VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 BRANDEN. DE BRAND TE GOUDA. Raming der schade. Omtrent den zwaren brand te Gouda wordt nader gemeld: Toen te even na twaalf uur een voorbij ganger aan de zijde der Eerste Kade den linkervleugel der pakhuizen passeerde, sloegen plotseling vlammen hoog uit het dak op. In een minimum van tijd ver spreidde het vuur, dat in de honderden met naphtaline bewerkte huiden gretig voedsel vond, zich over de geheele breed te der pakhuizen en toen de brandweer, die met volledig materiaal uitrukte, op de plaats des onheils verscheen, stond het geheele complex, dat. een oppervlakte be slaat van 40 X 25 Meter, in lichterlaaie. De brandende huiden veroorzaakten een geweldigen vonkenregen, die in het nach telijk uur fantastisch aandeed, doch angst wekkend was om het brandgevaar, dat hij met zich bracht. Het bleek, dat de opslagplaatsen niet te redden vielen. Daar de brandende per- ceelen vrij stonden en er vrijwel geen wind was, bestond betrekkelijk weinig ge vaar voor uitbreiding. De brandweer, die met twaalf stralen het vuur insloot, zorg de er echter voor, dat het hoekgedeelte der pakhuizen, waartoe het vuur nog geen toegang had gekregen, gespaard bleef. De zolders brandden totaal uit, doch de lager gelegen verdiepingen, waarin de zouterij is ondergebracht en welke van elkander zijn gescheiden door betonnen vloeren, kon men behouden. Wel leek het een oogenblik, dat ook zij zouden worden aangetast door een trapgat toch vielen brandende balken en huiden naar bene-, den doch de spuitgasten bedwongen hier het vuur. Tegen half twee was men het vuur mees ter, doch het duurde nog langen tijd, voor aleer de vlammen geheel gedoofd waren. Toen bleef er een verstikkende rook- verspreidende, smeulende massa, welke waakzaamheid gebood. Het nablusschings- werk duurde dan ook tot vroeg in den morgen. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Vermoed wordt, dat de brand, die ontstaan is in de haar-afdeeling, werd ver oorzaakt door het ontbranden van door de naphtaline ontwikkelde gassen. De schade, welke nog niet kon worden getaxeerd, is enorm groot. Zij bedraagtin ieder geval 125 150 duizend gulden. De goederen waren op beurspolis, de gebouwen en machines bij de „Utrecht" verzekerd. Doordat juist een der voorstellingen, welke Circus Glech momenteel te Gouda geeft, was afgeloopen, bestond er voor de zen brand groote belangstelling. De brand is vermoedelijk te wijten aan het broeien van huiden, welke met naph taline worden behandeld. Het pakhuis is geheel uitgebrand. De muren zijn blij ven staan. Te drie uur gisternacht was de brandweer het vuur geheel meester. Van den schrik gestorven. Do groote brand heeft nog een tragisch ongeval veroorzaakt, bericht de „Tel." Als zoovelen had de 67-jarige mej. J. Ponsioen van den Langen Tiendeweg zich naar het terrein van den brand begeven, toen zij halverwege zoo hevig van de vlammenzee en vonkenregen schrok, dat zij naar huis moest terugkeeren. Enkele minuten later trad bij haar de dood in. Voorts heeft een bewoonster van een aan de aangetaste perceelen grenzend huis ten gevolge van den schrik het bewustzijn ver loren. Zij kon bij kennis gebracht worden zonder verdere nadeelige gevolgen te on dervinden. Door de groote hitte versprei ding zijn van de in den naasten omtrek der pakhuizen gelegen woningen in totaal 95 ruiten gesprongen. Groote boerderij afgebrand. In de boerderij van den heer C. Sch. aan den Mosterddijk te Vier.polder is gistermid dag door onbekende oorzaak brand uitge broken. De motorspuit uit den