BINNENLAND KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE TARWEWET. Een regeerings-circulaire. Het Regeeringsbureau voor de Uitvoe ring van tie Tarwewet 1931 beeft de volgen de circulaire rondgezonden aan de belang hebbende organisaties: Het is gebleken, dat het bij circulaire no. 1000 Tw. door den Re-geeringscommis- saris voor de uitvoering van de Tarwewet gegeven voorschrift niet door alle bakkers goed is begrepen. in verband hiermede wordt het volgen de medegeueeld Een bakker, die op 1 September een hoe veelheid onvermengde tarwebloem of tar wemeel in voorraad heeft, zal, te rekenen van dat tijdstip, die bloem of dat meel slechts mogen aanwenden, indien hij die hoeveelheid vermengt met bloem of meel, uitsluitend bereid uit inheemsche tarwe. De hoeveelheid bloem of meel, uitslui tend bereid uit inheemsche tarwe, welke hij daarvoor zal moeten betrekken, bedraagt yK van de hoeveelheid onvermengde bloem of meel, welke hij in voorraad heeft. Is deze voorraad bijv. 100 balen, dan zal hij uus 25 balen bloem of meel, uitsluitend bereid uit inheemsche tarwe, moeten bij mengen. Hij behoeft dat uit den aard der zaak niet ineens te doen en kan, wanneer zijn wekelijksche omzet bijv. 20 balen is, 16 balen onvermengde bloem met 4 balen bloem van inheemsche tarwe vermengen. Na ongeveer 6 weken aldus te hebben geoaan, zal dus zijn voorraad van 100 ba len onvermengde bloem zijn verbruikt. Een bakker kan ook volgens hét hieron der staande voorbeeld handelen. Stel, dat zijn omzet per week is 200 ba len. Hij kan dan het volgende mengsel maken: 100 balen bloem A (bloem van de voorgeschreven samenstelling); 80 balen ongemengde bloem; 20 balen bloem uitslui tend van inheemsche tarwe. Het staat echter dien bakker ook vrij den bij hem aanwezigen voorraad onver mengde bloem of meel, in plaats van te verinengen als hierboven bedoeld, te ver bruiken op de volgende wijze: Gelijk bekend, mogen bakkers een hoe veelheid onvermengde bloem betrekken, ge lijkstaande met 7 y. pet. van hun omzet gedurende een bepaald tijdvak. Dit tijdvak is door den minister bepaald op 6 maanden. Hieruit volgt, dat de voorraad bloem B, welke de bakkers voor dit doel mogen gebruiken, met grooter mag zijn dan bun geheele verbruik gedurende twee weken bedraagt. Zij, wier voorraad grooter is, moeten dus het meerdere gaan mengen al» hierboven is aangegeven. Een bakker, die per week omzet 100 balen bloem aöOK.G., mag dus per week 7 y balen 50 K.G. onge mengde bloem gebruiken. Heeft hij nu bijv. een voorraad van 75 balen onvermengde bloem, dan kan bij dus 10 weken lang elke week 7 y balen van die bloem verwerken. Langs dezen weg kan de bakker dus ook zijn voorraad onvermengde bloem opma ken. Zoolang bij nog onvermengde bloem heelt, ontvangt bij natuurlijk geen bonboek jes om onvermengde bloem te kunnen be trekken. Een bakker kan dus op'twee verschillen de wijzen een bij hem aanwezigen voorraad onvermengde bloem opmaken en wel: 1. öf door bijmenging met bloem, uitslui tend bereid uit inheemsche tarwe, zooals hierboven is aangegeven; 2. óf door dien voorraad te. gebruiken door daarvan de bovenbedoelde fy pet. te verwerken. Het is den bakker toegestaan een deel van zijn voorraad te verbruiken op de wijze, onder 1 bedoeld, bet overige op de wijze onder 2 bedoeld. Voorts wordt bet volgende medegedeeld: Na 1 September a.s. behoeven de bak kers niet meer aan het Regeeringsbureau voor de Tarwewet in te zenden een op gaaf van den bij hem aanwezigen voorraad bloem of meel, van de namen hunner le veranciers van die bloem of dat meel en van hun verbruik van bloem of meel en eventueel verkoop van bloem en meel A in bun winkel. De aandacht wordt er echter op geves tigd, dat bet bijhouden van register no. Ill, dat aan de bakkers is toegezonden, moet blijven geschieden. Dit register blijft on der berusting van den bakker en moet op verlangen van de controleurs Tarwewet 1931 aan dezen in