KERKNIEUWS SPORT UIT DE OMGEVING Agenda UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JK KAPITTEL DER PATERS MINDER- BROEDERS TE WEERT. Benoemingen. In het voortgezet kapittel der Paters Minderbroeders te Weert werden gekozen en benoemd resp. tot gardiaan en vicaris: te Weert de Paters Josaphat Hulshof en Rudolphus Terslappen en te Maastricht de Paters Nolascns en v. Vliet en Cajeta- nus Reiber; te Megen de Paters Clemens v. d. Berg en Archangelus Burgerste Venray de Paters Diomedes Pernot on Meinardus Broersen; to Wychen, do Pa ters Cyrillus van Breda, en Aegilius Ver- kleyte Woorden de Paters Evodius van der Snoek on Avelinus van Vlijmen; te Vorden de Paters Malachias Geelen en Augustus de Hart; te Nieuwe Niedorp de Paters AgneB Ambrosius en Gustavus Ammerlaan te Heerlen (H II. Mart. van Gorkum) de Paters Theodorus Binnendijk en Wilhelmus de Leeuw; te Venlo de Pa ters Prosper Tennissen en Vivaldus Coops; te Heerlen (H.B.S.) do Paters Damasee- nus Rombouts en Jucundus Bouwman te Bleyerheide de Paters Rizzerius Remmen en Luchesius Moeskops; te Sittard-Opho- ven de Paters Arcadius v. d. Hoeven en Gondulphus Bruockerste Sittard (Missie college) de Paters Placidus Frankenmo- len en Canutus Peters; te Nijmegen de Paters Benitius Woolderink en Desiderius Fransseste Slenaken, do Pators Eusta- chius Janson en Ranulphus Franssen; te K a t w ij k (Missie-college) de Paters Eze- chiel van der Helm en Gelasius Wisman». Tot praeses werd benoemd: te Heerlen (H. Franciscus) Pater Petrus Nielen; te Heerlerheide Pater Bernardus Teunissen; te Leiden (H. Leonardus) Pater Igna tius Smeets. Tot commisaris der Provincie in Brazi lië werd gekozen Pater Paulus Stein. Tot gardiaan en vicaris werden be noemd: te Divonopolis de Paters Pacho- nius Thieman en Ulricus Peterste Sao Joao d.El Rev de Paters Adjutus van Sambeck en Stephanus Lucassen; te Ta- quaray de Paters Candidus Vroomans en öeraphinus Lunter. Tot regulier overste werd gekozenin Zuid-Chansy Pater Jezualdus van He- mertin Noorwegen, Pator Ladislaus Hol; op Ja-va, Pater Victorius Beekman. Verder werden benoemd: tot secretaris der Provincie: Pater Damasus Sloots^ tot praefect van de studieën: Pater Cassianus Hentzentot econoom van de Provincie: Pater Rudolphus Terstappen tot commis saris Provinciaal van de Derde Orde: Pater Perpetuus Paland tot procurator van de Missieën: Pater Victorianus Kruit wagen; tot chronoloog en archivaris der Provincie: Pater Cunibertus Slootstot lectoren werden benoemdPater Chris- pinus Smits in de H. Schrift te Weert; Pa ter Prudentius van Leusden in Pastoraal .en gewijde welsprekendheid te Maastricht Pater Ephraim Sloots in Kerkgeschiedenis en Patrologie te Venray; Pater El.yseus Bruning in Liturgie te Venray; Pater Eulogius Seelen in Kerkelijk recht te Wy- ohen- Alverna. PATERS CAPUCIJNEN. Seraphijnsch Seminarie te Langeweg. Om gezonheidsredenen is aan Pater Maximilianus ontslag verleend als direc teur van het Seraphijnsch Seminarie der Paters Capucijnen te Langeweg N.B. In diens plaats is benoemd Pater Romual- du&, tot dusverre lector van de H. Schrift in het Capucijnenklooster te 's Boch. VOETBAL Wedstrijd te Oegstgeest. Morgen viert Oegstgeest Koninginne- feest en een van de belangrijkste onder- deeleu van dit feest is wel de voetbal-wed strijd tusschen de twee plaatselijke club9 O.V.V. en S.O.O., die morgenavond om half 6 op het A.S.C.terrein wordt gespeeld. Het initiatief voor deen wedstrijd is ge nomen door het bestuur van de Oranjever- eeniging, die twee jaar geleden voor het eerst dezen wedstrijd organiseerde en hier voor een fraaien wisselbeker beschikbaar stelde. De eerste ontmoeting werd in 1929, on der een tropische warmte, gespeeld op het O.V.V.