Briel was spoedig ter plaatse en gaf met acht stralen water. Een groote bouwhoeve waarin een hoeveelheid koren, erwten en boonen was opgeslagen is tot den grond toe uitgebrand. Het woonhuis kreeg zeer groote waterscha de. De schade wordt geschat op 25.000 en is door verzekering gedekt; BRUTALE OVERVAL. Woensdagavond kwam in de horloge makerszaak van den 73-jarigen M. H. de B. te Rotterdam een man die poltooden te koop aanbood. De horlogemaker stemde er in toe voor een dubbeltje een potlood te koopen, doch toen de koopman den prijs zonder verdere aanleiding to twee dubbel tjes verhoogde, verzocht de horlogemaker hem zijn winkel te verlaten. Nauwelijks had hij dit gezegd of de pot loodenkoopman draaide met een snelle beweging het licht uit en gaf den ouden man een stomp tegen de borst, waardoor deze op den grond viel. De brutale aan rander griste daarna twee zilveren horlo ges van de toonbank weg en koos het ha zenpad. Gelukkig herstelde de horlogemaker zich vlug. Hij liep de straat op en waar schuwde een agent, die er na een korte achtervolging in slaagde den vluchteling aan te houden. Hij werd naar het politiebureau aan de groote Pauwensteeg gebracht, waar bleek dat hij de 41-jarge zeeman J. T. v. H. was. Hij is in bewaring gesteld. TREURIG GEVAL TE WINSCHOTER- OOSTEREINDE. Gistermorgen omstreeks acht uur is, naar de „Tel." meldt. Winschoter-Ooster- einde in rep en roer gebracht door het op treden van den plotseling krankzinnig ge worden N., wonende in het voormalige tol huis aldaar. Op genoemd uur passeerde de melkrij der Nijland uit Nieuweschans met zijn grooten melkauto, waarop een groot aan tal melkbussen, kisten met leege papfles- schen enz. de bewuste woning, toen hij plotseling een man, brullend en vloekend, slechts gekleed in hemd en onderbroek door een der ramen op zijn auto zag springen. Onmiddellijk begon de razende man met veel geschreeuw melkbussen en fles- schen naar de voorbijgangers te werpen. De deksels der bussen vlogen in alle rich tingen door de lucht, de volle melkbussen werden door den waanzinnige rondgeslin gerd en van den wagen geworpen, terwijl met groot geraas de eene kist met pap- flesschen na de andere uit den wagen werd geslingerd, zoodat het geheele traject, dat de chauffeur met zijn ongewenschten passagier aflegde, bezaaid was met scher ven, melkbussen en deksels, terwijl op sommige plaatsen de weg met melk was overgoten. Begrijpelijkerwijze wilde nie mand riskeeren een deksel, flesch of mis schien een volle melkbus op zijn hoofd te krijgen, zoodat iedereen bij het naderen van den auto maakte, dat hij uit den weg kwam. Halverwegen den Oudewijvenweg, waar de straat was opgebroken, waagde de chauffeur het eindelijk te stoppen. Hij vluchtte haastig de cabine uit, om te mid den van een grooten troep toegestroomde nieuwsgierigen op eerbiedigen afstand, het nog steeds voortgaande vernielings werk van den waanzinnige te aanschou wen. Inmiddels was de gemeente-politie op gebeld en even later ariveerden twee agen ten per auto, weldra versterkt door een derden. In verband met de gunstige po sitie, de de krankzinnige ten opzichte van de agenten innam en de vele projectielen, waarover hij nog steeds beschikte, werd met ingrijpen' gewacht, totdat de ongeluk kige zijn hooge standplaats zou verlaten. Dit duurde niet lang meer. Na nog vloekend en razend een aantal flesschen tegen elkaar te hebben gegooid en een heele kist met flesschen boven zijn hoofd te hebben omgekeerd, sprong de man, die zich inmiddels nog de broek van het lichaam had gerukt, van den wagen, waarop hij