VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 OVER HET KANAAL. Een nieuwe poging van Martha Snel. De Haagsche lange-afstandzwemster Martha Snel, die reeds meerdere malen over zich deed spreken door haar ge slaagde tochten Hoek van Holland Scheveningen en Noord wijkSchevenin- gen, zal begin der volgende week met haar trainer naar Frankrijk vertrokken om de poging to wagen van Calais naar Dover te zwemmen. WATERPOLO Oefenwedstrijd Ned. Zevental. De uitslag van den oefenwedstrijd, die het voorl. Ned. zevental gisterenavond in het Zuiderparkbad te den Haag tegen het H. Z. B.-zevental heeft gespeeld was 54 in het voordeel van de nationale ploeg, met de rust was de stand 14 ten voordeele van hot kringzevental. Het laatste gedeelte van den wedstrijd werd in steeds toenemende duisternis gespeeld. WATERSPORT Over het kanaal gewandeld. Reuter meldt uit Londen, dat een jonge Oostenrijker. Xanmestnik op waterski's over het Kanaal is gewandeld van Cap Grisnez naar Dover en wel in negen uren. WANDELSPORT Leidsche Politie-Sportver. De eerstvolgende oefening voor de 40 K.M. marsch der L. P. S. V. zal worden gehouden op Dinsdag 1 September a.s. ver trek des namiddags om 6.45 uur vanaf het Ualgewater, gebouw der Rotogravure Mij. Thfths zal ongeveer 21 K.M. worden geloo- pen. Aan hen, die aan deze oefenmarschen denken deel te nemen, wordt dringend aan geraden niet te wachten tot de hierop vol gende marsch van waarschijnlijk 30 K.M., daar juist de betrekkelijke korte marschen van beslissenden invloed op de verdere training zijn. Als men begint te trainen met 25 a 30 K.M. zullen zich veel bezwaren en moeilijkheden voordoen, die men niet zal bemerken, als men reeds een of meer dere korte stevige marschen heeft gemaakt. Zooals bekend zal zijn is deze training geheel kosteloos. SCHIETEN Prov. Wedstrijden te Alphen. De stand luidt heden: Korps: 1. B.W.I. Alphen 230. 2. B.W.I. Voorschoten 226. 3. B.W. Rotterdam 225. 4. B.W.I Leiden 220. 5. B.W. Rijswijk 219. Vrije baan: 1. A. C. Mys, Alphen, 87; 2. G. Yperlaan, Voorschoten, 8628; 3. D. Noomen Jr., Rotterdam, 8627; 4. J. Vos- kmap, Rijswijk, 85; 5. G. Bergshoeff, Alphen 8427; 6. J. v. d. Lubbe, Voorschoten, 84 26; 7. N. C. A. v. d. Linde, Alphen, 822S 2826; 25. 8. W. B. Kroon, Alphen, 82 28—28—26—; 24. 9. L. de Wit, Leiden, 82— 2825; 10 A. Bruijnes, Alphen, 822725. Personeel: 1. G. Yperlaan, Voorschoten, 113; 2. A. C. Mys, Alphen, 112; 3. D. Noo men Jr. Rotterdam, 111; 4. G. Bergshoeff, Alphen, 109; 5. J. v. d. Lubbe, Voorschoten, 108—24; 6. J. Voskamp, Rijswijk, 108—28; 7. F. C. v. d. Velden, Leiden, 1072726; 8. T. Noomen, Rotterdam, 1072626; 9. N. C. A. v. d. Linden, Alphen, 10725; BILJARTEN NEDERLAXDSCHE BILJARDBOND. Uitbreiding van de competitie. De tijd nadert weer, dat het biljartsei zoen officieel ingeluid zal worden. Weliswaar is de beoefening van de bil- jartsport tegenwoordig zoozeer toegenomen, dat feitelijk van een gesloten seizoen niet meer gesproken kan worden, temeer daar de zomer van 1931 zich meer dan ooit ge leend heeft voor de sport binnenshuis, maar de Nederlandsche Biljartbond, het leidend lichaam dezer materie in ons land, heeft toch een officieelen datum ingesteld voor bondswedstrijden. Als eerste uiting daarvan en misschien wel de belangrijkste, omdat daarmede zulk een bijzonder groot aantal spelers gebaat is, krijgen we de competitie. Op 1 Septem ber is de gelegenheid tot inschrijving geslo ten en worden de deelnemede ploegen in gedeeld. In 1930 is de competitie een succes ge worden. Thans echter blijkt de liefhebberij tot deelneming