verband met bun con trole worden getoond. Het behoeft dus niet aan het Regeerings bureau te worden opgezonden. KONINKLIJKE BESLUITEN Bij Koninklijk besluit i? benoemd tot Minister van Staal: dr. J. Th. de Visser, oud-Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenscnappen; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau- mgr. L. van Gils, kanunnik, president van bet Groot Seminarie te Hoeven; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: P. C. G. A. Wijkmans, secretaris van de af- aeeling Leiden van het Nederlandsch Genoot schap tot zedelijke verbetering der gevangenen 'te Leiden; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mgr. M. van Oss, deken en pastoor, geeste.ijk adviseur van de Boerenleenbank te Vught; Jac, Smits, voorzitter van den Bond van plantenhandelaren en in 1930 voorzitter van den Nederlandschen Tuinbouwraad, te Naar- den; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. A. Donker, wethouder der gemeente Gouda; H. H. van der Kloot Meyburg, oud-wethou der der voormalige gemeente Oudshoorn, te A 1 p h e n a. d. R ijn; C. van Baar, penningmeester van den R.K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond, te Haar lem; tot ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw: dr. A. J. Wensinck, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; mr. dr. J. H. J. M. van der Grinten hoog leeraar aan de Roomsch-Katholieke universi teit te Nijmegen; ir. Jos. Th. J. Cuypers, architect, te Roer prof. dr. A. Verwey, letterkundige, te NoordwijkaanZee: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: L. H. Timmermans, directeur van het bis schoppelijk college te Sittard; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: dr. W. A. E. A. van der Grinten, secretaris van het college van curatoren van het R.K. lyceum voor meisjes te s Gravenhage; mej. H. M. van Geffen (zuster Alphonse), directrice der Roomsch-Katholieke kweek school voor onderwijzeressen te 's Hertogen bosch en lid van het bestuur van het Gesticht voor zwakzinnige mensjes „Huize St. Vincen- tius" te Udenhout; W. Andriessen, toonkunstenaar, te 's-Gra- venhage; L. H. Perquin, te Amsterdam, voorzitter van den Katholieken Radio-Omroep; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: S. van Zwanenberg, wonende te Nijmegen, directeur der Naamlooze Vennootschap Zwa- nenberg's Slachterijen en Fabrieken, te Oss; A. F. J. Dijkgraaf, wonende te Wasse naar, directeur der Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, te Rotterdam; J. J. F. M. Smulders, wonende te 's Gra venhage, voorzitter van den raad van beheer der Naamlooze Vennootschap „Firma A. F. Smulders, Werf Gusto", te Schiedam; H. F. R. Snoek, te 's Gravenhage, secretaris der Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat en der Nederlandsche Vereeniging voor Tentoon- stellingsbelangen; dr. J. Th. Peters, wonende te 's Gravenhage, geneesheer-directeur van het ziekenhuis Ma- riastichting te Haarlem; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. J. M. van Iersel, directeur der Naamlooze Vennootschap Kwatta, te Breda; L. A. Roozen, directeur van het hotel „Witte Brug", te 's Gravenhage. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mej. J. M. Koch (mère Clémence), overste van het Groot-Klooster Noordwijk, te Batavia; A. J. N. Hageman (frater M. Pachalis), hoofd eener Roomsch-Katholieke bijzondere school in Suriname; A. J. Nouwens (frater), onderwijzer bij het bijzonder Roomsch-Katholiek onderwijs in Cu- is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver aan: M. Quartel, bedrijfsleider op een boerderij der familie Reinders Folmer, te Haarlem- W. J. Koot, klokkenist in de dienst der ge- meenete Zoeterwoude, te Zoeterwoude; G. Seijdell, gewezen adjunct-commies der directe belastingen, invoerechten en accijnzen te L e i d e n, 2de kantoor; den baas der vuurwerkers, gedetacheerd bij de Nederlandsche Koninklijke grofsmederij