UIT DE PERS WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GROOTE BRAND TE OSS. Tijdens een feestconcert Tijdens het concert, gegeven op den Heu vel te Oss, ter gelegenheid van den ver jaardag van Koningin Wilhelmina, ont stond er 'n paniek, door het uitbreken van een grooten brand. Een boerenwoning, thans bewoond door den fabrieksarbeider van Tilburg, staande in de Ridderstraat, vlak voor den overweg van de N. S., was, door een tot heden toe onbekend gebleven oorzaak, in brand geraakt, door welken brand de inwonende personen voorzeker de dupe zijn, daar zij niet of zeer laag ver zekerd waren; juist had de man een paar wagons steenkolen laten aankomen, om bij de heersckende slapte in 't werk, een han deltje te beginnen in brandstoffen. Het huis behoort aan den heer J. v. Erp, en was een oud gebouw met stroo gedekt. Onnoodig te melden, dat de brand veel belangstellenden trok, waardoor de muziek een lange pauze had. „De Tijd". Dronken knaap mishandelt zijn ouders. Tijdens de viering van den Koninginne dag te Utrecht had een zeventien-jarige jongen een teveel aan sterken drank tot zich genomen. Thuis komende was hij zóó in de war, dat hij zijn ouders aanviel en hen poogde te mishandelen. De opstandige jongeman is naar het politiebureau overge bracht, waar hij 'n nacht is opgesloten om tot bezinning te komen. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK DE KERKEN OPEN? Katholiek en Protestantsch Kerkgebouw. De Tijd schrijft: In de (Christelijke) „Amsterdammer" van Zaterdag 29 Augustus j.l. betoogt Jac. van Aim stel, dat de Protestantsche kerken niet altijd buiten den dienst ge sloten moesten zijn. Hij voert daartoe ver schillende argumenten aan, die de over weging zijner geloofsgenooten verdienen. En wel vooreerst: „Ziet, zoo wordt geredeneerd, als men op reis is, wandelt men soms in dorpen en steden langs zulke mooie en vriendelijke Protestantsche kerken. Do vraag komt dan vanzelf op: hoe zouden ze er van binnen wel uitzien Maar, die vraag moet vraag blijven. Het antwoord kan men niet ontvan gen, want de kerken blijven dicht. Om ze van binnen te zien, zou^ men tot Zondag moeten wachten. Zeker, de voornaamste kerken zijn tegen toegangsprijs te bezichtigen. Maar dan geschiedt dat met een ge leider, die de wetenswaardigheden van gebouw en interieur „afdraait". En dat is nu juist weer niet de bedoe ling van hen, die.zulk een kerk wil len zien, zij willen er ook een rustig oogenblik genieten, in dien zin, dat het hart geheven wordt tot de din gen, die niet zijn van deze wereld."z Door deze argumentatie wordt het be dehuis verlaagd tot een museum van be zienswaardigheden, die in het gunstigste geval (d.w.z. als er niet een geleider loopt te hinderen) het hart verheffen kunnen tot de dingen, welke niet van deze wereld zijn. De schrijver voelde zelf de zwakte zijner argumentatie en voegde daaraan toe: ,We hebben het hier natuurlijk over Protestantsche kerken en niet over Roomsche. De Roomsche kerken zijn altijd geopend. Waarom1 Omdat in die kerken zich op het altaar het „allerheiligste" bevindt, dat men door aanbidding ver eert. Dit zichtbare teeken mist na tuurlijk iedere Protestantsche kerk. Wij hebben daaraan geen behoefte, wij achten het zelfs in zijn wezen af goderij". Wij willen niet vallen over de minder juiste terminologie van den schrijver, die over een „zichtbaar teeken" schrijft, waar niet een teeken, maar de onder schijn verborgen Werkelijkheid aanwezig is, doch het lijkt ons niet onaardig, even de aandacht te vestigen op schrijver'g con clusie „Er moet dus iets anders zijn wat in onze kerken boeit. Allereerst de stilte van het heiligdom, die uit drijft tot het gebed. Dan de behoefte om den Bijbel op te slaan en in - te drinken de woorden des eeuwigen le vens. We zouden ons ook kunnen voor stellen, dat men in de door de week geopende Protestantsche kerk een kort, goed gesteld, pakkend geschrift neerlei, of een tractaat met woorden uit U«n Bijbel, dat iemand, die eens uit nieuwsgierigheid binnen komt, zou kunnen lezen. Op deze wijze zou men ook Evangeliseerend kunnen arbei den". Deze woorden kunnen we laten voor wat ze zijn: een wanhoopskreet over het ontzielde aanzien van het Protestantsche bedehuis. Het is echter te hopen, dat deze eer lijke woorden van den Protestant de Ka tholieken doen beseffen, welk een schat zij bezitten en mogen bewegen niet slechts om het kerkgebouw gedurende den gan- schen dag te openen, maar ook om het binnen te treden buiten de tijden, voor den heiligen dienst vastgesteld. Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan, leggen de nieuw gekozen leden de door de wet gevorderde eeden af Welkom van den voorzitter. De voorz. houdt daarna een uitvoerige rede waarin hij d© leden geluk wenscht, het lid dat niet meer in den Raad terug keerde, den heer van der Stern herdenkt en een terugblik werpt op de afgeloopen 4 jaren, waarin belangrijke besluiten wer den genomen en veel werd tot stand ge bracht. Verder geeft de voorz. een overzicht van den financieele toestand, die op dit oogenblik niet ongunstig is. De heer de Jong zegt dank namens den Raad voor de gesproken woorden en speciaal voor de energieke leiding en voor de prettige verhouding tusschen voorz. en raad. Wethoudersbenoeming. Tot Wethouders worden hierna be noemd de heeren D. Dorrepaal, aft-r. en N. P. Slegtenhorst aftr., die beide hun benoeming aannamen. De voorz. wenscht beide heeren geluk. Hierna wordt het ambtsgebed gelezen. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Na vermelding van eenige ingekomen stukken worden ter vaststelling aangebo den: de rekening van het waterleiding bedrijf, die van het brugbedrijf en de gemeenterekening over 1930. De commissie van onderzoek maakt eeni- opmerkingen o.a. over de bijdrage van particulieren in de kosten van krankzinni gen verpleging, weke door den voorz. be antwoord worden. De voorstellen worden hierna onveran derd aangenomen. Aangeboden worden de begrootingen van het waterleidingbedrijf, het brugbe drijf en die van' de Gemeente voor 1932, waarbij de voorz. een uitvoerige toelich ting geeft. Aan F. J. van der M mJo wordt eervol ontslag verleend onder wijzezi* ingaande 1 November a.s. of zooveel eerder als mogelijk is Hierna wordt behandeld een ontwerp Ambtenarenreglement. De voorz. geeft een toelichting .en wijst er op dat dit voor deze gemeente zoo eenvoudig mogelijk is gehouden. Het wordt ongewijzigd vastgesteld. Uitgeloot worden de aandeelen Nrs. 19, 31, 36 en 1 de geldleening oorspronke- lk groot f 7600. De Raad machtigt vervolgens B. en W. tot verhuur der Brugwachterswoningen f 3.50 per week. De voorz. zegt dat nog een 2-tal schuur tjes moet worden bijgebouwd; deze zul len zeer eenvoudig moeten worden, daar anders overschrijding van het crediot ad f 7000.zou plaats hebben. Verbeteringen. De heer van der Lee vraagt of de weg- verbreeding bij de brug der fa. Oppelaar doorgaat. De voorz. zegt dat deze in den a.s. win ter tot stand zal komen, en da' de scheei- ing reeds is geplaatst en de rioleering verlengd. De heer Lieverse vraagt of het terrein van de begraafplaats van afgekeurd vee is afgekeurd. De voorz. zegt dat dit niet het geval is. Steeds werd gewacht op de op te richten Chemisohe fabriek, doch thans hebben B. en W. besloten uit te zien naar een ander terrein. Wel moeten eenige verbeteringen aan het slachthuis worden aangebracht. De heer Lieverse vraagt of B. en W. voornemens zijn de weg naar de Gnep- hoek te verbeteren en of de kosten daar van niet verhaald bunnen worden op den aannemer of degenen, die toezicht hielden. De voorz. zegt dat dit niet mogelijk is. De heer Lieverse wil den Hondsdijk wat opknappen; deze weg ligt met grint gestrooid. De voorz. zegt dat er met dit weer niets aan te doen is. De heer Lie verse vraagt of het niet mogelijk is werk- loozen uit deze gemeente te werk te stel len bij den aanleg van wegen in de om geving. De voorz. zegt dat er thans vrij wel geen werkloozen zijn, doch spr. zal deze zaak bespreken. Daarna sluiting. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Onder voorzitterschap van den burge meester kwam de raad gisteren in open bare zitting bijeen. De voorz. heet allen bij deze eerste ver gadering welkom, zich erin verheugende, dat zooveel oudere raadsleden zijn terug gekeerd. Hij hoopt dat weder op dezelfde aangename wijze zal worden samenge werkt als voorheen. Inzonderheid heet hij de nieuwgekozenen, de heeren Vink (A.-R.) en de Groot (R.-K.), welkom van wien hij eveneens vertrouwt, dat zij met ij-ver de belangen van de gemeente zullen dienen. Spr. meent een beroep te mogen doen op allen om in de toekomst den goeden toon als voorheen te handhaven. Hierna wordt overgegaan tot de be- eediging waarbij alle leden den eed af leggen. Een verklaring. De heer Vink (A.-R.) wenscht een ver klaring af te leggen. Allereerst wenscht hijer op te wijzen, dat de samenstelling van den raad. eenige wijziging heeft onder gaan zoodat ook het college van B. en W. eenige verandering dient te ondergaan, echter is de man die spr. en de zijnen op het oog had overleden. Bij geruchte is spr. echter gebleken, dat de R.-K. fractie niet bereid was een zetel af te staan, daarom zal de A.-R.- en C.-H.-fractie zich alle rechten voorbehouden en t.z.t. daarop te rugkomen. De heer van Dam (C.-H.) spijt het, dat de heer ten Hoopen (C.-H.) hier niet is. Volgens de kieswet had hier een opvol ger van wijlen de heer Schmal aanwezig kunnen zijn. De voorzitter is het met de redenee ring van den heer van Dam niet eens. Toen de heer Schmal stierf bestond de oude Raad nog en daar had de heer ten Hoo pen geenerlei reohten, echter is de heer ten Hoopen vanochtend verkozen verklaard. De heer van Dam blijft van meening, dat de opvolgers van den heer Sohmal zoo wel voor den ouden als voor den nieuwen raad reeds lang hun benoeming hadden moeten thuis hebben gehad. De voorz. wil hierop alleen nog zeg gen dat dit üiet mogelijk is daar men geen twee personen voor een zetel kan verkozen verklarener kunnen er toch geen twee zitting nemen. De heer van Dam (C.-H.): door dit alles is de verkiezingswinst voor onze partij ver loren gegaan. De heer de Lange (R.-K.) wenscht te verklaren dat de twee aftredende wethou ders met al hun kracht de belangen van de gemeente hebben behartigd, waarom hij met vertrouwen zal medewerken aan hun herbenoeming. De heer Willemsen (R.-K.) spijt het dat er verschil bestaat ten opzichte van de va- cature-Schmal. Hij is het eens met den heer van Dam, waar deze zegt dat de heer ten Hoopen hier had moeten zijn. De heer ten Hoopen had tijdig uitgenoodigd moe ten worden, z.i. is de voorzit.ter ten op zichte van de kieswet onjuist voorge licht. Verkiezing wethouders. Als stembureau fungeeren de heeren Vink en de Lange. Vacature-v. Wijk, aftredend. Uitge bracht 9 stemmen als volgs: Willemsen (R.-K. 1 stem eu van Wij'k (R.-K.) 8 stem men, alzoo gekozen de heer van Wijk. Vacature-v. d. Bosch, aftredend. Uitge bracht 9 stemmen als volgt: Willemsen (R. K.) 1 stem en van den Bosch (R.-K.) 8 st., De voorz. doet het aangenaam aan dat beiden het vertrouwen van den raad we der hebben verkregen. Hij is er van over tuigd, dat zij wederom hun beste krachten zullen wijden aan den taak, die hen wordt opgelegd. Hij wenscht beiden geluk met hun herbenoeming. De heer van Wijk hoopt, dat de prettige samenwerking zal blijven voortduren, ook al bestaan zoo nu en dan verschillen van meening. Verkiezing lid van de commissie van beheer voor de liohtbedrijven. De heer De Lange zou gaarne de heer van Dam een plaats geven in deze com missie, overtuigd, dat deze ook daar voor zijn meening zal durven opkomen. Uitgebracht worden 9 stemmen, waar van op den heer van Dam (C.-H.) 8 stem men en op de heer Vink (A.