VRAGENBUS DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN Aacwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, •burgemeester der gemeente. Daar er toevallig oranjefeest gevierd wordt op dezen dag, is de tribune vol met belangstellenden. De nieuwe leden van den Raad leggen in handen van den voorzitter de ver- eischte eeden af. De voorzitter spreekt den wensch uit dat de leden de door hen gezworen eeden na zullen komen. Het doet spr. buitengewoon veel geAoegen dat alle le den in den nieuwen Raad terugkeeren. Het is wel een bewijs dat het kiezers corps1 heeft gevonden, dat gij uwe taak naar behooren vervuld hebt. Men ziet niet veel dat na een vierjarige periode de Raad ongewijzigd terugkeert, meestal moeten enkele oude voor nieuwe leden plaats maken. Spr. zegt, ik ben burge meester van twee gemeenten, tusschen welke, hoewel dicht bij elkaar gelegen, toch een zeer groot verschil bestaat. Een gemeente, waar vrede heerscht. Het is mij 5-1 tijd een genoegen ge weest burgemeester van Leimuiden te zijn. De tijden zijn moeilijk en de ko mende vier jaren zullen heel wat finan- cieele zorg en werkloosheid baren, toch hopen wij met Gods hulp ook deze zor gen te boven te zullen komen. In de af- geloopen 4 jaren zijn wel geen groote dingen tot stand gekomen, maar toch zijn de gemeentebelangen hier op de ware wijze behartigd. De aftredende wethouders J. A. Ber nard en J. van Dam worden beide met op één na algemeene stemmen tot wet houder herkozen. De heeren van Dam en Bernard die hunne benoeming aannemen, danken den Raad voor het opnieuw in hen gestelde vertrouwen en geven de verklaring dat zij de gemeentebelangen op dezelfde wijze zullen behartigen als zij tot nog toe ge daan hebben. De voorzitter zegt dat hij voor deze benoeming zeer dankbaar is* Ondubbel zinnig heeft de Raad haar vertrouwen opnieuw in het niet gewijzigde college van B. en W. uitgesproken. Naar hij meent is aangaande deze be noeming van te voren zelfs geen over leg gepleegd. Ook dit behoort tot een van de zeldzaamheden. Niets staat dan ook een vruchtbare •amenwerking tusschen Raad en het Col lege in den weg. Tot nog toe is de sa menwerking in het college zelf en met den Raad' van de alleraangenaamste soort geweest. Spr. hoopt dat dit in de nieuwe periode ook zoo zal zijn. De laatste jaren zijn de belastingen leder jaar lager geworden. Ondanks de weinig gunstige financieele toestand der gemeenten in den omtrek hoopt het col lege hiermede door te kunnen gaan. De voorzitter doet daarna o.m. mede- deeling van de navolgende ingekomen stukken. Mededeeling vande heeren M. J. Kempenaar, G. Oh. Charlet, J. A. Bak huizen en M. J. Kempenaar dat zij hun benoeming tot lid van de scbattingscom- missie hebben aangenomen. Schrijven van Ged. Staten in de prov. Zuid-Holland, waarbij een besluit tot wijziging der be grooting dienst 1930 goedgekeurd wordt. Schrijven van B. en W. der gemeente Leiden waarbij de begrooting van den Keuringsdienst van Waren in het dis trict Leiden wordt toegezonden voor 1932. Het bedrag door de gemeente Lei muiden te betalen bedraagt 221.01. Schrijven van Ged. Staten d.d. 3—5 Aug. 1931 waarbij de beslissing op het be sluit van den Raad dezer gemeente waarbij het opnemen van kas en boeken werd opgedragen en het Centraal Bu reau voor Verificatie verdaagd wordt. Schrijven van het gemeentebestuur van Ter Aar waarbij wordt toegezonden een concept-overeenkomst betreffende de straatverlichting langs den Geerdijk. De voorzitter zegt dat deze zaak thans ge regeld is, in overeenstemming met de door den Raad van Leimuiden kenbaar gemaakte wenschen. Na tien jaar kan men opnieuw zien of het wenschelijk is een andere verdeeling van de kosten aan te nemen. De heer Rietdijk wordt op een vraag door den voorzitter omtrent deze kwestie ingelicht. