Domag GIBBS-DAG! 8244 - - DONDERDAG 3 SEPTEMBER WATERPOLO S. Z. C. I—A. Z. C. I 3-3. Voor de tweede maal speelde A. Z. C. voor de promotie, thans te Gouda, tegen S. Z. C. I Schiedam. Beide ploegen zijn com pleet, wanneer scheidsrechter den Boer, die zeer correct leidde, om even over half acht laat. beginnen. Bij het uitzwemmen 'heeft S. Z .C. het eerst den bal en weet reeds te scoren in de eerste seconden 10. Niet ontmoedigd speelt A. Z. C. verder en nadat hem de bal goed toegespeeld is door Thim scoort C. van Leeuwen den ge lijkmaken (11). Kort hierna weet S. Z. C. andermaal de leiding te nemen (2l), met welken stand tevens de rust aanbreekt. Na de rust is het A. Z. C. dat het eerst via B aaphorst het net weet te vinden (22). Een der Alphenspelers moet dan het wa ter verlaten. De hierdoor veroorzaakte s-traf worp weet S. Z. C. in een doelpunt om te zetten (32). Er zijn dan slechts en kele minuten te spelen. A. Z. C. komt ge weldig opzetten en als Thim opzettelijk ge hinderd wordt moet een Schiedammer het water verlaten. De hierdoor ontstane straf worp weet ook C. van Leeuwen in een doelpunt om te zetten, waardoor het spel gelijk staat (3—3). Er wordt dan hard om de leiding gestreden. Hoewel A. Z. C. nog even voor het einde een prachtkans krijgt om de overwinning in de wacht te slee pen, heeft Thim pech daar zijn schot niet zuiver genoeg geplaatst bleek. Het einde breekt dan aan met 33. A. Z. C. moet Vrijdag naar Utrecht. Wordt daar gewonnen dan is de promotie kans naar de 2e klas verzekerd. LUCHTVAART De Zeppelin Donderdag weer htfistoe. Dr. Eckener heeft medegedeeld, dat hij van plan is Donderdag weder met de Zep pelin naar Duitschland terug te keeren. Hij zeide verder, dat waarschijnlijk een geregelde luchtschependienst tusschen Eu ropa en Perniambuco zal worden ingesteld. DO X-bemanning bij Hoover. President Hoover beeft de officieren van de D'O-X in audiëntie, ontvangen. De president wenschte de officieren geluk met hun succesvolle vlucht. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. DE ORANJEFEESTEN. Schitterend geslaagd. Onder begunstiging van heerlijk zomer weer, werden gisteren alhier de Oranje feesten gehouden. Des morgens was het kinderfeest, terwijl des middag? volksspe len werden gehouden. Om half negen werden de kinderen der verschillende scholen opgesteld op het Kerkplein. Hier werd onder begeleiding van de muziek der harmonie het Wilhel mus gzongen, waarna een rondwandeling gemaakt werd door het dorp. De vroolijke kinderschaar, getooid met Oranje, de wapperende vlaggen, de opge wekte tonen der muziek, brachten reeds heel wat belangstellenden op de been. Na aankomst op het feestterrein werd een aanvang gemaakt met de kinderspelen. Onder groote belangstelling van oudei's en verdere belangstellenden werd er gekampt om een prijs machtig te worden. Ondertus- -scben werden de kinderen getracteerd en op een glas Ranja onthaald, terwijl de har monie Vaderlands-olie liederen en marsehen speelde. De uitslagen der kinderspelen wa ren als volgt: le klas jongens (spelleider de heer A. v. d. Meij). Houtjes rapen: le prijs Anton v. d. Vijver; 2e pr. Henk van Rijn; 3e pr. Dik Ooanpeer. Vlaggetjesteiken: le pr. Johan Freke; 2e pr. Wim Mulder; 3e pr. Pa u-lu-s v. d. Oever. le klas meisjes (spelleider de heer G. v. d. Perk). Ballendragenle pr. Ada Mul der 2e pr. Annie Looijensteijn3e pr. Maa-r- t je Aib'bink. Vlaggetje steken: le pr. Dora Aanhane; 2e pa-. Gerda Schoneveld; 3e pr. Betsie v. d. Eshof. 