UIT DE OMGEVING WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Wethouders-verkiezing. De heer Borst neemt dan het woord en spreekt namens de minderheid zijn leedwe zen uit over de houding van R. K. fractie, die geen samenwerking hebben gezocht met de minderheid en over deze zaak met geen enkel woord hebben gerept. De heer Raaphorst (R.K.) zet in deze het standpunt der R. K. fractie duidelijk uit een. Hierna wordt tot stemming overgegaan. In de vacature Weerdenburg (R.K.) wordt de heer Weerdenburg herkozen met 7 van de 11 stemmen, 4 stemmen waren blanco uitgebracht. De heer Weerdenburg dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt toe steeds naar best vermogen de belangen der ge meente te zullen behartigen. In de vacature v. Heiningen (R.K.) wordt de 'heer v. Heiningen herkozen met 7 stem men, 4 stemmen waren blanco uitgebracht. De voorz. spreekt er zijn vreugde over uit, dat hij wederom met dezelfde wethou ders mag samenwerken en vertrouwt op dezelfde ambitie en samenwerking als altijd. De heer v. Heijningen dankt eveneens Gisteren kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester van Gerrevink. Secretaris R. Reitsma. z De Raadsleden leggen in handen van den voorzitter de voor de wet vereisohte eeden af, uitgezonderd Dr. Simon Thomas en K. Kruizinga, die verklaringen en be loften afleggen. De voorz. hield een installatie-rede. Op de eerste plaats wensehte spreker hen geluk, die reeds deel van den Raad hebben uitgemaakt en vervolgens de nieuw gekozen leden. Spreker wees erop, dat zij er van bewust moeten zijn, dat ze een schoone maar zeer moeilijke en verantwoordelijke, in menig opzicht zelfs ondankbare taak hebben op zich genomen. Deze taak is te veel om vattend en ook te samengesteld om die zelfs maar in het kort te kunnen schetsen. Om met vrucht te kunnen samenwerken, mogen de leden van elkander veronderstel len, dat zij elk op zijn wijze te goeder trouw het belang der gemeente en alleen dat belang bedoelen. Geen verschil van meening omtrent de wijze waarop dat be lang behoort te worden behartigd, kan, in dien dit vertrouwen aanwezig is, van den goeden weg afbrengen. Met de bede, dat des Heeren onmibare zegen op het wer ken moge rusten, besluit spr. Verkiezing wethouders. Vacature Rübenkamp. De heer Ruben- kamp 10 stemmen, 3 blanco, zoodat geko zen is de heer Rübenkamp. Vacature Zandbergen, de heer T. van Egmond 3 stemmen, N. Zandbergen 7 stem men, blanco 3 stemmen. De gemeenteraad kwam gisterenmiddag in openbare vergadering bijeen. De Voorzitter heette de nieuwe raad wel kom; spr. betreurde het ten zeerste, dat het oudste raadslid, de heer Speelman, we gens ziekte niet tegenwoordig kon zijn. Spr. kan mededeelen, dat diens toestand bevre digend is. De nieuw-benoemde raadsleden legden daarna de eeden af. De Voorzitter zeide dat deze beginperio de van den nieuwen raad terecht een moei lijk tijd wordt genoemd, die van de leden wijs beleid vergt. Laten de leden daarbij bedenken, dat zij, hoewel afgevaardigd door verschillende groepen, op de eerste plaats het belang der gemeenschap hebben voor te staan. De nieuwe leden wees spr. erop, dat in dezen raad de besprekingen steeds in gemoedelijken toon worden gevoerd. Spr. heette allen nogmaals welkom en hoopte, dat onder Gods zegen, door dezen raad vele wijze besluiten mogen worden ge nomen. Tot wethouders worden herkozen de hee ren H. Warnaar en H. Bader. De Voorzitter wensehte de beide heeren geluk. De hear Van Zonneveld gaf eveneens zijn blijdschap te kennen over deze herverkie zing; daar ligt het vertrouwen in, dat onze wethouders genoten hebben en nog steeds genieten. Spr. acht het verheugend, dat wij hebben een Christelijk gemeentebestuur, wat uit de verschillende dingen blijkt. Spr. uitte eveneens de hoop, dat de heer Speel man spoedig in den raad zal terugkeeren. Wethouder Warnaar, dankte, mede na mens wethouder Bader, voor de herver kiezing De samenwerking in B. en W. is uitnemend. Spr. hoopt deze jaren de be langen dezer gemeente weer, met Gods bijstand, te mogen behartigen. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Daarna was aan de orde de gunning van het bouwwerk aan de Oosthaven. De heer Sohrama stelt voor, waar het verschil zoo gering is, het werk te gunnen aan. een ingezetene, n.l. de firma Reeuwijk. De heer Van Breda achtte dit werk niet in 't belang der gemeente. De gemeente gaat daar houten garages bouwen; deze zullen practisch niet voidoen en veel onder houdskosten vergen. Het was beter geweest in steen te bouwen; de kosten zouden maar weinig hooger zijn. Spr. achtte beter ten halve te keeren, dan ten heele te dwalen. Spr. verzoekt B. en W. deze zaak terug te nemen. De heer Bisschop is het geheel eens met den heer Van Breda, doch dit is op 't voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt gaarne alle steun en medewerking toe. Tot lid der Commissie van Beheer over het Lichtbedrijf werd niet 10 stemmen (1 blanco) herkozen de heer L. C. de Koning; deze hoopt even prettig als steeds te mo gen werken, dankt voor het vertrouwen in hem gesteld en zegt alle medewerking toe. Benoeming Commissie van Onderzoek bedrijfsbegrootingen 1932. De voorz. zegt, dat reglementair onderling gestemd moet worden, doch hij wil voorstellen om niet te stemmen, doch aan hem toe te staan do commissie te benoemen. De voorz. benoemt dan in de Commissie van onderzoek de heeren Koerts (V.-B.), Borst (O. H.) en Zandwijk, Blonk en Schra- der (R.K.). De heer Raaphorst spreekt er zijn ge noegen over uit, dat in deze Commissie ook de minderheid erkend is en gaat met de benoeming volkomen accoord. Ook de overige leden verklaren met de benoeming aocoord te gaan. Nadat alle leden hebben verklaard hun benoeming aan te nemen, sluit de voorzit ter onder dank de vergadering. Beide heeren nemen hun benoeming aan en bedanken daarvoor. Benoeming commissiën voor het onder zoek der jaarlijkscho begrooting. In groep I worden benoemd de heeren A. P. Kraan, C. P. J. Paardekooper en Uitenboogaard. In groep II de heeren T. v. Egmond, C. Bakker, B. J. M. Kortmann en A. van Breda. In groep III de heeren Dr. K. Simon Thomas, J. den Ouden, Mr. L. Spreij en K. Kruizinga. Notulen worden na voorlezing goedge keurd. B. en W. bieden den Raad de gemeente- begrooting aan. Gewone dienst geeft aan 300.509 in in komsten en uitgaven, de kapitaaldienst 250.—. Ingekomen stukken. 1. Verzoek van N. J. Sohoneveld, P. den Boer en A. Timmermans, resp. correspon denten van het Leidsoh Dagblad, de Leid- sche Courant en Redacteur van Ons Oegst- geest, om toezending van de raadsstukken, voorstellen en prae-adviezen voor de raads vergadering. Wordt gezonden om prae-advies. Rondvraag. De heer Kruizinga vraagt of de begroo- ti'ng aan de leden wordt thuisgestuurd, waarop de voorzitter bevestigend ant woordt.. De heer Kortmann dankt den voorzitter voor de woorden bij de installatie gespro ken en hoopt mede zijn krachten te geven in 't belang der gemeente. Hierna sluiting. oogenblik niet aan de orde. De aanbeste ding is normaal verloopen. Later kan be slist worden, in welk materiaal het gebouw wordt opgetrokken. Steenbouw is niet zoo veel duurder en biedt vele voordeelen. Het brandgevaar is groot. De Voorzitter merkte op, dat de raad toch een beslissing heeft genomen. Een houten gebouw kost zeker met zooveel als een steenen gebouw. B. en W. hebben zich daarover door deskundigen Laten voorlich ten. Een