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten is ingekomen een schrijven waarbij het besluit van den Raad tot onderhandsohe aanbesteding van de ver betering van den Heerenweg goedge keurd wordt. Ingekomen is het rapport van het Cent-r. Bureau voor Verificatie naar aan leiding van de laatst gehouden opne ming van kas en boeken bij den ge meente-ontvanger. De controle geeft geen aanleiding tot het maken van bijzondere opmerkingen. Van Ged. Staten is een sohrijven in gekomen waarbij zij de ontvangst bericht van de wijziging der Algmeene politie verordening. Van het Ministerie van Binnenl. Zaken en Landbouw is een schrijven ingeko men waarbij de uitkeering voor de be- drijfstelling wordt bepaald op 8.38. Van Ged. Staten is goedgekeurd te rug ontvangen de goedkeuring van het besluit tot wijziging van de begrooting in ontvangsten en uitgaven groot 14500 voor verbetering Heerenweg. Van de Gezondheidscommissie te Al phen aan den Rijn is ingekomen de rekening en verantwoording over 1930. De Raad besluit de rekening goed te keuren. Van dezelfde commissie is inge komen de begrooting voor 1932, de ge meente Leimuiden zal voor dat jaar 35.96 moeten bijdragen. Het verslag van den Keuringsdienst voor vee en.vleesch wordt voor de leden van den Raad ter inzage nedergelegd. Ingekomen is een schrijven van den Commissaris der Koningin waarin mede gedeeld wordt dat de heer J. Hengeveld te Alphen aan den Rijn is benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie. Van het Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw is een sohrijven ingekomen waarin medegedeeld wordt, dat het be drag der voorloopige uitkeering in ver band met de volkstelling 100.60 be draagt. De voorzitter deelt mede, dat de post verpleging van arme krankzinnigen met 672 verhoogd moet worden, terwijl de post kwade posten, wegens de directe belastingen met 1200 moet worden ver hoogd. Deze posten zijn te vinden door ver hooging van de post subsidie der pro vincie in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen met 224 en door verhooging van de post opbrengst op centen op de R. I. B. betreffende het in het dienstjaar eindigende belasting jaar met 1048. De voorzitter sluit, nadat de heer Rietdijk den voorzitter namens den raad dank heeft gebracht voor diens welge meende woorden, de vergadering. Serenade aan de wethouders. Nauwelijks was de vergadering geslo ten of men hoorde de tonen van nade rende muziek. Het fanfarecorps „Sym- phonie" bracht namens het Oranjecomité en de feestvierenden een serenade aan de nieuw gekozen wethouders. De voorzitter van het Oranjecomité wenschte de nieuw gekozenen geluk. Het verschil tusschen de Raadsverga dering te Leimuiden en Rijnsaterwoude valt wel zeer op. Te Leimuiden welwil lende, te Rijnsaterwoude mokkende en afkeurende belangstelling. GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. Aanwezig 4 leden. 3 Vacatures. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Aan de orde wordt gesteld de be- eediging van de nieuwe leden van den Raad. De heeren W. Dorrepaal, W. Com peer, S. J. Visser en N. Disseldorp leggen in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter zegt daarna, dit de instal latie een voldongen feit is en dat de 4-ja- rige periode opnieuw is ingeluid. Toch is er op het oogenblik in de ge meente een toestand, die tot de uitzonde ringen in het geheele land behoort. Veel zal spr. niet zeggen, want alle goe de woorden en bedoelingen worden in de gemeente toch maar verdraaid en verkeerd uitgelegd. Spr. hoopt, dat de leden van den Raad naar waarheid de door hun gezworen eeden zullen nakomen. Hij hoopt, dat in de ko mende vier jaren alleen de zuivere ge meentebelangen behartigd zullen worden. De aandacht in het geheele land is op u gevestigd. Het wijze woord van den Prediker is ook op u van toepassing: „Een huis dat tegen zich zelf verdeeld is kan niet bestaan". Als alles zóó blijft als het tot nog toe ge gaan is, kan de zelfstandigheid wel eens in gevaar komen. Toch hoopt spr., dat alles nog ten goede zal keeren. De heer Compeer zegt, dat hij zeer zeker de tolk van zijn mede-raadsleden is, als hij zegt, dat aller streven is om de belangen der gemeente op de ware wijze te behar tigen. Hij spreekt wederkeerig de hoop uit, dat alles in de gemeente weder spoedig ion goede zaj keeren. Wat er ook gebeure, de R. K. Raadsfrac tie zal den voorzitter steunen in zijn zeer moeilijke taak. ■Aan de orde komt thans het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieów be noemde lid van den Raad, den heer J. A. de Bruijn. De heeren Compeer, N. Disseldorp en NV. Dorrepaal nemen zitting in de commissie van onderzoek. Gedurende het onderzoek wordt de vergadering enkele oogenblik- ken geschorst. De commissie verklaart na opening der vergadering, dat de geloofsbrieven in orde bevonden zijn en adviseert tot toelating. De Raad besluit met algemeene stemmen de heer de Bruijn tot lid van den Raad toe te laten. Een komisch intermezzo. De beer de Bruijn, die op de publieke tri bune onder de belangstellenden heeft ge zeten, komt dan plotseling de vergadering binnen en zegt, dat hij gehoord he'eft, dat hij toegelaten is en nu aan de beraadsla gingen wil deel nemen. De voorzitter antwoordt, dat de heer de Bruijn geen oproeping, voor de vergade ring heeft ontvangen en derhalve niet in de vergadering kan worden toegelaten. De heer de Bruijn keert dan onverrichter zake naar de tribune terug. Overgegaan wordt tot de benoeming van twee wethouders in de vacatures ontstaan door de periodieke aftreding van de hee ren S. J. Visser en A. van der Kniiff. In de vacature-Visser wordt genoemde heer met 3 stemmen en 1 blanco herkozen. In de vacature-vande Knijff wordt met 3 stemmen en 1 blanco gekozen de heer W. Compeer. Beide heeren nemen hunne benoeming aan. Tijdelijk twee Katholieke wethouders. De heer Compeer stelt op den voorgrond, dat er thans twee R. K. wethouders zijn. Hij zegt echter, dat het geenszins zijn be doeling is zijn zetel gedurende de 4-jari- ge periode bezet te houden. Zoo spoedig de Raad voltallig is en er na overleg een gezonde oplossing te verkrijgen is, zal hij zijn mandaat gaarne weder ter beschik king stellen. De gemeente is lijdend aan een ernstige ziekte en hij hoopt op een spoedig en gron dige beterschap. Voorloopig neemt hij zijn benoeming aan. De gekozen wethouders nemen daarna hun zetels in. De voorzitter zegt, dat de heer P. E. Donker, zijn benoeming tot lid van den Raad heeft aangenomen. De voorzitter doet mededeeling van de beslissing van heeren Gedeputeerde Staten in de'provincie Zuid-Holland d.d. 24 Augus tus j.l., waarbij de heer R. Kroon niet is