SPORT LUCHTVAART KERKNIEUWS FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 10 SEPTEMBER 193* DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. r De gebouwen der Kath. Actie in Italië teruggegeven. eohen correspondent verneemt, zijn thans, schen cirrespondent verneemt, zijn thans, gelijk onlangs aangekondigd, door een overeenkomst tusschen de prefectuur en den kardinaal vicaris van Rome zoowel de club- als andere gebouwen der or ganisaties van de Katholieke Actie, wel ke gesloten zijn geweest, weer terugge geven aan de kerkelijke leiders door be middeling van de verschillende parochie geestelijken. Naar verluidt zijn de formaliteiten welke moesten worden vervuld met groo- te hartelijkheid uitgevoerd en in vele gevallen stonden dezelfde politieke agen ten, die de instellingen hadden gesloten, er op haar persoonlijk aan de priesters terug te geven. De gebouwen der athletiek-clubs van de Knights of Columbus blijven geslo ten, totdat verdere orders worden ont vangen uit de Vereenigde Staten. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. TRAM IN ONTARIO IN BRAND GEVLOGEN. 75 personen gewond. Een tram te Windsor (Ontario), waarin zich een groot aantal personen bevonden, die op weg waren naar een sportfeest, is omgeslagen en in brand gevlogen. Politie en brandweer waren onmiddellijk ter plaar- se om hulp te verleenen aan de passagiers, die zich in de brandende puinhoopen van de tramwagens bevonden en met groote moeite slaagde men er in hen te bevrij den. In totaal werden 75 personen gewond, van wie verscheidene ernstig. DE „NAUTILUS" WELDRA NAAR AMERIKA? De duikboot „Nautilus" zal vermoedelijk binnen enkele dagen haar reis voortzetten. Prof. Sverdrup, dr. Villinger en de Ameri kaan Soule zijn gisteravond met een Noorsch stoomschip naar Harstad vertrok ken. Naar het blad „Aften Posten" meldt, zal Sir Hubert Wilkins met de „Nautilus" öf direct naar Amerika gaan, öf de route over IJsland nemen. ONTDEKKING VAN EEN ANTIEKE STAD. De correspondent van de „Morning Post" te Johannesburg seint: Naar men gelooft is een begraven atad der ouden, blootgelegd bij Heilbron, in het Noorden van den Oranje Vrijstaat, door dr. Laidler, een geleerde uit East London, die sinds eenigen tijd in het district werkzaam geweest is. Bijzonderheden zijn nog schaarsch, daar Dr. Laidler, zoodra hij zekerheid had ver kregen omtrent de beteekenis der ontdek king, met in achtneming der strikste ge heimhouding naarEast London terugge keerd is. Men gelooft evenwel, dat hij over een oppervlakte van twee bij een halve mijl antieke woningen opgespoord heeft\ welke onmiskenbare teekenen vertoonen van een beschaving, verwant aan die van de bouwers van Zimbabwe. Goed bewaarde lijken in kisten van klei zijn gevonden, benevens een inrichting voor het verbranden van lijken, met asschen er omheen. De daken der huizen, die geheel van steen gebouwd zijn, bevinden zich slechts enkele voeten onder het zand, dat begroeid is met gras en onkruid. Het schijnt, dat zij bewoond zijn geworden door twee verschillende rassen, waarvan het eene lang was en het andere ongeveer zoo groot als boschjesmannen. De eigenaar van het gebied, dat tot nu toe beschouwd werd als braakveld, met grasachtige hoogten bedekt, heeft er in toe gestemd het terrein af te sluiten in af wachting van een uitgebreider wetenschap pelijk onderzoek van de oudheidkundige schatkamer, welke men meent gevonden te hebben. Belasting in natura. Op voorstel van den voorzitter heeft de gemeenteraad van Lunden (Dithmarschen) besloten, ook koren als gemeentebelasting in ontvangst te nemen. Met deze belasting in natura wil men de hulpbehoevende gemeentenaren helpen. Muiterij in Amerikaansche gevangenis. Een der gedetineerden in de staatsge vangenis van Utah te