Het Geheimzinnige Document DINSDAG 8 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 BUITENLAND VOLKENBOND BESLUITEN VAN DEN VOLKENBONDS RAAD. De tolunie van de baan. De Volkenbondsraad heeft gistermiddag besproken het GriekschBulgaarsche fi- nancieele geschil. Griekenland is aan Bulgarije een geldsom schuldig op grond van de Grieksch-Bulgaar- sohe conventie van November 1919 over we- derkeerige uitwisseling van bevolking. Bul garije is aan Griekenland geld schuldig voor reparatie-betalingen. Na aanneming van het Hoover-morato- rium-voorstel door Griekenland, verkreeg Bulgarije uitstel van herstelbetalingen. De Grieksche gedelegeerde betoogde, dat thans ook Griekenland een moratorium zou ontvangen hebben voor de betaling van de eerstbedoelde schuld. Bulgarije ontkent dit, daar de Grieksche achuld- naar Bulgaarsche opvatting niet is een schuld van regeering tot regeering waarop het voorstel van Hoovér toepasse lijk is, doch een schuld van de Grieksche regeering aan Bulgaarsche uitgeweken pri vaat-personen, waarbij de Bulgaarsche re geering alleen als tusschenpersoon bij de betaling dient. Drie uur lang hebben de Bulgaarsche mi nister-president Malinóff en de Grieksche minister-president Venizelos hierover ge debatteerd. Tenslotte verklaarden beiden zich be reid om nogmaals in onderhandeling met elkaar te treden, waarbij gestreefd zal worden naar algeheele oplossing van alle GriekschBulgaarsche meeningsgeschillen, ook die van politieken aard. Venizelos verklaarde, dat als men tot al geheele liquidatie van de politieke geschil len zou kunnen komen, Griekenland tot fi- nancieele offers bereid zou zijn. De beraadslagingen in den volkenbonds raad over dit punt werden tqt een latere vergadering verdaagd, nadat Briand, de rapporteur van de kwestie, de hoop had uit gesproken, dat Griekenland en Bulgarije, het onderling eens zullen worden en lord Cecil er uitdrukkelijk op gewezen had, van hoe groot algemeen belang het zou zijn, als in dezen tijd van ernstigen nood de Bul gaarsche en Grieksche regeeringen het goe de voorbeeld zouden geven door een snel vergelijk over alle geschillen. Hierna volgde een verdqje bespreking van het Duitsohe-Oostenrijksche tolunie- plan. Op voorstel van den raadsvoorzitter Ler- roux, besloot de raad het Haagsche inter nationale gerechtshof te bedanken voor de snelle behandeling van deze ingewikkelde aangelegenheid, terwijl bovendien zonder eenige discussie besloten werd, dat er in verband met de in de Europeesche-commis sie de vorige week afgelegde verklaring voor den volkenbondsraad geen aanleiding bestond, om deze zaak nog langer te be hartigen. - I De raad heeft tenslotte besloten 't ver zoek van de regeering van Hongarije, dat de volkenbond ook een onderzoek zal in stellen naar den financieelen toestand van dat land aan het financieele volkenbods- comité toe te zenden. MEXICO ALS LID VOORGEDRAGEN. Aan het einde van de openbare volken bondsvergadering gistermorgen, deelde de voorzitter Titulescu mede, dat de delega ties van alle groote mogendheden en van Spanje een voorstel hadden ingediend om Mexico nog op de lijst te plaatsen, die ach ter het volkenbondsverdrag is opgenomen en waarop de staten vermeld staan, die uit- genoodigd zijn, tot den volkenbond toe te treden. In 1919 was Mexico op deze lijst niet geplaatst wegens den tegenstand van'Ame rika. Op grond hiervan was Mexico nog steeds buiten den volkenbond gebleven, want de Mexicaansohe regeering wilde niet een toelatingsverzoek indienen, waar de andere Zuid-Amerikaansche staten zonder hierom te vragen vanzelf konden toetreden. Het voorstel der groote mogendheden beoogt thans, dat Mexico zonder verdere formaliteiten volkenbondslid kan worden. Het schijnt, dat de Mexicaansche regee ring, die vooraf hierover gepolst is, bereid