OENSDAG 2 SEPTEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN Gisteravond om 7 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare v ring bijeeen. Voorzitter Dr. H. Lovink. Aanwezig alle leden. 1. Beëediging van de nieuw toegelaten raadsleden. De voorzitter leest de zuiveringseed, waarna ieder der leden de eed aflegt, uit gezonderd de heeren den Uijl en Engels man, die de gelofte afleggen. De burgemeester opent. Hierna verwelkomt de voorz. de leden met de volgende toespraak: Mijnheeren, Het zij mij vergund, U, mijne heeren, nieuwe leden van den Raad, tot welk ambt gij geroepen zijt door het vertrouwen uwer medeburgers, geluk te wenschen met uwe benoeming, en de hoop uit te spreken, dat gij, onder Gods onmisbaren zegen, tot heil van deze gemeente moogt werkzaam zijn. Onze gemeente heeft zich in de laatste jaren geleidelijk ontwikkeld. Die ontwik keling brengt natuurlijk mede dat hare be- stuurderen met dien groei x-ckening moeten houden. Daarnaast moet echter ook gelet worden op den toestand der gemeente- financiën die zeer gelukkig, niet ongunstig zijn, maar waaraan toch door den nood der tijden eisohen worden gesteld die wij be zwaarlijk vooraf kunnen voorzien. Is voorzichtigheid in het financieel be heer derhalve een eisch des tijds, aan de andere zijde mogen wij ook den ontwikke lingsgang van een zich uitbreidende ge meente niet te zeer beknotten. Bij de verschillende gezichtspunten die zioh o. m. ten aanzien hiervan in uwen Raad zullen openbaren, hoop i'k dat dezelfde welwillendheid tegenover andersdenkenden zal voorzitten, die steeds de debatten in onzen Raad heeft gekenmerkt. Ik moge van deze gelegenheid nog ge bruik maken, met een enkel woord hen te gedenken, die door overlijden, vertrek of uit andere hoofde niet meer in ons midden zijn, Voor wat zij, naar de mate hunner gaven, voor de gemeente deden, zij hun een woord van hartelijken dank gebracht. Hierna doet de voorz. mededeeling, dat van den heer Van den Uijl zijn ingekomen een 13-tal vragen betreffende de water- en Hohtbedrijven. B. en W. wenschen toestemming tot het stellen der vragen te verleenen, welke dan in de volgende vergadering zullen worden beantwoord. De heer Boeren over het college van B. en W. 2. Benoeming van twee wethouders. De heer Boeren meent, dat de keuze der wethouders een der gewichtigste beslissin gen is, welke de raad in de vier-jarig" zit tingsperiode te nemen heeft, ten i ;te om dat de wethouders een verstrekkenden be voegdheid heb'ben in het dagelijksoh be stuur der gemeente, en ten tweede, omdat zij ook het vertrouwen vkn den Raad moe ten hebben. Het college van B. cn W. moet aldus spr., als één geheel worden beschouwd wil een vruchtbare samenwerking mogelijk zijn. Wel is de Raad zóó heterogeen samen gesteld, dat niet aller wenschen kunnen wor den bevredigd, maar toch meent spr. dat de huidige samenstelling van het college van B. en W. niet de gelukkigste is, omdat de evenredige vertegenwoordiging toch haar bekroning zou moeten vinden in het ooile ge van B. en W. Waar nu de voorzitter van dezelfde partij is als een der wethouders oefent die partij in het ooilege een te ster ken invloed uit. Daarom wil spr. de leien in overweging geven die stand van zaken wat te veranderen, al moet daarbij per soonlijke appreciatie worden opgeofferd. In vele ger-eenten is dit echter gebeurd dóór van te voren gemaakte O'-e-penknmst. Men heeft in al die plaatsen die opoffering van eigen appreciatie laten gaan vóór de kracht van het numerieke getal. Spr. vertrouwt, dat de leden hiermede rekening zullen hou den. De heer ten Cate Brouwer zegt, zich als woordvoerder der vrijzinnige Raadsfractie aan te sluiten bij de woorden van den heer Boeren. Spr. wijst