2e klas jongens (spelleider de heer J. Min nes). Zakloopen: le pr. Kees van Klaveren; 2e pr. Arie van Paridon; 3e pr. Jan Com- pier. Turfrapen: le pr. C. Heemskerk; 2e pr. Gerrit Spierenburg; 3e pr. Adr. Freke. 2e klas meisjes (spelleider de heer W. van Veen). Vagsteken: le pr. Mar. Warmenho- ven; 2e pr. Ronnie van Tol; 3e pr. Dibkie Blonk. Turfrapen: le pr. Ma-rietje Bot er- mans; 2e pr. Greetje Bekker; 3e pr. Wies- je van Rossom. 3 klas jongens (spelleider de heer J. P. Bekker). Naar den trein: le pr. Dirk Heemskerk; 2e pr. Piet Boef; 3e pr. Kees Freke. ZakWpen: le pr. Theo v. d. Logt; 2e pr. Gij-s Verhoef; 3e pr. Wim de Bruïjn. 3e klas meisjes (speleider de heer F. J. Luij'ten). Vlagstekenle pr. Alie Wouters; 2e pr. Trijntje Durieux; 3e pr. Hendri-ka Hoek. Eieren dragon: le pr. Pietje Com peer; 2e pr. Lena v. d. Meij; 3e pr. Nellie Geervliet. 4e klas jongens (spelleider de heer Nic. Bos). Hindernis-baan: le pr. Bertus Si egt; 2e pr. Louis Borrstein3e pr. H-enk Aanha ne. Zakloopen: le pr. Ja an v. d. Dnes; 2e pr Jan van Steijn; 3e nr. Rinus de Lange, 4e klas meisjes (spelleider de heer C. J. de Jong). Balen riiden: le pr. Kriiotje van Tol; 2-e pr. Alie v d'. Boog; 3e pr. Tnos Lam- boo. Naar den trein: le p-r. Gootje Veriioef; ?e pr. Kl-azina Driebergen; 3e pr. J-ansje Kinl-man. 5e Mas jongens (spelleider de heer J v. d. Gugten). Hin-dernisbaanle pr. T. de Lange; 2e pr. H. Slegt; 3e pr. H. Duirjeux. T-ontrekken: le pr. Frans Spierenburg; 2e pr. Freek Meijer; 3e pr. Jan Klinkenberg. 5e klas meisjes (spelleider de heer F. v. d. Valk). Muiltja loopen: le pr. Toos van Egmond; 2 pr. Corrie v. d. Perk; 3e pr. Je- ane v. d. Vijver. Eieren dra,genle pr. Ma rie Nasvel-d; 2e pr. Ooba v. d. Does; 3e pr. Oorrie van Elk. 6e en 7e klas jongens gecombineerd (spel leiders de h-eeren D. Blan-sjaar en T. van Beelen). Tonrijden: le pr. Kees Compeer; 2e pr. Jaap v. d. Does; 3e pr. Hans Hoek; 4e pr. Jan Langeveld. Zakyoopen: le pr. Johan Meijer; 2e pr. Wim Rietveld; 3e pr. Adriaan Heemskerk; 4e pr. Jacob Vliegent- ha-rt. 6e en 7e klas meisjes gecombineerd (spel leiders de heeren C. Braun en P. Gasten- miller). Blo-kloopen: le pr. Truida Rij&dam; 2e pr. Gretha Luijten; 3e pr. Oorrie Boog; 4e pr. Neeltje Verhart. Stoelendans: le pr. Lena van Paridon; '2e pr. L eentje Haas noot; 3e pr. Jeanne Ouwerling; 4e pr. Piet- je van Delft. Te ruim half 12 werd afge marcheerd en ging heb langs Kerkstraat en v. Egmondstraat naar de Turfmarkt, waar de prijzen werden uitgereikt en de op tocht werd ontbonden en de goedgeslaag de kinderfeesten weer tot het verleden be hoorden. Des namiddags te 2 uur begonnen de volksfeesten. Dank zij het prachtige weer,, waar vooral op het feestterrein om zijn gunstige Ligging van te profiteeren viel, was er veel belangstelling. Het ringrijden op het losse paard had plaats op den ouden Zeeweg en het ringsteken per fiets voor da mes op het wielerpad, beiden naast het feestterrein. Er was dus voor elk wat wils. De winnaars bij x-ingsteken op het losse