SCHOENEN H. SIMONIS - HaMstraat 138 STADSNIEUWS VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Dinsdag 1 September 1931, des namiddags te twee- uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen", Steenschuur 21. Te behandelen onderwerpen: 1. Beëdiging en installatie van de nieuwe benoemde raadsleden. 2. Benoeming van vier Wethouders (va catures: H.H. Aug. L. Reimeringer, J. Splinter Gzn., Mr. A. F. L. M. Tepe en T. S. Goslinga). 3. Benoeming van vier leden van de Com missie van Financiën (vacatures: de H.H. B. J. Huurman Dzn., M. H. de Reede en Mr. H. F. A. Donders, 1 nieuwe plaats). 4. Benoeming van vier leden van de Com missie van haDricage, (vacatures: de H.H. D. Rarmentier, lr. A. G. Bosman, J. H. Schiiller en J. H. A. Manders). 5. Benoeming van vier leden van de Com missie voor het Openbaar Slachthuis, (va catures: tie H.H. Th. M. W. Bergers en J. A. van der Reijden, 2 nieuwe pio-atsej;. 6. Benoeming van twee leden van de Com missie voor ueii Markt- en Havendienst, (vacatures: de H.H. J. Wilbrink en J. L. tie Waal.) 7. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke veror deningen en uit tlezen van den Voorzitter, (vacatures: de H.H. Mr. D. A. van Eek, J. H. A. Manders en Mr. A. J. Romijn). 8. Benoeming van twee leden van de Com missie voor tie titraiverordening, (vacatu res: de H.H. Mr. D. A. van Eek en Mr. A. J. Romijn). 9. .benoeming van vijf leden van de Com missie voor het Onderwijs, (vacatures: do H.H. J. G. vau Es, Th. B. J. Wilmer, J. B. Meijnen, T. Groeneveld en Mr. A. J. Ro mijn). 10. Benoeming van vier leden van de Com missie voor de Stedelijke J? abrieken van Gas en Electriciteit, (vacatures: de H.H. F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, J. Wil brink eu Mr. H. F. A. Donders). 11. Benoeming van vier leden van de Commissie van beheer over de gestichten „Endegeesf'„Voorgeest", „Rnijngeast", (vacatures: de H.H. b. J. Huurman Dzn., Th. B. J. Wilmer, J. B. Meijnen en F. Koo:- stra). lz. Benoeming van vier leden van do Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en den Keunngdienst van Waren, (vacatures: de H.H. Th. B. J. Wilmer, J. G. van Es, A. van Rosmalen en C. Koole). 13. Benoeming van drie leden van do Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het vergun ningsrecht en uit dezen van den V oorzitier, (vacatures: de H.H. lr. A. G. Bosman, C. J. van Tol en J. A. van der Reijden). 14. Benoeming van vier leden van do Commissie voor net Oud-Arohief, (vacatu res: de H.H. M. H. de Reede en J. H. A. Manders, 2 nieuwe plaatsen). 15. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal (vacatures: dft H.H. B. J. Huur man Dzn. en lr. A. G. Bosman; aftreuend: de H.H. Dr. J. A. J. Bargen en W. J. J. C. Bijieveld). 16. Benoeming van vier leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, uit de lenen van den Raad, (vacatures: de H.H. J. J. van Stralen, M. H. de Ree ie, E. J. Coster en J. Zitman). 17. Benoeming van een lid van het Be stuur ner Stedelijke Werkinrichting, buiten de leden van uen Raad, (aftredend: de heer J. Heringa). 18. Benoeming van drie Commissarissen der Gemeentelijke Bank van Leenuig, (vacatures: de H.H. Th. B. J. Wilmer. M. H. de Reeue en T. Groeneveld). 19. Benoeming vau een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onaerzoex, bedoeld in art. 22 van net Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (vacatures: de H.H. Mr. li. F. A. Donders en K. Elkor- bout). 20. Benoeming van een voorzitter en van een plaatsvervangend voorzitter der Com missie van advies, bedoeld in art 35 van do verordening, regelende den rechtstoestand van de amDtenaren der gemeente Leiden, (vacatures: de H.H. Mr. H. F. A. Dondeis en Mr. A. J. Romijn). 