ERPERGWM" SUPERIOR" het neusje van den zalm anthraciet van prima kwaliteit AEIEIH, v. d. Werfstraat 4, Telef. 2697 (b.g.g. No. 68) DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DOET THANS UW WINTERVOORRAAD TEGEN ZOMERPR9JZEN OP BIJ: 'TXÏ Om 2 uur begon de kleppermasch met medewerking van de muziekvereeniging „Crescendo". Een honderdtal kinderen met kleppers juist op de maat der muziek, dat was zeer moei. Begeleid door honderden menschen ging het door de plaats. Te half vier trok de groote Historische Folkloristische optocht door het dorp, die bijzonder fraai was. Tegen zeven uur begonnen do menschen reeds naar het terrein te trekken, om zich een goede plaats te verzekeren voor het Avondfeest; er was dan ook een buiten gewoon groot publiek. Op dit avondfeest werd eerstens voor gesteld „Het Zeeuwsohe Koolzaadviaschen" Onder het zingen van het Zecuwsche Volks lied komen de boer, de boerin, de dor- schers, de opleggers en dc Zeeuwsche meisjes in optocht naar het podium waar het zaad reeds gesneden ligt. De meisjes brengen op haar ladders het koolzaad aandit wordt in een kring gelegd en de dorschers beginnen hun werk op de maat van het dorscherslied. Als zij klaar zijn met de rondgang wor den zij door den boer getracteerd. Dan wordt het laatste zaad aangebracht en nu wordt met muziek een rondgang om het dorschzeil gemaakt. Aan den boer en boerin wordt een ver sierde pijp en een meistaak aangeboden en de dorschers vragen om de zaadfooi. Doch voor deze wordt gegeven, voeren de Zeeuwsche meisjes de provinciale Zeeuwsche reidans uit. Het laatste zaad moet nu door de boerinnen worden ge- dorscht wat aanleiding tot veel vroolijk- heid geeft. De koolzaa-dfooi wordt gegeven op eigenaardige wijze, de boerin komt met een schotel pap en geeft de dorschers om beurt een hap, waarin tevens een nieuwe gulden ligt. Vervolgens werd de Oost-Nederlandsche Boerenbruiloft opgevoerd door de leden van de Gymnastiekvereeniging „Hercu les". Keurg spel werd hier gegeven. Ook de dans „Den Driekusman" werd zeer cor rect uitgevoerd en ten slotte „De Ger- moansche Rechtspraak". Nadat het geding ten einde is, komt de Nederlandsche Maagd met de elf provincies op het po dium en uit aller mond klinkt: „Blijf één, blijf een mijn Nederland. Blijf een en ongeschonden." Door allen werd. toen het Wilhelmus gezongen. De keurige verlichting, waarbij telken male de verschillende tooneelen in kleüren werden belicht, verhoogde ten zeerste het effect. Dan verschijnen de voorzitter en de be stuursleden op het podium en in welge kozen woorden brengt mr. v. Dobben de Bruyn dank aan den heer Schilling, die de ontwerper is van alles wat op dezen dag is gezien en bewonderd geworden. Hij overhandigt hem een groote bloemkrans en luide werd een „lang zal hij leven" ge zongen. Tot slot werd een prachtig vuurwerk af gestoken, waarna allen rustig en kalm huis toe gingen. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Na boëediging der Raadsleden wensehte de voorzitter dezen met hun benoeming geluk. Daarna had de keuze plaats der wet houders. Benoemd worden de aftredende heeren Den Hartog en Angus tin us met resp. 7 en 8 stemmen, die hun benoeming onder dank voor het opnieuw geschonken vertrouwen aannamen. Op voorstel van den adminstrateur van de gemeenschappelijke zaken te Noorden wordt voorgesteld een regeling ex art. 122 der Gemeentewet voor de inning van de begraaf rechten der algemeen e begraaf plaats te Noorden. Ingevolge art. 85 van de Gemeentewet heeft Wethouder den Hartog voor den tijd dat hij de functie van burgemeester waar nam, recht op de helft der minimum jaar wedde. Goedgevonden word hiervoor een post op de begrooting te brengen. De instructies voor de vee keuringsdienst. Nieuwveen zond als centrale gemeente