-terrein en eindigde na verlenging in een gelijk spel (3—3). Na loting was O. V.V. de gelukkige en mocht dus het genoe gen smaken den beker een jaar te bewaren. De tweede ontmoeting in 1930, werd even eens gespeeld onder een temperatuur, al lerminst voor voetbal geschikt, nu echter op het A.S.C.-terrein. Deze wedstrijd ein digde aanvankelijk ook in een gelijk spel, maar na verlenging slaagde S.C.O. erin het winnende doelpunt te scoren, waardoor de beker een jaar lang verhuisde naar S.C.O. Morgen heeft de wedstrijd dus yoor den derden keer plaats. Van den uitslag valt natuurlijk niets te zeggen, daar beide ploegen in kracht vrij wel niets voor elkaar onder doen. We vertrouwen, dat de supporters in grooten getale aanwezig zullen zijn. Evenals bij de vorige wedstrijden zal ook nu de sympathieke voorzitter van de Oran- je-vereeniging, dr. Timmermans, den aftrap doen, terwijl de leiding berust bij den heer D. Haverkorn. Leidsche Politie Sportvereeniging. De uitslag van den gisteravond gespeel den voetbalwedstrijd Sportman IIL. P. S. V. Comb, was een zeer geflatteerde 41 overwinning voor eerstgenoemde vereeni- ging. Een gelijk spel (22) had de verhou ding beter weergegeven; de beslissingen van den scheidsrechter waren niet altijd even correct. ZWEMMEN DE NED. SUCCESSEN TE PARIJS. Huldiging der Nederlandsche zwemsters. Gistermiddag zijn uit Parijs te Rotter dam teruggekeerd de dames Braun (ODZ), I Baumeister en den Ouden (RDZ), Huybers (Y) en Korthof (Inter Nos), welke deelge nomen hebben aan de Europeesche zwem- kampioenschappen te Parijs. Zij werden aan het station ontvangen door eenige of ficials en door een aantal vrienden en ken nissen. Er waren zeer veel bloemen en er werd druk gefotografeerd. Buiten werd het gezelschap door den heer André de Jong, directeur van het Grand Theater te Rol ter- dam uitgenoodigd m een versierde auto plaats te nemen. Langs een omweg begaf men zich naar Hotel Centraal, waar de hc.er A. Tordoir van den Rotterdamschen Zwem- bond de dames in een toespraak huldig de. Namens de RDZ werden bloemen aan geboden. Er is gezamenlijk gedineerd. Tijdens de rit heeft zich 'n incident voor gedaan. De heer Kellenbach, voorzitter van den Nederlandschen Zwembond, die den tocht per auto door de stad heeft meege maakt, meende daarin reclame voor de als gastvrouwe optredende directie van het bioscooptheater te zien. Hij wenschle niet langer deel te nemen aan den rit en stap te onderweg uit. Zoo kwam het dat bij de huldiging in Centraal geen gelukwenschen werden overgebracht namens den Neder landschen Zwembond. Gisteravond vond. in het Grand Theater te Rotterdam de huldiging plaats van de zwemsters, met uitzondering van Marie Vierdag. WIELRENNEN Wedstrijden op de Stadionbaan. Hedenavond te 8 uur wordt op de Sta dionwielerbaan de revanche gehouden van de in Kopenhagen gehouden wereldkam pioenschappen, zoowel achter groute moto ren als in de sprint. De wedstrijden achter groote motoren gaat, evenals in Kopenhagen, over één rit van 100 K.M. Hierin starten Sawall (we reldkampioen 1931), Möller, Linart, Lacque- hay (resp. 2—3 en 4 in het wereldkampioen schap), benevens Paillard, Blekemolen en Schlebaum. In den sprintwed-st-rijd starten Falck Hansen (wereldkampioen 1931), Mickard en Scherens (resp. 2 en 3 in het wereldkam pioenschap), benevens Moeskops (kampioen van Nederland). Evenals in Kopenhagen wordt deze wedstrijd verreden in matches a deux. SCHIETEN Leidsche Burgerwacht. De wedstrijden prijsschieten met scher pe patronen 1931 worden gehouden op de banen te Katwijk. I. Vrije Baan. Ieder lid van de B.YV. ontvangt één serie van 3 schoten gratis. Deze wedstrijd heeft plaats op banen 6 en 8, van 58 uur nam. op Zaterdag 12 en 19 September. II. Personeele Baan, (alleen voor „trou we" schutters, d.w.z. die schutters, die