KONINGINNEFEEST SCHUTTERSVELD BUITENLAND VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DUITSCHLAND KATHOLIEKENDAG TE NEURENBERG Groote belangstelling. Gisteren is te Neurenberg de 70ste bij eenkomst van het congres der Duit sen e katholieken gehouden, begonnen met een pontificale mis, waarann duizenden deel namen. Gisteravond werd een concert gegeven, dat door de Beiersche radio ver spreid werd. Men verwacht morgen een 35.000 a 40.000 bezoekers met de gewone treinen en verder komen er nog 20 extra- treinen aan. 's Middags is er een vrouwenvergadering gehouden, die zoo druk bezocht was, dat men de vrouwen over twee vergaderingen moest verdeelen. Curtius en Litwinof te samen naar Genève. Het rijkskabinet heeft gisterochtend een zitting gehouden, waarin de diverse pun ten ter sprake zijn gebracht, welke op de aanstaande Volkenbondsvergadering be handeld zullen worden. Leden van den Rijksdag zullen ditmaal niet mee naar Genève gaan. Voorts bracht Curtius rapport uit over de betrekkingen met Rusland, waarover hij met den Russischen volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken, Litwinof. bij diens bezoek aan Berlijn zal confereeren. Zaterdagavond zullen Curtius en Litwinof samen uit Berlijn naar Genève vertrek ken. BEIERSCHE NOODVERORDENING. Nieuwe belastingen, drastische bezuinigingen. Ter dekking van het tekort van 28,6 millioen mark op de Beiersche staatsbe- grooting heeft de Beiersche regeering een noodverordenig uitgevaardigd, waarin be halve belangrijke bezuinigingen ook tal rijke nieuwe belastingen werden aange kondigd. De slachtaccijns wordt bijna verdub beld, doch deze verhooging wordt bijna uitsluitend door den handel gedragen. Hieruit verwacht men een opbrengst van 7.2 millioen. Uit de vermindering der sociale uitga ven verwacht men een besparing van 4 millioen. De overige 17.6 millioen mark moeten door bezuiniging op de uitgaven worden verkregen. Een bijzonder groot be drag wordt bezuinigd op den woningbouw. De salarissen van vrijgezellen en gehuwden zonder kinderen in openbaren dienst zul len, wanneer zij meer dan 1500 mark per jaar bedragen, met 5 pet worden vermin derd. ENGELAND DE NIEUWE REGEERING. Manifest van de Arbeiderspartij. De gemeenschappelijke vergadering van den algemeenen raad van het vakvereeni- gingscongres en het bestuur der arbeiders partij heeft, naar de persagentschappen melden, een manifest gepubliceerd, waarin de bevolking wordt uitgenoodigd krachtig weerstand te bieden aan een regeering van personen, die handelen zonder daartoe gemachtigd te zijn door het volk, die de levensvoorwaarden der arbeiders aan randt om een toestand te vermijden, ver oorzaakt door de politiek die particulie re bankiers volgden. Verder wordt gezegd, dat dit een principieele poging is de socia listische politiek van het land omver ie werpen. De dreigende moeilijkheden had den overwonnen kunnen worden door het mobiliseeren van het actief des lands in het buitenland en door het tijdelijk staken van de stortingen in de ambrtisatiefond- sen. De vergadering nam een motie aan, waarin alle onderdeelen der arbeidersbe weging worden uitgenoodigd onmiddellijk maatregelen te nemen om bij de op han den zijnde algemeene verkiezingen de over winning te verzekeren. HET AMERIKAANSCHE CREDIET AAN ENGELAND. Een leening van 200 millioen dollar. Naar officieus verluidt, zijn de onder handelingen betreffende het Engelsch Amerikaansche crediet heden met succes afgesloten. Het Amerikaansch banksyndi- caat dat geleid wordt door de firma's Morgan, Guaranty Trust en Bankers Trust zal Engeland een leening op korten ter mijn toestaan. De voorwaarden zijn onbe kend. Men verwacht, dat thans de Fede ral Resei*ve Bank ook haar crediet zal verlengen. President Hoover heeft zijn toestemming gegeven tot het