onmiddelijk door de politie mannen gegrepen en stevig gekneveld werd Hij werd voorloopig in het politiebureau opgeborgen, in afwachting van een genees kundig onderzoek. Begrijpelijkerwijze veroorzaakte het ge val in Winschoter Oostereinde groote op schudding. Jeugdige beihamels. Te St. Willihrord (N.B.) heeft de politie proces-veirbaal opgemaakt tegen een vier tal jongens van ongeveer 1013 jaar, die offerblokken in de R.K. kerk hadden gefor ceerd en gelicht. Malversaties bij „De Dollard". In de te Nieuweschans gehouden verga dering van aandeelhouders der coöperatie ve stroocartonfabriek ,,De Dollard" is me degedeeld, dat de malversaties door den overleden directeur ten nadeele der ven nootschap plusminus 90.000 gulden beloo p-en. Als 'n politieagent een auto heeft.... Gisteravond is het in de J. P. Heyes-traat en omtrek te Amsterdam zeer rumoerig ge weest. In genoemde straat woont een poli tieagent, die in het bezit van een auto is. De wagen st-ond voor de deur van zijn wo ning. Eenige kinderen sprongen de tree plank op en af en brachten de signaalhoorn in werking. De agent, die dit van zijn wo ning uitzag, verbood dit en gaf één der kin deren een klap. Dit zag een man, die vroe ger met den agent een kwestie had gehad. Hij bemoeide zich met het geval en ging de politieman te lijf. Een vechtpartij ont stond en onder hevig verzet werd de man naar het posthuis Borgerstraat overge bracht. De man, die zeer populair in de buurt is, kreeg echter grooten bijval. Eer. publiek van mannen en vrouwen, zeker 800 koppen, schoolde voor het posthuis sa men en liet de banden van de auto leeglo pen. Inmiddels was het bureau Overtoom van een en ander in kennis gesteld, waar op een inspecteur met eenige agenten ver scheen, om de menigte uiteen te drijven. Brandweerconcurrentie. Harderwijk is een op het gebied van brandweer rijk gezegende plaats. Behalve de gewone, gemeentelijke brandweer heeft men er het corps militaire brand weer en bovendien nog een afzonderlijk corps vrijwillige brandweer. Begin Juli brak er brand uit in het centrum van het stadje en wel bij een fotograaf op het Kerkplein. Van alle kanten rukten de corpsen aan. In een geforceerden marsch wonnen de militai ren en bezetten de hoofdkraan op het marktplein. De gemeentelijke brandweer was toen bij aankomst op de markt ge dwongen af te zwenken naar een brand- kraan in een zijstraat, maar daarop snel den van den anderen kant ook reeds de vrijwilligers aan. De brandmeester der gemeente riep zijn mannen toe hem te volgen, snelde alleen vooruit en posteer de zich boven op het deksel van de be geerde brandkraan. De vrijwilligers had den echter met hun materiaal een voor sprong van ongeveer 25 meter, drukten de brandmeester van de plaats af en namen de kraan in gebruik. Had aldus de gemeentelijke brandweer al den zwaren slag te verduren, in den concurrentiestrijd het onderspit te hebben gedolven, gisteren moest de brandmees ter K. Raaijen zich ook nog verantwoor den voor den Politierechter te Zwolle wegens het opzettelijk belemmeren van de blussching van een brand. Toen ech ter zelfs de officier van de vrijwillige brandweer H. W. Gageling moest toege ven, dat de strubbeling op de blusschinr van den brand zelf geen invloed had ge had, sprak de rechter verdachte vrij, zon der zich nu verder in het voor of tegen van dezen strijd te verdiepen. „Hbld." EEN GOED BEGIN IS HET HALVE WERK. Daar is me warempel juffrouw Jansen al op den wandel. Zeg, juffrouw Jan sen, gij hebt de strijkwasch zeker bui tenshuis gedaan, omdat gij nu al klaar zijt? 8064 Wel