is tot den volkenbond toe te treden na de aanneming van het voorstel der groote mo gendheden. DUITSCHLAND FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. De tijd niet rijp voor een tegenbezoek? Naar de Maasbode-correspondent te Ge- nève van Duitsche zijde verneemt, schijnt de Duitsche regeering te overwegen in ver band met de nationaal-socialistische oppo sitie tegen het bezoek van Laval en Briand aan Berlijn en ter vermijding van openbare manifestaties tegen de Fransche ministers, aan Briand voor te stellen niet naar Ber lijn maar naar Baden-Baden te komen. In Fransche kringen schijnt dit verzoek, als het gedaan wordt, echter ongunstig te worden opgenomen., Laval zal vermoedelijk weigeren, naar een andere stad dan Berlijn te komen. De Franschen stellen zich op het stand punt, dat de Fransche regeering voor een hoffelijke ontvangst te Parijs gezorgd heeft en dat het dus de plicht is der Duit sche regeering voor hetzelfde te Berlijn te zorgen. Mocht dit echter onmogelijk blijken, dan zouden de Fransche ministers den tijd nog niet rijp achten voor een tegenbezoek. TEGEN HET COMMUNISTISCH GEVAAR. Samengaan van Stahlhelm en nationaal- socialisten. De toenemende communistische bedrij vigheid, die sedert het referendum in Prui sen valt waar te nemen, heeft te Berlijn algemeen de stellige overtuiging doen post vatten, dat de communisten in den aan staanden winter zullen trachten hun slag te slaan. Het communistische rijksdaglid Remmele heeft weliswaar eenigen tijd geleden in een persconferentie verklaard dat de K. P. D. de eerste weken en maanden niets van plan is, maar deze zonderlinge mededeeling lijkt eer een bevestiging dan een tegen spraak en is dan ook als zoodanig algemeen opgevat. Met het oog op het zeker niet geheel en al denkbeeldige communistische gevaar hebben, naar een der leiders van de Stahl helm, de oud-ritmeester von Morozowioz, gisteren in een te Frankfort gehouden Stahlhelmvergadering meedeelde, de lei ders van de nationaal-socialistische arbei derspartij en van de Stahlhelm dezer da gen een overeenkomst gesloten, waarin be paald wordt, dat zij in geval van een roo- den opstand gemeenschappelijk zullen op treden. De heer von Marazowicz voegde hieraan toe: „Indien de regeering andermaal de hulp van de nationale oppositie noodig bieft, zal men zich natuurlijk niet onvoor waardelijk ter beschikking stellen, zooals dat helaas ten tijde van den Spartakus- opstand is geschied". De organisatie Stahlhelm beschikt over circa 1.000.000 man uitstekend gediscipli neerde troepen, terwijl de zgn. stormafdee- lingen van de nationaal-socialisten volgens een betrouwbare raming op het oogenblik circa 600.000 man omvatten. Scholierenstaking te Lubeck. Te Lubeck heeft de propaganda der communisten onder de schooljeugd tenge volge gehad, dat een aantal leerlingen van een der volksscholen gisteren niet aan het onderwijs heeft deelgenomen. ENGELAND KONINKLIJ KVOORBEELD VAN BEZUINIGING. De Engelsche koning heeft aan den pre mier zijn voornemen doen mededeelen om zijn civiele lijst met 50.000 p.st. te vermin deren, teneinde persoonlijk deel té nemen aan de beweging tot vermindering der na tionale uitgaven. Er werd aan toegevoegd dat de koninklijke familie voor welke het parlement gelden voteert allen wensohen, dat deze verminderd worden. MaoDonald heeft den koning en de ko ninklijke familie bedankt voor dit edelmoe dige voorbeeld. De prins van Wales, voor wien het par lement geen gelden voteert, heeft den pre mier doen weten, dat hij 10.000 p.st. zal bij dragen tot steun van de schatkist. MacDo- nald heeft ook hem dank gezegd. (De civiele lijst van den koning bedraagt 470.000 p.st. per jaar). SPANJE DE CHAOTISCHE REPUBLIEK. Pest in Barcelona. Naar uit Barcelona gemeld wordt, be schouwt men aldaar algemeen de