-R.) 1 stem, alzoo gekozen de heer van Dam. Do heer van Dam dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en is bereid de benoeming te aanvaarden. Verkiezing van 5 leden voor het onder zoek van de gemeentèbegrooting 1932. De heer de Lange wil even vaststellen, dat met den heer Schmal een der beste com missieleden is verloren gegaan, iemand die- steeds voor zijn meening durfde opko men en vele malen tegenstanders tot zijn stellingen wist over te halen, in zijn plaats wenscht spr. gaarne de heer Vink. De heer van Dam heeft met genoegen den naam van Vin'k gehoord doch hij wenscht daarnaast een plaats voor den Soc.-Dem. Verheyen. De voorz. zegt natuurlijk geen invloed te willen oefenen op de benoemingen doch zou gaarne elke partij een kans geven, vandaar dat spr. altijd wanneer hij deze commisie aanwees dit gedaan uit alle par tijen. Echter heeft de raad de benoeming aan zich willen houden. De heer de Lange merkt op, dat de heer Verheyen indertijd heeft gezegd, dat hij in een dergelijke oommissie geen zitting wonschte te nemen. Vandaar dan ook, dat hij thans den naam Vink heeft genoemd. De heer Vink acht het wenschelijk, dat elke partij vertegenwoordigd is vandaar dat- ook de Soc.-Dem., die op zijn wijze de zaken afdoet, op zijn plaats is. Met den heer Verheyen heeft hij die kwestie besproken en deze is wel bereid om zitting te nemen. Uitgebracht worden de navolgende stem men. Vink (A.-R.) 8 stemmen, Verheyen (S.D.A.P.) 2 stemmen, Willemsen (R.-K.), Mooyman (R. K.), Hoogeveen (R.-K.. ieder 9 stemmen, de Lange (R.-K.) 8 stemmen. Gekozen werden dus de heeren Vink, Willemsen, Mooyman, Hoogeveen en de Lange, die allen hun benoeming aanna men. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Dinsdagmorgen heeft de nieuw gekozen raad zijn eerste vergadering gehouden. Al le 15 leden zijn aanwezig. Na opening van de vergadering, wordt, terwijl allen leden zich van hun zete's ver heffen, overgegaan tot beëedi-ging der le den. De Voorzitter leest de eedsformulieren voor, waarna door de leden een voor een den eed of de belofte wordt afgelegd. De belofte wordt afgelegd door de heeren Drop en Boender. Hierna neemt de Voorzitter het. woord. Hij wijst erop, dat vandaag pl.m. 1100 burgemeesters den nieuw geikoaen raad zullen verwelkomen. Door deze omstandig heid verliest de plechtigheid mogelijk iets van haar karakter. Nochtans is zij niet van belang ontbloot, omdat het gewensoht is heden een goede basis te leggen voor de werkzaamheden in de komende 4 jaren. Spreker wenscht den leden geluk met hunne verkiezing en het vertrouwen in hen gesteld. 7 leden van den ouden raad zijn teruggekeerd, 6 andere hebben de plaats ingenomen van hen, die weggingen, terwijl door uitbreiding der bevolking het geta-l nog met 2 is vermeerderd. Dit. is vreemd voor de leden, maar ook voor hem, omdat het gevolg kan zijn, dat er een andere i sfeer komt. Dit echter zou spreker moeten I betreuren.De oude raad zal in de geschie denis worden geboekstaafd als een goede raad, omdat steeds in goede verstandhou ding en met waardeering van elkanders meening het gemeentebelang is behartigd. Dit hoopt spreker ook te mogen verwach ten van dezen raad. Hierna is aan de orde benoeming van twee wethouders. De here Idenburg vraagt in de gelegen heid te worden gesteld, alvorens tot- stem ming wordt overgegaan, om van gedachten te wisselen. Een verklaring der Prot. partijen. De Voorzitter a-cht dit niet gewenscht. De heer Idenburg vindt het punt toch wel van belang voor een bespreking. De Voorzitter blijft het ongewenscht achten. Hij meent-, dat het nimmer gewoon te is. De heer van Leeuwen wijst erop, dat- bij de aanvang der vorige periode twee frac tieleiders een verklaring hebben afgelegd. Hij stelt voor die gelegenheid daarvoor ook nu te openen. De heer Wildt Meijiboom ondersteunt het voorstel van Leeuwen. Hij wenscht geen debatten, maar wel een korte uiteenzet ting. De heer Idenburg meent, dat geen de batten behoeven te volgen. In stemming komen drie voorstellen, het eerste van den heer