Salt Lake City werd bij een poging tot vluchten door een kogel getroffen en gedood. Zijn medegevangenen ontstaken hierover in woede en sloegen aan het muiten. Zij waren gewapend met lange messen, die zij zelf vervaardigd en verborgen hadden. Er ontstond een gevecht, waarbij talrijke schoten werden afgevuura De onderdirecteur der gevangenis werd ge wond. Na een half uur slaagde men er ui, de muiterij te onderdrukken. Een Amerikaansch duel. Het hoofd der politie Roady en de oud burgemeester Bradford van Hartford (Ala bama), die twist hadden gekregen over een wagen van de stadsreiniging, die voor het huis van Bradford was blijven staan, be sloten tot een merkwaardig duel. Terwijl beiden hun linkerhand op den schouder van den ander legden, vuurden zij met de rech terhand hun revolvers op elkaar af. Toen er negen schoten waren gelost, vielen bei den dood neer. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. De 11-jarige C. J. v. d. L. was gister avond aan de Noordvest te Schiedam aan het spelen. Toen hij onverwacht achter een stapel olievaten vandaan kwam, na derde juist een zwaarbeladen vrachtauto. De chauffeur deed alle moeite om een aanrijding te voorkomen, doch de jongen werd door de auto gegrepen en op slag ge dood. Bij oversteken gedood. Gistermiddag te 3.45 is bij het uitgaan van de school aan de Oudewerflaan te Winschoten het 6-jarig meisje C. Kuiper bij 't oversteken van de straat door een vrachtauto van E. Kamper te Beerta over reden en gedood. Uit het ledikant gevallen. Zondagmiddag viel het 3-jarig dochter tje van den arbeider V. te Reeuwijk uit haar ledikantje met het hoofdje op den grond. Aanvankelijk meenden de ouders, dat het geen letsel had bekomen, doch toen den volgenden dag zich vreemde ver schijnselen voordeden, werd de dokter ge waarschuwd. Deze constateerde hersen schudding. Het kind is Dinsdagmorgen overleden. Door een molenwiek doodgeslagen. De 25-jarige molenaar Trumpf te Hor sten werd door een der molenwieken ge troffen en vermorzeld. Motorbootje gezonken. Gistermiddag te ongeveer twee uur is op de Oude Maas bij Zwijndrecht een motor bootje waarin twee mannen waren geze ten, tegen een ander scheepje gevaren. Het motorboojte zonk, terwijl de beide opvarenden te water geraakten. Zij wer den gered en konden weer naar huis gaan. PRAEHISTORISCHE VANGST. Sloottand van een mammouth. Te Breskens heeft een visscher ten stoottand van een mammouth aan wal ge bracht. De prachtig gave tand, die bijna twee^ meter lang is, werd afgedragen aan het Zeeuwsch Genootschap voor Weten schappen. Een zakkenrollersbende in Den Haag aan het werk. In den laatsten tijd is in Den Haag de zakkenrollerij, blijkens het groote aantal gevallen, dat ter kennis gekomen is van ae politie, sterk toegenomen en heef», zulk een omvang verkregen, dat de politie het noodig acht de ingezetenen en hen, die in Den Haag voor korteren of lange ren ti,d verblijven met den meesten nadruk to waarschuwen. Het is gebleken, dat in Den Haag eeni- ge zeer geroutineerde zakkeniollers bun beroep uitoefenen; waarschijnlijk zijn het internationale misdadigers, die tnans de residentie tot operatiebasis hebben geko zen. Zij gaan daarbij volgens een bijzonde re methode te werk. Bij bankinstellingen in de binnenstad wordt de wacht gehou den en komt een persoon daar geld ha len, die min of meer „geëigend" is oin ge rold te worden, dan wordt hij gevolgd. Heeft hij het ongeluk van een train ge bruik te maken, dan is hij aL het ware voorbeschikt om gerold te worden. Wan neer de man op het voor- of achterbalkon blijft staan te midden van andere men- schen, dan zal hij slechts zeer zelden aan het dreigend gevaar ontsnappen. Reeds vele gevallen zijn ter kennis van de politie gebracht en in al deze zaken was de wijze