toegelaten tot lid van den Raad der ge meente. Op voorstel van den voorzitter wordt met algemeene stemmen onder aanwijzing van een deskundige, besloten, tegen dit be sluit in hooger beroep te gaan bij de Kroon. Mededeeling wordt gedaan van de vol gende ingekomen stukken. Besluit van Gedeputeerde Staten hou dende goedkeuring van enkele wijzigingen der begrooting. Schrijven van het zelfde College waarbij een Raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening voor den bouw van de Joost Stollenbrug goedgekeurd teruggezonden wordt. De voorzitter deelt mede, dat van den gemeente-opzichter een opgave is ingeko men betreffende de verbetering van de o. 1. sohool. De vernieuwing van de vloer en de lambrizeering zal 350 kosten en de aan schaffing van nieuwe banken 120. Op voorstel van den heer Compeer wordt deze zaak aangehouden tot een volgende ver gadering. De voorzitter sluit daarna deze openbare vergadering. GEMEENTERAAD VAN TER AAR Dinsdagmorgen kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten gemeente huize. Voorzitter Jhr. K. W. L. de MuraLt. De Voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de nieuwe raad® eden worden beëedigd. Hierop neemt de Voorz. het woord om enkele waardeerende woorden te spreken tegen de nieuwe raadsleden, waaronder geen enkel vreemd gezicht zich bevindt. Spr. hoopt, dat we weer even prettig mogen samenwerken als de vorige zitting, in het belang van de gemeente. Benoeming wethouders Hiervoor werden gekozen de heeren D. v. d. Hoorn met 9 stemmen en M. Hölscher met 8 stemmen. Weth. v. d. Hoorn dankt de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld. Hij hoopt' ad zijn krachten weer te geven voor de gemeente, en hoopt evenals voorgaande jaren pjezierig te werken met den Voorzit ter en de raads eden. Hierbij sluit de heer Hölscher zich aan. Vervolgens worden de notulen gelezen van de vorige vergadering welke zonder op- of aanmerkingen worden gearresteerd. Het volgend agendapunt vermeld onder zoek geloofsbrief van het benoemd ver haarde lid P. Post. De Voorzitter benoemd een commissie, bestaande uit de heeren De Bore, Kroon en Ape.doorn. De heer Kroon brengt rapport uit dat de geloofsbrieven in orde zijh. De Voorz. stelt daarna voor den heer Post toe te laten als raadslid. De heer Kroon komt hier tegen op, zijn persoonlijke meening is, dat de Voorz. niet de juiste weg heeft bewandeld. Het gaat hier niet om de persoon, maar om de zaak zelve. Spr. <vil eens gaarne een u.t&praak uitlokken van een hooger college, het komt hem duister voor; z.i. is de letter der wet gevolgd maar niet de geest. Spr. is dan ook tegen toelating. Weth. v. d. Hoorn kan het gesprokene van den heer Kroon n.et deelen, z.i. is er juist gehandeld. Op slot van zaken werd de toelating in stemming gebracht en werd den heer Post toegelaten als lid van den raad met 7 vóór en 3 tegen. n.l. de heeren Kroon, Apeldoorn en Van Vliet. De Voorz. deelt mede, dat na de toela ting achtidagen gelegenheid is een beroep te doen bij ged. staren. Dit kunnen doen een raadslid of de persoon zelf. Alsdan krijgen we behande'ing Ingekomen stukken. De belegging der gelden. Een sohrijven van de heeren L. Bosman en Kerkhoven voor ged. ontheffing school geld. De Voorz. zegt dat de aanslag juist is. Er wordt afwijzend op het verzoek be schikt. Een schrijven van ged. staten, waar in aanmerkingen worden gemaakt dat de gem. ontvanger te veel geld in kas heeft, en vervolgens, dat, wanneer het credit-sal- do bij de