op andere voorbeelden in het land en dringt aan op verandering in het College van B. en W. De heer den Uijl onderschrijft eveneens het betoog van den héér Boeren. Maar voor spr.'s partij is de zaak iets anders, daar zij geen wethouderszetel ambieeren. Spr. meende eerst, dat zijn partij zich van stemming zou moeten onthouden. Spr. acht zioh echter niet verantwoord, als zij de kans niet aangrepen om iemand in het college te krijgen, die meer met de belan gen der arbeiders zou rekening houden. De heer Spreij meent, dat de uitspraak der kiezers bindend is, zoodat de A. R. en Chr. H., die 57 pet. van de kiezers achter zich hebben, weder in het college zullen moeten vertegenwoordigd zijn. De heer ten Cate Brouwer zegt, in zijn antwoord hierop, dat» de vrijzinnige fractie het grootst is daar deze met de S. D. A. P. 5 zetels in den Raad tellen. Hierna wordt overgegaan tot stemming. De heer Van Leeuwen verkrijgt 9, de heer Boeren 8 stemmen, zoodat de heer J. van Leeuwen herkozen is. Bij de tweede stem ming verkrijgt de heer Herngreen 9, de heer Boeren 8 stemmen, zoodat de heer Herngreen eveneens herkozen is. Beiden nemen de voor hem bestemde plaats in. Extra-subsidie voor t. b. c.- bestrijding. 3. Voorstel van B. en W. tot het verlee nen van een extra subsidie over 1930 en een subsidie over 1931 aan de plaatselijke vereeniging tot bestrijding der tuberculose. De heer Boeren bestrijdt de meening dat oprichting van een consultatiebureau niet gewenscht zou zijn, daar dit volgens spr. noodig is voor de volksgezondheid. Spr. vraagt hieromtrent een nieuw onderzoek. Voorts dringt spr. aan op uitzending van t. b. c. patiënten. Een uitgave hiervoor aan een patiënt verleend is niet verloren, daar de feiten toch uitwijzen, dat uitgezonden patiënten voor de gemeenschap gewonnen zijn. Immers bij niet-uitzending zou zulk een patiënt ten laste der gemeenschap zijn gekomen en misschien wel voor langen tijd. Spr. dringt daarom aan op een zoo ruim mogelijk standpunt in 't belang der volks gezondheid. De heer ten Cate Brouwer dringt aan op subsidie voor eenige over te leggen re keningen bijv. bestralingskosten en ver sterkende middelen. De voorzitter zegt deze wenschen nog eens te zullen nagaan om te zien of hier mede nog rekening kan worden gehouden. Op een vraag van den heer Boeren, in welke gemeenten inlichtingen zijn ingewon nen, antwoordt de voorz., dat dit is ge schiedt te Leiden, Katwijk, Vlaardingen en Sliedrecht. De extra-uitkeering aan werkloozen. 4. Voorstel van B. en W. inzake het ver zoek van de Alphensche Besturenbond om een extra-uitkeering aan werkloozen. De heer den Uijl vindt het prae-advies va% B. en W. nogal teleurstellend. Spr. bepleit de noodzakelijkheid van deze uit- keering voor gezinnen, die van een mate- rieele inzinking te lijden hebben. Dat B. en W. van meening zijn, dat 't ongepast zou zijn nu de gemeentelijke steunregeling voor het verleenen van ondersteuning aan werkloo- ze arbeiders pas beëindigd is, om deze thans wêer in anderen vorm in het leven te roepen, vindt spr. ongepast. Spr. vraagt ten slotte om zich omtrent het voorstel nog eenigszins te beraden. De heer Spreij meent, dat er iets goeds zit in het voorstel.van den Alphensche be sturenbond en waar er werkelijk in vele gezinnen groote armoede heerseht, acht spr. het wel gewenscht, dat dit voorstel nog eens nader wordt bezien. Ook de heer Koren sluit zich hierbij aan. De voorz. meent, dat zooals uit de be grooting blijkt, het niet gewenscht is zulke uitgaven te doen. Wil de raad een nader onderzoek, dan zal de Raad zich hierover moeten uitspreken. De heer den Uijl zegt, dat zij niet vra gen om een gunst, maar dat zij eischen recht en de Alphensche Besturenbond