Het Geheimzinnige Document DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 -•-ti*f£n 'GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerliout op Dinsdag 1 September 1931 des namiddags te 7 uur. Tegenwoordig alle 13 leden. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De voorzitter stelt daarop aan de orde de beëediging der raadsleden. Nadat oe voorzitter de betreffende for mulieren had voorgelezen, legden de leden stuk voor stuk in handen van den voorzit ter de vereischte eeden af. De voorzitter complimenteerde daarna de raadsleden met hun benoeming. Up de eerste plaats de 10 oude leden, die weder zijn teruggekeerd, maar ook de 3 nieuwe. De voorzitter wijst er op, dat we een pe riode van welvaart achter den rug hebben, een periode, die niet zoo spoedig terug zal komen. Het spijt spreker, dat hij het moet zeggen, doch de toekomst laat zich somber aanzien. We zullen hier misschien besluiten hebben te nemen, die het ons allen tegen de borst stuit te moeten nemen. Laat ons intusschen ook in tijden van de pressie den moed niet verliezen. De voorzitter einiigt met den wenscb, dat in de toekomst even als in het verle den er een prettige samenwerking moge zijn. Wethoudersbenoeming. Overgegaan wordt tot benoeming van twee wetnouders. Uitgebracht worden bij eerste stemming op 1J. J. Warmerdam 11 "Stemmen, op E. Uostdam Hzn. stemmen, op J. W. van Pa- rera 2 stemmen, op L. M. van Noort 1 stem, op Jac. Geeriings 1 stern, 1 stem ongeldig en 1 stem blanco. Er was een ongeldige stem bij omdat op één der briefjes „Uost dam" was vermeld. Aangezien er twéé raadsleden den familienaam Uostdam dra gen kon dit niet worden geaccepteerd. De beide aftredende wethouders E. Uost dam Hzn. en P. Warmerdam zijn dus tot wethouder herkozen. De voorzitter zegt verheugd te zijn, dat de Baad wederom blijk heeft gegeven ver trouwen te stellen in zijne medewerkers en complimenteert de wethouders met hun ne benoeming, de hoop uit sprekende, dat zij nog vele jaren met hem de belangen der Gemeente mogen dienen. Zoowel wethouder Uostdam als wethou der Warmerdam danken den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en de».Baad voor het opnieuw in hen gesteld vertrou- De begrooting van den Schoolartsen- dienst Hiliegom, Lisse, Sassenheim, Noord wijkerliout en Noordwijk gaf geen aanlei ding tot opmerkingen. Daar het Algemeen Mijnwerkersfonds te Heerlen bezwaar had om de leening van 75.000.te accepteeren, die krachtens be sluit van de vorige vergaüering zou wor den oongegaan, werd besloten de leening onder dezelfde voorwaarden aan te gaan met de Underlinge Levensverzekerings maatschappij ,,'s Gravenhage". Ingekomen is een schrijven van Gedepu teerde Staten betreffende een wijziging der algemeene politieverordening. Gedeputeer de Staten hebben bezwaar tegen de bepa ling, dat houders van hondenkarren ver plicht zijn te voldoen aan het door of van wege Burgemeester en Wethouders schrif telijk gegeven "bevel om hun karren met honden en tuigen en met geleide op de in het bevel aangegeven plaats en tijd aanwe zig te doen zijn. De voorzitter kan de bezwaren van Ge deputeerde Staten met deelen. Er zijn des kundigen op het gebied van het administra tief recht, die er anders dver oordeelen dan Ged. Staten en die dergelijke' bepaling niet in strijd met de trekhondenwet ach ten. Intusschen is het sop de kool niet waard en B. en W. stellen daarom voor aan het verlangen van Gedeputeerde Staten te voldoen en de betrekkelijke bepaling in te trekken. Dienovereenkomstig wordt beslo ten. De overname van wegen. Thans komt in behandeling de brief van Ged. Staten betreffende overname der we gen. De voorzitter merkt op, dat in een vorige zitting is besloten, de door Ged. Sta ten gestelde voorwaarde bij de overname, dat indien de weg een nieuw tracé volgt, daarvan ook 600.