RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN SPORT UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Motorrijder in een troep kinderen. To Hunsel reed de heer H. uit Itter- voort met zijn motor in een troep kinde ren die zich op den stoep voor een woning bevonden. Twee der kleinen werden zoo ernstig ge kwetst, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een, waarbij een beenbrek werd gecon stateerd, werd naar het ziekenhuis te Weert vervoerd-, de kwetsuren van het andere kind waren van dien aard, dat het te zijnen huize kon verpleegd worden. Aan de gevolgen overleden. In het militair hospiaal te 's-Gravenhage is overleden de 25-jarige sergeant der Ja gers C. L., ten gevolge van de verwondin gen, bekomen bij de aanrijding op 4 Sept. j.l. op de v. Alkemadelaan, aldaar. Gister is overleden de motorrijder G., die Maandag bij de dubbele auto-botsing aan het Maas en Waalkanaal te Nijmegen ernstig werd gewond en een dubbele been breuk kreeg. Hij laat èen vrouw en vier kinderen achter. Uit een boom gevallen. De 64-jarige landbouwer P. Lauwerijssen te Etten (N.-B.) viel van een betrekkelijk kleine hoogte uit een perenboom. Met twee gebroken halswervels werd hij naar het ziekenhuis te Breda ver voerd. Naar we vernemen is zijn toestand zeer ernstig. Men vreest voor zijn leven. Verdronken. Van het Donderdagmiddag uit Dor drecht naar Kampen vertrokken detache ment pontonniers, geraakte gisteravond de korporaal-kok W. H. L., wonende te Dordrecht, door de duisternis misleid, te water. Hoewel onmiddellijk reddingspogin- gingen in het werk gesteld werden, mocht het nog niet gelukken het lijk te vinden. Te Ulicoten (gem. Baarle-Nassau) ging het 2-jarig kindje van den landbou wer A. H., zooals het wel meer deed, va der roepen, die op een naburigen akker aan het werk was. Toen de vader zonder de kleine meid terugkwam, ging men zoe ken en vond haar verdronken in een kuil, langs den weg naar vaders land. Het gevaar van de autoped. Te Breda speelden de twee broertjes M. aan de Sophiastraat met hun autoped. Ze kwamen met elkaar in botsing en de een kreeg zoon hoofdwonde boven het linker oog, dat hij op last van dr. K. naar het St. Ignatiusziekenhuis moest vervoerd worden. BRANDEN. Te Biervliet. Donderdagavond omstreeks 10 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een hevigen uitslaanden brand in de hofstede van den landbouwer P. Haverbeke te Biervliet. De geheele schuur, waarin een groote voorraad mtgedorscht graan aan wezig was, stond in lichterlaaie. Niet min der dan acht paarden, vijf varkens en drie geiten kwamen in de vlammen om. Een groot aantal landbouwwerktuigen ging verloren. Een bergplaats, waarboven een slaapplaats der knechten was, brandde eveneens uit. De knechten konden zich in veilgheid brengen. De motorspuit uit Biervliet, die na eenigen tijd aanwezig was, gelukte het de belenden perceelen te behouden. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. DE DUBBELE MOORD TE ZUIDBROEK In verband met den dubbelen moord te Zuidbroek heeft de burgemeester van Vries ons het volgende medegedeeld: Op verzoek van den Officier van Justi tie te Winschoten zijn te Vries aangehou den twee aardappelrooiers resp. gedomici lieerd te Musselkanaal en Hoorn (N.