steenen gebouw heeft langer le vensduur, doch in dit speciale geval is de voorkeur te geven aan een houten schuur. Bovendien voldoet een houten gebouw al leszins aan de eisohen. De heer A. Warnaar had ook meer ge voeld voor steenbouw; nu is er weinig meer aan te doen. Ter betere voorbereiding van de agendapunten, drong spr. aan op de in stelling van raadscommisdes- Weth. Warnaar stelde voor, dat de raad de gunning geeft en dat B. en W. met den architect nog eens ernstig overwegen, of steenbouw wenschelijker is. Over het voorstel van den heer Van Bre da, het gebouw in steen uit te voeren, staak ten de stemmen. Tegen stemden de beide wethouders en de heeren Hoogervorst, Schrama. en A. Warnaar. Deze aange'egenheid komt dus volgende vergadering weer in stemming. Daarna kwam aan de orde de bouw van een magazijn ten behoeve van het gas- en waterbedrijf. De heer A. Warnaar vroeg nadere inlich tingen van B. en W., alvorens hij een be slissing kon nemen. Spr. wilde deze zaak aanhouden tot de volgende vergadering. De heer Van Breda sloot zich hierbij aan. De Voorzitter gaf een uitvoerige uiteen zetting, waarom deze aanbouw noodzake lijk is. Het voorstel werd aangenomen met 82 stemmen. De instelling van een districtsarbeids beurs wordt aangehouden. Aan de De Visser-school werd een cre- diet van 250.toegestaan voor nieuwe schoolbanken. Een wijziging werd gebracht in de veror dening op het venten. Het aanbod van den heer Esseveld tot verkoop van een strook grond ter verbree ding van den J. P. Gouvernem.-laan werd aanvaard. Bij de rondvraag wensehte de heer Sohra ma overleg met de organisaties inzake het ambtenaren-reglement. Spr. vroeg inlich tingen over de steunregeling voor werkloo- De heer Verkley vroeg inlichtingen over het verleggen der tramrails. Hierna sluiting. De Raad dezer gemeente vergaderde Dins dagmiddag te 2.30 uur. Voorzitter de burge meester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het gebruikelijke gebed stelt de voorz. aan de orde punt 1 der agenda: beëediging en installatie nieuw gekozen leden. De nieuw gekozen leden leggen in handen van den voorz. de vereischte eeden af. Na dit plechtig gebeuren wenscht de voorz. de leden van den Raad geluk met hunne benoeming. Spr. vertrouwt dat de 4-jarige periode die heden is ingetreden een zeer aangename zal mogen zijn en dat de leden de belangen der gemeente ook overeenkomstig hun zoo juist afgelegde eed zullen behartigen. Spr. is er van overtuigd, dat de gemeente een moeilijken tijd tegemoet gaat, doch hij vertrouwt op aller medewerking, In de 12 jaren van zijn burge meesterschap heeft hij altijd prettig met de leden saamgewerkt. Spr. hoopt dat in den raad steeds een aangename toon zal mogen heerschen en zegt wat hem betreft gaarne zijn volle medewerking toe. Hierna worden de notulen door den secre taris gelezen en onveranderd vastgesteld. Verlaging wethouders-salarissen voorgesteld. Alvorens tot benoeming van twee wethou ders wordt overgeaan merkt de heer Los op, dat de voorz. zoo juist heeft gememoreerd de zware moeilijke tijden die we thans bele ven. Met deze opmerking rekening houdende gelooft spr. dat er alle reden is om thans over te gaan tot verlaging van de wethouders salarissen. Spr. kan thans met alle gerust heid dit voorstel doen, omdat de beide wet houders nog niet zijn benoemd. Spr, gelooft ook dat de inwoners van Alkemade gaarne zouden zien dat de gemeente in dezen tijd medehielp om de lasten te verlichten en stelt de vergadering voor het salaris van 750 te rug te brengen op 500. De voorz. merkt al lereerst op, dat het salaris van de wethou ders bedraagt 720. Z.i. behoort deze zaak thuis bij de behandeling van de begrooting dienst 1932. De commissie