van werken vrijwel dezelfde. Gisteren stond iemand op het achterbal- con van een tram en had een portefeuille met f 100 in een binnenzak van zijn \est. Bij zijn thuiskomst bemerkte hij, dat zijn vest opengesneden was en do porcefeuille gerold. Meer dergelijke gevallen zijn voor gekomen. Vandaar, dat de politie het publiek aanraadt, uiterst waakzaam en voorzich tig te zijn. Inbrekers gestoord. Gisternacht is ingebroken in het woon huis van den heer A. Verboon aan den Ho- lyweg te Vlaardinger-Ambacht. Om half één hoorde mevrouw Verboon gerucht in het huiszij ging naar beneden, doch be- sperde geen onraad. Even later meendo zij opnieuw gestommel te hooren in de voorkamer, waarop zij haar huisgenooien wekte. Beneden gekomen, bemerkte men, dat dieven door de serre het huis waren binnengekomen, en dat uit een geldkistje, staande in een kast in de voorkamer, on geveer zestig gulden was gestolen. Al het tafelzilver was bijeengepakt en stond ge reed om te worden meegenomen. De die ven, gestoord door het wakker worden van de familie, haden ijlings de vlucht genomen. Het smokkelen aan de Duitsche grens. Het strenger optreden der grensbeamb ten geeft over de grens wel resultaten. Te Rhede zijn Dinsdag 150 pond Hollandsch© tabak in beslag genomen en bij eenige landbouwers, die de herkomst niet wisten, samen 1000 K.G. uit Nederland afkomstige rogge. Dagelijks wordt met deze huiszoekingen voortgegaan. Ontvlucht, maar weer gepakt De 22-jarige B. die dezer dagen te- Bus sum wegens aanranding van een 9-jarig meisje was gearresteerd en bovendien ver dacht wordt van eenige inbraken, heeft zich gistermorgen tegen twaalf uur voor het instructiegebouw op de Leidscbe Ka de te Amsterdam van den Rijksveldwach ter weten los te rukken. De man sprong te water, zwom de gracht over, doch werd aan den anderen kant door een verkeers agent en eenige tuinlieden, die werkzaam heden verrichtten in het Leidsche bosch- je, die door schoten van den Rijksveld wachter op het geval opmerkzaam waren gemaakt, gepakt. Onder groote belang stelling van het publiek werd de jonge man geboeid overgebracht naar het instructie- EEN SPOOKHUIS TE AMSTERDAM. Angstige nachten voor de buren. Spookhuizen, waarover men in de kran ten leest, hebben meestal de eigenschap, dat zij ver weg liggen, zoodat ze moeilijk te bereiken zijn. Sinds korten tijd is ook Amsterdam in het bezit van zulk een spookhuis, dat reeds een hoele buurt in opschudding heeft gebracht en waarom- trtnt de zonderlingste geruchurn in de stad de ronde doen, meldt de „Msbd.". De voorvallen, die zich in dat huis af- sDelen, zijn wanneer dc geruchten in derdaad juist zijn op zichzelf niet zoo buitengewoon, doch de geheimzinnige ma nier, waarop zij plaats vindon is schrik aanjagend en het behoeft dus geen ver wondering te wekken, dat zich van de bu ren langzamerhand een paniekstemming heeft meester gemaakt. Niet, dat alle bu ren er van overtuigd zijn met buitenna tuurlijke machten te doen te hebben, doch de geheimzinnige voorvallen moeten wel in staat zijn een eenvoudig mensch kippe- vel te bezorgen. Geloofde men eerst nog met een flauwe grap van een der bewoners te doen te hebben, het volslagen mislukken van alle nasporingen in die richting en het feit, dat zelfs de scherpzinnigste naturen er niet in geslaagd zijn het mysterie van het be wuste huis tot klaarheid te brengen, heeft de mer.schen er gaandeweg van overtuigd, dat zij hier vooralsnog voor een onoplos baar raadsel staan. Naar verluidt, zou zelfs de politie er niet in geslaafd zijn dit geheimzinnige geval op te helderen. Alle naspeuringen zijn ten eenenmalc mislukt en men is er niet in geslaagd het „spook" te betrappen bij zijn onrust verwekkend gedoe. Het eigenaardige van het geval is, dat niemand ooit het