-H.), wier signalement overeenkomen met die door de politie verspreid waren. Zij zijn beiden naar Winschoten overgo- bracht en in voorloopige hechtenis ge steld. Het onderzoek duurt voort. Op een boschwachter geschoten. De boschwachter P. v. d. Hoogen uit Oploo ontdekte een tweetal stroopers in de richting Venray, beiden met een ge weer gewapend. Bij de achtervolging draaide op circa 25 meter afstand een der stroopers zich plotseling om, legde aan en schoot op den boschwachter. Deze kreeg de volle lading hagel in zijn rechterdij been. Hij zette echter nog een korte poos zijn achtervolging voort, maar moest deze spoedig opgeven, zonder dat hij de da ders kende. Een paar klompen van een hunner, tijdens het loopen verloren, zijn in beslag genomen. De getroffene, die zich naar het Raad huis te St. Anthonie begaf, is per auto naar Boxmeer vervoerd en daaronder ge neeskundige behandeling gesteld. NIEUWE GEVAREN VAN DEN WEG. Handige truc om een rijbewijs te krijgen. In „De Auto" wijst de heer Theo van Swieten op nieuwe gevaren die het ver keer op den weg bedreigen. Er is n.l. een nieuwe truc gevonden om het rijbewijs-examen te omzeilen en te ont duiken en wel door een handigen Arnster- damschen rijwielhersteller en autohande laar. Iemand gaat zonder voldoende oefening, of, wat nog meer voorkomt, na een onvol doende vooroefening en instructie gehad te hebben, zijn rijexamen afleggen voor een der adviseurs van het Centraal Bureau en wordt natuurlijk afgewezen, omdat hij ge acht wordt onvoldoende rijvaardigheid te bezitten en zoodoende een gevaar voor de overige weggebruikers te vormen. De gewone te volgep weg zou nu zijn ernstig te oefenen of bij een beteren in structeur les te gaan nemen, om veilig in het verkeer te worden. Dat is echter een omslachtige en dure weg voor vele roeke- looze of niet nadenkende aspirant-automo bilisten en voor deze categorie zorgt het vin dingrijke Amsterdamsche handelaartje in automobielen en motorfietsen. Men huurt bij hem een transportfiets met een aan- liangmotortje en gaat eenige dagen later triomfantelijk examen doen. De adviseur is dan wel genoodzaakt den candidaat te la ten slageu, want op zoo'n trapfiets kan na tuurlijk de eerste de beste kruk, die niet het minste begrip van de besturing van een auto heeft, uit de voeten komen en be hoorlijk manoeuvreeren om een rijbewijs te bemachtigen. Dit motortje vindt een gretig onthaal bij het publiek om als hulpmotor op de fiets te dienen en daarbij kan het ook geen kwaad, want daarvoor wordt een speciaal rijbewijs afgegeven, het bewijs C, dat al leen recht geeft een motorrijwiel te berij den, dat niet sneller dan 30 K.M. kan loo pen. Met dit aanhangmotortje op een trans portfiets staat het „wettelijk" echter an ders. De transportfiets heeft drie wielen en valt dus onder de door onze wetgeving nog steeds ongelimiteerde categorie van motorrijtuigen op méér dan twee wielen. Wat is nu het voor het'veilige verkeer, en dus voor de veiligheid van alle wegge bruikers, ouden van dagen zoowel als kin deren, zoo hoogst ernstige gevolg 1 Dat de adviseurs en rijksdeskundigen een bewijs moeten afgeven, als iemand met zoo'n transportfiets even wat onder hun oog heeft rondgetrapt en het motortje hier en daar de transportfiets heeft geholpen. Het langs dezen weg verkregen rijbe wijs geeft den aanvrager echter óók hot recht om achter het stuur plaats te nemen van een snellen 100 P.K. wagen, een auto bus, een tractor, een motor met zijspan, kortom, hij verkrijgt een ongelimiteerde bevoegdheid om alle motorvoertuigen te besturen en heet daartoe in de wettelijke termen „bevoegd" en „bekwaam"! Mag onze Minister van Waterstaat een dergelijke