21. Benoeming van 5 leden der Commis sie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3 der ver- oruening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies betreffende «le arbeius- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst van de gemeente Lei den, (vacatures: de H.H. F. Eikerbout, J. Wilbrink, M. G. Verweij, Th. M. W. Ber gers en Mr. A. J. Romijn). 22. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden <ner Commissie, (vacatures: de H.1I. D. Farmentier, J. A. van der Reijden, J. J. Vallentgoed, C. J. van Tol en J. Zitman). 23. Benoeming van twee leden van het Bestuur der vereemging tot instandhouding van het Leidsch Muziekcorps, (vacatures: de H.H. J. Zitman en J. Costèr). 24. Benoeming van een lid van het Be stuur van het genootschap „Kennis is Macht", (vacaturede heer M. H. de Reede). 25. Benoeming van een Gedelegeerde uit den Gemeenteraad in het Bestuur der ver- eeniging „Schoolkindervoeding en -klee ding (vacature: de heer Th. M. W. Ber- gers). 26. Benoeming van een lid der Commis sie van toezicht op het Middelbaar Onder wijs, (aftredend: de heer M. G. Bon). 27. Benoeming vau een Stads-genees- heer. 28. Benoeming van een tijdelijk leeraar in Nederlandsch aan het Gymnasium, voor den cursus 19311932. 29. Idem als voren van een tijdelijk lee raar in Wiskunde. 30. Idem als voren van eene tijdelijke leerares in Lichamelijke oefening. 31. Benoeming van eene tijdelijke lee rares in Duitsch aan de Hoogere Burger school voer Meisjes, voor den cursus 1931—1932. 32. Idem als voren van een tijdelijk lee raar in Wiskunde. 33. Benoeming van eene tijdelijke lee rares in Engelsch aan de Hoogere Burger school met 5 jarigen cursus, voor den cur sus 1931—1932. 34. Idem als voren van eene tijdelijke leerares in Duitsch. 35. Idem als voren van een tijdelijk lee raar in Nederlandsch en Geschiedenis. 36. Idem als voren van een tijdelijk lee raar in Aardrijkskunde. Voorstel tot intrekking van het Raads besluit van 6 Juli 1931, houdende benoeming van Dr. J. D. A. Boks, tot tijdelijk leeraar in Wiskunde aan het Gymnasium, voor den cursus 19311932. 38. Praeadvies op het verzoek van Ir. Chr. Bronkhorst, om ontslag als Adjunct-Du ee- teur der Gemeentewerken. 39. Interpellatie van den heer Schüller, in zake den verkoop van Provinciale grou- den aan het Rijn-Schiekanaal. 40. Verdeeling van den Raad in Sectiën. Lakenhal. Voor de Commissie van de Lakenhal worden aanbevolen: vacature-Huurman: B. J. Huurman Dzn en mr. D. A. van Eek. Vacature-Bosman: ir. A. G. Bos man en mr. A. J. Romijn. Vacature-Barge: prof. dr. J. A. J. Barge en prof. dr. J. Huizinga. Vacature-Bijleveld: W. J. J. C. Bijieveld en A. Krantz. Stedelijke Werkinrichting. Voor de Stedelijke Werkinrichting (va- cature-Heringa) worden aanbevolen: J. Heringa, A. de Koster. Commissie Toezicht Middelbaar Onderwijs In de periodieke aftreding van den heer M. G. Bon in de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, wordt de volgende aanbeveling gedaan: lo. M. G. Bon, 2o. B. Moolenburgh. Leeraren H. B. S. In verband met het aantal te geven lesuren in de vakken Nederlandsch en Wiskunde en het ontslag van mejuffrouw C. R. Kok, leerares in de Lichamelijke Oefening, behoort te worden voorzien in een drietal vacatures aan het gymnasium te Leiden, n.l. in Nederlandsch, Wiskun de en Lichamelijke Oefening (voor de vrouwelijke leerlingen). Hiervoor worden de volgende niet al- phabetische aanbevelingen gedaan: a. Voor de betrekking van tijdelijk leeraar in het Nederlandsch: 1. A. van Slooten, doctorandus in de Nederlandsche letteren, te 's-Gravenhage2. dr. B. Hun- ningher, doctor in de Nederlandsche let teren, te Amsterdam. b. Voor de betrekking van tijdelijk leeraar in de Wiskunde: 1. ir. A. A. La- gaay, electrotechnisch ingenieur, leeraar in de Wiskunde aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Roermond2. dr. P. W. Steenbergen, doctor in de Wis- en Na tuurkunde, te 's-Gravenhage. c. Voor de betrekking van leerares in de Lichamelijke