toe ontwerp-instructiën voor den keurings- veearts en voor den hulpkeurmeester. Hierover ontstonden breedvoerige dis cussies en vocht men tegen de naar de meening van de leden te hoog voorge stelde salarissen. Nieuwveen beslist ech ter en Nieuwkoop kan niet anders dan een meening kenbaar maken en daartoe kregen B. en W. dan ook opdracht. Alle gem een te schuld, tot een bedrag van f 108.000, waarvan 82.400 voor rekening van het. el eet rioileitsbed rijf, is thans on dergebracht bij vier lichamen. Het d-age- lijkseh bestuur is er in geslaagd een adres le vinden, dat al het geld wil beschikbaar stellen tegen 4.5 pet., hetgeen aan minder rente voor het volgend jaar een voordeel oplevert van ruim 500.—, waar natuurlijk met graagte toe besloten werd. Tot loden voor de schattingscommissie voor de rijksmkomstenbelasting, werden benoemd de heeren J Tersteeg met S stem men en na herstemming met'G. Bodegra ven, C. Nell met 7 stemmen. In de oom-missie voer het Eleetriciteiis- bedrijf werden met 8 stemmen herbe noemd de beide wethouders. De gemeenterekening over 1030 wordt aangeboden en in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren P. Stam, Th. Mounts en Th. van Leeuwen. Aan de orde kwam nu een voorstel om te trachten de smeden-industrie, waarvan 41 bedrijven alhier aanwezig zijn tot nieuw leven te brengen en waarvoor B. en W. een crediet vragen van 200.Met ajg. stemmen aangenomen. (Op dit punt komen wij morgen uitvoe riger terug). Na rondvraag en besprekingen over de waterleiding volgde sluiting der vergade ring. Na deze optocht gingen de kinderen naar de ec'-olen, waar hun een flinke tractatie werd aangeboden. Eenzelfde Uactatie werd ook ge zonden aan de kinderen *-an de Dr. Willem v. d Berghstichting, zoodat in totaal 100 tracta- ties werden .uitgereikt. In den namiddag kwamen op de laan van Huize Offem de deelnemers bijeen voor de ringrijderij met paard en rijtuig; de versiering was over het geheel zeer goed verzorgd, waar uit bleek, dat deze oude attractie nog steeds gewild is. Na een rondrit door het dorp begon de ring- rijderij op de Voorstraat, hetwelk een vlot verloop had. Op het Lindenplein begon te 2 uur het touw trekken voor personeel van firma's. De uit slagen van deze spelen zijn als volgt: Versiering ringrijderij met paard en rijtuig, aantal deelnemers 19. le pr. A. v. d. Holst mej. Sj. Westgeest, 2e J. de Grootmej. Truus Vink, 3e M. de Grootmej. M. v. Bragt, 4e L. Hoogebeenmej. Cato v Wissen, 5e A. Alke mademej. v. Bragt, 6e Joh. v. Bohemen mej. v. Bohemen, 7e H. v. d. Holstmej. J. Winters, 8e A. Steenvoordenmej. N. de Raad. Eigenaardigst geheel le pr. W. v. Rijn en mej. Willy v. d. Holst. Ringsteken: le pr. W. v. Turnhoutmej. M. v. Kapel, 2 W. v. Rijnmej. Willy v. d Holst, C W. J. v. Kapelmej. v. d. Holst, 4e A Alge mademej, v, Bragt, 5e A. Steenvoorden mej. N, de Raad, 6e L. Hoogeveenmej. Cato v. Wissen, 7e J. Hoogevsenmej. de Groot, 8e H. Zandbergenmej. Jo v. Eeden Het trouw-trekken bleek wel een gewilde attractie te zijn, gezien de overgroote belang stelling en de goede deelname hieraan. De prijzen werden als volgt behaalt: le pr, pers. J. Alkemade Co. 30, 2e pers. C. Alkemade Azn. 20, 3e pers. K. de Broot Lzn. f 16, 4e Gebrs. Steenvoorden 12, 5e pers. fa. Broek huizen 8, 6e pers. S. W. Langelaan f 8, 7e pers. J. de Groot Zonen 8. 