te L e i d e n J. F. de Heer; in goud, aan: F. Klein, wonende te Soest, voorheen beheer der van het groothandelfiliaal te Amsterdam der Naamlooze Vennootschap Zilverfabriek „Voo:schoten" voorheen J. M. van Kempen en Zonen, Koninklijke Nederlandsche Fabriek van gouden en zilveren werken; in zilver aan: W. F. Flaman, meesterknecht bij de Naam looze Vennootschap Textielfabrieken voorheen Gebroeders Van Wijk en Co., te Leiden; G. de Vroede, werkmeester bij de Naamlooze Vennootschap Textielfabrieken voorheen Ge broeders Van Wijk en Co., te Leiden: mej. J. Dekker, dienstbode bij de familie Prins, te Leiden; KLEINHANDELSPRIJZEN VAN VERBRU IKS ARTIKELEN. Het professoren-rapport. Bij koffie, rijst en havermout slechte aanpassing aan de daling. Gelijk bekend noodigde de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de hoogleeraren prof. dr. N. J. Polak te Rotterdam en prof. H. L. Kaag te Til burg uit, hem inzake de vraag, door wel ke oorzaken en in welke mate de klein handelsprijzen van eenige verbruiksarti- kelen (of van de grondstoffen voor de vervaardiging daarvan) bij daling niet of onvoldoende volgen, van advies te die nen. Als no. 6 der Verslagen en Mededee- lingen van de afdeeling Handel en Nij verheid van het Departement van Ar beid, Handel en Nijverheid is thans ver schenen het derde en laatste gedeelte van het door de beide hoogleeraren uit gebrachte verslag, betrekking hebbende op de artikelen suiker, koffie, rijst en ha vermout. Suiker. Ten aanzien van het artikel suiker wordt een over het algemeene bevredi gende prijsaanpassing geconstateerd. Tij dens de voortgezette daling der groot- handelsprijzen is er eenige vertraging in de aanpassing. In het najaar van 1930 en begin 1931, een periode met vrij stabiele prijzen blijkt de bruto-winst ongeveer een cent hooger te zijn dan in de eerste helft van 1926, eveneens een tijdperk met een vrij stabiel prijsniveau. Koffie. Voor koffie is er in vele gevallen een zeer onvoldoende aanpassing der klein handelsprijzen. Voor verschillende koffie- soorten, als merkartikel in den handel gebracht, wordt bij handhaving van de eenmaal vastgestelde prijzen een gedeel telijke aanpassing gevonden door kwali teitsverbetering. Uit de aldus „uitge- NOODKREET. Als er niet spoedig nieuwe voorraden papier komen, zal het Liefdewerk „Oud Pa pier" gesloten en het per soneel ontslagen moeten worden. Dat is kort enslecht de noodkreet Van het Leidsche L. O. P. De malaise deelt zich blijkbaar Aan een Liefdewerk al mee. Heel het personeel ontslagen, Dit alarm is maar niet loos, Sterker: binnen zeven dagen Zeven menschen werkeloos. Voelt U wel wat dit wil zeggen Bij die heele lange rij Van ellende en van armoê Weer een zevental er bij! Maar dit kunnen wij voorkomen Als- wij even allemaal Al ons oud papier bewaren En verzaam'len baal na baal. Maar vooral den zakenmenschen, Smeek ik toch attent te zijn, Al die oude winkelboeken Kunnen toch zoo noodig zijn. Al die boeken, paperassen, 't Is toch alles zooveel waard, Door U zeven huisgezinnen Honger en ellend' bespaart. En U hoeft niet bang te wezen Dat men aan den inhoud raakt, Want de winkelboeken worden Vooraf gansch onklaar gemaakt. Aller hulp is heel hard noodig, Huismoeder en winkelier, Kom, ik ook, want deze krant wordt Wellicht ook weer oud-papier. Laat het weer eens waarheid wezen Dat wéér tot ons aller pret, 't Spookbeeld dezer werkeloosheid Hier in Leiden wordt ontzet. TROUBADOUR. rangeerde" koffiesoorten van geringer kwaliteit worden nieuwe melanges met lagere prijzen en andere merken gevormd. Zelfs indien men zoowel rekening houdt met de aanpassing door kwaliteitswijzi- ging zonder prijsverandering als met de prijsverlaging der verschillende onder merk verkochte koffiemelanges valt er doorgaans een vertraging van ongeveer een half jaar te constateeren. Rijst. Ten opzichte van het artikel rijst wordt geconstateerd, dat er in zeer vele ge