kan dan wellicht met den wensch van den heer Los rekening houden. Overgegaan wordt thans tot benoeming van den eersten wethouder, wegens aftreding van den heer de Jong. De heer de Jong wordt met 12 van de 13 stemmen herkozen en neemt on der dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen de benoeming aan. Als tweede wet houder wordt benoemd de heer S. Strijk met 11 stemmen, 1 stem verkrijgt de heer Heems kerk en 1 stem blanco. Ook de heer Strijk neemt zijn benoeming,aan en geeft gaarne de verzekering dat hij de belangen van de ge meente Alkemade overeenkomstig den zoo juist afgelegden eed zal behartigen. De wijziging van de gemeente-begrooting ging ongewijzigd onder den hamer door. Een twee tal reclames schoolgeld worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Tot de ingekomen stukken behooren o.ra. een schrij ven van heeren Ged. Staten met verzoek, de verordening ingevolge art. 9, 3e lid der Win kelsluitingswet te willen wijzigen. Het betreft hier slechts den titel der verordening, zoodat B. en W, voorstellen aan de gemaakte opmer king tegemoet te komen. Z. h. 6t. besluit de Raad hiertoe. Vervolgens doet de voorz. voorlezing van een schrijven van het gemeentebestuur van Lei den betreffende de uitvoering van de besmet telijke ziektenwet, ten einde in beginsel te ko men tot de oprichting van een barak voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziek ten. De kosten voor een dergelijke inrichting worden geraamd op 150.000, waarvoor 60 bedden ter beschikking worden gesteld. De voorz. leest het prae-advies voor, waaruit het volgende blijkt. De besmettelijke ziektewet be paalt o.m. dat de gemeente door Ged. Staten kan worden verplicht de gelegenheid te stich ten voor afzondering en verpleging van lijders aan een besmettelijke ziekte. De kosten voor een barak voor 10 lijders worden door den in specteur der volksgezondheid geschat op circa twintig tot dertig duizend gulden. Art. 18 der wet opent echter de mogelijkheid dat eenige gemeenten zich samen verbinden om gezamenlijk een dergelijke barak op te richten, ten einde de kosten zoo laag mogelijk te doen zijn. Reeds op 10 Juni 1930 hebben B. en W. zich tot het gemeentebestuur van Leiden gewend met verzoek het initiatief te nemen om de ge meenten rondom Leiden uit te noodigen tot een conferentie ter bespreking van deze aan gelegenheid. Op 21 Mei j.l. had te Leiden op uitnoodiging van het bestuur dier gemeente een bespreking plaats met de burgemeesters van de gemeenten in den eventueel te vormen kring. Leiden heeft zich iDtusschen tot den Mi nister van Onderwijs gewend met verzoek ver gunning te willen verleenen om op het terrein van het Acad. Ziekanhuis of op het daaraan grenzend laboratoriumterrein een barak te bouwen, bestemd voor verpleging van circa 60 patiënten. De kosten voor de gemeenten, die daarvoor in aanmerking komen worden be groot op 6 ct. per inwoner, te betalen gedu- Dinsdagavond te acht uur had de eerste zitting plaats van den nieuwen raad, onder voorzitterschap van den burgemeester, den edelachtb. heer J, W. Geesink. De voorz., omhangen met ambtsketen, vangt aan met het gebruikelijk gebed, dat door alle aanwezigen staande wordt aanhoord. Na een zeer kort welkom, gaat de voorz. over tot de beëediging der leden. Acnlereen- volgens leggen de zuiverings- en ambtseed af, de heeren K. Hoogervorst (R.K 1, W. Plomp (V.B.), P. Groeneweg (A.R.), W, Rij laarsdam (C.H.), H. S. Ram (R.K.) en W. C. Bokkenstijn (R.K.). De heer A. Koren (S.D. A.P.), die gemoedsbezwaren heeft tegen de eedaflegging, legt een soortgelijke belofte af. Alsdan heet de voorz. de vroedschapsleden van harte welkom en wenscht hen ge', uk met hun benoeming, hetgeen een