8e pers, fa. Konijnenburg Mark 8, 9e pers. fa. H. d, Groot Lazn 4, 10 pers. J. de Groot Zonen JA, 11 pers. Vereenigde Culturen 4, 12e pers. J. A. Alkemade Co. 4, 13e pers. Konijnen burg Mark 2.50, 14e pers. fa. v. Rooijen J 2.50, 15e pers. fa. Lindhout 2.50, 16e pers. fa Rooijers 2.50. Te 6 uur had in het hotel „Het Hof van Hol land" de prijsuitreiking plaats van de gehou den spelen en de étalage-wedstrijd, door bur gemeester v. d. Mortel Zijn edelachtb sprak zijn genoegen uit, over de feestelijkheden van dezen dag, welke hij met pleizier had aan schouwt. Met nadruk wilde hij er echter de aandacht op vestigen, toch vooral niet uit het oog te verliezen, het doel waarom feest wordt gevierd. Vooral nu het communisme ook in ons land steeds verder doordringt, moeten wij de liefde en aankelijkheid voor het vors- 6tenhuis bij de jongeren inprenten en bevorde ren, wat vooral de taak der ouders is. Hij bracht hulde aan het hestuur der Oranjever- eeniging voor de opzet dezer feesten, welke zoo'n vlot verloop hebben gehad. Hierna reikte de burgemeester onder een toepasselijk woord de prijzen van de diverse attracties uit. Te 8 uur had de zanguitvoering van Gem. Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" en „Ad- vendo" op het Lindenpiein plaats, waarvoor een groote belangstelling bestond. Het keurige program, hetwelk ten gehoore werd gegeven, werd ten zeerste op prijs gesteld, gezien de luide bijval. WASSENAAR. Personalia. Voor het diploma van den Alg. Ned. Politiebond is geslaagd de heer A. van den Berg. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. KONINGINNEDAG. Onder begunstiging van het mooie weer word het Koninginnefeest gevierd. Wilden of konden de beide Oranjeverenigingen de laatste jaren niet samenwerken, deze keer was daarin gelukkig vex'andering ge komen. Onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. v. Dobben de Bruyn, hebben beide verenigingen gezamenlijk een keurig programma vastgesteld en uit gevoerd. Reeds vroeg kreeg het dorp door do zeer vele vlaggen, die waren uitgestoken een feestelijk aanzien en om 8 uur liet de muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" de eerste tonen vanaf den kerktoren hooren tot inleiding der feestelijkheden. Een half uur later ging „De Beyersche Kapel" met volle muziek door het dorp, wat direct zeer veel menschen op de been bracht. Om tien- uur begon de nationale ringrijde rij met versierde rijtuigen. De versiering was over het algemeen genomen zeer mooi. Een der deelnemers verscheen zelfs met paard en rijtuig in witte flokken, een zeer origineels versiering. De le prijs voor versiering werd gewon nen door den heer N. Moons en mej. M. Bunnik, 2e prijs de heer H, Ruting en mej, Kok. 3e pr. de heer Jac. v. d. Werf en mej M. Egberts. Voor het ringsteken werden de prijzen behaald door: le prijs de heer C. v. Oos- terom en mej. L. Verburg, 2e pr. de heer H. Ruting en mej. Kok, 3e pr. de heer P. Bakker en mej. Weerdenburg, 4e pr. de heer Joh. Vergeer en mej. L. Stolwijk. NOORDEN. Beproeving brandbluschmiddelen. Maandagavond werd de motorbrandspuit alhier geprobeerd, waarbij na eenigen tijd goed te hebben gefunctionneerd, de motor zijn dienst staakte. Nadat het euvel was verholpen is Dinsdagavond wederom een proef gehouden, waarbij toen bleek, dat al les nog in goede conditie was en men. een f linken brand het hoofd kan bieden. Concert. Gisteravond gaf de muziek vereeniging onder leiding van haar direc teur F. van Diepenbeek een concert in de muziektent op het Dorpsplein alhier. De verschillende ten gehoore gegeven nummers werden, onder een talrijk gehoor, uitmuntend uitgevoerd. Geboren: Christina Johanna, d. van L. Roseboom en L. van Poelgeest. Jaco bus, z. van C. de Jong en A. Brouwer. GeertruicLa Wilhelmina, d. van P. Blom en A. O. Rekelhof. Wilhelmus Claudius Adrianus, z. van W. B. Heeman en J. C. Balvert. Ondertrouwd: J. B. Bon 28 j„ wo nende te Ouder-Amstel en G. M. van Leeu wen 25 j. J. van Wieringen 25 j., wonen de te Alphen aan den Rijn en G. Blijleven 22 j. Getrouwd: A. W. J. de Wit 23 j., wo nende te Woerden en C. M. van Velzen 25 j. H. van der Berg 27 j. en J. Schellinger hout 26 j. KOUDEKERK. Schoolfeest. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Aug. werden de sohoolkindercn van de Chr. School aan den Rijndijk en van de Ned. Horv. School alhier, onthaald op eenige vermakelijkheden en tractatie's. Voorts wapperde, zoowel van de openbare- en vele particuliere gebouwen, de driekleur. Des avonds gaf het Fanfare-corps „Kunst na Arbeid", begunstigd door prachtig zo merweer, onder zeer groote belangstelling, een ooncert in de muziektent. Begonnen werd met het „Wilhelmus", waarna het programma heel mooi en vlot werd afge werkt. Met waar genot werd geluisterd, want ons corps geeft den laatsben tijd blijk van goeden vooruitgang. Met „Dank, dank nu allen God" werd hot concert gesloten. Koninginnedag. In Nieuwkoop is de ver jaardag van H. M. de Koningin ook niet on gemerkt voorbijgegaan. Reeds vroeg in den morgen wapeprde van de meeste gebouwen de vlag. Een bloemententoonstelling was geor ganiseerd in de O. L. School Ongeveer 400 bloemen waren ingezonden. De prijzen werden behaald als volgt: In de kindergroep de Geranium: le pr. H. Pos, 2e Map Kraneburg, 3e Ant. Sanders, nog 'n 3e Jansje v. Middelkoop. Bladbegonia: le S. de Rooij, 2e P. v. Leeuwen 3e G. Boer. Knolbegonia: le G. Sanders, 4e J. de Rooij. Begonia: 2e Ant. Sanders. Primula: 3e J. v. Varik, 4e M. de Rooij. Fradiscautia: le Adr de Jong, 2e pr. Gijs de Rooij, 3e J. Vijfhuizen. Moederplant: 4e M. Segaar. Groep volwassenen: Moederplant: mej. C. Ahles. Bladbegonia 2e mej. N. Bodegraven en C. v. Dam, 5e Joh. de Jong en mej. Molenaar. Fuchsia: 2e mej. L. v. Soest, 4e mej. J. Ver- duijn. Daarna werd ongeveer 8 uur 's avonds een kinderoptocht van de kinderen van alle scho len georganiseerd met lampions en vlaggen. Voorafgegaan door het plaatselijke muziek corps .Eensgezind" werd naar het zuiden ge trokken, waar de lampions werden aangesto ken. en de muziek plaats nam in een schitte rend verlichte schuit, en zoo spelende door de vaart ging. Ook waren verschillende huizen verlicht, wat veel publiek op de been bracht. Zoodoende is de verjaardag van H. M. de Ko ningin heel gezellig gevierd. Hei Congres te Utrecht. Aan het congres dat a.s. Zondag te Utrecht zal plaats hebben zullen ook vanuit Nieuwkoop 65 leden deel nemen, die gedeeltelijk per trein en gedeel telijk per bus erheen zuilen trekken. LEIDERDORP Koninginnedag. Eergisteren vierde de Chr. Oranje Vereen, haar jaarlijksch kinder feest ter gelegenheid van den 51sten verjaar dag van de koningin. Omstreeks 1 uur werd een wandeling door het dorp gemaakt met de Chr. muziekvereen. „Devote". Voor het raad huis werden door de kinderen eenige vader- landsche liederen gezongen. Zij werden door den burgemeester toegesproken. Daarna werd den kinderen door eenige dames een versna pering aangeboden en werd de wandeling voortgezet, totdat men was gekomen aan het feestterrein. Hier was wederom voor verfris- sching zorg gedragen. De kinderen werden ver gast op een poppenkast en een goochelaar. Omstreeks 5 uur keerden de kinderen vol daan huiswaarts. Om 8 uur des avonds was er een feestver- gadering in de Geref. Kerk. Als spreker van dien avond trad op ds. Fonnon uit Pijnacker, Het verdere van den avond werd opgeluisterd door zangvereen. „Kunst na Arbeid" onder leiding van den heer D. Hoogzaad, Het eerste wat ten gehoore werd gebracht was „Domine Salvem Fac" Bij het einde van de goed geslaagde feest- vergadering bedankte de voorz. van de Chr. Oranjevereen. ds. Fonnon voor zijn moo:e rede en den heer W. Hoogzaad voor den heerlijken zang, die dezen avond was ten gehoore ge- W0ERDEN. Viering „Koninginnedag". „Koninginnedag" heeft het deze keer ge troffen met het weer. Beide dagen, Maan dag en Dinsdag, is het programma op uit stekende wijze kunnen worden afgewerkt. Onder flinke deelname