gemeente. Ter hoogte van het zoogenaam de „Hoekgat" staan een aantal woonwa gens langs den weg, nog een overblijfsel van de kortgeleden gehouden kermis in de Zilk. Het verkeer ter plaats is den gehee- len dag zeer druk, niettemin laten de be woners van genoemde wagens hun kinde ren maar raak loopen. Een autobus welke regelmatig rijdt van Katwijk naar IJmui- den kwam vanuit de richting Haarlem en reed aan den rechterkant van den weg. Aan den anderen kant stond een petro- leumkarretje waarnaast een jongetje van ongeveer een jaar of vier uit een der woonwagens. Vóórdat de autobus een paar Meter genaderd was stak het kind plotseling den weg over. De chauffeur van den bus kon een aanrijding niet voorko men, het kind kreeg met het linkerspat bord van het voorwiel een klap, zoodat het tegen den grond werd geworpen en hier door een wond ter hoogte van de slaap en een bult op het achterhoofd bekwam, ook bloede het uit neus neus en ooren. Dokter Versluis uit Hillegom verleende de eerste geneeskundige hulp en achtte overbrenging naar een ziekenhuis nood zakelijk. Het kind is daarop naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. De ge- meente-politie die spoedig ter plaatse was maakte van een en ander proces-verbaal op. Loop der bevolking over de maand Aug. Aantal inwoners per 31 Juli 1931: 3654 mannen, 2780 vrouwen, totaal 6434. Ver meerdering: door geboorte: 7 mannen, 5 vrouwen, totaal 12; door vestiging: 29 mannen, 21 vrouwen, totaal 50geheele vermeerdering: 36 mannen, 26 vrouwen, toaal 62. Vermindering: door overlijden: 6 manne, 3 vrouwen, totaal 8; door ver trek 16 mannen, 4 vrouwen, totaal 20. Ge heele vermindering 22 mannen, 7 vrouwen, toaal 29. Verschil tusschen de geheel ver mindering en vermeerdering: 14 mannen en 19 vrou\Ven, totaal 33. Bevolking per 31 Aug. 1931: 3668 mannen en 2799 vrouwen, totaal 6467. De bevolking is sedert 1 Jan. 1931 toegenomen met 105 mannen en 84 vrouwen. Totaal 189 zielen. Geboren: Huberta Dina Maria d. v. Nic. H. Hogervorst en D. M. Warmerdam. Eduard Cornelis Annie d. v. Petrus Husebosch en van Elizabeth G. G. v. d. Laar. Theresia Petronella Bernardina d. v. P. Hulsebosch en van Elizabeth B. G. v. d. Laar. Helena Maria d. v. P. J. van de Camp en Agatha P. M. Dieben. Maarten Floris z. v. C. Leeflang en A. Schaap.Cornelis Joseph z. van Joh. Heemskerk en M. Geerlings. Emerentia Maria d. v. Martinus Vreeburg en H. de Winter. Wilhelmus Cornelis Gerardus z. v. H. Langeveld en M. A. Nieuwendijk. Anna Wilhelmina v. L. Turenhout en van W. M. Cornelisse. Anna Maria Jo hanna d. v. H. E. Pompe en van C. M. Hulsebosch. Elisabeth Maria d. v. Go- vert Sstammers en Elisabeth S. G, Ra- vensbergen. Petrus Cornelis z. v. Ja cobus Geerlings en A. M. Heemskerk. Ondertrouwd: Samuel van der Meij 44 j. en Wilhelmina Koet, 35 j._ Gehuwd: Cornelis Aloysius 26 j. en Petronella Alida van den Burg 22 j. O v e r 1 eden: W. B. A. Kuhne, wedr. van S. E. A. Schenk 83 j. F. W. Tirion 70 j. wedr. van A. M. Schreve. Johannes Waasdorp 88 j., wedr. van Adria- na Bergman. ALKEMADE. Inlevering. De inlevering van Rijks goederen door de dienstplichtigen der lichting 1916 zal in deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 2 October a.s. des voor- middags te 10 30 uur in het Gemeentehuis te Roelofarendsveen. R0EL0FARENDSVEEN. Doodelijk ongeval. Woensdagavond reed de 16-jarige H. A. Loos, wonende alhier, per rijwiel door het dorp. Ter hoogte van de woning van den heer van Rhoon kwam hij plotseling te val len. Aanvankelijk liet het zich niet aan zien, dat deze val ernstige gevolgen zou hebben. Eerst eenigen tijd later klaagde hij over hoofdpijn, echter niet zoodanig, dat de vader het noodig oordeelde genees kundige hulp in te roepen. Des nachts na men deze pijnen toe en geraakte de onge lukkige buiten bewustzijn, terwijl hij zeer wild was. Dokter van Dooren, die inmid dels was ontboden, achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzake lijk. In den loop van den ochtend is hij aan de gevolgen van zijn val overleden. Bazar. Op Woensdag 23 en Donder dag 24 September a.s. zal alhier een bazar worden gehouden ten bate van de R.