— per K.M. moet wor den betaald, terwijl het oude tracé door de Gemeente moet worden onderhouden, niet te accepteeren. Intusschen is omtrent deze aangelegen heid door B. en W. een conferentie gehou den met Ged. Staten. Op die conferentie hebben Ged. Staten o.m. toegezegd, dat het oude tracé vóór de overdracht aan de Gemeente opnieuw geheel in orde zal wor den gebracht, terwijl het nieuwe tracé kor ter zal zijn dan het oude. Een en ander is ook te lezen in den brief die Ged. Staten thans schrijven. B. en W. adviseeren dan ook om met het schrijven van Ged. Staten accoord te gaan. Dienovereenkomstig wordt besloten. Het uitbreidingsplan. Aan de orde komt thans de vaststelling van het uitbreidingsplan. Voor dit uitbreidingsplan zijn twee be zwaarschriften ingekomen: één van den heer O. A. van Parridon en één van den heer J. v. d. Berg-Smit. De heer van Parridon heeft bezwaar te gen het plan, omdat dit zijn "eigendommen doorsnijdt en omdat de transportbaan, die hij op zijn land heeft, dan niet meer zal kunnen functionneeren. De voorzitter zegt, dat te zijner tijd kan worden bedongen, dat de transportbaan over den weg mag loo- pen, zooals dat op den 's Gravendaraschcn weg onder Voorhout ook geschiedt. De doorsnijding van de eigendommen van den heer Parridon kan ook zijn voordeelen heb ben, met dit bezwaar kan de Raad geen re kening houden. De bezwaren van den heer J. v. d. Berg- Smit kan de voorzitter moeilijk au sèrieux nemen. De heer v. d. Berg-Smit zal in zijn hart wel blij zijn met den nieuwen weg, al schrijft hij ook op het papier dat het an ders is. De heer Langeveld zegt, dat hij het, wat de appreciatie van het bezwaarschrift van den heer van den Berg-Smit betreft, het met den voorzitter eens is. Aan de bezwa ren van den heer van Parridon kan echter wellicht gedeeltelijk worden tegemoet ge komen, indien de weg een tiental meters wordt verlegd. De voorzitter merkt op, dat zulks uit het bezwaarschrift van den heer van Parridon niet blijkt, de Raad kan daarmede dus thans geen rekening houden. Is de heer van Parridon dezelfde meening toegedaan als de heer Langeveld, dan kan hij daarvan door het zenden van een bezwaarschrift aan Ged. Staten doen blijken. Het uitbreidingsplan wordt daarna bij acclamatie vastgesteld. Ingekomen is nog een schrijven van de familie van Noort waarbij medegedeeld wordt, dat hun moeder is overleden en dank wordt gebracht voor het destijds aan haar verleend pensioen. Aan de familie zal deelneming met het overlijden worden betuigd. Een adres van diverse bewoners van den 's Gravendamschen weg om een behoorlijke lichtvoorziening wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Bij de rondvraag vraagt de heer van Pa- rera een betere voorziening der Harm- straat voor zoover langs de haven gelegen. B. en W. zullen dit overwegen. De heer Oostdam Jac.zn. vestigt de aan dacht op de belemmering van het uitzicht aan het einde van de Langelaan, wat ge varen voor het verkeer medebrengt. B. en W. zullen dit onderzoeken. Ookvraagt de heer Oostdam om een streep te trekken over den weg bij het Ja gershuis. De voorzitter zegt, dat deze zaak bij B. en W. in behandeling is. Een maidenspeech. De heer de Klerk houdt thans een rede, waarbij hij de kiezers dank zegt voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij zal zijn best doen om alle belangen te behartigen, niet alleen van den Middenstand, die hem afvaardigde, maar ook van de arbeiders en de patroons. Ook den voorzitter zegt spreker dank voor zijn vriendelijke woor den. Spreker zegt, als nieuw raadslid wat onervaren te zijn en zou daarom wel een vergadering wenschen, waarbij