NATIONALE WIELERWEDSTRIJDEN VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 A.S. ZONDAG: op het A.S.C.-Terrein te (^gstgeest Aanvang 2 uur Kaarten verkrijgbaar bij H. ZIRKZEE,jSigaienhj^mlel, N. Rijn 63; G. SCHOONWATER, Sigarenmag. Haarl.str; 195; Café „Het Centrum^N. Beestenmarkt 13; G. J. DE GRAAFF, O. Vest 181. Het terrein is te bereiken m. Autgjarffs Stadsverk. eindpunt Warm.weg en m. de tram KERKNIEUWS Nieuwe kerk te Naaldwijk. Gistermorgen heeft Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, de nieuwe kerk te Naaldwijk plechtig ge consacreerd. De Bisschop werd daarbij ge assisteerd door den zeereerw. heer pas toor Wierdels als diaken ad intus, door pastoor L. Geldermans van Heinkenszand, door kapelaan H. van Hussen uit Dor drecht,. beiden oud-kapelaan der parochie, resp. als diaken en sub-diaken. De verdere assistentie werd verleend door geestelijken uit de omliggende parochies. Ceremonia- rius was de weleerw. heer J. Smulders, secretaris van den Bisschop. Cantores de weleerw. heeren G. Alkemade, kapelaan te Naaldwijk en H. Dysselbloem, kapelaan te Rotterdam. Te 9 uur werden de geloovigen in de kerk toegelaten. Langzamerhand stroomde het groote kerkgebouw vol, zoodat geen plaatsje onbezet bleef. Nadat de H.H. Wij dingen waren verricht, werd door Mgr. Aengenent te half elf een Pontificale H. Mis opgedragen. Z.H. Exc. werd daarbij geassisteerd door den hoogeerw. heer dr. Th. Vlaming als presbyter assistens, door de zeereerw. heeren G. J. M. Maat, deken van Poeldijk en C. J. B. Olifiers, pastoor van Monster, als troondiakens, H. B. J. Warnink, pastoor van Kwintsheul als dia ken, en H. J. M. Hafkenscheidt, pastoor van Loosduinen als sub-diaken. De lagere assistentie was dezelfde als bij de H. Wijding. In het kerkgebouw waren o.m. aanwe zig de verschillende pastoors uit den om trek, burgemeester Eisen en de beide wet houders van Naaldwijk, de heer V. P. L. Valstar en A. Verhagen, de gemeente-se cretaris, den heer J. Verhoeff, voorts de architecten de heeren Joc. Margry, te Rot terdam en A. G. W. Dessing te Naaldwijk, de aannemer, de heer J. W. van Sam- beek. Na de Pontificale H. Mis hield de Bis schop een toespraak tot de geloovigen. De zeereerw. heer F. J. A. M. Wierdels, pastoor van Naaldwijk, is door H. M. de Koningin benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding is hem gistermiddag met een toepasselijk woord van gelukwensch op de borst ge speld door den burgemeester, den heer Th. P. J. Eisen, tijdens het diner ter ge legenheid van de kerkconsecratie. Overste Stokershorst." De eerw. Broeder Fabianus (J. .F. Groot- hoff, afkomstig uit Amsterdam), overste van het St. Vincentiushuis „Stokershorst" te Nederweert, is benoemd tot overste van het St. Vincentiushuis „De Hei bloem" te Heijthuijsen. Tot overste van „Stokershorst" is be noemd de eerw. Broeder Richardus (A. A. H. van Agten, afkomstig uit Goes) thans te Voorhout. Missiehuis te Driehuis-Velsen. Groote vreugde heeft het verwekt in het Missiehuis te Driehuis, dat dit jaar van uit dit Missiehuis de Missionarissen zullen vertrekken. Op Zondag 13 Septem ber zal het afscheid gevierd worden. Om half twaalf in den voormiddag zal een plechtig lof gecelebreerd worden, waaron der een predicatie zal worden gehouden door een missionaris op