zal daarom niet om aalmoezen vragen. Het aantal van 10 door den heer Sprij genoemd acht spr. in ieder geval veel te laag. Spr. meent dat er van de gemeentebesturen aan drang zal moeten uitgaan op den Minister. Voor de uitvoering had de Alphensche Besturenbond zich een orgaan gedacht om de wettelijke bezwaren te omzeilen. Spre ker stelt ten slotte voor een onderzoek in to stellen naar het aantal menschen, dat voor een uitkeering in aanmerking zou komen. De heer ten Cate Brouwer vraagt naar het criterium ter bepaling van de grens om uit te maken welke gezinnen hiervoor in aanmerking komen. De heer den Uijl zegt, dat een commis sie dit desnoods door persoonlijk onder zoek zou moeten uitmaken. De heer Boeren kan zich met het voor stel van den heer den Uijl vereenigen en meent als criterium te moeten vastleggen, dat er van minstens drie maanden werk loosheid sprake moet zijn en het inkomen tot beenden het normale moet zijn gedaald De heer Spreij meent, nu de heer den Uijl eischen stelt, voor het voorstel van B. en W. te moeten stemmen. De heer Herngreen bestrijdt het voorstel van den heer den Uijl. Na discussie dient de heer den Uijl zijn voorstel aldus in, dat een onderzoek zal worden ingesteld, welk onderzoek door B. en W. zal worden opgedragen aan het Bur gerlijk Armbestuur. Met 13 tegen 4 stemmen wordt dit voor stel aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. inzake vesti ging van het recht van opstal voor buisleg- ging ten behoeve van een brandput bij de Chr. H. B. S. Aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. in zake vesti ging van het recht van opstal op terrein van de Geref. Kerk van Oudshoorn. Aangenomen. De nieuwe Havenbrug. 7. Voorstel van B. en W. inzake vernieu wing van de Havenbrug. De heer Spreij verklaart zich' tegen het bouwen van een houten hulpbrug, zooais plan c aangeeft, daar men zeer spoedig voor groote onkosten zou staan. Spreker spreekt zich uit voor plan bij, dat vernieu wing van het N. W. landhoofd der Valbrug en het vervangen van de bestaande boven bouw van die brug door een nieuwe. De kosten worden begroot op 9500. De heer ten Cate Brouwer ondersteunt eveneens het plan b en dringt daarbij aan op een betere verbinding met de losplaats van hot Staatsspoor. De voorz. meent echter, daar het ver keer zioh ongetwijfeld niet zoo sterk zal uitbreiden, zich te moeten uitspreken voor plan c, mede met het oog op zuinigheids overwegingen. Daar de brug toch een tiide- lijke voorziening is. is zoo groot mogelijke zuinigheid gewenscht. Wethouder van Leeuwen zet de ziens wijze van B. en W. uiteen. De voorz. zegt, dat wat betreft betere verbinding met de losplaats der Staatsspoorwegen in ieder geval zal moeten onderhandeld. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om uitvoering van plan c wordt hier na in stemming gebracht en verworpen met 10 tegen 7 stemmen, zoodat het voor stel plan b is aangenomen, waarbij ie in begrepen de brug in Aarlanderveen. 8. Voorstel van B. en W. inzake overna me van grond aan den Gouwsluiacheweg van de heeren A. van Dam en P. H. van Keeken. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. inzake overne ming van een perceeltje openbare straat van G. Bergshoeff. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. inzake verbe tering en verbreeding van de Lindenhoven- straat en aankoop van grond in verband daarmede. De heer Ruting verklaart zich voor het voorstel van B. en W., maar vraagt daarbij aan B. en W. pogingen aan te wenden om ook den grond van heer Niekerk daarbij te trekken. De heer den Ouden ziet hierin als gevolg een langdurig uitstel van de verbetering van de Lindenhovenstraat. De voorz. meent, dat de heer Niekerk, als doze toenadering wenscht, alsnog tot B. en W. kan komen. Hierna wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. om E. Amers foort alhier te ontheffen van de huur van de panden Prins Hendrikstraat 102 en 104 (gedeeltelijk) met overzetveer en om deze tè verhuren aan J. Tromp alhier. Aangenomen. Een accountantskwestie. 