spook in levenden lijve heeft gezien. Men heeft het alleen gehoord en de geluiden, die dit geheimzinnige we- z^n produceerde, zijn van een geheel an deren aard, dam men van een ordinair spook zou verwachten. De gebeurtenissen, die den bewoners van het spookhuis al vele anstige en sla- pelooze nachten hebben bezorgd, komen in 't kort op het volgende nev. Op een der etages woont een oude vrouw en op deze schijnt het spook het vooral gemunt to hebben. Sinds eonigen tijd hoort deze vrouw, warneer zij zich des avonds ter ruste begeeft, zonderlinge geluiden. Het is alsof ien.nnd voortdurend met de vlakke hand op een stuk bout slaat. Op zichzelf is dit naiinirlijk nog niet zoo schrikwekkend, doch het eigenaar dige van het geval is, dat deze geluiden eerst beginnen, wanneer de dame in kwes tie zich te bed begeeft. Onmiddellijk vangt het kloppen dan aan en blijft dan voortduren tot 's.nachts drie uur. Van vermoeidheid bij dezen eentonigen arbeid schijnt het spook dus n.et heel veel last te hebben. Het is uiterst moeilijk na te gaan waar deze geluiden vandaan komen. Nu eens lijkt het alsof zij uit den vloer, dan "weer is het alsof zij uit de zoldering of de muren komen. Buren beschuldigen elkair. Men begrijpt dat de vrouw al heel spoe dig in een overspannen toestand geraakte en do buren waarschuwde. De laatsten werden daarop ook waakzaam en verna men 's nachts duidelijk net onheÜspellen 1 kloppen. Al heel gauw was het here huis in rep en roer. Intusschen werd ook do huwelijke vrede ernstig loc* het spook bedrei~". wde er ut den ander niet en verdacht hem er van vt f r spook te spelen. Beschuldigingen werden over en weer geuit en daar men op d:7o manier niet veel wijzer werd en het snoot zich hier van iets aantrok, en eiken nacht zijn on- gewenscht bezoek herhaalde, kwamen de baren ten slotte overeen oen ganschen nacht gezamenlijk door te brengen, ten- eiude elkaar tri het spook in de gaten te kunnen houden De angstige en opgewonden menschen zaten des nachts bij e'kaar, maar het spook deed aisof er niets aan de hand was on zette zijn luguber bedrijf voort. De bewoners zijn nu van eikaars we- derzijdsche onschuld overtuigd, doch hier mede is het curieuse geval nog geenszins opgelost. Zij keken nu naar een andere oplossing en de wildste veronderstellingen doen opgeld. De wildste geruchten. De benedenverdieping van het spook huis staat momenteel leeg. Eenigen tijd is deze woning bewoond geweest door een persoon, van wien men veronderstelde, dat hij niet geheel en al normaal was. Men vertelde dan ook zonderlinge verhalen over hem, voor de waarheid waarvan zij natuur lijk moeilijk kunnen instaan. Zoo moet het o.a. zijn voorgekomen dat, wanneer er kinderen voor het huis aan het spelen waren, de bewoner voor het raam ver scheen met een mes in zijn handen, waar mede hij gebaren maakte alsof hij zich de keel wilde doorsnijden. Klaarblijkelijk wil de hij den kinderen daarmede te verstaan geven, wat hun wachtte wanneer zij zich j niet verwijderden en voor het huis bleven spelen. Onlangs is deze man echter vertrokken en nu schijnen sommige buren verband te willen brengen tusschen de spookachtige I geluiden, welke hun nachtrust verstoren en het zonderlingen gedrag van den vori- gen bewoner. Natuurlijk is een en ander nogal aan twijfel onderhevig en wij deelen het dan ook met de noodige reserve mee. Wij zijn echter benieuwd naar de ontknooping van deze griezelige historie. DE GROOTE SP0RT0PT0CHT OP 11 SEPTEMBER. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Evenals vorig jaa.r zullen wij ook thans weer aan den sportoptocht deelnemen. Het spreekt vanzelf, <lat de opkomst der leden zoo groot mogelijk moet zijn, daar wij in bedoelden optocht een eereplaats moeten bezetten. Opdat het een sprekende reclame zij voor onze vereeniging, komen alle leden op Vrijdag 11 September om 8 uur aan de verzamelplaats Den Burcht om zioh te ver kleed en. De afdeeling Wandelsport komt voor het eerst in haar officieele costuum uit. R. K. Sportvereeniging „Leiden." A.s. Vrijdagavond zullen alle „Leiden"- leden present zijn om in den optocht mede te loopen. Om een goede reclame te maken voor onze vereeniging. Leden van de R. K. S. V. „Leiden" zien jullie nu eens in dat die propaganda hoog noodig is. De competitie staat voor de deur, wij moeten nog eenige goede spelers hebben. Laten wij allen opkomen en medeloopen, om zooveel mogelijk de R. K. S. V. „Leiden" naar voren te brengen. Het kan niet anders of het moet vruch ten afwerpen. Ook de eerste elftallers, komen jullie ook op? Laat de propaganda niet over aan het bestuur en de jongere leden. Allen present om kwart over acht aan den Burcht in sportcostuum. Aan den Burcht is er gelegenheid te verwisselen van kleeding. ATHLETIEK R. K. Athletiekvereeninging De Bataven. lederen „Bataaf" wordt morgenavond, Vrijdag, te 8 uur verwacht in het Volks bondgebouw Steensohuur. Daar zal gele genheid zijn zich van costuum te verwis selen. Vandaar zullen wij afmaroheeren naar den Burcht, alwaar de opstelling plaats vind voor den grooten propaganda- op tocht. Iedere „Bataaf" ziet natuurlijk de groote propaganda in die zoo'n optocht geeft. Daarom zorgen allen zonder uit zondering aanwezig te zijn om acht uur in den Volksbond. Men zij voorzien van hel der oostuum, gymnastiekschoenen en al len vooral niet vergeten het clubinsigne. Jongens, begrijpt je plicht, wij als jonge vereeniging hebben zoo hard propaganda noodig, hier is een prachtkans. Laten wij die benutten. Allen aanwezig, opgewekt en dan als echte Bataven het Batavenlied zingend in den optocht. De vastgestelde onderlinge wedstrijden die verwerkt zouden worden op 20 Sept. a.s. zijn uitgesteld. De reden is, dat „de Bataven" uit propagandistisch oogpunt op dien datum nat. atletiekwedstrijden moet organiseeren. De te verwerken nummers zullen zijn: Senioren: Cracks: 100 m., 400 m., 1500 m., 5000 m., speerwerpen, en kogelstooten. Nieuwelingen: 100 m., 400 m., 1500 m., 5000 m., speerwerpen, kogelstooten. Junioren: 80 m., 1500 m., speerwerpen. Deelname kosteloos. Inschrijving uiter lijk 16 Sept. a.s. Aangezien in Leiden propaganda voor de athletiek hoog noodig is, vertrouwen wij er op, dat alle bij den H. H. A. K. aan gesloten vereenigingen aan deze wedstrij den zullen deelnemen. Voor ieder nummer worden minstens 3 prijzen uitgeloofd, terwijl de vereeniging welke het hoogst aantal punten behaald in de senioren-klasse, de P. v. K.-wissel- beker ontvangt, die nu in handen is van de athl. ver. „Holland" te Haarlem. Inschrijvingen alleen aan het wedstrijd secretariaat Jac. Janson, P. Kerkhof 30a. De Noordwijksche golfweek. Gisteren werden de wedstrijden om den Pala-ce-Hotel-wisselbeker voortgezet. De uitslagen luiden: Halve eindstrijden: E. J. J. B. Cremers (18) slaat A. van Loebenstein (22) met 7 en 6; G. Cremers (16) slaat jhr. R. van der Wyck met 5 en 4. Om den W. F. van Heukelom-wisselbe- ker: le ronde: mevr. Zamen (24) slaat me vrouw Matthes (24) met 7 en 5; mevrouw Quarles van Ufford (10) slaat mevr. Van Loebenstein (24) met en 1; mevr. Carp (24) slaat mevrouw Henny (24) met 6 en 5; mevr. Furnee (24) slaat mevr. De Bruine Groeneveldt (16) met 1 up; mevrouw Van Waveren (18) slaat mevr. Carp (24) met 2 en 1. D00DELIJK VLIEGONGELUK TE STAAKEN. Nabij het vliegveld te Staaken stortte gistermiddag zes uur een vliegtuig neer, dat eenige oogenblikken te voren was op gestegen voor een oefenvlucht. Toen het vliegtuig zich boven het dorp Staaken be vond, knapten volgens ooggetuigen de vleu gels af, ten gevolge