DINSDAG 8 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Sept. 193] medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bild't: Hoogste haroaneterst.: 768.1 te Eeydisfjord Laagste barometerst.747.1 te Baparanda. Verwachting tot. den avond van 9 Sept.: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen in het Noorden; veranderlijk in het Zuiden. Meest half bevolkt. Weinig of geen regen. Mogelijk nachtvorst. Iets zachter overdag. Evenals gisteren is geheel Scandinavië onder den invloed van het centrum van lage drukking over de Botnische Golf en loopt een rug van hooge drukking vanaf IJsland over de Britsohe eilanden en juist ten Zuiden van ons land. Scandinavië heeft daardoor guur en buiig weer. In het hooge druk-gebied is weinig wind en bewolking, maar de droge en koude Noord-Westelijke strooming veroorzaakt sterke uitstraling in den nacht, zoodat de och tend tempera tuur in Engeland bijna 10 gr. C. onder normaal en weinig boven het vriespunt was. Over Spanje ligt lage drukking, die in Zuid-Frankrijk Oostelijke wind en aan gename warmte brengt. In verband met de verschijning van een vrij diepe depressie op den Oceaan zal de rug van hooge druk king zich thans wellicht wat sneller Oost en Noordwaarts verplaatsen, waardoor de regenkans afneemt en na een zeer kouden nacht geleidelijk stijging van temperatuur kan komen. LUCHTTEMPERATUUR: 14.6 gr. C. - i WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 18 en 3 uur 18.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17, 12 uur 17 en 3 uur 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 8.03 uur *ot Woensdagmorgen 5.52 uur. HOOGWATERSTAND Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 9 Sept. voorm. 1.36 uur en nam. 1.10 uur. schappelijke materie, die uw aandacht heeft, hier warme en daadwerkelijke be langstelling heeft gevonden. Ongetwijfeld zult u van dit congres de overtuiging meenemen, dat die belangstelling onver flauwd is. Ook daarom stelt de Nederlandsohe Regeering het op hoogen prijs, u dezen avond hier als haar gasten te mogen ontvangen; naar zij hoopt in een gezel lig, ongedwongen samenzijn. Als ontspanning, naast de vermoeien de bezigheden van de vóór u liggende week, moge het overigens u gegeven zijn te genieten van hetgeen Nederland u kan aanbieden: de kalime schoonheid van zijn landschap, de intieme rust van zijn pittoreske stadjes. Met den ernstigen wensch, dat uw congres in alle opzichten aan het doel moge beant woorden, maar tevens, dat uw kortstondig verblijf in ons land eeis van de aangenaamste herinneringen voor u moge blijven, heet ik andermaal u hier welkom. Na de rede van den minister sprak prof. Ferrand namens de buitenlandsche gedelegeerden enkele woorden van dank voor de hartelijke ontvangst. Er waren buffetten aangericht, terwijl een strijkje voor muzikale afwisseling zorg droeg. DE TWEEDE DAG. Vandaag zijn de sectievergaderingen begonnen. Als sprekers traden hierin op: Sectie II. Egyptologie (Botanisch La boratorium): A. H. Gardiner (Londen), W. F. Edgerton (Chicago), Mile A. Hertz (Varsovie) en L. Wiener (Belmont, Mass.) Sectie III. Oud- en Centraal Azië (Zaal A Universiteit): B. Nikitine (Pa rijs), V. Minorsky (Parijs), Sir D. Ross (Londen), Riza Nour (Parijs), Rechid Safwet (Staanboul). Sectie. IV. Het Uiterste Oosten en In donesië: E. M. Gale (Berkeley, Cal.), Miss E. D. Edwards (Londen), L. Hodo- res (Hartford Conn.), J. L. Pierson (Utrecht). Sectie V. Indië (Instituut Kern): O. Pertold (Praag), P. E. Dumont (Brussel). Sectie VI. Semitische talen en volke ren (Instituut voor Tropische Genees kunde): G. Horsfield (Londen), Miss A. Conway (Londen), J. Birnbaum (Ham burg), D. "ïellin (Jerusalem), H. Grimme (Münster). Sectie VII. Oud Testament en Ju- daieime (Klein Auditorium): J. Aistleit- ner (Budapest), S. Krauss (Weenen), S. Daiches' (Londen), N. Glueck (Jerusalem), S. Zeitlin (Philadelphia). Sectie VIII. Islam (Groot Auditorium) J. Schacht (Freiburg i. Br.), R. Said Ruete (Londen), L. Massignon (Parijs), R. Gottheil (New York), G. Wiet (Cairo) en G. Marpais (Algiers). Van Sectie I was de secretaris niet aanwezig, zoodat daarover geen inlich tingen konden worden verstrekt. RECEPTIE OP HET LOO. Hedenmiddag hield H. M. de Koningin op het Loo receptie voor een aantal deel nemers aan het Oongres. Ook Z. K. H. Prins Hendrik was daarbij tegenwoordig. De leden, die door H. M. ontvangen wer den, waren de volgende: t Prof. dr. E. Littmann, prof. dr. P. Kahle, prof. dr. V. Christian, prof. J. Capart, prof. G. van Langenhove, Yates Wang, prof. dr. A. Christensen, Z.Exc. dr. Hafiz Afifi Pacha, O. J. Gadd, prof. rev. D. S. Margoliouth, prof. dr. B. Gemser, J. L. M. Clausen, dr. V. S. Sukthankar, dr. L. A. Maver, prof. A. Gonzales Palencia, prof. Wiiliam F. Albright, A. W. Hummel, Z.Exc. H. Holma, prof. Sylvain Lévi, prof. G. Fer rand, prof. E. Lévi Provencal, Z.Exc. Kurd Ali, prof. dr. Kallay, Z.Exc. Hafiz Wahba, prof. C. A. Nallino, Z.Exc. P. E. Pavolim, prof. Toshio Nakai, prof. P. Schmidt, prof. S. Konow, prof. dr. A. J. Wensinck, prof. T. Kowalslri, monseigneur E. Tisserant, prof. A. Moberg, prof. J. J. Hess en prof. dr. Ruzicka. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Augustus 1931 714 W. D. Vahrmeijer, Lij ster str. 26. 2063 Joh. van der Reijden, Vliet 25. 2352 G. Francken, v. Oldenbarneveld- straat 25. 2173 Zuster M. van der Steen, Hooge Rijndijk 24. 2478 W. J. S. Somerwil, Haarl.str. 84. 1755 R. Eberwien, Hoogerbeetsstr. 10. 2386 Ferd Neuroth, Hotel Rest. Deutsohes Haus, Beestenmarkt 34. 2286 L. Beltjens, Pelikaanstraat 4. 2443 C. G. J. Alkemade, Morschstr. 58. 2618 H. W. Marks, Heerengracht 17. 2775 H. M. van der Zee, Bedrijfschef Gem. Radio Distributiebedrijf, Jan Lievenstraat 17. 2602 Mej. Kits van Zwanenberg, Witte Singel 93. 2603 L. L. Servaas, Stationsweg 2. 1303 H. Swaak, Rijn en Sohiekade 66. 2549 C. H. PleysierKroezen, Gevers- straat 28 Oegstgeest. 2695 J. M. Visser, Assendelftstraat 29 Oegstgeest. 2742 W. 0. Vollebregt, Rijksstraatweg 46 Oegstgeest. 2832 Provinciale Waterstaat in Zuid- Holland, v. d. Valk Boumanweg, Leiderdorp. 