de nieuwe leden door de oude leden worden voorge licht. De voorzitter merkt op, dat hij den heer de Klerk maar heeft laten praten, doch dat hij nu wat ver gaat. Een openbare raadszit ting is allerminst de plaats om propagan da te maken voor voor vergaderingen. De heer de Klerk zal dan daarover zwij gen en besluit met nogmaals de verzekering te geven, dat hij gaarne zijn beste krachten aan het welzijn der Gemeente zal wijden. De heer van der Klauw vraagt om as sistentie der politie bij begrafenissen, waarop hij reeds meer de, aandacht ves tigde. De voorzitter zegt, dat assistentie zal worden verleend, voor zoover die te voren door belanghebbenden wordt verzocht. Wordt dit niet behoorlijk te voren aange vraagd, dan treft de politie geen verwijt. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en ovorgegaan in geheim comité. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van burgemees ter L. R. Middelberg vergaderde de Raad onzer gemeente op Dinsdag 1 September 1931, des avonds 6 uur ten Raadhuize. Afwezig de heer J. Lamens. (H.G.S.). Na opening, door voorlezing van formu liergebed, worden de aanwezige raadsle den beëdigd. Allen leggen in handen van den voorzitter de vereischte voorgeschre ven eeden af. De voorzitter spreekt een kort woord van welkom. Hierna voorlezing der notulen van de vorige vergadering, die onveranderd wor den vastgesteld. Tot wethouders worden gekozen de hee- ren A. J. M. van Well (aftr.) en J. D. van Duyvenbode in de vacature E. H. Ghar- don, ieder met 4 stemmen, terwijl de hee- ren van Straalen en Lamens ieder 1 stem bekwamen. Genoemden, die hunne benoeming aan namen, werden met een kort woord door den Raadsvoorzitter geïnstalleerd, waarna beiden dankten. Tot ambtenaar van den Burgerlijken stand, ter vervulling van de vacature F. S. G. Bos, werd met algemeene stemmen gekozen de heer L. R. Middelberg, burge meester. Verschillende mededeelingen werden ge daan, o.a. verzoek van de afd. S.D.A.P. om een crisissteunregeling te treffen, wordt verwezen naar Burg. en Weth. ten fine van advies; een bod op een partij keien van den metselaar R. Kerkhoven te Zoetermeer. Na eenige besprekingen wordt besloten de keien niet te verkoo- pen. Daarna wordt het ambtenarenregle ment artikelsge wijze behandeld. Na eenige kleine wijzigingen wordt het, in concept aangebodene, vastgesteld. Na een rondvraag, die geen belangrijks oplevert, wordt de vergadering gesloten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 4 Sept. Huizen, 298 M. Algemeen programma verzorgd door do N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. G. Strasbourg (bas-bari ton), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (Piano). 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Concert. A. Hermes (alt), G. Beths (viool) en P. Ha Is erna (piano). 4.30 Gramofoonplaten 5.00 J. Steinvoort: „Een kluwenbakje". 5.30 Orgelspel door Mej. H. M. v. d. Vlies 6.30 Radio-dokter. 7.00 A. J. Herwig: „Bloembollen voor den tuin". 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Concert Chr. Radio-orkest o. 1. v. Fr. Schuurman. Rede van Prof. Dr. J. Wa terink. Na afloop Vaz Dias en tot 11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 6.45—12.00 V.A.R.A., 12.00—4.00 A.V.R.O. 4.00—8.00 V.A.R.A., 8 00—11.00 VPRO. 11.00—12.00 V.A.R.A. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles o. 1. v. G. Kleerekoper. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Voordradht door Mevr. Rodie Me- denbach. 10.30 Voor de Zieken. 11.3012.00 Gi'amofoonplaten. 12.Q0—2.00 Concert Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Lea Zweers (sopraan). 2.00 Uit-z. voor Scholen. Bezoek aan het Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. 