werden Maandag middag de verschillende zwemwedstrijden gehouden, van welke de uitslagen hierna worden vermeld. De belangstelling van heb publiek hiervoor was zeer groot evenals des avonds voor het uitgevoerde concert in het Plantsoen met medewerking van de beide R. K. Zangvereenigingen „Zanglust" en „Zingende Jeugd" en het Woerdensch Fan farecorps „Excelsior". Volgen» traditie werd de Dinsdag inge zet met koraalmuziek op de toren. Een al tijd weer aantrekkelijk gezicht was de mas sale zanghulde en optocht der schoolkinde ren, waarvan de verschillende spelen op het excercitieterrein de geheele morgen ia beslag namen. Wel mag bij deze dank worden gebracht aan het onderwijzend personeel, dat op de-ze dag, op een door de zon geblakerd veld, ook geen gemakkelijke taak hadden. Gedurende den middag hadden volks spelen plaats voor dames en heeren, turn- demons tra ties door de Gymnastiekvereeni ging „Bato", schietwedstrijden onder lei ding van de B.V.L., reddingsdemonstraties en Polowedstrijden door de W.Z.O., terwijl om half zes de historische optocht uittrok, georganiseerd door de Oranjevcreeniging Pro-Pabria. Deze optochten zijn onderhand ook traditioneel geworden, maar de vraag is of beter met deze traditie niet gebroken kon worden. De schietwedstrijden genoten een enor me belangstelling. Er werd door niet min der dan 420 personen geschoten. Des avond» te 7 uur had de intocht der Arkeudammers plaats, die onder leiding van den heer Goossens uit Utrecht en met. begeleiding van het U. M. I. Harmonie- 1 korps het in zeer grooten getale aanwezige publiek vergastte op de welbekende melo- dieuse liederen. Jammer was, dat een klein gedeelte van het publiek hier zeer hinder lijk was in hun gedragingen. Een werkelijk schitterend vuurwerk was het besluit van deze in alle opzichten „waardig" gevierde Oranjefeesten. Zij nog vermeld, dat, hoewel niet in zoo groote mate als verleden jaar, straatver sieringen waren aangebracht, terwijl de Voorstaat, „de" straat der winkelweek, niet verschoond bleef van muziek, voortko mend uit een ettelijk aantal luidsprekers. Uitslagen volksspelen Dames. Ringsteken op rijwielen: 1ste prijs Adr. v. Rooyen, 2de pr. L. Borsboom, 3de pr. B. de Butter, 4de pr. L. Nap, 5de pr. M. Stal- voort. Fleschslaan: 1ste prijs Lena v. Rooyen, 3de pr. S. Kop, 3de pr. Cl. Benning, 4de pr. L. Klein, 5de pr. L. v. Schaak, 6de pr. B. v. d. Vlist. Troostprijs mej. Merlijn als oudste deelneemster. Stoelenwedloop: 1ste prijs Lena v. Rooyen, 3de pr. D. Veerman, 3de pr. L. Nap, 4de pr. M. Stalvoort, 5de pr. M. de Vries. Prijs voor het mooist versierde rijwiel mej. 01. Blenning. Volksspelen heeren. Mastklimmenl»te prijs J. Vonk, 3de pr. W. Busscher, 3de pr. B. v. d. Hadelkamp, 4de pr. Johan Ultee. Troostprijs :P. Achterberg, H. Boské. Hardloopen met Hindernissen: 1ste prijs P. Pouw, 2de pr. J. de Groot, 3de pr. P. Ach terberg, 4de pr. Leo Deurhof. Tonsteken: lsle prijs J. de Groot, 3de pr. W. Bu»scher, 3de pr. Johan Ultee, 4de pr. P. van Vliet, 5do pr. E. Radter. Vliegerwedstrijd: 1ste prijs J. Koono 91% punten, 2de pr. L. Janse 91 pnt., 3de pr. C. Roose, 86 pnt., 4de pr. C. Tournée 85 pnt., 5de pr. A. Tkeunisse 81% pnt., 6de pr. B. Voorbergen 80 pnt., 7de pr. R. Kampman 79% pnt., 8sto pr. A. Heesters 77% pnt. 9de pr. W. Heesters 75% pnt., 10de pr. W. Heesters 75% pnt. Troostprijs: A. v. d. Kolm voor de grootste vlieger. Zwemwedstrijden, Singelgracht, 1600 M.: cracks: 1ste prijs R. v. Meyen, 3de pr. A. v. d. Vlist, 3de pr. J. Heilker, 4de pr. A. Grif fioen. Dames: 1ste prijs R. v. Dijk, 3de pr. C. Verhagen, 3de pr. R. Vermeulen, 4de pr. R. Blonk. Heeren Veteranen: 1ste prijs J. M. A. Brak, 2de pr. J. Blonk, 3de pr. H. Boot. Dames Veteranen: 1ste prijs Mevr. Brak, Gemeentelijke Aankondigingen Wethouders. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis 'dat de ge meenteraad, in zijne zitting Jan 1 Septem ber j.l. tot wethouders der gemeente heeft benoemd dc heerenJ. Splinter Gzn., Mr. A. F. L. M. Tepe, T. S. Goslihga en Mr. A. J. Rloanijn. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN S'TRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 September 1931. Plaatsvervangend-burgemeester. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat in hunne vergadering van 2 September j.l. is aange wezen als plaatsvervanger van den burge meester, bij diens eventueele .ongesteldheid, afwezigheid of ontstefatenis, 'de wethouder J. Splinter Gzn., en dit bij eventuele on gesteldheid, afwezighfeid of ontstentenis van den heer Splinter,fals plaatsvervangers van den Burgemeester zullen jsptreden de Wethouders Mr. A. F. L. M;Tepe, T. S. Goslinga en Mr. A. J. Rornijn. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRLTEN, Secretaris. Leiden, 3 September 1931. r,'r7"1 (De heer Splinter bekleedt het langst de wethoudersfunotie. Red.) Agenda Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds var 7 30—8.30 uur Donderdag: Veronica van 35 uur in het Zita Gebouw, Pieterskerkkoor- eteeg 15. Tijdens de zitting uit loting. 2de pr. Mevr. Blonk, 3de pr. Mevr. Voorde wind. Jongens beneden 14 jaar: 1ste prijs W. Benschop, 2de pr. H. Blonk. Tevens ontvin gen alle deelnemers die deze tocht vol brachten een kleine herinneringsmedadlle. At-hletiekwedstrijden Driekamp, (Losvcr- springen, Hoogspringen, Kogelstooten): lste prijs J. C. W. Tanis, 3de pr. F. v. Elk, 3de pr. G. J. Blok, 4de pr. W. v. Heems. Kogelstooten: lste prijs A. G. Tanis, 2de pr. K. v. Heems, 3de pr. G. J. Blok. De prijsuitreiking zal plaats hebben Dinsdag a.s. des avonds te 8 uur in De Dub bele Sleutel. Onderscheiding, De zilveren eereme- daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is toegekend aan den heer C. van Dolderen, majoor der Rijksveldwacht, al hier. AARLANDERVEEN. Bekroningen. Op het muziekconcours te Utrecht is door de vcire-emging „Excel sior" alhier een eersten prijs behaald in de 4de afd. fanfare met 308 pnt. - De zangvereeniging „De Lofstem" be haalde in de eersteafdeeling gemengd koor een eerste prijs met 324 punten. ALPHEN AAN DEN RIJN. De toestand van den Ziendeweg. In antwoord op vragen van het lid van provinciale staten van Zuidhoriand, den heer C. van Muiswinkel Mzn., betreffende den Ziendeweg, gelegen in de gemeente Alphen aan den Rijn, welke weg door af brokkeling van do berm in zoodanigen toe stand verkeert, dat er vooral bij het pas- seeren van rij- en voertuigen groot gevaar voor ongelukken bestaat, hebben ged. sta ten o.m. medegedeeld, dat zij hun bemidde ling zul'en verleenen voor een afdoende verbetering van den oever, in samenwer king va.n de beide betrokken polders (Noord- en Zuideinderpolder en Nieuwkoop en Noorden) met dc gemeenten Alphen aan den Rijn en Nieuwkoop. Personalia. De heer A. Maaskant, hoofd der Muloscbool met den Bijbel al hier, heeft tegen 1 Januari a.s. ontslag aan gevraagd als hoofd der afd. L.O. van bo vengenoemde school. De heer Maaskant blijft echter hoofd der ULO^afdeeling. Een aap in bed Wie schetst de ver bazing van een bewoner der Oranjestraat, toen deze gisterenmorgen tot de ontdek king kwam dat op een zolderkamertje een aap een bed van de familie tot zijn leger stede had verkozen. De in het land der droomen verkeerende krulstaart was o,p zijn ontdekking maar weinig gesteld, want aanstonds begon de aan eenige humoris tische sprongen te maken en verdween hij uit de hanenbalken door het geopende dak venster naar buiten. De indringer bleek afkomstig van een bewoner uit de omgeving.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2