min stens 10 keeren gedurende Mei, Juni, Juli en Augustus 1931 aan de schietoefeningen hebben deelgenomen) op banen 5 en 8, van 58 uur nam. op Zaterdag 12 en 19 Sept-, a.s. (5 patronen, n.l. 3 in liggende en 2 in knielende houding). III. Alle schutters behalve behoorende tot afd. IV en VI worden beschouwd als behoorende tot klasse B (Zie regeling schietwedstrijden der B.W. 1931) (sohuuers boven de 60 jaar 10 sec. meer). IV. Zij die nog geen twee jaar lid zijn der L.B.W. 6 patiouen houding naar keuze, baan 5 of 6 (volgens regeling schietwed strijd 1931 Klasse C). V. Er wordt geschoten op schijf B.W. afstand 100 M., ieder schiet 6 patronen hou ding naar keuze, desgewenscht 1 proefschot bij HI en IV op tijd. VI. Voor Vendel- en Patrouille-comman danten, 5 patronen vrije hand, houding naar keuze. WATERPOLO Nederland—Engeland. Het Nederlandsche zevental, dat Zondag a.s. in het Zuiderparkbad te 's-Gravenhage tegen het Engelsche poloteam zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: A. H. Veenstra (IJ); achter: J. v. Oostrom Soede (IJ); J. J. Kohier (IJ) en T. Kuijper (Dolfijn) aanvoerder; voor: J. Stender (Dolfijn); J. v. Daatselaar (UZC) en G. v. Oommeien (AZPO). MOTORRIJDEN De Intern. Zesdaagsche. Men seint uit Merano d.d. 1 September aan de „Msb.": De tweede dag is wederom zeer zwaar geweest. Een van de rijders is uitgevallen; twee Belgen reden verkeerd. Van de Neder landers kreeg Sybrandy 5 strafpunten voor een gebroken benzineleiding, terwijl de En gelsche rijders 29 strafpunten voor te laat aankomen opliepen. Het Nederlandsche A-team heeft nog geen strafpunten; het B-team daarente gen 23. Twee zeer zware passen, bij Gardena en Campolungo, moesten worden overgetrok ken. Door de vele regens waren ze zeer glibberig, zoodat er veel valpartijen voor kwamen. De totaal-uitslag is thans: 52 rijders zon der strafpunten en 12 uitgevallen. Wat de Trophy-teams betreft, hebben Italië en Duitschland nog geen strafpun- en, Frankrijk 103 en Engeland 200. Bij de Vase-teams zijn Italië en Neder land (A-team) zonder strafpunten, Duitsch land. en Engeland (B-team) 1, Nederland (B-team) 23, Engeland (A-team 100, Frank rijk 103, Italië (A-team) 200 en Tsjecho- Slowakije 253 strafpunten. De raad dezer gemeente kwam gister middag om 2 uur openbare vergadering I bijeen. Alle leden zijn aanwezig terwijl de I burgemeester voorzitter is. Eerst worden de raadsleden beëedigd en daarna heeft plaats de wethoudersvorkie- zing. Na meerdere ingewikkelde stemmingen waai bij telkens 2 leden blanco stemden werden tot wethouders gekozen de hee- ren C. van der Wiel, aftredend anti-rev. en A. C. Meyer R.-K., als opvolger van wethouder van Eeden. Beide heeren verklaren hunne benoe ming aan te nemen. De voorzitter stelt dan aan de orde de benoeming van verschillende raadscom missies. De voorzitter stelt voor te herbenoe men tot lid van de commissie voor bui tengewone werken de aftredende leden n.l. de heeren Alkemade, Krait en Admiraal. De heer Alkemade wil liever deze be noeming een vergadering uitstellen om B. en W. gelegenheid te geven zioh te laten uitspreken, of zij nog een commissie van bijstand noodig achten. Wethouder van der Wiel wil juist de taak van de commissie uitbreiden door de commissie voor buitengewone werken om te zetten in een commissie voor openbare werken. Besloten wordt dit punt een vergadering aan te houden. ALKEMADE. Opheffing tol. Als gevolg van de over dracht van 'den tol LeidenNieuwe Wete ring aan de Provincie met ingang van 1 September, behoort vanaf dien datum de tol aan het Zijlhek nabij de Spanjaardsbrug tot het verleden. Ter viering van deze heu gelijke gebeurtenis reden gisteren He auto bussen van de firma Maarse Kroon met vlaggen. Het is te hopen, dat de provincie