2575 Mevr. A. SturmsScheuer, Fruin- straat 5. Postkantoor te Leiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de 2e helft der maand Augustus 1931. Brieven binnenland: Admini stratie Kindercourant, Amsterdam Amb tenaar Openb. Ministerie, Haarlem Mevr Bos, Waddinxveen Mej. T. Bink, Rot terdam Bureau v. Handelsbesoherming, Den Haag (5 stuks) Departement van Buitenlandsche Zaken, Den Haag Fa. Diepenveen, Veenendaal R. van Es, Leiderdorp Koba Eeckhof, Rotterdam Mevr. J. B. de Graaf, Den Haag Mej. Gijzenij, Leiden A. J. E. Jacobs, Ter schelling *- A. Junker, Rotterdam J. Kooy, Leiden D. Kuzee, Den Helder J. Moses, Den Haag Mej. N. Mulder, Leiden Nieuws van den Dag, Amsterdam Overste R. K. Oudeliedenhuis, Amster dam Redactie „De Lach", Amsterdam Jan Schuurman, Krommenie Mevr. v. d. Veer Jansen, 11 Tom van Voorden Scheveningen Mej. Walster, Rotterdam J. Weersma, Leiden Mej. W. M., Hee renveen Mej. Wijngaarden, Stad. Briefkaarten binnenland. E. Beek, Voorburg P. Borgerding, Marke- loo H. Bruins (schipper) Lisse Jan Ennemy, Rotterdam K. van Gent, Rot terdam F. van Hasselt, Vrouwepolder Fam. Kregeman, 11 Mej. van Leeu wen Voorschoten G. van Leeuwen te Noordwijk Mej. Cè de Moed, Ooster beek Fam. Moonen, Den Haag Mej. S. Olyehöek Arnhem M. A. E. Seeuwen Utrecht W. van Steenbergen, Den Haag F. Willenmier, Baarn. Brieven buitenland: Hr. Bear- ce Kingston v. Bisohoff, Dresden E. Oswald, Glasgow. Briefkaarten buitenland: An na Braiger, Wattensoheid Jozef Pfeil, Wilmersdorf Mad. Schulle, 11 H. Thomassen, Krefeld Hans Veit Minden (2 stuks) H. G. Verhulst, Koblenz. Tien briefkaarten zonder adres. Programma voor het concert op Donder dag 10 September a.s. te ge-ven door de „Leidsche Christelijke Harmonie-Vereeni- ging", dir. de heer H. v. d. Veld, 's avond® 8 uur precies in het Plantsoen (Musis Sa crum). Bij goed weer zullen voor de luiste raars stoelen beschikbaar worden gesteld ad 10 cent. Het publiek wordt verzocht ge durende de uitvoering niet te loepen en dut programma uit te knippen 1. Garde d'Honneur, marsch, Aug. Een- haes; 2. La Bruyere ouverture, M. J. H. Kessels; 3. Juanita, wais, Jos. Bouwens; 4. Auto re et Crepusoulle. fantaisie, G. Caden- ne; Pauze. 5. La Vestale, ouverture, J. G. Kastner; 6. Die Helgalander, wals, Ed, Kiesler; 7. Le Khedive, fantaisie, C. Faust; 8. Marsch Finale. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. Na in de zomermaanden niet te hebben ver gaderd had thans de gewone maandelijk- sche vergadering in Hotel Royal weder plaats, waarbij de opkomst zeer goed was. Door den heer C. Soeteman was een pracht- collectie nieuwe Dahlia's ingezonden, waar onder ons inziens eenige zeer verdienstelij ken aanwinsten schuilden .Mede was inge zonden een tweetal vazen met prachtige Anjelieren, zoodat de bloemenweelde het aangenaam samenzijn verhoogde. De voor zitter, de heer H. de Boer, opende deze bij eenkomst, waarna hij een causerie hield over de natuur op het eiland Urk, waarover spr. eenige interessante ondervindingen mededeelde en met volle aandacht werd aanhoord. Na een korte pauze verkreeg de heer C. Soeteman het woord, die met eenige toe passelijke woorden den voorzitter een bloe menmand aanbood met een nieuwe Rosette- Dahlia, door hem gewonnen, welke Maan dag 31 Augustus 1931 op de keuring te Haarlem een getuigschrift van verdienste behaalde onder den naam van Mr. H. de Boer, den eminenten voorzitter van de afd. Noordwijk van de Ned. Maatschappij van Tuinbouw. Tevens bood spr. aan