-K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" alhier. De opening zal plaats hebben Woensdag a.s. Nadere bijzonderheden züllen nog be kend worden gemaakt. Wederspannig. Door een tweetal hen gelaars was van den tuinder v. E. alhier een roeiboot in gebruik genomen. De hee- ren waren blijkbaar de roeikunst niet bijs ter machtig met gevolg, dat een der spa nen brak. Toen men er op aandrong de aangerichte schade te voldoen bleken de heeren hiertoe niet bereid. Om deze re den werd de hulp van de Rijkspolitie inge roepen. De heeren toonden zich tegenover de politie wederspannig en weigerden hun namen op te geven. Hierna werden zij voor den burgemeester als hulp-officier v. justitie geleid. Eenmaal op het Raadhuis aangekomen kwamen zij tot andere ge dachten en verklaarden zij zich, zoowel be reid hun namen bekend te maken als om de aangerichte schade te vergoeden. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer H. J. Veste. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de heer Jansen werd aange wezen om bij eventueele stemmingen het eerst zijn stem uit te brengen. Na enkele besprekingen en wijzigingen werden de notulen der vorige vergadering vastgesteld. Ingekomen was een adres van de R.K. en Ned. Ohr. Landarbeidersbonden, waarin verzocht werd spoedig maatregelen te ne men tegen de komende werkloosheid en reeds eerder uitkeering te doen of werk te versohaffen aan werkloozen, alsmede be sprekingen te houden. De Voorzitter zegt dat dit adres is inge komen na de vergadering van B. en W. Hij stelt voor dit adres te renvoyeeren naar B. en W. ter fine van advies. De heer Van der Voet. vraagt wanneer de eerstvolgende vergadering zal plaats heb ben. De Voorzitter zegt waarschijnlijk over enkele weken. De heer Van der Voet verzoekt in ver band met de behandeling van dit adres zoo spoedig mogelijk te vergaderen. Hij be grijpt dat B. en W. een en ander nader moeten overwegen om tot de behandeling in den raad van het adres over te kunnen gaan In het belang van de werkloozen dringt hij evenwel op de meest mogelijken spoed aan. Overeenkomstig het voorstel van dien Voorzitter wordt besloten. Een verzoek van de R.K. Geitenfobver- eeniging om een subsidie van 50.— wordt eveneens op voorstel van den Voorzitter ter fine van advies gezonden naar het col lege van B. en W. Hoeveel puin was er geklopt Voorts was nog ingekomen een sohrijven van den heer L. Borst, waarin hij een be roep doet op de rechtvaardigheid van den raad en verzoekt hem nog een bedrag van 6.uit te betalen voor het kloppen van puin. Adressant is in de veronderstelling dat door hem geklopt- puin niet goed is op gemeten en waarvoor hij slechts 20. heeft ontvangen in plaats van 26. De Voorzitter zegt dat adressant aange nomen hadl een hoop puin te kloppen tegen een M3. prijs. Na het kloppen heeft de ge meente-opzichter de puin gemeten en ge constateerd dat 8 M3. puin geklopt was, terwijl Borst in de meening verkeert door gezegden van andere werklieden, dat het 10 M3. puin was, weshalve hij verzoekt het geld uit te betalen voor 10 M3. Deze aangelegenheid is reeds in de vo rige vergadering (geheime) behandeld ge weest en spreker stelt voor mede namens de wethouders hierop afwijzend te beschikken. De heer Van der Voet vraagt of gecon stateerd is dat de hoop juist is gemeten en of de mensahen waarop Borst