Oefening: 1. mejuffrouw G. H. Los, leerares in de Lichamelijke Oefening, te Amsterdam; 2. mejuffrouw. A. B. Collins, te Oegstgeest. B. en W. geven den Raad in overwe ging: a. mej. L. C. J. Wery en den heer dr. J. D. A. Boks, voor den duur van den cursus 19311932 te benoemen tot resp. tijdelijk leerares in Duitsch en tijdelijk leeraar in Wiskunde aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes; b. Mevr. W. H. van DamNederhoed, mej. L. C. J. Wery en den heer drs. J. Kamerbeek voor den duur van den cur sus 1931132 opnieuw te benoemen tot resp. tijdelijk leerares in Engelsch, tijde lijk leerares in Duitsch en tijdelijk leer aar in Nederlandsch en Geschiedenis aan de Hoogere Burgerschool m3t vijfjarigen c. den heer D. G. Magé, leeraar aan de Gemeentelijke Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen, voor den duur van den cursus 1311932 te benoe men tot tijdelijk leeraar in Aardrijks kunde aan de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus; d. in te trekken het raadsbesluit van 6 Juli j.l., houdende benoeming van den heer dr. J. D. A. Boks tot tijdelijk leer aar in wiskunde aan het Gymnasium, voor den duur van den cursus 19311932. De Gestichten. Voor het bestuur der gestichten „En degeest" enz. worden aanbevolen: Vacature-B. J. Huurman Dzn.: lo. B. J. Huurman Dzn., 2o. J. G. van Es. Va cature-Th. B. J. Wilmer: lo. Th. B. J. Wilmer, 2o. Th. M. W. Bergers. Vacature-J. B. Meijnen: lo. J. B. Meij nen, 2o. M. H. de Reede. Vacature-F. Kooistra: lo. F. Kooistra, 2o. T. Groeneveld. Oud-Archief. In de raadsvergadering van 24 Augus tus j.l. werd besloten het getal leden der Commissie voor het Oud-Archief met twee uit te breiden en het daardoor mo gelijk te maken ook niet-leden van den Gemeenteraad in die Commissie te doen zitting nemen. In verband hiermede bieden B. en W. aan den Raad, na raadpleging van de Commissie voor het Oud-Archief, de volgende aanbeveling aan: Eerste vacature: lo. prof. dr. H. T. Colenbrander, 2o. A. Krantz. Tweede vacature: lo. W. J. J. C. Bij ieveld, 2o. mr. J. Slagter. MET GOOD-YEAR ONDERWERKEN gemaakt met prima lederen binnen- en tusschenzoolen, bij TELEFOON 699 .N Jfaast de Fa. WAALS 8074 De prijzen van dat Schoenwerk-Tijn bijna niet hooger als van anderen, en is viermaal zoo sterk, inraa! Voor schoolkinderen onontbeerlijk, "^g Bank van Leening. In de vacature van de Gemeentelijke Bank van Leening (aftredend de heeren Th. B. J. Wilmer, M. H. de Reede en T. Groeneveld) worden aanbevolen a. (Vacature-Wilmer) lo. Th. B. J. Wilmer, 2o. B. J. Huurman Dzn. b. (Vacature- de Reede) lo. M. H. de Reede, 2o. J. P. Mulder. c. (Vacature-Groeneveld) lo. T. Groe neveld, 2o. M. G. Verweij. Stads-geneesheer. Teer vervulling van de vacature van Stads-geneesheer, ontstaan tengevolge van het aan den heer A. Kist als zoo danig verleend eervol ontslag, bevelen B. en W. aan, den heer A. J. B. Poort man, arts, alhier. Adjunct-Directeur der Gemeentewerken. Ir. Chr. Bronkhorst verzoekt den Raad hem wel ontslag te willen verleenen uit zijne betrekking van Adjunct-Directeur der Gemeentewerken. B. en W. stellen voor, dit ontslag eer vol te verleenen met ingang van 1 Oc tober 1931. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Te Borger is de landbouwer W. Kramer die per rijwiel huiswaarts keerde bij het oversteken van den straatweg door een grooten vrachtauto van den heer W., te Winschoten overreden, niettegenstaande de chauffeur onmiddellijk remde. K. kwam met het hoofd onder de wielen terecht en is eenige oogenblikken later aan de beko men verwondingen overleden. Een wielrenner door een auto gegrepen. Aan de bekomen verwondingen overleden. Nabij de eerste voetbrug op den Meers- senerweg te Maastricht is Donderdag de bekende Limburgsphe renner Martin Vlug gen uit Ulestraten onder een vrachtwagen gereden en na overgebracht te zijn naar het