vacantie. Na het lof zullen de Missiekruisen geze gend worden, waarna de Hoogeerw. Pater Provinciaal J. A. Zandvliet, de Missiona rissen zal uitzenden. In het geheel zullen 11 Paters en 2 Broeders worden uitgezon den, allen Missionarissen van het H. Hart van de Nederlandsche Provincie, naar de verschillende Missiegebieden van Ned. Nieuw-Guinée, Celebes, Midden-Java, Phi- lippijnen en Brazilië. De aanwezigheid van zeven Zusters, die naar het Missiegebied van Midden-Java vertrekken, zal zeer zeker de schoonheid der plechtigheid nog verhoogen. Tegen 1 uur in den' namiddag zal de plechtige uittocht der Missionarissen plaats hebben. Wegens de beperkte ruimte in de kloos terkapel zullen voor belangstellenden kaarten worden uitgereikt, die te verkrij gen zijn bij den Overste van het Missie huis. SPORT ATHLETIEK TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. De uitslagen van de gisteren gehouden Athletiek-wedstrijden van den Turnkring Leiden en Omstreken luiden aldus: Dames Personeel: le prijs P. Dieben 29.7 punt „Brunhilde"; 2e prijs R. Briejer 27.7 punt idem; 3e prijs W. Dieben 27.3 punt, idem; 4e prijs J. v. d. Laan, R. O. D. A. 25.1 punt. Vereeniging: le prijs „Brunhilde" 94.7 punt, 2e prijs R. O. D. A. Lisse 61.8 punt. Heeren Personeel: le prijs J. v. Parijs iL O. D. A. Lisse 28.7 punt; 2e prijs J. van 't Wout, D. O. S., Noordwijk 27.4 punt; 3e prijs G. Dekker, R. O. D. A. Lisse 26.1 pt. Vereeniging: le prijs R. O. D. A. Lisse 80.8 punt; 2e prijs Excelsior Leiden 76 pun ten; 3e prijs D. O. S. Noordwijk 65.4 punt. Adspiranten, Meisjes 1416 jaar: le prijs „Brunhilde" 73.8 punt; meisjes 1214 jaar: le prijs „Hygiea", Ter Aar 69.2 punt; 2e prijs „Brunhilde" 67 punten, 3e prijs R. O. D. A. Lisse 59.5 punt. Jongens 1416 jaar: le prijs R. O. D. A. 86.9 punt; jongens 1214 jaar: le prijs Aspasia, Koudekerk 88.5 punt; 2e prijs Hygiea, Ter Aar 88.5 punt, 3e prijs R. O. D. A. Lisse 71.6 punt. VOETBAL R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". A.s. Zaterdag wordt op Sporthof een groote sportdemonstratie gegeven door de vier plaatselijke Sportvereenigingen. Aan vang 3 uur. Zeven nummers worden gedemonstreerd en wel als volgt, Estafetteloop, waarvoor elke vereeniging met één ploeg uitkomt; 2. 400 M. hardloopen, twee van elke ver eeniging; 3. 100 meter waarvoor 3 deelne mers van elke vereeniging; 4. Hoogsprin gen en 5 Ve: springen. Voor deze nummers mogen 3 deelnemers uitkomen van elke vereeniging. Om 6 uur voetbalwedstrijd, daarna korf- balwedstrijd. Gezien het programma zal zeker het Sporthof a.s. Zaterdag te klein'zijn. Voor a.s. Zondag gaat Teijlingen I, II en III op bezoek bij St. Martinus, alwaar drie medaille-wedstrijden worden gespeeld. Aanvang 12.30 uur met den eersten wed strijd. Een buitengewoon vervoermiddel zal ons op de plaats van bestemming bren gen. Het is ons gelukt een keurigen boot machtig te worden en wel de Zeemeeuw van de Duitsche Exploitatiemaatschappij uit Hamburg. Zondagmorgen zijn alle deel nemers in de H. Mis van 7 uur, om daar na om 8.30 uur op de Oosthaven present te zijn, dus de afvaart om half negen en niet later. De reiskosten zijn van dien aard, dat het voor niemand een beletsel is om thuis te blijven, slechts 1.25 per persoon, waarbij alles inbegrepen. Gezien er 245 personen mede kunnen is er slechts nog voor 23 personen plaats, welke zich dan moeten aanmelden voor Zaterdagavond 10 uur bij den Secretaris, Lindenlaan 7, Sassenheim. Laten wij even vermelden, dat er muziek en consumptie aan boord is. 