Idenburg, om geda-oh- fcenwisseling toe te staan, het tweede van den heer Wildt Me-ijboom, o-m zoowel aan fractieleiders als leden het afleggen van een verklaring toe te staan, en het derde van den heer van Leeuwen, om alleen de fractieleiders een verklaring te doen af leggen. Het eerste voorstel wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen, het tweede met- 9 tegen 6 stemmen. Het voorstel van Leeuwen wordt aangenomen met 13 tegen 2 stemmen. De heer Idenburg verkrijgt, als voorzit ter van de Protestantsch-Christelijke frac tie daarop het woord. Spreker wijst- erop, dat 2 van de 4 frac ties gemeend hebben, met uitsluiting van de beide anderen, over een zoo gewichtig punt aus de verkiezing van wethouders te moe ten beraadslagen. Dit is mis geweest. Hier omtrent had door a'le fracties overleg ge pleegd moeten worden. Het gaat toch niet aan, als er geen parlementaire meerder heid is, dat men regelen stelt als enkelen van overleg zijn uitgesloten. Met genoegen mag hij zeggen, dat men van deze dwaling is teruggekeerd en dit stemt hoopvol voor de toekomst. Spreker wil gaarne verklaren, dat zijn fractie steeds wil medewerken aan het behartigen van het gemeentebelang. Dit wilde spreker voorop stellen. Komende tot de zaak, zegt hij, dat allen het er wel over eens zullen zijn. dat het college van burgemeester en wethouders een zoo getrouw mogelijke afspiegeling moet zijn van de verhoudingen in den raad. Bij de besprekingen, hieromtrent gevoerd, is de persoon van den burgemeester in het geding geweest. Spreker wil gaarne ver klaren, dat hij de meening is toegedaan, dat de burgemeester zich steeds boven de partijen heeft weten te stellen en dat hij zich gehouden heeft aan hetgeen hij in zijn installatierede heeft toegezegd. Spreker meent evenwel, dat het niet juist is, den burgemeester te karakterisee- ren als een neutraal persoon. Als voorzitter van den raad is hij dit misschien wel, als voorzitter van het college van burgemees ter en wethouders niet. In dat college heeft hij st-e-m en bij staking van stemmen zelfs een beslissende. Als de burgemeester een ernstig man is, zal hij stemmen zooals het naar zijn overtuiging het beste is. Spreker had daarom verwacht dat, waar de burgemeester Katholiek is, de wethou ders uit de andere fracties zouden worden aangewezen, met uitzondering van de Ka tholieke. Dan zou de beste vertegenwoor diging zijn verkregen. Spreker verklaart dan, dat de Prote stantsch-Christelijke leden zullen stemmen vóór een vrijzinnig wethouder, maa-r dat zij bet niet met hun beginsel kunnen over eenbrengen, om te stemmen op een Katho liek. De heer Drop zegt, als tijdelijk voorzit ter der vrijzinnige fractie, dat het standpunt dier fractie voldoende bekend mag worden geacht, zoodat hij geen nadere verklaring wenscht te doen. De heer van der Kroft deelt namens de R.K. fractie mede, dat ook zij geen verkla ring zal afleggen. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Ter vervulling van de plaats van den af tredenden wethouder Drop wordt gekozen de heer A. Boichel met 13 stemmen. Een werd uitgebracht op Mr. Wildt Me ij-boom en 1 blanco. Ter vervulling van de plaats van den af tredenden wethouder Rooija-kkers wordt ge kozen den heer G. P. G. van Leeuwen met 9 stemmen, 1 stem werd uitgebracht op Dr. Idenburg, 5 waren blanco. Op een vraag van den Voorzitter verkla ren beide gekozenen de functie te aan vaarden. De Voorzitter wenscht beiden geluk. Hij hoopt dat een aangename verhouding zal blijven bestaan en dat zij prettig met hem zullen samenwerken in het belang der ge meente. Vervolgens richt hij zich in hartelijke woorden tot de afgetreden wethouders. De heer Drop dankt, mede namens den heer 'F.'mijakkers, voor de hartelijke woor den door den burgemeester gesproken. Hij hoopt, dat in het nieuwe ooilege de sfeer van onderlinge verdraagzaamheid zal blij ven opdat zij met lust en energie kunnen arbeiden aan de belangen der gemeente. Vooj-ts