vallen slechts dan van eenige aanpassing der kleinhandelsprijzen kan worden ge sproken, indien de groothandelsprijzen door buitengewoon hevige fluctuaties een verdere handhaving der kleinhandelsprij zen vrijwel tot een onmogelijkheid ma ken. Zelfs in die gevallen, waar eenige meerdere aanpassing bleek te bestaan, liet deze ten opzichte van het tempo, waarin zij tot stand werd gebracht, nog doorgaans heel wat te wenschen over. Daartegenover staat echter, dat, soms ook bij een verhooging van de groothan delsprijzen een overeenkomstige verhoo ging van den kleinhandelsprijs achter wege bleef. Havermout. Verpakte havermout blijkt een buiten gewoon geringe prijsaanpassing te ver- toonen, terwijl voor de los verkochte ha vermout zoowel bij particuliere winkel zaken als bij coöperaties nu eens een vrij bevredigende, hoewel vertraagde aan- psasing viel op te merken, dan weer het proces zeer veel te wenschen overlaat. Ten opzichte der verpakte soorten ha vermout is de mogelijkheid niet uitge sloten dat in sommige gevallen de da ling van den grondstofprijs geheel of ge deeltelijk werd gecompenseerd door een mindere opbrengst der bijproducten, wel ke voor den kostprijs dezer havermout van zeer groot belang moet te achten zijn. Conclusies. Het samenvattend slot van het ver slag noemt voor de bevonden vertragin gen en tekortkomingen in het aanpas singsproces der kleinhandelsprijzen aan die in den groothandel de volgende oor zaken: le. Kortstondige prijs veranderingen worden in den kleinhandel veelal geni velleerd; 2e. Voorraden vertragen de prijsaan passing; 3e. De psychologie van het koopend publiek houdt somtijds prijsveranderingen tegen; 4e. De prijsverandering van het eene goed of den eenen dienst beinvloedt den prijs van het andere gelijktijdig gepro duceerde goed of den anderen gelijktijdig bewezen dienst; 5e. De algemeene prijsdaling heeft een aantal productiekosten onaangetast ge laten; 6e. Een monopolistische positie van een producent of een groep van produ centen kan de prijzen handhaven totdat de vergroote marge concurrenten doet opkomen, die het monopolie aantasten. EERHERSTEL DOOR DE DERDE ORDE. In overleg met de secretariaten der Der de Grde van Sint Eranciscus te Weert en Tilburg wordt op Zondag 11 October, octaafdag van het feest van den H. Fran- circus van Assisië, een dag van algemeen eerherstel door de Derde Orde georgani seerd. De bedoeling is, dat alle tertiaris sen van geheel Nederland op denzelfden dag eerherstel bieden aan Christus voor de vervolging, waaraan Hij en Zijn H. Kerk met haar Opperhoofd in onze tijden bloot staan. Des morgens zal een algemeene H. Com munie van alle Derde-Oraelmgen worden gehouden, des middags heeft een open bare, gezamenlijke acte van eerherstel plaats, en, waar 't mogelijk is, wordt des avonds een vergadering georganiseerd, waarin een spreker het betreffende onder werp zal behandelen. In de verschillende Derde-Orde-tijd- schriften worden directeuren en tertiaris sen opgewekt, allen zonder uitzondering aan dezen dag van algemeen eerherstel deel te nemen en er een grootsche plechtig heid van te maken. Oprichting Kloosters. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft opgericht een nieuw klooster der Eerw. Broeders der Christelijke Scholen te Heemstede in de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en een nieuw klooster der Eerw. Zusters Franciscanessen van Eilen- bad (Baden) in de parochie v. d. H. Doini- nicus te Rotterdam (Schiedam 7a). SASSENHEIM. Autotocht ouden van dagen. Door de goede zorgen van de Oranjevereeniging zal ook dit jaar een autotocht worden gehouden voor de ouden van dagen. De datum daarvoor is vastgesteld op Donderdag 17 September Aan melding hiervoor op 7 September 's avonds 8 uur in het K.S.A.