doelt zijn ge hoord. De Voorzitter zegt dat de gemeente-op zichter hieromtrent rapport heeft uitge bracht en reeds lang de kwestie mondeling heeft medegedeeld. Hieruit blijkt dat 8 M3. is geklopt geworden en niet meer De juiste meting is nagegaan en stemde overeen met de opmeting van den gemeente-opzichter. De heer Van der Voet vraagt- of men dan alleen op het rapport moet afgaan. De Voorzitter zegt dat het rapport he-m geloofwaardiger voorkomt, dan gezegden van mede-arbeiders van adressant en zulks temeer nog daar de meting is nagegaan en Borst is aangezegd destijds, dat hij zich kon vervoegen bij B. en W. indien hij bezwaren tegen de meting had. Nimmer hebben B. en W. zulk een bezwaarschrift ontvangen. Sprker stelt vertrouwen in het rapport van den gemeente-opzichter. De hee Van der Voet zegt dat men niet verplioht is om op het rapport van den ge meente-opzichter af te gaan. De heer Witteman vraagt enkele inlich tingen hieromtrent, welke door den Voor zitter worden gegeven. De heer Van der Voet verlangde op een desbetreffende vraag van den Voorzitter geen hoofdelijke stemming dooh zou zich zelf overtuigen of de gezegden van de mede-ar beiders van adressant juist of wel onjuist zijn. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Begrooting 1932. Hierop werd de begrooting voor het dienstjaar 1932 den raad aangeboden met in ontvangsten en uitgaven voor den ge wonen dienst 121.329.en voor den ka- pitaaldienst 7.178.01. De heeren Van der Voet, van Reisen en Spierenburg worden naar een vijftal stem mingen benoemd als leden van de begroo- tingscommisie, met den heer Van der Voet als voorzitter. Het presentiegeld der raads leden. Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. tot het doen van een voorstel aan ged. staten tot verhooging van het presen tiegeld der raadsleden. De Voorzitter zegt dat door de uitbrei ding van den raad met 4 leden, B. en W. voorstellen het bedrag ad 260.hert>we!ik per jaar wordt uitgetrokken aan presen tiegeld voor leden van den raad, te verhoo- gen tot 400.Het presentiegeld blijft dan ge'ijk en komt op hetzelfde neer als 260.per jaar voor 7 leden van den raad. Het bedrag, hetwelk dit jaar dus meer benoodigd zal zijn bedraagt ongeveer 40.—. De heer Van der Voet zegt liever t.e wachten met het verhoogen van dezen post tot de behandeling der begrooting en het bedrag van 260.voor dit jaar te hand haven. Het gaat hier slechts om een luttel bedrag, dooh spreker persoonlijk wil gezien de tij dsom tand ïgheden liever waohten tot aan de begrooting van 1932. Wethouder van der Laan zegt dat het presentiegeld van 260.gebaseerd was op 7 leden en nu de raad thans uit 11 leden bestaat is het vrij logisch dat dit bedrag in verhouding hooger moet worden gesteld. De heer Van der Voet zegt, dat het hier niet gaat om heit bedrag, doch om redenen daa-r builen gelegen, In dezen crisistijd moet men voorzichtig zijn en het maakt voor de leden van den raad voor zulk een korten tijd niemendal uit of het eventueel verhoogde bedrag presentiege'-d thans of met 1 Januari a.s. ingaan. Het wekt voor de buitenstaanders een verkeerden indruk om nu reeds het verhoogde bedrag voor te stellen. De Voorzitter zegt dat dit voorstel zui ver een voorstel va-n administratie ven aard is en een gevolg van de uitbreiding van de uitbreiding van den raad van 7 op 11 leden. Voor Voonhoort. is het presentiegeld van den raad toch reeds laag en om nu reeds niet het verhoogde bedrag in te voe ren vindt spreker onog.sch en be teekent verlaging van het presentiegeld. Het betreft 6lechts een bedrag van hoogstens 40. voor dit jaar. Wat er in 1932 dan zal wor den voorgesteld kunnen wij bespreken bij de behandeling der begrooting. De heer Van Reisen deelt dezelfde mee