zoo groot, dat nu reeds het aantal deelnemende vereenigingen verdub beld is, n.l. van 22 tot 45. Voor de persoonlijke competitie, die 't vorig jaar niet gespeeld werd, schreven in klasse A. 14 en in klasse B. 26 spelers in. Verder worden de klassen C, D, E en F. gevormd door ploegen van vier spelers, naar gelang van de gemiddelden. De toeneming bedraagt thans reeds voor klasse C. van 9 op 17; voor klasse D van 14 op 16; klasse E. komt van 19 op 16 en klasse F. van 43 op 62 viertallen. Met inbegrip van de individueele compe titie is het aantal deelnemenden dus tot 484 gestegen ongeacht de eventueele inval lers (vorig jaar 304). Waarbij ongetwijfeld nog meerdere inschijvingen zullen volgen voor den uitersten datum. De reglementeering van dit deel der bil- jartsport heeft reeds hoofdbrekens gekost. De krachten der spelers liepen vaak te sterk uiteen. In gezamenlijk overleg is, naar de meening van den competitie-leider, men cr in geslaagd een voor alle spelers bevredi gend reglement tc ontwerpen en de practijk zal thans antwoord dienen te geven of de werking daarvan evenredig is aan de hooge verwachtingen die men in bondskringen daarover heeft. Het clubkampioenschap in het drieban- denspel, dat mede als eerste actie voor het komende seizoen is vastgesteld, bracht de inschrijving van een zestal vereenigingen. ATHLETIEK PR0PAG ANDA-ATHLETIEKDAG. Voor R. K. voetballers en turners. Met toestemming van den D. H. A. K. organiseert de R. K. Athletiekvereeniging „Wilskracht* op Zondag 13 September op het „Wilskrachf'-terrein te Amsterdam een propaganda-athletiekdag voor alle R. K. voetbal- en turnvereenigingen. Met het oog op de propaganda onder tur ners en voetballers worden D. H. A. K.- cracks van deze wdestrijden uitgesloten. Het programma bevat de volgende Senioren: Discuswerpen, kogelstooten, hoogspringen met aanloop, verspringen met aanloop, 10o M. hardloopen, 1500 M. idem, 3000 M. idem, 4 X 1°° esta fette, speerwerpen. Junioren: Discuswerpen, speerwerpen, kogelstooten, hoogspringen mot aanloop, vèrspringen met aanloop, 80 M. hardloo pen, 400 M. idem, 1000 M. idem, 4 X 80 M. estafette. Inschrijvingen vóór 5 Sept. aan het adres van het secretariaat Job. Krah, Amsterdam, W. Rietwijkerstraat 4. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Dinsdagmiddag te 2.30 uur (zomer tijd). Agenda: lo. Beëediging en installatie nieuw gekozen leden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Wijziging gemeentebegrooting, dienstjaar 1931. 4. Reclames schoolgeld. 5. Ingekomen stukken en mededeelingen. De wethouders-keuze. Naar wij vernemen heeft de R.K. Raadsfractie in vergadering bij een uitgemaakt, dat de heer P. de Jong we derom als wethouder zal orden benoemd. In de plaats van den heer van der Geest, die als lid van den Raad heeft bedankt, zal aangewe zen worden de heer S. Strijk. Waterleiding. Met de waterleidingplan nen is het thans zoover gesteid, dat het hoofd buizennet is gereed gekomen. Ook de water toren nadert zijn voltooiing. Met het leggen der dienstleidingen Is men thans bezig. OEGSTGEEST GEMEENTERAAD. Gisteravond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter van Gerrevink. Na opening van de vergadering werden de notulen voorgelezen en na geringe wijziging Ingekomen stukken. Verzoek van de R.K. Geitenfokvereen. om subsidie van 25 voor 1932 werd goedgekeurd Voor kennisgeving werden aangenomen: Verslag der provincie Z.-Holland over 1930. Verslag keuringsdienst van waren over 1930. Uitspraak Ged. Staten betreffende het be zwaarschrift tegen een aanslag in de grond belasting. Mededeelingen: 1. Dat Ged. Staten het raadsbesluit tot aan koop grond en perceelen aan de Geversstraat hebben goedgekeurd. 