paard waren: 1. A. Spierenburg, 2. D. v. d. Gugten Dz., 3. B. Wachter Van het ring steken per fiets de da-mes G. v. Delft als no. 1, Lena Luyten no. 2 en Oor Jansen no. 3. Intusschen was ook het t-onglijden be gonnen, een spel waarvoor altijd buitenge wone belangstelling voor is en steeds als de mededingers een slippertje hebben, van de.stang en de ton afglijden en in bet wa ter terecht komen, de algemeene lachlust opwekt. De kranige winners hiervan waren: 1. J. v. Maanen, 2. A. de Jong 3. W. Spie renburg, 4. Cor Schaap, 5. J. Verhoef. Intusschen was ook de stoelendans voor dames begonnen en een keurige groep ba-k- vi&chje-s danste luchtig om de stoelenrij. al len natuurlijk met kl-oppend hart en vol verwachting. De drie die n:et teleurgesteld werden waren. no. 1. Alle Kruger, no. 2. Co-ba, Hogewoning.. no. 3. Marie Aanhane. Een nieuwe attractie was een behendig heids- of snelheidswedstrijd voor jonge dames die een beo-aaide afstand moesten afleggen met e-°n driewielige kinderwagen waarin een bedje la-g waaron een pop. De -be dl es laven ongelukkigerwijze boven den rand van den wagen uit zoodat het ..wurm" nogal een-s aanstalten maakte om den wa gen te verlaten. De moeder ren het- kind" moest in een band een koffer dragen en met de "andere band de wagen riiden. Een zeer vermakelijke soel waarvoor zich biina RO toekomsti-ve moeders hvlden ongeceven. Het wa-s voor haar intue-sohen a-1 e-en leer zame middag! De «relnM-'fre adsnimnt- mned©rs waren: 1 Cnba- 2, Pietde Zwaan. 3 Moortje v. d. Meü, 4 Ma rie Schaa.o, 5. Ne1 Noort. Ook het ze-Vno- rnon voor ion «re en oude heeren had veel be- kiiks, vooral om de ore sta t: es der oudere heeren waarvan trouwens nog een winnaar werd. Dit- kap n:°t tnt eere van dp p-p-7ran-.fi v-o-rden. De nltsl°°- v^s: 1. G "^-nos, TT v. "Parid-on 3 G. Doehs. 4. A. Wasse naar Senior. Onder de bonderden a ann-ravdven 7:3 «ren we o.m. bnr«r-emppisiter ,T Sp-hokkin-g en mevr. S -"W--"n <r—AT eto1-erkamiO. Nad*t, dan het nrnrra-mma, was afge werkt, ving men in ontorht, bp^pl"^ door de vroótü-ke tonen der harmonie Eat-^ük, die tro-uwens he-el d^o dag voor het fe°st in aet-'p wa-s «rewepst-, huiswaarts om d-on inwpnrlitr^r, mensch te vpneterk-en Des avond-s had pen 1 appjion-poto"ht niaots rend en door het dorn Ook Ver bracht, de har monie de P+-é,m,miner er in en het. was een keurig en fantastisch gezicht, d'p stoeit van popioip honderden, crew-axia^d met h^nnden- de laim-nion-8. d'p dank zü hpf, schitterend wpev allen bleven branden. Dan volgde noc het- trad-'t.ionpele prm«ert van T-Tnnlnnri'nnpfppsit met de even tra diti0- tipdo rondndo v,.Rl0rl OTn dp tant M-xf. pon WJ-llyplmn'S V'P^d het pra-ppprf feri s^tfp hasVfran OT1 M'len kpprd.rav. Tyn sw f»arts. ttnn^nginnefeest was op waardige wij-ze ge vierd. L»=i!W|MineN. Oranjefeest. Door schitterend zomerweer begunstigd werden Dinsdag de Oranjefeesten ingezet. Te acht uur kondigden de sonore klan ken van trompetten de opening van het- feest aan. Te ongeveer 10 uur zette het fanfare corps en het Oranjecomite zich in beweging om een aubade te gaan brengen aan den Burgemeester der gemeente. De Voorzitter van het Oranje-comite hield daarop een toespraak waarin de Oranjegezindheid van de Leimuidensche inwoner®, goed