gebeur tenissen der laatste dagen als een voor- sp»l op nog ernstiger onlusten. De syndicalisten hebben een manifest uitgevaardigd, waarin zij de stakers geluk- wenschen met het voorspoedig verloop ven aan „redicale maatregelen", die binnen spreken, dat de stakers steun zullen ge ven aan „radicale maatrgelen", die binnen kort door het hoofdkwartier der revolu- tionnaire beweging zullen wordei bekend gemaakt. Naar gemeld wordt, werd het manifest der extremisten door de bladen niét ge publiceerd, zoodat het tot bloedige bot singen kwam tusschen stakers en arbei ders, die meenden, dat de staking geëin digd was en op weg waren naar hun werk. De politie heeft in verschillende deelen der stad machinegeweren opgesteld op de daken, vanwaar zij de oproerige stakers on der vuur neemt. Honderden personen worden op straat door geheime politie aangehouden en ge fouilleerd. De pest, die zooals bekend in een der voorsteden is uitgebroken, maakt de bevol king radeloos, daar er gegronde vrees be staat, dat de epidemie zich ook over de armenwijken der stad, waar een groot gebrek is aan geneeskundige hulp zal uit breiden. Tal van huizen in de stadswijk van San Martino, die wegens pestgevallen besmet waren, zijn in brand gestoken. Onlusten te Toledo. Volgens een bericht in de Spaansche avondbladen van 6 September j.l. heeft zich een groep van ongeveer 400 gewapen de personen naar het groote landgoed van graaf de Bomanones nabij Toledo bege ven. De oorzaak van deze gewelddadige uitdaging is nog niet bekend. Verondersteld wordt, dat deze uitda ging der dorpsbewoners verband houdt met een op het landgoed van graaf Boma nones gepleegden diefstal in den nacht van 3 September 1.1. Sindsdien wordt het landgoed van den graaf bewaakt door ze ven burgerwachten, die eveneens werden aangevallen. De boeren beweren, dat zij zich sinds den nacht waarin de diefstal gepleegd werd, voortdurend bedreigd achten. Nader wordt gemeld, dat het optreden der boeren tot ernstige incidenten aanlei ding heeft gegeven. Communisten vallen een kazerne aan. Na afloop van een vergadering in het dorp Dona Mancia, in de provincie Cordo va, hebben communisten een poging ge daan om de kazerne van de guardia civil te bestormen. Zij verwondde den sergeant, die als wachtcommandant dienst deed. De guarda civil verweerde zich, waarbij een der aanvallers gekwetst werd. De burge meester begaf zich met eenige raadsleden naar het tooneel van den strijd. Zij stel den zich aan het hoofd der communisten en leidden den aanval op de kazerne. De soldaten schoten in de lucht, totdat zij uit een naburig dorp versterkingen ontvin gen, waarna de rust hersteld kon worden. Te Bilbao en Sevilla hebben de commu nisten vergeefsche pogingen gedaan om in de gevangenissen door te dringen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 9 September. Huizen, 298 M. Uitsl. N ÖRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonpl. 10.00 Zang NCBV Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Hannoniurospel AJ. F. Jur- jaans. Zang mevr. D. v. Neerden, Ongers (sopraan). 12.00 Poldtieber. 12.15 Gramofoonipl. 12.302.00 Concert. 2.00 Knipcursus. 2.30 Lezen van Ohr. Lectuur. 3.005.00 Onthulling van het Lorentz- Monument in het park Sons-beck te Arn hem namens H.M. de Koningin door H^K.H. Prinses Juliana. Opgeluisterd door Koor zang der schoolkinderen en m.m.v. de Arn- hemsohe Orkestvereeniging. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Declamatie door M. F. Prins. 7.00 K. L. Kisman: „De Levensverzeke ring en Gemoedsbezwaren." 7.30 Politieber. 7.45 Causerie door H .Amelink. 8.00 Orkestprogramma o.l.v. F. Schuur man. A. Schilder: „De speculatie, wat ze is, en hoe we als Christen er tegenover heb ben te staan. Na afloop Persberichten Vaz Dia-s en tot 11.30 Gramofoonplaténooncert. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-Programaha. 6.45—7.00 en 7.3Ó7.45. Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Onze keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonpl. 11.15 Toespraak. 11.45 Gramofoonpl. 12.00 Concert VAR A-Septet. I.45 Pauze. 2.15 K. de Boer: „Wat het leven duur maakt." 2.30 Kindervertellingen. 3.30 Maak het zelf door mevr., C. SchaakVerkozen. 4.25 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen- 6.00 Onderwijsfonds voor, de Binnenvaart. 6.30 Concert VARA Mandoline-Ensemble. 7.00 H. L. v. Veèn: „De Bond van Arbei- derstooneeilvereenigingqn en de taak van het Arbëiderstooneel." 7.20 Vanuit Schiedam: „Orgelspel door Joh. Jong op een Standaard-orgel"., 7.50 Joh. Feltkamp (fluit) en P. Tiggere (pianobegeleiding). 8.20 „Pomarius", tooneoLstuk in 3 bedrij ven door Mr. C. P. v. Rossom. (Het Groot Volkstooneel). 10.20 Vaz Dias. 10.30 Conncert VAIR/A-orkest o.l.v. H. de Groot. II.00 Humorist Conferencier Henri Maröhand. 11.3012.00 Vervolg Concert. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lèzing. 12.20 Orgelspel door Q. Maelean. I.05 Graimofoopil. 2.05 Orkestconcert. 3.10 Paardenrennen. De St. Leger-races. 3.50 Concert-Orkest K. Tayler (piano). 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-duetten door Ethel Barblett en Rae Robertson. 7.107.25 Lezing. 7.30 Lezing. 7.50 „Consider your Verdict", Radio-spel van L. Housman. 8.20 Concert-Orkest, M. Brunskill (alt), A. CatteraM (viool), L. Kennedy (cello). 10.00 Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Concert-Orkest J. Armstrong (tenor). II.2012.20 Dansmuziek. „Radio Par is" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Gramofoonpl. Langenberg, 473 M. 7.25—8.20 Gramofoonpl. II.0012.05 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Concert, Orkesten sopraan. 5.206.20 Orkestconcert. 8.209.05 Gramofoonpl. 9.05 Orke-stoonoert en viool. Daarna Be richten. Vervolgens tot 11.20 Orkestoon- cert. II.20—12.20 Orkestoonoert. Kalundborg, 1153 M. 12.25—2.20 Orkestconcert. 3.50—5.50 Orkestconcert en Voordracht. 8.35—'9.35 Orkestconcert en zang. 10.20-r-ll.20 Orkestcoucert. 11.2012.50 Dansmuziek. Brussel 308,5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Vocaal-Concert. 9.20 Orkestooncert. 338,2 M.: 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert Strijkwartet. 9.20 Dansmuziek. Z e e se n, 1635 M. C.a. 7.007,50 Gramofoonpl. 9.209.55 en 103010.55 Uitz. v. SdhoTen. 10.5512.20 Berichten. Hierna Grarno- fooiiplaten. 1.15—2.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.20—4.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Populair concert. 8.50 „Was der Summer braöhte", radio- revue. 10.00 „A propos Bahnhof", radiorevue van R. v. Schol te. 10.35 Berichten en vervolgens tot 12.50 Dansmuziek. ACTIE TEGEN RADIOSTORINGEN. Beperkende bepalingen te Heemstede. Ter zake van de bestrijding van storin gen bij do radio-ontvangst hebben B. en W. der gemeente Heemstede eenigen tijd gele- den de installatie-voorschriften voor het gètnèenteelectriciteitsbedrijf doen aanvul- len met een nieuw artikel. De ingezetenen- radioluisteraars der gemeente Heemstede zullen B. en W. voor dezen maatregel on getwijfeld erkentelijk zijn, want het nieu we voorschrift zal niet nalaten een gunsti- geninvloed uit te oefelien op de radio-ont vangst. Het artikel luidt namelijk als volgt: „Het is verboden, om aan de electrische installatie toestellen aan te sluiten, die hin derlijke hoogfrequente uitstralingen ver oorzaken. Hoogfrequëntie uitstralingen worden als hinderlijk beschouwd, wanneer zij de radio ontvangst der omwonenden storend be ïnvloeden. Hieronder zijn begrepen: a. Toestellen, waarbij de hinderlijke hoogfrequente uitstralingen als nevenver schijnsel optreden, zooals huishoudelijke