2. Van B. en W. dat zij aan de straten van het plan Kort hebben gegeven de namen: Ja- vastraat, Sumatrastraat, Borneostraat en Ce- lebesstraat. 3. Dat de N.V. Leidsche Exploitatie Mij. en de heer J. Th. Kon genegen zijn in de aanlegkosten van de Rhijnzichtstraat bij te dragen resp. ƒ20.266.61 en 9.643. 3. Beslissing over het voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling van Bouw- en Wo ningverordening. Na bespreking van het voorstel-Varekamp waarover in vorige vergadering de stemmen staakten, werd dit in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Het voorstel-Rubenkamp werd daarna ver worpen met 65 stemmen. 4. Voorstel van B. en OC. tot wijziging der gemeenschappelijke regeling inzake den school artsendienst kring Katwijk. Op verzoek van de Commissie van Beheer van den Schoolartsendienst werd de gemeen schappelijke regeling, en de vergoeding van den schoolarts gewijzigd. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der regeling inzake het gebruik om het lijkenhuisje en begraafplaats nabij het Groene Kerkje. In verband met noodzakelijk gebleken her stelling en verbetering van het lijkenhuisje aan de begraafplaats nabij het Groene Kerkje, werd de jaarlijksche vergoeding voor het ge bruik verhoogd van 25 tot 50. 6. Voorstel van B. en W_ tot het voeren van een rechtsgeding. B. en W. stellen voor de gemeente Engelen (N.Br.) in rechten aan te spreken en hen te machtigen het voor de goedkeuring door Ged. Staten noodige rechtskundig advies in te win nen, inzake de betaling v:n 267.25, verschul digd voor genoten onderwijs van kinderen uit die gemeente. Wordt besloten. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ambtenarenreglement en van de ge vallen, waarin de voorwaa-den, waaronder in dienstneming op arbeidsovereenkomsten naar het burgerlijk recht kan plaats vinden. Wordt vastgesteld. 8. Na uitgebracht rapport door den heer Uittenboogaard namens i'p Commissie ad hoe, werd de gemeenterekening 1930 voorloopig vastgesteld. 9. Begroolingswijziging In verband met eenige loodzakelijk uit te voeren werken vragen B. en W. een crediet van 30.000, Het voorstel werd aangenomen met 9 tegen 2 st.. die van de heeren den Ouden en Uittenhogaard. Aan het einde van de vergadering heeft de voorz. in welgekozen woorden afscheid geno men van de heeren v. d. Burg, de Graaf, Nijs- sen en Varekamp, namens den Raad en de in gezetenen, waarop de sche:der.de heeren woor den van dank uitspraken voor de goede sa menwerking. Bloempjesverkoop. De verkoop van bloempjes ten bate van het Christelijk Mi litair Tehuis heeft opgebracht 69. OVERA in kh&i enjffauw, mans maat, 4.50 - 4.25 - 170 - 3.50-2.45 Jongens-Overalls 1.85 KATWIJK AAN DEN RIJN Vlagjesdag. Naar we vernemen zal er a.s. Maandag, 31 Aug., door den Ned. Militairen- bond een vlagjesdag worden gehouden. Een aantal dames hebben zich reeds beschikbaar gesteld deze vlagjes ten verkoop aan te bie- De Ned. Militairenbond beoogt de instand houding van de Militaire Tehuizen en de be vordering van de geestelijke en lichamelijke welstand van den soldaat. Koninginnefeest. De route voor den op tocht is als volgt vastgesteld: Aantreden op |t Kerkplein. Vervolgens Kerkstraat, Wassenaar- sche weg, Nieuwsteeg, Voorstraat, Achterweg, N. Commandeurslaan, Feestterrein. Te 2 uur ringrijden te paard en per fiets. Te 2.30 ton- rijde. Half 4 stoelendans, half 5 zakloopen en te half 6 stoelendans. Des avonds te half negen lampionoptocht waaraan prijzen verbonden zijn. De Harmonie Katwijk zal alle feestelijkheden opluisteren. NOORDWIJK Gemeenteraad. De Raad vergadert Dins dagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Beëediging raadsleden. 