inwilligen van een 200 mil lioen dollar-leening van New-Yorksche bankiers aan Engeland. SPANJE DE STRIJD TUSSCHEN KERK EN STAAT. Een nieuw concordaat? Naar de Spaansche bladen uit gezag hebbende Vaticaansche kringen vernemen, heeft de H. Stoel zich na ontvangst van het protest der Spaansche regeering be reid verklaard, om dieplomatieke onderhan delingen met de regeering van Madrid aan te knoopen, teneinde tot een nieuw bilateraal verdrag te komen, dat het con cordaat van 1851 vervangen zal. Naar „El Debate" uit welingelichte bron verneemt, heeft de Spaansche regeering weliswaar een protestnota aan den pause lijken nuntius te Madrid overhandigd. Het bericht echter, volgens hetwelk dit protest het karakter zou dragen van een ultimatum is van allen grond ontbloot. Op een desbetreffende vraag verklaarde de minister van binnenlandsche zaken, Maura, voor de Cortes, dat omtrent den eigenlijken inhoud van de op den vicaris van Victoria gevonden documenten geen nadere bijzonderheden zullen worden me degedeeld, zoolang de diplomatieke onder handelingen tusschen Spanje en het Va- ticaan niet zijn afgesloten. Naar gemeld wordt, heeft de pauselijke nuntius aan den president van den minis terraad doen weten, dat het Vaticaan van plan is, in den loop van deze week een nota aan de Spaansche regeering te zen den, waarin het Vaticaan zijn houding ten opzichte van de godsdienstkwestie in Spanje zal bepalen. GEZANTSCHAPSSECRETARIS ONTSLAGEN. Wegens hulde aan ex-koning. De minister van buitenlandsche zaken heeft telegrafisch den gezantschapssecreta ris te Kopenhagen ontslagen, die toen ex-koning Alfonso kortgeleden op een boottocht Kopenhagen voorbijvoer, zich haastte hem te begroeten en den ex-ko ning zou hebben verklaard, dat voor hem de koning steeds koning bleef. PORTUGAL DE ONLUSTEN. NIEUWE GEVECHTEN TE LISSABON. Volgens berichten van de Spaansch- Portugeesche grens vonden heden op nieuw gevechten plaats in de .stad Lissa bon tusschen de regeeringstroepen en op standelingen, waarbij het aan de laat sten gelukte twee kazernes te verwoesten. De treinen naar Lissabon kunnen de stad niet bereiken en blijven op een 10 K.M. van de hoofdstad liggend station staan. Ook in het Noorden van Portugal vinden gevech ten plaats, vooral te Coimbra, Oporto en Seduval. In tegenspraak met andersluidende be richten moeten de insurgenten belangrijke successen hebben geboekt. De Spaansche Minister van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat in de onmiddellijke nabijheid van het Spaansche Gezantschap te Lissa bon hevige gevechten hebben plaats gevon den. De leden van het Spaansche Gezant schap zochten hun toevlucht in het ge bouw van het Engelsche gezantschap. Vijfhonderd gearresteerden. Naar Havas uit Lissabon meldt, be draagt het aantal gearresteerde opstande lingen ongeveer 500. Onder de gearres teerden bevindt *zich een deel van de Lis- sabonsche brandweer en de marinevlieg- tuig-afdeeling van Alherca. Bij de bombardeering van Almada door de opstandige vleigers zijn 4 burgers ge dood, en -verscheidenen gewond. Een aantal lieden van de opstandelin gen, o^a. kolonel Riberio, luitenant Car- mona en de zee-office/r Sebastiao Costa zijn gevlucht. Een van de vliegtuigen moest te Alcazar een noodlanding maken. De in zittenden werden gearresteerd. Een ander Portugeesche vliegtuig is te Huelva aange komen en door de Spaansche autoriteiten geinterneerd. De opstand van gisteren is ontstaan naar aanleiding van het feit, dat de salarissen van een aantal officieren verlaagd waren. Maandag 31 Augustus 2 UUR n.n De'voorverkooB^Tieeft plaats op ZATEjiDAS 2j^ffllG., van 3-5 uur, in dff j der Stads-Gelioorzaal Ouders van deelnemende kinderen kunnen op vertoon van hun kaart toegangsbewijzen bekomen tegen gered, prijs van 10 ct. per plaats Voor bijzonderheden zie Feest programma. 