waarvan de romp der machine neerstortte en totaal werd ver splinterd. De piloot werd dood uit de brok stukken te voorschijn gehaald. ONGERUSTHEID OVER ALLEN EN M0YLE. Nog steeds niet in Seattle. Van de Stille-Oceaanvligers Allen en Moyle, die in Japan waren gestart met Seattle als einddoel, is niets meer verno men. Zij hadden bij een normaal verloop van de vlucht reeds eenige uren te Seattle moeten zijn. Er bestaat ongerustheid over hun lot. Koning Carol als luchtvaartpromotor. Een aan koning Carol toebehoorend vliegtuig, bestuurd door twee Roemeenscke officieren, is gisteren na een vlucht van twaalf uur in Engeland gedaald. Het ligt in de bedoeling een geregelde luchtverbinding tusschen Engeland en Roemenië tot stand te brengen. De vliegers zijn van plan mor gen weer naar Boekarest te vertrekken. NAAR DE MISSIE IN CHINA. Afscheid te Heerlen. Gistermorgen heeft op het Sanatorium te Heerlen het vertrek plaats gehad van de Zusters Adelberta, Anastasia, Julienne, alle drie van de Congregatie der kleine Zusters v. St. Joseph, en de Paters Fran ciscanen Gabriël Kuipers en Hyacinth Fortuyn. De plechtigheden werden verricht door den hoogeerw. pater Provinciaal der Fran ciscanen, die ook de H. Mis opdroeg, daar bij geassiteerd door de beide missionaris sen. Pater Severus O.F.M. sprak een harte lijk woord van afscheid. Onder het zingen van het „Ave Maris Stella" verlieten de missionarissen de kapel. Per auto werd tot Luik gereden. Nog voor Kerstmis hopen de Zusters en de Paters Luanfu (Zuid-Chi- na) te bereiken. De H. Sacramentskerk te Gouda. Woensdagmorgen heeft ouder groote belangstelling de eerste steenlegging plaats gehad van de nieuwe H. Sacra mentskerk, welke in het stadsdeel „de Korte Akkeren" te Gouda gebouwd wordt. Deze plechtigheid viel samen met het veertigjarig priesterfeest van den zeer- eerw. heer P. J. A. de Graaf O.F.M., pas toor der parochie van St. Joseph, die, op tredend als bouwheer der nieuwe kerk, den eersten steen op zijn plaats bevestig de. Daar het jubilé eerst Zendag zal wor den gevierd, droeg de steenlegging een min of meer sober karakter. Aanwezig waren o.m. de hoogeerw. heer deken B. M. J. van Rooy, de geestelijkheid der stad, de loco-burgemeester wethouder J. A. Donker, de gemeente-secretaris de heer G. J. Pot, de Katholieke Raadsfrac tie en voorts de leden van Kerk- en Schoolbestuur. Na de voorlezing van de oorkonde, wel ke o.m. er melding van maakt, dat de eer ste steen werd gelegd op het priesterfeest van den herder, heeft pastoor De Graaf, bijgestaan door deken Van Rooy en den architect, den heer Jac. P. Dessing, den steen gemetseld. Vervolgens richtte hij zich tot degenen, die hem omringden met een indrukwekkende toespraak, waarin hij allereerst God dankte, dat hij nu, nadat hij veertig jaren geleden tot priester was gezalfd, aan Christus Koning een nieuw altaar mocht schenken. Ook omdat God deze plaats temidden der arbeidersbevol king heeft willen uitverkiezen, om er Zijn woon te bouwen. Vervoltrens dankt spr. deken Van Rooy, het Kerkbestuur en het Gemeentebestuur, doch vooral de Katholieke Raadsfractie, die den eersten stoot tot den bouw heeft gegeven. Spr. vroeg tenslotte financieelen steun van allen, teneinde de voltooiing van de kerk spoedig tot een feit te maken. Hier mede was de plechtigheid afgeloopen. Van de gelegenheid om een steentje te metselen, werd door zeer velen gebruik gemaakt. Tot rector van de nieuwe kerk is be noemd pater Lucius van Nistelrooy O.F.M. uit Nieuwe Niedorp, <jie op den dag der steenlegging zich te Gouda heeft geves tigd, en, totdat het bij de kerk te bouwen klooster gereed is, intrek heeft genomen in de pastorie aan de Gouwe. Opgeheven H. W. Hartman, H i 11 e g o m.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6