2. Verkiezing wethouders. 3. Be noeming commissies. Etalage-wedstrijd. Gisteravond had de opening plaats van den étalagewedstrijd, wat een gezellige drukte in Noordwijks straten veroorzaakte, daar honderden zich voor de étalages verdrongen om het vele moois in oogenschouw te nemen. Telkenjare kunnen! wij constateeren, dat onze winkelstand, wat betreft het étaleeren, vooruit gaat en een goede demonstratie is, wat al zoo bij onze winkeliers te verkrijgen is„ hetgeen zeker de leuze van hen: „koopt ter plaatse" steeds meer in vervulling zal doen gaan. Dat er wel animo bestaat, spreekt wel uit de deelname, daar ruim 90 étalages aan dezen wedstrijd deelnemen en het was lang geen gemakkelijke taak voor de jury, om de werkelijk goede étalage's te keuren. De uitslag der keuring is als volgt: Groep I: tabak, sigaren, sigaretten en aan verwante artikelen. Eere-prijs (beker van de Oranje-vereeniging) J. W. Augustinus; le pr. J. H. Imthorn, 2e pr. A. B. Hoogervorst en 2 2e prijzen van wed. Brakel; 3e pr. J. Bier mans, P. Zoutenbier, A. B. Hoogervorst en J. Zoetendaal. Groep 2: Broodbakkers: le pr. C. Rooden- rijs, 2e pr. M. J. Westerop, 2e pr. C. Elstgeest. Groep 3. Banketbakkers. Eere-prijs H Bouw knecht, le pr. H. ter Schuur, 2e pr. H. Bouw knecht en G. C. v. d. Burg, 3e pr. C. Eist- geest, P. Vlieg. Groep 4. Kruideniers, grutterswaren en com- mestibles: le pr. fa. H. Medemblik, Jac. Hoo- geveen en W. J. Vink; 2e pr. Jac. Hoogeveen, fa. H. Mathot, C. P. de Jeu, J. v. d. Werf en J. v d. Werf; 3e pr. H. Medemblik, A. G. v. Rijn, W. J. Vink, wed, F. v. d. Berg, Coöperatie D. S. S. Groep 5. Slijterij, le pr. P. H. v. d. Voort, 2e prijs J. M. Vos. Groep 6. Groenten en fruit. Eere-prijs L. P. Koelewijn (krans van den voorzitter van O. V.), le pr. J. v. Bohemen, C. N. v. Zuijlen, H. Zoet, 2e pr. C. N. Zuylen, H. Zoet, J. v. d. Meer. Groep 7. Bloemen en planten, le pr. A. R. Overvelde Groep 8. Fijne vleeschwaren, zuivel, boter, kaas en eieren, le pr. G. A. Jansen, S Zwet sloot, H. C. Hoogeveen, 2e pr. Th. Verweij, 3e pr. H. Otto. Groep 9. Slagerijen en vischzaken. 3e pr. C. Hoek en Ph. Kriek. Groep 10. Dames- en heerenhoeden en mo deartikelen. 2e pr. C. v. Gerwen, A. C. Cas- pers, Joh. Choufour. Groep 11. Schoenenmagazijn en aanverwan te artikelen: le pr. J. J. Sengers (fa. Krol), 2e pr. P. H. Zoutenbier, J. J. Sengers, 3e pr. J Mols 2 x. Groep 12. Manufacturen. Eere-prijs fa. E. Tissing (krans van de commissie étalage-wed strijd), le pr. B. P. Zonneheld, 2e pr. Braun v. Sambeek, J. A. Zwitzer en C. v. Gerwen. Groep 13. Behangers, stoffeerders en meu belen: le pr. J. Meyerink, 2e pr. wed. Wijn beek en Th. Taskin. Groep 14. Luxe en huishoudelijke artikelen, Eere-prijs: S. W. Langelaan (krans Gemeente bestuur): le pr. S. W. Langelaan, 2e pr. H. A. Mathot -en fa. J. v. d. Geest, 3e pr. H. Bui- ze, fa. J. v. d. Geest en G. J. Marijt. Groep 15. Rijwielen, sanitair enz. le pr. Gebr. v. Dam en fa. Zoet en Vink, 2e pr. fa. Zoet en Vink, 3e pr. P. Schrier. Groep 16. Kachels, ijzerwaren, land- en tuin- bouwartikelen. Eere-prijs: J. v. d. Geest (krans graaf v. Limburg Stirum), 2e pr. J. H. Chris- tiaanse, H. v. Bourgondiën, 2 x, 3e pr. H. v. Bourgondiën. Groep 17. Boekhandel en foto-artikelen: le pr. J. v. d. Steen. Groep 18. Uurwerken, goud, zilver en op tiek, 2e pr. L. Banck, C. Waasdorp 2 x Groep 