-gebouw. Concert. Hedenavond wordt door de tnu- ziekvereeniging Crescendo een concert gege ven in de tent aan de Charbonlaan ter gele genheid van den verjaardag van H.M. de Ko ningin. Oranjefeest. Hedenavond zal het pro gramma verschijnen van de alhier op 9 en 10 September te houden Oranjefeesten. Zooals gebruikelijk vangen de feesten aan met de op tocht van alle schoolkinderen, waaraan de medewerking zal worden verleend door de muziekver. „St. Ambrosius" en door vier tam bours van de muziekvereen. van de N.Z H.T.M De optocht begint bij de school met den Bijbel, waarna gekeerd wordt bij de Zuiderstraat en via de Kerklaan gaat de weg naar het feest terrein. Om half tien heeft de kinderzang- hulde plaats en zullen de feesten officieel worden geopend door den eere-voorzitter der Oranjevereeniging. Verder zijn de beide dagen hoofdzakelijk gewijd aan de volksspelen, waaraan de deelname voor oud en jong open staat en die al zoo menig jaar terecht de aan trekkelijkheid en gezelligheid van het Sasse- merfeest hebben uitgemaakt. Een van de voor naamste nummers is weer het touwtrekken tusschen ploegen van verschillende firmals. Daar het personeel van de fa. Wesseling reeds twee achtereenvolgende jaren beslag op den wisselbeker wist te leggen, zal het er dit jaar omgaan of dit eere-teeken door anderen zal verworven worden, dan wel of de mannetjes putters van de motorreederij de beket voor goed naar huis meenemen. Verder komt als nieuw nummer op het progamma voor een estafetteloop voor leden van sportverenigin gen en tusschen ploegen van plaatselijke fir- Een droeve begrafenis. Gistermiddag 4 uur is het lijk van den 53-jarigen zwerver op het Ned. Herv. Kerkhof begraven. Door ge- meentepersoneel werd per auto het lijk uit 't St. Bernardusgesticht gehaald en begraven. Twentsche Bank. Gisteren heeft de on- derhandsche aanbesteding plaats gehad van het nieuwe gebouw van de Twentsche bank alhier, hetwelk zal verrijzen naast het gemeen tehuis aan de Wilhelminalaan. Zooals men zich zal herinneren werd de hiervoor benoo- digde grond, ter breedte van 18 M. reeds aan gekocht van de gemeente, tot welke tranc- actie door den Raad dezer gemeente machti ging werd verleend in de vergadering van 25 Maart 1930. Het werk is nog niet gegund. Gouden huwelijksfeest. Op 9 September aa. hopen Th. van der Voet en zijn eohtge- noote Jantje Strikwerda, wonende aan de Zuilhofstraat, hun 50-jarig huwelijksfeest te Hinderwet. Door de wasscherij „Hollan- landia" van de fa. Niekerk is vergunning ge vraagd tot het plaatsen van een 40 P.K. stoom machine in het perceel aan de Teylingerlaan no. 67. Bezwaren kunnen worden ingediend ten gemeentehuize op Maandag 31 dezer. Maart 1930. De laagste inschrijver was W P. de Vreede (Noordwijk) voor 51.960. Het werk is nog niet gegund. TER AAR. WEG LANGS HET AARKANAAL Ingediend is een onteigenings-ontwerp voor den aanleg van een w.j langs de Oostzijde van het Aarkanaal met verbreeding van het Aarkanaal aan de Oostzijde tusschen den Rijn en Aardam en den bouw van een nieuw», brug over het Aarkanaal ter vervanging van de Rijnbrug. De weg zal beginnen bij den Rijn, ongeveer 100 Meter ten Oosten van de Rijnbrug, West waarts ombuigen naar het kanaal op ongeveer 300 M. ten noorden van de Rijnbrug en ver volgens loopen langs het kanaal met een af buiging tegenover de Galgmolenbrug naar den Kerkweg onder Ter Aar (Aardam). NOORDWIJK AAN ZEE. Oranjefeest. Het eene gedeelte van Noordwijk, nJ. het gedeelte aan Zee heeft gisteren het jaarlijksch Oranjefeest gevierd, 't Is eigen lijk wel een paar dagen te vroeg, maar de omstandigheden, maakte deze dag tot de meest gunstige. Om te beginnen met het meest Holland sche praatje, mochten we constateeren dat de lucht helder was en he.t weer schoon, zoodat men dienaangaande was gerustgesteld. Lustig blies de Echo der Duinen" dan ook reeds te 8 uur vanaf den toren haar welluidende klanken over het dorp in den vorm va-n koraalmuziek, te half neigen had hierna een wijdingssdienst plaats in de Hervormde kerk waar Da. Sid- drè en Ds. Visser, resp. Herv. en