ziekenhuis „Galva-riënberg" aldaar te on geveer vijf uur overleden. De verongelukte, die 23 jaren oud is, reed achter een luxe-wagen, die een snelheid had van ongeveer 55 K.M., in de richting Meers-sen en s'aagde erin deze auto aan de linkerzijde te passeeren. Op dat oogenbli'k kwam echter uit tegenovergestelde richting de vrachtwagen aan. Ten e'nde de zekere botsing te vermijden, heeft de renner gepoogd het rijwielpad aan de linkerzijde van den weg te bereiken door snel te zwenken. Dit is hem echter niet mogen gelukken. Hij werd door het rechtervoorwiel van den vrachtwagen ge grepen en overreden. De schok was verschrikkelijk De ren ner brak het rechterbeen den linkerarm en kreeg ernstige inwendige kneuzingen en tal van vleeschwonden. Het rijwiel was to-taal vernield. Auto geslipt. Bestuurder onder den wagen bekneld ge raakt. Naar het Groot-zieken gas thuis te 's-Her- togenbosch is overgebracht de heer G. van Heys<t. kommies bij de Godsihuizen aldaar, die op den weg van St. Michiels Gestel naar Den Bosch met zijn auto was geslipt daarbij onder den wagen bekneld geraakte. Zijn toestand is zeer ernstig. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zestienjarig meisje het slachtoffer. Gistermiddag is te Buren (Ameland) de 16-jarige Nelly Fluitraa bij het baden in zee door de golven meegesleurd. Pogingen haar met een lijn te bereiken zijn mislukt. In den namiddag is het lijk van het meisje op het strand te Nes aangespoeld. Ontijdige explosie. Een leerling van de Techisehe school, woonachtig te Rotterdam, die ten hu ze van de wed. van der Pol te Wijk (N.B.) was ge logeerd, nam daar proeven met ontp'ofbare stoffen. Door ontijdige explosie werd het jongmensch op verschillende plaatsen ern stig gewond. Bei 'e oogen zijn vermoedelijk verloren, tei wijl hoofd en handen deerlijk werden gehavend. ARBEIDER IN EEN VERNISM0LEN VERBRIJZELD. Misdaad in het spel? In den vernismolen van de Sphinx-fa- briek, bekend als de „Cannermolen" te Maastricht, is Donderdag de 23-jarige arbei der J. J. Giel'kens met totaal verbrijzeld hoofd gevonden tussehen de tandwielen der machinerieën. Toen in den voormiddag een agent der gemeente-politie te Maastricht, een vriend van het slachtoffer, nabij diens woning kwam, werd hem door de echtgenoote van Gielkens verzocht eens naar haar man te zien, die sedert den morgen weg was en in den molen geen werk te verrichten had. Daar Gielkens in de omgeving niet te be speuren was, heeft de agent den molen be treden en bij nader onderzoek hem in den ke'der tussehen de tandraderen aangetrof fen, met to-taal verbrijzelden schedel. Door de politie is een onderzoek ingesteld. Het lijk werd in beslag genomen en overge bracht naar het ziekenhuis „Calvariën- berg" te Maastricht, waar de sectie ver richt is. Er zijn aanwijzingen, waaruit valt af te 'eiden, dat men hier niet te doen heeft met een ongeluk, maar waarschijnlijk moord in het spel is. Immers bloedsporen wijzen er op. dat het lijk naar de tandraderen der machine ge sleept is, zulks om sporen van moord te verwijderen en den schijn te wekken, dat de dood slechts aan een ongeval te wijten Oude vrouw verbrand. Dinsdagavond geraakte door het omval len van een petroleumlampje de kleeren in brand van de 80-jarige alleenwonende mej. J. v. d. Helm te Drachten. Het slacht offer trachtte eerst zelf met een vloer kleedje de vlammen te dooven, wat niet gelukte. Op haar hulpgeroep kwam een buurvrouw te hulp, die de deur echter ge sloten vond. De brandende vrouw was nog in staat de deur te openen. Met behulp van een deken werden de vlammen ge- bluscht. Geheel met brandwonden over dekt, is de vrouw naar een ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht en daar nog den zelfden nacht aan de gevolgen overleden. MEISJE DOOR HAAR VADER ONTVOERD. Later weer teruggevonden. Bij den onderwijzer aan de openbare lagere