de afd. een knol dezer Dahlia aan, om deze ten bate der kas te verkoopen. De voorzitter dankte den heer Soeteman persoonlijk, doch ook namens de afdeeling en sprak den wensch uit, dat deze nieuwe aanwinst een waardige plaats onder onze Dahlia's moge in nemen. De in het voorjaar uitge stelde excursie naar de kweekerij van de firma Wezelenburg zal thans morgen plaats hebben, vertrek per tram 12.15 vanaf Noordwijk. In Leiden zullen de excursisten per autobus worden afgehaald. De bespreking over de inzending op de vollegronds-tentoonstelling van B.B.C. in 1932, waarvan de plannen thans zoo goed als klaar zijn, had tot gevolg dat de com missie alvorens tot uitvoering over te gaan, haar plannen met den architect zal bespre ken en deze zoo noodig naar diens adviezen zal wijzigen. Na keuring en verloting der ingezonden bloemen, sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst deze zeer ge animeerde bijeenkomst. Geboren: Maartje, d. van A. Smit en W. J. v. Os. Johan Marie, z. van P. Lind- hout en N. v. d. Haak. Anna Catrien, d. van A. Dekker en J. Hanekroot. Pietje Lena, d. van G. W. Houwaart en L. Klin kenberg. Hendrika Johanna Jacoba, u. van G. Smit en H. Zuidhoek. Getrouwd: P. Ch. M. v. d. Voorn 24 j. en M. C. M. Paardekooper 19 j. LAATSTE BERICHTEN MOORD TE 'S-GRAVENHAGE. Het O.M. der Ha'agsche Rechtbank vor derde heden 8 jaar gevangenisstraf tegen den chauffeur D. P. terzake van doodslag, gepleegd in den nacht van 15 op 16 Juni j.l. op een zekeren H. N. bij een vechtpartij in de Wagenstraat te 's-Gravenhage. Juffrouw door tram gedood. De 21-jarige juffrouw D. van der Ven uit Zeeland bij Grave, die te Nijmegen gelogeerd was, wilde gisteravond op het laatste oogenblik nog voor een tram de rails oversteken. Zij werd gegrepen en kwam onder de tram. Met een schedelfrac tuur werd zij opgenomen, aan de gevolgen waarvan zij hedenmorgen is overleden. De opening der Kamers. Naar wij vernemen zal de Staatscou rant van hedenavond het besluit bevatten, waarbij mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk tot voorzitter der Eerste Kamer is benoemd, gedurende de zitting, welke op den 3den Dinsdag van deze maand zal aan vangen. Tevens zal de Staatscourant een besluit bevatten, waarbij de Minister van tSaat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw door de Koningin wordt ge machtigd a.s. Zaterdag des namiddags te 3 uur in een vereenigde vergadering do beide Kamers de tegenwoordige zitting van de Staten-Generaal te sluiten. TELEGRAMMEN ALLE G0DL0 0ZEN-0RGANISATIES IN JAPAN ONTBONDEN. MOSKOU, 8 Sept. (V.D.) Volgens een Russisch telegram uit Tokio heeft de Ja pansche politie op grond van een verorde ning van den Japanschen minister van bin nenlandsche zaken huiszoekigen verricht bij de Japansche godloozen-organisaties. Bij deze huiszoekingen is een uitgebreide brief wisseling met de Komintern in beslaggeno men. Bovendien werden acht kilogram dy namiet en een hoeveelheid wapens gevon den. De Japansche politie arresteerde de tien leiders van de godloozen-beweging. Zij zijn in de gevangenis opgesloten. In verband met het gevonden materiaal heeft de politie alle Japansche godloozen- organisaties ontbonden. De leiders