19. Coiffeurs, drogist en verplegings- artikelen: le pr. Joh. G. Blok, 2e pr. fa. H. Caspers, 3e pr. mej. wed. Jac. Berkhout. RIJNZATERWOUDE Raadsbesluit vernietigd. Het raadsbesluit van 10 Augustus 1.1., waar hij de heer R, Kroon is toegelaten als raads lid, is bij beslissing van Ged. Staten van Z.H. d.d. 24 Augustus vernietigd, De raad dezer gemeente kan tegen deze beslisisng in beroep gaan bij de Kroon, LEIDSCHENDAM. WILHELMINAFEESTEN Prachtig geslaagd. Donderdag, de laatste dag der Wilhelmina- feesten te VeurLeidschendam, werkte het weer wederom uitstekend mede en kwam een vroolijk zonnetje de feestvreugde nog ver- hoogen. Des morgens om 9.30 uur was er ringrijderij met auto's voor heer en dame. Vele belang stelenden hadden zich wederom langs de lij nen geschaard om van'deze ringrijderij getuige te zijn. De deelnemers bekampten elkaar zeer fel en zorgden steeds voor de noodige span ning, terwijl ook de noodige vroolijkheid niet ontbrak. Er waren heel wat ritten noodig, voor de uitslag bekend was. Prijswinnaars werden: le pr. D. v. d. Zon en Dina v." d. Zon, 2e pr. J. Meijer en mej. J. de Jong, 3e pr. F. J. Rabe- ling en mej. Rabeling, 4e pr. K. Lambo en mevr. Lambo. Des namiddags te 2 uur werd op hel Kerk plein voor café „Het Eiland" te stoet opge steld voor de ringrijderij met paard en tibury voor heer en dame. Hiervoor waren een 40-tal deelnemers; het was een prachtig gezicht de schitterend versierde tilbury's in den stoet te zien optrekken, welke onder de vroolijke tonen der Harmonie een rondrit maakten door het dorp om zoo op te trekken naar het feestter rein, waar zich reeds duizenden kijkers hadden opgesteld om van nabij dit toch nog altijd po pulaire en oude volksspel te kunnen gadeslaan Duidelijk was te zien, dat vele deelnemers zin hadden in de prachtige hiervoor uitgeloof de prijzen, zoodat er fel gestreden werd en de spanning der toeschouwers even groot was als die der deelnemers. Evenals bij de ringrijderij met autojs waren er heel wat ritten noodig. De uitslag werd ten slotte als volgt: 1 epr.: A. Overdevest en mej. S. Olsthoorn, 2e pr.: P. Overdevest en mej. A.a v. Leeuwen, 3e pr.: T. de Vet en mej. P. Nieuwland. 4e pr.: J. Groeneweg en Jac. Bol- leboon, terwijl de prijs voor het mooiste cos- tuum werd gewonnen door J. A. v. Loghem en mej. N. Bolleboom en de prijs voor het mooiste versierde rijtuig door W. Niewland en mej. G. Bergman. Des avonds te 8 uur werden in café „Het Eiland" met hartelijke en toepasselijke woor den aan de winnaars de prijzen uitgereikt. Op het einde dankte de voorz. den secr. en mede bestuursleden voor het vele werk gedurende de feestdagen verricht; hij dankte allen voor de medewerking tot het welslagen van deze fees ten en hoopt steeds op aller steun te kunnen blijven rekenen tot groei en bloei der Wilhel- Hiermede behoorde de feesten wederom tot het verleden; zeer zeker kunnen deze als schit terend geslaagd genoemd worden en kan het bestuur vol trots en met genoegen op deze da gen terugzien. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP Gemeenteraad. Dc Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 1 September des nam. 7.15 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Beëediging raadsleden. 3. Benoeming wethouders. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken en me dedeelingen. 6. Aanbieding begrooting 1932. 7. Stichting grondbedrijf. S. Oprich ting Burgerlijk Armbestuur. 9. Benoeming leden Burgerlijk Armbestuur. 10. Vast stelling algemeene voorwaarden verkoop gemeentelijk bouwterrein. 