aanfluiting van de Motor- en Rijwielwet langer gedoogen? Iemand, die een transportfiets bedienen kan, maar nog nooit iets verder van de behandeling van de automobiel geleerd heeft, wordt krachtens de Wet losgelaten in het verkeer en de adviseurs en rijksdeskun digen, belast met het afnemen van de rij proeven, moeten dit lijdelijk aanzien, of schoon zij er allen van overtuigd zijn, dat hiermede nieuwe gevaren voor de veilig heid geschapen worden. Een zelfde soort ontduiking wordt ook in Gelderland, blijkens mededeeling van ver schillende adviseurs, toegepast met weg- walsen. Wie afgekeurd wordt voor het be sturen van een automobiel, gaat dan zijn geluk beproeven op een wegwals. De heer Van Swieten betoogt dat, wan neer de adviseurs van het Centraal-Bureau voor de Afgifte van Bewijsstukken van Rij vaardigheid, die met de uitvoering, wat be treft het afnemen van het rijbewijs-examen, belast zijn, één lijn trekken, onmiddellijk aan deze ergerlijke ontduiking een einde gemaakt kan worden, ook zor.der dat door het Departement van Waterstaat daartoe direct stappen behoeven genomen te wor den, die toch eerst na langeren tijd uitwer king zouden hebben, als het kwaad reeds veel grooter afmetingen heeft aangenomen, omdat hiervoor wetswijziging noodig is. De schrijver wenscht voorts onderscheid gemaakt te zien in de rijbewijzen voor mo torvoertuigen op meer dan twee wielen. Hiertoe zou een regeling moeten komen, zooals deze reeds lang in Frankrijk bestaat, waarbij op hetzelfde rijbewijs nadere toe voegingen gemaakt kunnen worden. Zoo zou op de keerzijde van ons tegen woordige rijbewijs eenvouding aangetee- kend kunnen worden, of dit verleend is voor: A automobielen met ten hoogste 7 zit- plaatsen, vrachtauto's of autobussen; B mo torfietsen; C lichte motorfietsen (max. 30 K.M. snelheid); D motorfiets met zijspan en driewielige motorrijtuigen; E Ford T model; F wegwals en landbouwtractor. Verduisteringen. De recherche te Amsterdam heeft aan gehouden en ingesloten een 22-jarigen kan- toorlooper, die er van wordt verdacht, dat hij op 28 Augustus 1.1. uit een lessenaar in een bankinstelling aan den Amstel 5 bankbiljetten van f 1000 heeft ontvreemd. Tegen de directeuren van de MEBA, derMaastrichtschen Nachtveiligheidsienst C M. en H. W., is een aangifte gedaan van verduistering van een bedrag van f 2500 ten nadeele van K. M. J. K. te Roer mond. Raadselachtige dood. Donderdagmiddag ontdekte de majoor van de gemeentepolitie Wolters van Gro ningen in de Vosbergen te Eelde het lijk van een man. Het bleek te zijn de 26-ja- rige J. G. te Eelde, gehuwd en vader van 2 kinderen. Omtrent de toedracht van zijn dood verkeert men in onzekerheid, doch misdaad schijnt uitgesloten. DOOD DOOR SCHULD. Zes weken geëischt wegens roekeloos rijden. Voor de Rechtbank te Assen stond te recht J. H. R., reiziger te Den Haag, ver dacht dat hij in den nacht van 9 Juli met zijn auto, waarin naast hem nog drie per sonen zaten, roekelooB, onvoorzichtig en onoordeelkundig heeft gereden, tengevolge waarvan de auto te Smilde in de Drent- sche Hoofd vaart is geraakt, en een van de inzittenden de renner M. van Dijk, uit Tiel, is verdronken. Het O.M. eischte zes weken hechtenis. EEN ADVOCAAT VOOR DEN RECHTER. Wegens beleediging van een politie agent. Vrijdag deed zich het niet alledaagsche feit voor, dat een Amsterdamsch advocaat zich voor den politie-rechter had te ver antwoorden wegens beleediging van een ambtenaar in functie. Op 21 Sept. van