zullen thans moeten terechtstaan. MASSA-ARRESTATIE TE LEMBERG. WARSCHAU, 8 Sept. (V.D.). Gedurende de laatste dagen heeft de politieke politie te Lemberg niet minder dan ongeveer 200 Oekrainers gearresteerd in verband met een dezer dagen gepleegden politieken moord. AUTO IN RAVIJN GESTORT. PARIJS 8 Sept. (V.D.) In de nabijheid van Ajaccio op het eiland Corsica heeft Maandag een ernstig autoongeval plaats gehad, waarbij de eigenaar van den wagen, een advocaat uit Bastia, en de chauffeur werden gedood. Een derde inzittende werd levensgevaarlijk gewond. De auto wilde in een bocht een anderen wagen voorbijrijden en stortte daarbij in den afgrond, waardoor het voertuig geheel vernield werd. DE „MISS ENGLAND II" DOOR MIDDEN GEBROKEN. DETROIT (Michigan), 8 Sept. (V.D.) Maandag is de „Miss England II", de snel ste motorboot ter wereld, omgeslagen en in tweeën gebroken en. daarna gezonken tijdens den wedstrijd voor de internationale Harmsweth-motorboottrophee.' Kaye Don en zijn metgezellen werden gered en ble ven ongedeerd. De trophee werd gewonnen door de „Miss America VI", bestuurd door den broeder van Cammandore Garwood. GANDHI OP WEG NAAR ENGELAND. LONDEN 8 September. (V.D.) Gandhi is Maandag op zijn reis naar Londen te Port Said aangekomen, waar hij door Indische delegaties werd begroet en waar hem ge schenken werden aangeboden. Tijdens zijn verblijf te Port Said ontving Gandhi ook uitnoodigingen van verschillende Engelsche parlementsleden voor een feest te Londen, ter gelegenhed van zijn 62sten verjaardag op 2 October a.s. Gandhi heeft evenwel ge antwoord, dat hij te Londen aan geen en kele feestelijkheid zal deelnemen. Vóór zijn vertrek verklaarde Gandhi, dat hij geen vrees koestert voor communistische actie in Engeland. De z.g. tweede Ronde Tafelconferentie, waarheen Gandhi op weg is, is gisteren reeds geopend. Het a.s. bezoek der Fransche Ministers aan Berlijn. PARIJS, 8 Sept. (V.D.). De „Figaro" weet te melden, dat de Duitsche nationaal- socialisten het voornemen hebben, de Fransehe ministers bij hun bezoek aan Berlijn uit te fluiten en een demonstratie tegen hen te organiseeren. Het blad stelt de vraag of de Fransche ministers onder deze omstandigheden toch aan hun plan om naar Berlijn te gaan, zullen vasthou den. Het blad meent, dat het bezoek van Briining aan Parijs, dat het verkrijgen van een leening ten doel had, geen tegenbe zoek noodzakelijk maakt. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.85 Londen 12.055/8 New York 2.483'16 Parijs 9.-73 Brussel 34 55l/0 Zwitserland 48.41 Milaan 12.99 Madrid 21.95 Oslo 66.85 Kopenhagen 66.321/2 Stockholm 66.45 Weenen S4.90 Praag 7.351/2 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. In de beursstemming was heden ge'en. verandering gekomen. De daling ging met kracht door en over de geheele linie moes ten wederom verliezen worden opgetee- kend. De handel was iets uitgebreider en speciaal in Kon. Olies vonden groote om zetten plaats. Het aanbod had wederom de overhand; naar het scheen waren liqui daties van zwakke posities hieraan voor een groot gedeelte debet. De noteering was weer 5 pet. lager dan Zaterdag. De Ame- rikaansche Oliesoorten liepen iets terug. Unilevers