11. Vaststelling prijs bouwgrond langs den Hoogmadesche weg. 12. Vaststelling verordening op de winkelsluiting. 13. Vaststelling verorde ning schoolgeld. 14. Vaststelling veror dening op de heffing en invordering van precariorechten. 15. Reclame plaatselijke belastingen. 16. Subsidieaanvrage ver- eeniging voor wijkverpleging. 17. Wijzi ging gemeenschappelijke regeling met Zoeterwoude, inzake toelating leerlingen uit die gemeente op de Openb. Lagere school. 18. Wijziging begrooting 1931. 19. Rondvraag. NIEUWKOOP. Optocht. Maandagavond a.s. zal ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin een optocht worden gehouden van kinderen van 8 jaar en ouder, met lampions en vlaggen, onder leiding van een jonge dames-comité. Strooperij. Tegen een drietal per sonen uit Amsterdam is in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. proces-verbaal opgemaakt wegens het overtreden van de Visscherijwet. Vooroefeningen. Voor de vooroefe ningen van den militairen dienstplicht hebben zich uit deze gemeente slechts 2 gegadigden aangemeld, zoodat ter plaatse geen oefeningen zullen worden gehouden. Waterleiding. In deze week hoopt men gereed te komen met het leggen van de hoofdbuizen voor dc waterleiding in deze gemeente. Het eindpunt van deze werkzaamheden is de Kerklaan en het Noordsche dorp te Noorden. Daarna gaat men begonnen in Zevenhoven. Geboren: Hendrikus z. van G. Ver- looij en A. C. Bon Jan z. van J. Ouds hoorn en L. Rijlaarsdam Wilhelmina d. van G. Steenbeek en F. J. J. Kamp. Ondertrouwd: J. B. Bon 28 j., te Ouder-Amstel, en G. M. vavn Leeuwen 25 jaar. NOORTEN. Diefstal. Ten naó 'cle van H. de H. is een heerenrijwiel ontvreemd, dat hij onbeheerd bij een hek had laten staan. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld naar dc(n) dader(s). NIEUWVEEN Wilhelminal eesten. Was het weer op de eerste dag der feesten niet bepaald mooi, Donderdag liet het niets te wenschen over. Dat het een gunstige in vloed op de feestelijkheden had, is buiten kijf. Woensdagavond was het uitgesproken stil op het feestterrein. De fakkeloptocht nam zeer weinig publiek mee. Donderdag zat de stemming er beter in. s Morgens tijdens de stoelendans voor dames, het tonkruipen voor jongens en tonneansport voor heeren, was er vrij goede deelname en belangstelling. Bij de tonneansport, op zijn Hollandsch: tobbetjesteken, kon zelfs dc groot ste crisislijder niet meer triestig kijken. s Mrddags te twee uur werd een concours hippique gegeven door heeren onderofficieren van het 6e Reg. Veld-Art. te Leiden. Hiervoor was de belangstelling zeer groot. Begrijpelij kerwijs was het geen concours in groote stijl, maar uit het applaus dat af en toe losbrak bleek dat de kijkers het gepresteerde toch wis ten te waardeerena 's Avonds was de drukte op het feestterrein nogal flink. Verschillende „spullebazen" zul len toen nog goede zaken gemaakt hebben. Tot officieel slot der festiviteiten volgde om twaalf uur een schitterend vuurwerk, dat in één woord: af was. Als laatste nummer zagen wij de beeltenis van H. M. de Koningin in een zee van licht; onderwijl speelde het muziek corps het Wilhemus, dat tot onze bevreemding bijna niet werd meegezongen. De drukte op het terrein en in de café s hield nog geruimen tijd aan. Tot ongeregeldheden is het gelukkig niet gekomen. Het bestuur der Wilhelminavereeniging kan op een succesvolle feestviering terugzien. De uitslagen der wedstrijden hopen wij mor gen te kunnen plaatsen. WADDINXVEEN. GROOTE VLAM TN HET GEZICHT GEKREGEN. Slachtoffer vermoedelijk blind Het 10-jarig zoontje van den heer v. d. M. had de