als tegenwoordige beheerder der recon structie van den weg spoedig ter hand neemt; dan zal er voor alle automobilisten nog meer reden tot juichen zijn, daar de toestand op het oogenblik verre van roos kleurig is. AALSMEER. Het bloemencorso. Dank zij de flinke deelname belooft het bloemencorso, dat op Donderdag 3 September a.s. te Aalsmeer wordt gehouden, een succes te worden. De stoet begeeft zich om twee uur op weg. De te nemen route is vastgesteld als volgt: Ophelialaan, Hadleystraat, Stom- moerweg, Stationsweg, Van Cleeffkade, Seringenstraat, Rozenstraat, Dorpsstraat, Oosteinderweg tot Schinkeldijk, terug Aalsmeerderweg, Machineweg, Oosteinder weg, Dorpsstraat, Zijdstraat, Van Cleefka- de, Marktstraat, waar de stoet ontbonden wordt. HILLEGOM. Wethoudersverkiezing. Tot wethouders dezer gemeente zijn ge kozen de heeren P. Klaver (aftr.) en in de vacature-de Vreugd (die bedankt had) de heer J. O. Vermeer. KATWIJK. Wethoudersverkiezing. Tot wethouders dezer gemeente zijn ge kozen de heeren J. Dubbeldam (C.-H.) en C. A. Veltkamp (A.-R.). KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Toegelaten werd tot het eerste studiejaar, afd. Bouwkunde (practi ci) der Middelb. Techn. School te Haarlem A. P. H. Ingwersen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Mej. W. van Maanen, al hier is met ingang van 1 Sept. benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Bijz. School te Boskoop. N00RDWIJK. Oranjefeest. Gisteravond zijn de Oranjefeesten alhier ingezet met een con cert in de tent op het Lindenplein, gege ven door het Fanfarekorps „Excelsior". Het Lindenplein was op een feëerieke wij ze verlicht met kleurige electrische lamp jes, wat een aardig aspect aan het ge heel gaf. Het korps gaf een uitstekend program ten gehoore, dat op verdienstelij ke wijze werd uitgevoerd en aan honder den een genotvolle avond heeft bezorgd. Aan heb korps en zijn bekwamen direc teur, den heer C. de Haan, allen lof. Zoo als gewoonlijk waren de van Limburg Sti- rumstraat en Kerkstraat weder keurig ver sierd en verlioht. Bij keuring behaalde eerstgenoemde de le prijs en de Kerk- straUt de 2e prijs. Een en ander bracht reeds veel menschen op de been, waar- door een gezellige drukte in het dorp heerschte. N0 0RDWIJKERHCUT. Wethoudersverkiezing. In de gisteravond gehouden raadsver gadering zijn tot wethouders dezer ge meente herkozen de heeren E. Oostdam H.zn. en P. J. Warmerdam. De Oranjefeesten. Op 8, 9 en 10 September a.s. zullen te Noordwijkerhout de Oranjefeesten gehou den worden. Op Dinsdag 8 Sept. om 2 uur des middags zullen de kinderen der lagere scholen door een muziekkorps van de scholen naar liet feestterrein worden Tot leden van de comissie van de bouw verordening worden herbenoemd de aftre dende leden de heeren den Hollander, Krau en Liefferink. Tot voorzitter van de commissie voor personeelsaangelegenheden wordt geko zen wethouder Meyer, terwijl tot leden worden benoemd de heeren Caspers, Soe- teman en de Wit. Bij de rondvraag geeft de heer Braun in overweging de huur van het land in het Langeveld, die afloopt Februari a.s. zoo te veranderen, dat die huur voortaan zal loopen van Kerstmis tot Kerstmis. De voorz. zegt onderzoek toe. De heer Krau meent, dat aan den agent- rechercheur in 1928 bij raadsbesluit is toe gezegd een vaste vergoeding voor recher chediensten en dat de betrokken agent deze tot heden nog niet heeft gehad. De voorz. deelt mede, dat deze zaak in behandeling is en nog deze week zal wor den afgedaan. De heer van der Niet zou gaarne zien, dat nog morgen in orde werd gebracht een gevaarlijk gedeelte van de Piet Heinstraat. De raad gaat hierna over in een zitting met gesloten deuren. Na heropening der openbare vergade ring wordt besloten verschillende restan ten van geldleeningen gesloten met de Mij. voor gemeentecrediet te Amsterdam te converteeren in een leening met een rente type van 4 3/8 pet. gebracht waar de kinderspelen worden gehouden en alwaar zij worden get-rac- teerd. 