apparaten met vonkende contacten, collec- tormotorën met vonkende borstels, toestel len voorzien van automatische schakelaars, enz., alsmede ook die toestellen, welke ten gevolge van een defect een vonkend contact bevatten. b. Toestellen in het bijzonder bestemd tot het opwekken van hoogfrequente elec- triciteit, hetzij voor geneeskundige doelein den of anderszins. c. Radioontvangtoestellen, waarbij de hinderlijke hoogfrequente uitstralingen op treden als gevolg van ondoelmatige samen stelling of bediening. Voor het aansluiten der onder b. genoem de toestellen kan door B. en W. onder be paalde door ben vast te stellen voorwaarde een uitzondering op dit artikel worden ge maakt". FEUILLETON. door CHRISTIAN HAUGEN. 23 In Lyme Regis aangekomen, zond hij Cynthia direct een telegram en berichtte haar omtrent z'n ontmoeting met Hunter. Tevens verzocht hij haar hem nader in te lichten inzake de nieuwe situatie, ais gevolg van Stenton's wantrouwen. Daarna spoedde hij zich in de richting van de ha-ven om daar een andere motor boot te huren, die hem naar Franklin's Ho tel zou terug brengen. Daar wachtte hem echter een onverwach te verrassing. Langzaam liep een torpedojager, de „E 94", waarop Algy's oudste broer, kapitein John' Rodney, het bevel voerd, de haven binnen. En Algy herinnerde zich nu, dat z'n broer zich op een oefentocht bevond, door hem zelf geleid. Het. was dus mogelijk, dat zijn broer hem naar 't gewenschte doel kon brengen. Sir John stond op de commando-brug en maakte verbaasde gebaren, toen hij z'n broer Aigy zag. Vijf minuten later drukten zij elkaar de hand. „Wat zie je er toch 'n boel veranderd uit," meende John. „En 't is nog maar 'n •week geleden, dat wij elkaar voor 't laatst gesproken hebben." Algy moest even narekenen. Inderdaad, het was nog maar acht dagen geleden, dat hij zich tegenover z'n broer zoo bitter be klaagd had, hoe ontzettend eentonig en vervelend z'n leven toch eigenlijk was. „Er is ook heel wat gebeurd," antwoord de Aigy. „Kun je me niet even overzetten naar de kust van Exmouth Dan zal ik je onderweg alles vertellen." „Wat beteekent dat toch?" riep de ande re verbaasd uit, „Ik dacht, dat je in rust en vrede van je vaoantie zat te genieten." „Neen, ik logeer in Franklin's Hotel. En ik moet direct terug. Als je me niet kunt overzetten, ben ik gedwongen een boot te huren." „Natuurlijk zal ik je naar den anderen kant brengen. Direct al, als je wilt." „Graag. Heb je iets eetbaars aan boord? Dan kunnen we onderweg eten." Met een snelheid van 37 knoopen steven de de „E 94" naar Exmouth. En na samen vlug gedineerd te hebben, vertelde Algy zijn broeder alles wat er voorgevallen was. Sir John zat, het hoofd gesteund op beide armen, sprakeloos van verbazing te luiste ren naar de wonderbaarlijke histories van het „Negentien-ze ven-twintig"-dooument en de z.g. „Dobrowitz"-aangelegenheid. Toen Algy eindigde, ontstond er 'n korte pauze. „Neen," zuchtte Sir John eindelijk, .,ik begrijp van de heele geschiedenis geen woord, net zoomin als jij. Nooit heb ik ge hoord, dat onze familie met een of ander avontuurlijk en romantisch geheim in ver binding heeft gestaan. Natuurlijk ben ik gaarne bereid je naar m'n beste krachten bij te staan. Om te beginnen zou ik willen voorstellen, dat je Miss Hope en haar va der verzoekt, zoo spoedig mogelijk hierheen te komen. Dan neem ik jullie alle drie aan boord en breng je ergens heen, waar je bui ten 't bereik van Stenton en White bent. Ik heb nog een maand la-ng de volle beschik king over de „E 94", zoodat ik jullie nog gemakkelijk naar Brazilië of 'n andere streek kan brengen, 't Zal me bovendien niet moeilijk vallen, om je vijanden op 'n valsch spoor te brengen. Zou je maar niet begin nen met vannacht aan boord te blijven?" „Neen, ik verwacht morgenochtend