8086 geestelijk gezag en het fascisme bij de gods dienstige en Lichamelijke opvoeding der jeugd. Van anderzijds wordt nog gemeld: Inza ke de op handen zijnde oplossing van het geschil tusschen Italië en het Vaticaan doet men opmerken, dat er op het oogenblik on getwijfeld voorbesprekingen gaande zijn. In Romeinsche kringen wordt gewezen op de herhaalde bezoeken, welke pator Tacchi Venturi, die in nauwere relatie staat met het fascisme, op het Vaticaan brengt. Er moet echter aan worden toegevoegd, dat, hoewel men de mogelijkheid van een spoedig beginsei-acooord niet afwijst, iedere nadere mededeeiling te dezer zake zeker voorbarig is. MAROKKO Aanval op een Fransche militaire post. In het Zuiden van Marokko hebben op standelingen gisteren een aanval gedaan op een Fransche post. Een Fransch offi cier en twee soldaten werden daarbij ge dood. De opstandelingen werden terugge dreven en moeten zware verliezen hebben geleden. ITALIË HET CONFLICT BIJGELEGD? Heropening der Katholieke jeugdvereenigingen. Naar de „British United Press" uit de Vaitioaansohe Stad bericht, wordt in half ambtelijke kragen van het Vaticaan toege geven, dat er tusschen het Vaticaan en de fastische regeering overeenstemming is be reikt inzake het naar aanleiding van de re- geeringsmaatregelen togen de Katholieke actie gerezen conflict. Deze overeenstem ming is gebaseerd op de volgend punten: De Katholieke Actie zal in alle diocesen volkomen onafhankelijk worden georgani seerd. Met andere woorden, zij zal inplaats van een landelijke een diocesane organisa tie worden. Elke diocesane bond zal onmid- delijk onder den beta?effenden bisschop staan, opdat de Katholieke Actie zich uit sluitend op godsdienstig en niet op politiek terrein zal bewegen. Er zal een centraal lichaam worden ge vormd om de religieuze werkzaamheden dei- Katholieke Actie in de verschillende dio cesen te regelen, maar er zal niet vanuit een centraal punt een dwingende gedrags lijn worden aangegeven of politiek gevoerd. Iedere bisschop zal voor zijn diocesane or ganisatie de verantwoordelijkheid dragen. Bovendien krijgt iedere bisschop het recht een priester te benoemen voor de godsdienstige opvoeding van de leden der fascistische jeugdorganisaties (Balila en A vanguard isti)Zij hebben de opdracht gekregen het Vaticaan de zekerheid te geven, dat zal worden zorg gedragen voor een geregelde, eenvormige voorziening in de geestelijke behoeften van de leden van al deze vereenigingen. Tengevolge van een en ander zullen, zoo verluidt, de Katholieke clubs in geheel Italië binnenkort weer wor den geopend. Van Vaticaansche zijde wordt er op ge wezen, dat de overeenkomst louter een her haling is van het Lateraansch Verdrag, daar de Katholieke Actie zich nooit met de politiek bemoeid heeft. Mussolini's belofte om zorg te dragen voor de godsdienstige opvoeding in de fas tische organisaties en, van den anderen kant, de door de Kerk veïle-ende toestem ming tot vestiging van fascistische clubs in kerkelijke colleges, worden beschouwd als een afdoend bewijs voor een nauwere sa menwerking dan bot dusverre tusschen het BRITSCH-INDIE GANDHI'S REIS NAAR ENGELAND. Zijn zoon en miss Slade vergezellen hem. Onder degenen, die Gandhi naar Lon den vergezellen, bevinden zich zijn zoon Devadas Gandhi en miss Slade, de En gelsche, die al sinds jaren een geestdrif tig aanhanger van Gandhi is. In weerwil van den stortregen waren duizenden bij het vertrek van Gandhi naar Bombay aan het station te Simla aanwe zig. Het bericht omtrent het accoord tus schen den onderkoning en Gandhi kwam zeer onverwacht, toen de hoop reeds was opgegeven, na een dag van vergaderingen en besprekingen. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE KOPENHAGEN FINALE 100 K.M. MET MOTORGANGMAKING. AUSTRALIË MINISTER THEODORE VRIJ- GESPROKEN. Een lastercampagne tegen den Katholieken Labourman. Mr. E. G. Theodore, de katholieke minis ter van financiën van het Australische Ge- meenebest. werd na een proces van 23 da gen, dat de regeering van Queensland tegen hem had aanhangig gemaakt, vrijgesproken van alle verdenking, als zou hij malver saties hebben gepleegd bij den aankoop van mijnen. „De nationalisten hebben een lastercam pagne tegen mij op touw gezet", zei Mr. Theodore in een interview. Het doel was den politiëken invloed van den Katholieken Labourman, die bezig was Australië door zijn financieeie moeilijkheden heen te hel pen, te fnuiken. Toen hij van oneerlijkheid beschuldigd werd, moest de Australische premier hem wel verzoeken zijn functie ais minister neer te leggen. Nog vóór het pro ces was afgeloopen, werd Theodore echter reeds op zijn post teruggeroepen. „Mijn vertrouwen in Mr. Theodore's onkreuk baarheid, is nooit geschokt", zeide de pre mier. De regeering van Queensland werd tot de kosteai van het proces veroordeeld, wel ke meer dan 10.000 pond sterling bedragen. Een groote menigte juichte Theodore bui ten het gerechtsgebouw toe. SPORT VOETBAL Leidsche Politie Sportvereen. Gisteravond speelde L. P. S. V. II een vriendsohappelijken wedstrijd tegen een combinatie van de Zwemver. „De Zijl", welke in een gelijk spel (11) eindigde. B. G. S.—De Zijl. Morgenmiddag om 4 uur wordt deze wedstrijd gespeeld op het terrein aan den Katwijkschen weg. Door De Zijl is hier voor een fraaie medaille beschikbaar ge steld. eawall voor de tweede maal wereldkampioen. Gisteravond heeft te Kopenhagen de beslissing plaats gehad van bovenge noemd wereldkampioenschap, waarvoor zich uit de voorritten, die Dinsdag wei'- den gehouden, geplaatst hadden de Duit- schers Sawajl en Möller, de Èelg Linart en de Franschman Lacquehaye. In allen eenvoud verscheen even voor den aan vang de broeder van den Koning van Denemarken, Prins Harold, met zijn echtgenoote Prinses Helena op het mid denterrein, waar het bestuur van de U. C. O. aan de hooge bezoekers werden voorgesteld. Er werd begonnen met een wedstrijd voor amateurs over 20 ronden, waaraan ook Van Egmont deelnam. Buiten zijn weten had men hem op het programma gezet. Hem was wel medegedeeld, dat hij Vrijdag en Zondag moest rijden. Inder haast vertrekkend, reed hij op zijn zware wielen, waarmede hij trainde. Er waren 22 deelnemers en Van Egmont eindigde als zevende, waardoor hij buiten de prij zen bleef. Daarna bad een wedstrijt over 25 K.M. plaats voor de niet geplaatsten in de be slissing van het wereldkampioenschap. Blekemolen nam hieraan geen deel. De uitslag werd: 1. Thollenbeek, 2. Gilgen 2 meter, 3. Gay, 3 ronden (bandenpech). Vervolgens reikte de voorzitter van de U. C. I. de wereldkampioenschapstrui uit aan Henrik Hansen. De voorzitter van den Deenschen bond sprak hem toe waarna Hansen een eereronde reed. In de huldiging werden ook de tweede en derde prijswinnaars van den weg betrok ken. Om 7 uur stellen de gegadigden voor heb wereldkampioenschap zich aan den start op. De volgorde van vertrek was als volgt: Linart (Pasquier Sr.), Lacquéhay (Bessen), Möller (Carman) en Sawall (Groslimond). De start verliep zeer vlot, dcch Sawall kwam op de derde plaats, die hij onmid dellijk weer aan Möller moest afstaan. Li nart zet er direct een flink tempo in ten einde verrassingen te voorkomen en de eerste 50 ronden gebeurt er niets anders dan dat de renners achter elkaar blijven ronddraaien en dat Sawall pl.m. 150 meter achter Lacquéhay ligt. Het maakte oen indruk, dat hij zich geleidelijk liet afzakken om Linart achter zich te krijgen en dan den aanval ten behoeve van zijn landgenoot Möller af te slaan. Möller be gon Lacquéhay naar Linart te jagen en na 60 ronden zat deze