's Avonds om ongeveer 10 uur is de boot weer aan de Oosthaven. OEFENWEDSTRIJDEN NED. ELFTAL. De T. C., aldus de „Sportkroniek", heeft weer een oefencampagne voor het eerste gedeelte van het seizoen ontworpen. Wel is er nog niets definitiefs te melden, maar de onderhandelingen, die thans gevoerd worden, doen vermoeden, dat enkel9 uit stekende oefenkampen te wachten zijn. Waarschijnlijk is 23 September een sterke buitenlandsche club gast van den K. N. V. B. en voorts is het zoo goed als zeker, dat een andere sterke club Woensdag 28 Octo ber tegen het Nèd. elftal speelt. Ver volgens zal de al of niet voorloopige natio nale ploeg op 15 November mogelijk voor den gouden Onafhankelijkheidsbeker tegen Rotterdam in het veld komen: terwijl op denzelfden dag in verschillende andere plaatsen in ons land gewestelijke of bonds- elftallen, hetzij tegen buitenlanders, hetzij onderling zullen kampen. Verder is het ook niet uitgesloten, dat begin November een Fransch clubelf tal hier te lande komt spelen. Evenals het vorig seizoen wordt er naar gestreefd deze wedstrijden buiten bezwaar van de compe titie te spelen, op werkdagen dus, met uit zondering dan van 15 November, op wel ken Zondag geen competitiewedstrijden worden vastgesteld. B. G. S. I—N. R. M. I. Morgenmiddag om half vier speelt de Berg Gerzon Sportver. een medaille-wed strijd tegen de Rotogravure ter gelegen heid van de ingebruikname van het terrein aan den Katwijkschen weg. KORFBAL EEN KORFBALKWESTIE VOOR DEN RECHTER. Rozenburg contra den N. K. B. Gisteren werd voor den president der Amsterdamsche rechtbank mr. P. Coninck Westenbergh een hoogst eigenaardig kort geding gevoerd. De korfbalclub Rozenburg te Rotterdam was kampioen 2e klasse Z.- Holland, terwijl Fluks te Leiden voor de gradatie uit de eerste klasse in aanmer king kwam. Er werden twee promotie- en degradatiewedstrijden gespeeld, waarbij Rozenburg de eerste wedstrijd won met 51 en de tweede wedstrijd verloor met 32. Volgens den Bond was het doelge middelde, dat van Rozenburg hooger is niet beslissend en het bestuur van den Bond achtte een beslissingswedstrijd noo- dig. De korfbalclub Rozenburg vraagt nu in kort geding, dat het bondsbesluit. ver nietigd worde, dat dit wordt geschoVscht, totdat de bevoegde rechter hiervoor onher roepelijk zal hebben beslist. De advocaat van de eischeres, mr. Wel- cker, gaf een korte toelichting; volgens art. 59 van het reglement beslist bij een gelijk aantal punten het doelgemiddelde. Op 13 Juli besliste het bondsbestuur in tegenstelling met het reglement, dat een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld. Het oude reglement schreef wel een beslis singswedstrijd voorv Het is waar, dat ver leden jaar ook aan een club in Delft een beslissingswedstrijd werd voorgeschre ven in een zelfde geval. Toen werd door de Delftenaren geprotesteerd, doch de wedstrijd werd door hen gewonnen en men liet de zaak rusten. Daar de wedstrijd reeds voor a.s. Zondag is uitgeschreven, is hier sprake van een spoedeischend geval. PI. vroeg vernietiging, subs, opschorting van