brengt hij dank aan den secreta ris. die hem gedurende vier jaren met raad en daad heeft bijgestaan en beveelt zich m ziin vriendschap aan De heer Rooijakkers dankt den heer Drop voor de prettige samenwerking. De heeren Boichel en van Leeuwen spre ken daarop hun bliidsebap uit over de woor den tot hem eeritihit- door den Voorzit/ter en den heer Drop. De notulen der vorige ve-rer-adering wor den. behoudens -een keine wijziging, vast gesteld. Mededeeling s-esehiedt daarna ran enke le ingekomen stukken. De rekening van inkomsten en uitgaven voor 1930 wordt daaroo d^n raad overge legd. De gewone dienst sluit met een ba tig slot van f 209766 03 1 '1, de Vaoita al- dienst met een nadeel ig slot van 519027.51 1/2. In de commissie voor onderzoek der ge loofsbrieven worden benoemd de heeren Drop, van der Kroft en Idenburg, als plaatsvervangers de heeren van Leeuwen, Kiewit, de Jonge en van Tol. De heer van der Stoel brengt- den Voor zitter dank voor de harte'ijke woorden waarmede hij de nieuw benoemde raads leden is tegemoet getreden. Hij zegt alle medewerking toe van de Protestantsch- Ohristelijke fractie. De tijden zijn moeilijk en ongetwijfeld zullen gewichtige besluiten aan de orde komen. Daarom hoopt hij, dat allen één zullen blijven in het belang der gemeente. De heer Schal e-k-a-mp, als oudste lid, zegt de meening van den heer Stoel te on derschrijven. Bij het uitluiden van den ouden raad zijn woorden van hulde en dank gebracht. Hij hoopt, dat bij het einde va-n deze 4-jari- ge periode kan worden gezegd, de oude raad was -best, maar de nieuwe is niet min der. De heer Kiewit de Jonge is van meening, dat de sfeer, welke in deze eerste zitting merkbaar was, de beste waarborg is voor de toekomst. Hierna wordt de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN VEUR Dinsdagavond te 7.15 uur kwam de Raad der Gemeente Veur in openbare ver gadering bijeen. De voorz., burgemeester W. Keijzer, se cretaris H. J. van Delft, aanwezig alle le den. De Voorz. opent de vergadering met gebed. De voorzitter heet op deze eerste ver gadering van de nieuwe zittingsperiode alle leden hartelijk welkom, in het bijzon der nog de nieuwe leden. Allen hebben het vertrouwen der kiezers herkregen of gekre gen en allen zullen 4 jaar met hem de be langen van Veur moeten behartigen. Den ijver en medewerking der oude leden is mij, aldus de Voorz., voldoende bekend en ik hoop ook op dezelfde ambitie en samen werking van de nieuwe leden te kunnen rekenen om zoo gezamelijk onze gemeente tot grooten bloei te brengen. De voorz. zegt, in de gecombineerde ver gadering afscheid te h:bben willen nemen van den heer Hendriks, doch door het tra gisch ongeval van den heer Schmal, is dit vergeten, daarom wil de voorz. den heer Hendriks thans hartelijk dank 'zeggen voor alles, wat hij voor de gemeente heeft ge daan. De voorz. vraagt, of alle leden bereid zijp den eed af te leggen, waarop allen be vestigend antwoorden. Alle leden leggen den eed af, waarna de voorz. verklaart, dat allen als lid zijn geinstalleerd. De voorz. merkt op, dat er thans vier nieuwe leden bijgekomen zijn, doch hij hoopt, dat de besprekingen daarom niet onnoodig zullen gerekt worden, doch dat deze steeds op zakelijke en aangename wijze, als tot nu zullen worden gevoerd. De heer de Koning dankt den voorz. voor zijn hartelijke woorden en geeft den voorz. de verzekering, dat hij steeds op de mede werking zal kunnen rekenen en hoopt op een zelfde aangename wijze met den voorz. en de overige leden te mogen samenwer ken als de afgeloopen ia-ren. Ook de heer Zandwijk, als oudste der nieuw gekozen leden, dankt den voorz. voor zijn woorden en zegt gaarne, ook na mens de andere nieuwe leden, zijn mede werking toe, doch hoopt op den steun en voorlichting van den voorz. en oud-leden te mogen rekenen om zich zoo goed in de zaken te kunnen inwerken en prettig te kunnen samenwerken.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6