uitkwam. De Burgemeester antwoorde den voor zitter van het Comité en zeide, dat het een goede gedachte wa-s van het Comité om ook dit jaar een feest te houden. Ons land behoort bij vergelijking met andere landen tot een van de meest be voorrechte en dat is z.i. een reden om feest te vieren; bij de pakken neerzitten kan men altijd nog. Nederland en Oranje blijft aan elkaar verbonden, hoewel tronen in andere lan den wankelen en een geest van revolutie de wereld bezielt. Met het aanheffen van een driewerf hoera voor het Vorstenhuis wordt de rede van den Burgemeester besloten. Een der schoolkinderen biedt de echt- genoote van -den Burgemeester een prach tig bloemstuk aan. Dg LglDSCHE COURANT Vergeet niet de annonce uit te knippen De leden van den Raad en de leden van het Comité worden uit-genoodigd om in de Raadzaal de eerewijn te gebruiken. Langen tijd blijft men hier onder toespraken van den Burgemeester en den voorzitter van het Oranjecomité bijeen. Langzamerhand is het tijd geworden om zich naar het terrein te begeven om getui ge te zijn van de zanghulde aan den Bur gemeester, door de kinderen van de R. K. en O. L. school. Op buitengewoon mooie wijze worden enkele vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht. Daarna worden de kinderen rijkelijk ge tracteerd. In den middag nemen de Kinderspelen een aanvang. De uitslagen zijn: Jongens van 6—8 jaar Turfrapen: 1. J. Brus, 2. J. van Driel, 3. H. Kok, 4. G. Witvliet, 5. N. v. d. Voort, 6.. J. van Rijn. Jongens van 810 jaar: 1. J. Kok, 2. W. Semp, 3. J. van Schagen, 4. G. van Berkel (Hoepelen) 5. J. van Velzen, 6. J. Kok. Jongens van 10—13 jaar Hoogspringen: 1. W. van Driel, 2. A. Spierings, 3. E. Kne- lange, 4. A. van Haasteren, 5. W. van As, 6. P. van Muiden. Meisjes. 68 jaar Houtje rapen: 1. M. Verheugd, 2. Dit. van der Voort, 3. M. van Berkel, 4. Janna Oudshoorn, 5. Antje Reu- bos, 6. Annie Wolken. Meisjes van 8—10 jaar, Vlaggetje ste ken: 1. D. van der Voort, 2. A. de Graaf, 3. Dina van Velzen, 4. Jo Klaren, 5. Rika van Velzen, 6. Maria Verheugd. Meisjes van 1013 jaar: 1. Marie van Graas, 2. C. Semp, 3, C. Schilders, 4. Lena van Leeuwen, 5. C. van Driel, 6. B. Heenk. Des avonds te half acht maakte de Gym nastiek vereeniging Hou Vast te Alphen aan den Rijn een rondgang door het dorp met het fanfarecorps. De uitvoering van deze vereeniging be loofde het glans-punt van den dag te wor den en ónder de kranige leiding van haren voorzitter, den heer Zuiddam is het dit ook geworden. Allerlei oefeningen op de plaats werden door groot en Mein gemaakt. Prachtige verrichtingen aan brug en rekstok werden te zien gegeven. Het publiek genoot dan ook bijzonder. De rythmische gymnastiek genoot buiten gewoon de belangstelling. Keurige oefenin gen werden bij afwisselende verlichting in keurige pakjes gedaan. De Burgemeester dankte de vereeniging onder aanhechting van een medaille aan het vaandel der ver eeniging, zeer voor de gedane prestaties. De heer Zuiddam dankte voor de groote belangstelling, en hoopte-, als hij weer eens terug mocht komen, naast zijn vereeniging ook een Leimuidensche te vinden. VOORSCHOTEN. KONING^rtEDAG. Gisteren werd alhier den verjaardag ge vierd van H. M. Koningin Wil'helmina, be gunstigd door mooi zomerweer. De