2.304.00 A. V. R. O.-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. 4.00 Pianospel door Joh. Jong. 4.30 Voor de Kindoren. 5.15 Concert V. A. R. A.-orkest e. 1. v. H. de Groot. 6.00 J. den Exter: „Het verzekeringswe zen en haar agenten". 6.15 Vervolg concert. 6.45 Actueel Allerlei door het N. V. V. 7.00 Dick Weiman (bas-bariton) en Joh. Jong (piano). Gramofoonplaten. 7.308.00 Vervolgconcert. 8.00 Opening van de nieuwe studio's der V. P. R. O. te Hilversum. 8.00 'Begroeting van de aanwezige gas ten door Ds. E. D. Spelberg. 8.05 Opening der Studio's door Mej Dr. N. A. Bruining. 8.20 Concert. J. Keessen (viool), P. Hartveld (viool), H. Schouwman (piano), Jacoba Repelaer van Driel (alt). 9.00 Prof. Dr. J. Lindeboom: „De econo mische beweging in binnen- en buitenland'' 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie dooi Ja-c. v. Elsacker. 10.4511.00 Vervolg concert. 11.00—12.00 Gramofoonplatenconcert van de V. A. R. A. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Vocaal concert. (Alt en sopraan). 12.50 Orgelconcert. I.50 Gramofoonplaten. 4.20 Licht orkestooncerL 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Nieuwsberichten. 6.50 Pianomuziek van Scarlatti. 7.10 Muziekcritiek door Mr. Ern. New man. 7.30 Causerie. 8.20 Promenadeconcert. BBC Symphonie orkest o. 1. v. Sir H. Wood. M. m. v. solis ten. Alt en viool. Beethoven-programma. 10.00 Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.35 Concert. Victor Olof Sextet. II.2012.20 Dansmuziek. P a r ij s „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. I.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 me: muziek. 9.05 Zang. 9.50 Kamermuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.251.35 Orkestconcert. 2.504.50 Orkestconcert en zang. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.309.30 Orkestconcert. 9.309.55 Radio-Tooneel. 9.55—10.35 Orkeatconcert. 10.501.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten II.0012.15 Gramofoonplaten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert'. Intermezzo- Her mann Löns herdenking. Causerie en Liede ren bij de luit. Na afloop: Berichten en tot 12.20: Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten 8.20 Orkestconcert. 9.20 Orkestooncert. Brussel, 338. 2 M. 3.20 Orkestconcert en cellist. 5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Orkes'tconcert. Z e e s e n, 1635 M. 7.00 Gramofoonplaten. 10.30 Uitz. voor Scholen. 10.55 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.15 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Concert in Dreiviertel Takt. 9.20 „Der Zerbrochene Krug", hoorspel van H. Kleist. 10.35 Berichten en daarna populair con cert. Op het verzoek van de wedstrijdcom missie voor den schietwedstrijd van den B. V. L. om een medaille werd gunstig beschikt. Medegedeeld werd een adres van de afdeeling der S. D. A. P., met verzoek een crisissteunregcling te willen treffen, werd verwezen ter behandeling in het college van B. en W., nadat de heer Ga- reman er op had gewezen, dat 'n dergelijk verzoek al eerder was ingezonden door den Volksbond. Hierna sluiting. Z0ETERMEER. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag 1 September des avonds 8.30 uur ten Raadhuize, onder voorzitterschap van burgemeester L. R. Middelberg. Aanwezig de heeren J. W. Groenewe- gen, J. A. Duinisveld, N. Garlman, G. L. de Groot (allen R. K.), A. G. Scheer en O. H. Brinkerg' (beiden A. R.) en M. Bos Jzn. (H. G. S.). De voorzitter opent de vergadering door voorlezing van het formuliergebed. De raadsleden leggen allen in handen van den voorzitter de vereischte eeden en voorgeschreven eeden af, waarna de voorzitter een korte rede hield. Tot wethouders worden gekozen de heeren J. W. Groenewegen en A. G. Scheer beiden aftredend; er waren uitgebracht 5 stemmen, terwijl 2 stembiljetten blanco waren. In de vacature van ambtenaar van den Burgerlijken stand, door overlijden van den heer F. S. G. Bos, werd voorzien door verkiezing van den heer L. R. Mid delberg, burgemeester. FEUILLETON. door CHISTIAN HAUGEN. 