het vorige jaar was, na den voetbalwedstrijd Nederland Duitschland, een verkeersagent geposteerd op het Valeriusplein, om het verkeer via de Lairessestraat te leiden. De ad ■ocaafc kwam met zijn auto voor de poos» onder het Lyceum. Hij wilde rechtuit rijden, doch de verkeersagent be duide hem via de Lairessestraat te gaan, wat ten slotte na gebaren van beide zij den, gebeurde echter niet zonder dat de advocaat den agent had toegevoegd: „on beschofte vlerk". De advocaat was, nu hij zich zelf moest verdedigen, niet verschenen. Er werd ver stek tegen hem verleend. De Officier van Justitie eischte tegen verdachte een geldboete van f 15de poli tierechter vond dit echter te weinig en veroordeelde den advocaat tot f 25 boete subs- 10 dagen hechtenis. Uitgesproken: J. A. Sonneveld, landbouwer, to Zeg waard. Cur. mr. H. P. Bennewitz, te Delft. Tb. C. den Ouden, effectenhandelaar te Leiden, handelende onder de firma Wa- kelin en Den Ouden te Leiden. Cur. mr. M. B. Vos, te Leiden. VOETBAL DIOC. FAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Morgen zullen de eerste nederlaagwed strijden gespeeld worden ter gelegenheid van ons 10-jarig bestaan. Tegen het eerste komt Teijlingen uit Sassenheim. Een zeer sportieve vereeniging, die we graag de se rie nederlaagwed'Strijden zien openen. Leidenspelers, doet je best, geeft alles om te winnen; mocht het niet gelukken, laat niet den moed zakken. We zijn erg benieuwd wat het Leiden- elftal zal geven. Is het met een mooie oefening voor de a.s. competitie? Aanvang wedstrijd 3 uur. Het 3de elftal komt niet uit tegen Rood Wit, daar Rood-Wit spelers mist die naar Amsterdam moeten voor de athle- tiek. ATHLETIEK R. K. Athletiekvereeniging De Bataven. Zondag zullen onze athleten optrekken naar Amsterdam, om deel te nemen aan de wedstrijden van „Wilskracht". Moge het succes groot wezen, dat het na de groote propaganda in den optocht een groote propaganda in Amsterdam voor de Bataven moge zijn. Vooruit Bataven. Het vertrek is vastgesteld om elf uur, vanaf de Korevaarstraat per autobus. 0EGSTGEEST. Sportdemonstratie. De Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „O. G. A. V." hield gis terenavond een demonstratie. De talrijke leden vereenigde zich daartoe op het A.S.C.-terrein waar verschillende wedstrijden werden gehou den. (Wij zouden te uitvoerig worden, indien we al de uitslagen zouden vermelden). De belangstelling was buitengewoon groot. Onder de aanwezigen merkte we o.m. ook op den beschermheer der vereeniging, Burge meester van Gerrevïnk, en het lid der medische commissie, Dr, Timmermans. Tegen het beëindigen der wedstrijden kwam de Tramharmonie, die met eenige marschen dit laatste gedeelten opluisterde, waarna men in optocht door het dorp ging. Verschillende le den waren voorzien van lampion, hetgeen een heel aardig effect maakte. Bij de woning van den burgemeester werd halt gehouden en zong men het clublied. Van af het bordes van het raadhuis werden daarna de prijzen door burgemeester van Cerrevink met een toepasselijk woord uitgedeeld. De Tramharmonie speelde aan ,,Het Witte Kuis'" nog eenige nummers en talrijke perso nen vulden de zalen. HILLEG0M. HET CONFLICT TUSSCHEN DEN BURGEMEESTER EN DEN RAAD. Een mededeeling van de R.K. Raadsfractie. De verschillende persberichten, voorname lijk voorkomende in „Het Algemeene Handels blad" van Vrijdag 4 September en in „Het Hil- legomsche Nieuws- en Advertentieblad" van Zaterdag 5 September naar