het bondsbesluit, tot de bevoegde rechter zal hebben beslist. Mr. Boekel, optredende voor den Ned. Korfbalbond, pleitte onbevoegdheid van den president. Er is hier geen sprake van een onverwijld spoedgeval (de wedstrijd kan later ongeldig worden verklaard). De beslissing in deze kwestie is niet aan den president van de Rechtbank, doch aan de algemeene vergadering. Voorts achtte mr. Boekel de vordering niet ontvankelijk, daar deze kwestie niet op de rechtsorde betrek king heeft. Voorts is er geen enkel mate rieel belang. Reeds eerder is beslist, dat in deze gevallen een beslissingswedstrijd moet worden gespeeld, wat ook naar den geest van het reglement is. PI. beriep zich op art. 29, waarin bepaald wordt, dat het bondsbestuur in een dubium een beslissing mag nemen. In repliek zeide mr. Welcker o.m.. dat hier van een dubium geen sprake is; in het reglement staat uitdrukkelijk, dat het doelgemiddelde beslist bij gelijk aantal punten. Er is wel financieel belang voor Rozenburg; er komt meer publiek bij een eerste klassewedstrijd dan bij een tweede klasse. De president, uitspraak doende, ver klaarde zich zoowel betreffende het pri mair als secundair geeischte, onbevoegd. Beter is het, zoo voegde de president er nog bij, dat deskundigen in deze materie uitspraak doen. Als eischeres zich de sterkste waant, laat zij dit dan in een wed strijd laten zien, dat is tenminste sportief. ZWEMMEN DE EUR. KAMPI0ENS PEN. „L'Auto" vertelt, dat de recette van de Europeesche kampioenschappen ongeveer frs. 240.000 hebben bedragen. Met de 100.000 francs subsidie meegerekend, blijft er nog een tekort van 60.000 francs. De verwachting bestaat, dat de stad Parijs die zal schenken. INTERNATIONALE ZWEM- EN POLO- WEDSTRIJDEN TE DEN HAAG. Voor de Internationale Zwemwedstrij den, welke door de Zwem- en Polovereeni- ging Z. I. A. N. te Den Haag worden ge houden, ter gelegenheid van den interland wedstrijd Nederland—Engeland op Zondag a.s. in de Zweminrichting Zuiderpark, zijn een groot aantal inschrijvingen ontvangen. In totaal hebben 16 vereenigingen met haar beste zwemmers en zwemsters inge schreven o.a. R. D. Z., het IJ, H. Z. P. 0., U. Z. C., Haarlem, R. Z. C. Hieronder volgen de voornaamste in schrijvingen: 100 m. vrije slag Dames seniores: dames Baumeister en Klapwijk, R. D. Z. 100 m. vrije slag heeren seniores: de heeren W. Delwei (R. Z. C.) en De Haas (Z. I. A. N.). 3 x 50 m. wisselslag estafette heeren: 7 ploegen, waarbij Haarlem, U. Z. C., H. Z. P. C., Z. I. A. N. Idem voor dames: R. D. Z. (twee ploe gen), H. Z. P. C., Z. I. A. N., in totaal 6 ploegen. 4 x 100 m. schoolslag estafette heeren; 4 ploegen: A. Z., Haarlem, H. Z P. C., Z. I. A. N., terwijl vooi den 50 m. vrijen slag heeren nieuwelingen 51 deelnemers hebben ingeschreven voor den 50 m. school slag dames nieuwelingen zijn 16 deelneem sters ingeschreven. Zeer waarschijnlijk azl ook Willy den Ouden starten, terwijl de komst van O. D. Z. met Zus Braun niet onmogelijk is. Het programma internationaal vermeldt de polowedstrijd NederlandEngeland (of- ficieele landenwedstrijd) en 4 x 200 M. es tafette vrije slag. Tot slot zal de polo-wedstrijd Z. I. A. N. IS. V. H. (Hillegersberg) worden ge speeld. De Engelsche gezant zal waarschijnlijk de wedstrijden bijwonen. PAARDENSPORT DE COURSES