neen, buurvrouw. Mijn heele wasch ligt al netjes gestreken in de kast. Maar hoe is het toch mogelijk? Ik heb de mijne pas half aan den kant en ik was- toch altijd eerder klaar dan gij. Begint gij er soms vroeger mee? Ook dat niet buurvrouw. Maar sinds ik Osalon Stijfsel g&ruik, ben ik in de helft van den tijd nj^t strijken kiaar. En Osalon Stijfsel strijtftÉ zqo gemaJflrelijk en zoo mooi en \het is' vdoi!.deelig«)ok, want men kan ér gerust vftelfi min^r van ge bruiken. ffl Ik heb ook feen pak jQsalon Stijfsel gehad, juffrouw Ansen, jJ&ar ik kan er niet' mee werken,.j^want 1$fj mij schiet het tot klonten. Maar buurvrouw^ Osalon Stijfsel moet gij dun aanmaken als melk, met meer koud water, b.v. op één eetlepel Osalon Stijfsel minstens drie boordevolle eetlepels koud water, alvorens het ko kend water onder goed roeren toe te voegen. Dan is tot klonten schieten on mogelijk. Gij krijgt dan een dunne, hel dere, doorzichtige stijfselen strijken, buurvrouw, gewoonweg schitterend! BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Twee dooden bij bootongeluk In Duitschland. In een voor slechts twee personen bere kende vi-s-se-hers-boot poogden gistermiddag 4 werkeloozen het S'tabitzer meer over te steken. Door overbelasting kenterde de boot, zoodat alle vier te water geraakten. Twee van hen slaagden er in zich zwem mend te redden. De beide anderen ver dronken. Dood in een kano gevonden. Eenige dagen geleden zijn een jonge Pranschman en een jong Fransch meisje met een zeil-kano van gummi uit Monte Carlo vertrokken met het plan naar Corsica te zeilen. Hun scheepje was niet zeewaar dig en de onvoorzichtige reis was hun dan ook van al-Ie kanten ontraden. Een dag la ter hebben Italiaansche leus-t-visschers de kano drijvende gsvonden; daarin lag het lijk van het meisje, met een schotwond in het hoofd. Van den man is geen spoor ont dekt. De identiteit der beide jonge menschen i-s vastgesteld. Ernstige carbid-ontploffing. Een inwoner van Aiidernaoh wierp een met carbid gevulde bus in het kanaal. Toen zijn zoon een brandende lucifer achterna wierp, volgde een geweldige ontploffing, die door een steekvlam werd begeleid. Om staande kinderen werden door de kracht- van den luchtdruk 10 M. ver in de naburige tuinen geslingerd. Behalve de man en zijn zoon werden 5 kinderen gewond, waarvan een levensgevaarlijk. Builenpest te Barcelona. In het stadsdeel H-os-pialet te Barcelona werden vijf gevallen van builenpest gecon stateerd, waarvan d-rie met doodelijken af loop. De minister voor binnenlands-che za ken deelt mede, dat de wijk door de politie ■en personeel van den geneeskundigen dienst is afgezet. GROOTE DORPSBRAND IN ZUID-ITALIE. Tweehonderd huizen en barakken afgebrand. In een op 25 K.M. afstand van Regio Ca labria gelegen gehucht is, waarschijnlijk door broeiing in een hooiberg, brand uitge broken. Daar het dorp na de aardbeving van 1908 slechts gedeeltelijk weer opge bouwd was en de bevolking voor het groot ste deel nog in houten barakken woonde, vond de zich door een krachtigen wind uit breidende brand gretig voedsel. Ongeveer 20 huizen en barakken, waar even zoovele families woonden, werden een prooi der vlammen. Daar de brandweer de menschen met geweld uit de gevaar loopende wonin gen verwijderde, zijn geen menschenl-evens te betreuren. De sohade loopt in de 10 mil- licen lire. Zoowel de regeering als de Paus hebben voor de eerste hulpverleening steun toegezegd. Brand bij de Dortmunder Ritterbrauerei. Op het terrein van de Dortmunder Rit terbrauerei A.