vader landsche driekleur wapperde uit de wo ningen. De feestdag werd ingezet met Ko- raal-Muziek op de Voorstraat des morgens te acht uur door de St. Laurens-harmonie. Te 9 uur kwamen de kinderen der ver schillende scholen"''in «'het Burgemees-ter Vernédepark bijeen; a-lwa-ar onder leiding van het onderwijzend 'personeel de Kin deroptocht werd opgesteld. In d-e optocht werden verschillende versieringen mede gevoerd en de kinderen waren in verschil lende kleederdrachten gekleed, die door commissies werden beoordeeld en waar voor prijzen werden uitgereikt. De commissie voor de bloemenversierin gen, bestaande uit de heeren M. Lakeman, A. P. Schram de Jong, J. Eggink en H. van der Werf, kende de prijzen toe als volgt: Bloemen: le prijs A: A. E. Geitenbeek; le prijs B: G. van Rhijn; 2e prijs A. Bouw, 3e prijs G. Krogt, 4e prijs T. Teske, 5e prijs K. Los. De commissie voor de vliegerbeoordee- ling, bestaande uit d-e heeren G. Verrips, F. Limburg en P. Koot, kende in deze af- deeling de prijzen toe als volgt: Vliegers: le prijs M. Solleveld, 2e prijs F. van Beek, 3e prijs P. Verhoog, 4e prijs J. Lamboo, 5e prijs J. Berkhuizen, 6e prijs J. van Cuilenborg, 7e prijs J. Lamboo, 8e prijs C. Wassenaar. In de afdeeling costumes kende de com missie bestaande uit de heeren: J. G. Bouw, W. Meijer, Juffrouw de Swart en B. Hoogerwerf—Kroon de prijzen toe als volgt: (In deze afdeeling waren vier extra prijzen verleend) le prijs Zigeuners: J. B. Blok als hoofdleider; 2e prijs Roodkapje: L. Wolle-swinkel, 3e prijs Volendammers: Buler, 4e prijs Gelaarsde Kat-: M. Turion; 5e prijs verpleegster: M. Eewijk; 6e prijs Miekkie Mous: L. de Jong; 7e prijs Frie zinnetje: Th. Buising; 8e prijs Herderin netje: H. Bodson; 9e prijs Zigeunerinne tje: R. O verduin; 10 e prijs Moeder de Gans: A. van Weerden. Nadat deze beoordeelingen hadden plaats gehad, trok de kinderoptocht met begeleiding van St. Laurens-harmonie en de harmonie van Stompwijk naar de Voor straat, Papelaan, Wijngaardemlaan, School straat, gebroeders Treubstraat wederom naar de Voorstraat, alwaar bij de muziek tent onder leiding van den heer M. Lake man een drietal liederen, begeleid door in strumenten werden gezongen, waarna de kinderen werd getraMeerd op de speel plaats der Christelijke school en de kin der spelen een aanvang namen. De kinder spelen werden opgeluisterd met muzie' door de St. Laurens-harmonie. Na afloop der spelen werden de prijzen uitgereikt. De prijzen werden behaald als volgt: Vliegerwedstrijd voor jongen-s van 11 jaar en ouder: le prijs J. Solleveld, 2e pr. J. van Ewijk, 3e pr. B. Verstee-gen, 4e pr. Jac. de Graaf, 5e prijs J. Zoetemelk, 6e prijs D. Noordhoek, 7e pr. P. van Edin, 8e pr. J. Lamboo, 9e pr. P. van der Meij, 10e pr. P. Verhoog, lie pr. J. Lamboo, 12e pr. G. van Tuijl, 13e pr. P. van Wissen Cz. Wedstrijd met vliegende Hollanders voor jongens van 9 en 10 jaar: le prijs P. van Leeuwen, 2e prijs L. van Santbrink, 3e pr. G. Teske, 4e pr. W. van Noort, 5e pr. D. Oostergo, 6e pr. B. Peeters, 7e pr. J. Zwet sloot-, 8e pr. H. Kröschel, 9e pr. R. van Eijk, 10e pr. R. van Leeuwen, lie pr. J. Langeler, 12e pr. J. Overeem, 13e pr. D. v. Santbrink, 14e pr. J. Nel, 15e pr. L. Cras, 16e pr. G. van Rhijn, 17e pr. W. Mostaard. Touwtje