ning als het lid Van der Voet. Spreker ver klaart zich tegen elke venhooging of onnoo- dige uitgaven ook al zijn de bedragen nog zoo gering. Men ziet het bij de regeering ook reeds. Men heeft voorgesteld om de salarissen te ver lagen en als iemand met een dergelijk voorstel komt om dit te doen is spreker er voor. Deze uitgaaf al is hij klein vindt spreker niet noodig. Wethouder Van der Laan is het geheel niet met de heeren Van der Voet en Van Reisen eens Met de opmaking van de be grooting 1931 kon men geen rekeing houden met de uitbreiding, dus is het logisch dat thans reeds het voorstel wordt gedaan om het bedrag van het presentiegeld naar evenredigheid te verhoogen dus in verhou ding van 7 tot 11 leden en wel vanaf 1 Seu- tember, omdat het dan een verlaging van heit presentiegeld te weeg brengt en dit niet bedoeld wordt, waarschijnlijk. Spreker noemt dit geen bezuiniging Het is een oud gebruik dat het presentiegeld hier wordt vastgelegd in een vast bedra.g en nu door de uitbreiding van den raad met 4 leden het presentiegeld prooentsgewijs zal moeten worden verhoogd nu wensoht men van deze traditie af te wijken. Spreker vindt het presentiegeld niet te hoog. De heer Nijs-sen deelt het gevoelen van de heeren Van der Voet en Van 'Ktiisen. De heer Witteman zegt, dat het presentie geld niet te hoc\g i'S en dat de leden van den raad, wanneer overdag wordt verga derd er nadeel van ondervinden, tenminste vooral die leden welke in loondienst zijn van ©en patroon en hun weekloon wordt verminderd met een dag verzuim. Spreker zegt dat wanneer men in het aligemeen be lang en in het bijzonder het gemeentebe lang behartigt men toch geen schade be hoeft te lijden. Hij verklaart zich voor het voorstel van B. en W. De heer Spierenburg zegt van meening te zijn dat de leden, welke door hun finan- tieele positie het niet noodig hebben hun presentiegeld kunnen terugstorten ten be hoede der gemeente, terwijl de leden die door een vergadering eventueel loon zouden moeten derven het presentiegeld kuinnen genieten. De Voorzitter zegt dat het raadslidmaat schap vroeger een eerebaantje was, doch dat de tijden zijn veranderd. Wanneer eventueel overdag zal moeten worden ver gaderd mag een lid van den raad, die hier door loon zou moeten derven, niet worden benadeeld, omdat anders de arbeiders uit gesloten zouden zijn om zich te doen ver tegenwoordigen in den raad. Na eenige discussie, waaraan deelnamen de heeren Van der Voet, Van Reisen, Weth. Van der Laan en den Voorzitter, bracht de Voorzitter het voorstel van B. en W. in stemming. Het voorstel werd verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de wethouders Van der Laan en Van der Hulst en het lid Witte man. De overige leden stemden tegen. Na toelichting door den Voorzitter werd heb uitbre'.dingsplan der gemeente zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld. Bij den rondvraag vroeg de heer Nijsen den aandacht voor ©en kuil in den Jacoba van Beiereniweg nabij het perceel van de Wed. Warmerdam. De Voorzitter zegt onderzoek toe en sloot de vergadering. leen je beenen maar." Programma's voor Zaterdag 19 Sept. Huizen, 298 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 9.3011.30 Uitz. voor Arb. i. d. Conti nubedrijven. R. E. T. Koor o. 1. v. W. F. Kools. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje door Pa ter Lector J. Dito O.P. 12.00 Politieberichten. 12.151.45 K.R.O. Sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.45 Postduivenberichten. I.503.00 Gramofoonpl. 3.004.30 Kinderuur. 5.00—6.00 Concert K.R.O. Kunstensem ble o. 1. v. P. Lustenhouwer. 6.00 Sportoverzicht S. P. J. Borsten. 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 Vervolg concert. 7.00 Dr. P. J. A. M. Kouwenhoven: „Maansverduisteringen". 