aanleiding van de Gemeenteraadsvergadering alhier gehouden op Dinsdag 1 September, was voor bovengenoem de fractie voldoende reden om dezen aan een ernstige bespreking te onderwerpen, temeer omdat verschillende bladen de uiteenzetting van den EdelAchtb. Heer Burgemeester hebben overgenomen. Nu is de R.K, Raadsfractie van oordeel, dat niet alleen de Katholieke kiezers van Hillegom maar bovendien alle inwoners van Hillegom, Lisse en Sassenheim er prijs op zullen 6tellen de ware toedracht der zaak te vernemen Daarom verklaren ondergeteekenden namens de geheele R.K, Raadsfractie: Het is beslist onwaar dat er in de R.K. frac tie een groote strijd gevoerd is over de wet houdersbenoeming, integendeel er is absoluut geen strijd geweest; het is beslist onwaar, dat om den democra- tischen candidaat tevreden te stellen, hij lid van den Raad van Beheer der N.V. moest wor den; het is beslist onwaar, dat deze bezoldigde functie als ruilobjeot heeft gediend, trouwens dat kon ook niet, omdat er geen strijd is ge weest, noch over het een noch over het ander; Het relaas, dat over het electriciteitsbedrijf gegeven werd, komt alleen en uitsluitend voor de verantwoordelijkheid van den heer burge meester Mr. D. F. Pont, waarop de fractie niet behoeft in te gaan, temeer niet omdat zulks wel door de vertegenwoordigers van dat bedrijf zal geschieden. Dat de R.K. Raadsfractie en zij alleen niet uit antipathie, maar alleen het algemeen be lang voor oogen stellend er niet toe kon be sluiten om onder de gegeven omstandigheden den heer Burgemeester te kiezen. Vervolgens verklaart zij dat het openlijk con flict tusschen den Raad en den Heer Burge meester te wijten is aan Mr. D. F. Pont zelf, wijl hem met de meeste nadruk en bij herhaling is gezegd geworden, dat de Raad niet tot zijn benoeming kon besluiten. Dat de R.K. Raadsfractie het niet toelaat baar acht om de onware mededeelingen zon der tegenspraak te laten passeeren zelfs al zou daardoor de verwijdering grooter worden, zulks zou zij echter ten zeerste betreuren. Om elk misverstand te voorkomen verklaart zij, dat de eensgezindheid en samenwerking uitstekend is en dat alle besluiten met alge meene instemming zijn genomen. De R.K. Raadsfractie vertrouwt, dat door deze verklaring het onmisbaar vertrouwen, vooral onder haar partijgenooten, onverzwakt zal blijven bestaan. Namens de R.K, Raadsfractie P. KLAVER, Voorzitter. LEIDSCHENDAM. NOODLANDING VAN EEN VLIEGTUIG. Met den kop in een greppel gekomen. Gisterenmiddag moest een militair vliegtuig van Soesterberg een noodlanding maken bij Leidschendam wegens een detect aan den mo tor. In den polder achter de Veenestraat streek de machine neer en kwam, na een 100 Meter over het weiland gegleden te zijn, met den kop in een greppel terecht. Het v'iegtuig was nog al gehavend, zoodat het wel gedemonteerd zal moeten worden. De beide inzittenden kwa men er zonder ongelukken af en liepen slechts een paar onbeduidende wondjes op. Een en ander had zeer veel bekijks, doch spoedig werden allen door de politie op be hoorlijken afstand gehouden. NOORDWIJKERHOUT. Aanrijdingen. Donderdagmiddag had een aanrijding plaats tusschen den wielrijder J. R. en een met een hit bespannen karretje. De wielrijder bleef ongedeerd, doch het rijwiel werd vrij ernstig beschadigd. Na afloop van de kermisdrukte had een aanrijding plaats op den hoek Dorpstraat Kortenbachstraat tusschen twee auto's. Een zekere J. S. kwam uit de Kortenbach straat gereden