's Middags is het eveneens opening van de kermis op heb terrein achter 't nieuwe postkantoor. 's Woensdags avonds is het concert op de gemeentelijke muziektent. Woensdag is de eigenijke dag voor den etalagewedstrijd, waarvoor mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Donderdag lo Sept. 's morgens om 9 uur opstellen van den optocht van ver sierde fietsen en deelnemers aan de volks spelen. De schoolkinderen nemen eveneens aan dezen optocht deel. Om ir uur ringste ken per rijwiel voor heeren, tönknuppe- len voor hoofden van gezinnen en vo gelschieten voor mannen en jongens bo ven 18 jaar. 11 uur ringsteken per rijwiel voor dames. Des namiddags 2 uur ringrijden per versierd rijtuig of auto voor paren. 2 uur op het feestterrein touwklimmen voor jon gens van 1418 jaar en fietsrijden met hindernissen voor meisjes van 1418 jaar. daarna tonnetje steken voor jongens en mannen boven 16 jaar. Vervolgens fietsen met popaankleeden voor meisjes boven de 16 jaar. 8 uur des prijsuitreiking met toespraak van den Burgemeester, en om 10 uur schitterend vuurwerk. Aangifte voor spelen moet geschieden a.s. Zaterdagavond 7 uur in het café van N. van den Berg. Congres te Utrecht. Vrijdag a.s. om half 9 is er een verga dering van het bestuur van den Volks bond in het Hotel van der Togt met de deelnemers aan het congres te Utrecht, in welke vergadering de laatste maatre gelen bespreken zullen worden voor de reis naar Utrecht. Tevens is het dien avond uitreiking van de insignes, welke als bewijs van toegang dienen. NOOTDORP. Wethoudersverkiezing. In de gisteren gehouden Raadszitting zijn als wethouders herkozen de heeren A. A. Tettero en L. de Vreede, beiden R. K. LEI MUI DEN. Wethoudersverkiezing. De aftredende wethouders de heeren j. A. Bernard (R.K.) en J. van Dam (A.R.) zijn beiden herkozen als zoodanig. OEGSTGEEST. Personalia. Bevorderd werd tot het laatste studiejaar van de afd. werktuig bouwkunde der Middelb. Techn. School te Haarlem L. F. J. Pommée; van de afd. Scheeps'bouwkunde A. L. Beukman. Bevor derd van het tweede studiejaar tot het practisch leerjaar J. H. Versteeg, allen al hier. Vervolgonderwijs. Naar wij vernemen zal bij voldoende deelname wederom ver volgonderwijs worden gegeven in de R. K. School. Wij kunnen het volgen van dezen cursus aan de jongen® die de school reecls hebben verlaten en nog geen 17 jaar zijn, bijzonder aanbevelen. Spoedige aanmel ding zeer gewenscht bij Kap. Roest. R0EL0FARENDSVEEN. ORANJEFEEST OF NIETÏ Een „volksstemming". Met het oog op den slechten toesv i in de tuinderij gedurende dezen zomer heeft het Bestuur van de Juliana-vereeni- ging gemeend, de meening van de inwoners te moeten vernemen omtrent de vraag of er dit jaar al dan niet een Oranjefeest zal worden gehouden. Daartoe heeft deze ver- eeniging aan ieder gezinshoofd een biljet doen toekomen, waarop verzocht werd in te vullen of men gevoelde voor één alge- meenen feestdag, dan wel voor een kinder feest, of voor geen enkele feestviering. De uitslag hiervan is, dat vóór het eerste zich verklaard hebben 146, voor het tweede 104, terwijl tegen elke feestviering waren 78, en 68 blanco gestemd hebben. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30R.30 uur. Donderdag: Veronica van 3—5 uur in het Zita Gobouw, Pieterskerkkoor- steeg 15. Tijdens de zitting uit loting. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der tapotheken wordt van Maandag 31 Aug. tot en met Zondag 6 Sept. a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. RIJNZATERWOUDE. DE WETHOUDERSVERKIEZING. Twee Katholieken. Tot wethouders zijn benoemd de heeren S. J. Visser en W. Compeer. Het Raads- verslag volgt. RIJNSBURG. Moord. Een roofzuchtige en moord dadige hond was op het erf van den land bouwer v. Tilburg op de hofstede „Kloos- terschuur" doorgedrongen en had een 30- tal kuikens gedood. De landbouwer was van het rumoer wakker geworden en had nog gelegenheid op den roover te schie ten, echter tevergeefs, hij schoot mis. Daar de eigenaar van den hond niet be kend is, is de schade voor Tilburg. TER AAR. Wethoudersverkiezing. Tot wethouders dezer gemeente zijn her benoemd de heer D. v. d. Hoorn en M. Holscher (beiden Katholiek). De heer Post werd met 7—3 stemmen als Raadslid toegelaten. Tegen stemden de heeren Kroon, Van Vliet en Appeldoorn. Uitvoerig verslag volgt. UITHOORN. Wethoudersverkiezing. Tot wethouders dezer gemeente is her benoemd de heer Nederland. Bij eerste stemming werd gekozen in de vacature- Verwoerd de heer Bosman. Op den heer Verwoerd werden 3 stemmen uitgebracht. De heer Bosman wenschté echter de benoe ming niet te aanvaarden. Bij tweede stem ming werd gekozen de heer Ver woerd mét 8 stemmen. VOORHOUT. Wethoudersverkiezing. In de gisteren gehouden gemeenteraads vergadering heeft de raad dezer gemeente tot wethouders1 herkozen de heer W. van der Laan, met 8 stemmen, terwijl er 1 stem werd uitgebracht op den heer van Reisen en 1 stem blanco. Gekozen werd als wet houder de heer P. D. van der Hulst met 5 stemmen, terwijl op den heer Van der Voet werden uitgebracht 3 stemmen, op den heer Van Reisen 1 stem en blanco 1 stem. De keer Van Reisen is dus niet herko zen als wethouder. De heer Van Reisen was bij de stemming nog niet aanwezig. Het raadsverslag volgt. WASSENAAR. Personalia. Door burgemeester en wethouders is benoemd tot ambtenaar bij den dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon de heer H. A. M. G. ten Harkei, te Kerkrade; tot technisch ambtenaar in al- gemeenen dienst de heer G. F. Klarenbeek te Naaldwijk; tot tijde'ijk onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 1 mej. H. Dirkse te Leiden. Politie. Door den burgemeester is be noemd tot inspecteur van po'itie de heer W. M. Walpoott, inspecteur van politie t,e Utrecht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Bevorderd werd tot het laatste studiejaar afd. weg- en water bouwkunde der Middelb. Techn. School te Haarlem J. de Groot, alhier. Fietsongeluk. Langs de Gouwe kwam gisterenavond eenige wielrijders studenten van de Rijkatuinbouwsohool te Boskoop op oen gegeven moment in botsing. Een der wielrijders, A. Smit uit Den Haag, kwam hierbij zoo ongelukkig te vallen dat hij een been brak. Nadat dokter de Graaf de eer ste hulp had verleend, moest S. per zie kenauto naar het ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Kippendieven, In de afgeloopen nacht werd bij een bewoner van het Rietveld- serie pad uit een bij zijn woning staande schuur een 7-tal kippen ontvreemd. Ongeluk. Gisteren had een dochtertje van een bewoner der Torenstraat het on geval van een bagagedrager van een rijwiel te vallen. De kleine kwam zoo ongelukkig terecht dat zij haar linkerarmpje brak en zich onmiddellijk onder heelkundige hulp moest stellen. BODEGRAVEN. Wethoudersverkiezing. Tot wethouders dezer gemeente zijn ge kozen de heer P. Batelaan (A.-R.) met 7 stemmen 4 blanco, 1 Baan Batelaan, 1 Leliveld en J. v. d. Marei (Chr.-H.), aftr., met 7 stemmen, 5 blanco, 1 Leliveld. Doodelijk ongeluk. Maandagmiddag werd de 11-jarige Otto v. Veen te Nieuwerbrug tusschen Bodegra ven en Woerden door een snelrijdende auto komende uit Utrecht aangereden. Drie doktoren, die spoedig aanwezig waren, konden slechts den dood constateeren.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2