Middenstandsbank hooger is. als het bedrag waarop zij ges'o ten is, de Bank fondsen moet geven. Wanneer de gemeente een rekeningcou rant sluit bij de Bank van Ned. Gemeenten behoeft deze Bank geen onderpand te geven. Hierover werd een geruimen tijd gedis cussieerd. De heer Kroon zegt dat wij zoo zoetjes aan toch naar het groote lichaam worden toegedreven. Een kleme bank moet onder pand geven. De Bank v. Ned. Gemeenten behoeft dit niet te doen. Spr. wil hierover maar niet langer spreken. De houding van Ged. Staten' weten wij wel in deze. Alsdan wordt besloten de rek. courant bij de Midd. Standsbank op te heffen en een nieuwe te openen bij de Bank v. Ned. Gem., met een maximumbedrag van 15000. Een schrijven van den heer C. Schraverus, waarin hij met 1 Nov a.s eervol ontslag vraagt a's gern.-opzichter. De Voorz. brengt nog even in herinne ring, al wat de heer Schraverus gedaan heeft. Het was een f'inke ambtenaar, die buitengewoon zijn best deed. Spr. stelt dan ook voor. om hem op de meest eervo'le wij ze ontslag te geven. Dit werd door den raad met algemeene stemmen goed.gevonden. Eenige verzoeken om ontheffing honden belasting worden goedgekeurd. Een schrijven van de gemeente Leiden, om te trachten op te richten een zieken barak, voor eventueele epidemie in de om liggende gemeenten. Hiermee zou een be drag gemoeid zijn van 150.000. De barak zou gelegenheid geven voor 60 personen. Iedere gemeente die 2500 inwoners heeft, krijgt recht voor één plaats, dus Ter-Aar zou hoogstens recht hebben op 2 personen. De jaarlijksohe bijdrage zou zijn voor de gemeente 6 cent per inwoner en 40 jaren lang. De Voorz. zegt dat B. en W. adviseeren er niet op in te gaan, daar de ge-m. reeds al een plaats heeft, waar 2 personen onderge bracht kunnen worden, en daar epidemie's maar weinig voorkomen. Hiermede kon de raad zich vereenigen en werd de zaak afgepoeierd. Tot leden van de commissie op het be heer der gemeenschappelijke electriciteits- bedrdjven werden herkozen de heeren v. d. Hoorn en Kroon. Tot leden van de lichtcommissie werden herkozen de heeren P. Hoogervorst, Hen drikse en Kroon. Geen landbouwhuishoud-- onderwijs. Dan krijgen we weer te berde, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten, n.l. voorstel van B. en W. inzake nood- zakelijkheidsverklaring t.a.v. het Onderwijs in Landbo'uwhuishoudkunde. De Voorz. zegt dat B. en W. hun stand- punthandhaven, zij vinden het onderwijs ran groot belang. De heer Hendrikse is er niet voor. Voor al als men e'ders kijkt is er zoo bijzonder' weinig animo voor. De heer Hoogervorst vindt het onder wijs wel nuttig maar niet noodig, maar gezien de droeve toestanden waarin Ter- Aar verkeert kan spr. zijn stem er niet aan geven. Spr. huivert, toch al voor den win ter. Veel werkloozen. Het zal de gemeente kas toch wel geld genoeg kosten. De heer Kroon betreurt het dat B. en W. geen betere locali-teit hebben kunnen vin den, meer in het centrum van de gemeente. De Voorz. antwoordt, dat B. en W. ner gens een betere gelegenheid konden vin den dan te Langeraar. Tot slot werd gestemd en weer staakten de stemmen, 5 vóór en 5 tegen. Tegen de heeren v. Vliet, Hendrikse, Kroon, Hooger vorst, Apeldoorn. Alzoo is het voorstel ge- val'en. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een 2-ta>l adressen van het R.K. School bestuur om medewerking tot beschikbaar stelling van gelden. De Voorz. licht dit nader toe. Het eerste adres is te laat, daarin wordt gevraagd ver goeding voor de fröbe school, toen het stuk er aan gebouwd werd bij de school. Het tweede adres is vergoeding voor de fröbel school, daar momenteel 50 kinderen ge plaatst worden in die lokalen, daar de school te klein is. De kosten hiervan zijn per jaar 280.00. De raad beschikte afwijzend op het eer ste adres, het twee-de adres werd aangeno men. Wijziging begrooting 1931. B. en W. stellen voor de begrooting te wijzigen omdat nu de secretarie verbouwd is, eenig ander materiaal moet verschijnen, daar dit voorheen te primitief was. De secretaris geeft op welk materiaal het noodigst is. Er wordt besloten 800.toe te staan. Bij de rondvraag vraagt de heer C. den Boer, of niet de Langeraarsche weg beter opgeleverd had moeten worden na de wa terleiding. Spr. vindt den weg op sommige plaatsen zeer slecht. De Voorz. zal den ingenieur ervan in ken nis stellen. De heer v. Vliet zou gaarne in den zomer, des avonds willen vergaderen met het oog op de werkzaamheden. De heer Hooger vorst ondersteunt dit en aldus wordt be sloten. Voorts vraagt de heer Hoogervorst hoe of het staat met de oprichting van een TB.C.-vereeniging. De Secretaris antwoordt, dat binnenkort een groote vergadering zal plaats hebben. Eerst hebben zij gewacht tot dat de drukte in de tuinbouwbedrijven achter de rug is. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering. Vraag: Wat is de kortste weg per fiets van Nieuwkoop naar Volendam en van Nieuwkoop naar Arnhem? Antwoord Nieuwkoop, Nieuwveen, Vrouwenakker, De Kwakel, Amstelveen, Amsterdam, Buiksloot, Het Schouw, Broek Monnikendam, 'b Zette, Katham, Volen dam. Nieuwkoop, Noorden, Kockengen, Vleu ten, Utrecht, Bilthoven, Zeist, Wouden berg, Scherpenzeel, Renswoude, De Klomp Ede, Ginkel, Arnhem. Personen in* Leiden gevestigd. J. Bachels, dienstbode, Zoeterw.singel 11. E. Balloch, dienstbode, Plantsoea 17. B. C. Batenburg, Stationsweg 57. F. van den Beuken, dienstbode, Lindestr. 28. M. B. A. Beusker, P. K. Choorsteeg 3. Chr. Bockx, kapster, Nieuwsteeg 10a. K. de Boer en fam., Leeuwerikstr. 19. J. Bril, veldarbeider, Oosterstr. 74. J. van den Burg, opperman, Huighof 2. B. Goes, verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. Colijn, Plantsoen 11. J. M. Dijkhuizen, huishoudster, Rijnsb.weg 44. A. Fastrich, dienstbode, Heerengr. 13. A. P. J. M. Geijer, winkelbediende, Botermarkt 26-27. S. Hagedoorn, dienstbode, Rijnsb.weg 109. I. M. J. Happach, kinderverzorgster, Roodborststr. 26. M. P. H. Haring, Stille Rijn 7. H. P. van der Harst, Hoogewoerd 179. K. Horstman, dienstbode, Hooge woerd 71. C. A. van den Hout, Rijnsb.weg 10. W. L. Houtman, Stationsweg 23. H. Komp, dienstbode, Oegstgeesterl. 32. A. van Dorp-Kornaat, de Genestetstr. 46. A. Kottewitz, dienstbode, Cobetstr. 57. L. Lajid en fam., Cobetstr. 57. J. M. Lü- neburg en fam., banketbakker, Hooigr. 86a. H. Mantheij, dienstbode, J. v. Goyenkade 44. W. van der Meij, dienstbode, J. de Wittstr. 1. K. van Mourik, stoker, Nic. Beetsstr. la. L. J. A. Paanakker en fam., winkelbediende, Haarl.str. 151. M. G'k. E. de Boer-Pape, Leeuwerikstr. 19. B. M. A. Paulus van Pauwviiet, procuratiehouder, Oegstgeesterl. 21. W. C. J. Piët, tuinman, P. K. (Jhoorsteeg 3. LI. Scheffer, dienst bode, Rijnsb.weg 179. W. Schmidt, dienst bode, Stationsweg 35a. A. Schumacher, dienstbode, Stationsweg 35a. A. Stein- briigger, dienstbode, P. de la Courtstr. 34. B. A. M. Stevens, banketbakker, Haar- lemmerstr. 53a. M. J. liuivenhoven-Tuk, Witte Rozenstr. 