Geref. predikant te Noord w ij k-Binnen a-'s sprekers optraden. Het volgende punt van het pro gramma was een optocht met de schoolkin deren onder leiding van onderwijzend per soneel en begeleid door de Echo der Dui nen. De kinderen zongen uit volle borst het repertoire van vaderlandsohe en Oranjelied jes af en vrooüjk vlaggend of zwaaiend; trachtten de kleintjes de aandacht te trek ken van de moeders of van andere goede bekenden. De kleintjes van de bewaarschool hadden allen een Oranjemuts gekregen en toen de miuziek voor de school halt maakte, is er gedanst en gezongen door die kleine peuters van Oranje-boven en lang zal ze leven, dat het een luèt was. Hierna werden de kinderen in de eigen scholen getraoteerd. Te tien uur was er een keuring van de ver sierde fietsen waarop de meisjes zouden ringrijden. De opstelling bad plaats op het autopark aan den Noord Boulevard. Prijzen voor versiering behaalden: le prijs Femia Schild, 2e Antje Krüg, 3e Rika Beuk, 4e Sa- bina v. d. Mortel, 5e Ali van Luijt, 6e Tino v. d. Has, 7e Emma Speelman. 8e Greta v. Bruggen, 9e Helena Hoogerterp, 10e Janny Poortier. Na deze keuring werd tot het ringrijden overgegaan waarmede de volgen de jonge dames een prijs verwierven: le Tine v. d. Plas, 2e Maartje Korbee, 3e An tje Krüg, 4e Betsy Passchier, 5e Emma Speelman. 5e Mientje v. d. Niet, 6e Ali v. d. Luyt, 6e Tinie v. d. Weyden, 7e Anna Toe back, 8e Kikkie A'kemade, 9e. Nellie v. d. Wiel. 10e Rika Beuk. Gelijktijdig met dit evenement had op het autopark plaats het ba-lloopen voor meisjes en het b laasslaan voor jongens. De volgende meisjes behaalden een prijs: 1. Klaarlje Plug, 2 Marie v. -Blijswijk, 3 Willy Houwaard 4 Philly Sehrkker, 5 Willy Kloos, 6 Lien Week s tra, 7 Jo Sohumacker, 8 Ma rie v. d. Lippe, 9 Peggy Admiraal, 10 Neel- tje Plaats er. Bij de jongens was het een lust te zien, hoe ze hun best deden om er op te ranselen; een eoht jongenswerkje. De volgende jongelui behaalden een prijs 1 Henk Warners, 2 W. Plug Jacz., 3 Jacob v. d. Niet, 4 Charles v. d. Sluijs. 5 Steven Gispen, 6 Willem Passchier, 7 Q. van Tul der, 8 W. Kaptein. De uits'ag van de spoor- looperij van de jongens hebben we tot on zen spijt niet kunnen achterhalen. 's Middags werd de Allegorische optocht opgesteld het autopark. Er waren 21 deelnemende groepen. De jury kende de volgende prijzen toe: le prijs 40Oogst wagen van Koos Barnhoorn, 2e prijs 25.— zangvereen. Zwijgt den Heer, met een f eu- rige zigeunergroep, 3e prijs 15.— een Bok kenwagen van L. v. d. Deyl, 4e prijs 12.50 Oogstwagen van Meeuweroord en anderen, 5e prijs kruitwagen van Schild, 6e prijs Echo der Duinen, allen als boeren verkleed, 7e prijs Groepje Poortier—Opdam, 8e prijs Co lumbus ondekt Amerika, San Warners, 9e prijs Herauten, 10e prijs Een boot met ma troosjes, dames Hug en Barnhoorn, 11e prijs Soli Deo Gloria en 12e prijs een Reuter groep. Deze optocht was een goed begin voor een volgend jaar. 5t Was reeds heel aardig maar soms nog wat grof afgewerkt. Na een flinke wandeling door het dorp keerde de stoet huiswaarts en werd begon- en met. tobbetje steken of emmertje kiepen De volgende heeren werden met een prijs beloond voor hun behendigheid: Sjaak v. d. Bent, Wil'em Meeuwenoord, Jac. van Duin, Willem Loodhout, C. Houwaard, Dirk Klin kenberg", Albert Korving, Willem Har er- noot, Hugo Hens, Jacob Baal bergen, Jac. v. d. Niet Mz. Na den inwendigen mensch te hebben versterkt luisterden we 's avonds naar de zangnummers van de twee reeds genoemde zangvereenigingen, waarna een lange lampionoptocht en een mooi vuur werk deze dag besloot. De Hoofdstraat en Schoolstraat waren zeer leuk met Oranje ballons versierd. Alles met elkaar een zeer geslaagden dag ook voor de badgasten. „Hoe vindt u deze prachtige Louis XIV stoel". „Schitterend, maar een beetje te klein. Hebt u geen nummer grooter, een Louis XV bijv.?"

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10