-G. is gistermiddag brand uitgebroken in een afzonderlijk gelegen moutopslagplaats. Na twee uur arbeid slaagde de brandweer er in het vuur mees ter te worden. De schade wordt door ver zekering gedekt. Het bedrijf ondervindt geen stagnatie. WEER EEN GEVANGENOPR0ER IN DE VER. STATEN. De gedetineerden te Marquette (Staat Michigan, V. St., zijn aan het muiten ges-la gen; zij schoten den gevangenisdokter dood en kwetsten een bewaker. De muiterij is onderdrukt. Later pleegden drie gevange nen, die hadden megedaan, zelfmoord. Nader wordt gemeld: Het oproer te Mar quette is mis'ukt. Vier tot levens-lange ge vangenisstraf veroordeelde gevangenen hadden ziekte gesimuleerd en zich naar het ziekenhuis laten vervoeren. Daar vermoord den zij den dokter en poogden te ontko men. Zij werden door de politie in het nauw gedreven en neergeschoten. GEHEIMZINNIGE BRANDSTICHTING TE BERLIJN. Hoopjes kruit in alle vertrekken. Gisterochtend vroeg werd de portier, die in de villa van den bekenden schrij ver en criticus Carl Strecker te Klein- Maohnow bij Berlijn woont, wakker door een doordringende brandlucht. Hij ging naar. boven on ontdekte brand in de slaapkamer waarop hij de brandweer alar meerde, die er spoedig in slaagde den brand te blusschen en tot het slaapver trek te beperken. Bij het onderzoek bleek, dat hier op ge raffineerde wijze brand was gesticht. In zoo goed als alle vertrekken waren op de tapijten en tafelkleeden hookpjes kruit gestrooid en van de slaapkamer liep een lont door alle kamers, die die hoopjes in brand moest steken, doch die op den drempel van de slaapkamer was uitge doofd. Hierdoor en door het snelle optre den van den portier is verdere uitbreiding van den brand voorkomen. Men staat hier voor een raadsel, daar er niets is gestolen en Strecker, die zich op reis bevond, volgens eigen verklaring, geen vijan-den heeft, zoodat men niet met een wraakneming te doen heeft. Strecker is 69 jaar oud, was aanvankelijk officier en 20 jaar lang theater-recensent van de „Tach- licher Runschau". Strecker heeft romans en tooneelstukken geschreven en was eeni- gen tijd dramaturg van Bernhardt. EEN SUPER-LUXE-HOTEL. Televisie op alle kamers. Het nieuwe Waldorf-Astoria hotel te New-York, dat 96 millioen gulden gekost heeft, zal tegelijkertijd het grootste, het hoogste en meest luxueuse hotel van de Nieuwe wereld zijn, zoo vertelt de „Daily Telegraph". Er zijn 2200 kamers, met. inbegrip van 300 suites. Er is een balzaal, die vier verdiepingen hoog is, plaats biedt voor 400 dansers en het grootste orkestorgel Ier wereld bezit. Op iedere kamer is aansluiting voor tele- visie. Onder het hotel is een particulier ran geerspoorlijn, waar gasten in hun eigen spoorwegrijtuig kunnen arriveeren of ver trekken. Er zijn twee toren met luxe-suites, die 47 verdiepingen (bijna 190 M) boven den beganen grond oprijzen. De directeur van het Claridgehotel te Londen, de Italiaan Gelardi, wordt direc teur van het Waldorf-Astoria, doch blijft tevens directeur van het Claridge en zal door middel van de transatlantische tele foon dagelijks confereeren met zijn staf te Londen. Merkwaardig maagvulsel. In Smit-hfield bij Londen is een -stier ge- sVcht. In de maag van het dier vond men: zeven pond verroeste spijkers en een schroef, een zilveren naald, een gummi schoen, de overMiifselen van een bolhoed en een schoengesp, alsmede verscheiden stukken gevochten k-operdraad. Opmerke lijk is, dat het beest, toen het nog leefde, absoluut geen maagpijn had. Toeneming der zwarte bevolking in de Vereenigde Staten. De jongste volkstelling in de Vereenig de Staten heeft aan het lic-ht