en een zekere V. reed naar de richting Noordwijk. De auto's werden vrij ern stig beschadigd, zelfs zóó dat een ervan naar de garage gesleept moest worden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Nog steeds blijven de prijzen laag. Van Asters en Dahlia's komt thans de meeste aanvoer. Ook voor rozen wordt geen loonende prijs betaald. Hier volgen eenige prijzen: Snijbloemen per 100: Montbre- tia's 1721 cent. Pompon Dahlia's 5070 cent. Groote Dahlia's 1.50ƒ2.50. Anjers rood en rose 1.201.40. Asters wit 2530 cent. Asters rood en blauw 2025 cent. Convili's 4060 cent. Lelies wit 7.9012.10. Zin nia 7090 cent. Gladiolen: Fiat 3040 cent. Edison 4045 cent. Willy Wigman 3040 ct. Down 7090 cent. War 8090 cent. Crimson Glow 6070 cent. Red Eana 7090 cent. Oranje Brillant 4050 cent. Jacoba 5060 ct, L'immaculee 5565 cent. Vlamingzwart 4050 cent. Dwergasters per bos: 46 cent. Grysan- then per bos: 619 cent. Rozen per bos van 20 stuks: Ophelia 5060 cent. Golden Ophelia 5060 cent. Hadley 7080 cent. Rosalandia 3040 cent. Butterfly 5060 cent. ZOETERWOUDE. Ernstige aanrijding. De schildersgezel W. tin Jeu uit Alphen s onder Zo eters w oude hedenmorgen op zijn rijwiel aangereden door een motorrijder. In hoogst zorgwekkenden toestand is de man nia-ar het Ddaoonessenhuis te Leiden ver voerd. NIEUWKOOP. DE NIEUWKOOPSCHE SMEDEN. Het bezoek aan de Jaarbeurs. Dondredag be-bben de Nieuwkoopsche s-meden, onder leiding van het gemeentebe stuur een bezoek gebracht aan de jaarbeurs te Utrecht. Te 9 uur waren op het Dorps plein 3 autobussen bijeen, waarvan er een voorzien was van een vlag waarop een vaar dige hand „Nieuwkoopsche kleinindustrie" geschilderd had, daarna voegden* zich suc- j cessiievedijk bij het gezelschap behalve de wethouders en secretaris (de burgemeester was om gezondheidsredenen tot zijn spijt verhinderd) 3 smedenpatroons en 17 zoons in het vaik werkzaam. Precies om 11 uur was men aan de Jaar beurs, waar het gezelschap in een der ont vangzalen ontvangen werd door den secre- i tans, den heer W. Graadt van Kbggen, den adjunct ^secretaris de heer C. J. van Wijn- gaarden van Rees en een der leden van het bestuur, den heer Waller, waarbij koffie aangeboden werd. i De heer G-raadt van Roggen na.m nu het woord en zeide met groot genoegen kennis j genomen te hebben van het besluit van den raad der gemeente Nieuwkoop tot het orga- niseeren van deze excursie naar de Jaar- I beurs en heette dan ook allen welkom. Spreker zegt nu: Je zal denken, wat maak I je een drukte van ons bezoek, waar het slechts betreft een 50 menschen tegenover de 70 k 80 duizend bezoekers. Het persoon- I liJik contact is een groot belang en ieder I groot of klein is voor ons gelijk. Ook het handwerk heeft recht op een plaatsje in j de zon, en het handwerk behoort hier even- I goed thuis als de groote patroon. Ik zie I onder U boomen van kerels en ge'oof dat U allen uw bedrijf wel wat wil opvoeren en j wijs er direct op, dat de meeste van onze groote zakenmenschen klein begonnen zijn. Het handwerk zegt spreker is wel j wat op den achtergrond geraakt, zelfs op i de Jaarbeurs is dat te bespeuren. Het is wel aanwezig doch niet afkomstig van een j handelsfirma, doch dit zegt allerminst, dat het niet meer van tel is, de groote moeilijk heid is, dat het niet bekend is, tot het geven van welke bekendheid dé kleine handwerkman niet in staat. is. De jaarbeurs is hiervoor he-t meest voordeelig en meeat gschikte middel. Hier kan men uw