20 Algy stuurde den hotelknecht naar Ex- mouth met een tweede telegram, waarin hij Cynthia, omtrent den diefstal berichtte en haar nogmaals om raad vroeg. Dan begon hij z'n koffer te pakken en zich gereed te maken voor een eventueel spoedig vertrek. Waarschijnlijk zou Cynthia hem aanraden, naar een ander deel van Engeland te vluch ten. Immers, om welke reden Stenton hem ook naar het leven stond, na den eersten moordaanslag had het bezit van het docu ment. hem voor een herhaling daarvan ge spaard. Was daarentegen het geheim opge lost, dan was Rodney's leven natuurlijk weer in gevaar. Na den lunch maakte hij een flinke wan deling en zette zich tussohen de klippen aan den »;et van een dikken bconi. Hij had hevige loo f dp ij n en rookte de eene Bigaret na de andere. Plot* klonk een schot en een kogel boor de iaoh vlak boven zijn hoofd in den- boom stam Ein in d« verblindende zon zag hij op een afetamd van honderd meter een ge- weenLoo© flitsen. XX. DE ONBEKENDE. Wat hij dus gevreesd had, was reeds be gonnen: de moordaanslag had zich reeds herhaald. Doch Rodney was nu niet meer dezelfde als enkele dagen geleden, toen hij voor de eerste maal in z'n leven den dood onder de oogen moest zien Hij was nu op alles voorbereid. Het geluid van den knal had nauwelijks zijn oor bereikt of met één sprong had hij dekking gevonden achter den dikken boomstam, trok z'n revolver en loste vlug achter elkaar twee schoten in de richting waar hij het geweer gezien had. Hij had niet de minste hoop te zullen treffen, doch deed het meer om te toonen, dat hij gewapend was en bereid z'n leven te ver dedigen. Toen hij voor zich tig van achter z'n dek king keek, bleef alles doodstil onder het langzaam opstijgende rookwolkje. Wel drie minuten bleef hij onbeweeglijk staan, de geladen revolver in de hand, doch hij zag tusschen de klippen niets bewegen. Mis schien was de man met het. geweer dieper de heuvels ingeslopen, om daar 'n nieuwe hinderlaag te zoeken. Rodney boog zich wat voorover en zocht in alle richtingen. Hij sidderde van emotie, in afwachting van het volgende schot, dat misschien zijn doel niet zou missen. De stil te van het landschap rondom hem, waar niets zich bewoog, maakte hem haast waan zinnig. Tenslotte hield hij het wachten niet lan ger uit. De revolver voor zich uit gericht, deed hij enkele passen den zonneschijn in, sprong toen van klip tot klip in de richting waar hij het geweer gezien had. Doch da ar was niemand meer en aan niets was te merken naar welken kant de moordenaar gevlucht was. Misschien had hij ergens in de nabijheid een goede dek king gevonden en hield op dit moment z'n geweer gereed tot het doodelijke schot. Algy Rodney was zeker geen lafaard, maar 'n ongekend gevaar, schrikt gemakke lijk af. De gedachte aan den onzichtbaren, op hem loerenden vijand, maakte hem toch angstig. Hij besloot dan ook z'n heil in de vlucht te zoeken. Met wilde aprongeri rende hij weg en hield zijn mart niet in, vóór hij zijn hotel bereikt had. Van zijn achtervolger zag of hoorde hij niets meer. Nu was geen twijfel meer mogelijk. Met den diefstal der bankbiljetten had Stenton z'n doel bereikt en dus aan zijn spionnen opdracht gegeven, hem, Algy Rodney, af delingschef van de firma Watson en Co., op de meest diligente wijze uit den weg te rui men. Maar juist daarom was Cynthia's te legram voor hem zoo'n groote verademing. Het was