12. Voorstel van B. en W. om in verband met art. 265 der Gemeentewet deskundi gen aan te wijzen voor het onderzoek van de rekeningen van de bedrijven en om krachtens art. 124 der Gemeentewet hen te machtigen het opnemen van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger aan een door hen aangewezen deskundige op te dragen. De heer ten Cate Brouwer vraagt of in deze gemeente geen accountants zijn, aan wie dit werk kan worden opgedragen? Waarom moet dit juist aan een bureau in Den Haag worden opgedragen. Op een vraag van den heer Boeren antwoordt de voorz. dat dit ook aan een rechtspersoon kan worden opgedragen. De voorz. stelt hierop voor de opdracht voor 1 jaar te verleenen en intusschen naar de vraag, van den heer te Cate Brou wer een onderzoek in te stellen. Hierna aangenomen,. 13. Voorstel tot goedkeuring van een be sluit van het algemeen armbestuur tot wij ziging van de begrooting voor 1931. Aangenomen. 14. Wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1931. Een motor voor de politie. De heer den Ouden vraagt of 'n motor fiets voor de politie wel noodzakelijk is. j De voorz. verdedigt dit voorstel. De heer Lam meent dat een auto beter zou zijn. •De heer den Uijl is niet tegen het voor stel, het is sportief, de politie heeft wat te doen en kan dan heel wat dieven opspo ren. De heer Veltman vindt het bij een mo tor bezwaarlijk om arrestanten op de duo mee te nemen. (Gelach). Hierna aangenomen. 15. Benoeming van leden van de volgen de commissiën: a. Commissie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven; b. Com missie van Bijstand voor het Grondbedrijf; c. Commissie van Bijstand voor Openbare Werken; d. Commissie voor het ontwer pen van strafverordeningen; e. Commissie voor het nazien der rekeningen over 1930. In de commissie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven worden benoemd de heeren Boeren en Lam, en als plaats vervangers de heeren van Muyswinkel en Ruting. Voor de commissie van bijstand voor het grondbedrijf de heeren ten Cate Brouwer en Koren en als plaatsvervangers de hee ren Ruting en van Kleef. Voor de commissie van bijstand voor openbare werken de heeren Spreij en den Ouden en als plaatsvervangers de heeren Veltman en den Uijl. Voor de commissie voor het ontwernen van strafverordeningen de heeren Van Kleef, Verdonk en van Muyswinkel. Voor de commissie voor het nazien der rekeningen over 1930 de heeren van 't Riet ten Cate Brouwer en den Uijl en als plaats vervangers de heeren Boeien, Van Kleef 16. Verdeeling van den Raad in afdeelin- gen ingevolge grt. 48 van het Reglement van orde voor den Raad. Gekozen worden in de eerste afdeeling de heeren Lam, Koren, Spreij, Van Kleef en van 't Riet; in de tweede afdeeling de heeren Boeren, Engelsman, Ruting, Velt man en den Uijl; in de derde afdeeling de heeren ten Cate Brouwer, den Ouden, Muyswinkel, Cocx en Verdenk. 17. Aanwijzing van een lid van den Raad als lid van het bestuur van de vereeniging „Alohensch wembad" in de vacature-Meijer Gekozen wordt de heer den Ouden. 18. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan S. D. van Hemsbergen q.q. alhier, van een perceel bouwgrond gelegen aan de Van Dijkstraat, groot ongeveer 730 M2. te gen een prijs van 6.50 per M2, Aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer W. Barreveld alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan da Jong- kindt Coninckstraat groot ongeveer 438 M2. tegen den prijs van 5.50 per M2. Aangenomen. 