school te Aengwirden vervoegde zich P., die vroeg of hij zijn tieniarig doch tertje, dat bij den onderwijzer in de klas zat, even mocht spreken. Deze ziende, dat genoemd persoon de vader was, had hier tegen geen bezwaar, waarop vader en dochter naar buiten gingen. Buiten pakte hij plotseling het kind, dat hevig begon te huilen, beet, zette het voorop de fiets en maakte zich uit de voeten. Een ander meisje, dat dit voorval had opgemerkt, spoedde zich naar de moeder, die ijlings naar school ging, doch ze was te laat. De vader was reeds met het kind in de rich ting Meppel verdwenen, naar men ver moedt naar De Wijk, alwaar de moeder van den man woont. Het meisje is later weer teruggevonden. Des avonds is de moeder met den broer en een kostganger per auto den man ach terna gegaan. In Meppel werd vernomen, dat aldaar een man met een meisje was aangekomen, die reeds een rijwiel had be vracht naar Enschede en die zelf met den trein van halfzes in die richting zou ver trekken. Men stelde de marechaussee te Meppel met het geval in kennis en toen de man met zijn dochtertje kwam aanwan delen, werd hij aangehouden. Voor den commissaris van politie geleid, verklaarde de man, dat hij reeds twee en half jaar zijn gezin in den steek had gela ten, waarin aanleiding werd gevonden het meisje weer aan de moeder terug te ge- Nader verneemt de „Tel." nog, dat de vader, onder voorspiegeling, dat het kind een nieuwen mantel en een nieuwe fiets zou krijgen, het meisje had weten mee te krijgen. Wat de bedoeling van den dader is geweest, wilde hij niet loslaten, maar men vermoedt echter, dat hij op die ma nier zijn vrouw heeft willen trachten te bewegen ook naar Enschede te komen, waartoe hij al een paar'malen pogingen in het werk had gesteld. De vrouw wiide hieraan echter geen gehoor geven, daar de man niet in staat is den kost voor zijn ge zin te verdienen. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Een man doodgestoken. Gisteravond om zes uur ontstond op den Beerendijk te Den Bo«ch een vechtpartij insschen zekeren Eyz n i uit Eindhoven en iemand uit V ijmen, Le Kleyn genaamd. Plotseling werd Eyzinga door De Kleyn met een messteek doodelijk getroffen. De J politie arresteerde den dader. HET DRAMA TE ZUIDBROEK. MOEDER EN ZOON VERMOORD. Signalement der vermoedelijke daders. Gistermiddag werd door dr. Hulst uit Leiden de sectie verricht op de lijken van de weduwe Molanus en haar zoon Hendrik. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de weduwe is overleden tengevolge van verstikking. Een slaap- muts was haar in de mond geduwd. Haar I zoon Hendrik is door verdrinking om het leven gekomen. Waar de zoon op het hoofd een groote wonde had van 4 X 7 c.M. en er op de lijken verdere sporen van geweldpleging aanwezig waren, is ab soluut uitgesloten, dat de zoon zijn moeder heeft vermoord en daarna zelfmoord zou - hebben gepleegd. I Bovendien zijn aan de woning sporen van braak gevonden, terwijl eenige zware i deuken in het hout van de deur aanwezig waren. De ijzeren deurklink is geheel ver bogen en verdraaid. Ook de financieele toestand van de moe der kon voor haar zoon geen reden zijn tot zulk een gruwelijke daad. Van de vermoedelijke dader of daders is nog zoo goed als geen spoor. AV el hebben op den avond van den moord twee jonge mannen gezien, dat er tegen 11 uur van den weg langs het Win- schoterdiep twee onbekende mansperso nen kwamen. Vermoed wordt, dat deze meer van de zaak weten. Het vrij vage signalement van deze per sonen luidt als volgt: beiden zijn van middelbare grootte. Een van hen, die men in het licht der lantaarns heeft gezien, was haveloos gekleed in licht-gestreepte boe zeroen en een lange loshangende jas van donkere stof. De man droeg een jockey- pet en heeft vermoedelijk een bleek ge zicht en ingevallen wangen. Hij had een knuppel of paal bij zich. De tweede