dien Merdow, den detective, Maar kun je 't mis schien zoo schikken,dat je morgen in den voormiddag terugkomt? Ik zal nu eerst Miss Hope een telegram sturen, en haar je p'an meedeelen. Het is eenvoudig enorm." Algy stapte aan wal, nadat hij met z'n broer John afgesproken had, dat deze den vol Erende n dag terug zou komen. Miss Franklin was niet weinig verrast, toen zij haar gast weer binnen zag komen. Zij vertelde hem, dat Mr Simpson vertrok ken was en overhandigde hem een'telegram van Merdow, van den volgenden inhoud: Kom in den loop van den nacht. Wees voorzichtig. MERDOW. Algy betrok dezelfde kamers, zette zich aan het venster en staarde naar buiten, tot het twaalf uur sloeg. Hij wilde juist z'n laatste sigarettenstompje in den aschbak werpen, toen in de duisternis buiten een lichtsignaal z'n aandacht trok. Drie kort op elkaar volgenden lichtflitsen, dan even 'n wat langer en nog 'n kort signaal. Na een korte pauze herhaalde zich deze licht- teekens. Het was het oproep-teekensys teem Morse. Algy nam z'n hoed en vertrok. Zoo goed als zeker was dit signaal voor hem be stemd. Mogelijk was Merdow reeds gear riveerd. Doch z'n steeds toenemend wan trouwen zeide hem, dat het evengoed een hinderlaag kon zijn. Z'n hand zocht naar z'n revolver en hij hield z'n vinger aan deii trekker. Maar hij zou dit wapen niet behoeven te gebruiken. Niemand anders dan Cynthia was 't die hem geroepen had. Zij stond naast een bestofte, kleine auto en had de lantaarns als signaal ge bruikt. Zij was alleen. XXV. Nogmaals: Merdow. Cynthia doofde nu snel de beide lich ten. Doch, ondanks de duistérnis viel 't Algy op, hoe bleek zij was en las hij angst en onrust in haar diepe, donkere oogen. Zij stonden alleen, in de nachtelijke stilte, temidden der eenzame verlatenheid. Slechts nu en dan werd de diepestilte even onderbroken doof 't geklots dèr golven aan het strand. Cynthia sprak nerveus, in korte, afge broken zinnen. „Ik dacht. dat u de signalen wel zoudt zienen zoudt komen", zeide zij. „Aan 't hotel naar u vragen, dorst ik niet. Vader en ik zijn gevlucht. Stenton heeft ontdekt, dat ik met u in relatie stond. Ik heb den geheelen nacht doorgereden. Vader kan niet chauffeuren. Oh.... ik ben zoo moe, Algy, en ik ben zoo bang." Opgewonden stond hij, naast haar. 'Nog nimmer was er een klacht over haar lip pen gekomen. Het trillen van haar stem ontroerde hem en een bijna onweerstaan baar verlangen kwam in hem op, haar in z'n armen te nemen, om haar te bescher men. Doch hij bedwong zich en drukte een langen, innigen kus op haar hand. Lieve, arme Cynthia", fluisterde hij, „ik wil u zoo graag helpen, en ik zal alles doen wat ik kan". Hij voelde een haast onmerkbaar druk- je van haar fijne, slanke hand, eer zij deze terugtrok. „Ik was zoo blij met dat telegram", zei de zij. „en ook vader is u dankbaar, dat u ons wilt bijstaan. Hij is een oud man go- worden, maar u bent nog jong en sterk. Misschien lukt 't ons toch nog om te ont vluchten". Ofschoon Algy zich volkomen bewust was van het gevaar, dat hij zich daardoor op den hals haalde, doorstroomde hem toch een gevoel van blijdschap bij de ge dachte, dat hij nu voortdurend in de na bijheid van dit bekoorlijk schepseltje zou zijn en haar dagelijks zou kunnen zien. Hij beminde haar boven alles en was gaarne bereid z'n léven voor haar op te offeren. Het door John ontworpen plan zou, naar hij hoopte, de redding van hen allen betee- kenen. „We hebben een kans. Het zal ons ge lukken", stelde hij haar gerust. Zij zetten zich naast elkaar op de bree- de treeplank van de auto, en hij vertelde haar van z'n broeder John en de „E 94". die hen ver van Engeland's kusten zou voe ren en Stenton zoo in de war zou brengen dat hij elk spoor bijster bleef. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5