20. Benoeming van een lid van het Al gemeen Armbestuur in de vacature, ont staan door periodieke aftreding van den heer W. J. Spreij. Aanbevolen worden: 1. W. J. Spreij en 2. C. A. B^s. Gekozen wordt de heer W. J. Spreij. I Na rondvraag volgde sluiting der verga dering. GEMEENTERAAD VAN WARMOND Gisteren hield de Raad dezer Gemeente een algemeene openbare vergadering onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Kete laar, Burgemeester. Nadat deze de bijeen komst op de gebruikelijke wijze had ge opend, werden de leden binnengeleid en werden door hen de vereischte eeden in handen van den voorzitter afgelegd. Hierna wensohte de voorzitter de nieuwe leden geluk met hunne benoeming en hij vertrouwde, dat allen hun beste krachten in dienst dér gemeente zouden stellen. Het komende jaar, aldus spreker, zal zeker veel van u vergen, doch ik vertrouw, dat met Gods hulp de gemeente op de beste wijze bestierd zal worden. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aanmerking vastgesteld. Benoemingen. Hierna kwam aan de orde benoeming Wethouders. De aftredende leden, de hee- ren üudshoorn en Zwetsloot, werden met I algemeene stemmen herkozen. Als lid der Commissie van advies over het pompsta tion werd benoemd de heer A. J. L. Kete laar, Burgemeester. Als lid der Verificatie commissie den heer C. Breedijk en als plaatsvervangende leden de heeren G. J. Pijnacker Hordijk en H. J. Weijers, terwijl als lid der Waterleiding-commissie werd aangewezen de heer C. J. Pijnacker Hor dijk. Als lid der Werkloozen-commissie werd benoemd de heer H. J. Weijers Al deze benoemingen ha-dden plaats met alge meene stemmen. Hierna nam de voorzitter het woord om de beide wethouders geluk te wenschen met hun herbenoeming. Gij moogt in deze herbenoeming zien een goedkeuring van de door u gevoerde politiek gedurende de af- geloopen zittingsperiode. Persoonlijk, aldus spreker, wil ik hierbij voegen een woord van dank voor de prettige en aangename j samenwerking en de wijze waarop gij thans weder benoemd zijt zal de aangename sa menwerking met den Raad in de komende zittingsperiode zeer zeker ten goede ko- De wethouders danken. Wethouder Zwetsloot brengt den voorzit ter dank voor zijn welgemeende woorden en het doet spreker zeer zeker veel genoe gen, dat de benoeming der wethouders met zulk een eenstemmigheid heeft plaats ge vonden en spreker beaamt volkomen de woorden gesproken door den voorzitter, dat dit de aangename samenwerking zeer zal bevorderen. Wethouder Oudshoorn brengt eveneens den voorzitter dank voor zijn woorden en vooral ook de Raadsleden voor het in hem gestelde vertrouwen. Dit is reeds de derde maal, aldus spreker, dat ik tot deze taak geroepen wordt en dat ik deze derde maal wederom met algemeene stemmen tot wet houder ben gekozen, zal zeer zeker voor mij een aansporing zijn de belangen der ge meente weer op onbaatzuchtige wijze en naar mijn beste weten mede te helpen be sturen. Ik stel er nog prijs op te verklaren, dat, waar ik in het College van B. en W. de eenige Protestant ben, de zaken daar op eerlijke en oprechte wijze worden be sproken en behandeld. Mede rest het mij van deze plaats een woord van bijzondei en dank te brengen aan de kiezers en kiezeres sen van Warmond voor het door hen in mij gestelde vertrouwen en het heeft mij groot genoegen gedaan, dat zij dit vertrouwen aan mijn lijst hebben kunnen schenken. Vervolgens werd door den voorzitter aangeboden de gemeentebegrooting dienst jaar 1932 zoomede de waterleidingsbegroo- ting over dit jaar. De voorzitter zegt, dat hier een woord van bijzonderen dank toe komt aan den secretaris en de ambtenaren voor de keurige wijze waarop zij deze be grooting hebben samengesteld. Besloten werd deze begrootingen in de eerstvolgende raadsvergadering te behandelen. Op een verzoek van het circus Olympia om restitutie van het staangeld, werd af wijzend beschikt. Nadat de Burgemeester nog mededeeling had gedaan dat van de drie Burgemeesters welke vanaf 1850 aan het hoofd van deze Gemeente hadden gestaan elk een portret was gemaakt en in de Raadszaal was opgehangen, werd de bijeenkomst gesloten. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Vergadering van den raad der gemeente op Dinsdag 1 September, des v.m. 10.30 flur. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der Heulen. Aanwezig alle leden. Welkom. Voor den aanvang der vergadering spreekt de voorzitter een enkel woord en brengt in herinnering de laatste 4-jarige periode, her denkt daarbij het overlijden van den wet houder P. E. V eeienturf en het afgetreden lid van den raad, de heer C. Parijn, spreekt een woord van we kom tot de heeren Jac. de Kort en M. Schil die voor het eerst in den raad zi tting zullen nemen, en gaat o ver tot beëediging van de toegelaten raadsle den. Nadat door alle leden de vereischte eeden zijn afge-egd in handen van den voor zitter, u ijst hij er op dat allen zich met den eed hebben verbonden do belangen der gemeente te zulen behartigen. Hij, die U hetzij voor het eerst ot bij vernieuwing heeft geroepen tot deze zoo gewichtvolle taak, schenke U lust, kracht en opgewektheid tot het vervullen daarvan. Mcge de goedé toon, die steeds de vergaderingen kenmerkte, blijven bestendigd. De drukkende toestan den op economisch gebied vragen steeds meer van onze krachten, inzonderheid ook wat de werkloosheid betreft, die overal toeneemt. God schenke hen die worden geroepen een oplossing te geven, licht en j wijsheid tot dit werk, en mo.ge ook wij on- ze plicht verstaan, om met het oog op God onzen arbeid te verrichten en schenke Hij Zijnen zegen op den arbeid in het belang der gemeente. De heer D. de Bruin IJzn. spreekt een woord van dank tot den voorzitter voor de woorden tot de leden van den raad gericht, met den wensch dat God hen allen de noo- dige lusten kracht mag verleenen tot dezen arbeid en de voorzitter nog lange jaren door God worde in staat gesteld tot het vervullen van zijn gewichtvolle taak. De Voorzitter opent daarop de vergade ring met ambtsgebed. De Secretaris, de heer B. den Braver leest de notulen der vorige vergadering, d e onveranderd worden goedgekeurd en vast- 1 gesteld. De Voorzitter doet mededee'ing van ingekomen stukken w.o. goedgekeurd bij Kon. Besluit terug ontvangen verorde- j ning heffing van schoolgeld voor L.O. en i M.U.L.-School. Missive van den Min. van I Onderwijs, houdende kennisgeving dat over i 1928 inzake pensioenbijdrage van 563.83, i een bedrag van 24.17 te veel is betaalt, 1 we'k bedrag zal worden gerestitueerd, i Dankbetuiging van den heer S. de Bruin voor de gunstige beschikking op gezonden adres. Deze stukken worden voor kennis- geving aangenomen. j Wethoudersbenoeming. Hierop stelt cle Voorzitter aan de orde: Benoeming van twee wethou ders, waarvan de uitslag is dat ge kozen wordt met 8 stemmen de heer D. de Bruijn Hzn„ terwijl twee stemmen op den heer D. Buitenhuis, en één blanco werden uitgebracht. De heer A. J. de Jong wordt gekozen tot wethouder met 7 stemmen, ter wijl 1 stem op den heer N. P. Kapte.;'n, twee stemmen op den heer C. A van Dom en één op den heer D. Buitenhuis worden uitge bracht. Op een vraag van den Voorzitter ver klaren beide heeren zich bereid de benoe ming aan te nemen. De voorz' tt-er wenscht de herkozen wethouders geluk met hun herbenoeming en hoopt dat God hen lust en kracht mag schenken