gebracht, dat het aantal zwarten in de Vereenigde Staten thans twaalf millioen bedraagt en sinds 1920 met 14.8 pet. is toegenomen, terwijl in dienzelfden tij-d Amerika's blan ke bevolking slechts met 13.6 pc-t. is toege nomen. Vooral in het Noorden is de toe name der zwarte bevolking nog al sterk geweest. Washington b.v. telt thans reeds meer dan een zwarte op elke drie man. Do oorzaak van dit verschijnsel is het feit, dat in den oorlogstijd groote scharen negers naar het Noorden zijn getrokken, om in de fabrieken van oorlogsmateriaal te wer ken. 'JIT DE OMGEVING RIJNZATERWOUDE SCHANDELIJKE BALDADIGHEID Onbewoond huis afgebroken. Door baldadige handen is het onbewoonde huis van H. Bielefeld, staande aan het Molen pal alhier, totaal gesloopt en in zijn geheel ingestort. De moeder zoowel als de zoon ver blijven in het krankzinnigengesticht. De vader van H. Bielefeld is onlangs gestorven. De da ders van deze baldadigheid zijn bekend, zoo dat dit muisje nog wel eens een staartje kon hebben. KATWIJK De wethouderszetel. De verkiezing van nieuwe wethouders, welke a.s. Dinsdagavond in de vergadering van den nieuwen raad zal plaats hebben, heeft bij de ingezetenen volle belangstelling. De aftredende wethouders be- hooren beide tot de C.H.-partij. Daar deze partij in den nieuwen raad slechts over 7 van de 17 zetels beschikt, is de algemeene opinie dan ook, dat bij de as. verkiezing één van de C_H. en één van de A.R. zal worden gekozen. In dit licht schijnt ook het bedanken van wet houder J. van Duyn als raadslid bezien te moeten worden. Naar wij vernemen 's men op een vergade ring der verschillende raadsfracties niet tot algeheele overeenstemming kunnen komen, Het nieuwe gemeentehuis. De eerste steen legging van het nieuwe gemeentehuis zal plaats hebben a.s. Maandag om 3 uur. Zoowel de oude als de nieuwe raad zal daarbij tegen- woo~d;g zijn: verder de hoofdambtenar Het zal een eenvoudige plechtigheid zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Schietwedstrijd. Zaterdagmiddag te 2 uur zal de wedstrijd om den Rotterdamschen Be ker plaats hebben. Vijftallen uit de Burger wachten Vrforschoten, Wassenaar, Valkenburg Katwijk en Leiderdorp, schieten in deze wed strijd mee. Tevens is er vrije baanwedstrijd waaraan alle leden van de meedingende burgerwachten kunnen meeschieten. Muziek. Gisteravond gaf de Harmonie Katwijk onder flinke belangstelling en goede aandacht en zonder orde-verstoring door de jeugd, een concert in de muziektent aan de N. Commandeurslaan. Ook het weer werkte bijzonder mee. Tuinbouwt Begin dezer week scheen het weer te zullen misloopen met de bloemkool- prijzen die sinds de vorige veiling met 50 pet. waren gezakt doch Woensdag herstelde deze zich weer, liep voor 1ste kwaliteit nog weer beter zelfs dan vorige week. Ook voor peen was geregeld goede vraag. De teelt van dit artikel is nog steeds goed loonend, wat tegen woordig nog al wat zeggen wil. Voor de zand- eigenheimers nog dezelfde goede vraag, met redelijke prijzen, terwijl voor de minder mooie kleiaardappelen minstens 50 pet. minder wordt betaald. Ook al is de kwaliteit goed. Dat is een teeken des tijds. Het oog wil ook wat hebben, ook in tijden van malaise! Het zal ook wel voor een gedeelte liggen aan de over productie dat het groote kwantums maar lage prijzen opbrengt. En nu gaat Ford in Ame rika, die ook schijnbaar verstand van tuinen denkt te hebben, zijn 'arbeiders gelasten groen ten te kweeken voor hun gezin om voor den a,s. winter gedekt te zijn. Er staat, gelukkig voor de arbeiders niet bij, hoe groot de pro