OP DUINDIGT. De inschrijvingen voor de draverijen op Zondag 13 dezer zijn als volgt: I. Luganoprijs, 2e en 3e klasse: 1. Siem Claudy, 2. Prodigal St. L., 3. St. Nicclaas, 4. T. Akista, 5. Sir Kerrigan, 6. Sister Pa trick H., 7. Q. Petite Amie, 8. Quil Patrick- 9. Numas M., 10. QurvilJe Patrick D., 11. Olanda, 12. Sire Axworthy K., 13 Rempla- can te. II. Lucretiaprijs, le klasse: 1. Siem Clau dy, 2. Present H., 3. Foggia, 4. Cheerful Volo, 5. Anita IV, 6. Olyde, 7. Flambeau, 8. Begonia, 9. Bella V, 10. Stormlooper, 11. Quick G., 12. Postduifje G., 13. Raben- haupt. III. Lotusprijs, 4e klasse: 1. Minnie H., 2. Tom Mix, 3. Uitlooper V., 4. Vlieger D., 5. Prohaska, 6. Tanny See van Kerrigan, 7. Up to date, 8. Vera Brock, 9. Sara, 10. Quetteur, 11. Uilenspiegel, 12. Utile. IV. Vijfdeheerrijdersprijs: 1. Siem Claudy, 2. Present H., 3. Foggia, 4. Kaia- bin, 5. Clyde, 6. Flambeau, 7. Sint Nicolaas S. Briohambeau, 9. Caid, 10. Bella V, 11. Judge Scott, 12. Olanda, 13. Robert E. Lee 14. Quick Bey, 15. Sire Axworthy IL, 16. Lehigh Volo, 17. Lady G., 18. Amlezy. De draverijen op 27 dezer. De volgende draverijen zijn uitgeschre ven voor Zondag 27 dezer: I. (2 uur). Eerste aanmoedigingsprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Open voor paar- don welke dit jaar nog geen len prijs ge wonnen hebben. Afstand 1740 meter. Be lasting: voor iedere gewonnen 300 20 m. II. Minervaprijs. Handicap 2e en 3e klasse. Afstand 3300 meter. III. Mimosaprijs. Prijzendraverij le kl., Afstand 2060 meter. Paarden welke 4000 of minder gewonnen hebben, gaan van start. Belasting: voor iedere meerdere ge wonnen 2000 20 meter. Ontheffing: paar den welke in 1931 ten minste vijfmaal in Nederland gestart zijn en in 1931 geen le prijs wonnen 40 meter. IV. Madeleineprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 2040 meter. Belasting: voor iedere gewonnen 500 20 meter. Ont heffing: voor 3- en 4-jarige paarden vol gens de bepalingen. Voor oudere paarden welke in 1931 ten minste vijfmaal in Ne derland gestart zijn en in 1931 geen eersten prijs wonnen 40 meter. Sluiting der inschrijvingen Vrijdag 11 dezer. In het programma van 20 dezer bij den Jubileumprijs w-ordt geen ontheffing ver leend voor paarden, welke nog geen len prijs gewonnen hebben. LUCHTVAART DE „OOIEVAAR" NAAR INDIE GEVLOGEN. Vrouwelijk passagier aan boord. De K. L. M. vliegtuigen, welke een ge- regelden dienst onderhouden op Indië, dra gen thans niet meer de alleen voor inge wijden te houden letters, maar hebben vogelnamen gekregen. Zoo prijkt het gis termorgen van Schiphol vertrokken K. L. M. vliegtuig met den schoonen naam van „Ooievaar". De „Ooievaar" heeft gisteren de eerste vrouwelijke passagier naar Indië meegenomen nl. mevr. Hewlett, een 64-ja- rige Engelsche, die als eindbestemming Nieuw-Zeeland heeft, en, tot Batavia per K. L. M. reist. Zijzelve is een bekwaam aviatrice en heeft o.a. haar eigen zoon, die nu bij de Engelsche luchtmacht is, opge leid. Om dien zoon te bezoeken was zij naar Engeland gegaan. Mevr. Hewlett was over het eerste ge deelte van haar reis per K. L. M., Londen- Amsterdam, zeer ingenomen. Het speet haar, dat tusschen Nederlandsoh-Tndië en Australië nog geen vaste luchtverbinding bestaat, waarvan,* indien die wel bestond, zeer zeker veel gebruik zou worden ge maakt. De „Ooievaar" is gister om 14.30 uur te Boedapest geland. ITALIAANSCH VLIEGTUIG OP TOE SCHOUWERS NEERGESTORT. Drie dooden en verscheiden gewonden. Bij een vliegdemonstratie te Ferrara, is tengevolge van het verlies van snelheid een militair vliegtuig op de toeschouwers neergestort, waarbij drie personen werden gedood en verscheiden ernstig gewond. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeluk. Eer» doode en een gewonde. Gistermiddag omstreeks drie uur heeft op den Zuiderzeeschen straatweg nabij Oldebroek een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personenauto, komende uit de richting Elburg, gemakte op een gegeven oogen-blik, doordat de bestuurder schijn baar de macht over het stuur kwijt raakte tusschen de tramrails en slingerde daarna dwars over den straatweg tegen een paal van de electrische geleiding. De paal brak af. De auto sloeg daarna over den kop, waardoor de beide inzittenden uit den wa gen werden geslingerd. De beide heeren kwamen in een langs den weg loopende sloot terecht Toen zij op het droge waren gebracht bleek een der inzittenden, de heer F. van Gils, architect te Rotterdam reeds te zijn over>'l?Ti. De tweede inzittende, de architect Buking uit Ridderkerk, kreeg een wonde aan het hoofd. Hij klaagde over pijn in de borst. De gewonde werd per auto naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Het lijk van den heer v. Gils, die onge huwd was, is naar het lijkenhuis op de be graafplaats te Oldebroek vervoerd. De auto is geheel vernield. In de Maasstraat te Tege'en kwam gis termiddag het 6-jarig zoontje van den heer Reinders. terwijl hij aan het spelen was, te val'len vlak voor een juist passeerende kar Het was niet meer te voorkomen, dat- het vortuig den kleine raakte. Met eenige ont vellingen en verwondingen werd het- ventje opgenomen en de ouderlijke wonimg binnen gebracht. Aanvankelijk liet de toestand zioh niet ernstig aanzien, doch gisteravond is de kkine aan de bekomen verwondingen overleden. Aan de gevolgen overleden. De 22-jarige J. E. R., uit Rijswijk, die Woensdag in de Oranjelaan met zijn mo torrijwiel tegen een boom is gereden, is gisteravond in het R.K. Ziekenhuis te 's-Gravenhage overleden. Oude dame onder een vracht wagen. Gistermorgen is op den Admiraal de Ruyterweg fre Amsterdam voor den Van Speykstraat een dame, van 51-jarigen leef tijd, die uit een wagen van lijn 13 stapte, onder een auto geraakt. De dame liep ach ter een tramwagen om. toen er van de tegenovergestelde richting een zwaarbela den vrachtwagen aankwam. De bestuurder zag geen kans meer te remmen en de on gelukkige geraakte geheel onder den wa gen. Bewusteloos en ernstig verminkt, werd ze door den Geneeskundigen dienst naar 't Wilhelminagasthuis overgebracht. Haar toestand is hopeloos; den chauffeur treft geen schuld. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Driejarig kindje doodgereden. Woensdagnamiddag is het drie-jarig kindje van den heer Otter, ooncierge aan de kweekschool te Alkmaar op den Kalk- overbrug een onibewaakten overweg bij het spelen te dicht bij de rails gekomen, waardoor het werd overreden door den uit de richting Alkmaar komenden electrisohen trein. Het kind was op slag dood. Verdronken. Woensdagmiddag is de 61-jarige kok L. Vermeire uit Kruinmg, terwijl hij aan boord wilde gaan van het tankschip „Lindavia" liggende bij het benzineterrein in de Nieu we Maas te Rotterdam, misgestapt en in de rivier gevalen. Na twintig minuten gelukte het den man boven water te ha'en. Tever geefs trachtte men dooi kunstmatige adem haling de levensgeesten op te wekken. Het lijk is overgebracht naar de begraaf plaats op Crooswijik. MET EEN AUTO ER VAN DOOR. Even aan zijn vrouw laten zien. Gisterenmiddag vervoegde zioh bij den autoverhuurder G. de Vries achter de Ho ven te Leeuwarden een als heer gekleed persoon met de mededeeling, dat hij de Wit heette en daar ter stede aan de Span jaardslaan no. 83 woonde. Hij had reeds eenige malen opgebeld over een auto, waar mede hij met zijn familie een autotochtje naar Gelderland wilde maken. De heer de Vries toonde hem daarop een Chevrolet, type 1931, die beschikbaar was. De wagen stond de Wit wel aan, doch hij zou ze graag even aan zijn vrouw willen laten zien. De eigenaar had daar geen be zwaar tegen, doch toen de man na eenigen tijd niet terug was ging de verhuurder eens naar het door den man opgegeven adres kijken Toen bleek dat dat pand onbewoond was. Er volgde onmiddellijk aangifte bij de poHtie, die thans alle pogingen in het werk stelt om de vermiste auto en z'n chauffeur op te sporen. Vermoedelijk is het dezelfde man. die zich ook in Groningen en Sneek aan soort gelijke praktijken heeft schuldig gemaakt. DE ZWAARGEWONDE IN DEN TREIN Het onderzoek der politie langs de spoor lijn ArnhemUtrecht in verband met het vinden van een zwaargewonde in den D- trein uit Utrecht, van wien wij melding maakten, heeft tot resultaat gehad, dat langs de lijn nabij Maarn een revolver is gevonden. Het onderzoek wordt voortge zet. Het opgehaalde vrouwenlijk. Uit de oude Maas te Leuth werd voor eenige dagen het in een zak vastgebonden lijk opgehaald van een vrouw. Aanvanke lijk werd vermoed, dat men hier te doen had met zekere Anna M., huisvrouw J., die als gevolg van huiselijke oneenigheid te Luitk in dienstbetrekking is gegaan. Een nader onderzoek heeft uitgewezen, dat deze nog te Luik vertoeft. In verband met de vondst van dit lijk wordt thans door den Officier van Justitie te Roermond een onderzoek ingesteld naar de Laatste verblijfplaats van de 21-jarige Anna J., huisvrouw van M. van L. te Leen de (N. Br.) die ruim anderhalf jaar geleden de echtelijke woning verliet en nadien te Ant-werpen in gezelschap van een schipper verbleef. Sinds eendgen tijd is deze vrouw spoorloos verdwenen. Voedselvergiftiging te Goes. Het gezin te Goes, waarin eendge weken terug allen, behalve de man, lijdende waren aan paratyphus, veroorzaakt door voedsel vergiftiging, zoodat zij naar de barak voor besmettelijke ziekten werden overgebracht, heeft thans hersteld deze barak verlaten Het aantal sterfgevallen in het gezin is dois bij één gebleven. Jeugdige kruisbeeldenschenders. Onder de gemeenten Geleen en Munster- geleen werden eenigen tijd geleden langs den openbaren weg staande kruisbeelden vernield, tot groote ergernis der bevolking. Het is de politie nu gelukt de vandalen op te sporen. Het zijn drie protestantsche kna pen van 12 k 14 jaar oud, due nog ter school gaan. Een der vaders is lid van het Leger des Heils.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11