demonstratie is rende 40 jaren. Deze gemeente zal dus jaar lijks hebben te betalen 370. Vootrs is een gelegenheid om leiders aan een besmettelijke ziekte per speciale ziekenauto te vervoeren, tegen een vast tarief. B. en W. stellen den Raad voor aan Leiden te berichten dat deze gemeente in beginsel bereid is zich hij Lei den als centrum-gemeente voor de stichting van een gezamenlijke barak aan te sluiten. De heer van Dooren heeft met zeer veel genoegen het voorstel van B. en W. vernomen, want spr. heeft ondervonden wat het zeggen wil als bij het uitbreken van een epidemie men niet de noodige maatregelen kan nemen. Leiden heeft momenteel niet voldoende bedden beschikbaar. Spr. juicht dan ook de voorgestelde regeling van harte toe. De heer Rotteveel vraagt naar de bijdrage per inwoner. Als hij het goed be grijpt, dan is deze bijdrage alleen voor het ge bouw, hetgeen hem hoog voorkomt. De voorz. merkt op dat ook daaronder zijn de inventaris van het gebouw, voor de nieuwe besmettelijke ziektewet kon men van het Rijk barakken aan vragen, welke bovendien ook vele kosten met zich medebrachten. Thans gaat dit niet zoo ge makkelijk meer. "Alleen wanneer de eigen in richting vol is, stelt het Rijk barakken ter beschikking. De Voorz. bepleit dan ook met warmte het voorstel van B. en W. aan te ne- De heer Heemskerk vraagt als de andere gemeenten in de bollenstreek niet medewerken of dan de kosten van 6 ct. daardoor zullen stijgen. De voorz. kan hierop geen positief antwoord geven. Het is bovendien slechts een beginselbesluit; later zal in den Raad met de finitieve voorstellen worden gekomen. Met algemeene stemmen verklaart de Raad zich bereid bij Leiden aan te sluiten. De rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur van Rijpwetering sluitende met een batig saldo van 178.90, wordt r. h. st. goedgekeurd. Ingekomen is voorts 'n verzoek van C. J. van Haestregt en F. P. Huigsloot, beiden wegwerkers in dienst dezer gemeente, om eervol ontslag uit hunne betrekking we gens benoeming tot wegwerker bij de Provin cie Zuid-Holland. Aangezien het verzoek eerst hedenmorgen is inekomen stelt de voorz. voor aan beiden eervol ontslag te verleenen uit hun betrekking. De heer Los wijst er op, dat beide wegwerkers prima krachten zijn, zoodat hij hen niet gaarne ziet vertrekken. De voorz. zal hierop straks antwoorden. Met algemeene stemmen besluit de Raad aan beide wegwer kers eervol ontslag te verleenen. De voorz. merkte op, dat deze ontslag-aan vrage verband houdt met de overname van den weg LeidenNieuwe-Wetering door de Pro vincie. Juist omdat zij zoo goed hun best heb ben gedaan gunden de voorz, en de beide wet houders hun een promotie, want hun week loon bedraagt meer, terwijl de kindertoeslag eens zooveel bedraagt. De heer de Jong licht de zaak nog nader toe, door er op te wijzen, dat de beide wegwerkers zelf hebben gevraagd om bij de Provincie te komen. De gemeente had ze liever gehouden, doch toen zij om steun vroegen bij hun sollicitatie hebben B. en W. hun alle steun toegezegd. De voorz, vraagt thans den Raad machtiging om een oproeping te plaatsen voor twee wegwerkers, De heer Los wijst op de huizen waarin de wegwerkers wonen, De voorz. zegt, dat twee woningen aan de Provincie kunnen overgaan tegen taxatie prijs, Hierop is echter nog geen berioht inge komen. De heer Pennings vraagt of niet met een wegwerker kan worden volstaan. De voorz. antwoordt, dat hij twee wegwerkers hard noo- dig heeft. De heer Heemkerk maant tot voor zichtigheid aan. Laten we eerst eens zien, welk wegdek op de overige weger, zullen ko men. Wordt de weg gebitumeerd dan kan wel licht met één wegwerker worden volstaan. De voorz. merkt op dat de wegwerkers