onvoorzichtigheid achter de woning een bus met carbid in brand te steken. Daar het carbid niet flink genoeg naar den zin van den jongen brandde, blies hij er in met het gevolg, dat een groote vlam in zijn gezicht sloeg waardoor hij ernstige brandwonden kreeg, terwijl zijn hoofdhaar totaal verbrandde. Door een der plaatselijke doctoren werd het ventje vei bonden. Men meende dat de jongen er wel goed af zou komen, doch gisteren verergerde zijn toestand zeer. uit een der oogen bleek het licht reeds geweken te zijn terwijl voor het'behoud van het ander werd ge vreesd, zoodat men hem gisteravond naar het Academisch Ziekenhuis to Leiden overbracht. Naar wij vernemen zal het slachtoffer tje vermoedelijk het licht uit beido oogen moeten missen. ZOETERWOUDE (HOOGE RIJNDIJK). WILHELMINAFEESTEN. De 2de dag. Met een heerlijk zomerzonnetje werd gisteren de 2de dag der feesten begonnen; 17 paartjes met paard en tilbury, waarvan enkele heel mooi versierd, kwamen het feesterrein oprijden, om deel te nemen aan de ringrijderij. De bela. cstelling voor dit traditioneele volksspel b!ijft steeds be staan, maar was dezen kepv. dank zij de goede regeling en de indoe ling van het ter rein bijzonder groot. Na verschillende kampriten werd de lstc prijs 15.gewonnen door mej. P. de Groot en den heer A C. He 'drikse, 2e prijs 10.door mej. A. v. d. Poel en H. A. van Santen, 3e prijs ƒ7.50 door den heer Jac. Dorrecaal en echtgenoote en 4e pr. f 2.50 door mej v. Teylingen en den heer H. v. Teylingen. Nadat de deelnemers, voorafgegaan door de muziek en de commissie een rondgang over het terrein hadden gemaakt werden de prijzen d(oor den voorzitter uitgereikt. Tegelijk werd ook gehouden ringsteken per fiets voor dames en heeren. Hierbij werden de prijzen behaald als volgt: le pr. barometer door C. van Amsterdam 2e pr. een tabakspot door A. v. Voort. 3e pr. een kristal watcrstel door H. v. d. Hoe ven. 4e pr. een borstelhanger door C. Klein en 5e pr. een luxe aschbak door A. Lemmerzaal. In den namiddag werd begonnen met sprietloopen over de Molenvaart, deze behendigheid is voor zg waterratten, wanneer zij er zonder kou-vatten afko men een aardigheid, voor meisjes lijkt ons dit niet de gewenschte bezigheid op een feest. De prijzen werden gewonnen door: 1. V. Verhoorn, 2. W. Zwetsloot en 3. F. v. Klaveren. Het zg. kat-kneppelen was voor vele weer een oud aantrekkingsnunt. Hier bij werden de prijzen behaald door: 1. C. Deegenaars, 2. G. Vreeburg, 3. P. den Hol lander en 4 P. Hiemstra. In afwijking van het programma werd inplaats van tonnetjesteken, een stoelen dans gehouden voor dames en heeren waarvoor zeer veel belangsteling bestond. De eerste prijs werd behaald door mej. A. Oostdam, de 2e pr. door mej. G. v. Die- men, de 3e pr. door mej. A. Omfczigt en de 4e pr. door C. van Amsterdam. Er heersch- te den geheelen middag een kalme feeste lijke stemming. Tegen den avond begon er meer drukte te komen dit was voor de commissie een aanleiding om de controle te verscher pen. Velen trachtten op allerei manieren doch zonder geldig toegangsbewijs op het terrein te komen. Het feest werd besloten met een schitterend vuurwerk, waarvoor een groote belangstelling bestond, niet al leen op het terrein doch ook in de omge ving en op den Hooge Rijndijk. De Kon. Ned. Kunstvuurwerkfabriek van A. J. Kat te Leiden zorgde voor een mooi program ma van 58 nummers. De W.-V.-feesten zijn voorbij en wij kun nen zeggen geslaagd, niet alleen door het mooie weer maar ook door de vele zorgen van het bestuur.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6