53. H. Uljé, mach. bank werker, N. Rundersteen 1-la. A. van Unen en fam., Dir. N.V. Seger en Co., Was- straat 21. Li. A. van den Vlekkert, dienst bode, Lammermarkt 21. A. P. A. de Vrind, winkelbediende, Nieuwe Rijn 92. (J. J. van Drenth-van Wijk, Roodborststro. 15. A. Wijnekus, dienstbode, Gobetstr. 57. T. H. Zeilinga, hulp in de huish., Rijnsb.weg 10. Personen uit Leiden vertrokken. P. Alderlieste, Amsterdam, Balistr. 36 li. M. van Amstel en fam., Voorburg, v. Naeltwijckstr. 159. H. Bakker en fam., Alphen a. d. Rijn, Julianastr. 4. D. Ben dei, Voorschoten, Wijngaardenl. 31. J. A. A. van den Berg, Belg. Congo. M. Biesot, Amsterdam, Rozengr. 52. J. M. Blanken, Haastrecht Kerkstr. O 137. Th. H. (J. Bos Otten, Haag, Paulinastr. 39. M. Bousema en fam., Groningen, N. Wil lemskanaal 276. S. J. Brandes, Colijns- plaat, O 22. W. F. de Bree en fam., Schiedam, Vlaardingerdijk 197. W. N. Broekhuizen, Amsteiuam, Pr. Hendrikkade 189. P. A. van den Burg, Noordwijker- hout, Zeestr. 60. J. P. H. j^u'seman, llaag, de Bruynestr. 60. J. A. (Jarp, Helmond, Aarleschew. 33. T. T. Chang, Heidel berg. C. (Jibulski,- Haag, Jt isscherstr. 28b. S. O. H. Coendeis, Haag, Spui 275. C. Duthler, Aalten, Hoogstr. 142. C. B. Duyster, Rotterdam, Saftievenstr. 80. E. Glasbergen, Oegstgeest, Dorpsstr. 80. C. VV. van Haasteren, Amsterdam, Lauriergr. 41. S. Hermans en fam., Val kenburg Z.-H., Rijnstroomlaan 9. H. W. van der Heijden, Hillegersberg, Langeweg 15. A. H. Hovenkamp, Haag, öweeiinck- plein 62. M. G. Vlasblom- van Ingen Schenau, Rotterdam, Koordeinde 38b. B. B. Jungerius, Rotterdam, Boergoensche- viiet 94. W. N. Langeveld-Kettenis en fam., Haag, Westeinde 86. J. Chr. Kist, Den Helder, Willemsoord. H. Koch,v Gro ningen, Carolieweg 21a. S. M. Slinger- Kooreman, Amsterdam, BestevaersLr. 145 i. D. S. Kooijman, Bloemendaal, Juliana- laan 33. G. Kruger, Duisburg Beeck. Th. Laimer, Oostenrijk. M. K. van Leeu wen, Bergen N.-H., Loudelsweg. W. L, van Dam-Lokker, Noordwijkernout, Kerk straat 39. A. Chr. de Lugt, Oegstgeest. J. Ph. Mullemeister, Amsterdam, VVar- mondstr. 173 hs. L. K. M. Schelke-Mül- ler, Hagen, Bugenheim 9. A. Muske, Beesd, Voorstr. 126. L. van Oosten, Haag, Regentessel. 263. W. A. A. van Otterlo, Zutphen, Berkelsingel 68. N. van der Plas, Haag, Eksterlaan 10. M. M. de Raadt, Tiel, Grootbrugsckegrintw. 34. G. H. Ruisch en fam., Dordrecht, Camphuyzerstr. 14. G. Scheer, Rheden, Velp Laarweg 10. J. A. Schreuder en fam., Apeldoorn, Deventerstr. 93. W. F. Schutter en fam., de Bilt, Waterweg 67. M. Sierag, Oegstgeest, Rijnzichtweg 177. J. F. G. M. Smits, Lisse, Heerenweg 447. O. Sorger, Oostenrijk. E. Stebler, Basel. L. A. van Straaten, Haag, Nassaulaan 3. Th. J. Strotmann, Amay, Priory. W. Tengnagel en fam., Maastricht, Pr. Bis- schopsingel 22. E. H. van Teijlingen, Leiderdorp, Jaagpad 4. G. A. Tuijl, Bis kra, Oasis Oora Postb. 66. J. van der Veen Vonk, Haag, Javastr. 11. P. Glas bergen-V elthuy zen, Eindhoven, Morsestr. 30. J. Verhoeven en fam., Oegstgeest. Burg. Kempenaerstr. 42. L. A. van 't Verlaat, Dordrecht, Dubbeldamschew. 198. J. E. Merz-Voogd, Amersfoort, Utrecht- sckew. 132. J. M. Waardenburg, Amster dam, Kamperstr. 17. W. C. A. J. van der Wilde, Delft, v. Leeuwenhoeksingel 36. K. Wijbenga, Zeist, Krakelingeweg. A. H. Wijntje, Rotterdam, Katshoek 18a. H. J. Wijtema, Haarlem, Westehoutpark 8. M. A. Wijtenburg, Oegstgeest, Weth. Spaargarenstr. 24. A. Zuiderna, 's Her togenbosch, Koedijkstr. 53.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12