ductie moet zijn, anders konden er wel eens eenige op straat komen, want het is niet ge makkelijk om zich voor den winter te willen voorzien en dan hiermee te beginnen tegen Septemberl Onze Hollandsche tuinders die op het gebied van de groentencultuur, ook de in tensieve cultur, bekend staan als kundige men schen, zouden niet gaarne voor de oplossing van dit probleem gezet worden. Dergelijke concurrentie kunnen de tuinders nog wel wat Rebben. RIJNSBURG Tuinbouw. De aanvoer van bloemkool is den laatsten tijd steeds toenemend, doch waar op sommige perceelen voor wat het gewas be treft nogal iets is aan te merken, ligt het voor de hand dat ook de kwaliteit niet is wal men zou mogen verwachten. Voor de beste kwaliteit werd Maandag van 5.508.40 betaald, doch Woensdag was het weer aanmerkelijk beter en kon van J 8.2012.lt genoteerd worden. Tweede kwaliteit gaat voornamelijk voor de zouterij. Voor eigenheimers uit de klei is nog weinig vraag. De enkele partijen die worden aangevoerd brengen van 2.403.10 per 100 K.G. op. Er zijn weinig perceelen die vrij zijn van ziek. WASSENAAR De Leidsche lijdensweg. Donderdagmorgen omstreeks kwart voor acht had op den Rijksstraatweg een ernstig on geval plaats. Een vrachtauto, bestuurd door v. V., ko mende uit Den Haag, wilde vanuit den Rijks straatweg de Van der Oudermeulenlaan op rijden waartoe hij de richtingwijzer had uit gestoken. Achter hem kwam met groote vaart een mo torrijder genaamd J. J. B, uit Den Dolder met op de duo mej. E. M. uit Veenendaal deze kreeg de veranderde richting te laat in het oog, met het gevolg, dat hij tegen de vracht auto opbotste. De schok was zoo hevig, dat mej. Mt over den kap van de auto heen werd geslingerd en eerst 12 M. verder op het rijwiel pad terecht kwam. Beiden werden dan ook zwaar gewond en nadat door dr. de Boer eerste hulp was ver leend, werden zij per ziekenauto van Goemans naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag overgebracht. Het motorrijwiel werd grootendeels in elkaar gedrukt en ver nield. Voor het behoud van mej. M. vreest men het ergste. In den middag omstreeks 4 uur had we derom een botsing plaats tusschen een motor rijder en een vrachtauto, nu ter hoogte van de Eikenlaan. Vanuit de richting Den Haag reed een bestelwagen van Vroom en Dreesman uit Leiden, bestuurd door H. F. J. hierachter reed een particuliere auto en daarachter een motor rijder genaamd. J. J, F., uit Siebengewald (LJ De bestelauto wilde op een gegeven moment op de Rijksstraatweg draaien en gaf hiertoe de noodige aanwijzignger», welke werden op gemerkt door de daarachter rijdende luxe auto, doch niet door den motorrijder, met het gevolg, dat ook laatstgenoemde tegen de be stelauto opvloog. Ook hij werd ernstig verwond, na verbonden te zijn door dr. Doelman, naar het ziekenhuis per ziekenauto van Goemans naar Den Haag overgebracht. F. was gisteren uit Limburg ver trokken om in deze streken als stucadoor werk te zoeken, hetgeen hem inderdaad was gelukt. Vrijdag zou hij alhier juist met zijn werk aan- ZEGWAART. Geboren: Johannes Pieter, zoon van A. van der Eist en J. J. de Bil. Simon Joannes Cornelis. zoon van S. J. C. van dei- Burg en E. J. Tetteroo. Cornells Gerrit, zoon van J. Rodenburg en J. M. van den Berg. Hendrik, zoon van A. van Stra len en J. H. van der Mast. Ondertro uwd: A. Viergever, oud 24 jaren en D. P. van den Haak, oud 20 jaren. Z0ET6RMEER. Gebrouwd: D. van Klaveren, 28 jaren en M. Radema-ker, 24 jaren. C. Weening 21 jaren en M. A. van der Linde 20 jaren.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11