vlak achter Sawall, Linart durfde den aanval echter niet aan en trachtte Lacquéhay tegen te houden, i doch twee ronden later ging Lacquéhay voorbij en passeerde ook Möller Linart, waarmede na- 65 ronden er moesten er 270 gereden worden de volgorde was geworden. Lacquéhay, Maller, 110 meter, Linart 150 meter en Sawall 260 meier. De Duitschers hadden op deze wijze den Franschman Lacquéhay tusschen zich in gekregen en Möller joeg hem zoo op, dat na 70 ronden de Franschman zijn gang maker toeriep, snelheid te verminderen. Möller ging hem toen voorbij, waardoor de stand was geworden: 1. Möller, 2. Lacqué hay 100 meter, 3. Linart 150 meter en 4. Sawall op 200 meter. Nu Belg en Fransch man van den kop waren verdwenen, begon Sawall plots veel harder te rijden. Hij deed een aanval op Linart, die hem echter te rugwees en zoo was na 100 ronden de stand: Möller, Lacquéhay 40 meter, Linart 80 meter, Sawall 120 meter. Even later onderneemt Sawall wederom een aanval op Linart, die eveneens mislukte. Na 120 ronden volgt weer een aanval en kort daarna nog één en toen deze mislukt wa ren minderde Linart het tempo, terwijl Lacquéhay Möller begon op te jagen. De bedoeling was duidelijk. Linart trachtte Möller achter Sawall te krijgen en dan zouden de twee Duitschers tusschen den Belg en den Franschman in zitten, waar bij Lacquéhay een goede aanvalspositie kreeg. Sawall begreep den opzet en tracht te opnieuw langs Linart te komen, doch moest even loslaten, waarbij hij echter weinig terrein verloor. Deze opzet misluk te echter en toen er nog 100 ronden gere den moesten worden, slaagde Sawall erin Linart bij verrassing te passeeren, waarbij hij in één adem door ook langs Lacquéhay ging. Er moesten toen nog 95 ronden gere den worden en de stand was toen: 1. Möl ler, 2. Sawall 30 meter, 3. Lacquéhay 100 meter en 4. Linart 150 meter. Lacquéhay kreeg toen een verslapping en Linart nam daarop de derde plaats van hem over. De Franschman verloor toen meer terrein en 75 ronden voor het einde kwam Möller vlak achter hem te zitten. De Duitscher ging tot den aanval over doch werd afge slagen. Het bleef nu rustig tot nog 44 ron den te rijden waren. Möller, opgedreven door Sawall, die thans voor zijn eigen kans begon te rijden, trok weer ten aanval en 4 ronden later nog eenmaal. Linart kwam nu snel bij en lag op de loer. Plotseling, 30 ronden voor het einde, vloog Sawall op Möller toe en onder groote opwinding van het publiek passeert Sawall hem, daarme- de op de eerste plaats komend. Linart ging vervolgens langs Möller heen en werd daarna tweede met slechts 20 meter ver schil. Er waren nu nog maar 20 ronden te rijden en strijd wordt nu buitengewoon op windend. Möller joeg achter Linart. Li nart joeg achter Sawall en Sawall joeg achter Lacquéhay. Plotseling vloog Möller langs den ouden Linart, die zich prachtig had verdedigd, heen, die daarmede weer op de derde plaats kwam te liggen. Toen nog 12 ronden te rijden waren, begon Lac quéhay kolossaal te spurten. Hij liep snel van Sawall weg en verkleinde zijn achter stand, die bijna ten ronde had bedragen, beduidend, maar hij strandde op Linart, dien hij niet meer kon passeeren en zoo eindigde dezen wedstrijd, die vooral in de tweede helft zeer interessant en emotio neel was, met alle vier de deelnemers in gelijke ronde; geen mensch had een rondo verloren. Sawall, die in 1928 te Boedapest zijn eerste wereldkampioenschap won, verover de thans den titel voor de tweede maal. De uitslag werd: 1. Sawall (Duitschland) 1 uur 34 min. 24 sec., 2. Möller (Duitsch land) 80 meter, 3. Linart (België) 120 me ter, 4. Lacquéhay (FrankrijlQ 150 meter. In een half uur waren afgelegd 33 km. 470 nieter, in een uur 65 km. 120 meter. ZWEMMEN DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. VIJFDE DAG. Mej. Klapwijk