springen met muiltjes voor meisjes van 11 jaar en ouder: le pr, T. v. d. Ham, 2e pr. C. van Wissen, 3e pr. B. Bol 4e pr. H. Kuiper, 5e pr. C. Sloot, 6e pr. A. Rijsdijk, 7e pr. L. v. Dragt, 8e pr. M. Tel ler, 9e prijs B. Balfoort, 10e pr. M. van Gent, 11e prijs M. Overdevest, 12e pr. M. Koeleman, 13e prijs J. van Bemmelen, 14e prijs L. Zuidwijk. Balletje dragen voor meisjes van 9 en 10 jaar: le prijs G. Hoovmans, 2e pr. M. Laneel, 3e prijs R. Kuiper, 4e prijs S. Duindam, 5e prijs A. Focke, 6e prijs M. v. Bemmelen, 7e prijs A. Niersman, 8e prijs M. de Graaf, 9e prijs J. Vonk, 10e prijs T. Jon-geneel, 11e prijs S. van Meijgaarden, 12e prijs R. Lingerak, 13e prijs A. Bouw. Middagfeest. In den morgen was hot feestprogramma bezet door de schoolkinderen, in den na middag kwamen de rijpere jeugd en oude ren aan de beurt. Te twee uur na-men de Volkssnelen een aanvang en de St. Lau rens Harmonie gaf tijdens de vólks-spelen een concert op de Voorstraat onder leiding van den ,heer Jac. Kroon, directeur der harmonie. De prijzen in deze volksspelen werden behaald als volgt-: Ringrijderij met sjees voor paren: le prijs N. Oetshoorn en A. Hooijmans, 2e pr. W. van Zanten en M. Dijkman, 3e prijs E. Onderwater en M. van der Kroft, 4e prijs L. Roodakker en M. van der Ham, 5e prijs J. Nell en J. Poot. Fietsrijden met hindernissen voor per sonen boven de 16 jaar voor dames: le pr. Mej. v. Mechelse, 2e pr. Mej. Pieron, 3e pr. Mej. M. Schipper. Idem voor heeren: le prijs C. Kooij, 2e prijs W. Valentijn, 3e pr. C. Oudshoorn, 4e pr. J. van Veen', 5e pr. W. Jan-sen, 6e pr. A. C. Gussekloo. Kuipje-steken voor jongens van 1316 jaar: le pr. J. de Vreugd, 2e pr. Joh. Nell, 3e prijs J. Zwetsloot, 4e pr. G. Smit 5e pr. H. Bolle, 6e pr. L. van Gent, 7e pr. A. Ham, 8e pr. J. Riethoven, 9e pr. K. van Wissen, 10e pr. H. Siebrecht, lie pr. C. van Kooij, 12e pr. J. Kouwenhoven, 13e pr. H. Rol, 14e pr. J. Pen, 15e pr. D. Brou wer. Korfbal-wedstrijd met hindernissen voor meisjes van 1316 jaar: le pr. B. Dijkman ?e pr. N. Schip aan boord, 3e pr. B. van Bemmelen, 4e pr. M. van Wissen, 5e pr. R. van Cuilemborg, 6e pr. Christ. Mens, 7e pr. J. Waaijer, 8e pr. A. Nieuwen-dijk, 9e pr. W. Los, 10e p-r. J. Berkhout, lie pr. A. Zwijnenburg, 12e pr. K. Strom. Autorijden met hindernissen voor luxe auto's: le pr. Dr. M. v. d. Stoel, 2e pr. C. Eggink Jz., 3e pr. C. Bins, 4e pr. B. Hoog werfKroon, 5e pr. Dr. H. de Boer. Sehietconcours aan de Molenlaan. Vrije baan: le pr. M. C. Overduin, 2e pr. O. v. Egmond, 3e pr. H. Breukink, 4e pr. W. v. Werkhoven, 5e pr. D. Limburg, 6e pr. J. Kroon, 7e pr. G. J. Yperlaan, 8e pr. A. J. Turion, 9e pr. N. J. van dei* Eist, 10 pr. C. Zonneveld. Rozenbaan: le pr. G. van Mourik, 2e pr. W. J. Ju, 3e pr. D. J. Brinks, 4-s pr. T. de Groot, 5e pr. J. Waasdorp, 6e pr. W. Derogee, 7e pr. G. C. Verrips, 8e pr. R. A. van Ture ihout, 9e pr. A. Cud-shoorn. Vogelschieten: le pr. J. van Egmond, 2e pr. J. v. d. Ende, 3e pr. R. v. d. Ende, 4e pr. T. de Groot, 5e pr. J. v. d. Lubbe, 6e pr. G. J. Yperlaan, 7e pr. J. J. Luijnenburg 8e pr. G. C. Verrips, 9e pr. W. Derogee; 10e pr. G. van Mourik. Per&oneele baan: le pr. G. J. Yperlaan 2e pr. M. C. Overduin, 3e pr. D. J. Brinks, 4e pr. W. J. Ju, oe pr. C. van Egmond, 6e pr. J. Waasdorp, 7e pr. W. Werkhoven, 8e pr. J. Noort. 