eerst voor aanstelling. De heer Rietbroek vraagt naar den leeftijd, De voorz. antwoordt: niet ouder dan 35 jaar. Bovendien komen slechts in aan merking ingezetenen uit de gemeente Alke- Hierna worden B. en W. gemachtigd een oproeping te plaatsen. Het loon bedraagt 22 tot 26 per week. In bespreking komt de ver huring van een perceel tuinland in het water de Poel. Een tweetal inschrijvers hebben zich aangemeld. De Raad keurt goed dat het land wordt verhuurd aan C, de Jong voor den tijd van een jaar tegen den prijs van 1 25 per R.R, Rondvraag, De heer Bontje wijst op het tuinland aan den Landweg, dat z.i, wel mag opgeknapt worden. De voorz. zegt toe hier aan zoo spoedig mogelijk te zullen laten begin nen. De heer Los vraagt of bij den weg de bruggen ook worden overgenomen. De voorz. licht de zaak uitvoeriger toe. De heer Riet broek wijst op de vacature in de commissie voor de landerijen te Huigsloot. De voorz. deelt mede, dat in de eerstvolgende raadsver gadering de commissies zullen worden aange vuld. De heer Hogenboom wijst op de opritten der brug in de Veen. Ook de heer Rotteveel wijst erop. Het bestraten der opritten acht spr. een afdoende verbetering. De voorz. zal de opritten in orde laten brengen. Hierna sluiting. van het vertrouwen, dat de bevolking in hen gesteld heeft. Spr. zegt, dat vooral in deze tijden hooge eischen aan den raad gesteld worden. Veel zal er gevraagd worden van uw kennis, uw ervaring en waarschijnlijk ook van uw geduld, aldus de voorz. Ik spieek de hoop uit, dat de beraadslagingen zul'tn uit munten in beknoptheid en zakelijkheid en dat de leden zullen blijk geven van een welwillend begrijpen van elkanders principes. Van zijn kant belooft spr. de vergaderingen in strikte neutraliteit te zullen presideeren, en doet een beroep op aler medewerking. Tot slot «preekt de voorz. de wensch uit, dat onder Gods rijk ste zegen de raad in de nieuwe periode veel tot groei en bloei van Nieuwveen zal tot stand brengen. Hierna verklaart de voorz. de eden geinstalleerd. De wethoudersverkiezing. Wordt overgegaan tot de verkiezing van twee wethouders. Bij eerste stemming ver krijgt de heer Hoogervorst 4 stemmen en de heer Plom 3, alzoo is de heer Hoogervorst ge kozen. Bij de stemming over de tweede zetel worden op den heer Rijlaarsdam 4 en op den heer Plomp wederom 3 stemmen uitgebracht, zoodat de heer Rijlaarsdam benoemd is Beide hearen nemen hun functie aan en na de ge bruikelijke dankbetuigingen enz, nemen deze heeren op de comfortabeler wethouderszetels plaats. Volgt verkiezing van één lid voor de com missie van beheer van het electriciteitsbedrijf; de heer Hoogervorst blijft lid. Gekozen wordt weth. Rijlaarsdam met 4 van de 7 stemmen. Belangrijke besluiten betreffende de waterleiding. Onder de hamer komt het waterleidinbe- drijf. Naar de voorz. hoopt zal op 1 Dec. a.s. de waterleiding geopend worden. De gemeente moet zich echter bij de Stichting verbinden, óf de aansluiting verplichtend te stellen, óf voor 95 pet. garant te zullen staan. Nu de voorz. met geen prae-advies van B. en W. kan ko men, geeft hij als zijn persoonlijk gevoelen, dat verplichte aansluiting voor de gemeente in ieder geval het voordeeligst is. Verschillende buiseigenaren zullen in het andere geval geen leidingwater nemen en de gemeente tal voor dezulken verplicht zijn onkosten te maken. Wat de aanlegkosten betreft, deelt de voorz. mede, dat door de Stichting, voornamelijk met het oog op arbeidersgezinnen, doch waar ook anderen gebruik van kunnen maken, het volgende besloten is: Door de Stichting wordt gratis de buisleiding gelegd, tot 1 M. in de voormuur of 1 M. naast het huis. Zij is tevens bereid de leiding verder door te trekken, met