traden op den voorgrond. Ook dit fonds zag zich een 5-tal punten ontgaan. Philips iets lager. Accoustieken weinig veranderd. Aku's .iets lager. Ford flauw. Rubbers lager, maar herstelden zich op het bericht omtrent een vermindering der En gelsche voorraden; later werd weer een dalende richting ingeslagen. Tabakken lie pen verder terug; vooral Deli Batavia's waren het kind van de rekening met een verlies van meer dan 15 p.ct. Suikers be paald zwak. H.V.A.s reageerden wederom ruim 10 pet, en ook de minder courante soorten verkeerden in reactie. Scheepv. la ger. Ondanks het gemis aan Amerikaan- sche soorten waren de Amerikanen zwak. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Sept. Groer»tenveiling. Per 100 stuks: andijvie1 0.401.60, kroten 1.503.komkommers 16, bloemkool I 612.20, bloemkool II 15, roodekool 3.505.20, savoyekool 46, groenekool 35.50, meloenen 437, pieterselie 1.503.prei 2'.403.50, kropsalade 0.70—1.S0, selderie 1.30—3.60, uien 1 3, wortelen 4.509.20, rabarber 0.40 1.20, perziken 411, per 100 kg: kroten 2.103.40, kroten, gek. 711, snijboo- nen 2252, stokboonen 2335, pronk- boonen 612, stamboonen 18—25, peu len 20, postelein 69, spinazie 68, uien 2.405.wortelen 712, spruiten I 14, aardappelen 3.50—5.50. Meikveiling. Aanvoer 81560 liter. Hoogste en laagste prijs geen noteering. 8 Sept. Vette varkens. Aangevoerd 618 stuks. 566 zwaar 4042 cent en 52 licht 3941 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. Afloop minder. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Mietje Petronella, dochter van C. Wil'.emse en P. A. Kouwenhoven. Hendiricus Johannes, zoon van P. H. J. Diokboff en A. C. C. Stikkeiman. Anto- nia dochter van K. Kalkhoven en J. M. C. Verhoeven. Nicolaas zoon van L Cornet en L. Molenaar. Antonius zoon van J. Jansen en J. van Iperen. Martinus Phi- lippus zoon van W. J. Brittijn en R. de Bruin. Arie, zoon van J. Eriks en G. Nij- enhms. Leendert, zoon van P. Vermeij en M. Verduijn. Willem Gerardu®, zoon van W. G. van der Spek en B. A. W. de Nooher. Maria Margeretha Petronella, dochter van J. F. Rokers en J. Steenbeek. He'e- na Bertha, dochter va-n S. Moteba en P. G. Laterveer. Daniël, zoon van J. L. Stok- huijzen en B. Teijn. Jacoba, dochter van W. H. Beij en E. Vermond. Cornelia Jo hanna Julia, dochter van M. Hogenboom en G. J. M Bakker. - Overleden: A. L. Meijer m. 54 jaar. M. Windhorst dr 15 maanden. H Ver- degaal, m. 34 jaar. P. C. Ro/.ier dr. 2 we ken. C. M. de K'er, dr. 23 jaar. Getrouwd: PM. Haak, gesch. m. en T. O. F. Bosscha art jd. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. ROTTERDAM, 8 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 272 paar den, 876 magere runderen, 413 nuchtere kalveren, 23 overloopers, 13 veulens, 830 vette runderen, 750 graskalveren, 32 big gen, 1 ezel, 276 vette kalveren, (531 schapen of lammeren, 10 bokken of geiten. Prijzen per half kg.koeien 4346, 3537 en 24— 29 cent, ossen 40—43, 35—37.5 en 32.5 cent, stieren 3537, 3233 en 28 oent, kalveren 57.562.5, 47.555 en 4045 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 210 360, stieren 120450, graskalveren 35 85, paarden 195300, slaehtpaarden 140235; hitten 85175: veulens 60 