werk '©eren kennen en als de plannen van Uw gemeentebestuur doorgaan oim in de Maart- beurs met een speciale Nieuwkoopsche stand uit te komen, dan is succes U bij i voorbaat verzekerd, dan maakt u naam bij architecten en bij alle zich hiervoor inte- resseerende personen en lichamen en men zal over u gaan .spreken. I U bent gekomen om de Jaarbeurs te be kijken, doch beschouw haar nu niet als een tentoonstelling, maar uitsluitend als een gelegenheid om handel te drijven en er zelf uw nut mee te doen. Spreker noemt nu nog in het kort de rangschikking van al I hetgeen te zien is en zegt de vol'e mede werking toe aan de aotie door Nieuwkoop j ingezet. j Na een hartelijk applaus verkrijgt wet- i houder den Hartog hei woord en zegt, dat de ontvangst hem en zeer zeker ook het ge heele gezelschap buitengewoon aangenaam heeft getroffen. In uw radiotoespraak van Dinsdag zegt spreker heeft u eenige treffende waarheden gezegd. Zoo weersprak U niet den ernst der tijden, doch wel de hopeloos heid; u beweerde, dat wij thans in het be drijfsleven meemaken een economische in zinking, niet eohter een moreele, en ten slotte zei U ook dat moe-i ijke tijden hooge eisehen stellen. Ons gemeentebestuur zegt spreker heeft een zelfden gedachten gang en het heeft de voldoening, dat zijn smeden, ten bewijze van hun groote opkomst, dit alzoo mede aanvoelen. En wij zijn zoo gelukkig 1 geweest, in het secretariaat van de Jaar- beurs de steun en hulp te vinden, welke wij noodig hebben. Nieuwkoop is u bij voorbaat hiervoor ten zeerste dankbaar. Spreker grijpt deze ge egenheid aan cm de heeren geluk te wensohen met het ju bileum, dat de jaarbeurs viert en met het Koninklijk praedicaat, dat de vereeniging is toegekend en sluit met den wensch, dat het succes van de jaarbeurs steeds mag toe nemen en dat ook Nieuwkoop van heden af durzaam en rijk de vruchten mag plukken. Vervolgens ging men onder de leiding van den heer Van Wijngaarden van Rees de ongeveer 5900 stands bezichtigen, de I een al mooier dan de ander, inderdaad een I lust der oogen, van welke de vak-stands j natuur'ijk het meest de aandacht trokken. Om 2 uur werd een foto genomen va.n ge heel de groep en daarna was ieder vrij in zijn bewegen, terwijl om 6 uur werder naar huis werd gereden. Het was een zeer leerzame en geanimeer de dag, welke na 14 dagen gevolgd wordt door een vergadering onder leiding van het gemeentebestuur, waarbij tevens zul'en aan wezig zijn de secretaris en adjunct-secreta ris van de jaarbeurs. Een spijker ingeslikt. Gisteren had het elfjarig zoontje van v. D. het ongeluk een spijker in te slikken van ongeveer 3 centime ter lang. Op advies van Dr. Koert moet de knaap een kalme houding aannemen, wan neer dit niet luikt, zal overbrenging naar 't ziekenhuis nooddg zijn. WOERDEN. Zuiveltentoonsteiling. Woensdag en Donderdag 16 en 17 Sept wordt in het Pa tronaatsgebouw de groote zuiveltentoon steiling gehouden, georganiseerd door de afdeeling Woerden van de Holl. Mij. van Landbouw. De opening zal plaats hebben des morgen te 8 uur. Tentoongesteld zullen worden ruim 200 kazen en verdere land bouw ge reedschappen. Donderdagavond heeft de uitreiking der prijzen plaats en de gratisverloting van de nieuwe kaasvoermachine, aangeboden door le fa. Gebr, Stork uit Henge'o. Hett laatste openluchtconcert. Woens dagavond 16 Sept., geeft „Excelsior" haar laatste concert in het plantsoen. Aanvang 8 uur.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10