dien verstande, dat van de meerdere kosten jaarlijks 8 pet. betaald moet worden, tot de kosten er uit zijn. Een voorbeeld diene ter opheldering, 1 M. leiding komt op l.a 1.25. Wil men nu de buis b.v. 8 M. verder hebben, dan bedragen de kosten, voor eigen rekening tegen 1.25 berekend, 8 x f 1.25 is ƒ10. Jaarlijks betaalt men dan extra 8 x 10 ct, is 80 cent. zoodat men na 12 jaar de kosten betaald heeft. Begrijpelijkerwijs mag het bedrag ook in z'n geheel betaald worden of in korter termijnen, al naar believen. De raad is met deze regeling erg in 't zin, daar het voor vele gezinnen een groote uit gaven ineens bespaart. De aanlegkosten ko men voor rekening van den huiseigenaar. Geen „huisjesmelkers" in Nieuwveen. De heer Koren denkt met anderen dat de verhuurders de waterleidingkosten op de huur ders zullen verhalen, door de huur op te slaan. De voorz. zegt, dat die mogelijkheid niet uitgesloten is, doch dat is hun privaat recht, waarbij de gemeente niet kan ingrijpen. Spr. vermoedt dat er echter weinig zulle:, zijn, die er misbruik van zullen maken. „In Nieuw veen zitten geen rasechte huisjesmelkers". De heer Koren heeft het echter blijkbaar niet erg op de „huisbazen" begrepen en noemt zich zelf al slachtoffer van een soortgelijk geval. Nogmaals op de verplichte aansluiting te rugkomend zegt de voorz. dat dan in ieder geval alle huisgezinnen goed water hebben en de gemeente geen stroppen loopt. Met al gemeene stemmen wordt tot verplichte aanslui ting besloten. Betreffende de credietverstrekking onder hypothecair verband aan betrouwbare gega digden uit de gemeente, zegt de voorz., dat alle leden een concept-verordening thuis zul len krijgen en de volgende maal komt het dan in den raad. Aan de rondvraag gekomen geeft de voorz. de leden in overweging, eventueele klachten niet tot de volgende zitting op te garen, doch te deponeeren in het klachtenbusje of een der gemeente-ambtenaren hiermee in kennis te stellen, opdat ze vlugger verholpen kunnen worden. Tegen kwart voor negen volgt sluiting. HAARLEMMERMEER. Geboren Ciprianua, zoon van B. v. Staveren en H. Baars Jan, zoon van P. van Beusekom en J. Poortvliet Johan nes, zoon van F. van Es en J. G. Hazelaar Pieter Jan, zoon van P. Stolk en S. M. W. Koot Cornells Petrus, zoon van A. J. van Sohie en M. G. Wiering Hendricus, zoon van II. van Dijk en W. Ottcvangor Maria Adriana, doclner van J. Nibboring en G. J. Jeurisson Theodora Maria An- tonia, dochtor van B. de Ruijte en A. M. Jansen Pieter, zoon van B. Biesheuvel en A. Maarse Trijntje, dochter van P. J. v. d. Kwast-en P. v. d. Wal Johan nes Leonardus en aJcoba Theresia, zoon en dochter van L. Visser en G. A. Verheul Johannes, zoon van W. Bloin en M. Hulsbosch Joannes Petrus, zon van F. G. Alkemade en A. W. Nigten Pieter Ohristiaan, zoon van B. van Putten en J. Bon kerk Alida Johanna, dochter van W. H. Bakker en M. M. Franken Willem, z. van H. v. d. Brink en E. de Kraker Jan, zoon van A. yan Haeringen en M. E. Benard. Ondertrouwd: J. Ouendag 23 jaar en J. Wijkhuizen 21 jaar N. Busman 24 jaar en A. C. Steevens 20 jaar'G. Zeg waard 22 jaar en J. M. E. Venvoerd 22 jaar D. J. Boot 33 jaar en C. van der Stelt 25 jaar. Getrouwd: C. Kamstra 25 jaar en H. Oudshoorn 21 jaar G. de Eon wedr. 60 jaar en C. van Leijen wede. 46 jaar G. Koelman 27 jaar en A. M. Mulder 22 j. Overleden: Jan Magchielse 78 jaar geh. met W. Oldenburg Pietertje, J8 jaar dochter van O. J. Groen en A. de Rijk Mijntje, 20 dagen, dochter van G. Verhoe ven en O. K. v. d. Ochtend Gerardus 1 Smit 85 jaar, wedr. van C. Schaap. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST GEMEENTERAAD VAN SASSEN HEIM GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7