9e pr. M. de Jong, 10e pr. R. van Mulligen. Avondfeest. Des avonds te acht uur begon bet avondfeest met een concert door de St. Laurens Harmonie, terwijl de Voorstraat electrisch werd geillumineerd. Er was veel volk op de been en het weder was uitste kend. Tot- la-at in den avond duurde de feestvreugde. Wethoudersverkiozinge;». Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente ter beëedigin-g der raadsleden en ter verkie zing van de wethouders. De beide wethou ders de heeren C. Eggink Sr., A.-R. en J. A. Mens R.-K. werden herkozen. TER AAR. DE WILHELMINA-FEESTEN. Een alleraardigst kinderfeest. Het was in ons dorp Ter-Aar wel te mer ken, dat de Koningin haar verjaardag vier de. Van vele huizen, gebouwen, instellin gen wapperde de driekleur met Oranje impel. Het wa-s feest. Vooral het mooie weer lokte ieder al )oedig naar buiten, en vooral de kinderen oren reeds vroeg in stemming. Tegen den middag werd he-t op den weg hoe langer hoe woeliger, men zag de schoolkinderen uitgedost in Oranje-pak, of dragende een mooie sjerp en pet-, vol blijdschap vertrekken naar het Gemeen tehuis te Aardam. TWEEDE BLAD PAG. 7 Het Bestuur van de Wilhelminavereeni- ging had hen daar uitgenoodigd om aller eerst een zanghulde te brengen. De voorz. van de Wilhe(mina-vereeni- ging, de heer'P. Kroon, heette de aanwe zige kinderen van harte welkom. Spr. her innerde het feit, dat onze geëerbiedigde Koningin haar verjaardag viert en wekte op altijd trouw te blijven aan het Vorsten huis. Hierna werd door het groote kinderkoor spontaan gezongen het Wilhelmus en Piet Hein, waarna zij in optocht vertrokken naar het feestterrein, dat gelegen was ach ter het erf v. d. Meer—v. Vliet te Aardam. Op de hoeken van het terrein, wapper den de vlaggen, en overal zag men kleine re Oranjevlaggetjes staan en hangen. Verder was het feestterrein voorzien van schommels, wipplanken, ton-trappen, kort om er was attractie genoeg. De kinderen hadden er dan ook al spoe dig de gang in met de diverse spelen. De stemming was in top. De feestcommissie met haar staf van personeel wa-s volop in actie, om do kin deren te tracteèren o-p limonade, chocola de, stroopwafels, pinda's, kortom allerlei versnaperingen, die natuurlijk gretig ver slonden werden. Voorts werd er een aanvang gemaakt met de diverse wedstrijden. Als no. 1 kregen we den vliegerwedstrijd welke vlieger het hoogst was: le pr. D. v. d. Starre, 2e pr. N. de Rijk, 3e pr. C. do Raat. Dan werden er nog prijzen toegekend wie de mooiste vlieger had. Hiervoor kwa men in aanmerking: N. de Rijk, A. Hoo- gendijk, en D. v. d. Starre. Balgooien, jongens: le pr. H. Otto, 2o pr. J. Bader, 3e pr. K. Verboom, 4e pr. H. Versluis. Dan kregen we iets nieuws nl.: Hardloo- pen met hindernissen. De deelnemers moe ten door autobanden heenkruipen. Hiervan werden winnaars: W. Mesman A. Heemskerk, G. van Eijk, C. Kempe naar, Joh. v. d. Hoorn, Fr. Togni. Ballen gooien dames: le pr. M. Ver boom, 2e pr. G. Versluis, 3e pr. A. Ver boom, 4e pr. M. Wolfers, 5e pr. M. Klein. Tot slot kregen we hardloopen jongens: le pr. Th. Hegeman, 2e pr. L. Rodenburg, 3e pr. M; v. Winkel. Den geheelcn middag heerschte er tot 7 uur 's avonds een gezellige drukte, ook dank zij het mooie weer. Het was een gejoel van al die school kinderen, en er werd geravot, gezongen, alles stond in het teeken van pret. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering, bijeen. Afwezig was de heer Noordam met kennisgeving. Nadat de voorz., Burgemeester Boduens Hosang de vergadering met gebed had geopend, legao de nieuw gekozen leden de vereischlo eed af. De voorz. sprak daarna een woord van welkom tot de leden en sprak do wensch uit, -aat met Gods hulp de gemeen te door ieder lid za-1 worden gediend naar beste weten. Bij de wethoudersverkieznig verkregen de heeren C. W. Lioverse en W. A. Boot elk 5 stemmen, zoodat beide af treden-de wethouders werden herkozen. Beide namen hunne benoeming aan met dank aan de leden voor het in hen gesteldo vertrouwen. Tot leden dor Bedrijvencom- missie werden vervolgens herbenoemd de heeren Tondu, Ankel en van Ruiten en idem Bouwcommissie de heeren Noordam, Ankel en Tondu. Genoemde heer namen, voorzoover aanwezig, huuno benoeming aan. Zonder h.st. werd vervolgens de reke ning der Uezonaheidsoominis-sie over 193U goeugekeard en aan de Naai- en Knipcur sus werd over 1931 het vrije gébruik van heb Gem. vereenigiiigslokaal toegestaan. Wegens verandering van inrichting van het schoolgebouw werd aan het bestuur van do vereeniging voor Uhr. Nat. bclioolonderwijs een bedrag van 362.22 ter beschikking ge steld. Bij punt 9 van de agenda, voorstel tot het verstrekken van gold op eerste hypo theek, ging de Raad over in geheime zit ting. Na heropening werd aan Chr. v-an dor Nagel een bedrag van ff 3000.op hypo theek verleend. Het agendapunt „vaststelling Ambtena renreglement" werd aangehouden tot een volgende vergadering, omdat de tijd vour bestudeering van dit stuk voor enkele leden tekort i-s geweest. Eveneens werd aange houden een verzoek van den heer A. D. R. Heenk, houdende restitutie van kosten aan sluiting Hu&sons Hoeve aan het G. E. B. Voorts werd. nog gewijzigd de verordening van keurloonen van vee- en vleesch, en wel in dien zin, dat voor noodslachtingen en ge slachte zieke dieren en gestorven dieren geen keurloon meer behoeft te worden be taald. Nadat de heer Joh. van Reenen, in een vorige vergadering benoemd tot gemeente ontvanger, in de vergadering was ontbo den, legde deze de vereischte eed af. De voorz. sprak den wensch uit, dab in de periode die komt prettig zal worden sameu- gewerkt, waarop de heer van Reenen ant woordde, dat hij, met Gods hulp zoo mo gelijk de sporen van zijn voorganger zal drukken. Daarna volgde nog enkele hamerstukjes, waarna de voorz. de vergadering sloot. De feesten. Uit de j.l. gehouden verga dering van de „Feestcommissie 1928" kun nen wij o.m. vermelden, dat het programma voor de a.s. feestdagen is vastgesteld en wel op 9 September optocht door de school kinderen, daarna verschillende kinderspe len op het terrein, in den namiddag paar denrennen, voetbal- en schietwedstrijden. Op 10 September: wielrijden, hardloopen, hardroeicn, alles met hindernissen, ton trekken, circusraces enz. Des avonds bios coop en na afloop groot vuurwerk. Op het terrein zal aanwezig zijn een circus, zwoef- en draaimolen, poffertjeskraam en andere tenten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7