vijfde bij het sprin gen. Zus Braun en Truus Bau- meister in de finale 400 M. vrije slag. Prachtige strijd Barany— Taris. Gistermorgen werd de vijfde dag van de Europeesche zwemkampiocnschappen ingeluid met het springen van de plank voor dames. De uitslag hiervan luidt: 1. Mej. Jordan (Duitschland), Euro- peesch kampioene, 77 punten; 2. Mej. Ep- ply (Oostenrijk) 72.86 punten; 3. Mej. Schluteis (Duitschland) 69.94 punten;^ 4. Mej. Rogolage (Frankrijk) 68.38 punten; 5. Mej. Klapwijk (Holland) 66.32 punten; 6. Mej. Poirier (Frankrijk) 64.70 punten; 7. Mej. Klauzowna (Polen) 60.64 punten; 8. Mej. Erdos (Hongarije) 54.02 punten. Zooals uit den uitslag blijkt is het pun- tenverschil tusschen Mej. Klapwijk en do nummers 3 en 4 slechts gering. Indien de Hollandsche springster haar eersten sprong een snoek iets correcter had uitgevoerd, dan had zij zeker de derde plaats kunnen innemen. Over het alge meen kan gezegd worden dat de presta ties van Mej. Klapwijk zeer bevredigend zijn. Series 400 M. vrije slag dames. Hierna vonden de beide series 400 Meter vrije slag voor dames plaats. In de eerste serie werd nagenoeg niet om de eereplaats gestreden, daar slechts drie dames aan den start verschenen. Allen waren dus zeker van hun plaats' in de finale op Zondag a.s. Zus Braun won zooals zij wilde van Miss Cooper, doch erkend dient te worden, dat ook deze lang niet haar volle kracht ontplooide. De uitslagen van de 'is'te serie Tuiden: 1. Zus Braun, tijd 6 min. 1/5 sec. 2. Miss Copper (Engeland) tijd 6 min. 4 sec. 3. Mej. Delbort (Frankrijk) tijd 6 min. 39 1/5 sec. 2e serie. Hoewel in deze serie zoo goed als geen strijd werd te zien gege ven, gelooven wij toch, dat Mile Godard groote kans heeft om Zondag in de finale eerste te worden. Truus Baumeister was een halve baan achter. De uitslag luidt: 1. Yvonne Godard (Frankrijk), tijd 5 min. 58 sec. 2. Truus Baumeister (Hol land) tijd 6 min. 19 sec. 3. Miss Davies tijd 6 min. 25 4/5 sec. 4. Lewy (Oosten rijk) tijd 6 min. 31 3/5 sec. De strijd BaranyTaris. De finale 400 Meter vrije slag heeren gaf een spannenden strijd tsschen Taris en dr. Barany.' Aanvankelijk lag Taris aanmerkelijk voor, doch op de laatste 100 Meter was deze voorsprong reeds aanmerkelijk geminderd en op de 5o me ter voor de finish ontspon zich een phe- nomenalen strijd tusschen beiden. Bara ny toch zwom op prachtige wijze zijn achterstand in, tot het laatste wissel- punt, toen hij 1 lengte achter was. Ook deze achterstand wist hij op de laatste 50 Meter in te loopen en met miniem verschil tikte hij als eerste aan voor den Franschman. De uitslag luidt: 1. Barany (Hongarije) tijd 5 min. 4 sec. Europ. kampioen. 2. Taris (Frankrijk) tijd 5 min. 4 1/5 sec. 3. Costclli (Italië) tijd 5 min. 16 4/5 sec. 4. Getreuer (Tsje- cho-Slowakije) tijd 5 min. 21 4/5 sec. 5. Guilline (België) tijd 5 min. 23 2/5 sec. 6. Deiters (Duitschland) tijd 5 min. 25 sec. 7. Baldo (Italië) tijd 5 min. 26 2/5 seconde. Waterpolo. Hongarije—Tsjecho-Slowakij 4—2 (2—0). DuitschlandFrankrijk 41 (rust 20). HAAGSCHE ZWEMBOND. De Competitie. Gisteravond is voor de zwemcompc titie van den Haagschen Zwembond schoolslag gezwommen. De resultaten zijn: voor de 50 M.: de I Groot (H. Z. en P. C.) 39 1/5, Teljeur I (Z. I. A. N.) 39 1/5, Offers (H. Z. en P. I O.) 40, Verhaar (L. Z. C.) 42, v. Gelderen (L. Z. C.) 43, v. d. Voet (Z. I. A. N.) 43 3/5, D. Kraayenbrink (de Zijl) 44 3/5, Has- selbach (de Zijl) 48. Voor de 100 M.: Jongbloed (Z. I. A. N.) 1.27 4/5, Meijn (L. Z. C.) 1.28 2/5, Prins (H. Z. en P. C.) 1.33 3/5, vv. d. Berg (de Zijl) 1.41 1/5. De eindstand is: I. H. Z. en P. C. 461 sec., II. Z. I. A. N. I 483 2/5 sec., III. L. Z. C. 484 4/5 sec., IV. de Zijl 532 sec., V. C. J. M. V. 553 1/5 sec.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5