persoon trachtte uit het licht der lantaarns te komen, maar men heeft gezien, dat hij eveneens haveloos was ge kleed en een jaaglijn over den schouders droeg. Dit signalement is gisteren door den burgemeester naar alle gemeenten in de drie noordelijke provincies gezonden. Het vinden van het lijk van Hendrik ruggelings in de sloot op ongeveer 200 M. afstand van de boerderij is vermoedelijk zoo te ver klaren, dat hij in doodsangst, met een voor afgaande worsteling, het land is inge vlucht, waarna hij door de vermoedelijke dader of daders neergeslagen en in de sloot is geworpen. De begrafenis der slachtoffers heeft hedenmorgen te 11 uur plaats gehad. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND BEROOFD EN VERMOORD. In Berlijn tegen den grond geslagen en verdwenen. De Duitsohe bladen maken melding van een berooving, waarbij een Nederlander het slachtoffer werd. Een der afgeloopen nachten is in de on middellijke nabijheid van het hoofdbureau van politie te Berlijn een brutaal staalcjo van straatroof uitgevoerd. Een naar schat ting 40 a 45-jarige Nederlander, die uitste kend in de kleeren zat en nogal goed bij kas schijnt te zijn geweest, had in 'n lokaal in de Blunienstrasse een gias bier gedron ken. Een zestal jongelui, die hem goed op genomen hadden, hebben vermoedelijk ge zien, dat de portefeuille van den Nederlan der goed gevuld was. Toen onze landgenoot weer wegging, zijn de jongens achter hem aangegaan. Een politie-agent, die ook in het café gezeten had, had alles gezien, vond de zaak verdacht en volgde de joijgens zonder dat hij gezien werd. Kort nadat hij weer op straat gekomen was, werd de Ne derlander door zijn vervolgers ingehaald, zij drongen om hem heen, sloegen hem te gen den grond en sleepten hem in een wo ning. Alles ging zoo vlug in zijn werk, dat de politieagent, die op 150 200 M. afstand volgde, geen tijd had gehad om te schieten; ook was hij bang den Nederlander te tref fen. De politie-agent sloeg alarm en den ge- heelen nacht zijn verschillende huizen on derzocht, zonder dat een spoor van do straatroovers of van het slachtoffer gevon den is. De Nederlander is tot nog toe niet meer te voorschijn gekomen. De Berlijnsche W-correspondent van het „Hbld." meldt, dat men reeds begon te ge- looven, dat men met een mystificatie 'e doen had, omdat men het verhaal van den politieagent niet erg vertrouwde, toen zich een Duitsche koopman bij de politie aan meldde, die een uiterst belangrijke verkla ring heeft afgelegd verklaring, welke he laas aan allen twijfel een einde maakt. De Duitsche koopman vertelde, dat hij op den avond van den achttienden Augustus met den Amsterdamschen D-trein in Berlijn was aangekomen. In een compartiment tweede klasse had hij een Nederlander leeren ken nen, op wien de beschrijving van den spoor loos verdwenen man volkomen past. De bei de heeren wisselden hun visitekaartjes, waardoor den Duitschen koopman was ge bleken, dat zijn nieuwe kennis eigenaar van een groote radio im- en exportfirma te Amsterdam was. Hij kwam naar Berlijn om de radio-tentoonstelling te bezoeken. De Nederlander gaf als zijn Berlijnsch adres op een pension aan den Schiffbauerdam. Hij verzocht den koopman hem daar te wil len bezoeken. Tegelijkertijd vroeg hij hem, waar hij zich dien avond het best zou kun nen amuseeren en de Duitscher noemde hem in de eerste plaats het restaurant „Re- si". Toen de Duitscher eenige dagen later in het pension aan den Schiffbauerdam kwam, vernam hij daar dat de Nederlander de door hem betaalde kamer niet had be trokken. De recherche vermoedt thans, dat de Nederlander onmiddellijk na zijn aan komst zijn bagage aan het station heeft af gegeven en rechtstreeks naar het dans- lokaal „Resi" is gegaan. Op den huisweg is hij toen het slachtoffer van de misdaad ge worden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10