in het belang der gemeente Hazerswoude werkzaam te zijn, en die vee' omvattende arbeid van het da ge iiksch bestuur, in goede verhouding met de leden van den raad. onder Gods zegen mag streken tot bloei der gemeente. Rekeningen. Wethoüder D. de Bruijn spreekt een woord van dank tot hen, d-e opnieuw hun vertrouwen in hem stel.en, waarbij wethou der A. J. de Jong zich aansluit. Het rap port van de commissie, benoemd tot het na-zien der rekening over 1930, en van het waterleidingbedrijf, wordt voorgelezen en geadviseerd de rekeningen voarloopig goed te keuren. B. en W. stellen voor overeen komstig het advies der commissie, de ge meenterekening dienst 1930, voor wat de gewone dienst betreft in ontv. 146.923.32 1/2 en uitgaven 141.776, 24 1/2, batig saldo 5147.08; de kapitaalsdienst in ontv. 133.910,51 1/2, de uitgaven 144.407,53 1/2, nadeelig sl-ot 10.48S02. goed te keuren, waartoe met algemeene stemmen (de beide wethouders onthouden zich van stemmen) werd besloten. Even eens werd tot goedkeuring van de rekening van het water eidingbedrijf besloten, waar van wat de gew. dienst betreft de ontv. en uitgaven waren 13.595,82 1/2 en de ka.pi- taaldienst in ontv. en uitgaven 3352,85 1/2. Het ambtenaren-reglement. Hierop komt aan de orde: behandeling en vaststelling ambtenarenreglement. De voorzitter geeft hieromtrent een nadere toelichting, waarop verseh.llende artikelen, die inzonderheid voor ambtenaren der ge meente van veel belang zijn, worden voor gelezen. Een onderwerp van bespreking door verschillende leden wordt inzonder heid loonuitkeering, werktijd en vacantie- dagen van de verschillende ambtenaren. Wat laatst genoemd punt betreft zag de heer Schee' gaarne de duur der vacantie- dagen voor de gemeente ambtenaren vast gesteld. De heer C. A. van Dam is van mee- n.ng dat het beter is dit aan B en. W. als tot dusverre over te laten, wanneer uit de praktijk geb'e-ken is dat alles goed functi- onneert. De heer A. J. de Jong is ook van oordeel, lettende op de vele moeilijkheden die daaruit zouden kunnen voortvloe en voor de betrokken ambtenaren, deze zaak voor- loopig aan B. en W. ter beslissing te laten. Na breedvoerige bespreking van dit punt, is de heer Scheel niet bevredigd, en stelt voor den duur der vacantitijd, waarop elk der ambtenaren recht heeft, door den raad te doen vaststellen. Dit voorstel, gesteund door den heer Jac. de Kort in stemming gebracht, wordt verworpen met 8 stemmen tegen en drie voor, n.l de heeren Scheel, Jac. de Kort en J. A. van Vliet. Bij een artikel inzake verbod van' vloe ken en het bezigen van onzedelijke taal werd stilgestaan, alsmede het geven van vergoeding en belooning aan ambtenaren in dienst der gemeente. De heer L. Noor- dam vraagt of het geven van belooning voor geboden diensten ten alle rijde moet worden vermeden waarop de Voorzitter zegt dat voldoende sa'arssen worden uit gekeerd, en alle werkzaamheden in dienst der gemeente verricht, verolichtend zijn, zonder recht op belooning. Met klem en na druk wijst de voorzitter er op dat niet ge noeg hiertegen kan worden gewaakt, daar het prestige hiermede vedoren gaat. De verordening werd daarop vastgeste'd met 9 stemmen voor een twee tegen, n.l. de herren M. Schu1 en Jac. de Kort. Vaststelling heoft daarop plaats inzake een verordening betreffende geleidingen of kabels voor gas en electricite't en volgens een ontwerp van de sted. licht-, .gas- en eleetrieiteitsfabrieken te Leiden. Goedge vonden wordt wijziging der begrooting dienst 1931, tot een bedrag van 384.17. Bij de rondvraag niemand der leden het woord verlangende sluit de voorzitter de vergadering en gaat de raad in geheime zitting.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12