zoo juist binnengekomen en werd hem direct overhandigd. Zij seinde: Rodney, Franklin's Hotel, Exmouth. De man aan de telefoon onbegTijpe'ijk. Was Stenton niet die aan de lunch ver klaarde dat hij zooeven uw spoor gevonden had. Gebroeders Hunter ontvingen op dracht vanavond naar Devonshire te rei zen; de oudste tot Tiverton, de jongste naar Exmoor. Voorloonig geen gevaar. Brief met nadere bijzonderheden, alsook voorstel voor nieuwe schuilplaats, volgt. CYNTHIA. Viermaal hev'as Rodney deze merkwaar dige mededeekn^en. Dan bestehle hij 'n sterke whisky-soda en begaf zich naar z'n kamer. 'Rusteloos stapte hij heen en weer. Als Stenton vandaag pas z'n spoor gevonden had, dan moest de man aan de telefoon bui ten de „zaak Stenton" staan en hij had dus nog 'n tweeden onbekenden vijand, die hem op dezelfde verwoede wijze achtervolgde. En deze laatste moordaans ag was een on weerlegbaar bewijs, dat zijn nieuwe vijand hem om bekende redenen eveneens naar het leven stond. Nu viel ook 'n geheel an der licht op de omwisseling der bankbiljet ten en nu was het ook te verklaren, waar om het document niet gestolen was gewor den. Doch aangefoamer werd z'n positie daardoor niet. Het eenige resultaat van Algy's herhaald denken en peinzen was de conclusie, dat hij zonder zelf te weten waarom, twee vijan den had, die be.den vanuit 'n ondoordring bare duisternis op z'n leven loerden en die beiden in verbinding stonden met die ge heimen, die z'n oud bureau verborgen had gehouden. Kon hij maar met zekerheid aan nemen,. dat de onbekende man, die vandaag op hem geschoten had, werkelijk iets uit staande had met de bankbiljettenMaar na al de onverwachte wendingen, die z'n avontuur genomen had, waagde hij 't niet meer, om schijnbaar volkomen logische con clusies a's bewijzen te aanvaarden. Mis schien had de man met het geweer 'n ge heel andere beweegreden voor z'n daad ge had en wist hij misschien hoegenaamd niets van 't bestaan der bankbiljetten en het do cument af. In dit geval had hij dus te doen met drie hopeloos onoplosbare raadsels, die hem met een driedubbele keten van spionnen en misdaden omringden. Doch Rodney boekte de gevaarlijke scho ten voorloopig onder het hoofd „Bankbil jetten-geheim". waar ook reeds genoteerd stonden de omwisseling der bankbiljetten en de onbegrijpelijke telefoonoproep» Al het andere kwam op rekening van het „Negen-tien-zeven-twintig"-document. Z'n oog viel op den gepakten koffer en hij bleef n oogenblik staan. Het was mis schien 't beste, z'n onbekenden vijand door 'n haast gen aftocht te ontwijken. Direct echter 'liet hij .dit pan weer va ren, immers, de kans was dan groot dat hij de gebroeders Hunter in de armen rende, zonder zekerheid te hebben van z'n nieu wen vijand voor altijd verlost te zijn. Het was dus verkieslijker, te wachten, tot ook Stenton hem hier zou gevonden heb ben, om dan door 'n handige manoeuvre aan beiden te ontsnappen. Bovendien had Cynthia hem een brief be loofd, waarin 'n voorstel voor een nieuw te zoeken schuilplaats. Wilde hij zich dezen brief na laten zenden, dan diende hij een adres achter te laten, dat dan tevens een nieuw spoor voor z'n achtervolgers zou zijn. En Cynthia's brief wilde hij onder alle om standigheden ontvangen Haar bericht was het eenige lichtpunt en zij zelve de eenige verkwikkende noot in dit miserabele avon tuur. En bij de gedachte aan hear bekoor lijk glim'achje en haar diepe, innige oogen, weken alle angst en zorg. Om vijf uur 's middags ontving hij een' telegram, dat hem van blijdschap deed ju belen, wijl hij daarin een nieuw bewijs van haar genegenheid vond. De inhoud van het telegram echter maak te den doolhof nog meer verward. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9