140, nuchtere fokkalveren 15—25, nuchte re slachtkalveren 8—13, kalfkoeien 200 —350, vaarzen 180—220, pinken 120— 170, biggen 812, biggen per week 1.40 1.90. Overzicht: koeien langzame handel 2e en 3e soort iets lager, le soort onveran derd, prima spoeling beest ging 2 cent bo ven noteering. Handel in stieren stug, prij zen lager dan vorige week, vette kalveren slechte handel, prijzen van gisteren moei lijk te bedingen; prima kalveren 2.5 cent boven noteering; melk- en kalfkoeien luie handel, prijzen onveranderd; jong vee, slechte handel, prijzen onveranderd, gras kalveren stroeve handel, prijzen 2022 en 26 cent; nuchtere kalveren trage handel, prijzën iets lager dan vorige week; paar den kalme handel, prijzen onveranderd; biggen stille handel, en duurder; schapen en lammeren eveneens stille handel, de prijzen lager dan gisteren. ROTTERDAM, 7 Sept. Binnenl. granen ert peulvruchten. Gerst Chevalier 5.506. Haver 4.00—5.75. Erwten kleine groene 7.00—9.50, Schok kers, prima kwaliteit 16—17.25, verder van 1015. Alles per 100 kg. BODEGRAVEN, 8 Sept. Kaas. Aange voerd 450 partijen Goudsche kaas, waaron der 445 met rijksmerk, totaal 18.836 stuks, wegende 169.524 kg. Prijs met Rijksmerk le soort 3843, 2e soort 32—36, zwaar dere 47. Handel flauw. PURMEREND, 8 Sept. Kaas. 7 kleine fabrieksbaas per 50 kg. met rijksmerk 34 23 kleine boerenkaas met rijksmerk 36 per 50 kg. Aanvoer 20.000 kg. Boter. 2152 kg. boter. Goeboter 0.95 1.40 en weiboter 0.90—1.25 per kg. HAZERSW0UDE, 8 Sept. Eierenveiling Aanvoer: 9708 stuk®. Prijzen: kippeneieren 5.406.50 en eendeneieren 5.005.25 per 100 stuks; hanen 65 cent en kippen 65 cent per stuk. BOSKOOP, 7 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 1018 cent, Golden Ophelia 2341 cent, Marcel Rouyer 2638 cent, Hadley 2544 cent, Claudius Pernet 2053 cent, Columbia 20 4fi cent, Butterfly 2042 cent, Mac Kei ler 2438 cent, Wilh. Ivordes 1928 cent, Mad. Jules Bouché 2043 cent, Rosalandia, 2546 cent, Phoebe 2543 cent. Else Poul- sen 2040 cent, Edith Helen 2543 cent, Orange perfection 3243 cent, Gloria mun- di 3470 cent, E. G. Hill 20—31 cent, Aug. Noack 1824 cent, Polyantharozen 2835 cent, Florex 3045 cent, Kil'hara 2533 ot. v. Rossem 1117 cent Briarcliff 2238 ct., Potin 1725 cent. Diversen: Dahlia's, grootbloemig 1016 cent, Chrysanten, groot bloemig 1.001.90, idem tros 0.901.40 Gladiolen 712 cent, Clematis Durandi 24 33 cent, Anjers 10—16 cent, Physalis Franohetti 1531 cent, Zinnea 1113 ct., Clematis Mr. Patijn 1.30, idem Pr. Hen drik 3.Witte lelies 60—90 cent, idem roode 5080 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Sept. Groenten- veiling. Eigenheimers per kist van 25 kg. 1.202.peen per 100 bos 6.8011.50, bloemkool 1ste soort per 100 8.1012.80, peen per kist van 20 kg. 1.302.10, Aan voer: 200 kist aardappelen, 3:100 bos peen 16.000 bloemkool, 270 kisten peen. ALPHEN a. d. RIJN, 7 Sept. Groenten- voiling. Per 100 kg.: spinazie 1014, hee- renboonen 24—33, postelein 9—12, per 100 bos: peen 813, kroten 33.50, uien 6, andijvie 1.402.40, per 100 stuks: kropsla I 23, idem II 1, kom kommers 1/8, bloemkool I 1213, idem II 45, meloenen 1040.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3