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonpl. 8.0011.00 Populair concert K.R.O. Sa lonorkest o. 1. v. M. van 't Woud. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. V.A.R.A.-uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles-. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continu bedrijven. VAR A-orkest. 12.00 Concert VARA-Septet en Gra- mofoonplaben. 1.45 Pauze. 2.00 Operette-programma. Friedl. Dotza Elly Krasser, Alb. May, H. Weissbac-h (allen zang) en Ziegler (piano). Leden van het Fritz Hirsoh Ensemble. 4.00 L. N. Palar: „Iets ove. de Indo nesische nationalistische beweging". 4.25 Concert VARA-Mandoline-Ensemble 4.40 Instit. voor Arb. Ontwikkeling. 4.55 Concert (vervolg). 5.05 Otto v. Tussenbroek: Reizen en trekken. 5.35 Vervolg concert. 5.50 S.D.A.P.-kwartiertje. 6.05 Oom Keesje vertelt voor de kin deren. 7.15 Viola d'amore recital door C. Kint. Vleugel: Joh. Jong. 7.45 VARA-Varia. 7.50 Bestuursmededeelingen door A. de Vries. 8.00 De Wijze uit het Oosten. 8.30 Concert VARA-orkest. 9.00 Teun de Klepperman. 9.15 J. de Wolf: „Iets over het leven en de organisatie van particuliere chauf feurs". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Zang en piano door Henry Oostra en Joh. Jong. 10.45 Vervolg concert. 11.3012.00 Gramofoonplatenconcert. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. Militair Orkest. T. Kin- neburgh (bas). 5.05 Orgelspel door R. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Nieuwsberichten. 6.50 Zang door Evelyn Arden en Geor ge Parker. 7.10 Lezingen. 7.50 Koorzang. 8.20 Concert, orkest. 10.00 Beriohten en lezing. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Humor, teekenaar en gramofoonpl. 9.50 Gramofoonpl. L a n g e n b e r g, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3511.05 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 2.553.45 Gramofoonpl. 5.20—6.20 Concert. Orkest en bas. 8.20 Vroolijke avond. Daarna: Berioh ten en tot 11.50 Orkestconcert. II.501.20 Gramofoonpl. Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 2.503.20 Gramofoonpl. 3.505.50 Orkestconcert en viool-soli. 8.20.30 Orkestconcert en zang. 9.309.50 Cello-recital. 10.3510.50 Saxofoon-soli. 10.5011.10 Liedjes bij de luit. 11.1012.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 e n 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Vaudeville. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en solisten. Z e e s e n, 1635 M. Ï.007.50 Gramofoonpl. 10.55—12.20 Berichten. 12.25 Schooluitz. 1.152.20 Berichten. 2.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Avondconcert. 9.20 Berichten. 9.30 „lm Funk und auf der Bühne" m. m. v. orkest. 10.50 Beriohten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. WARMOND. Brandwezen. In verband met zijn be noeming tot lid van den gemeenteraad heeft de heer C. Breedijk ontslag aange vraagd als brandmeester dezer gemeente. Telefonie. Vanaf heden bestaat ten huize van den heer M, Versluys, melkslij- ter, Dorpsstraat alhier op alle dagen na sluitingsuur der telefonie dus ook des nachts, gelegenheid te telefoneeren met andere gemeenten. Speelplaats R.-K. school. Thans is ©en begin gemaakt met de verbetering der speelplaats van de R.-K. school. Reeds eenige maanden terug waren door de ge meente hiervoor de benoodigde gelden be schikbaar gesteld. Bij regenachtig weer ge leek deze speelplaats een modderpoel zoodat verbetering dringend noodig was. ALPHEN AAN DEN RIJN. Moeder met kinderwagen aangereden. In wijk Hoorn werd V/oensdagavond de tim merman K. met zijn echtgenoote en kinder wagen aangereden door een achter hem aan komende auto. K. en echtgenoote kwamen op den grond terecht, waarbij de vrouw een lichte hersenschudding bekwam. Dr. v. VI. ver leende heelkundige hulp. De kinderen kwa men er goed af. De bestuurder A. B. uit Den Haag Geestig vermaak. Bij verschillende be- wonners aan het Goudsche rijpad werden de afgeloopen nacht ergelijke baldadigheden ge pleegd. O.a. heeft men een schouw laten zin ken, landrekken opengezet, ruiten stuk ge gooid en meer dergelijke fraaiigheden uitge voerd. De daders zijn onbekend. Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van Notaris R. v. d. Berg gehouden verkoo ping, werden de huizen met perceeltjes tuin grond aan de Willemstraat alhier in bod ge bracht op 7100.toegewezen voor den som van 7940.aan K. J. Janmaat, Den Haag. Gevestigd: Cornelia Splinter, echtge noote van M. B. Röling, zonder, Noordeinde 55 van Uithoorn. J. Bout. zonder, Raad huisstraat 44 van Vreeswijk. G. A. Smit, Hoofdagent v. d. Alg. Politie in Ned. Indië, Pr. Hendrikstraat 78 van Batavia. Hedwig Engelbrecht, dienstbode, Steekterweg 59 van Duitschland. Emmetje Verlaan, zonder, aan boord, van Hoogland. Maria Rank, dienst bode, St. Jorisstraat 8 -au Duitschland, Jacoba J. W. van Willigen, echtgenoote van W Onderstal, zonder, Fooftstraat 40 van Bos koop. Barbara G. van Hemert, dienstbode, Pr. Hendrikstraat 106, van Sassenheim. Johanna M. Lorij, echtgenoote van G. van VEN!, VIDI, VICII In 't groot rijk der vrouwen weerklinkt thans een naam; Men viert er triomfen en jubelt tezaam. Want Osalon Stijfsel, zeer glanzend Jr en wit, Wil iedere vrouw nu als 't noxpigst bezit. Wij stijven ons linnengoecUtTielder en Jr frisoh, Met stijfsel, die wereld veroveraar is. „Hij kwam, ik zag, hij óverwon", Zegt elke vrouw van Osalon. Reel. 8714 Leeuwen, zonder, Steekterweg 130 g, van Lei den. Susanna P. Beerens, onderwijzeres, Raadhuisstraat 273 van Steenbergen. Ger- ritje Blijleven, echtgenoote van J. van Wie- ringen, zonder, Raadhuisstraat 7 van Nieuw koop. R. Altona, zonder, Hoorn 184 van Leiden, Alida Jansen, wed. H. A. M, Maas, zonder, Pr. Hendrikstraat 69 van Nijkerk. Vertrokken: Engeltje Buter, winkeljuf frouw, Hooftstraat 27, naar Emmen. Aaltje van der Zwart, zonder, Oudshoornscheweg 152, naar Woubrugge. J. W. IJdens, zon der, Pr. Hendrikstraat 35, naar Nijmegen. Gerritje van Es, zonder, Kortsteekterweg 83, naar Arnhem, Roosendaalschenstraat 72. A. L. Schram, zonder, Stationsstraat 22, naar Eindhoven, Kanaalstraat 8. Janna van den Bos, dienstbode, Groenweg 46, naar Reeuwijk. J. van Helden en gezin, boomkweeker, Ot- weg 10, naar Boskoop. R. Jongbloed, kap- persbed., Hooftstraat 32, naar Hoensbroek. Maaike C. Groenendijk, dienstbode, Oudsh.- weg 86, naar Zegwaart. J. Staal en gezin, arbeider, Grijpensteinstraat 44. naar Loenen a. d. Vecht. J. de Lange en gezin, arbeider, Otweg 8, naar Boskoop. Maria A. Jongen- burger, zonder, Wilhelminastraat 26, naar Delft. J. Brouwer en gezin, boterbezorger, Jan Nieuwenhuyzenstraat 18, naar Leiden. H. van Rennesse, ijzerwerker, Vinkebuurt 88, naar Zwammerdam, Apolonia J. M. Han sen, zonder, Hooftstraat 138a, naar Delft. J. van Dam, bouwk. opzichter, Raadhuisstr. 78, naar 's-Gravenhage. M. Drop, monteur, Raadhuisstraat 44, naar Rotterdam. HAZERSWOUDE. Ondertrouwd: M. Spelt, 27 j, en M. van Geffen, 32 j. O v r 1 e d e n: M. Zeestraaten 77 jaar. WOERDEN. De moeite waard. We deelden reeds eer der mede, dat de meisjesleden der St. Fran- cis-Missienaaikring reeds zooveel hebben vervaardigd, dat een tentoonstelling daaraan kon worden gewijd. Deze tentoonstelling nu, de eersten dus, wordt gehouden op Donderdag 24 Sept. a.s. in het Patronaat. Het zal on- noodig zijn de Katholieken te wijzen, dat een gang hierheen de moeite werkelijk waard zal zijn. Toegang is vrij voor allen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10